105 mln 816 tys. zł - takie przychody firmy za rok 2024 wydają się wysokie. Wartość zmniejszyła się o 35% rok do roku. Dane wskazują na ujemny wynik finansowy na poziomie 10 mln 766 tys. zł brutto.
Wysokie przychody, ale spadek i straty są niepokojące. Jakie to ma znaczenie dla przyszłości Waszej pracy? Czy obawiacie się o zwolnienia lub zmiany w wynagrodzeniach?
Taa, jasne.
1. Każdy wzorzec jaki trafia na obróbkę wraca z powrotem do cięcia.
2. Każda pierwsza sztuka poglądowa jest tylko pochewtowana, przez co nie ma odkształceń w materiale. Kiedy przychodzi do montażu na "gotowo" nagle nic nie pasuje.
skóra
09.11.2014 08:30
Inne
do gnyka no przyjacielu mój drogi nie wiem jak doszedłeś do tego że to skóra napisał niestety ja sie w takie cos nie bawie i jak chcesz wiedziec jest to mój pierwszy i ostatni wpis byc moze doszedłeś do tego że tylko u nas mamy do czynienia z rysunkami no ale cóż po głebszej analizie edzio ma racje
gnyk
09.11.2014 08:11
Inne
skóra przestań się tłumaszyć !
edzio
08.11.2014 19:22
Inne
zapraszam wszystkich chętnych po rysuneczek i napłyte i ma byc gotowe na wczoraj jak sie wykazesz to byc może zasłuzysz sobie na wiecej lub jezeli jestes taki dobry to może majstra zmienisz ty wtedy zarobisz dużo wiecej wole
Chcesz być na bieżąco z opiniami o tej firmie? Otrzymuj powiadomienia mailowe, gdy pojawi się coś nowego!
wół
08.11.2014 16:57
Inne
jeżeli jesteś miszczem , to zarabiasz z nadgodzinami dużo więcej
edzio
07.11.2014 19:20
Inne
luj ty durniu bez szkoly na pewno ty na wiecej nie zasłużyłes pajacu
luj
07.11.2014 18:46
Inne
czy to jest mowa o pensji 4200 na rękę ? Bo jeżeli nie to zamilcz !
edzio
07.11.2014 17:48
Inne
Wy durnie bez szkoly kto robil ten ma pensyjka ok
glaca
04.11.2014 17:07
Inne
jestem za. te badania są jak najbardziej potrzebne . lisica wybrała sobie takich podwładnych . popiera kretynizm .
kaziu
04.11.2014 12:44
Inne
Firma stalko może zaoferować pracownikowi survival psychiczny przy najniższej krajowej wyrównywanej premią i nagrodę kwartalną w postaci obietnicy podwyzszenia zarobków w okresie od 5 lat wzwyż.Do tego w pakiecie na niektórych działach minę odondanego majstra po poinformowaniu go o nieobecności na nadgodzinach.Podsumowując większość negatywnych sytuacji wynika nie bezposrednio od szefostwa a począwszy od kierownictwa w dół.Może dobrym wyjściem z sytuacji będą badania na początek psychologiczne dla kierownictwa i majstrów.
jaca
02.11.2014 15:31
Inne
Kontrola chyba nic nie dala,od poniedzialku znowu codziennie po 12,a nie zostań,mina majstra bezcenna.
Hansa
02.11.2014 15:20
Inne
A przyjmuja do tego zakladu? Orientujecie sie? I ile sie wyciaga?
grzmot
02.11.2014 13:10
Inne
odpowiedż na olek jeżeli ktoś był na rozmowie u lisicy, to wie że jest to gadka tylko w jedną stronę .
Spawarczyk
01.11.2014 22:24
Inne
do olka, waldka,i O.K.S załóżcie związek zawodowy przy tylu pracownikach bardzo by się przydał,ja nie mogę mam zły angaż
Romero
02.11.2014 00:21
Inne
jestem ciekawy w jakim czasie taki delikwent chętny oficjalnie do założenia związku zawodowego dostanie wypowiedzenie.
Masz doświadczenie związane z procesem rekrutacyjnym w Stalko?
Dodaj raport ze swojej rozmowy kwalifikacyjnej
Dodaj raport z rozmowy kwalifikacyjnej
Rozmowa kwalifikacyjna
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.
wladek
01.11.2014 17:39
Inne
Olek sie oburzyl
olek
01.11.2014 13:34
Inne
Dajcie już spokój z tymi komentarzami
Jeśli coś wam nie pasuje a chcecie tu pracować idźcie do Pani Prezes. Przecież jest takim samym człowiekiem jak my wszyscy. W pysk wam nie da a może pomóc.
Przestańcie publicznie szkalować dobre imię firmy.
władka
01.11.2014 09:32
Inne
forum to jest bardziej popularne niż , 50 twarzy graya .Może dorówna CMG i pałukom ?
kolumb
31.10.2014 18:42
Inne
Na bolączki firmy tylko jedna rada, zmienić Kazimierza P, niektórych majstrów i zatrudnić na miejsce żdzisława prawdziwego fachowca znającego zależności technologiczne szczególnie w dziedzinie spawalnictwa. Oszczędności szukać należy w biurach.
Wacek
28.10.2014 21:35
Inne
Widze ze ten caly Edzio i AR to jakcys kolejnichapacze którzy za 1zl sa w stanie w niedziele nawet przyjść,no ale coz firma i tez takich potrzebuje, a co do leni w zakładzie to nie ze tylko młodzi w większości to ci którzy maja byle do końca zmiany
wdw
28.10.2014 16:38
Inne
takie kontrole powinny być raz na pół roku by co niektórym wirtuozom stalkowskich rewolucji hamulce nie puszczały .
ktoś
28.10.2014 21:21
Inne
bardzo słuszna uwaga, nareszcie coś mądrego ktoś tutaj napisał
AR
28.10.2014 15:57
Inne
Edzio dobrze pisze,przez kilka lat nie było nadgodzin to było źle, teraz są też źle obudźcie się o co wam chodzi?
Daje sobie rękę uciąć iż donos złożył jakiś młody pracownik który nie miał jeszcze okazji popracować W invest-remie, Czarneckiego itp.
Czy nie widzicie róźnic w tych firmach a naszej? Każdy patrzy ile zarobi?
A czy widzicie jaki mamy socjal?? w innych firmach zapomnijcie o karpiówce w takiej wielkości a na pewno o wczasach, nie wspomnę już o stołówce czy kawie, herbacie czy mleku. Ślepi Jesteście ?
Chcesz pracować to pracuj a jeżeli nie chcesz daj pracować tym co chcą.
Fakt "Kaziu" już dawno powinien być posądzony o mobbing ale "Kaziu" to nie cała firma, podajcie go do IP.
O.K.S.
28.10.2014 21:48
Inne
I co? Fakt, że wiele rzeczy jest poprawne (zgodne z prawem) lub w porządku nie niweluje tych, które są negatywne.
Premia. Niby łaskawie szefostwo daje każdemu na starcie każdego miesiąca 25% premii uznaniowej. Bzdura. Ta premia jest regulaminowa. Bez niej połowa pracowników nie wyciąga minimalnej krajowej płacy. Uznaniowej już dawno nikt nie dostaje (chyba że po cichu kolesiom). Do tego taką premię można dać jeżeli innemu się zabrało.
Motywacja pracowników. Śmiech na sali. Dziwicie się, że pracownikowi nie chce się pracować wydajnie. Cały czas podnoszone są normy, których wyrobienia się wymaga. Tylko co pracownik ma z tego? Garba na starość? Żadnych pozytywów. Do tego nierówne traktowanie. Jeden, co (usunięte przez administratora) od gwizdka do gwizdka, widzi jak inny łazi od jednego do drugiego na pogaduchy bez wstydu i karcenia ze strony przełożonego. Albo taki pan Zdzisław G. Stoi oparty o swój rower przez 2h, gapi się na ludzi i jak widzi u pracownika przerwę w pracy do już szuka mu roboty. Pracownicy albo są gnojeni albo zostawiani w spokoju. Rzadko idą pochwały z ust przełożonych. Bo przecież pracownik ma pracować, nie? Po co go chwalić.
Stan hali produkcyjnej. Dziwie się, że BHP-owiec czy ostatni inspektor nie widzą wszechobecnego syfu. Jak się wchodzi na halę to już odchodzi chęć do pracy. Materiał, produkty - wszystko stawiane gdzie się da, gdzie jest miejsce. Czasami to z wytyczonych ponad 2-metrowych ścieżek robi się wężyk metrowej szerokości.
Szefostwo powinno co chwilę wymagać od brygadzistów utrzymanie porządku na swoich działach a nie raz w roku zjebka i "Wielkie Sprzątanie". Tydzień później jest znowu po staremu. 5 min na sprzątanie starcza na pozamiatanie po sobie.
Stan malarni. Kraty pod nogami pokrzywione i poobrywane (zresztą jak cały podest), sprzęt malarski co chwilę się psuje.
Posadzka woła o wymianę. Jak na naszych drogach - wszędzie łaty i dziury.
Maszyny rodem z PRL. Rozmawiałem raz z kolesiem z giętarek. Cały dzień w dwóch gięli kilka blach. Po prostu nasza technologia nie pozwalała zrobić tego szybciej i dokładniej. Materiały są cięte nie na wymiar ale na coś zbliżonego.
Myślicie. że pracownikowi powinno wystarczyć posiadanie pracy.
Pracownik, oprócz pracy, chciałby godne warunki jej wykonywania. Utrzymane w czystości stanowiska, dostępne narzędzia dobrane do wykonywanej pracy (nie jak na obróbce, gdzie każdy sam sobie musi robić główne narzędzie pracy), pozytywne formy motywacji.
Jest wiele aspektów, których wdrożenie wymaga jedynie małego zaangażowania ze strony "góry". Wystarczy co tydzień zejść i przypomnieć brygadzistom o porządku. Brygadzista wtedy bardziej czuwałby nad jego utrzymaniem. A tak zlewka. Towar wala się wszędzie, przeszkadza w pracy.
Wspomniane wyżej samoróbki narzędzi - ciężko zamówić odpowiednie narzędzia? W ciągu mojej wieloletniej pracy były dwa podejścia - pierwsze to przecinaki z pręta zbrojeniowego, drugie to dłuto do betonu. Ani jedno ani drugie nie nadaje się do pracy na obróbce.
Nowoczesne maszyny do duży wydatek. Jedak zdaje mi się, że szybko by się zwrócił.
No i nierówne traktowanie pracowników fizycznych i biurowych. Biurowy popełni błąd - najwyżej zjebka i tyle. Fizyczny, oprócz zjebki, traci premię (przecież uznaniowa a nie regulaminowa). Biurowy kończy o drugiej i wychodzi z pracy, Fizyczny kończy o drugiej ale wychodzi dopiero pięć minut później (niby nic ale sam fakt przymusu działa deprymująco).
I jeszcze jedno. Co mnie obchodzi sytuacja u Czarneckiego czy w Invest-remie.
Idąc twoim tokiem myślenia każdy w Polsce powinien cieszyć się ze swojej pracy bez narzekania bo przecież w krajach południowo-wschodniej Azji robotnicy pracują za dolara dziennie beż ŻADNEGO socjalu.
ja pracuję w Stalko i obchodzi mnie to co tu się dzieje, jedne rzeczy cieszą, inne nie.
edzio
28.10.2014 08:33
Inne
a co z karpiówka pewno (usunięte przez administratora) bedzie przez nygusów proponuje jak sie komus niechce pracowac chetnie was przyjmą na kasy u pana borowiaka lub w betoniarni ta sie napewno nie pracuje tam sie leży a jak sobie zachorujesz to odrazu masz kopa takze dajcie spokojnie ludziom zarobic na nadgodzinach bo nie wszyscy sa leniami tak jak wy
kaziu
27.10.2014 18:36
Inne
na dzisiejszym zebraniu nasi majstrowie i kierownik mieli miny jakby rękę w (usunięte przez administratora) wsadzili ,czyżby wyrzuty sumienia albo strach przed konsekwencjami ich poczynań.
knot
26.10.2014 17:11
Inne
na piłach jest nie wesoło ..........................................
mietek
26.10.2014 16:27
Inne
A co , z ostrym ?
ejo
26.10.2014 19:19
Inne
a co am byc z osrtym ma sie dobrze
purt
26.10.2014 14:15
Inne
liasica jest na bierząco to pewn
bolo
25.10.2014 19:38
Inne
niby nikt nie pisze , niby nikt nie czyta , a tu proszę . wszyscy zainteresowani . od góry po dół. to mi się podoba , wam pewnie też.
konrad
23.10.2014 09:12
Inne
czy są przyjęcia w firmie? ;)
mama i'm a criminal
23.10.2014 19:00
Inne
czasem ktoś na urodzinki bądź imieninki przyniesie ciastko , a tak poza tym większych imprez czy przyjęć sie nie robi :D
put
22.10.2014 18:19
Inne
oszczędności w firmie należy szukać wśród łazików . Redman Pokiemon ostry, są to osoby robiące tylko wiatr na hali. ten resort jest do zastąpienia . z mistrzówki zrobili sobie kasyno gier , pokerek itp. Proponuję zaglądać częściej w kamery , i kartofle pozbędą się pracy . nowi mistrzowie , nastaną , i wówczas zacznie być normalnie .
RW
19.10.2014 19:56
Inne
Ale fajnie od jutra znowu do 2 w nocy za co się pytam
La Hermandad
19.10.2014 20:16
Inne
lepsze to jak do 6 ;)
big
20.10.2014 09:13
Inne
a kto ci kazał zostawac do 6
oj
18.10.2014 14:44
Inne
Kiedy będą podwyżki? KUWA MAĆ
Czekamy i się chyba nie doczekamy
ej
18.10.2014 19:05
Inne
nigdy
1 i 2 zmiana
16.10.2014 17:23
Inne
Zwolnić natychmiast pracujacych emerytów, płacą im więcej niż cięzko pracującycym pracownikom fizycznym. Kto jest za, łapka w górę.Będzie to sprawiedliwe ciekawe kto ich tak popiera, czy ich nikt nie potrafi zastąpić?.
AR
16.10.2014 14:18
Inne
Najgorsze w tym wszystkim jest to że szeregowy pracownik jest zdany sam na siebie.
Zarząd stworzył swoisty bufor z majstrów gdzie informacje nie dochodzą ani z góry na dół ani z dołu do góry .Gdy powstawała firma ,Pani Z. nie zgodziła się na utworzenie związków zawodowych mówiąc iż każdy może w swojej sprawie do niej przyjść.Taaa... nie ma ani godzin wyznaczonych w których możemy przyjść z resztą spróbujcie tam iśc ze swoimi brudnymi buciorami, bandyta normalnie :)
Majstrowie boją się odezwać wyżej stąd problemy pracowników nie dochodzą do góry , po prostu taka sytuacja pasuje zarządowi .
Wkurzające jest to że gdy pracownik źle wykona pracę nazywa się "Zjebane" ale gdy wielce inżynierowie pomylą się i cała partia idzie do złomu mówi sie wówczas "pomyłka" przecież dopiero się uczą , och jak pięknie góra broni rodzinę.
Mówi sie o wypłatach ...każdy widzi +25% premii ok.ale gdzie ona jest? jezeli pracownik zarabia ok 2k wtedy nie widzi róznicy ale jeżeli najniższą krajową i ma tez wpisane +25 % to pytam się ? gdzie ona jest ?
Ilekosć majster chciał odebrać premię jakiemuś prcownikowi z najniższą... to słyszalem "i tak mi nie zabierzesz bo musialbym dostac poniżej ustawowej najniższej krajowej" ...drogi zarządzie zatem gdzie ta pramia??
Moim zdaniem oszczędniści szuka sie nie tu gdzie trzeba, układ powiązanych firm zewnetrznych z nasza firmą powoduje że "Odtrzymując 10% rabatu" firma i tak płaci wiecej niz u innych kontrachentów ale przecież "trzeba żyć " :)
kazdemu to pasuje.
O pracujących emerytach nie wspomnę , bo to żenada ,
Z resztą po wejsciu do kadr zwrok Pani K. spod byka na pracownika, bezcenny :) sam czasem po tym przywitaniu zapominam po co przyszedłem :P
xxx
14.10.2014 17:56
Inne
Apropo JAJ wszyscy od majstra w górę ich nie mają dlatego jest jak jest w tym zakładzie. POZDRO Ełmnuchy.
Zostaw merytoryczną opinię o Stalko Sp. z o.o.
Opinia
Twoja opinia ma znaczenie. Może pomóc innym w wyborze pracodawcy!
Wulgarne, obraźliwe treści i wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Moderator czuwa nad treściami dodawanymi na wątku i pomaga utrzymać wysoki poziom rozmów.