MARPOL
2 177 299 5 1
The end
Nazwa działu: Produkcja

I jak skomentujecie obecną sytuację w firmie ?

Maria
@The end

Strach się bać. A Ty? Jak będzie od stycznia?

TakNie
Pro
Nazwa działu: Produkcja
@Maria

Nic się nie zmieni, zobaczycie- firmy są w restrukturyzacji latami i normalnie działają

Witek
@The end

Jak już ucieka z zakładu najważniejszą kobieta to znaczy że coś się dzieje...

Maria
@Witek

Kto ucieka?

Jp
@Maria

Pani J. P. Z kadr

Szok
@Jp

No to jak ona ucieka to nie wróżę temu najlepiej. Szkoda bo ona ten zakład jeszcze jakoś trzymała jedyną co była za pracownikiem .

Tak2Nie2
Izabela
@Szok

@Szok Dlaczego źle oceniasz sytuację MARPOL? Firma w chwili obecnej przyjmuje nowych pracowników?

Anka
@Izabela

Dokładnie. Cały czas widzę oferty pracy na produkcje i do biura jakości też. Więc chyba nie jest tak źle

@Anka

Czy Wy ludzie nie macie innych zajęć tylko herezje wypisywać? Po co? Dla draki?

Kleopatra
@Anka

Firma jest w restrukturyzacji czyli nastąpił proces ratowania firmy przed bankructwem . Żeby to się udało każdy z was musi dać coś od siebie .

Anka
@Pracownik

Dlaczego herezje? Przecież jeszcze niedawno były nowe oferty pracy na aplikuj.pl stąd stwierdzenie, że może nie będzie tak źle. Prawda jest taka, że nikt nam szaraczkom nic nie powie konkretnie.

@Anka

Przepraszam. Nie tu odpowiedź była do głównego postu a akurat do Ciebie wkleiłem. Chodzi mi o to, że szukanie sensacji typu ktoś ucieka bo zakład pada to trochę nie na miejscu. A co do restrukturyzacji to przecież nic nadzwyczajnego. Wcale nie musi się to wiązać z problemami (w tym kadrowy i). Nie pierwszy zakład gdzie takie coś się przeprowadza. Jesli wszyscy będziemy sumiennie wykonywać swoje obowiązki to jakoś się to znów rozkręcić i będzie ok

Fiona
@Pracownik

Żeby to się rozkręciło to zależy też od biura nie tylko od nas . Rano ich praca zaczyna się od kawy do godz 9 + fajka potem coś tam zrobią o 12 mają już przerwę na obiad + fajka dostępni są dopiero od 14 ogólnie szok jak się na to patrzy kto na takie coś pozwala w tak ciężkiej sytuacji ? Prosisz się o poprawę narzędzia to się z ciebie śmieją dopiero po reakcji kierownika łaskawie ktoś przychodzi. Wygląda to jak kilka firm w jednej firmie które nie lubią ze sobą współpracować.

O.n.a.
@Fiona

Trzeba się było uczyć hehe

Fiołek
@Jp

Jej szwagier też się zwalnia przypadek??

Bolek
@O.n.a.

Jak tam połowa jest bez wyższej szkoły..

maciek
@Fiołek

szymon sie zwalnia ?

olo
@Bolek

Bolo, nie polowa tylko 3/4 :D a o kiełowniczkach nie wspomne

Sokrates
@olo

Widzę, że ktoś tu ma kompleksy ;) muszę was zasmucić, większość ma wykształcenie wyższe. Nie siejcie taniej propagandy

Witek Nowy wpis
@Fiona

Prawda!

Franek
Nazwa działu: Produkcja

A jak tam Rudzielec dalej taki przemądrzały ?

big :)
@Franek

Kuba, jeden z najlepszych i najbardziej doswiadczonych ludzi w Marpolu, przyszli właściciele powinni budować przy jego pomocy, reszeta ludzi poczawszy od zakupow konczywszy na D.T ( z wyjatkami takimi jak M.Sz, K.M, Ł.P) do zwolnienia!!! restrukturyzowac kierownictwo po co dwoch na 1 zm? przemodelowac K.J i postawic na jakosc tak jak bylo kiedys, polowe ustawiaczy wiecznie "zarobionych" zwolnic a druga polowe wyslac na szkolenia, stworzyc porzadną kjd oraz ograniczyc bufor na magazynie. przemodelowac schemat dostaw komponentow wprowadzic JiT, roszerzyc kanban, itd a co podstawowe reorganizacja Lay-Out na hali bo bardzo duzo miejsca sie marnuje, a na koniec porzadny system erp pzdr

Tak2Nie4
Karola
@big :)

Jak chcesz przemodelować jakość?

big
@Karola

duzo by pisać, napeweno pare osob z K.J do wywalenia reszta pozadne szkolenia plus wypracowanie nowych standardow ale tak jak juz pisalem , duzo by pisac ;)

Miki
@big :)

Zgadzam się z Tobą bo połowa kadry zarządzającej to obiboki i niekompetenti ludzie

@big :)

No tyle lat był i nic nie zrobił a teraz ma zrobić? Za Piotra produkcja lepiej wygląda nie ma już tego syfu który był. Uważam że nie jest zły gość ale za długo siedzi w jednej firmie przez co jego rozwój zatrzymał się jakieś 8 lat temu ale to jest normalne jak tyle lat się trzyma jednego zakładu.

Bolek
@big

Zwiększ dawkę bo widać że coś jest nie tak :)

Big
@Bolek

Bolek a Ty dalej na narzedziowni w ch.... walisz, gdyby Kuba mial mozliwosci dzialac a nie bylby blokowany przez innych to calkiem inaczej by to wygladalo, fakt jest taki ze szkoda firmy bo potencjał ma

Zdziwiony
@big :)

A gdzie jest napisane że mowa o Kubie ? Znowu jakaś zdesperowana laska podająca się za faceta.

Świnka
@Big

A wszyscy wiedzą że big to tupolew .

big Nowy wpis
@Świnka

nie wazne kim jestem wazne ze dobrze pisze i (usunięte przez administratora) was boli, prawda w oczy kole, a temi wiem ze o Kube chodzi bo kto niby jest rudym rydzem :D

Byly Nowy wpis
@Franek

Pracowałem kiedyś w Marpolu, mam porównanie z wieloma innymi firmami. Powiem wam, że wcale nie macie tak źle. Są firmy gorzej zarządzane, z totalnym bałaganem organizacyjnym i praca za mniejszą kasę. No chyba, że sentyment za mnie przemawia hehe. Jest tam paru naprawdę dobrych fachowców w biurach, wśród kj i brygadzistów. A wyjątki wszędzie się zdarzają. Pozdro

Big Nowy wpis
@Byly

napisz kto jest dla ciebie wyjatkiem? hmmm przykro ze mozna trafix do firmy jeszcze gorzej niz Marpol. szkoda zakaldu fajny byl

Paro

i co z tymi podwyżkami? Bedą?

Cwaniak
@Paro

A komu należą się podwyżki ?? Za te 500 reklamacji??

@Cwaniak

Ja się dziwię ze ten cyrk jeszcze sie kręci oni wogule nie umieją rządzić ta firmą myślą ze jak znajda sobie ofiary na których sie wyzyja to firma zacznie lepiej prosperpwac muj znakomy tam kiedyś robił to urocza pani kierownik go zwolniła po 2 tygodmiach pracy twierdząc ze to on ponosi wine za cale reklamacke na zakladzie bo jest nowy a firmie jest taniej go zwolnić niz szkolić no (usunięte przez administratora) nie mam pytań

Tak1Nie1

Anonim
@Żubrówka

Robię tam w ochronie i mnie też posądzają że nie wykonuje swoich Obowiązków i lecą w moją stronę oszczerstwa pod moim adresem oraz na innych pracowników ochrony którzy tam też pracują

Dawid
@Żubrówka

Troszkę to naciągane. Po pierwsze po 2 tygodniach nikt podawać powodu nie musiał. Po drugie wątpię by komukolwiek chciało się takie bajki wymyślać. I po co? Żeby się pracownik (właściwie już były) nie obraził? Coś mi się wydaje że kolega albo bardzo mocno podpadł albo pochodził od razu w kratkę albo... Poprostu nie chciał tam pracować. Cóż bywa i tak. To nie jest praca dla każdego.

@Dawid

Jak niewiesz jak było to się nie wypowiadaj znam gościa i bardzo mu zalezy na pracy ponoć jakaś ruda Ewelina strasznie mu robiła koło (usunięte przez administratora) bo dostała kosza więc pewnie się zemscila i cos nagadala kierownicce na niego tak przypuszczam

Mikołaj
@Żubrówka

Pierwsze słyszę żeby ktokolwiek się na kimś wyżywał ... Taki lajt jak w Marpolu to mało gdzie jest

Tak3Nie2

@Mikołaj

Widać ze poprostu chyba mało wiesz i masz klapki na oczkach sam nawet myślałem o tej pracy ale po tym jak potraktowano tam mojego znajomego to juz nie jestem zainteresowany moze zorganizojujecie zbiórkę na wibrator dla tej pani bo moze jest niezaspokojona i dlatego tak neka ludzi a może poprostu sprawdza się powiedzenie ze rudzi są fałszywi no nie wiem odpowiedźcie sobie sami

Luz blues
@Żubrówka

"sam nawet myślałem o tej pracy"? Nie pracujesz tu i takie herezje piszesz? Czy teraz tylko próbujesz się lekko nieudolnie wycofać z tego co pisałeś? Przyjacielu sądzę, że niepotrzebnie plotki ślesz w świat.

@Luz blues

To nie plotki tak bylo i nie broń swojej wiewiureczki może kup jej dobre orzeszki to mozliwe ze siadzie na pupie

Luz Blues
@Żubrówka

Ot i cała odpowiedź jakiej można się było spodziewać.

Luz Blues

Zapomniałeś dodać, że przecież " wszyscy to wiedzą". A skąd Ty masz takie informacje? I czemu nie próbowałeś zostać tam brygadzistą skoro jak twierdzisz TA brygadzistka została nią tylko dlatego że nie było alternatywy? Ludzie siejecie herezje i zamęt, zamiast pisać opinie o zakładzie jako takim. Mnie się tu dobrze pracuje. Robiąc swoje i nie zajmując się plotkami w tym zakładzie można spokojnie pracować.

może kiedyś

Ewelina to dobra brygadzistka pracowita ,spokojna nie nerwus . Osoba która ją tu szkaluje myślała ze wszystko jej wolno opierdzielać sie w pracy romansować i co godzinne przerwy w pracy Nic w przyrodzie nie ginie i wasi partnerzy dowiedzą sie jak im rogi przyprawiacie wtedy romansować będziecie mogli do woli

Tak8Nie1

@może kiedyś

Ta laska jest jakaś dziwna muj znajomy nie jest koneserem pasztetu może się jej wydaje ze jest sexi bomba i poprostu nie może przyjąć tego ze kogoś nie kręci może jej tatuś zostawil mamusie jak byla mała i to jej zrylo psychike ?? Tak przypuszczam moze na sile chce miec chłopaka moim zdaniem to ona może liczyć na zainteresowanie zuli z noclegowni i nic wiecej. Radze tej pani konsultacje z psychiatra nim bedzie tak bedzie lepiej dla wszystkich

ja
@Żubrówka

Lepiej Ty idź się lecz człowieku...

Pedro
@Paro

Lipa będzie, zobaczycie- takich mamy związkowców. Siedzą w kieszeni dyrekcji. Myślicie że to przypadek że nagle w tym samym momencie jeden z związkowców zostaje awansowany na Brygadzistę a jego żona do Kontroli jakości? Ludzie przejrzyjcie na oczy

Były pracownik ????
@może kiedyś

No właśnie o tym piszę że ta praca polega nawlazeniu do (usunięte przez administratora) brygadziscie to wtedy pracuje się super ???? dobrze ze to juz nie mój śmietnik Marpol to jeden wielki (usunięte przez administratora) i jest wiele lepszych zakładów gdzie lepiej płacą na dzień dobry niż po całych jałmuznach marpolowych i ja nie żałuję przejścia do innego zakładu gdzie jest szacunek do pracowników przede wszystkim a zwłaszcza nowych. Teraz człowiek jest szczęśliwy z wypłaty i zadowolony z pracy a nie wiecznie wkurwiony a wy naiwni pracujecie dalej dla marpolu i narzekaj ie codziennie na przerwach jak to bardzo jest źle i trzepcie portkami że was zwolnia byle kiedy bo zakład (usunięte przez administratora)po wycofaniu się firm z zamówień

Pepe
@Pedro

Bycie brygadzistą w tej firmie to żaden prestiż ,a osoby o których piszesz to osoby które pracują tu praktycznie od początku czyli około 14 ,15 lat czyli mają raczej widzę większe doświadczenie niż ty i posiadają duże doświadczenie . Pokaż mi ile osób jest w tej firmie z takim stażem ,bardziej czepić się można osób które zostają brygadzistą mi po 3 miesiącach pracy jak Kasia

Była
@Pepe

Kasia może nie miała aż tak dużego doświadczenia jak osoby które pracują 14,15 lat ale miała "normalne" podejście do ludzi na strefie.

Tak3Nie3

Kam
@Żubrówka

Nie cwaniakuj tylko pierwsze naucz się pisać po polsku i ortografii,bo to jest żałosne

Maniak
@Mikołaj

Przyjdzie ząbi i ci nada nie wiadomo za co. ONA powinna już dawno lecieć na ulicę. A NIE ZĘBY SZCZERZYĆ..

Młody
@Cwaniak

Majstrowej m.

@Dawid

Błagam.. Ja jestem pracownikiem pracującym tam ponad 3 lata i to były najgorsze lata. Trzeba było pracować, ale człowiek nie raz przez jedną Panią kierownik płakał, stresował się. Tak myśląc, czy to normalne, żeby płakać w pracy..ludzie to nie obuz.. Rozumiem ludzi, którzy cierpią, wiem też teraz ile ludzi odeszło przez ten rygor, ludzi,ktorzy naprawdę się starali dla tej firmy. Tych pracowników się nie szanuje mimo, że mieli wiedzę i zaangażowanie. Dopóki pewne osoby nie znikną to tak będzie. Powoli coś się dzieje, ale tu trzeba działać szybko, bo doprowadzi się do takiego syfu, że najlepszym pomysłem będzie zamknąć to w piz*u.

Ferdek
@Żubrówka

Co to za ruda Ewelina ta od ustawiacza?

Witek

Będą od grudnia :):):)

Lili
Nazwa działu: Produkcja

Wy tu o wczasach a tymczasem pani E spaceruje po hali jak po targowisku. Może by ktoś w końcu ten kobiecie wytłumaczył co w tej firmie się produkuje??? Przecież to są jakieś jaja ktoś na takim stanowisku nic nie wie...

Tak23Nie19
M.
@Lili

E to dobra kierowniczka. Zna się na rzeczy i jest sprawiedliwa.

Tak18Nie23
@M.

Lili czemu uważasz, że kierownictwo, jak to napisałaś "nic nie wie"? Konflikty zdarzają się w każdej firmie, dlatego może oprócz oceny kompetencji przełożonych w MARPOL napiszecie coś więcej o rzeczywistych warunkach zatrudnienia? Jak wynagrodzenie, benefity jakieś są?

Tak15Nie
@M.

"dobra" w czym haha kogoś trzyma się dobry humor .. już lepiej było by dać kogoś z Produkcji na to stanowisko.

Tak13Nie17
@ANKA

A gdzie kierownik ma być? Kontrola naoczna, spotkanie czy rozmowa z pracownikiem to część jego obowiązków. Gdyby z biura nie wychodziła przez 8h też byłoby źle a nawet gorzej bo wówczas "nie wiedziałaby nic"

Tak4Nie2
Bi

co było by źle ? Te głupoty pisze chyba sama E

@Bi

Miałem na myśli że źle byłoby gdyby kierowniczka nie wychodziła z biura. Wówczas byłby zarzut zarówno od podwładnych jak i przełożonych że nie interesuje się stanem zakładu załogi, nie wykonuje swoich obowiązków. Odpowiedzialność za pracę podwładnych jest częścią pracy przełożonych. Wiem coś o tym bo sam mam szefa nad sobą i podwładnych za których odpowiadam. Nie wiem zatem o jakich bzdurach piszesz bo skąd niby kierownik ma wiedziec jak ocenić pracownika? Ma polegać na plotkach? Jednym ze źródeł jest opinia brygadzisty czy mistrza ale i własne spostrzeżenia. Jak zatem wypełnić tą wiedzę siedząc w biurze? A przecież od tej oceny niejednokrotnie zależą awanse podwyżki, skierowanie na kursy czy inny rozwój pracownika. Szaremu pracownikowi może wydać się to bzdurami ale to zdobywanie wiedzy którą odpowiedzialny kierownik umiejętnie wykorzysta dla dobra obu stron.

Kinia
@Blubek

Chyba piszesz o innym zakładzie jaki rozwój?? Poza gnebieniem o normę to z niczym innym się nie spotkałam.

@Kinia

Kinia nigdzie nie napisałem że jest możliwy rozwój w tej firmie (pomijam sytuacje że masz plecy, czy inne komitywy w firmie bo to występuje wszędzie). Mam to szczęście że już tu nie pracuję. Obecnie sam mam pod sobą pracowników i o ile rozumiem niektore zarzuty pod adresem przełożonych (zakaz rozmów, nadmierna kontrola, wymyślanie zarzutów czy wręcz skłócanie załogi, zastraszanie) tak z niektórymi nie mogę się zgodzić. Jako osoba kierująca pracownikami po prostu pokazuje że kierownik ma inne obowiązki które mogą wam wydać się "głupotą bądź nieróbstwem". Odnosząc się do konkretnego zarzutu chciałem pokazać dlaczego kierownik MUSI być wśród ludzi i co ODPOWIEDZIALNY kierownik robi ze zdobyta wiedzą. Nigdzie też nie napisałem że w firmie Marpol mamy doczynienia z taką odpowiedzialną i rzetelną postawą kierownictwa jednak powtarzam, nie wszystko jest złe. Jakieś inne zarzuty poza spacerowaniem kierownika po hali? Chętnie odniosę się także do innych uwag

@blubek

To jak tu nie pracujesz to nie rozumie po co się udzielasz jak nie wiesz jak jest ?? I nie rozumie dlaczego kobieta przedstawia się jako facet

@ANKA

Pisze ponieważ jako osoba która ma zarówno pracowników podległych i nadrzędnym wiem w jakiej sytuacji są przełożeni. Fakt że już tu nie pracuję nie ogranicza mi prawa wypowiedzi. Jak wspomniałem. Wiem o złych decyzjach i sytuacjach. Nie zamierzam ich tutaj bronić jednak pracownicy często naginają rzeczywistość do swoich żali. W takiej sytuacji po prostu pokazuję jak jest a przynajmniej powinno być. Taka rola przelozonych i nie wszystkie decyzje są lubiane. Jako osoba bardziej świadoma o prawach i obowiązkach obu stron po prostu czuje się w obowiązku działać na rzecz podniesienia świadomości. Tyle. Moja zasada - rozsądek przede wszystkim. Obowiązuje obie strony pracy (podwladny, przełożony). Podpisuje się jako facet bo nim jestem. niestety musisz wierzyć mi na słowo.

Edward
@ANKA

Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że pracujesz w firmie. Napisz proszę jakie jest obecnie wynagrodzenie, i czy firma oferuje benefity i udogodnienia dla pracowników w postaci świadczeń socjalnych?

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Poszukujący

Witam, interesuje mnie praca na stanowisku spawacza (nie gazowy). Chciałbym poznać wasze opinie na temat tego stanowiska i współpracowników. Czy jest duża rotacja czy długo są Ci sami ludzie?

Franek
@Poszukujący

Polecam pracę na stanowisku lutowania . Dobra kasa i dodatki . Normy niskie da się bez problemu wyrobić .

Edmund
@Poszukujący

Praca jest w porządku. Nie jest ciężka. Normy jak wszędzie, jak będziesz pracował to wyrobisz. Ludzie w większości są na spawalni długo. Tylko jedno zastrzeżenie. Jak pójdziesz na spawanie to głównie będziesz przy palniku a czasem tylko na spawaniu

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.

Jaki jest styl zarządzania kadrą w MARPOL?

Zmarzniety

Na hali w godzinach nocnych i drugich zmianach jest bardzo zimno. Skostniałymi palcami kazujecie nam kleic etykiety,czy moczyc gumy w lodowatym płynie. Oczedzacie na ogrzewaniu narażając pracownikow na utratę zdrowia. Bardzo nie uczciwe dzialacie kadry. W zeszłym roku można bylo pracowac z krótkim rękawem. W tym roku zima wcale nie jest gorsza. Jesteśmy zmuszrniu do ubierania naszej odzieży bo w waszej jest za zimnno a to Wy jesteście nam to winni zapewniać!!!!!

Tak10Nie

Aleksandra
@Zmarzniety

Dlaczego tego nie zglosicie ? Pip , zwiazki czycos?

Piter
@Aleksandra

związki powiadomione mają załatwić sprawę

Mikołaj
@Piter

Kto ze związków coś załatwi dajcie spokój . Takich wybraliście przywódców związków że pożal się Boże jeden wart drugiego...

Nikita
@Mikołaj

Warto marznac za 2200 miesiecznie :)))

@Mikołaj

Związki dużo robią, Ty tego nie widzisz, ale wypowiadają się ludzie, którzy chyba tu nie pracowali jak ich nie było. Nie są w stanie wszystkiego załatwić musicie zrozumieć, że związki to nie bustwo i na pewne rzeczy firma ma prawo powiedzieć nie, a po drugie ludzie się nie skarżą, więc o co ta aluzja.

@Zmarzniety

W kwestii temperatur polecam lekturę pod tytułem Kodeks Pracy. Zawiera informacje jakie przysługują profity(posiłki regeneracyjne) i jakie prawa ma pracownik a jakie obowiązki pracodawca. Oczywiście nie obejdzie się bez badań środowiskowych. Trzeba zatem albo uruchomić związki by wnioskowały o takowe albo samemu zainterweniować u BHPowca. Po raz kolejny napiszę. WSZELKIE ZGLOSZENIA NA SKLADAJCIE NA PIŚMIE!!!!! Pomiary wykonane na miejscu i w warunkach pracy pozwolą na obliczenie wydatku energetycznego a to z kolei na podstawie jego wyniku określa się sposób przeciwdziałania. Jednym z takich przypadków są dodatkowe przerwy jakie są ogłaszane w okresie letnim. Trzeba jednak zrobić ten pierwszy krok w kierunku BHP

Profer
Nazwa działu: Produkcja

Jedno mnie denerwuje, dlaczego nas na produkcji gonią za papierosy a biurowi (dział techniczny na przykład) chodzą na papierosa kiedy chcą!!! Niby wszyscy są równi a jednak...

a...
@Profer

nie tylko techniczni kurzą cały czas, popatrz na innych np. kontrola jakości..

spychologia
@Profer

Jak gościu z technicznego idzie palić to produkcja nie traci a jak wózkowy chodzi co godzinę na fajeczkę to juz nie jest wesolo pracowałam na zgrzewarkach i przejeżdżał wozkowy i mówilam mu ze potrzebuję danego kodu wspornika on stwierdzil mi ze mam sobie sama poszukać na regale je Dobrze ze jestem wysoka więc az takiego problemu z dosięgnięciem nie mialam ale widzialam jak średnia osoba ma problem z dosięgnięciem z regału ciężkiego kartonu z wysokośc ponad dwóch metrow Raz podbieglam do takiej osoby aby jej pomóc bo inaczej ten karton spadl by jej na nogi Tylko patrzeć jak kiedyś dojdzie do tragedii wtedy może brygadzistka odpowie za naruszanie przepisow BHP A pozatym wydawalo mi sie ze pracownik ma mieć wszystko podstawione pod maszynę a tu zanim zacznie pracę musi sobie szukać po regale czy ma na tyle wspornikow a jak nie ma to musi iśc do brygadzisty zeby je zamówil Czyli tam operator robi za wozkowego i za brygadzistę bo chyba to zeby były koponenty odpowiadaja brygadziści zmian a nie operatorzy

Tak3Nie3
@a...

Kurza, bo wy kurzycie i biura też, brygadzisci, kierownicy dają nagany, a potem sami idą zapalić

@spychologia

Więc trzeba egzekwować swojego zakresu obowiązków. Nie masz części na miejscu pracy, zgłaszasz przełożonemu który za to odpowiada. Nie wyrobisz normy.... Trudno. Premi nie dostanie ani wózkowy który nie dostarcza komponentów ani brygadzista który nie dopilnował stanu na miejscu pracy ani ty. Każdy liczy pieniądze wszak po to do pracy chodzimy więc to będzie kwestia czasu jak zainteresuje się i zainterweniuje kierownictwo. Powiem jedno. Życie i zdrowie masz jedno a żadna praca nie jest warta kalectwa. BHP jest właśnie po to by uniknąć wypadków. Macie zapewne też służby BHP więc jest też komu zgłosić naruszenie zasad. Zrób to na piśmie by pozostawić oficjalny ślad.

@blubek

Trafna uwaga co do zadbania o swoje i przede wszystkim swoje zdrowie. Jednak ja nie o tym chciałam tu pisać. A jedynie chcę zapytać, jakich zarobków w MARPOL można się spodziewać na Waszych stanowiskach?

@Renata

Renato na pytanie o zarobki jest jedna odpowiedź. Zdecydowanie za mało. To smutne by w obecnych czasach na produkcji zarabiano blisko minimalnej. Owszem czasem można złapać nadgodziny i dorobić, z czasem jeśli się sprawdzisz jest szansa na poprawę ale to i tak kropla w morzu

Xxxx
Nazwa działu: Produkcja

A mnie intryguja ludzie którzy nic nie robia w kierunku żeby było im lepiej tylko narzekają na forum. Pisaniem na forum niczego nie zdziałają bo i tak lepiej w firmie nie będzie. Komu jest az tak zle to niech się zwolni.

Tak7Nie2
@Xxxx

W takim razie może masz jakieś sugestie co można zrobić, aby praca w firmie MARPOL była przyjemniejsza? W jaki sposób pracownicy mogą na to wpłynąć?

@Renata

Przede wszystkim związki zawodowe zaangażować. Odpowiednie i kompetentne, które będą działać w interesie pracownika. Druga sprawa - jeśli macie związki zawodowe to zapewne macie i Społecznego Inspektora Pracy. Ten też ma sporo do zrobienia w firmie. Na końcu wreszcie skargi u dyrektora (ten że słyszenia wydaje się rozsądnym człowiekiem) i w Państwowej Inspekcji Pracy. Co musicie zrobić by było lepiej. To pytanie w każdej firmie ma ta samą odpowiedź. TRZYMAC SIE RAZEM. Łatwiej rządzi się i steruje grupa ludzi która jest podzielona, skłócona czy zastraszona. Będąc jednym ciałem pamiętajcie "łatwiej wymienić proboszcza aniżeli parafian" więc jeden niech stoi murem za drugim.trzymac się razem i dbać o własną godność

Grucha
Nazwa działu: Finanse

Ogarnijcie się w tych kadrach i przyjmijcie chociaż jedną wersję odpowiedzi na pytanie kiedy będzie przelew na wczasy. Jeden potrafił w oczy powiedzieć że do końca czerwca, druga osobiście się zarzeka że do końca lipca. Bolek chodzi po hali i rozpowiada że do końca tygodnia... Kłamstwo na kłamstwie i zwodzenie ludzi, dla nas to żaden argument że kadry mówią "my sami czekamy" i ściema że przelewy już miesiąc idą z Turynu. Masakra, co nas obchodzą wasze długi za busy, czy gruby hajs jaki firma wisi np Bartkowi. Doszło do tego że człowiek musi upominać się o własne zapracowane pieniądze bo jak sobie kwitka dobrze nie sprawdzisz to cie wy_dy_mają na kilka stówek. Wypadało by chyba iść zapytać grupowo dyrektora a już najlepiej całą grupą pójść do łysego albo innego super hiper turbo mega prezesika frezesika.

Tak9Nie1
Grucha
Nazwa działu: Finanse
@Grucha

Zapomnieliśmy jeszcze wspomnieć o kolejnej brudnej taktyce kadr, w której notorycznie są gubione wnioski urlopowe i socjal na wczasy. Osoby które już dawno oddawały i wypisywały takie wnioski, musiały wypisywać je powtórnie co powodowało opóźnienie się danego przelewu na wczasy.

Tak3Nie1

Czy jest tu ktoś komu jeszcze wstrzymano fundusz socjalny ?

pracowNick
@Pracownik

Jestem już po urlopie, a kasy jak nie było, tak nie ma :-/ Żenada... Pora szukać innej pracy, bo dziwnie się dzieje...

Fox
@pracowNick

Dokładnie ja mam to samo najlepszego jest to że części przelali a z nami nie wiadomo co będzie bo nie mają pieniędzy.

Bujnej
@Fox

To jest fundusz socjalny nie powinni tego tknac

Pedro
@Bujnej

Podobno wstrzymali fundusz za wpisy na Gowork i w toaletach

Tak4Nie3
@pracowNick

Moi drodzy to dobra wola firmy, że wypłacaja przed urlopem, proszę o tym poczytać, aby móc się tak naprawdę wypowiedzieć, bo chyba brak wiedzy jak to funkcjonuje.

Tak3Nie4
Pan
@Pani

Droga Pani. W momencie gdy człowiek nie jest pewien czy/kiedy/jaką kwotę otrzyma to średnie znaczenie ma dobrą czy zła wola. Gdyby nie było Wczasów pod gruszą to wróciły by świadczenia urlopowe (a zasady ich przyznawania są już jasno określone przepisami). Przykro to stwierdzić ale warunki oferowane przez firmę w obecnej formie przestały być konkurencyjne w stosunku do okolicznych zakładów.

Joanna

@Pepo, dzięki za Twoją opinie. Piszesz, że masz możliwość samodzielnej pracy i nie masz nad sobą bezustannej kontroli. To dobrze, że przełożeni Cię doceniają i mają do Ciebie zaufanie. Czy za wyrobienie normy można liczyć na premie lub inne gratyfikacje? Pracodawca zapewnia szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe lub pakiet socjalny? Czy poleciłbyś tą firmę innym osobom poszukującym pracy?

Pepo
@Joanna

Polecam firme, warunki bardzo dobre wypłata na czas, dodatki do pensji, można awansować, kierownik fajny człowiek. Z chęcia ide do pracy.

@Pepo

Warunki bardzo dobre-żart chyba siedzisz D. W biurze i pijesz z nimi wszystkimi kawkę trzy razy po 30min. Wypłata na czas- to nie żaden atut firmy tylko i obowiązek A coraz częściej jest ona w ostatnim momencie. ,,dodatki''-jakie dodatki ?premia za nie branie l-4 gdyby nie to to marna pensja wszystko jest zrobione tak by było dla nich korzystne. Możliwość awansu jedynie przez znajomości ,chyba że masz rodzinkę gdzieś ustawioną. Kierowni-zależy który taka prawda więc albo tu Kity zenisz albo firmy pomyliłeś

Tak6Nie1
@Arrow

Ok, premia za niechorowanie, wczasy pod grusza, ale odejdzmy, prawie, co rok podwyżka, zaszeregowanie, czyli jakby poziom pracownika, dodatek stazowy już po roku bodajże, gdzie żadna firma tego nie ma, staż to można mieć po latach, więc też jedli chodzi o kasę bez przesady, ja po 3 latach naprawdę mam dużo. Bardziej bym zwrocila uwagę na brygadzistow, kierowników, oprócz naprawdę super Eli, ktoea nie da się klice przekupic, a także biurom.

Tak8Nie7
Operator
@Pani

Ta super jest tak falszywa że sprzedała by cię przy pierwszej okazji . Pamiętam co wyprawiała w Valeo ciekawe tylko kiedy pokaże swoją prawdziwą twarz.

Tak9Nie9
spawacz 2015

Spawalem rurki do ferrari.....(usunięte przez administratora)je motkiem zeby pasowal0 pod sprawdzian... od tej pory wszyskim odradzam kupna aut do ktorych czesci produkuje firma marpol... szybko sie rozszczelniaja hahahahaha pozdo spawacz

Kalibro934
@spawacz 2015

Na kalibracji robiliśmy to samo. Zabronione było uderzanie młotkiem, bo to przecież Ferrari, trzeba było w rękach odginac je tak żeby pasowały pod sprawdzian. Dodam tylko że po jednym dniu takiej pracy 8godzinnej ręce bolały przez tydzień. Ale kogo to tam interesowało...

Wybuch gazu
@spawacz 2015

Ja jak robiłem tam na spawalni to takie dziadostwo szło że szkoda gadać bo nie liczyła się jakość dla kierownictwa tylko ilość więc to dostawali a my mieliśmy być tylko na zielono i nic tylko norma norma norma kosztem jakości

R.
@Wybuch gazu

Dokładnie. Nie raz kontrola coś zatrzymuje, a kierownik to puszcza. A ja się pod tym podpisuje przecież swoim nazwiskiem. A potem są reklamacje. Chore...

Piter
@Wybuch gazu

Czyli jesteś partaczem, tak?

Wybuch gazu
@Piter

Na starym m3 tak było , każdy robił byle jak , jakość była kiepska , rury aluminiowe nieszczelne i naflekane lutem do szlifowania jak robiłeś dokładnie to raczej ciężko było o normę. Partaczem nie jestem to ta firma doprowadza do tego że ludzie nie dbają o jakość.

Zaciekawiony
@spawacz 2015

Skąd wiesz, że szybko się rozszczelniają? Z autopsji? Rozumiem, że w Twoim taki mankament spowodował rozszczelnienie? A tak na poważnie.. Jeśli wiesz o tym to trzeba było zatrzymać proces. Tak Ty też masz prawo (jako spawacz) do tego by TWÓJ wyrób był zgodny z wymogami. Jest kilka miejsc gdzie to się zgłasza. Nikt nie każe Ci robić bubli

@Wybuch gazu

Kiedyś na m3 było ok, musisz być nieporadny, bo dobry spawacz zrobi normę jeśli mowa o tigu.Teraz w kontroli jest Pan R. W. i lepiej tego nie komentować, bo to brak słów. Dno, aż do tego stopnia. Oni chyba płacą, żeby ich wzięli na te stanowiska.

Wiki

A jaka atmosfera w firmie? Na jaką umowę można liczyć na początek?

TakNie1

Nie musisz b6c wariatem, żeby tu pracować, ale to pomaga!

Oburzona

Szkapa chodzi chodzi po hali ludziom mówi co mają robić a sama nic nie wie i nie umie . Jak ktoś taki może w ogóle być na takim stanowisku

Facet
@Oburzona

(usunięte przez administratora) Czy kierownik nie widzi tego Szkapa leniwa i ona brygadzistka od siedmiu boleści.

Ona

Zombie bez cycków ...

Tak6Nie
Cymbal

Jakies nowinki ? Plotki ploteczki :)

Punto
@Cymbal

Marpol to dno dyrekcja obwinia za swoje porażki pracowników liderki zamiast szkolić nowych pracowników to biegają jak szczury do p marzenki odrabiać (usunięte przez administratora) im a w wolnej chwili flirtuja z panami ustawiaczami

Tak8Nie
Janusz i Grażyna

Czesc powiedzcie mi czy są obecnie przyjecia bo szukamy pracy ja to bym chcial sie dostać na kalibracje ( ponoc super fucha ) a moja dziewczyna chciała by na zgrzewarki czy jest to mozliwe i na jakich zasadach?

Nicol
@Janusz i Grażyna

Podobno cały zakład ma przejść na dwie zmiany więc wątpię że będa przyjęcia.

Top chips

Pogodomy mondroku w grudniu jak ci wręcza wypowiedzenie i zostaniesz z łapkami w nocniku a ja będę miec juz nowa pracę i co nie pomoge i nie płacz wtedy. ze nikt cie nie ostrzegał

Top chips

Ponoc maja zwolnic ok 60 osób. Ja juz szukam nowej pracy i wam radze. To samo. Na palarni ostatnio bylo o tym głośno

do top chips
@Top chips

Palarnia - najbardziej wiarygodne źródło informacji, gratuluje. W pierwszej kolejności zwolnią tych z palarni.

Sprinter

Wiem slyszalem ze od 3 grudnia zaklad przechodzi na 2 zmiany co pewnie wiązać bedzie sie z redukcja załogi ktura i tak nie jest liczna i ponoc maja tez likwidowac dowoz bo firma tnie koszty juz chyba zabrali busa z Oświęcimia

...
@Sprinter

Czy to pewne info? Ktoś jeszcze potwierdza te "plotki"? Na szkoleniu BHP była mowa, że nie a opcji likwidacji 3 zmian, a tu taki news

Sprinter

Pracowalem w wielu firmach ale takiej patologi jak w marpolu nie widzialem wymagaja nadludzkich umiejetnosci a placa grosze i teraz do czego zmierzam w tej firmie musisz pojac wszystko w ciagu chwili bo jak nie to wylatujesz tylko kto ci ma przekazać ta wiedze skoro panie liderki nie maja czasu są przeciez taakie zapracowane.a na kazde twoje pytanie odpowiaja glupio lub opryskliwie osobiscie wystawiam firmie negatywna plus za dowóz pozdrawiam serdecznie

Tak8Nie

Szum
@Sprinter

Płaca jeszcze gorsza będzie bo likwidują 3 zmianę

Arnold boczek

Swiete slowa carisma wiem co muwisz sie z toba zgadzam. Jest duzo wiecej normalniejszych zakladow czy panstwo uwazacie stawke 2400 brutto za godziwa ? Bo ja nie to juz dziewczyny w zabce czy w biedronce wiecej zarobia w morde jeża

Tak1Nie1

Jakim
@Arnold boczek

Płaca dramat. Po kilku latach im poświęconych dostaniesz stawkę (o ile nie zachowujesz) jak gdzie indziej na START. A i tak co chwilę uwalaja na czymś teraz nawet jest twoją winą ze w zakładzie pracy nie ma. Teksty typu NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO JAK AWARIA standard. Traktują nas jak niewolników odpowiedzialni za wszystko jeszcze za stan techniczny maszyn. Starasz się ciagniesz normę po czym nie twojej winy maszyna stanie i po premi. A wyplata bez tych dodatków pozostawia bardzo dużo do życiu życzenia. Co z resztą widać po personelu i ilości nowych osób zainteresowanych pracą. Sami starsi ludzie i kobiety. Silnych zachecili inni lepszą pensją.

Tak6Nie

do Jakim
@Jakim

A ile miejsc pracy zaliczyłeś? Wszędzie lepiej gdzie nas nie ma. Najlepiej żeby płacili za samą obecność. Do roboty.

Szum
@do Jakim

O zabolało pierdzi-stołku, enet i na Ciebie przyjdzie czas. Czytaj ze zrozumieniem. Co do reszty tekstu sie nie odwołasz? Na temat płacy w tym zakładzie to nie pierwszy a juz napewno nie ostatni wpis. Co raz więcej tego będzie.

Sprinter

Wystawiam ocene negatywną plus za dowoz i to chyba jedyny plus

Carisma

Masz racje nalezy byc milym i nie przeklinac ale i tak mi sie tam nie bardzo podoba serdecznie cie pozdrawiam

Carisma

Nie polecam średniowiecze jak (usunięte przez administratora) Porazka kompletna

Marek
@Carisma

Używanie słów ogólnie uznanych za obraźliwe jest zabronione na forum. Zakazuje tego regulamin https://www.gowork.pl/regulamin Jeśli jesteś niezadowolony ze współpracy z firmą, podaj swoje merytoryczne argumenty, do których będzie się można odnieść. Zachęcam do merytorycznego wyrażania swojego zdania.

Joanna

@Zenek, na jakim stanowisku będziesz pracował? Mógłbyś napisać na forum jak przebiegła rozmowa o pracę, jakich kwalifikacji od Ciebie oczekiwano i co zaoferował Ci pracodawca? To ważne informacje dla osób zainteresowanych pracą w tej firmie. Obecnie trwa rekrutacja na stanowisko kierownik zmiany produkcyjnej. Firma oferuje stabilną pracę w międzynarodowej firmie oraz wynagrodzenie zasadnicze wraz z pakietem premii i dodatków.

Zenek

Hej.zaczymam prace w marpolu c Cz.Dz.jak tam jest i jaka atmosfera???

Tak29Nie

Joanna

@Julia, czy są obecnie prowadzone rekrutacje w firmie? Jesteś zainteresowana aplikowaniem na stanowiska o których piszesz? Jeśli będziesz na rozmowie o pracę daj znać czy zostałaś przyjęta i jakie warunki pracy zaproponował Ci pracodawca? @Anita mogłabyś napisać więcej informacji o pracy i pracodawcy? Osoby poszukujące pracy będą wdzięczne za każdą wskazówkę.

Tak12Nie

Pepo
@Joanna

Od niedawna pracuje w marpolu i powiem szczerze mi sie podoba,nikt nie stoi nad pracownikiem mówiąc ..szybciej,wiecej.Atmosfera w porządku,brygadzisci spoko,kierownicy również.A praca?jak to na produkcji,wszędzie są jakieś normy ustalone,ale nie ma tak źle,naprawdę.

Tak7Nie1

Japrdl
@Pepo

Jaka stawka na poczatek?

Zostaw opinię o MARPOL - Czechowice-Dziedzice

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie