Arra Group Sp. z o.o.

Opinie o Arra Group Sp. z o.o.

Krzysiek Karaś

Ogólnie firma spoko...tylko cóż...ludzie, którzy tam pracują to już inna bajka :D

kkk
@Krzysiek Karaś

oczywiscie nie wszyscy są na 'be' całe szczęscie

Lukasz

Witam. Jak wygląda płaca za jazdę po kraju? Za mna 2.5 roku jazdy busem z chłodnia i okolo 8-10tys km/miesiąc. Może ktoś mi doradzić w sprawie tej firmy.Jestem z woj. Zachodniopomorskiego

Kiero

Pracowałem w tej firmie i nie polecam (usunięte przez administratora)0 kontaktów ze spedycja (usunięte przez administratora)nie znają się na niczym (usunięte przez administratora)a jak chcesz odejść od nich kulturalnie to nie polecam (usunięte przez administratora) na pladekach lepiej zarabiają nie polecam tej firmy

Kriss

Czytam i tak myślę że opinie co niektórych !O co chodzi jak wam źle to zmiencie firmę zajeżdżam na parking sama nażekanja firma jak na rynek polski bardzo dobra z biurem czy z dziewczynami z spedyci to przyjemność pracować dla mnie ok????

Kierowca Międzynarodowy

Dzisiaj odbyłem rozmowę rekrutacyjną , Pani z HR miła , rzeczowa . Rozmowa długa ale też zadawałem dużo pytań , potem test z jazdy busem ;) Myślałem że to będzie parking a pojechaliśmy w miasto , trochę było stresu ale Pan z Floty też przesympatyczny. Ogólnie rekrutacje oceniam bardzo pozytywnie , a co do samego testu to pozwala sprawdzić swoje umiejętności , kierowca odpowiedzialny jest za siebie , pojazd i ładunek . Ogólnie rekrutacja na +

Jako rezultat zaznaczyłem iż dostałem pracę ale nie przyjąłem gdyż nie było możliwości zaznaczenia innej odpowiedzi a jestem umówiony za tydzień w celu ustalenia konkretnych kroków.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Kierowca

Witam, ile czeka sie na odpowiedź po wysłaniu cv?

Franek
@Kierowca

Tyle ile na odpowiedź na pytanie, które za dałeś ????

Trzmiel

Posiadam doświadczenie 5 lat w hurtowni leków 13 lat w transporcie międzynarodowym na Busach Posiadam kat. B, C , D Wózki widłowe każdego typu. Czy mam jakiegokolwiek szansę żeby dostać u was pracę. Czy ZUS płacony jest od najniższej krajowej. Czy staż w transporcie ma wpływ na wyższa stawkę.

Kiero221

Co do tras w arra to sporo expresow najlepiej ladujesz się w Holandii zapierdzielasz do Austrii ale rano masz być na bazie bo auto muszą przygotować dla kolejnego kierowcy. Co to terminowości wypłat podstawa owszem jest 10 każdego miesiąca ale z dieta i to średnio rozliczasz się w poniedziałek rano jest już piątek a kasy nie masz na koncie a w poniedziałek lub wtorek znów masz wyjechać w trasę. Jak tu zrobić zakupy na kolejną trasę się pytam. Pytasz kiedy dostaniesz kasze i totalna ciszę zestrony Arry. Niezbyt fajne

Lechu

Czy firma ma odział we Wrocławiu? W której części miasta, bo Google nic nie mówią. Widziałem ogłoszenie do spedycji i zastanawiam się jak tam jest. Więcej pracy ko traktowej, czy sama giełda? Jaka at.osfera i zarobki?

@Lechu

Oddział we Wrocławiu znajduje się przy ulicy Zwycięskiej. Jeśli chce Pan uzyskać więcej informacji o tej rekrutacji, zapraszamy do kontaktu pod nr telefonu: 511 071 004. Pozdrawiamy, ARRA TEAM

Lechu
@Arra Group Sp. z o.o.

Tam są korki chyba największe i raczej odpada no chyba że innymi rzeczami potraficie namówić. Jest tu ktoś kto tam pracuje? Fajna robota, czy orka na ugorze?

Do rekruterow
@Lechu

Ptaszki cwierkaja ze znow jest wakat. Znajdziecie nam kogos na dluzej niz 2 miesiace? Bo juz nudne te ciagle zmiany. Ja sie nawet nie ucze imion spedytorow bo I tak zaraz nowy

Rob

Witam. Mam ok. półroczne doświadczenie w jeździe po EU, podstawowy angielski i niemiecki. Prawie 5lat jeżdżę jako kurier w Deutsche Post/DHL. Mam pytanie: Jaka faktyczna stawka jest na umowie o pracę?

@Rob

Dzień dobry. Dziękujemy za pozostawienie zapytania. Jeśli chciałby Pan otrzymać więcej informacji na temat warunków zatrudnienia, zapraszamy do kontaktu pod numerem 535507071 lub do odwiedzenia naszej strony www.arra.pl - zakładka kariera. Pozdrawiamy, Zespół ARRA GROUP

MNIEJ NIŻ ZERO
@Rob

skoro ludzie się zwalniają to chyba niewielka !!!

@MNIEJ NIŻ ZERO

Dzień dobry. Dziękujemy za udział w dyskusji. Wszelkie ruchy personalne, w tym zakończenie współpracy, są naturalną konsekwencją prowadzenia działalności. Jesteśmy dynamicznie rozwijająca się firmą, notującą jednak ciągły wzrost zatrudnienia, co wskazuje że proponowane warunki spełniają oczekiwania pracowników. Pozdrawiamy, Zespół ARRA GROUP

kiero
@Arra Group Sp. z o.o.

rozumiem ze osoby tutaj zachwalające pracę w firmie zajmują się tym na bieżąco i za im płacą, co do ostatniej odpowiedzi to owszem "wszelkie ruchy personalne sa naturalną konsekwencją prowadzenia działalności..." (usunięte przez administratora), w ciągu ostatnich kilku miesięcy odeszło wielu doświadczonych kierowców, firma nawet nie zastanowiła sie dlaczego, po prostu przyjęła to do wiadomości, (usunięte przez administratora) należy też wspomnieć, że rotacja jest nie tylko wśród kierowców, odchodzą ludzie ze spedycji, HR, floty (usunięte przez administratora) jeżeli chodzi o płatności to też warto wspomnieć że przelewy są przeciągane do ostatniego dnia a nawet po terminie, firma próbuje to tłumaczyć złym rozliczeniem się kierowcy po trasie(usunięte przez administratora)

@kiero

Zgodnie z zaakceptowanymi przez obie strony warunkami wynagradzania podstawa jest przekazywana pracownikom 10 każdego miesiąca - co do tego nikt zastrzeżeń nie ma. Rozliczenie delegacji jest przelewane 7. dnia, czyli w umówionym terminie. Niestety ten termin, nie wiedzieć czemu jest traktowany jako opóźnienie. Natomiast jeśli chodzi o rotację, każdy może wybrać swojego pracodawcę - każdy ma swoje mocne i słabsze strony - również kierowcy mogą wybrać u kogo chcą pracować. Na szczęście nasze auta na ten moment mają zapewnioną obsadę - czyli nie jest w tej ARRA tak źle jak niektórzy piszą, co mogą potwierdzić kierowcy, którzy powracający po kilku miesiącach pracy w innych firmach. Zapraszamy na spotkania rekrutacyjne, gdzie można zweryfikować wyobrażenia oparte na opiniach internetowych i ostatecznie podjąć decyzję czy warto z nami pracować.

Forest

Witam...melduję się z zapytaniem? Mam doświadczenie na 10pal.kurniku i tak...Pensja w Arra wygląda jak bo piszecie że 5200zł.mozna wyrwać...ale jak to jest?to ogólna kwota wynagrodzenia razem już z wynagrodzeniem za pracę + delegacja + premia...czy 5200zł.za sam wyjazd i + delegacja + premia...bo z tego co mi wiadomo i sam tak miałem w innych firmach transportowych płacą 200zł.dniówki czyli 21dni × 200 =4200zł.a jeździłem od Angli po UE aż do Chorwacji...Dobrovnik:) I siooo...to wszystko.Wiec jak to jest?z tą kasą?bo ze duzo trzeba bedzie jezdzic za fajerą to ja wiem tylko żeby było za co i miało to ręce i nogi a nie że ktoś będzie się 10 śmiał z tego że ale ...K_rw@ Fr@j€rów mam!!! :)???

Forest

Dzięki kolego,nie nie wchodzę w to. NIBY PIĘKNIE,NIBY ŁADNIE... WIDAĆ BEZ SZAŁU NIECH SAMI JEŻDŻĄ!

Busiarz

Witam czy firma arra przestrzega czasu pracy kierowców zatrudnionych na busach na umowę o pracę tym samym czy przestrzega kodeksu pracy

Piusi
@Busiarz

Kolego, godzin pracy po 18nadobe. Barca-Warszawa od pt10 do nd4 rano. Francja landem.

Kierowca

Arra Group jest to firma nastawiona głównie na zysk (usunięte przez administratora). Najbardziej odczuwalne jest to przez kierowców, podczas rozmów kwalifikacyjnych oraz szkoleń otrzymacie wiele pozytywnych informacji o firmie pewnie połowa się zgadza. Zasadniczo jako kierowcy busów godzicie się na ciągłą pracę przez 21 dni, pracę w której będziecie pracować 10-16h dziennie (załadunki, rozładunki, trasa oraz dojazdy). Dodatkowo jako kierowcy bierzecie odpowiedzialność za przewożony towar, ponieważ podpisujecie dokumenty transportowe (usunięte przez administratora). Jeśli będziecie uczestnikiem wypadku drogowego i ktoś dozna uszczerbku na zdrowiu lub zginie z Waszej winny(usunięte przez administratora)pójdziecie do więzienia. Jeżeli podczas swojej trasy uszkodzicie busa i ubezpieczenie nie będzie mogło pokryć kosztów naprawy, zapłacicie za tą naprawę.

Ciekawy

Witam. Jak Arra płaci kierowcy na c+e jeżeli ktoś może mi napisać?

batman

(usunięte przez administratora) oni nie potrzebują normalnych ludzi, kierowców odpowiedzialnych z doświadczeniem firma potrzebuje ludzi którzy topią auta w strumykach, rotacja jak na dworcu centralnym więc o czymś to świadczy.(usunięte przez administratora)

Klex

Dzień dobry, jaki jest nabór do ekipy kierowców aktualnie? Czy patrzą Państwo przychylnie na młodych kierowców. Którzy nie mają doświadczenia, ale chcieliby zacząć pracą jako kierowca zawodowy? Rozumiem to, że kurs jest płatny jeżeli osoba, po nim zwolni się przed upływem umowy próbnej o pracę. To jest dla mnie zrozumiałe. Natomiast moje pytanie jest odnośnie opieki zdrowotnej w trasie, jeśli przydarzy się komuś nie daj Boże wypadek z winy, lub bez to kto opłaca pobyt i zabiegi w szpitalach za granicą? Bądź nagłe zapalenie wyrostka robaczkowego itp., - praca ta wiąże się z ponad 3tygodniowym pobytem w trasie i nie wiem dokładnie jak to właśnie jest z tą opieką medyczną. Czy kierowca musi radzić sobie samemu w takich przypadkach, czy nie. Na pewno oferujecie jakieś ubezpieczenie zdrowotne, tylko w jakim stopniu pokrywa przykre sytuacje z życia. Kolejnym moim pytaniem jest jak wygląda proces szkolenia, jest dwudniowy (tyle wiem) - ile trwa godzin danego dnia i na czym polega jeśli można się dowiedzieć oczywiście - próbne jazdy, obsługi chłodni itp ?

@Klex

Dzień dobry. W naszym zespole są osoby z różnym doświadczeniem zawodowym. Nie ukrywamy, że cenimy doświadczenie, ale również szkolimy i wdrażamy osoby bez doświadczenia. Program szkolenia uwzględnia zajęcia praktycznie i teoretyczne, które mają na celu przygotować pracownika do wykonywania pracy jako kierowcy międzynarodowego. Odpowiadając na Pańskie wątpliwości - zgodnie z obowiązującymi przepisami ARRA GROUP zgłasza wszystkich swoich pracowników do ubezpieczenia i występuje do ZUS o zaświadczenie A1 o objęciu tym ubezpieczeniem na terenie UE. W gestii pracownika jest jednak, aby z ww dokumentem udać się do właściwego oddziału NFZ i wyrobić kartę EKUZ, na podstawie której na terenie UE objęci są bezpłatną opieką medyczną, czyli np. koniecznością operowania wyrostka robaczkowego. Jednocześnie pragniemy zwrócić uwagę, iż na pakiet usług medycznych świadczonych poza granicami kraju i opłacanych przez NFZ nie mamy wpływu. W związku, z czym część z nich może mieć charakter odpłatny jak np. leczenie stomatologiczne. Szczegółowe informacje dotyczące zakresu bezpłatnej opieki medycznej znajdzie Pan na stronie:  http://nfz.gov.pl/dla-pacjenta/nasze-zdrowie-w ue/eczeniewramachprzepiswokoordynacji/wyjezdzam-do/  lub w oddziale terenowym NFZ. Pozdrawiamy, Zespół ARRA GROUP

Gerwazy
@Arra Group Sp. z o.o.

Tylko, że ZUS-owi odesłanie zaświadczenia A1 często zajmuje nawet do 30 dni, więc taki kierowca jedzie w pierwszą trasę poza Polskę dopiero po ponad miesiącu?

@Gerwazy

Moment otrzymania zaświadczenia A1 nie jest momentem zgłoszenia do ubezpieczenia. Pracownik jest ubezpieczony od pierwszego dnia. W przypadku zdarzenia w pierwszej trasie Pracodawca kredytuje pracownikowi koszty leczenia, które są zwracane przez NFZ. W historii naszej firmy nigdy jednak nie doszło do takiej sytuacji. Pozdrawiamy, Zespół ARRA GROUP

Władek

Witam, na początku powiem że sama praca i tryb jest znośny, ale przez warunki na umowie (najniższa krajowa), okres próbny, w którym pracuje się za darmo, szkolenie które jest tylko umową dającą możliwość obciążenia przez firmę, badania lekarskie i orzeczenia każą robić na własny koszt z lekarzami którzy nie mają z nimi umowy - w razie wypadku z przyczyn zdrowotnych nie ponoszą odpowiedzialności, brak wiedzy dyspozytorów na jakikolwiek temat, obciążenia za jakieś uszkodzenia nie z winy kierowcy, a nawet jeśli to powinno być to brane z ubezpieczenia. Jeśli nie chcesz wpaść w pętlę finansową to odradzam u nich pracy.

Zbigniew
@Władek

Stwierdziłeś, że w trakcie okresu próbnego pracownik zatrudniony w firmie ARRA GROUP pracuje za darmo. Mógłbyś uzupełnić tę informację i podać, jak długo trwa ten okres? Jestem ciekaw, ile czasu trzeba przepracować, aby otrzymać pełne zatrudnienie.

@Zbigniew

Po 3 mc dostaniesz kolejną umowe na 12 mcy

@Władek

Dzień dobry. Dziękujemy za zabranie głosu. Prostując poruszone kwestie — wynagrodzenie uzależnione jest od doświadczenia kandydata, przy czym żaden z pracowników, również ten, który takiego doświadczenia nie posiadał w chwili zatrudnienia, nie świadczy pracy za darmo. Nawiązując do umowy szkoleniowej — jest to standardowy dokument, który w żaden sposób nie obciąża osób które świadomie podejmują decyzje o podjęciu pracy. Natomiast stanowczo dementujemy informację na temat wykonywania badań na własny koszt. Mamy podpisane umowy z kilkoma poradniami, w których pracownicy wykonują badania bezkosztowo, natomiast jeśli z powodów lokalizacyjnych pracownik zdecyduje się na inną placówkę — honorujemy takie badania, jednocześnie zwracając koszt za ich wykonanie. Pracownicy, którzy postępują zgodnie z procedurami nie są obciążani za uszkodzenie powierzonego mienia nie ze swojej winy. Ewentualne szkody wyrządzone przez pracownika są rozliczane zgodnie z przepisami Kodeksu Pracy. W przypadku dodatkowych niejasności lub pytań pozostajemy do dyspozycji.

@Arra Group Sp. z o.o.

W Waszej odpowiedzi zdania trzecie i siódme to wierutne kłamstwa natomiast zdanie szóste jest co najmniej dyskusyjne. Reszta wypowiedzi zgodna z prawdą

@Zbigniew

Okres próbny trwa 3 m-ce natomiast kolejna umowa zawierana jest na 12 m-cy

Artur

Ogólnie nie polecam. Wysiłek nie adekwatny do zarobków. Trzy pierwsze miesiące pracujesz już zupełnie prawie darmo jak nie posiadasz doświadczenia a robisz to samo. Nie dajcie się w to wciągnąć, to głupota.

Małgorzata

NIE POLECAM

Jolanta
@Małgorzata

Rozumiem i szanuję Twoje stanowisko. Jednak bardzo prosiłabym Cię o wyjaśnienie nam, dlaczego nie polecasz nam pracodawcy, jakim jest ARRA GROUP. Miej bowiem na uwadze, iż na forum GoWork.pl cały czas wchodzą osoby zainteresowane aplikowaniem do tej firmy, a więc wypadałoby podawać im konkretne informacje na jej temat. Zechcesz w związku z tym uzupełnić swoją myśl? Serdecznie Cię do tego zachęcam.

@Małgorzata

Również , nie polecam .

Zbigniew
@Artur

Twoja wypowiedź również mało wnosi do wątku. Rozumiem, że możesz nie polecać firmy ARRA GROUP tylko pod jakim względem jej nie polecasz? Chciałbym dobrze zrozumieć Twój komentarz, dlatego, proszę o rozwinięcie wyrażonego zdania.

Ralf

Jak kształtują się obecnie zarobki w tej firmie? ile kierowca potrafi wyciągnąć z 3 tyg jazdy ? Może ktoś udzielić info. Z góry dziękuję.

@Ralf

Jeśli masz już doświadczenie w transporcie międzynarodowym to na początek za miesiąc wyciągniesz 5000 - 5200 zł

Witold
@Andrzej

To dobre wynagrodzenie. Dodaj jakie jeszcze dodatki do pensji obowiązują w firmie. Należy mieć aktualny kurs ADR lub świadectwo kwalifikacji zawodowej na przewóz rzeczy? Chętnie dowiem się więcej na ten temat. Pod linkiem https://pracodawcy.pracuj.pl/arra-group-sp-z-o-o-sp-k,16314 znajdują się ogłoszenia o pracę dla kierowców i spedytorów. Ktoś będzie składał CV?

Artur

Witam , jestem aktualnym pracownikiem firmy Atrakcje (bus międzynarodówka) chętnie odpowiem na wasze pytania dodam tylko że to moje trzecie kółko i zarazem ostatnie , co do powodów chętnie się nimi z wami podzielę .

Krzyś
@Artur

Powiedz kolego jak jest tam bo zamierzma zmienic pracę a slyszałem wiele różnych Opinii.

Byly pracownik
@Artur

Co sie stalo ze odchodzisz? Zobaczyles jak jest naprawę?

@Artur

Witam o co chodzi z tym ostatnim kółkiem pobiłeś busa

@Byly pracownik

Tak

@Krzyś

Jest tak jak napisałem , pisz jak masz jeszcze jakieś pytania .

Laden

Dziękuję za wyczerpująca odpowiedz, rzetelna wypowiedź pozdrawiam

@Laden

A jak było z wypłata podstawy , czy są opóźnienia, kiedy płacą,: z góry czy z dołu do 10-tego,?

@Laden

Nie ma żadnych opóźnień ; wypłata jest zawsze na czas (albo i wcześniej) - najpóźniej do 10-go nast. m-ca za m-c poprzedni

twaroggio
@Artur

witam, właśnie zastanawiam się nad zmianą pracodawcy i przejściem do Arra, zaaplikowałem, oddzwonili i chcą się umówić na rozmowę. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda dobrze ale nauczony doświadczeniem wiem, że należy się spodziewać tzw. "niespodzianek" czyli mniejszych lub większych niedomówień. Jestem ciekaw czemu rezygnujesz, a fakt że jedziesz trzecie kółko i ostatnie dodatkowo mnie przekonuje,że jest coś "na rzeczy". Ja kilkakrotnie zmieniałem pracodawcę właśnie w okolicy trzeciego wyjazdu. Będę wdzięczny za jakiekolwiek info. Pozdro. Piotr

@Byly pracownik

Tak

podrużnik
@Artur

no chej mam pytanie jesteś czy już nie pracujesz w firmie arra , dlaczgo po trzech kułkach zrezygnowałeś ,mam przerwe w transporcie i chce się zatrudnić w tej firmie ..

@Krzyś

To jest (usunięte przez administratora) , a pieniądze w tej chwili są takie same jak na plandece , a obowiązków bardzo dużo .

Zostaw merytoryczną opinię o Arra Group Sp. z o.o. - Głogów

• Jak się pracuje w Arra Group Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Arra Group Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 121.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Arra Group Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 30, z czego 13 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Arra Group Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Arra Group Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Arra Group Sp. z o.o.