Konsorcjum Stali S.A.

Opinie o Konsorcjum Stali S.A.

magazynier z papierami

Witam firma w Zawierciu poszukuje obecnie magazyniera z doświadczeniem oraz ze swoimi uprawnieniami ,a więc panie dyrektorze Marcin K. jaką pan oferuje stawkę podstawową takiej osobie która wchodzi i robi bez przyuczenia :-) Bo sama oferta ,,praca w znanej i stabilnej firmie ,, w tych czasach to już lamus przeszłości krótko i na temat jaka KASA !!

zainteresowany
@magazynier z papierami

Trochę śmieszne to co piszesz, co na gowork mają napisać ile płacą??? Wydaje mi się że jesteś byłym niezadowolonym pracownikiem, a nie poszukującym pracy.

mahazynier z papierami
@zainteresowany

w ofercie pracy konkrety panie !!!!!

@zainteresowany

Forum właśnie po to powstało, by móc uzyskać wszelkie interesujące Nas informacje odnośnie danej pracy. W tym jakie są zarobki. Wynagrodzenie jest najczęstszą kwestią, która Nas albo przekonuje albo wręcz przeciwnie do podjęcia się pracy w danej firmie. Nie dziwie się więc, że wiele osób zadaje takie pytania gdyż warto wiedzieć wcześniej czego można oczekiwać gdy taka informacja nie jest zawarta w ofercie pracy.

@magazynier z papierami

Jakby Ci pan (jak to grzecznie nazwałeś ) dyrektor marcin k.(specjalnie z małych) odpisał tu na forum jakie są stawki to nikt by się nie zgłosił, nawet ludzie potrzebujący pracy na już.

lolo
@Boolek

Pytanko panie Boolek dalej tam godzinki nadliczbowe zapisywane w zeszycik których nie wypłacali ?? A remamenciki płatne czy dalej wpisywane w zeszycik ??

brak słów

Oferujemy atrakcyjną pracę w znanej, stabilnej i ciągle rozwijającej się firmie. Hahahahahahhahaahhaha

@lolo

Jest napisane w ogłoszeniu że znana firma i" stabilna" to na pewno wszystko jest stabilne łącznie z godzinkami nadliczbowymi. Na szczęście już mnie tam nie ma. Nie miałem zamiaru pracować na innych ,nie dość że pan wielmożny dyrektor szuka gdzie ci uszczuplić kasę to nawet przy podwyżkach jest to nierówne dzielone ,według widzimisię albo według ukorzenia się z resztą chyba sam wiesz ,podejrzewam że też tu pracowałeś. Najlepsze w ogłoszeniu jest "rozwijającą ". Pozdrawiam.

@brak słów

Najlepsze jest "rozwijającej".

Wuja

Czy to prawda że dyrektor oddziału w Rzeszowie rezygnuje ze stanowiska bo ubiegać się o stanowisko prezydenta miasta?

Stefan Batory

Witam! Pojawiła się oferta pracy na stanowisko specjalisty ds. zakupów. Czy ktoś może powiedzieć jak wygląda sytuacja w firmie? Jaka panuje atmosfera w biurowcu? Czy ludzie są przyjaźnie nastawieni? Pomogą się przyuczyć? W jakich godzinach pracuje biuro? Na co zwrócić uwagę a czego się wystrzegać? Z góry dziękuje za wszelkie uwagi i informacje.

Stefan Batory
@Stefan Batory

Ktoś odpowie?

Oloo
@Stefan Batory

Pracowałem w tej firmie w latach 1995-2014. Siedziba firmy była wtedy w Warszawie najpierw na Ochocie a potem w Ursusie na Traktorzystów. I z tamtym Zarządem pracowało się OK. Trzeba było się napracować ale pracownicy byli dosyć dobrze wynagradzani i jeśli prezes coś obiecał to zawsze dotrzymywał słowa. Z chwilą zmiany Zarządu w chyba 2004 roku nowy prezes postanowiuł że liczyć się będzie tylko kasa. Pracownicy musieli pracować za dwóch dostając oczywiście jedną pensję. W 2007 roku Konsorcjum weszło na giełdę i połączyło się z firmą Bodeko z Zawierecia. Od tej pory sytuacja pravcowników tzw. starego Konsorcjum (czyli warszawskiego) byli traktowani jak piąte koło u wozu, zamówienia które załatwiali pracownicy warszawskiego oddziału przypisywane były pracownikom Zawiercia i premie za to dostawali oni. Prezes został ten sam ale faktyczne rządy sprawował prezes tegoż Bodeko robiąc wszystko aby obniżyć wartość warszawskiego odddziału i przenieść biura do Zawiercia pozbawiając pracy kilkadziesiąt osób.

Komentator
@Oloo

Ta firma nigdy się nie skonsolidowała nie ma racjonalnej analizy efektywności

kandydat fachura

Witam na jakie wynagrodzenie może liczyć doświadczony pracownik magazynowy z dużym doświadczeniem pracujący u największych dystrybutorów stali w Polsce ? Bo samo cytuje ,,pracę w znanej, stabilnej i ciągle rozwijającej się firmie,, Konkrety

opas
@kandydat fachura

to proszę zadzwoń i nam napisz ....

Czy kandydat na stanowisko Pracownik produkcji w firmie Konsorcjum Stali S.A. ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.
Alex

Witam, jak wygląda sytuacja w oddziale Konsorcjum Stali SA w Częstochowie na ulicy Bór? Czy podobna atmosfera w pracy jak opisana niżej w innych oddziałach firmy? Jakie są aktualnie zarobki na stanowiskach produkcyjnych? Jaka kadra kierownicza?

Boolek

Napisze jeszcze raz żeby było na górze. (usunięte przez administratora) Na rozmowie gadka szmatka ,jak fajnie ,jakie benefity ulala a potem nawet nie pracuj tylko rób. Teraz do tych co idą na rozmowy kwalifikacyjne ,jak zobaczycie na biurku podczas rozmowy stos papierów i Wam powiedzą że tyle mają podań(nie tylko w tym zakladzie), to to jest tylko trik psychologiczny żebyście się zgodzili na ich warunki bo oni myślą że wszyscy mają nóż na gardle i zero rozumu. (usunięte przez administratora). Trochę dziwnie usłyszeć od gościa który ma już swoje lata i "chyba" trochę poznał życie bo przecież też ma rodzinę.

@Boolek

Zarządca strony trochę wyciął i wyszedł bezsens na dole.

luzak

najgorsza firma jaką znam ! szkoda że jedyna taka w okolicy !!! bo na pewno bym nie kupił u nich niczego !!!

Boolek

Pytanie do administratora strony,dlaczego z moich opinii (prawdziwych ) ,wycinane są zdania w których nie ma przekleństw,obrażania. Po to jest forum żeby dzielić się opiniami . Przykład, w jednej z opiń napisałem że dyrektor Konsorcjum stali Z-cie traktuje ludzi z góry jakby byli ze średniowiecza i nie znali się na niczym a od kierownika usłyszysz że ślub czy pogrzeb to go takie rzeczy nie interesują. To są prawdziwe rzeczy i wiele osób to usłyszało . Dziwne takie wycinanki. O co chodzi z tym forum,mam nadzieję że admin nie jest przekupny.

@Boolek

Mam nadzieję że nie ,że tylko się pomylił. Nic obraźliwego w tych zdaniach nie było aby je wycinać.

Młody

WItam .Jestem zainteresowany dołączeniem do waszej firmy na operatora cnc ,dzisiaj wysłałem podanie ,Czy napisze mi ktoś jak wygląda praca na cnc w KS .Jakie zarobki ? praca na zmiany ? Co jeśli nie mam do swiadczenia i chce się przyuczyć ? Z góry pozdrawiam

ziomek

Witam słyszałem ,że w KS Zawiercie nie ma podań o pracę czyżby tam tak super płacili ???

@ziomek

Płaca tyle co w biedronce albo lidlu ;) szłau nie ma...

Zofia
@Michał

Zawsze trzeba mieć na uwadze, że wynagrodzenie, które dla Ciebie wydaje się niezbyt wysokie, innej osobie może już pasować. Należy zatem podejść do tej kwestii w sposób indywidualny. Wiemy już trochę na temat zarobków w Konsorcjum Stali, ale wciąż chyba nie wystarczająco. Nie wspomniałeś bowiem nic o ewentualnych dodatkach do wypłaty. Dostajecie je od czasu do czasu?

Ryszard Ochudzki
@Zofia

Kpina... Dodatki to są tylko na rozmowie kwalifikacyjnej. (usunięte przez administratora) Bardzo słaby pracodawca na tle aktualnego rynku.

Kamil
@Ryszard Ochudzki

Jak to na rozmowie kwalifikacyjnej? Sugerujesz, że benefity są obiecywane podczas rekrutacji, a w rzeczywistości pracownik ich nie dostaje. Czy sam miałeś tego typu doświadczenie? A inne osoby zatrudnione w Konsorcjum Stali. Też nie obowiązywały Was bonusy i premie?

Mam przez to rozumieć, że nie mając znajomości, nie ma szans, aby dostać się do pracy w firmie Konsorcjum Stali? Jest to ciekawa forma przyjmowania nowych osób, dlatego mam nadzieję, że odpowiesz na moje pytanie i rozwiejesz moje wątpliwości.

@Piotr

Naprawdę nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Przyjmują wszystkich jak leci (usunięte przez administratora) Następnym razem czytaj aż zrozumiesz. Omijajcie Konsorcjum szerokim łukiem, benefity to porażka, (usunięte przez administratora) Każdy kto się zorientuje o co chodzi w KS to ucieka . A reszta już się przyzwyczaiła i tak ciągnie dalej , inni z racji wieku też już nie szukają dalej. (usunięte przez administratora) Można wiele pisać co się tam dzieje,cały czas. Nie polecam i wręcz odradzam.

lolo
@Boolek

w tej firmie nigdy nie szanowali pracowników magazynu lepiej mieli ci co w chodzili w 4 litery :-) najważniejsze ze kasa jest na siatkówkę na to jest budżet ludzie którzy odeszli z tej firmy kogo nie zapytasz to nie żałują owej decyzji bo czasami lepiej zrobić krok do tyłu by póżniej zrobić dwa do przodu

@lolo

Odchodząc z tej firmy nie robisz kroku w tył, tylko od razu dwa do przodu. Też z kim bym nie rozmawiał kto tu pracował to nikt nie żałuję decyzji o odejściu. Kasa na siatkówkę jest ,kiedyś były też bilety dla pracowników ale jak drużyna z Zawiercia dostała się do Play-off (Chyba o to chodzi) to skończyły się bilety dla zwykłych zjadaczy ,wszystko zostaje w biurze i to też nie dla wszystkich. W tej firmie nie masz możliwości rozwoju zawodowego ,czegoś takiego tu niema,kiedyś szukali osoby do biura nikt z placu się nie zgłosił, dziwne.

@lolo

Właśnie przeczytałem że KS podpisało sponsoring siatkarzy , żeby tak o ludzi zadbali ale najważniejszy wizerunek jacy hojni są . A pracownicy będą robić na siatkarzy i dyrektora bo ma różne zachcianki.

@Boolek

Skoro padła informacja o tym, że firma zatrudnia każdego zainteresowanego kandydata, to zastanawia mnie, czy przed rozpoczęciem wykonywania obowiązków można liczyć na odpowiednie szkolenie? A może obowiązek ten spada na pracowników, którzy pracują już dłużej? Proszę o informację.

@Piotr

Można liczyć na szkolenie jak również na pomoc pracowników. Akurat pracownicy to jedyny plus.

Ryszard Ochudzki

Niektórzy rocznie z zarządu haczą o milion złotych rocznie tak wynika z raportów na stronie firmy ale niestety dla innych już nie starczy kasy na godną pensję. Takich zarobków można pozazdrościć bo nawet w NBP tak nie zarabiają lub innych mega dużych firmach. Ale wiadomo zwykłemu nie dadzą bo nie ma z czego jak kilkanaście osób bierze miliony. (usunięte przez administratora)

Halina

Ja chciałam tylko zapytać o konkretne stawki w Konsorcjum. Ile płacą nowym na magazynie? Czekam na odp.

Były
@lolo

Nie było tak źle w KS Pracowałem ponad 2 lata i żeby był szacunek do pracownika od przełożonego to bym robił dalej a kasa była niezła ale mazz rację nie żałuję bo mam teraz pracę na dwie zmiany a zarobki podobne i nie muszę dojeżdżać więc jestem zadowolony... Pozdrawiam

Elo

Witam czy macie w Konsorcjum jakieś benefity np. karnet multisport, bony na święta , wczasy pod gruszą itp itd

Emil

Siemano czy nadgodziny w Konsorcjum są płatne czy tylko 8 h i do domku ??

@Emil

Nie czytasz opinii. Nie są płatne. Wszystkie nadgodziny jakie uzbierasz są do odbioru a czasami może uzbierać Ci się niezły minus .

Jak długo trwa proces awansu w Konsorcjum Stali S.A.?

Czego ? A to dobre.

klient

Inwentaryzacja w dzień handlowy,jakie to straty dla firmy....

@klient

Może specjalnie taka zagrywka, nie było dużo zamówień to zrobili remanent w taki dzień i w taki prosty sposób nie muszą ludziom dawać nadgodzin za inwentaryzację np. w sobotę. Bo tutaj nie dostajesz kasy za nadgodziny tylko godziny do odbioru które odbierzesz kiedy kierownikowi pasuje.

Wrocław

Tragiczna firma zarobki 2500 netto praca bardzo niebezpieczna przy zaginaniu stali na takich starych maszynach to proszenie się o śmierć . (usunięte przez administratora) straszny cały węgiel ze stali masz w nosie po godzinie pracy a co dopiero przez cały dzień hałas nie do wytrzymania na chali zero wentylacji na chali 40 stopni a brygadzista zamyka chale bo mu zimno z nierubstwa . Połowa firmy jest piana na nockach i to już jest katastrofą toalety brudne wiadomo od czego wiesniaki z Włocławka czują się w firmowej toalecie jak u siebie na polu gnoju . Premie tylko dla kolegów z wioski nie polecam nikomu tej firmy przy wysokich temperaturach niema dodatkowych przerw no nic kompletnie wiesniaki z Włocławka pracują tam tylko dla tego bo u siebie nie mają pracy i oszukują z wynagrodzeniami myślą ze ktoś się nie doliczy co miesiąc jest problem

@Wrocław

Skoro na hali, gdzie pracują pracownicy, panuje tak wysoka temperatura, to zastanawia mnie, czy pracodawca w jakiś sposób stara się niwelować oddziaływanie tej temperatury? Może pracownicy mają dodatkowe przerwy, aby mogli odpowiednio się zregenerować? Przedstaw, proszę, jak to wygląda.

Mangusta
@Wrocław

I już wiadomo kto pisał tę opinię :) Najpierw drogi pajacu naucz się poprawnie składać zdania bo trąci podstawówką dla opóźnionych. Do "wieśniaków" z Włocławka to Ty chłopcze nie dorastasz choćbyś wciągnął wagon ryżu razem z kołami. Dzięki nim ten oddział jeszcze funkcjonuje. Miejscowi - z paroma wyjątkami - jak przychodzą do pracy to jedynie pokręcić się z kąta w kąt. Żaden pożytek.

Mangusta

Ciul ubliżył oddziałowi to mu odpisałem. Inna sprawa, że Admin nie ogarnia tematu. Co nie jest zabronione to jest dozwolone. Już daje spokój.

Halina

A Ty pracujesz w Zawierciu? Według powyższych opinie we Wrocławiu w Konsorcjum Stali jest pod względem premii kumoterstwo. Czy możesz powiedzieć, jak jest w Zawierciu?

@Halina

Ja mam pytanie do Ciebie ,czy jesteś zainteresowana pracą w KS Zawiercie czy po prostu pytasz z ciekawości? (usunięte przez administratora) zawsze będzie w każdym zakładzie a KS Zawiercie nie różni się niczym pod tym względem .W jednej z moich opinii pisałem o pracy i płacy np. w sobotę . Po prostu opisałem jak jest po przyjęciu do pracy ,cudów nie ma a do tego dyrektor nie liczy się z ludźmi. Tak jak napisał jeden z forumowiczów że czasami ludzie rezygnują z pracy a po pewnym czasie okazuje się że poprzednia nie była taka zła. Najlepiej jak każdy sam się przekona jak tu w KS jest i sam sobie wyrobi opinie tylko żeby później nie żałował. Ja żałuję ale ktoś inny będzie szczęśliwy chociaż w to nie wierzę.

Czy można w Konsorcjum Stali S.A. liczyć na jakieś dodatki?

Boolek

Wcześniej napisałem, dodatek na wczasy pod gruszą i na święta zależny od Twojego PIT'a. Tylko trzeba pamiętać, że premia jest zależna od przerobu ton ,tak więc wypłaty bywają różne, nie jesteś w stanie nic zaplanować, mogą się różnić o kilkaset złotych. Zwłaszcza jak weźmiesz dodatek na święta np.400 zł. a w grudniu nie ma przerobu i w styczniu weźmiesz 400zł albo mniej to gdzie tu dodatek. Jeśli chodzi o inne rzeczy to dostajesz ubranie co pół roku nowe raz na okres tzw. zimowy a raz na wiosenny. Do tego mydła, ręcznik i pastę do rąk, jeszcze przez okres zimowy dostajesz ciepły posiłek w postaci zupki .

@Boolek

@Boolek Moim zdaniem takie bonusy też są fajne. A jaka panuje atmosfera pracy w firmie ? Będę wdzięczna, jeśli odpowiesz.

@Halina

Atmosfera w porządku, pracownicy zawsze Ci pomogą. Co do Twoich "fajnych bonusów ", nie mam zdania., bo oprócz ubrań nie widzę żadnych bonusów. Zalatuje mi tu biurem.

Zwykły pracownik nie rodzina

(usunięte przez administratora) rodzinne, nadgodziny bezpłatne, do odebrania, ale nie kiedy tobie potrzebne tylko kiedy kierownik (usunięte przez administratora). ci powie że możesz, urlop kiedy kierownik ci da, zarobki: podstawa jedną z najniższych w tej branży i regionie, na rozmowie kwalifikacyjnej obiecywane cuda, premie itd itp, ludzie tracą dobrą pracę składając wypowiedzenia słysząc obietnice, które okazują się jedną wielką fikcją, (usunięte przez administratora)!

Lichy
@Zwykły pracownik nie rodzina

Dokładnie w tej firmie można się dorobić tylko garba

Chętny

@Paulina. Interesuje mnie praca w KS PIEKARY ŚLĄSKIE

Chętny

Witam a co możecie powiedzieć na temat oddziału ks w Piekarach Śląskich?????

Paulina
@Chętny

Sama chciałabym się dowiedzieć czegoś konkretnego na temat tego oddziału - nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko poczekać, aż ktoś nam odpowie. A właściwie praca w jakim dziale Konsorcjum Stali by Cię interesowała? Aktualnie szukają do pracy na magazynie, w dziale sprzedaży oraz w dziale zakupów.

Bolek

Masakra. Pracownik jest na szarym końcu. Płacone jest od ton ,pierwsze trzy miesiące pracujesz bez premii,czyli dostajesz podstawę ale czwarty miesiąc też nie dostaniesz dopiero po piątym miesiącu dostaniesz za czwarty bo premia jest opłacona do tyłu. Różnice w wypłatach nawet 400zł A nawet więcej. Czasami się okaże że trzeba zostać na 16-tki(co prawda tylko do 20.)albo przyjść w sobotę za które nie dostaniesz pieniędzy tylko godz. do odbioru które dostaniesz jak kierownikowi pasuje ,bo ciągle brakuje mu pracowników,może być tak że popołudniu skończysz pracę wcześniej to dopisze ci godz. z twoich nadgodzin ,gorzej jak nie masz to ci sie moze uzbierać niezły minus .Jak się pracownicy odezwali o swoje to do akcji wchodzi dyrektor który łazi potem szuka dziury w całym jak uprzykrzyć życie i jak potrącić z premii.Ty przyjdziesz w sobotę za godziny a inni("ci lepsi") za ..resztę sobie dopisz, bo takiej sytuacji podobno nie ma. Brakuje ludzi dlatego przyjmują bez doświadczenia i bez uprawnień a potem kierowcy wypisują ile godzin trzeba czekać.

Dominika
@Bolek

Trzeba przyznać, że system wynagradzania oraz premiowania pracowników w Konsorcjum Stali jest dosyć nietypowy. Dziękuję, iż zechciałeś nam dokładnie opisać tę kwestię. A ja przedstawiają się tam inne warunki pracy? Czy, jako pracownik tego przedsiębiorstwa, masz dostęp do jakichś ciekawych benefitów, które w jakiś sposób rekompensowałyby te braki w wypłacie? Proszę, przybliż nam jeszcze nieco konkretniej ten aspekt.

@Dominika

Benefity ,no cóż wczasy pod gruszą dodatek zależny od Twojego Pit-a,tak samo dodatek na święta. Wigilia firmowa dla wszystkich pracowników. Kursy ,tak jak pisałem przyjmują ludzi bez uprawnień tak więc zrobią ci kurs na suwnice ,może kurs przepalacza może na wózek lub żurawia o innych nie słyszałem. Czasami są jakieś zapisy na bilety na różne imprezy np.konkurs tańca albo mecze siatkówki lokalnej drużyny (wielu pracowników się zapisało na nie 1,5roku temu i do dzisiaj nie ma.) A czasami trafi ci się zamiana na zmianę w trakcie tygodnia.

@Boolek

Muszę powiedzieć, że pakiet benefitów jest całkiem pokaźny, cieszy też oferta kursów organizowanych przez firmę. Narzekałeś na system płacy, powiedz mi jeszcze czy jesteś zadowolony z podstawy pensji? Rozumiem też, że praca w weekendy jest dodatkowo płatna? Napisz coś więcej na ten temat, jestem ciekaw co możesz mi powiedzieć.

@Piotr

Nie czytałeś mojej wcześniejszej opinii. Nie ma dodatkowej kasy za nadgodziny ,za pracę w weekendy ani za remanent(który jest dwa razy do roku i może zająć nawet cały dzień ). Za wszystko dostajesz godziny do odbioru,które dostaniesz jak kierownikowi pasuje. Np. skończysz pracę popołudniu dwie godziny wcześniej to ci dopiszę z twoich nadgodzin do pełnej dniówki, gorzej jak nie masz nadgodzin to ci rośnie minus, który musisz odrobić np.w weekend albo w remanent albo wpisze cię na tzw.16.Podstawa taka sobie nic specjalnego. Jak dla Ciebie te benefity są pokaźne to nie wiem gdzie Ty pracujesz. Jak dostaniesz na wczasy pod gruszą benefit np.400 zł a w następnym miesiącu nie będzie przerobu ton i dostaniesz 400zł. mniej to gdzie tu benefit. Kilku pracowników z kilkuletnim stażem odeszło bez wahania to się domyśl.

cezary
@Boolek

tyle lat i dalej dziwne nadgodziny masakra tam to pip powinien sie ta firmą zająść i kary walić to może by coś nauczyło

Zostaw merytoryczną opinię o Konsorcjum Stali S.A. - Zawiercie

• Jak się pracuje w Konsorcjum Stali S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Konsorcjum Stali S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 16.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Konsorcjum Stali S.A.?

Konsorcjum Stali S.A.