Opinie o ITG Komag w Gliwice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ITG Komag. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie ITG Komag o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Badania naukowe w dziedzinie nauk przyrodniczych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ITG Komag w Gliwice

Mari

Ktoś tu sugeruje, że za dwóch trzeba pracować. No a jak to wygląda w pracy na młodszego specjalistę ds. badań? Te obowiązki są rozsądnie dobrane, zwłaszcza że to juniorskie stanowisko? Zobaczyłam ogłoszenie i te komentarze tutaj no i chciałabym poznać sytuację, bo może wyślę do nich CV.

Hak

Porządna firma. Serdecznie polecam.

Natalia
@Hak

Jakieś konkretne powody ? Klient czy pracownik ? :)

Mat
@Hak

Doprawdy? Rozwiń myśl, bo to zacnie ciekawe.

@Mat

Ciekawie to w tym momencie wygląda twoja sugestia... Rozwiniesz w takim razie własne zdanie, bo byłabym go w sumie ciekawa? W jakim kontekście to podważasz?

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w ITG Komag?

Jordan

A może najważniejsze osoby, zmusiłyby się do częstszego przebywania w firmie. Rządzenie to nie tylko zabawa, bankiety, konferencje itp. Stare przysłowie mówi: ryba psuje się od głowy.

Albert
@Jordan

Tu się nie zgodzę, obecni dwaj dyrektorzy robią ogromną robotę w przeciwieństwie do Smutnego, a tym bardziej do gazeli biznesu, która otaczała się tylko zapijaczonymi "kłeczkami".

@Albert

coś konkretnego udało sie im wprowadzić, że ich praca jest tak pozytywnie oceniana? od kiedy konkretnie mogli objąć te stanowiska i co uległo zmianie od tego czasu?

lock
@Edyta

Pracownik? Jeśli tak, to nie powinieneś pytać. Jeśli nie, to chyba zbędna wiedza .

Jordan
@lock

a czy pracownik nie może zapytać, cóż takiego robią osoby zatrudnione na stanowisku dyrektora??

lock
@Jordan

pracownicy powinni wiedzieć, mój kierownik co tydzień zdaje relacje z tego co sie dzieje w instytucie. Poza tym w KOMAG nie ma żadnych tajemnic. Popytaj swojego szefa

unlock

proponuję by kierownik zapytał dyrekcję czy kasuje niektóre komentarze? Może sam przypadkiem skasowałeś? Daj komentarz jeszcze raz to będziemy widzieli. Osobiście z niektórymi komentaarzami na gowork się nie zgadzam, są niegrzeczne, krzywdzące i obraźliwe albo po prostu opierają się na plotkach I wiem, że przy anonimowych wypowiedziach komentujący są bezkarni a ci co mają pozytywne zdanie od razu klasyfikuje się ich jako punkciarzy. A to nie fair. W mojej poprzedniej firmie było podobnie, choć średnia wykształcenia była zdecydowanie niższa.

Misiu
@Albert

Za poprzedników obecnie rządzących instytutem kultura osobista osób kierujących była o wiele wyższa (piszę to ponownie bo poprzedni wpis został usunięty), skoro komuś przeszkadza mój komentarz to czemu nie usunie komentarza ALBERTA obrażającego konkretne osoby.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie ITG Komag? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.

Kolejny zakład, a raczej grupa tematyczna rozpadnie się w 2023r. Oj to już będzie bolało.

Ciekawy

Skąd wiesz o takich rzeczach, masz jakieś przecieki, a może jesteś kierownikiem tej grupy tematycznej??

Masz na myśli że zawieszą działalność? Ktoś z kierownictwa o tym mówił w firmie czy to tylko plotki? Powiedz bo to ważne info dla pracowników.

Edyta

Rok 2023 to trochę niejasne określenie tematu. Który miesiąc masz na myśli i jakie są ostateczne powody co do takich wyciąganych wniosków? Do teraz coś więcej o tym wiadomo?

arek
@Ciekawy

ostatnio powstał nowy zakład w KOMAG, jak się sprawuje?

purel

zerknij na skład. Nie wszyscy emeryci, ale wszyscy z ogromnym doświadczeniem, chętni przekazywać wiedzę. Trzeba trochę odwagi, wejść do pracowni i porozmawiać. Bardzo sobie cenie ten zespół.

Wilo

Tam ktoś wogóle jest? Co idę to "pracownia" zamknięta.

Karpus

Instytut z innowacyjnymi rozwiązaniami, a wewnętrzne procedury administracyjne i system jakości nadal z lat PRL. Tysiące papierwych druczkow do wypisywania, tony papieru do przechowywania. Czas się rozwinąć w tej kwestii, ale cóż Smutne to czasy.

arek
@Karpus

chyba nie jest tak źle jak w korpo. U nas jest biurokracja :)

Zofia
@Karpus

Trochę mnie ta opinia zmartwiła, bo trafiłam na ofertę zatrudnienia na stanowisko referenta ds. ekonomicznych i zaciekawiła mnie nawet możliwość szkoleń finansowanych przez pracodawcę jak i możliwość rozwoju zawodowego- z twojej wypowiedzi wynika, że tam pracowałeś, możesz się wypowiedzieć czy można na takie szkolenia czy rozwój liczyć?

@Zofia

Oczywiście że są szkolenia finansowane przez pracodawcę, z tym że dostajesz lojalkę do podpisania, przez 3 lata nie możesz sie zwolnić lub oddajesz kasę za szkolenie. Tam jest akurat duża rotacja, maks 2 lata i odchodzą.

@Aldona

nie do końca prawdą to jest. Moja lojalka mówi, ze po szkoleniach, jakbym się chciał zwolnić do 3 lat od szkolenia, to mam obowiązek spłacić proporcjonalnie tę część szkolenia, do czasu wygaśnięcia lojalki. Zresztą pracuje sie nie po to by się zwolnić za miesiąc. Ja zamierzam zdobyć tu przynajmniej doświadczenie i dobre uprawnienia

Waga
@pracownik

Jednakże nie wszyscy pracownicy dostają do podpisania lojalki, dlaczego?

@Waga

a jakie masz szkolenia za sobą, że takie stwierdzenie pada? możliwe, że chodzi o zakres szkolenia lub stanowisko bądź też staż pracy? czy warunki na tej umowie są negocjowalne np., w kontekście długości jej trwania? ktokolwiek ponosił ostateczne konsekwencje z jej tytułu?

Jakie wartości są cenione w ITG Komag?

Najbardziej to więzy rodzinne.

odpowiedz 2
@Odpowiedz

A tam W firmie pracują nie tylko dzieci; jakbyście się dopiero urodzili . Pracuje lub pracowało kilkoro wprowadzonych współmałżonków; a także kilkoro przeciętnych osób rekomendowanych do firmy poprzez tzw. relacje biznesowe. Nic nowego - tak było; jest i będzie. Istotne pytanie za jakie pieniądze oni pracują

rekrutant
@Odpowiedz

Bzdury. Każdy chętny, który ma kompetencje dostanie pracę w działalności podstawowej, czyli informatyk, elektronik, mechanik, mechatronik, chemik, badacz itp. Niezależnie od wykształcenia. Najważniejsze, zęby chciał i żeby mu potem się chciało to zrobi karierę i nie będzie miał powodów do nieprawdziwych komentarzy

Honorata
@rekrutant

Ale to tutaj można na takie coś liczyć? Doceniają za starania?

rekrutant
@Honorata

Ci co mają chęć, co myślą i wykazują się twórczą inicjatywą są doceniani. A Ci którzy oczekuję, ze się należy bo są i robią co każą to niestety mają powody do narzekań. Komag to Instytut, firma która jest twórcza, patentuje, wymyśla nowe rozwiązania i nowe drogi. Teraz ma 3 razy kategorię A, wiec od razu o milion większą statutówkę. Najlepsi, pracowici, kreatywni i myślący nie mają powodu do narzekań. Narzekają chyba tylko ci, co nie potrafią zmienić swojego życia. Zawsze można zmienić pracę albo wziąć się do roboty

heh
@rekrutant

tak są doceniani przez wypełta minimalnej krajowej + premia która zależy od widzimisię kierownika

@heh

czyli mówiąc krótko w kierowniku tutaj nadzieja, bo uznaniowa? Napiszesz proszę tylko widełki jakie zazwyczaj wychodzą? Ile najczęściej wpada a za co najczęściej jest odbierana?

Marzena
@Edyta

Nie ma żadnych widelek, premia jest wyliczana, tzn pomniejszają ją o koszty na które wogóle nie nasz wpływu

Imprezowy Mariuszek
@Marzena

Chyba, że jesteś z kasty znajomych, wtedy masz stałą wysoką pensję, bez patrzenia na premię (która jest śmieszna raczej.... ). Ryczałt zawsze i wszędzie!

Yoyo

Wartości związane z przywiązaniem do rodziny, dobrych znajomych, koleżeństwo... Grunt by byli z Rybnila

Czy ITG Komag ma ściśle ustalone godziny pracy?

Witam, w firmie mamy ruchomy czas pracy tzn. wyjście 7:00 do 8:00, wyjście 15:00 do 16:00, Oczywiście obowiązuje 8 godzinny dzień pracy.

@pracownik

Czyli pracujecie nocą?

Mietek
@Byly

Tak, pod warunkiem, że noc wypada pomiędzy 7 a 16.

@Mietek

Trafny warunek. ;) A przerwa jak jest w tym wszystkim rozłożona?

@Edyta

W administracji przerwa jest o 7 do 15.

@Aldona

Tzn., chodzi o to, że wybieram sobie kiedy chcę po prostu? Ile przysługuje?

@Aldona

A w zakładach to panowie też mają przerwę od 7 do 14.45 a ostatnie 15 minut to myją naczynia i do domu?

@Ewa

Nie do końca, z tego co widzę to jeszcze trzeba kapcie zmienić na buty i wtedy można iść do domu

Pudel
@Nowy

Uderz w stół, a nożyce się odezwą :)

@Pudel

co to za jakieś sugestie tutaj chyba padały? chodziło o to, że ktoś sobie czas pracy skracał czy faktycznie można przerwę sobie na koniec przenieść i wyjść tu wcześniej? jak przełożeni się na to zapatrują?

Do Dyrekcji

Prosimy Dyrekcje o zwrócenie uwagi Kierownikom, aby prace były rozdzielane pracownikom w sposób równomierny. W chwili obecnej są osoby, które mają znikomy udział w realizacji pracy na wspólny cel. Dziękujemy.

@Do Dyrekcji

Naprawdę tak jest? Z jakiego powodu dochodzi do takich dysproporcji?

Yoyo
@Do Dyrekcji

Niektóre pseugokierownictwo także wykonuje pracę znikomą. Dużo filozofii i papierów w szafie. Wszak to ludzie niebagatelnie wykształceni.

Wanda
@Do Dyrekcji

Super apel ale może warto z tym iść bezpośrednio do szefa? Jest on tam gdzieś czy nie jest dostępny dla pracowników? Albo może do kadr, może tam mają wpływ na to.

Kornelia
@Wanda

Jak widać ścieżka kontaktu z szefostwem niektórym wychodzi tylko anonimowo. Nieśmiałe te doktory, coś zakneblowało Yoyo w drodze Do Dyrekcji :D

@Kornelia

A czy ten cały apel został ostatecznie wysłuchany? ;p

@Edyta

Pośmiali się, a problem został.

@Odpowiedz

No bo raczej z samego śmiania się nie rozwiąże? To co zostawiają to już czy dalej coś będą się starali zdziałać?

@Yoyo

Bo się zajmują pracą prywatną.

Fakty

Popatrzcie na opinie klientów zakładkę obok

Kiki
@Fakty

Trafione w punkt, nic dodać, nic ująć.

Tak to wygląda naprawdę

· Nieefektywny dialog kierownictwa z załogą i między załogą. · Niedobory kadrowe, przeciążeni kluczowi pracownicy, brak dla nich zastępców, brak wystarczającej liczby specjalistów w niektórych obszarach, brak wymiany pokoleniowej. · Nieefektywny sposób rekrutacji z rynku nowych pracowników z doświadczeniem zawodowym. · Trudność w utrzymaniu zatrudnienia umożliwiającego progres i zapewnienia odpowiedniego stosunku pomiędzy pracownikami podstawowymi do zatrudnienia ogółem. · Nieefektywna współpraca pomiędzy zakładami/laboratoriami i rywalizacja o własny wynik finansowy. · Brak koncentracji na perspektywicznych kierunkach strategicznych oraz brak doświadczenia w nowych obszarach działalności. · Niska otwartość na zmiany oraz nowe techniki i technologie. · Niewystarczające nakłady na środki trwałe. · Niewykorzystane zasoby Instytutu (lokalowe - pustostany). · Brak wyspecjalizowanego działu handlowego. · Brak profesjonalnych szkoleń z zakresu rozmów i negocjacji. · System wynagrodzeń utrudniający zatrudnienie wysokokwalifikowanych specjalistów, wprowadzający niepewność, hamujący zatrudnianie nowych pracowników (niskie zarobki, ze zbyt dużą liczbą wyjątków. · Niski poziom identyfikacji pracowników z Instytutem, niska motywacja pozapłacowa, nieprzejrzysty system premiowania bez mierzalnych kryteriów korelujących z celami i strategią Instytutu, niedopracowany system oceny pracowników i kierownictwa oraz niedopracowane ścieżki awansu. · Niski stopień zaangażowania pracowników w tworzenie zespołów interdyscyplinarnych. · Niewystarczający poziom bazy badawczej dla perspektywicznych technologii i ryzyko utraty konkurencyjności. · Wysokie koszty działalności powodowane, m.in. utrzymywaniem pustostanów, przestarzałą infrastrukturą techniczną, w tym energetyczną (nieefektywność energetyczna, brak centralnej klimatyzacji, rekuperacji). · Utrzymywanie nieperspektywicznej działalności, która nie przynosi zysku. · Nieskuteczność w rozliczaniu umów licencyjnych – firmy nie przyznają się do wykorzystania dokumentacji będącej własnością intelektualną Instytutu. · Niski poziom finansowania innowacji przy wykorzystaniu źródeł zewnętrznych oraz niewielki udział rynków zagranicznych w wolumenie sprzedaży. · Brak oceny działalności zakładów pomocniczych w aspekcie jakości oferowanych usług wewnętrznych. · Niski poziom znajomości strategii (obszary strategiczne w zakresie rynku i rozwoju oraz strategiczni partnerzy) przez pracowników, · Niewykorzystanie systemu benchmarkingu do rozwoju Instytutu. · Brak elektronicznych systemów wspierających zarządzania i brak skutecznego przepływu informacji oraz złożony i długi obieg dokumentów związanych z procesem ofertowania i realizacji zleceń. · Niski przepływ informacji pomiędzy przedsiębiorstwami a Instytutem. · Ograniczone możliwości realizacji projektów wymagających opracowania zagadnień budowlanych. · Brak profesjonalnej reklamy i skutecznego marketingu.

Kupon

Zrobicie porządek z równomiernym rozdziałem pracy?

Ilona
@Kupon

A to jakiś nierówny jest? Ale że co dokładnie, jedni coś innego robią niż drudzy na tym samym stanowisku? Daj znać w sumie, o co chodzi.

długoletni Pracownik

Chciałem wyrazić żal z powodu śmierci Pana Profesora Adama Klicha, dobrego człowieka, oddanego pracownika i bardzo inteligentnego naukowca. Komag był jego pierwszą i ostatnią pracą. Był zawsze oddany Komagowi

Dr Robert

Lepsza inwestycja w środki można by lepsze ręczniki i mydło do rąk kupywać.

Dawid

Są testy na rozmowie o prace ?

Marian
@Dawid

Tak, robione są test DNA, musisz być spokrewniony z inny pracownikiem (np: syn, córka ewentualnie mąż żona).

@Dawid

Jakie testy? Psychologiczne? DNA? Kolejne pytanie typu Spam.

@Dawid

Z tego co wiem to jest rozmowa kwalifikacyjna

@Marian

Masz rację. Kolejna córka została zatrudniona.

Na jakie benefity można liczyć w ITG Komag?

Marzena

Przede wszystkim możesz liczyć na siebie.

były

Od górnictwa między planetarnego (była Pani dyrektor) do elektrowni w kopalniach , pv i Pc ( obecny dr. ) a ostatnio awans na super partnera IBM w tym zakresie .... normalnie cud gospodarczy/ techniczny / mentalny ...

Czy wypłacają dodatkowe nagrody w ITG Komag?

Były

Dodatkową nagrodą jest 3 sekundowa pochwała wzrokowa przełożonego. Kiedyś był jeszcze uścisk ręki Dyrektora, ale w obecnych czasach (COVID-19) odstąpiono od tego.

Wezu

Jak masz nq myśli coś od najniższej krajowej to tak. Wszak barbórka jest. Inne nagrody dotyczą lizusow. Ale tu o nie nagrody chodzi. Wyobraź sobie że zarabiasz najniższą krajową. Często na umowie masz nawet poniżej najniższej krajowej. Więc aby wywiązać się z tego że muszą zapłacić ci najniższą krajową, zabierają ci z tej pseudonagrody.

ciekawy
@Wezu

czemu wezu pracy nie zmienisz jak tam tak źle.

Wezu
@ciekawy

A może zmieniłem? Piszę by inni nie zrobili tego błędu, co ja. Szkoda życia.

Byly

Aż dziw bierze że z tego budynku jeszcze akademika nie zrobili. No tak. Studenci w domach siedzą.

zawiedziony
@Byly

z części budynków zrobili już siłownię, a i parking popołudniami i nocą jest dla ćwiczących

Jaka atmosfera jest między działami w ITG Komag?

Jeszcze nigdy tak niewielu pracowało na tak wielu.

Zawiedziony
@Odpowiedz

Premia kierownika musi być, premia pracownika - wg uznania, a odkąd przyszedł "smutny" Pan to pomysły są jeszcze lepsze ;). Nie zostanę tam za te pieniądze, wolę w biedronce towar wykładać niż pracować na tak wielu.

ciekawy
@Zawiedziony

Ciekawe skąd te wieści. Może jaka praca taka premia? W biedronce możesz się wykazać.

Zostaw merytoryczną opinię o ITG Komag - Gliwice

• Jak się pracuje w ITG Komag?

Zobacz opinie na temat firmy ITG Komag tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ITG Komag?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 20, z czego 4 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ITG Komag