Opinie o Compal w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Compal. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Compal o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT
Usługi serwisu i naprawy sprzętu IT Łódź

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Compal w Łódź

anna

A jak to jest z utrzymaniem się w tej firmie? Az tak często są redukcje?

@anna

W tej firmie jest spora rotacja pracowników. Część jest zwalniana za błędy popełniane w trakcie pracy, część za chodzenie na zwolnienia (nawet niezbyt częste), a część bez powodu na podstawie własnego widzimisię liderki K.L. Nie da się tego okreslić. Np. z linii testowych zwalniali osoby które poprawnie wykonywały swoje obowiązki pracownicze, ale np. nie spodobały się z jakiegoś innego, bliżej nieokreślonego powodu.

Stary

Wybierz dell-a bo tutaj łatwiej o pracę na Lenovo często nie mają co robić.

anna

Zauważyłam ze jest duża rotacja gdyż jak byłam na rozmowie to pani z Balans mówiła że w każdą środę są wprowadzane osoby na jakość prawdopodobnie....No ale spróbuję i tak nie mam na razie na oku innej pracy. Ja będę tam pracować na dwie zmiany. Ile trzeba takich płyt sprawdzić w ciągu dnia??

@anna

Niestety, nie wiem jaki jest target na MICI. Są tutaj dwa działy MICI, jeden od płyt DELL i drugi od Lenovo. Ogólnie dział Della jest dużo większy niż Lenovo więc pewnie i różnice w targetach są. Kwestja też, na który z nich potrzebują ludzi.

Cumpalowiec

Pytania klasyczne jak z książki - o doświadczenie, czy głodowa pensja jest spoko, ewentualnie pokazą Ci płytę główną i każą szukać czegoś spalonego (z reguły jest to bardzo widoczne ;)). Nie ma się co stresować. Praca po wdrożeniu w tej firmie jest lekka, miła i przyjemna, jedyne na co można narzekać to na w/w pensje, albo na to, że niektóre rozwiązania są "niezbyt przemyślane".

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
anna

praca będzie przez biuro tymczasowe Balans. Jakby ktoś wiedział jakie mogą być pytania na takiej rozmowie to napiszcie:)

@anna

Jak się domyślam, będziesz pracować na dziale MICI, gdzie dokonuje się wizualnej inspekcji płyt głównych od laptopów, a więc wymagany jest bardzo dobry wzrok. Będziesz musiała szukać defektów na płytach głównych takich jak: 1) Deformacja płyty (wygięcia itp.) 2) Mechaniczne uszkodzenia płyty (rysy, peknięcia, wyszczerbione krawędzie itp.) 3) Uszkodzienia gniazdek i konektorów (wygięte piny, peknięcia, wyłamania itp.0 4) Spalone komponenty elektroniczne 5) Zalania płyty, konektorów i gniazdek (widoczne plamy) Czasem są to defekty rzucające się mocno w oczy, a czasami nie np. wygiete piny w miniaturowych konektorach, mikropęknięcia, uszkodzenia mechaniczne głeboko wewnątrz gniazdek np. USB czy HDMI. Na dziale MICI jest dosyć duża rotacja pracowników, gdyż wielu z nich przepuszczało jako MICI PASS płyty z wymienionymi wyżej defektami, więc nie przedłużano im umów. Praca na MICI jest na dwie zmiany 06:00-14:00 i 14:00-22:00 tak jak na liniach testowych. Niektóre działy serwisowe pracują na jedną zmianę 08:00-16:00 Pozdrawiam.

Koleś

Ciężko mi powiedzieć nie zajmuję się rekrutacją ale tak praca jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 albo 8-16:30 nie jestem pewien.

anna

A o co mogą pytac na takiej rozmowie??To jest praca od pon do piat?(taka by mi najbardziej odpowiadala..

Koleś

Hmmm jeżeli faktycznie potrzebują kogoś to nie :-) praca nie jest trudna i w fajnym zespole będziesz pracować :-)

anna

kontrola jakości jak na razie(bo widziałam w necie ze jest zapotrzebowanie wlasnie na to stanowisko)

Koleś

Zależy jaką posadę chcesz tam mieć

anna

Ide w poniedziałek na rozmowe na ul.Techniczna.Czy ciężko będzie się dostać do tej firmy??

no

Magnus Długowłosy jest tylko jeden:)

Tia... Tere fere kuku! :)
@no

Przestraszył się że go zidentyfikowali i teraz próbuje się wykręcać że to nie on tylko ktoś inny... Tak, "Magnus Długowłosy" z Compala jest tylko jeden.

zorientowana
@Tia... Tere fere kuku! :)

Tyle,że już nie pracuje od jakiegoś czasu, he he... więc z Compala nie jest :D

A mnie cudze życie nie obchodzi...mam własne ;)

Wielcy anonimowi kozacy :)

Kolo

Ta.... ale ciężko było się doprowadzić do ładu xD byliście świadkiem czegoś ciekawego na imprezie? jakieś śmieszne wydarzenie czy może jakiś romansik? :-)

Open Bar

No i jak tam? Wytrzeźwieli już wszyscy? Ile osób zakończyło melanż leżąc we własnych wymiocinach?

no masz

Ludzie czy was już całkowicie powaliło? Naprawdę nic lepszego do roboty nie macie poza obrzucaniem się łajnem na tym forum? Jak dla mnie jest dziwne to co się tutaj wyprawia. Pracujecie razem i w robocie też się tak traktujecie? Może powiedzcie sobie prosto w oczy co o sobie myślicie , dajcie sobie po mordzie a po wszystkim idźcie na piwko. Będzie zdrowiej zapewniam. Co do samej pracy w compalu to mogę powiedzieć że jest jak w większości firm. Pracodawca płaci jak najmniej - norma - ale tutaj nikt nie powie że się przepracowuje bo robota jest dużo lżejsza niż w innych firmach gdzie i tak większość płaci jak naj mniej. Szkolenia - niestety brak. Atmosfera - to my ją tworzymy więc to od nas zależy jaka będzie. Liderzy - fakt troszkę jak w szkole ale tak to już jest jak nie ma szkoleń chociaż by dla kadry zarządzającej poza tym jakie można mieć podejście do ludzi którzy pracy nie szanują(nie ważne jaka ona jest). Socjal - może być - widziałem lepszy ale widywałem też gorszy. Warunki sanitarne - temat rzeka gdyż czasami strach wejść do WC. Zaraz ktoś napisze że to wina pracowników i na pewno tego nie będę negował jednak do obowiązków pracodawcy należy zadbanie o te sprawy. Ja osobiście w pracy w compalu jestem zadowolony. Ktoś może napisać że nie mam ambicji czy coś w tym stylu ale mam to w nosie. Od początku do końca miesiąca mi starcza i jak dla mnie to jest najistotniejsze. Jeśli komuś to nie wystarcza to przecież nikt łańcuchem go do compala nie przykuwa i może poszukać czegoś lepszego. Każdy ma inne potrzeby. Natomiast osoby które piszą jaka to firma jest straszna i beznadziejna a pomimo to pozostają w compalu powiem tylko że wystawiają ocenę samym sobie. Gratulacje. Wybaczcie wszelakie błędy w pisowni. Pozdrawiam M.

Lipa

Witam zbłąkane dusze, jeśli tutaj trafiliście to musicie wiedzieć, że Compal Europe jest totalną stratą czasu. Oczywiście jeśli ktoś chce popracować tylko przez krótki okres czasu i zarobić parę groszy to to miejsce jest dla Ciebie. Kto tam pracował lub pracuje ten wie w jaki sposób traktuje się ludzi. Ci którzy są w najniższej hierarchii są traktowania jak (usunięte przez administratora) mowa tutaj przede wszystkim o białych fartuchach). No chyba, że lubicie liza (usunięte przez administratora) wyżej postawionym (np. liderom) to będziecie żyć jak pączki w masełku. Generalnie im mniej myślisz na linii tym lepiej dla Ciebie. Jeśli lubisz czuć się jak w szkole to tutaj zaznasz tej wygody. Dzwonki na przerwę, siedzenie prosto i grzecznie na stanowisku, odpytywanie przy biureczku z tak zwanych stacji dotyczących linii i działów firmy, chodzenie liderów między liniami by dokonać kontroli kto co robi (ile zrobił) i co posiada na stanowisku. Jak pamiętacie w szkole można było dostać również uwagę. W tym przypadku można dostać tak zwaną notę (czyli karę regulaminową). To jest już totalnie zabawne, ponieważ nieważne jak byś się starał i jakim jesteś pracownikiem to i tak wlepią Ci notę. Nie ma na to reguły. Były przypadki, że za dużo osób stało przy dystrybutorze wody (chociażby przypadkowe osoby) to szanowna Pani wysoce postawiona musiała nałożyć na tych ludzi karę regulaminową (ciekawe jak to uzasadniła w notatce). Albo pewna osoba chciała wziąć dzień wolnego, nawet na żądanie bo tego wymagała sytuacja to zagrożono jej karą. Lub następny przypadek nałożenia kary, za spóźnienie się z przerwy aż dwie minuty, itd. A żeby tego było mało dzień po nałożeniu kary powinno się podpisać informację o wymierzeniu kary co się równa z przyznaniem się do winy. Więc już bardziej nie można poniżyć człowieka. Były przypadki, że osoba nie podpisała noty i po miesiącu wyleciała z pracy. Warto dopowiedzieć, że nikt nie jest w obowiązku podpisania kary regulaminowej. A mimo to dla przykładu trzeba taką osobę usunąć z firmy by reszta się podporządkowała. W zasadzie to co się tam dzieje można spokojnie podciągnąć pod mobbing. A z tego co każdy wie, mobbing jest karalny i wcale mnie to nie zdziwi jak kiedyś firma zostanie pozwana. Ale podobnież nie zawsze tak było. Firma lepiej traktowała pracowników (informacja zaczerpnięta od ludzi). Kolejną rzeczą którą trzeba się wystrzegać w tej firmie to Liderzy. Jeśli chcesz tam pracować to uśmiechaj się szeroko i kabluj na innych. Podobnież dzięki takiemu podejściu możesz liczyć na solidne wynagrodzenie, a na pewno na stałą posadę. Nie ma mowy o rozwijaniu się, kłamią w żywe oczy, obiecują i nie realizując obietnic. Nie można wnosić na halę telefonów, no chyba że posiadasz specjalną zgodę. Z moich obserwacji wynika że telefony komórkowe mają tylko osoby wysoce postawione (od liderów w górę). Ostatnia rzecz, która mnie ujęła to nacisk na testowanie płyt głównych. Na linii liczy się tylko target. Target jest wtedy kiedy pracownik przetestuje i spassuje powiedzmy sześć płyt. Wszystko pięknie ładnie gdyby nie wychodziły płyty do klientów, nadal popsute lub z usterkami. A tylko dlatego że firma nie posiada lub okraja programy do testowania płyt. Wszystko po to by przyspieszyć ‘naprawienie’. Oczywiście nie w każdym przypadku tak musi być ale z rozmów z ludźmi i z własnych obserwacji wnioskuję, że przeważnie tak się dzieje. To tyle jeśli chodzi o minusy firmy. Plusów jest naprawdę mało, ale warto o nich napisać. Można tam naprawdę dużo fajnych osób poznać, dosłownie jak rodzina. W zasadzie praca jest monotonna, nie wymagająca nic więcej od Ciebie jak siedzenie na (usunięte przez administratora) i testowanie płyt głównych komputerów przenośnych. Pod tym względem praca łatwa i przyjemna. Zarobki minimalne ale nic więcej nie można oczekiwać po takiej pracy. Przysługują Wam dwa dni urlopu w miesiącu. Ci którzy są na umowie bezpośrednio z Compalem mają do dyspozycji również w ciągu roku parę dni wolnych na żądanie. Reasumując firma ma taką rotację nowo przyjętych pracowników, że im nie zależy na godnym traktowaniu ludzi. Naprawdę bardzo odradzam tej firmy. No chyba że jesteście zdesperowani lub chcecie przepracować sezon. Bądźcie kreatywni i nie dajcie się wpuścić w maliny. Pozdro

┌┤├┐ PC101 100nf 50V

Ach! To to małe pasidupsko w okularkach z linii testowej Della? Nowa karierowiczka i kolejny nierób. Zaczyna mi świtać, która to. Ona kiedyś siedziała z tą plotkarą-blondyną z garbatym nosem co już nie pracuje, co kiedyś testowała na PAL5x i z tym młodym chłoptasiem, co później poszedł na QA.

koles

A tak ogolnie to jakies newsy na linii? Cos ciekawego sie dzieje? jakies afery?

Zostaw merytoryczną opinię o Compal - Łódź

• Jak się pracuje w Compal?

Zobacz opinie na temat firmy Compal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Compal?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 1 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Compal?

Kandydaci do pracy w Compal napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Compal