NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Opinie o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

Czy praca spawacza jest szanowna w tej firmie? Proszę o informacje zwrotne. Dziękuję.

Kris
@Anonim

Na żadnym stanowisku pracownik nie jest doceniany tylko mało

Franek

Dobry pracodawca, więc patrząc na forum i ten spokój tylko utwierdziłem się, że ludzie to również dostrzegają i nie marudzą.

Dareczek

Byłem kilka dni temu na rozmowie kwalifikacyjnej lecz uważam że to czas stracony . To korporacja która wyciśnie cię jak cytrynę . Nawet baner wiszący na budynku nie zachęca do podjęcia pracy . Ciekawe dlaczego ? (usunięte przez administratora)

Teraz polska

Byłem tylko na rozmowie. Myślę, ze musi być to miejsce, gdzie b słabo sie zarabia. Chyba nie warto nawet isc na rozmowę, jeżeli chcesz normalnie zarabiać. Szkoda czasu.

Elektromechanik

Pierwszy poziom z kierownikiem, (było dość przyzwoicie) drugi był z dyrektorem (śmiesznie jakby)

Czy znam się na elektronice - słabo Czy potrafię obsługiwać tokarkę i frezarkę - nie Czy znam się na hydraulice - spytałem, siłowej, czy tej wodnej (dość dobrze), bo wie Pan co, czasami hydraulikowi trzeba pomóc.

gość

Biawar to kiedyś był firmą, teraz to jest zbieranicą alkoholików , ćpunów i degeneratów , którzy nigdzie nie znajdą zatrudnienia jak tylko w Biawarze po kursie spawacza. Większość załogi tylko podstawówkę skonczyła, albo i nie .

tell
@gość

Mylisz sie bo teraz w kazdym zakladzie trzeba ich upchac Pracodawcy zamoast na zbity pysk wyj...udaja ze nie ma problemu.Jak jest wypadek to kur...szukanie winnych.Mowie tak jest w wielu zakkadach bo Pracodawcy popelniaja blad nie dajac zarobic dla trzezwych pracowitych ludzi pjanych wyrzucic na zewnatrz

twój stary
@gość

Co znaczy słowo "zbieranica?

Ciekawski

Zadam pytanie : czy firma Biawar jest dobrze zarządzana? Odpowiem dając parę przykładów. 1. w Biawarze w roku 2005 pracowało ok. 350 osób . Z wypowiedzi Pana Prezesa w 2017 roku wynikało że tam nadal pracuje ok. 350 osób. Proszę popatrzeć na inne firmyw na szym regionie np. AC , Samasz , Pronar jak w tym czasie wzrosło tam zatrudnienie - mniej więcej 3 razy. 2. w 2012 roku firma Biawar kupiła teren w strefie bezpodatkowej i miała się tam przenieść. Minęło już 7 lat , Biawar dalej jest na AL. Jana Pawła 2 . Proszę popatrzeć jak wyżej wymienione firmy w tym samym czasie się rozbudowały. 3. niech ktoś może powie , bo ja nie wiem, jakie nowe wyroby Biawar wypuścił na rynek w ostatnim 10 leciu. W tym samym czasie wymienione firmy wypuściły na rynek bardzo dużo nowych wyrobów.

Mr. P.

Pracowałem w biawarze 7 lat jako spawacz odszedłem 4 lata temu i byłem zadowolony z pracy i zarobków. Z tego co wiem to teraz tam spawacz wyciśnie ok. 4 tys. na rękę (z sobotami). Jest tam akord, i trzeba czasem ostro zasuwać żeby się wyrobić. Często było tak że normę robiło się do przerwy, a później leżaki :). Powiem tak: Jeśli słabo spawasz na szczelność i brakuje ci sprytu oraz koordynacji ruchowej (tempa) to zjedzą cię tam żywcem.

@Mr. P.

A teraz to jest, brud , smród i ubóstwo , tak można podkreślić obecnego pracodawce , który nie liczy na nic , ani na warunki panujące w firmie , ani na pracowników . Żal D u p e ściska jak na to się patrzy

@Mr. P.

Mr. P. zapytam czemu odszedłeś z Biawaru? Ponadto dodam , że jednym z pierwszych postulatów "Solidarności " było to aby wszystkie soboty były wolne. Co mi teraz piszesz o zarobkach z wolnymi sobotami .Napisz mi o zarobkach bez wolnych sobót i nadgodzin.

TakiOwaki

Jakie zarobki mają handlowcy ?

zenek

Pracowałem sporo miesięcy w tym zakładzie i już nie pracuje . Nie są to miłe chwile pracować Biawarze. To jest prawdziwy (usunięte przez administratora) . Odeszłem z powodu złego nastawienia pracowników i ubliżania na każdym kroku i totalnego hamstwa ze strony współpracowników. To jest duży problem w tej firmie, bardzo duży. Dotyczy to głownie starych pracowników ,którzy w ogóle nie mają podejścia do innych sami nie wiedza czego chcą. Czegoś nie wiesz i się zapytasz jesteś wyzywany od róznych przeklenstw. Czegoś nie wiesz , idz się zapytaj mistrza , on ci wytłumaczy jak ma się robić . Ta firma schodzi na psy . Jest takie (usunięte przez administratora) , że aż płakać się chce . Tak dłużej być nie mogło , złożyłem wypowiedzenie i odszedłem. Nie polecam Biawaru jako pracodawcy , NIKOMU !!!!!!!!!!!!!!!

@zenek

Czyli sytuacja się nie poprawiła, a raczej pogorszyła. Podobnie było tam 10 lat temu.

@zenek

to co Zenek napisał to czysta prawda , (usunięte przez administratora) jest na każdym kroku , nie ma co sie dziwić , ze ludzie uciekają z Biawaru

Soudat

Cześć ile zarobie jako spawacz w biawarze. Warto wysyłać Cv.

pracownik od 10lat...
@Soudat

Jak masz Bialoruki paszport to naa start zarobisz wiecej na stawce godzinowej jak Polacy co pracuja po 15-20lat w akordzie... jest coraz gorzej...

Soudat
@pracownik od 10lat...

Jestem Polakiem :)

Złoty

Witam wszystkich zapraszamy na 50 lecie Biawaru impreza na placu branickich 15.09.2018 o godz 17

Olek

Podpowiedzcie czy firma prowadzi aktualnie jakąś rekrutację? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć?

@Olek

cały czas na okrągło , jak Cię szef produkcji oprowadzi po firmie to zobaczysz na własne oczy jaki jest (usunięte przez administratora)

Natalia

@Cezar, co konkretnie Ci nie odpowiadało w pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.? Mówisz, że możesz zdradzić więcej szczegółów, pewnie wiele osób czeka na takie szczere, dokładne opisy na temat pracy w tym miejscu więc fajnie by było jakbyś podzielił się z nami takimi informacjami. Zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie wiele wnoszą dla potencjalnych kandydatów.

@Natalia

Dobrze , podam więcej szczegółów, ale najpierw chciałbym otrzymać odpowiedź na moje pytanie: jak się kształtują zarobki pracowników produkcyjnych w stosunku do najniższej krajowej. Kiedyś były takie jak najniższa krajowa. Mam więc drugie pytanie : czy to dobrze świadczy o firmie , gdzie zarobki ludzi produkcyjnych są na poziomie najniższej krajowej? Powiem, ze w Warszawie za takie pieniądze nikt by nie pracował.

@Natalia

Jeżeli ludzie w firmie mało zarabiają, to albo właściciel chce się szybko wzbogacić , albo firma jest mało konkurencyjna , bo ma słabą kadrę inżynieryjno - techniczna. W Biawarze jest jedno i drugie. Podam przykład: idę sobie po terenie Biawaru, a tam leżą stosy poemaliowanych zbiorników. Zaglądam do jednego z nich , a w środku wygląda jak muchomor - na niebieskiej emalii pełno białych kropek. Włożyłem rękę i palcem potarłem kropki. Okazało się że pod każdą jest rdza. W innych zbiornikach było to samo. Proste pytanie : jaka jest jakość tych zbiorników i jaka jest konkurencyjność wyrobów Biawar na rynku. Odpowiedź : żadna. To było ileś lat temu, nie wiem jak jest teraz.

@Natalia

"Zachaczyłem" ostatnio temat jakości kadry inżynieryjno- technicznej. Oczywiście jakość zależy od tego jak na to patrzy szef firmy - jeżeli on uważa że to jest ważna sprawa to kadra inżynieryjno - techniczna będzie dobra. A jak jest w Biawarze. Jednym z działów gdzie powinna być wysokokwalifikowana kadra jest narzędziownia . Kiedyś w Biawarze była narzędziownia, jak na tamte czasy na dobrym poziomie . A teraz? Jej nie ma bo została zlikwidowana .I jak tu ma się firma rozwijać? Raczej nie może się rozwijać , może być to nazwijmy firmą rzemieśliniczą , powielającą to co już ktoś , kiedyś stworzył.

Lucky Luck
@Cezar

@Cezar, nie odpowiadaj dla Natalii, bo nic konkretnego się od niej nie dowiesz. Natalia to szpieg z Biawaru...

gosciu
@Natalia

............ a żeby było wszystko wporządku w tym zakładzie to trzeba było zmienić trochę pracowników komunistycznych, którzy jeszcze tym pachną do tej pory i ten zakład traktują jak w PRL-u.

Gosc

Dla mnie osobiscie ta firma jest pod duzym znakiem zapytania. Co to jest za firma co nie dba o swoich pracownikow. W biawarze rotacja wsrod pracownikow jest bardzo duza jedni odchodza . Nikt nie zostaje dluzej jak tylko 3-4 miesiace , bo nie ma perspektyw na dluzszy okres.

@Gosc

Swego czasu zadałem pytanie : wg jakiego kryterium Biawar jest dobrym pracodawcą. Jednym z ważniejszych kryteriów które decydują o powodzeniu firmy jest stabilność ludzi pracujących w danej firmie. Jeżeli rotacja pracowników w firmie jest duża ( można to określić liczbą ) to taka firma nie jest dobrym pracodawcą i taka firma nie ma szans na rozwój. Uzasadnień na to stwierdzenie jest dużo , ale jedno jest bardzo proste : jeżeli w firmie się dobrze pracuje , jest dobra atmosfera to nikt z takiej firmy nie odchodzi.

gosc

Biawar to kiedyś był firmą . W chwili obecnej to jest zbieranicą h a m ó w , a l k o h o l i k ó w i ruskich . Większość wykwalifikowanych pracowników z branży spawalniczej to chyba tylko podstawówkę skończyła gdyż niczym innym nie pachnie jak tylko patologia społeczną. Krótko !!!!!!!!!!!!!Kto szuka pracy niech omija ten zakład szerokim łukiem.

gosc

Firma BIAWAR to najgorsza firma jaka może być w Białymstoku.Ludzie omijajcie ten zakład bardzo szerokim łukiem. Jest tam takie (usunięte przez administratora) ,że szok . Wytrzymują tylko Ci co mają mocną psychikę

Tomasz

Dziwne są niektóre wypowiedzi. Ja słyszałem, że firma ma opinię dobrego pracodawcy!

@Tomasz

Zadajmy sobie pytanie : jak wyglądają zarobki pracowników na produkcji w stosunku do najniższej krajowej? Jak teraz jest nie wiem, ale kiedyś były praktycznie tyle co najniższa krajowa.

@Tomasz

Odnosząc się do stwierdzenia "firma ma opinię dobrego pracodawcy! " , zapytam wg jakiego kryterium firma ma taką opinię . Myślę , że tylko wg kryterium : " wypłata w terminie ." Po za tym nie widzę innego kryterium , wg którego Biawar jest dobrym pracodawcą. Jeżeli nie mam racji , to proszę sprostować moją wypowiedź .

Henry

Wysokość zależy od wielu składników i na forum nikt nie poda.

@Henry

A to dlaczego nie możesz podać widełek? Co to za tajemnice w tej Polsce? Wyjaśnisz?

Cezar

Witam. Pracuję w przemyśle już kilkadziesiąt lat. Ok. 4 lat pracowałem w Biawarze i powiem: gorszej pracy nie miałem. Jest tam źle od "góry do dołu" . W następnych postach mogę podać szczegóły.

Natalia

@Nowy a jesteś już zatrudniony w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. (wnioskuję po nicku), czy dopiero rozważasz taką możliwość? Widzę, że stawkami w dziale montażu jest zainteresowanych wiele osób. Czy firma właśnie prowadzi jakiś większy nabór na te stanowisko?

Lucky Luck
@Natalia

Natalia, nie kompromituj się już więcej. Każdy wie, że naprawdę nazywasz się Biawar.

Zostaw merytoryczną opinię o NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. - Białystok

• Jak się pracuje w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 53.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w NIBE-BIAWAR Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.