Opinie o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k. w Poznań

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.
2 79 74 5 1
aplikant na BR Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 8 dni.
Nazwa działu: Finanse

Witam, jak wygląda aplikacja na biegłego rewidenta w GT? Interesuje mnie Wrocław lub Katowice. Macie jakieś opinie?

TakNie

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.?

pracownik od kilku lat
@Pytanie

Rozmowa odbywa się w mieście, do którego rekrutujesz.

NIKA Nowy wpis

Tak

XYz Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 17 dni.

Jak wygląda praca w GT w outsourcingu? Czy coś się poprawiło?

Andrzejek

Czy warto aplikować?

@Andrzejek

Nie warto, ponieważ nie masz żadnych możliwości rozwoju i zewnętrznych certyfikacji(usunięte przez administratora). Wynagrodzenie wygląda fatalnie, dlatego cały czas szukają do pracy np. w dziale Audytu(usunięte przez administratora)

Czesław
@AntySylwia

Czyli jakie konkretnie pieniądze można zarobić w GT?

Audytor
@Andrzejek

Praca w nadgodzinach za które nie dostajesz wynagrodzenia. Sam oceń czy warto :)

Baba Nowy wpis
@Czesław

Okolo 2400 na stanowisku asystenckim lub mlodszego specjalisty. Specjalisci zarabiaja miedzy 2800 a 2900. Reasumujac wymagania i odpowiedzialnosc ogromne, wymagana duza wiedza plys znajomosc jezyka a zarobki na poziomie kasjera w markecie. Nie polecam stanowczo ludzie wypruwaja sobie zyly ucza sie zawodu latami pracuja po godzinach i dostaja wielkie (usunięte przez administratora) Dorabiaja sie tylko menadzerowie i partnerzy

Tak2Nie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Balbinka

Pracowałam ponad 2 lata i bardzo miło wspominam ten czas, była to super praca na początek kariery. Bardzo dużo się nauczyłam, wszystko to jednak zasługa wyjątkowej Managerki, podejrzewam, że w innych zespołach nie jest tak kolorowo. Niestety zarobki jak na obecny rynek pracy dość skromne.

pracownik od kilku lat

Pracuję w GT od kilku ładnych lat. Jest mi to dobrze z kilku względów: 1) ciekawe i rozwijające projekty, 2) praca elastyczna, dopasowana do moich potrzeb (możliwość przyjścia wcześniej (i wyjścia wcześniej), później lub pracy zdalnej, 3) opieka medyczna i benefity - nie są oszałamiająco wysokie ale dla mnie ok, 4) wynagrodzenie - w tej kwestii na przestrzeni ostatnich lat zmieniło się dużo. Nie narzekam :), 5) nieoceniona atmosfera i mega ludzie! Dodam, że w każdy departament trochę żyję po swojemu, Zatem jeśli ktoś narzeka tutaj na konkretny zespół to nie oznacza, że tak się dzieje w całej firmie. Weźcie na to poprawkę. Zawsze znajdą się ludzie, którzy będą narzekać że piętro wyżej to mają "lepszy ekspres do kawy" :) Warto się czasem zatrzymać i zastanowić, bo może ta przysłowiowa trawa u sąsiada nie jest aż tak zielona? :) Miłego!

Tak4Nie4
Użytkownicy czekają na odpowiedź 61 dni.
Nazwa działu: Finanse

Witam, czy mieliscie sytuacje, w której poszliście po podwyżkę i zostaliście odrzuceni? Chodzi mi o dział outsorcingu.

Karolina

@Batman, z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś pracownikiem z dłuższym stażem. Mógłbyś napisać jaka jest obecnie atmosfera w pracy i relacje miedzy współpracownikami? Czy pracodawca oferuje szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe lub pakiet socjalny? Czy pracownicy są motywowani premiami? Jak wygląda sytuacja z rekrutowaniem pracowników? Czy są obecnie przyjęcia i na jakie stanowiska? Podziel się swoim doświadczeniem.

Stary
@Karolina

Atmosfera dobra, pakiet socjalny i szkolenia, premie wszystko to jest, praca cięzka i wymagająca.

Tak2Nie1

Ex
@Stary

Jaka premia? Nic takiego niema.... ????????????

Darek
@Stary

a co wchodzi w skład pakietu socjalnego? jaka medycyna?

@Darek

W ramach pakietu masz np. medicover za który płacisz więcej niż inne firmy. Masz platformę MyBenefit na którą, uwaga, raz na kwartał dostajesz 150-250 zł na wykorzystanie w ramach bardzo ale to bardzo ograniczonej oferty na platformie. DOdam, że inny firmy mają szerszą ofertę. To są jedyne premie na jakie możesz liczyć, czyli 150-200 zł raz na kwartał. Mają też owoce ale uwaga, raz w tygodniu i to w najprostrzej wersji jabłko/banan. Kolejnego dnia nie ma już nic albo zostają pojedyncze jabłka. Zastanów się jak to wygląda na tle innych firm, gdzie regularnie dostajesz premie, możesz liczyć codziennie na owoce, otrzymujesz dodatki na święta, co miesiąc masz większy zysk na platformie.

Specjalistka

Niestety to co pisze stokrotka to wszystko prawda. Jestem zdziwiona tym co piszą ludzie o premiach. Przecież nic takiego niema! I to jest fakt! Te wpisy dotyczące rozmowy o premii z managerem, bogatym pakiecie socjalnym to totalna bzdura! Pewnie wpisy działu HR aby zakłamać rzeczywistość.

Tak16Nie
@Specjalistka

(usunięte przez administratora)Socjal za który pracownik sam musi płacić. Zero dodatków nawet na święta. Nie polecam. Zerowy rozwój.(usunięte przez administratora)Partnerzy (usunięte przez administratora)przygarniając po 200k dla siebie co rok. Po co większe wypłaty, lepiej zatrudnić więcej stażystów, obdarować premią Partnerów i jakoś to będzie. Ważne, że słupki się zgadzają.

Sylwia

Czy zastanawialiście się może nad rozpoczęciem swojej kariery zawodowej w Grant Thornton Frąckowiak? Jeśli nie, to zachęcam Was do tego, ponieważ dołączając do tej firmy doświadczycie czegoś więcej niż obecności w nowym miejscu pracy. Tam, w przyjaznej kulturze opartej na szacunku i współpracy w dynamicznym tempie rozwiniecie swoje talenty. https://grantthornton.pl/kariera/ - tutaj znajdziecie wiele przydatnych informacji na temat kariery w tym przedsiębiorstwie. A może ktoś ostatnio brał udział w rekrutacji i powie nam, jak ona dokładnie przebiega?

TakNie8
@Sylwia

(usunięte przez administratora)z przeciętny socjal. Jeśli ktoś chodzi do pracy dla pieniędzy i rozwoju, a nie dla atmosfery to odradzam GT. Brak również szkoleń zewnętrznych i certyfikacji. Nikt tego nie "daje". Są jedynie (usunięte przez administratora)miękkie szkolenia przez (usunięte przez administratora)HR :)

Tak4Nie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.? Są one dodatkowo płatne czy jest możliwość odbioru godzin?

edek
@Pytanie

Rozwiązany jest w prosty sposób. Manager udaje, że nie widzi problemu i twierdzi, że nie wyrabiasz się w projektach. Na tej podstawie daje Ci delikatnie do zrozumienia, że nie zaakceptuje Ci nadgodzin w eSy ale "musisz zostać bo klient..". Nie ma zarejestrowanych nadgodzin nie ma wypłaty bądź odbioru. Proste

Szymon
@edek

A powiedz proszę, jak wyglądają warunki pracy w Grant Thornton? Czy wynagrodzenie jest adekwatne do ilości obowiązków?

Ja

jak na tą chwilę kształtują się zarobki w GT ?

Bella
@Ja

W toruniu osoby z 20 letnim stazem i ogromna wiedza maja na stanowisku specjalisty 2900 netto, podczas gdy przychodza nowi ludzie w wieku 20 kilku lat z doswiadczeniem 3 letnim dostaja 3400 netto chore i nje polecam pracy w gt

A.

Polecam pracę w Departamencie Audytu w biurze we Wrocławiu :-) Zespół nie jest duży, przez co każdy ma taką samą możliwość rozwoju. Wszyscy pracownicy otrzymują odpowiedzialne zadania i dzięki temu w krótkim czasie mogą się wiele nauczyć. Także nie ma opcji, aby stażysta "parzył kawę" :-) Dodatkowo praca w kameralnym biurze jest bardzo przyjemna!

Tak1Nie1
Hanna
@A.

Super, dziękuję Ci za tę opinię. Jestem pewna, że teraz, pod wpływem Twojej wypowiedzi, znajdą się osoby, które zechcą spróbować swoich sił w Departamencie Audytu. Zainteresowała mnie szczególnie możliwość rozwoju, o której wspomniałeś. Czy w związku z tym, pracując w Grant Thornton Frąckowiak można liczyć na jakieś cykliczne szkolenia podnoszące kwalifikacje (zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne)? Proszę, powiedz coś jeszcze o tym.

TakNie3

Montana
@Hanna

To HR branding!

Tak3Nie2
Aga
@Montana

Nie jest to akurat HR branding :) pojawia się on niżej Hanno, ja wiem, że to dziwne że w dzisiejszych czasach zadowolony człowiek wystawia pozytywną opinię, bardzo mi przykro, że wspominasz pracę w GT tak bardzo źle - jeżeli chodzi o pracę w biurze we Wrocławiu chętnie udzielę wyczerpujących informacji.

Tak1Nie3
Szymon
@Aga

Super, że jesteś tak pomocna i możesz napisać więcej o zatrudnieniu w biurze. Jaka jest atmosfera i wynagrodzenie. Szczególnie interesują mnie benefity i możliwość uzyskania premii. Bedę wdzięczny za każdą informacje.

Adamek

Jak obecnie ksztaltuje sie poziom zarobkow w dziale podatkowym ?

TakNie1
Manio

Nie polecam! Praca w nadgodzinach oraz w weekendy które nie są wypłacane. Podczas rozmowy o prace weźcie pod uwagę, że zaproponowane wynagrodzenie dotyczy w praktyce pracy na półtorej etatu!(i to nie jest moje wyolbrzymianie) Takie niestety realia o których przekonacie się już w sierpniu na przeglądach półrocznych, a na pewno w październiku.

Tak7Nie
Edward
@Manio

Każdy weekend jest pracujący? Zastanawia mnie, czy w trakcie rozmowy rekrutacyjnej pracodawca informował Cię o tym, że trzeba być przygotowanym na pracę w weekend? Jest to dosyć ważne dla osób, które niekoniecznie mogą pozwolić sobie spędzać weekendy w pracy, dlatego mam nadzieję, że sprecyzujesz tę kwestię.

Stokrotka

Audyt w Warszawie - (usunięte przez administratora) niskie wynagrodzenie, brak premii. Ilość pracy niewspółmierna do wynagrodzenia. Nie polecam !

Tak8Nie

Sylwia
@Stokrotka

Dostrzegasz same negatywne strony pracodawcy, jakim jest Grant Thornton Frąckowiak. A szkoda, bowiem firma ta działa w Polsce od 25 lat. Ma 550-osobowy zespół oraz biura w kluczowych aglomeracjach. Wspiera swoich Klientów, świadcząc dla nich usługi audytorskie, doradcze i outsourcingowe. Można byłoby zatem przypuszczać, że podobnie traktuje swoich pracowników. A może warto byłoby porozmawiać ze swoim przełożonym na temat ewentualnej premii? Myślałaś o takim rozwiązaniu?

Tak1Nie6

Beli

Praca po 12h oraz w weekendy. Po paru miesiącach człowiek czuje się jak wrak. Nie polecam!

Tak12Nie

Stary pracownik

1. Pracownikom nie są wypłacane nadgodziny za prace. Wiele czynności po powrocie od klienta wykonywanych jest w weekendy. Mnóstwo straconego czasu na dojazdy do klientów często setki kilometrów. 2. Premia roczna teoretycznie jest możliwa ale ma charakter uznaniowy - wiec wiadomo jak to w praktyce wyglada. 3. Seniorzy na zleceniach wykonują największa prace, często zrzucane są na nich obowiązki managerów, a wynagrodzenie kosmetycznie wyższe niż asystenci. 4. Atmosfera całkiem przyjazna wiec oceniam na plus 5. Wynagrodzenie u części bezpośredniej konkurencji (nie licząc oczywiście BIG4) wyższe o około 1.000zl oraz realne premie. Ogólnie firma dobra na początek :)

Bartosz
@Stary pracownik

Za nadgodziny firmy często proponują pracownikom odbiór dnia wolnego w dogodnym terminie. Czy prócz premii uznaniowych, o których piszesz, można liczyć na bonusy w postaci szkoleń, kursów lub pakietu socjalnego? Jakiego rodzaju umowy są podpisywane z nowymi pracownikami? Z Twojej wypowiedzi wynika, że jesteś zadowolony z pracy. Czy poleciłbyś innym osobom szukającym zatrudnienia tę firmę? Na stronie http://grantthornton.pl/kariera/oferty-pracy/ jest kilka ciekawych ofert pracy. Warto tam zajrzeć.

Stary pracownik
@Bartosz

Nie wiem na jakiej podstawie wywnioskowałeś, że byłem zadowolony... już nie pracuje wiec chyba aż tak super jak piszesz to nie było :) Premii - brak! Pakiet socjalny - jest ale dość skromny Za nadgodziny dodatkowe dni urlopu były ekstra. Dla asystentów jest wystarcza, od seniora w górę to kropla w morzu przepracowanych nadgodzin :) Obiektywnie... studentom i na początek kariery polecam, osobą z doświadczeniem na stanowiska seniora zdecydowanie nie polecam.

Kendia
@Stary pracownik

Cześć, jestem studentką 3-go roku Finanse i Rachunkowość. Chciałabym rozpocząć staż w audycie. Bardzo ważna jest dla mnie zdobyta wiedza i doświadczenie, czy polecasz tę firmę czy może jakąś inną? Z góry dziękuję za odpowiedź :-)

Smerfetka
@Kendia

Jeśli zaczynasz to polecam BIG4. Pracy tyle co w Grancie ale za to wynagrodzenie wyższe i pakiet socjalny. Nie wspominając o nowym IPhonie :) I wpisanie jednej z firm BIG4 do CV bezcenne.

Tak2Nie1
Karolina

@Stary, piszesz, że atmosfera w pracy jest dobra i jesteś z niej zadowolony. Mógłbyś przybliżyć co wchodzi w skład pakietu socjalnego? Możesz liczyć na bony na święta lub prywatną opiekę zdrowotną? Piszesz, że praca jest ciężka. Mógłbyś więcej napisać o warunkach pracy i umowach jakie podpisuje pracodawca z pracownikiem? Ten temat na pewno bardzo zainteresuje osoby szukające pracy.

Tak20Nie

Leon

Całkowicie się zgadzam. Dodam jeszcze od siebie, że miesiące, które tam spędziłem były dla mnie katorgą. Moim zdaniem jest to miejsce dla ludzi, którzy nie oczekują od pracy wyzwań, a sensacją dla nich są ,,śmieszne" wiadomości od klientów (które przeżywa się przez cały dzień) i darmowe słodycze, po które zbiega się całe biuro i ustawia w kolejce z talerzami. Do tego brak świadomości pracowników o podstawach skutecznej komunikacji w dziale, a większość osób na wyższych stanowiskach zachowuje się lekceważąco wobec tych początkujących. Minusem jest też anonimowy system ocen najbliższych współpracowników, który bardzo negatywnie wpływa na zespół. Proces wdrażania nowego pracownika to śmiech na sali, bo polega się na ludziach będących stanowisko wyżej w danym dziale i nikt nie weryfikuje czy te osoby w ogóle się do tego nadają (ci z którymi miałem styczność zdecydowanie nie powinni się tym zajmować, wprowadzali dużo zamieszania do mojej pracy, zmieniali zdanie co do sposobu realizacji pewnych zadań) Większość pracowników to kobiety, stąd na każdym kroku słychać prywatne, niedyskretne rozmowy telefoniczne i wzajemne obgadywanie się.

Tak25Nie
Jasiek
@Leon

Zgadzam się w 200%. Ja jeszcze przypłaciłam zdrowiem, pracę w tej firmie. Menadżerka działu rachunkowości po rozmowie po okresie próbnym powiedziała mi,że dopóki nie zrobię porządku z głową, to nikt i nic mi nie pomoże. Do tego zabrali mi 500 zł pensji. A praca w zespole była jedną wielką katorgią.

Tak24Nie

Rocky Balboa
@Jasiek

Jasiek-Asia :) Słabe jest to co piszesz, naprawdę. Czas iść do przodu i zacznij cieszyć się życiem bo z taką postawą zmarnujesz swoje wyjątkowe i jedyne życie.

Batman
@Jasiek

Chciałbym zwrócić uwagę na to iż Jasiek ( nick od nazwiska) tak Asiu wiemy, że to Ty pisałaś, była osobą bardzo sfrustrowaną i chociaż ja Cię Asiu lubiłem to widać było brak zgrania z zespołem. Zastanawiam się tylko skąd w Tobie tyle jadu?? Nie umiałaś się zgrać z zespołem i musisz się sama do tego przyznać po co oczerniać firmę, która dała Ci szansę??? Dobrze wiesz, że w GT nie jest źle. My jesteśmy takim narodem, że co by nie było to będziemy narzekać. Jestem pracownikiem GT i narzekać nie mogę, oczywiście jest dużo pracy i pod presją bo jednak świadczymy usługi dla klientów, ale jeśli jesteś chory i idziesz na zwolnienie to nikt Ci z tego powodu wyrzutów nie robi. Dziewczyny, które wracają po urlopach rodzicielskich nie muszą się martwić, że nie będzie dla nich miejsca. Wierzcie mi nie jest źle. Zazwyczaj wydaje nam się, że jednak u sąsiada ta trawa jest bardziej zielona i niejeden pracownik, który odszedł, o tym się przekonał :)

Karolina

Firma Grant Thornton aktualnie poszukuje pracowników. Jest wiele ofert pracy, z którymi można zapoznać się na stronie internetowej firmy. Tutaj podaję link - http://grantthornton.pl/kariera/oferty-pracy/ Chciałabym w związku z tym spytać, czy wiele zmieniło się względem poprzednich opinii. Wiele osób pisało, iż atmosfera w firmie jest w porządku, jednak są to opinie sprzed jakiegoś już czasu. W ofertach pracy również można znaleźć informację o tym, iż jest ona dobra. Czy tak jest faktycznie? Zachęcam każdego do wypowiedzi.

TakNie

Czy dysponujecie informacjami o tym, co aktualnie dzieje się w Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.? Od dłuższego czasu nie pojawiła się żadna opinia związana z warunkami pracy w firmie.

Martyna

Firma ma opinię dobrego pracodawcy a to o czymś świadczy, prawda?

TakNie1

Jasiek

NIE POLECAM....może w Poznaniu atmosfera jest ok...ale Warszawa.. to porażka, jak postępuje się z pracownikami

Hania
@Jasiek

Możesz powiedzieć coś więcej? Zastawiam się czy aplikować na stanowisko młodszej księgowej.

Tak26Nie

please

Świetnie, że zatrudnienie odbywa się na rozsądnych warunkach, a jak do tego dorzucone są odpowiednie szkolenia i można nawet liczyć na jakieś awanse, to się nie dziwię, że ich oferty pracy są tak popularne. Wiecie czy będzie niedługo jakaś rotacja? Pozdrawiam

Tak17Nie

lemi

Odradzam!!!! Firma tnie koszty ze szkodą dla pracowników. Praktyki i staże to strata czasu bo mało kto się zajmuje studenciakami, a 50 zł brutto za dzień audytowy który trwa 10 godzin lub wiecej to stawka gorsza niz w multikinie! Nie warto! Co z tego ze atmosfera spoko jak masz swiadomosc ze to czego ci nie zaplacili laduje w kieszeniach partnerow i zarzadu. ja zrezygnowalem i nie zaluje bo dostalem 3 azy wiecej w mniejszej i faniejszej firmie

Tak13Nie

zuz

Jak wygląda sprawa języka angielskiego? Czy trzeba go dobrze umieć i często się nim posługiwać?

tomek

no wygląda profesjonalnie i wydaje mi się, że też można do nich spokojnie aplikowac, jakaś oferta od nich mi się przewinęła, ale nie wiem na jakie stanowisko naprawde.. mam nadzieje, że jakąś ją zlokalizujecie, bo prawda jest taka, że warto tam pracować, widac jak firma prze naprzód i się rozwija non stop.

worker
@tomek

hej, firma rozwija się ale ze szkodą dla pracowników. Nie liczy się to co umiesz, ale to czy się podlizujesz. Owszem ludzie są fajni, ale perspektywy rozwoju zerowe. Nadgodziny za darmo, a wynagrodzenie bardziej niż śmieszne. Praca tylko dla tych osób, które mieszkają z rodzicami i nie muszą same się utrzymywać.

Tak4Nie

student

Czy rzeczywiście jest az tak zle? Jak wyglada sytuacja w dziale podatkowym? GT jest dosc znana firma i aspiruje do czołówki zaraz po wielkiej czwórce, a tu czytam, ze to jakas fasada. Napiszcie cos prosze.

gru
@student

Jest źle i wręcz fatalnie, podatki omijamy szerokim łukiem. Przez ostatnie 3 lata zaproponowali dalszy staż bodajże dwóm praktykantom (przewinęło się kilkudziesięciu) i to tylko dlatego, że jakiś konsultant akurat odszedł.

Paulina

Bezpłatne, ale pojawiają się już oferty płatnych praktyk. Nie mogłam zostać na dłużej mimo chęci, gdyż zespół, z którym pracowałam jest niewielki i nie było wolnego miejsca. Od samego początku byłam tego świadoma. :)

Zostaw opinię o Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k. - Poznań

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Grant Thornton Frąckowiak Sp. z o.o. Sp.k.