Opinie o Grant Thornton w Poznań

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Grant Thornton. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Grant Thornton o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Grant Thornton w Poznań

zuz

Jak wygląda sprawa języka angielskiego? Czy trzeba go dobrze umieć i często się nim posługiwać?

tomek

no wygląda profesjonalnie i wydaje mi się, że też można do nich spokojnie aplikowac, jakaś oferta od nich mi się przewinęła, ale nie wiem na jakie stanowisko naprawde.. mam nadzieje, że jakąś ją zlokalizujecie, bo prawda jest taka, że warto tam pracować, widac jak firma prze naprzód i się rozwija non stop.

worker
@tomek

hej, firma rozwija się ale ze szkodą dla pracowników. Nie liczy się to co umiesz, ale to czy się podlizujesz. Owszem ludzie są fajni, ale perspektywy rozwoju zerowe. Nadgodziny za darmo, a wynagrodzenie bardziej niż śmieszne. Praca tylko dla tych osób, które mieszkają z rodzicami i nie muszą same się utrzymywać.

student

Czy rzeczywiście jest az tak zle? Jak wyglada sytuacja w dziale podatkowym? GT jest dosc znana firma i aspiruje do czołówki zaraz po wielkiej czwórce, a tu czytam, ze to jakas fasada. Napiszcie cos prosze.

gru
@student

Jest źle i wręcz fatalnie, podatki omijamy szerokim łukiem. Przez ostatnie 3 lata zaproponowali dalszy staż bodajże dwóm praktykantom (przewinęło się kilkudziesięciu) i to tylko dlatego, że jakiś konsultant akurat odszedł.

Paulina

Bezpłatne, ale pojawiają się już oferty płatnych praktyk. Nie mogłam zostać na dłużej mimo chęci, gdyż zespół, z którym pracowałam jest niewielki i nie było wolnego miejsca. Od samego początku byłam tego świadoma. :)

logo firmy Key Account Manager (pompy ciepła)
DTH Selection
logo firmy Opiekunka seniorki w Niemczech
Poznań
Ethicus Care Premium Sp. z o.o.
logo firmy Technik- Instalator systemów alarmowych
Poznań
Agencja Detektywistyczna i Ochrony JOKER Sp. z o.o.
Paulina

Zdecydowanie polecam praktyki w Zespole HR w GT! Nie było czasu na nudę, byłam wdrażana w coraz bardziej odpowiedzialne zadania, które były różnorodne. Moje pomysły były brane pod uwagę i miałam możliwość współtworzenia projektów realizowanych w firmie. Dla osób, których szczególnie interesuje HR z zakresu rekrutacji pracowników - gorąco polecam, gdyż uczestniczy się we wszystkich etapach projektów rekrutacyjnych. Po obserwacjach na spotkaniach, można również samodzielnie przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne. Uważam, że to jest niepowtarzalna szansa, której często brakuje w agencjach doradztwa personalnego. Co do Zespołu HR i opiekuna praktyk - przerosło to moje najśmielsze oczekiwania, było dużo uśmiechu, ciepła i chęci do pomocy. Gdybym miała jeszcze raz wybrać firmę, w której chciałabym odbyć praktyki, na pewno wybrałabym GT. :)

staroscina

Na seniora trzeba pracować jakieś 6 lat... oczywiście nie licząc praktyk. Moim zdaniem (praca nieco ponad rok) albo przeżyjesz załamanie nerwowe po takim czasie albo staniesz się tacy jak cała ta "stara gwardia": smutni, zakompleksieni ludzie którzy noszą wysoko tyłek mimo, że żadnych rzeczywistych sukcesów na rynku nie mają. Wałkują tego Catalysta jak by byli nie wiadomo jakimi ekspertami, a przez 8 lat istnienia zrobili 3 emisje... Moim zdanie warto tam iść tylko po to, aby wiedzieć kim się nie chce być w życiu i jakich błędów nie popełniać w przyszłości. Firma generalnie dla urzędników, a nie ludzi, którzy chcą się rozwijać i dobrze zarabiać.

blitek

To porównajmy sobie zarobki pierwszorocznych, "świeżych" konsultantów w różnych firmach (podaję te najbardziej znane, bo w małych zawsze są widełki) w Poznaniu. Kwoty brutto. EY - 4500 (są zespoły, które płacą 5000) pozostałe BIG4 - 4000, max 4500 Russell Bedford - 3500 TPA Horwath - 3500 KZWS - 3000 Sołtysiński Kawęcki Szlęzak - 3000 Morison - 2500 KR - 2500 4Audyt - 2500 Roedl & Partner - 2500 BDO - od dawna nie rekrutuje do podatków więc nie znam stawki Grant Thornton Frąckowiak - 2200 Stawka 2200 brutto (to jest 1600 netto!) jest delikatnie mówiąc żałosna i powinna się spotykać z odmową. Przypominam, że GT nie opłaca pracownikom ŻADNYCH szkoleń. Jedyny benefit to abonament medyczny.

l

Jest taka: ISP

blitek

Taka sobie? Ta kasa to tragedia, nie ma chyba firmy doradztwa podatkowego która by pracownikom rzucała takie ochłapy, nawet małe firmy bez marki w środowisku płacą więcej...

kharim

Sprzed trzech lat, kwoty netto: Praktykant - 0 Konstultant 1-2 - 1600 K3 - 1800 Senior - 2500-3000 Jak jest na wyższych stanowiskach - nie wiem

gr

Wszyscy z UE w Poznaniu wiedzą, ze do GT idą Ci którzy nie dostali się do E&Y, PWC czy Delloite. Miałem praktyki, później pracowałem w tej formie. Zarobki baardzo słabe. Przerost formy nad treścią, uważają się za firmę wiodącą na rynku a jest masakra. Atmosfera generalnie fajna ludzie w pracy też (prócz Departamentu rachunkowości i Outsourcingu (usunięte przez administratora) Audyt ok, ale ogólnie w firmie mnóstwo niekompetentnych ludzi, którzy dostają się po znajomości. Nie polecam.

Alicja

Potwierdzam, atmosfera jest wyjątkowo przyjazna. Osobiście nie znam nikogo kto by na nią narzekał. Nie czuje się hierarchii w postaci podwładny/przełożony (pracownik/szef). Do pracy przychodzi się z ochotą, mimo, że czasami jest jej bardzo dużo. Można poznać naprawdę wspaniałych ludzi, z dużym bagażem różnorodnych doświadczeń i uczestniczyć w wielu ciekawych rozmowach o „życiu i pożyciu”. Być może zarobki nie są tak wysokie jak w innych firmach doradczych podobnej wielkości, ale Grant Thornton nadrabia wieloma innymi atutami – i świetna atmosfera pracy jest jednym z nich. Wiele osób, które odeszło z GT twierdzi, że w żadnej innej firmie nie było takiej atmosfery jak u nas. Ale przekonać trzeba się samemu Pozdrawiam, Alicja

maxim
@Alicja

Potwierdzam opinię o atmosferze w zespole. Niestety to jedyny walor tej pracy. A już zupełnie nie warto zawracać sobie głowy praktykami, super atmosfera nie zatuszuje faktu, że praktykant w tej firmie to tania pomoc biurowa służąca głównie do kserowania. Zadania fajne się trafiają ale rzadko.

ktoś

[usunięte przez moderatora] cała prawda o tej firmie. praktyki w niej to 100% zmarnowany czas.

kaziu

Tyle, że akurat w tym zespole jest 2 pracowników + praktykanci zmieniający się z idealną regularnością co 3 miesiące. Łatwo sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie się ma szanse na etat. Zadania praktykantów z transakcji kapitałowych faktycznie ograniczają się do bycia darmową pomocą biurową, wykonującą ksero, latającą na pocztę(usunięte przez administratora) W innych zespołach jest bardziej merytorycznie. Nikt ze znanych mi osób praktykujących w podatkach nie dostał oferty pracy ani nawet przedłużenia stażu. W audycie jest ponoć nieco lepiej. Nie polecam.

Rafał

Wszyscy pracownicy zespołu transakcji kapitałowych byli w przeszłości praktykantami w GT; to fakt, nie ocena - więc może nie pasuje do tego miejsca - ale ocenę można na podstawie tego faktu wyrobićsobie samemu

r

Unikać jak ognia praktyk w zespole transakcji kapitałowych - staniecie się darmową pomocą biurową(usunięte przez administratora)a zadań merytorycznych nie będziecie mieć praktycznie wcale.

Zostaw merytoryczną opinię o Grant Thornton - Poznań

• Jak się pracuje w Grant Thornton?

Zobacz opinie na temat firmy Grant Thornton tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 37.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Grant Thornton?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 2 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Grant Thornton?

Kandydaci do pracy w Grant Thornton napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Grant Thornton