Budowlanka Słowik

Żywiec

Opinie o Budowlanka Słowik

gieorgij

Luk pomogła mi Twoja opinia.....to jakaś masakra, przy takim wzroście gospodarczym.......dzisiaj to ponad 20 powinno być za godzinę....minimum, nie mówiąc o wykształceniu, tak bardzo potrzebni są dobrzy handlowcy, wiedzą, podejściem i kulturą osobistą....ja ...klient Budowlanki bardzo cenię te dziewczyny, które tam spotykam i które zawsze z kompletną wiedzą doradzą...siarę robi to Państwo z góry jak zejdzie. Dopóki są tam specjaliści będzie klientela, która pójdzie za nimi wszędzie. Ps. pracy teraz w brud❕

luk

Witam jak wygląda praca w budowlance na obsłudze? dalej mają wymagania co do wyksztalcenia a płacą najniższą krajowa? Czy wspaniały zarząd nadal twierdzi że rekompensuje male stawki premiami za sprzedaż? Jak tak to widzę ku....a nadal was ru.....ą????. W nowej firmie widzę że z wyksztalceniem wyższym stawka jest 10 zł wyższa a premia taka sama %. Bo to jest nagroda że narobiło się na szefostwo!! Uciekajcie z tej firemki bo zawsze będziecie poniewierani. Ps. Przyszła zima nadgodzin nie ma do wybrania Pani A. daje i do domu z pensją sprzątaczki wracacie???????? Dziewczynki odezwę się na priw. dam namiary pomogę się wam uwolnić od męczarni. I pamiętajcie wybrać urlop bo ciecia muszą być ????????

Joanna

Jak obecnie wygląda praca w firmie? Czy zaszły w niej istotne dla pracowników i potencjalnych pracowników zmiany? Chętnie dowiemy się jakim pracodawcą jest Budowlanka Słowik.

Antek

@forfor no to prawda, chociaż z drugiej strony odnalezienie forum na goworku to również czynność wykonywana na pececie ;)

forfor

@jjhj- tak, nie wyszło mi, nie siedzę na etacie i nie dorabiam się garba pracując na kogoś. przynajmniej dwa razy w roku śmigam na jakieś fajne wakacje, nie muszę się martwić pętlą na szyi w postaci kredytu hipotecznego a dom i tak już stoi. żona nie pracuje tylko zajmuje się juniorem, całość dopełnia biszkoptowy golden. masz rację, moje życie to pasmo porażek ;) byłem, jestem i będę zdania że jeżeli ktoś nie potrafi czytać i/lub korzystać z możliwości internetu nie powinien aplikować na stanowisko gdzie podstawowym narzędziem pracy nie jest łopata tylko pecet.

forfor

@we- średnio inteligentny orangutan potrafi napisać maila / zadzwonić. nie ogarniasz tego to lepiej odpuść sobie taką robotę

forfor

Pojawiło się ogłoszenie na pracuj.pl, napisane bez ładu i składu, widocznie znów ktoś im podziękował za super pracę :D

mgr

dajcie spokój, z tego co wiem słyszałem jest w porządku i da się z każdym dogadać. pracy w sezonie sporo, ale specyfika branży jest jaka jest

mewa

tekst gieroja to raczej tekst któregoś z właścicieli. pojawiło się ogłoszenie że szukają bez doświadczenia, wiek do 30 lat- ewidentnie chcą sobie "ułożyć" młodego pracownika. z tego co widać to szef lata pomiędzy budynkami z pieskiem, z tego co słychać to obniżyli koszty tnąc wypłaty, co przełożyło się na to, że kilkoro ludzi dało wypowiedzenia. pozostali szukają innego zajęcia. córcię ponoć zatrudnili. może ktoś ze składu potwierdzi/zaprzeczy? Były Budowlaniec?? w handlu jeśli stawka nie puszcza to normalne że trzeba się pożegnać z "oszczędnym" pracodawcą.

gieroj

Słowik jest jedną z lepszych hurtowni budowlanych na Podbeskidziu. Większość materiałów które posiadają w swojej ofercie to produkty zakupione bezpośrednio od producentów, dzięki czemu ceny ich materiałów nie są powiększone o marżę pośredników co znacząco wpływa tym samym na ilość klientów zaopatrujących się u nich.

abi

to ja dołanczam sie do was bo też szukam informacji ale nigdzie żadnej nie widzę... z drugiej strony też totalnie nie rozumiem dlaczego nikt tu nic nie pisze i nic nie mówi? mają tyle pracy w tej budowlance słowik że nie mają czasu czy o co tu chodzi no? może ktoś chociaz wie ile tam się zarabia? ktoś coś?

hha

@guti, ale że co z tymi gazelami? wiesz, wyplaty na czas w dzisiejszych czasach to raczej standard, wiec o czym piszes?

marco

dobrze wiesz, że w budowlance to nie jest obecnie takie proste. I tak dobrze, że wypłaty są w miarę terminowo

guti

Gazele :) żeby oni byli tacy szybcy jak gazele w wypłacaniu i podnoszeniu wynagrodzeń swoich pracowników

rudolf

widocznie na rynku postrzegani są w całkiem dobrym świetle, co nie zawsze musi się przekładać na warunki zatrudnienia pracowników

Pączek

mimo wszystko firma szczyci się "przynależnością do elitarnego klubu Gazele Biznesu", cokolwiek to znaczy..

cleo

ocena (półtorej gwiazdki bodajże) na goworku niestety nie wskazuje na to, aby w Słowiku działo się najlepiej

Były Budowlaniec

@ zenio- ludzie OK a z atmosferą czasem różnie bywało. Ale wg mnie wszystko w granicach zdrowego rozsądku. W pracy zespołowej już tak jest że z jednym będziesz się dogadywać lepiej a z drugim gorzej(zwłaszcza jak ma się trochę cięższy charakter ;]). Jeżeli ktoś wcześniej pracował w podobnej firmie to wie jak to jest na składzie. Żałuję nie żałuję- puki co wakatów nie ma :p

Były Budowlaniec

Jeżeli chodzi o umowę to w trakcie szkolenia(na składzie mat. bud. nie ma opcji "na głęboką wodę"- zawsze jest czas na wdrożenie nowego pracownika żeby mógł ogarnąć ludzi, ilość pracy i żeby niechcący nie narobił jakiegoś dziadostwa) jesteś na zleceniu, potem umowa o pracę w pełnym wymiarze(jak już wcześniej wspomniałem wszystko na papierze); czas jej trwania jest różny, ja miałem na nieokreślony. Co do powodów odejścia- czasem bywa tak że jak ktoś za bardzo kombinuje z pracą to może trochę przekombinować; trafiłem do firmy gdzie nie tak bardzo liczyły się moje umiejętności jak wiedza na temat klientów byłej firmy. Po miesiącu podziękowaliśmy sobie nawzajem i musiałem się ewakuować do znajomego. I tak zleciał mi już rok :) Decyzji o odejściu na pewno nie zaliczę do najlepszych w moim życiu.

Ile się zarabia, ile się zarabia... Ludzie chcecie aplikować na sprzątaczkę i liczycie na 2,5k netto? Myślący człowiek podałby stanowisko, kwalifikacje/doświadczenie a nie ile się zarabia bla, bla, bla. Były Budowlaniec- czemu już nie pracujesz??

Były Budowlaniec

Jeżeli komuś przeszkadzają nadgodziny to polecam poszukać pracy na Słowacji- tam pracodawca w umowie ma ustawowe prawo wpisać 150 niepłatnych nadgodzin rocznie :p W tej firmie nadgodziny są wypłacane i tyle w tym temacie. Pracując w tej branży trzeba sobie zdawać sprawę z tego że jak jest zima i dosypie białego dziadostwa to normalne jest że ludzi będzie mniej i tak samo z pracą. W sezonie w każdej firmie o tym profilu był jest i będzie nawał pracy który wiąże się z tym że trzeba nieraz dłużej przysiąść w robocie. Jeżeli komuś się to nie podoba odsyłam do początku tej wypowiedzi, ewentualnie do marketu typu Castorama gdzie jest równoważny system czasu pracy i np. po 12 h w pracy w następnym dniu w grafiku przełożony wpisze Ci na rano :) Tak że dużej ilości nadgodzin życzę :)

aga

Były budowlaniec chyba sie rozpędził, ale to nie moja sprawa. Generalnie tez tam pracowałam i dobrze nie było. Mówię przede wszystkim o godzinach pracy - nie było mozliwosci odmówienia zostania /nadgodziny/ Trzeba było robić i koniec, urlop w zimie, soboty wszystkie bez wyjątków, atmosfera niestety do (usunięte przez administratora),ale ile ludzi tyle opinii wiec taka jest moja i mam prawo ją wyrazić.

Były Budowlaniec

Mam takie dziwne wrażenie że ktoś tu na siłę "wbija klina" na temat cen. Jeszcze raz- na tego typu portalach powinni się wypowiadać byli/obecni pracownicy a nie konkurencja czy jakiś inny troll :p

walić waldka

Waldek - 2013-04-19 13:55:24 Witam, Pracuje w firmie, która wykonuje audyty w ramach projektów unijnych i miałem okazję wykonać audyt skierowany na zarządzanie i organizację firmy Budowlanka. Porównując ją z firmami podobnej wielkości i obszaru funkcjonowania wypada bardzo dobrze. Branża budowlana nie jest łatwym "kawałkiem chleba" . W firmie wykonuje się wiele działań, kontrolnych niespotykanych w podobnych przedsiębiorstwach, co dobrze świadczy o świadomości Właścicieli firmy. Podobnie jak wykorzystywanie systemu klasy ERP i CRM, co raczej jest niespotykane w składach budowlanych.Waldek,a nie sypiesz ty tego cukru za dużo,normalnie same miody,a ludzie mówią że to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i to drogi.

Waldek

Były Budowlaniec

To tak z grubsza(nie wiem czy wszystko w tej chwili tak wygląda bo nie pracuję tam od roku, ale): - firma w rodzinnych rękach co nie jest tajemnicą, zarządzają nią cztery osoby, - kierownik jest osobą kompetentną(pracuje w tej firmie chyba ok. 10 lat) i wie co należy do jego obowiązków, potrafi "ogarnąć" sprzedawców(nie z każdym w pracy trzeba się od razu zaprzyjaźniać), - uroda koleżanek ze sprzedaży- hmm chyba każdy woli mieć obok siebie ładną kobitkę niż taką bez jedynek i z zezem(nie obrażając nikogo ;) ), - kobitki jak na chyba mało damską branżę są naprawdę kompetentne i potrafią doradzić a nie cisnąć kit jak kadra w sieciówkach(męska część obsady też), - nadgodziny były i pewnie są ale po pierwsze nikt nikogo nie zmusza do ich nabijania a po drugie SĄ PŁATNE(oczywiście lepiej niż "normalny" czas pracy); to nie jest korporacja, zawsze można się dogadać, - pracownicy mają możliwość uczestniczenia w szkoleniach organizowanych przez dostawców- realnie można coś z nich wynieść i wykorzystać przy sprzedaży, - ceny sobie odpuszczę bo to chyba nie jest portal do tego typu porównań(kupujących "cenę" odsyłam na ceneo.pl :p ). Reasumując; praca w zespole ludzi. Prawdziwa umowa o pracę(a nie jakiś śmieć typu zlecenie czy o dzieło), wypłata zawsze na czas, nadgodziny wypłacane, premia od sprzedaży, jest jeszcze jakiś socjal. Jeżeli ktoś przychodzi do pracy żeby PRACOWAĆ a nie szuka miejsca żeby sobie posiedzieć, pozałatwiać swoje sprawy i pogadać o (usunięte przez administratora) Maryny to zdecydowanie polecam. Solidna opcja na zdobycie doświadczenia. I ludzie- nie bierzcie do serca bredni jakie wam cisną różni frustraci :) PS1 Tak swoją drogą to jestem ciekaw która z lokalnych firm z sektora MŚP w tej branży wykorzystuje do obsługi całej firmy oprogramowanie ERP z modułem wspierającym sprzedaż typu CRM(większość albo siedzi w ciemnym DOSie albo ma jakieś badziewia na licencji freeware)... PS 2 Pozdrowionka dla załogi bud. B ;)

atar

jak tam po piątym? atrybuty dziabnęły część wypłaty? CRMki zrobione, monitorowanie, spowiedź u BS?

dżejdżej

anonim-ka słuchać tsza się najwyższego ;)

anonim-ka

praca tam to jakies nieporozumienie, 4 ludzi do rządzenia, nie wiadomo kogo słuchać, godziny pracy to masakra, duzo by pisac ..szkoda słów

p

kejt - 2012-09-25 16:10:43 Jeżeli nie chodzi Ci o pracę, ceny czy też zarobki to chyba jesteś obecnym pracownikiem/wspólnikiem... Internet jest na tyle otwarty że każdy może tutaj napisać co mu się podoba. ;)wspólnikiem ;)?( usunięte przez administratora ),pozdrowionka

kejt

p.

kejt - 2012-09-20 20:43:50 p- może się tam zatrudnij to się przekonasz. Przedmówca pisze że tam nie pracował tak że pytanie co najmniej dziwne. Osobiście robiłam tam zakupy podczas nieobecności męża ale tylko drobne bo sporo znajomych którzy budowali się wcześniej polecało nam inne hurtownie z Żywca i Bielska-Białej. Na początku budowy zostawiliśmy tam projekt i z tego co pamiętam to tylko okna mieli tanie(choć w tym przypadku tanio zdecydowanie nie znaczy dobrze).Hej Kejt,fajnie że piszesz,lecz nie chodzi mi o prace ceny czy też zarobki.A gość wcześniej tam raczej pracował,bo zbyt dobrze zna temat od środka ,a zresztą koleg znajomego ?moim zdaniem bez sensu. po co by im (usunięte przez administratora) obrabiał .Dla solidarności z kolegą ?pozdrawiam

kejt

p

kadyr - 2012-09-12 11:53:22 w firmie teoretycznie jest czterech współwłaścicieli, kierownik i pracownicy sprzedaży. w praktyce kierownik jest prawą ręką jednego ze wspólników który w każdej sprawie ma decydujące zdanie. warto nadmienić że kierownik nie jest od kierowania zespołem sprzedawców(po prostu się do tego nie nadaje; posłuch i szacunek zdobywa (usunięte przez administratora) podległych pracowników, nie przyznaję się do swoich błędów). decydujący wspólnik jak już ktoś zauważył lubi urodziwe pracownice co poniekąd widać w kadrze. wynagrodzenie całkiem średnie biorąc pod uwagę zakres obowiązków(nie licz człowieku że będziesz zajmować się tylko sprzedażą). uzależnione jest od tego jaką firmę się obsługuje- nie licz nowy pracowniku na coś konkretnego bo są dwie osoby które spijają śmietankę, cała reszta tyra przy detalu. tu dochodzi kolejny problem- detalu co raz mniej bo ceny mocno niekonkurencyjne. podczas ich \"dni promocji\"(maiły jakąś nazwę) taniej można było kupić pokrycie dachowe z dostawą w hurtowni w Bielsku Białej(ten sam towar, te same dodatki, transport do Żywca i w Bielsku bardziej się opłaca niż w Żywcu? trochę to dziwne). generalnie przed podjęciem pracy radzę się trzy razy zastanowić. przed ewentualnym zakupem polecam sprawdzić ceny u konkurencji bo naprawdę da się taniej. były klient i znajomy byłego pracownikamożesz napisać coś więcej o zostawaniu po godzinach i o wyjazdach na szkolenia ?zainteresowany

Zostaw opinię o Budowlanka Słowik - Żywiec

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Budowlanka Słowik