Opinie o Mostostal Puławy w Puławy

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Mostostal Puławy. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Mostostal Puławy o rekrutacji.

Branże: Usługi budowlano-remontowe - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Mostostal Puławy w Puławy

Nie pakujcie się w to dziadostwo wiem co mówię bo jestem w anglii z Mostostalu i uciekam stąd 6500 zł wynagrodzenia minus 125 euro kwatera znaczy się cholewki nie dbają o ludzi minus 10 groszy za km dojazd do pracy zjazdy do polski tylko ma własny koszt a najlepiej jak wcale byś nie zjezdzal ja uciekam stąd bo to dno odradzam wszystkim

Żona pracownika
@pracownik

To wszystko prawda.Przyjechać do domu jest bardzo trudno.Mąż siedział na takich wyjazdach po 4 miesiące bo nie chcieli ich puścić.

Żona
@Żona pracownika

Przyznaję rację co do powrotów do domu.Jakaś tragedia.Kierownictwo by chciało zeby najlepiej wrócić do domu jak się skończy budowa.Przyjazdy po kilku miesiącach.Nigdy nic nie można zaplanować jezeli chodzi o wakacje.

Berez
@Żona

A moze twoj maz nie chcial przyjezdzac fo domu bo na eksporcie bylo mu lepiej niż z Tobą? Sam pracuje na eksporcie w mostostalu i w domu jestem co 2 miesiace.

KALKO
@Berez

ty berez czy jak tam ci co dwa miesiace no to ty już nie masz żony albo nie możesz za to masz szwagra co sie cieszy twoja żoną bo normalna żona to nie wytrzyma sześć razy tylko w roku mieć w kroku

@Berez

..co 2 miesiące... hee :) , i to mamją być niby dobre warunki pracy? buhhha ;)

Iza
@pracownik

Chciałabym dowiedzieć się czegoś o kwaterach w Mostostalu. Opiszesz jak wyglądają? W ile osób się mieszka? Czy można wyjechać z kimś do pracy i czy wtedy ma się zapewnioną wspólną kwaterę?

Jak wygląda podstawa wynagrodzenia w Mostostal Puławy?

Młody

Również jestem ciekawy

Ochnik
@Młody

tyle co najniższa krajowa

Iza
@Ochnik

I to podstawa tak? Czy do niej jest coś doliczane? Jakieś premie czy inne dodatki? Jeśli tak, to jakie i za co można je dostać?

Maciek

To rozumiem ze w firmie pracują po znajomosci? Tak to zrozumiałem

negatywna

Opinie o firmie będą różne w zależności od zajmowanego stanowiska. Pracownik biurowy z cała pewnością będzie w sposób pozytywny oceniał firmę. Problem w tym, że jeśli nie jesteś z polecenia to takiej pracy nie dostaniesz. Członek zarządu wielokrotnie twierdził, że pragnie stworzyć rodzinną atmosferę w firmie. Niestety słowo rodzinna trochę inaczej wygląda. Obsadzanie członów rodziny, kolegów, dobrych znajomych na intratnych stanowiskach wyraźnie obrazuje z jaka firmą mamy do czynienia. Osobiście nie mam z tym problemy wtedy gdy idą za tym kompetencje. Zważywszy, że jest to podmiot prywatny i nie można mówić tu o kumoterstwie. Jednak z tymi kompetencjami jest różnie ciepłe stanowisko bywa bardzo atrakcyjne, szkoda tylko, że dzieje się to kosztem samej firmy. Ciągłe narzekanie na spadki zaangażowania pracowników fizycznych i obwinianie ich za los firmy uważam za nie na miejscu zwłaszcza, że takie osoby lekko mówiąc pracują w tragicznych warunkach: brak wentylacji, brak podstawowego sprzętu do wykonywania swoich obowiązków, nieustanna presja psychiczna, brak szacunku do pracownika fizycznego, brak jakiegokolwiek sytemu motywacyjnego, zagrzybiona łazienka dla pracowników a obok nowe biuro takich smaczków można wymieniać w nieskończoność. Jednym słowem Taylorowskie zarządzanie lat 20. Oczywiście premia jest z tym, że pracownik fizyczny nie otrzymuje jej (pomimo, że miał duży wkład w zysk firmy). Premię dostaje kierownictwo i inni pracownicy biurowi, czasem są to naprawdę duże kwoty. Pracownik fizyczny za swoja pracę otrzyma pochwałę typu: ty jesteś tu od roboty, a pracownik wyższego szczebla nawet nie odpowie Tobie na dzień dobry unikając kontaktu wzrokowego. Kwestia wynagrodzenia wygląda następująco: możesz być dobrym pracownikiem od wielu lat ale i tak nie dostaniesz podwyżki bez zgody przełożonych. Będziesz pracować za kwotę 300 zł brutto większą od nowego pracownika otrzymującego najniższa krajowa. Wielokrotnie nowy pracownik bez większego doświadczenia zarabia więcej. Prawda jest niestety taka, że pracują tu ludzie, którzy z jakiegoś powodu muszą tu pracować bądź liczą na wyjazdy zagranicznie, a tam z wynagrodzeniem bywa różnie niestety zazwyczaj kiepsko (na lepsze budowy nie wiadomo dlaczego jedzie stała ekipa). Polecam firmę osobą mającym dostęp do lepszych stanowisk. Zdecydowanie nie polecam pracownikom fizycznym oraz osobom bardziej ambitnym tam nie ma dla was miejsca. Moim zdaniem robotę robi tu tylko znana na całym świecie marka Mostostal. Mam na myśli Polimex Mostostal, Mostostal Warszawa i cała grupa Altrad. Drogi Panie ..... czasem warto wiedzieć kiedy ze sceny zejść.

magma
@negatywna

Trochę bzdury piszesz. Jako pracownik biurowy, nie powiązana w żaden sposób z żadnym z pracowników, z całą stanowczością powiem, ze żadnej premii nie dostałam a pracownicy fizyczni owszem, za wszystkie swoje ponadwymiarowe godziny. Jedyne z czym się zgodze to obsadzanie członków rodziny. Ludzie tam pracują za najniższą krajową bo nie mają gdzie pójść, jak natrzepią „tłustych godzinek” to i rodzinę idzie utrzymać a później może trafi się jakiś wyjazd. Na lepsze budowy jeździ stała ekipa dlatego, że każdy z kierowników budów ma swoją brygadę a im lepsze wyniki z poprzednich budów tym lepsze budowy dany kierownik dostaje w przyszłości ale także powiązania rodzinne i wysokość udziałów w firmie mają znaczenie jeśli chodzi o przydzielanie kierowników budów zagranicznych. Nie będę bronić bo musiałabym kłamać ale firma (usunięte przez administratora) jak może, przykładowo teraz na kontrakcie szwajcarskim chcieli pracowników zrobić na ok 500 franków szwajcarskich na wypłatach. (usunięte przez administratora)

ewentualnie
@magma

dokładnie. Ucinanie pensji to w tej firmie standard, tak samo jak na budowie rządowej w ferrybridge. Tam Anglicy zadbali o to by firma nie robiła nas w bambuko a teraz szwajcarzy się dopatrzyli, że Mostostal nie płaci tak jak powinien, że są braki w pensjach.

Kosiarz
@magma

Dokładnie tak jak magma. A na przykład można wziąć kierownika J.D, który został z niczym po tym jak zawalił jedną budowę a 20 lat zapierniczał na zysk dla Mostostalu. Tak się tam traktuje pracownika, jeśli przynosisz zysk i nie pyskujesz jest ok. A kontrakty zagraniczne najlepiej jeśli są, to tak zwane rządówki bo inaczej nie ma co liczyć na uczciwą płacę. Oczywiście zarobisz więcej niż na WKS albo w TurZapie ale jakim kosztem? Pracując tyle godzin w Polsce zarobki byłyby podobne. Te wyjazdy są dobre dla kawalerów, których nic w domu nie trzyma i chcą sie wyrwać. Byłem, zarabiałem ale harowałem jak wół i nie widziałem się z rodziną po 3 do 4 miesięcy a na urlop zjeżdżałem na kilka dni. W końcu zrezygnowałem, bo ile można tak żyć. Są tacy co jeżdżą całe życie ale oni nie jadą do pracy na zarobek. Oni jadą dla towarzystwa i spokoju od codziennych problemów i obowiązków.

korekta
@magma

wypłata za nadgodziny nie jest premią. Owszem, premie dostają również pracownicy fizyczni ale są to tzw. uszy i oczy kierownictwa

korekta
@Kosiarz

JD zawalił budżet tej budowy bo chciał go zawalić i z jakiegoś powodu było to dla niego opłacalne więc nie ma co płakać nad jego losem ponieważ sam go sobie ułożył.

Brałeś udział w rekrutacji na stanowisko Monter Konstrukcji Stalowych w firmie Mostostal Puławy? Podziel się swoimi wrażeniami z rozmowy kwalifikacyjnej i opisz przebieg spotkania z rekruterem.
logo firmy Kierownik Budowy (1)
Iview Recruitment Sp. z o.o. sp.k.
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy Inżynier budowy
Międzywodzie
Gryfbud Sp. z o.o.
Waldek

W tej firmie są pracownicy i są pod pracownicy

Czy w Mostostal Puławy jest skuteczna reakcja na zgłaszane przez pracowników problemy?

Tak, oczywiście...

Mat

Tak bardzo ich martwi to co sie o nich pisze...znajdą nowych z nadzieją na lepsze jutro

XAXAXA
@Mat

Nie dbają w ogóle o pracowników, ludzie masowo się stamtąd zwalniają bo mają słabo płacone. Niektórzy zakładają własne działalności a firma wtedy ich wynajmuje i płaci im dwa razy tyle. Łapią świeżaków bez doświadczenia i wymagają jakości, zamiast tą jakość zapewnić sobie dając podwyżki ludziom pracującym po kilka lat. Zarządzanie zasobami ludzkimi nie jest mocną stroną firmy, dodatkowo pracują tam same pociotki, wujki, szwagry, teście i synowe przez co plota goni plotę.

Gosia

@Żona pracownika ale co to znaczy, że nie chcieli ich puścić? Przecież siłą chyba tam nie trzymają?

@Gosia

Nie wiem czy to normalne ale nawiązuje Pani do komentarza sprzed ponad pięciu lat,

Jestem z Panem, Panie Romanie

Dymałem i byłem dymany w tej śmiesznej firmie 9 euro na rękę i nic więcej ile godzin tyle wypłaty. Teraz pracuje we Francji 48h tygodniowo. 35h płatne normalnie reszta to nadgodziny plus dieta. Miesięcznie 10-12 tysięcy zł. Nawet mi was nie szkoda. Pracujcie za śmieszne pieniądze kosztem zdrowia i rozłąki z rodziną.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Mostostal Puławy?

Danko

Zależy jakie masz chody u prezesa. I czy jesteś kobietom

Xxx

Jakie zarobki w niemczech na wykonczeniowce ?

Zorro

Praca w Puławach tylko dla weteranów którym nie zależy na zdrowiu. Na hali (usunięte przez administratora) wentylatory nie działają. Moja noga więcej tam nie stanie zdrowie ważniejsze od ich marnych wynagrodzeń. Powodzenia i zdrowia wszystkim życzę.

zadowolony ludzik

Każdy ma swoje priorytety. Generalnie dobra firma , polecam prace.

Helena
@zadowolony ludzik

@zadowolony ludzik Rozumiem, to już coś. Czy zechciałbyś może napisać więcej, co Ci w tej pracy odpowiadało i na co można liczyć: pensja, zabezpieczenie socjalne, atmosfera między pracownikami, środki BHP? To bardzo ważne i pytam o to, bo na swojej stronie Mostostal Puławy S.A. poszukuje pracowników na kilka stanowisk: http://www.mostostal-pulawy.com.pl/pl/firma/praca.html Twoja rzetelna opinia da chętnym na tę pracę obraz tego, czego się mogą spodziewać.

Boos
@zadowolony ludzik

Dobra firma? Pracowałem u nich cztery lata za granicą na miejscu dostałem najniższą krajową. Ale oczywiście pożegnałem się z firmą. Omijać z daleka

Łukasz
@Boos

Naprawdę nie mogłeś liczyć na nic więcej niż najniższa krajowa? A na jakiej formie umowy byłeś zatrudniony?

Expracownik
@Łukasz

W Mostostalu podpisujesz standardowo umowę krajową z najniższą stawką brutto. Do tego dostajesz aneks do umowy na Niemcy - również z najniższym wynagrodzeniem obowiązującym W De.

Dino

Może Pan opisać sytuacje dokładniej, dlaczego dno

Odchodzę

Aktualnie pracuje w Mostostalu ale już niedługo odchodzę i nie chce wracać do tej firmy. Zarobiłem co chciałem zarobić a na dłuższą metę nie ma sensu zero perspektyw na przyszłość. Zarobki od 8 do 9,50 euro a pracuje się 10-12 godzin. Brak diet. Z tego co zarobisz musisz się utrzymać opłacić zjazdy na urlop firma na wszystko wypina (usunięte przez administratora) Najwyższy czas żeby zajęła się tym Państwowa Inspekcja pracy z racji tego że mam bardzo dużo dowodów jak tu się wykorzystuje ludzi są miejsca gdzie ludzie pracują 300-400 godzin a za nadgodziny nikt tu nie płaci

Olek

Tak skrajnie różne opinie, że zupełnie nie wiadomo co sądzić!!

@Olek

Pracowałem tam sporo czasu. Opinie są tak różne, ponieważ piszą je osoby które siedzą za biurkiem oraz fizyczni. Dla tych zza biurka jest super co widać po opiniach. Ale dla osób które pracują na budowach już tak nie jest. Jeżeli chodzi o pracę to ok. Mi się podobało. Różnorodność prac, które wykonywałem mnie zadowolały jednocześnie trzeba było wykazać się umiejętnościami bo większość prac nie należały do łatwych.

Przemysław
@Były

Z jednej strony napisałeś, że pozytywne opinie pochodzą od osób z działów biurowych, z drugiej - twoja opinia jako pracownika fizycznego jest pozytywna. Jedno wyklucza więc drugie. Czy dobrze rozumiem? Może warto rozwinąć swoją wypowiedź. Czy w związku z tym zgadzasz się, że część pozytywnych opinii została napisana także przez pracowników fizycznych?

@Przemysław

Napisałem, że czynności które wykonywałem były różnorodne,ciekawe. Ale cała reszta już nie była tak kolorowa co mi nie odpowiadało. Sądzę że napewno są gorsze zakłady pracy niż ten ale i lepsze ????. Nie będę się rozpisywać bo historii jest tyle co ludzi tam pracujących. Jak widać poniżej są osoby które piszą bardzo pozytywnie o firmie. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że są różne stanowiska i układy. Jeżeli ktoś bierze pod uwagę tylko to że wypłata wpływa co miesiąc to ok. opóźnień nie było.

Iwona

Jakiś czas już upłynął od mojego pytania @Leszek z Puław ale chciałabym zaznaczyć, że jako moderator pytałam w imieniu zainteresowanych pracą w Mostostal Puławy, a nie w swoim prywatnym. Dziękuję za odpowiedź, sporo było w niej negatywów, ale teraz aktualnie pojawią się dobre głosy na temat pracy, @zadowolony, podasz jakieś konkretne przykłady?

Zadowolony
@Iwona

Dojazd do pracy zapewniony, mieszkania zapewnione, normalna umowa o prace. Czlowiek wcale niejest tu zdany sam na siebie- wystarczy ze zadzwoni sie do biura to zawsze staraja sie pomoc. Pracowalem na niemieckich warunkach - nie jest kolorowo- praca ta sama a zarobki katastrofa. Nikogo nie interesuje czy masz gdzie mieszkac, do pracy musisz dojechac sam. Po odliczeniu kosztow niewiele na przezycie zostawalo a zeby jechac z czyms do Polski- moglem zapomniec. Duzo ludzi narzeka na Mostostal - to po co tu pracuja? Nikt ich tu nie trzyma - idz tam gdzie Ci lepiej. Pensje ktora dostaje w Mostostalu prawie w calosci oszcsedzam (minus ok 100-200€/msc bo cos trzeba jesc). Mysle ze pomoglem.

@Zadowolony

To prawda, jest uczciwie. Zostaje prawie cała pensja minus wydatki na jedzenie.

@Zadowolony

Witam. Chciałbym zwrócić uwagę na to że opinia ta nie jest do końca prawdziwa. Osoba, która to napisała zapewne krótko pracuje w tej firmie i w pierwszej chwili wydaje mu się że jest wszystko w porządku. Dziewczyny z kadr pozdrawiam! Bo zawsze starały się pomóc. Co innego kierownictwo na delegacjach.Zapomniałeś dodać że każdy kto porusza się samochodem firmowym ponosi opłatę za km.. Do kwater też ludzie dopłacają. Jest naprawdę dużo przykrych historii do przytoczenia , które nie powinny mieć miejsca. Ja również pracowałem na niemieckich warunkach i Cię rozumiem. Zatrudniłem się w Mostostalu no i pojechałem w delegację. Było nie źle. Myślałem, że tak jest na każdej budowie. Ale za każdym następnym razem było gorzej. Być może dla niektórych jest super - znam takich. Boją się upomnieć o swoje. Mam nadzieję że popracujesz tam trochę dłużej i oczywiście podzielisz się opinią bardziej obiektywną. Pozdrawiam.!

Iwona

@Henryk, może pracownicy są zadowoleni ze swojej pracy i nie widzą konieczności udzielania się w tym wątku? Jeżeli pracownicy są zadowoleni, to zapewne wolne stanowiska w firmie Mostostal Puławy zwalniają się bardzo rzadko, dlatego też i kandydaci nie zaglądają na to forum. Czy próbowałeś na to popatrzeć z tej strony? Czy jesteś osobą posiadającą doświadczenie w tej branży?

Henryk

Czy macie jakiś problem i tak rzadko piszecie? Mam zamiar starać się o robotę a tu cicho

baba

Super prezes -super firma .To moja trzecia firma w której pracuję i teraz wiem co to znaczy mądre zarządzanie.Mogę tu pracować do emerytury.

Zimny
@baba

Smieszny gosc jestes To pracuj do ustnej smierci

zdziwiony
@baba

ile Ci płacą w Mostostalu za napisanie takiego posta ? I kto Ci dał tyle laików ?

Stary wyga z pulaw
@baba

Chyba to prezes sam pisał albo jego pociotek,których tu pełno!????firma sama w sobie niezła ,ale szefostwo wredne i pazerne!oszukują na płacach ,jest na eksporcie kilka kart płacy ,które musisz podpisać !

Były fizol.
@baba

Skoro tak sądzisz to chyba za biurkiem siedzisz.

Patryk

Podpowiedzcie czy firma potrzebuje pracowników?

Abo
@Patryk

Tak.

Zostaw merytoryczną opinię o Mostostal Puławy - Puławy

• Jak się pracuje w Mostostal Puławy?

Zobacz opinie na temat firmy Mostostal Puławy tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Mostostal Puławy?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 1 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Mostostal Puławy