Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Poznań

Opinie o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.

Jasiek

NIE POLECAM....może w Poznaniu atmosfera jest ok...ale Warszawa.. to porażka, jak postępuje się z pracownikami

On

Ludzie pousadzani jak sardynki. Wieczny smród z kuchni. Ciągła rotacja. Zarobki koszmarnie niskie, zdecydowanie niższe od średniej krajowej więc siedzą absolwenci. Przerost formy nad treścią.

Leon
@On 16.08.2017 21:54

Całkowicie się zgadzam. Dodam jeszcze od siebie, że miesiące, które tam spędziłem były dla mnie katorgą. Moim zdaniem jest to miejsce dla ludzi, którzy nie oczekują od pracy wyzwań, a sensacją dla nich są ,,śmieszne" wiadomości od klientów (które przeżywa się przez cały dzień) i darmowe słodycze, po które zbiega się całe biuro i ustawia w kolejce z talerzami. Do tego brak świadomości pracowników o podstawach skutecznej komunikacji w dziale, a większość osób na wyższych stanowiskach zachowuje się lekceważąco wobec tych początkujących. Minusem jest też anonimowy system ocen najbliższych współpracowników, który bardzo negatywnie wpływa na zespół. Proces wdrażania nowego pracownika to śmiech na sali, bo polega się na ludziach będących stanowisko wyżej w danym dziale i nikt nie weryfikuje czy te osoby w ogóle się do tego nadają (ci z którymi miałem styczność zdecydowanie nie powinni się tym zajmować, wprowadzali dużo zamieszania do mojej pracy, zmieniali zdanie co do sposobu realizacji pewnych zadań) Większość pracowników to kobiety, stąd na każdym kroku słychać prywatne, niedyskretne rozmowy telefoniczne i wzajemne obgadywanie się.

Jasiek
@Leon 10.10.2017 13:38

Zgadzam się w 200%. Ja jeszcze przypłaciłam zdrowiem, pracę w tej firmie. Menadżerka działu rachunkowości po rozmowie po okresie próbnym powiedziała mi,że dopóki nie zrobię porządku z głową, to nikt i nic mi nie pomoże. Do tego zabrali mi 500 zł pensji. A praca w zespole była jedną wielką katorgią.

please

Świetnie, że zatrudnienie odbywa się na rozsądnych warunkach, a jak do tego dorzucone są odpowiednie szkolenia i można nawet liczyć na jakieś awanse, to się nie dziwię, że ich oferty pracy są tak popularne. Wiecie czy będzie niedługo jakaś rotacja? Pozdrawiam

lemi

Odradzam!!!! Firma tnie koszty ze szkodą dla pracowników. Praktyki i staże to strata czasu bo mało kto się zajmuje studenciakami, a 50 zł brutto za dzień audytowy który trwa 10 godzin lub wiecej to stawka gorsza niz w multikinie! Nie warto! Co z tego ze atmosfera spoko jak masz swiadomosc ze to czego ci nie zaplacili laduje w kieszeniach partnerow i zarzadu. ja zrezygnowalem i nie zaluje bo dostalem 3 azy wiecej w mniejszej i faniejszej firmie

zuz

Jak wygląda sprawa języka angielskiego? Czy trzeba go dobrze umieć i często się nim posługiwać?

tomek

no wygląda profesjonalnie i wydaje mi się, że też można do nich spokojnie aplikowac, jakaś oferta od nich mi się przewinęła, ale nie wiem na jakie stanowisko naprawde.. mam nadzieje, że jakąś ją zlokalizujecie, bo prawda jest taka, że warto tam pracować, widac jak firma prze naprzód i się rozwija non stop.

worker
@tomek 09.01.2015 17:16

hej, firma rozwija się ale ze szkodą dla pracowników. Nie liczy się to co umiesz, ale to czy się podlizujesz. Owszem ludzie są fajni, ale perspektywy rozwoju zerowe. Nadgodziny za darmo, a wynagrodzenie bardziej niż śmieszne. Praca tylko dla tych osób, które mieszkają z rodzicami i nie muszą same się utrzymywać.

student

Czy rzeczywiście jest az tak zle? Jak wyglada sytuacja w dziale podatkowym? GT jest dosc znana firma i aspiruje do czołówki zaraz po wielkiej czwórce, a tu czytam, ze to jakas fasada. Napiszcie cos prosze.

gru
@student 02.07.2014 23:00

Jest źle i wręcz fatalnie, podatki omijamy szerokim łukiem. Przez ostatnie 3 lata zaproponowali dalszy staż bodajże dwóm praktykantom (przewinęło się kilkudziesięciu) i to tylko dlatego, że jakiś konsultant akurat odszedł.

Paulina

Bezpłatne, ale pojawiają się już oferty płatnych praktyk. Nie mogłam zostać na dłużej mimo chęci, gdyż zespół, z którym pracowałam jest niewielki i nie było wolnego miejsca. Od samego początku byłam tego świadoma. :)

Paulina

Zdecydowanie polecam praktyki w Zespole HR w GT! Nie było czasu na nudę, byłam wdrażana w coraz bardziej odpowiedzialne zadania, które były różnorodne. Moje pomysły były brane pod uwagę i miałam możliwość współtworzenia projektów realizowanych w firmie. Dla osób, których szczególnie interesuje HR z zakresu rekrutacji pracowników - gorąco polecam, gdyż uczestniczy się we wszystkich etapach projektów rekrutacyjnych. Po obserwacjach na spotkaniach, można również samodzielnie przeprowadzić rozmowy kwalifikacyjne. Uważam, że to jest niepowtarzalna szansa, której często brakuje w agencjach doradztwa personalnego. Co do Zespołu HR i opiekuna praktyk - przerosło to moje najśmielsze oczekiwania, było dużo uśmiechu, ciepła i chęci do pomocy. Gdybym miała jeszcze raz wybrać firmę, w której chciałabym odbyć praktyki, na pewno wybrałabym GT. :)

blitek

To porównajmy sobie zarobki pierwszorocznych, "świeżych" konsultantów w różnych firmach (podaję te najbardziej znane, bo w małych zawsze są widełki) w Poznaniu. Kwoty brutto. EY - 4500 (są zespoły, które płacą 5000) pozostałe BIG4 - 4000, max 4500 Russell Bedford - 3500 TPA Horwath - 3500 KZWS - 3000 Sołtysiński Kawęcki Szlęzak - 3000 Morison - 2500 KR - 2500 4Audyt - 2500 Roedl & Partner - 2500 BDO - od dawna nie rekrutuje do podatków więc nie znam stawki Grant Thornton Frąckowiak - 2200 Stawka 2200 brutto (to jest 1600 netto!) jest delikatnie mówiąc żałosna i powinna się spotykać z odmową. Przypominam, że GT nie opłaca pracownikom ŻADNYCH szkoleń. Jedyny benefit to abonament medyczny.

l

Jest taka: ISP

blitek

Taka sobie? Ta kasa to tragedia, nie ma chyba firmy doradztwa podatkowego która by pracownikom rzucała takie ochłapy, nawet małe firmy bez marki w środowisku płacą więcej...

kharim

Sprzed trzech lat, kwoty netto: Praktykant - 0 Konstultant 1-2 - 1600 K3 - 1800 Senior - 2500-3000 Jak jest na wyższych stanowiskach - nie wiem

gr

Wszyscy z UE w Poznaniu wiedzą, ze do GT idą Ci którzy nie dostali się do E&Y, PWC czy Delloite. Miałem praktyki, później pracowałem w tej formie. Zarobki baardzo słabe. Przerost formy nad treścią, uważają się za firmę wiodącą na rynku a jest masakra. Atmosfera generalnie fajna ludzie w pracy też (prócz Departamentu rachunkowości i Outsourcingu ( usunięte przez administratora ) Audyt ok, ale ogólnie w firmie mnóstwo niekompetentnych ludzi, którzy dostają się po znajomości. Nie polecam.

Alicja

Potwierdzam, atmosfera jest wyjątkowo przyjazna. Osobiście nie znam nikogo kto by na nią narzekał. Nie czuje się hierarchii w postaci podwładny/przełożony (pracownik/szef). Do pracy przychodzi się z ochotą, mimo, że czasami jest jej bardzo dużo. Można poznać naprawdę wspaniałych ludzi, z dużym bagażem różnorodnych doświadczeń i uczestniczyć w wielu ciekawych rozmowach o „życiu i pożyciu”. Być może zarobki nie są tak wysokie jak w innych firmach doradczych podobnej wielkości, ale Grant Thornton nadrabia wieloma innymi atutami – i świetna atmosfera pracy jest jednym z nich. Wiele osób, które odeszło z GT twierdzi, że w żadnej innej firmie nie było takiej atmosfery jak u nas. Ale przekonać trzeba się samemu Pozdrawiam, Alicja

maxim
@Alicja 22.04.2014 12:14

Potwierdzam opinię o atmosferze w zespole. Niestety to jedyny walor tej pracy. A już zupełnie nie warto zawracać sobie głowy praktykami, super atmosfera nie zatuszuje faktu, że praktykant w tej firmie to tania pomoc biurowa służąca głównie do kserowania. Zadania fajne się trafiają ale rzadko.

ktoś

[usunięte przez moderatora] cała prawda o tej firmie. praktyki w niej to 100% zmarnowany czas.

kaziu

Tyle, że akurat w tym zespole jest 2 pracowników + praktykanci zmieniający się z idealną regularnością co 3 miesiące. Łatwo sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie się ma szanse na etat. Zadania praktykantów z transakcji kapitałowych faktycznie ograniczają się do bycia darmową pomocą biurową, wykonującą ksero, latającą na pocztę( usunięte przez administratora ) W innych zespołach jest bardziej merytorycznie. Nikt ze znanych mi osób praktykujących w podatkach nie dostał oferty pracy ani nawet przedłużenia stażu. W audycie jest ponoć nieco lepiej. Nie polecam.

Rafał

Wszyscy pracownicy zespołu transakcji kapitałowych byli w przeszłości praktykantami w GT; to fakt, nie ocena - więc może nie pasuje do tego miejsca - ale ocenę można na podstawie tego faktu wyrobićsobie samemu

r

Unikać jak ognia praktyk w zespole transakcji kapitałowych - staniecie się darmową pomocą biurową( usunięte przez administratora )a zadań merytorycznych nie będziecie mieć praktycznie wcale.

Zostaw opinię o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k. - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.