FM Logistic

Jarosty

Opinie o FM Logistic

Zniesmaczony

fm piorunów - pracowałem tydzień (5 dni). Ostry zajob, ale to nic - rządzą Polakami ukraińcy (zaciąga śledzikiem prawie co trzeci pracujący). Wrzeszczą, bo przeważnie towar jest tandetny: różne zagniecenia, na pudełkach i kto jest winny? - pracownik Polak vel Polka. Pakuje się szybko towar, też byle jak- a kto pakuje? Jakaś gówniara ukrainka, ale w myśl przyjętych tu zasad lux. Omijajcie to draństwo szerokim łukiem. Nikomu nie polecam, może tylko idiocie.

xyz

Witam. Ja pracuję tam, obecnie trzeci miesiąc , jest trochę prawdy w tym co piszą wyżej ale też bez przesady, mianowicie chodzi mi o : niby częste zostawanie na nadgodziny, od kąd tam pracuje dopiero trzy razy zostałem zapytany czy mogę zostać trochę dłużej , jeśli chodzi o wypłatę i premię , jako świeży pracownik faktem jest że nie dostałem jeszcze premii, pierwsza wypłata po nie pełnym miesiącu pracy trochę ponad 1600 zł, ale druga już trochę lepiej wyglądała 1950 zł. Jeśli chodzi o normy faktem jest że są dosyć wysokie, ale myślę że do wyrobienia, ktoś pytał o dojazdy i obiady, a więc dojazdy są na wszystkie zmiany w obu kierunkach busem cena około 70 zł m-c, dokładnie nie wiem bo jeżdżę własnym autem, co chodzi o obiady , od poniedziałku do piątku stołówka wydaje całkiem smaczne obiady dwudaniowe w godz 12-16 w cenie 5 zł dla pracowników, minusem jest że tylko dzienne zmiany mogą skorzytać , na nockę trzeba zaopatrzyć się w domu lub automaty na stołówkach z zupkami chińskimi. Ktoś pisał o uszkodzeniach, to akurat prawda byle zagniecenie jest już kwalifikowane jako uszkodzone i jak dla mnie grubo przesadzone, atmosfera w pracy całkiem ok choć jest kilka czarnych owiec. Ogólnie na razie nie jest źle. Jak ktoś chce robić to będzię robić, lecz nie powstała jeszcze taka praca żeby człowiekowi dogodzić zawsze, znajdzie się ktoś lub coś co sprawia że ludzie tak obsmarowują tą firmę

wiesio

jak tam juz sie pozbieraliscie po wypowiedzeniach tych co poszli do Leroy Merlin?

Uwaga rolnicy, będą zmiany!
@wiesio 31.01.2017 21:43

pozbieraliśmy, ponieważ widząc ich na kasach fiskalnych, charujących w pocie czoła i poprzebieranych w głupie firmowe ciuszki, sprawia nam dziką przyjemność dopominanie się o produkt dnia

jerzyk

mam pytanie do pracownikow: posiadacie dla Ikei tylko produkty z Polski czy zwozone sa do Was jeszcze w kontenerach z Chin? Pozdrawiam

nick
@jerzyk 09.12.2016 20:43

produkujemy na miejscu, również pozdrawiam

Niezdecydowany

Serio jest tam aż tak źle? Czego mógłbym się spodziewać, po pracy na magazynie? Znam jednego gościa, który pracuje w magazynie tej firmy w Lućmierzu i mocno chwalił te pracę, mówił o zarobkach rzędu 3-4 tysiące netto i możliwości wyboru zmian (w jego przypadku głównie nocki). Pytam, bo nie wiem czy do końca mogę ufać, a wpaść w robotę w ciemno to też nic dobrego.

Królikula
@Niezdecydowany 04.12.2016 12:37

4 tysiące to tu kierownicy nie zarabiają, no chyba że robili by tylko na nocki buhahahahaha

łelkam

Zdzichu, nie wierz w plotki, na "disi" jest lepiej

Zdzich

Witam. Zastanawiam się nad podjęciem pracy w fm. Jak tam się pracuje teraz? Podobno dobrze jest na dziale "sipi" ale nie wiem nic więcej. Proszę o informacje.

cccccc
@Zdzich 07.10.2016 19:42

"sipi"???

oley okey

iggy... jestem w stanie zrozumieć to, że twoja matka zasysając brudne pały przy trasie jest w stanie zarobić 2300 i przelać ci na konto 2200 (chyba tylko dlatego, że ją sumienie gryzie, że nie zna twojego ojca), pokój z tobą, pozdrów mamusię ...od mojego psa....internetowy przygłupie

iggy

Rozwalił mnie ten post: " Zarobić można w Fm Jarosty nawet 2200 na rękę. Tylko trzeba sie nieopiedzielać tylko pracować, jak ktoś jest laserem to niech idzie do łopaty. " Hahahahahahhaha Nawet 2200 na rękę! Więcej to ja z bankomatu wyciągam na samo życie (jedzenie, rachunki). Kraj niewolników..Tak jak mówił Stonoga: Was trzeba [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ruchać i na was zarabiać.

klekle boćku klekle

zależy gdzie trafisz, na recepcję (rozładunki) jest ok. ( kierownik również), dalej jest tylko syf i 7 metrów mułu

Lola

Fm to juz nie ta sama firma co kiedys .Teraz korporacja , a co z tym sie wiaze odpowiedzcie sobie sami .

mati

Witam a co z przewoźnikami....? jak wypłacają ? czekam na opinie

ggggggg

Szczera prawda.

ggggggg

Połowe wpisów usuneli, bo pracownicy prawdę pisali o FM Jarosty. Dobrze że odszedłem w porę z tego zakłamanego magazynu.

hahahhaha

wystarczy spojrzeć kilka postów wyżej, co do zachęty....kaufland, biedronka....farmy świń w podpiotrkowskich wiochać...tam podobno jest lepiej buhahahhaa

SŁUCHAJ

TO CO SIE TERAZ DZIEJE W TEJ PIER... FIRMIE TO JEST JAKIES NIE POROZUMIENIE. CHODZA JAKIES CZUBKI CO DOSTALY STANOWISKO NOWE I BOG WIE JAKA IM ZA TO OBIECALI KASE I SPRAWDZAJA USZKODZENIA PODNOSZAC FOLIE I ROBIAC INNE RZECZY ZAMIAST POMOC W ROZLADUNKACH!!! KIEROWNICZKA DZIALU REC JEST DO ZWOLNIENIA SKORO NIE OGARNIA OD DLUZSZEGO CZASU SWOJEGO BURDELU A JAK MLOGY PRACOWNIK MA JAKIS POMYSL NA USPRAWNIENIE TEGO CO SIE TAM WYPRAWIA TO ODPOWIADA MU SIE ZE "NIE, NIE DA SIE". ZABIERAJA KASE ZA WSZYSTKO CO TYLKO MOZLIWE, NIE WAZNE ZE JAKAS ZMIANA POTRAFI ZROBIC PRZEZ 8 CZY 12 GODZIN PO 50 TRANSPORTOW ALE NIKT NIE ODPOWIE "DZIEKI" TYLKO "DLACZEGO WPUSCILES NA MAGAZYN **ZLY** TOWAR CZYTAJ ** ZAGNIECIONE LEKKO OPAKOWANIE KONSUMENCKIE. WIECIE O CO CHODZI? NIE TO JUZ TLUMACZE, TE PIESKI Z FMu PODPISALY TAKA UMOWE Z IKEA ZE ZA KAZDE [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] RYSE, BRAK KLEJU CZY JAKIEGOS INNEGO KLOCKA PLACI I WYMAGA OD PRACOWNIKOW TEGO SAMEGO ALE JAK ONI PISZA **W/W** SWIADCZENIA TO NIC Z TEGO NIE MAJA, PO PROSTU ZBLIZAJA SIE SWIETA I JAK NIE MA Z CZEGO WZIAC PREMI TO TERAZ WIECIE Z CZEGO, A WY ROBICIE JAK TE MALPKI ZA 2TYS ZL NA REKE I WAS GNEBIA, TAKA JEST PRAWDA!!!!! KOLEJNA SPRAWA, TO TE CHORE KONTENERY ALE [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Z NIMI TAK NAPRAWDE. MAM NADZIEJE ZE DALEJ SIE NIE BEDZIECIE WYRABIAC I POKI SIE GORA TAM NIE ZMIENI I NIE BEDZIE WAS TRAKTOWAC JAK LUDZI TYLKO JAK UCHODZCOW TO DALEJ BEDZIECIE TRAKTOWANI JAK SMIECI A WY BEDZIE TAM ROBIC BO NIE POTRAFICIE SIE ZBUNTOWAC I NIE PISZE TEGO DO DZIALU ROZLADUNKOW TYLKO DO WSZYSTKICH!!!! RUSZCIE W KONCU DUPE!!!!!! WSZYSTKICH WAS NA RAZ NIE ZWOLNIA JAK STANIECIE ZROBIECIE GLUBI STARJK WLOSKI! ALBO SIE OGRANIECIE TAM NA GORZE ALE WSZYSCY WYJADA ZA GRANICE PO LEPSZE ZYCIE [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Z WAMI I SYRYJCZYKAMI!!!!

damaged by fm

Odpuść sobie !!!

szok kurcze

jakim cudem zastępcą szefa zostaje chłopak, który nie potrafi ogarnąć baterii na wózku, a osoba która mogłaby być naprawdę bardzo mocnym szefem jest ignorowana tylko przez to, że, kierownik go nie lubi?

na onecie piszą

Kiedy uchodźcy z Afryki dowiedzieli się, że dostaną się do Polski i otrzymają pracę w fm-ie jarosty, siłą zawrócili statek spowrotem buhahaha

Ggggg

marcin

roman f jesli o nim mowa zawsze byl wporzo pamietam z dawnych lat rozladunki. szybko predki byl be. a co aga i monia robia?

Juniorosenior

bym zapomniał o plusach... szefowie zmian i kierownik..tak, tak, Panie Romanie :)))

Juniorosenior

Referatu by brakło. Ale do początku: Na twoją wypłatę (bo sądzę, że głównie o to chodzi) ma wpływ kilka czynników 1. Norma czyli Twoja efektywność. Najlepiej mieć ok 80%. Problem w tym, że jest tak wyśrubowana, że pracownicy pracujący po kilka lat, muszą mocno na nią pracować (niektórzy bardzo mocno). Aby ją osiągnąć musisz zacząć oszukiwać, tzn. pisać świadczenia na czas stracony który wykorzystałeś na inne cele niż wyciąganie palet z naczepy czy kontenera (firma sama do tego zachęca, ponieważ pieniądze ze świadczeń które wypisałeś to czysty zysk firmy) . Dzięki temu wzrasta Ci produktywność a co za tym idzie premia którą wypracowujesz sobie co miesiąc. Przez pierwsze trzy miesiące ciężko jest wyrobić 60%. Od 60% zaczyna się premia. I najważniejsze!!! NORMY NIKT SOBIE SAM NIE WYLICZY!!!! NIE MA TAKIEJ MOZLIWOSCI!!!! 2. Uszkodzenia Miesięcznie możesz narobić szkód na 300 ojro. Problem w tym, że wystarczy, że wbijesz się widłami towar na palecie i możesz być w plecy nawet 100 ojro, przy 200-250 dziennie paletach szansa na to, że coś odwalisz jest spora. Poza tym, sam nie musisz nic przebić, by Tobie szkodę przypisano. Wystarczy, że retrakowiec czy kwm (załadunki) wbije się widłami w twój towar, sam do tego się nie przyzna i winę zrzuci się na Ciebie. Szkoda idzie na Twoje konto. Przy przekroczeniu progu 300 ojro miesięcznie tracisz premię i otrzymujesz samą podstawę. A żeby było śmieszniej nie masz szans się obronić przed uszkodzeniem ponieważ nie ma do tych uszkodzeń zdjęć (wyrok zapadł bez możliwości odwołania). 3. Nadgodziny. 8 godzinny dzień pracy to mit. To, że mówią, że trzeba czasami zostać, też się mija z prawdą. Zostawać trzeba bardzo często. 2-3 razy w tygodniu przynajmniej. Także licz sobie nie 8 godzin pracy a średnio 9-10. Był czas, że jeśli przyszedłeś jednego dnia do pracy na 12 godzin, to na drugi dzień szedłeś na 8. Teraz jest bardzo dużo pracy, więc o tym zapomnij, trzeba zostać ponieważ ...zostaną wyciągnięte wobec Ciebie konsekwencje. Poza tym, jeśli masz zbyt dużo nadgodzi, to dostaniesz z dużą dozą prawdopodobieństwa uszkodzenie, a co za tym idzie premia będzie niższa :)))) 4. Stres. Jeśli jesteś osobą mało na stres odporną to daj sobie spokój. Serio. Na dziesięciu przyjętych po miesiącu zostaje czterech. Po roku 2????? maxxxxx. To nie jest ta sama firma co kiedyś. Teraz, tak jak w kauschwitzu, stawiają na ilość a nie jakość. Nie wiem co ci więcej napisać. Jeśli masz możliwość pracy w innym miejscu ......to tam idź

bryyyy

ta firma to jedna wielka kpina, teraz też wprowadzili nowe rozwiązania w systemie tak, by udupić pracowników, nie polecam i omijajcie FM Jarosty z daleka, pracodawca w postaci pani dyrektor nutrii, jej giermka pieja oraz kierowniczków służących jej za wycieraczki do butów próbują na każdym kroku cię oszukać, praca jest dobra, ale dyrektorstwo z kierowniczkami to banda zwykłych oszustów, złodziei i kundli

wikary

Pracuję w FM Jarosty od dwóch miesięcy. Zmusiła mnie do tego sytuacja finansowa jak tylko będzie coś lepszego to ( usunięte przez administratora ) . z tej firmy. Niektórzy pseudo szefowie to chyba po podstawówce. Kasowo robią w lewo na premii i chorej wydajności.Omijajcie tą firmę z daleka.Jak już ktoś awansował wyżej to myśli ,że jest najmądrzejszy. Jedna wielkie skupisko robocików wraz z panią dyrektor.

Jerzy

To że proszą o powrót osoby które kiedyś zostały zwolnione,świadczy o firmie.Pracodawca który ma określony,przynajmniej dobry status na rynku pracy,nie błaga osób których kiedyś wyrzucił o powrót do pracy.W fm biorą każdego jak leci,więc osoby szukające pracy sami mogą sobie odpowiedzieć na pytanie co to za firma. Dla ludzi ambitnych polecam ominięcie tej firmy szerokim łukiem(piszę o fm a nie o IKEA).Pracowałem tam dziesięć lat więc wiem o czym piszę.Poznałem dogłębnie system promowania ludzi,sposoby comiesięcznych oszustw z premiami.To co piszą powyżej o Jarku i poprzednich dyrektorach to prawda i te dobre czasy już nie wrócą.Teraz rządzi pani nieduża ,i odkąd przejęła pałeczkę jest tragedia(oczywiście dla pracowników,nie dla przełożonych we Francji).To co napisałem z małej litery zrobiłem celowo,to nie błąd tylko brak szacunku do byłego pracodawcy.Jeśli ktoś nie musi,niech szuka innej pracy,choć wiem że w Piotrkowie nie jest łatwo.

paleta

witam ,pracowałem tam chwilke ale poznałem(usunięte przez administratora).a pare uczciwych zwolnili za ...za ....dla zasady. Jak żądził(usunięte przez administratora). to było ok ,to jest zdolny facet,a nie ta mała wywłoka. ciekawe co usuną z tego mojego pisania .a miałem tam żone ściągnąc ,dzięki bogu nie udało się.

heh

Praca dobra, niestety wielu szefów ekip to włazidupy, typowe czopki, którzy brak talentu organizacyjnego nadrabiają niskim lotów cwaniactwem, starzy chcą uciekać, nowi uciekają

dildo

1300 zl mozna zarobic

IKEA

Witam , Czy Potrafi się ktoś obiektywnie wyrazić na temat pracy w Ikeii na stanowisku Operatora ? Obecnie ogłaszali , że poszukują - zapewniają elastyczny system pracy , obiady oraz dojazd !! Ile w tym prawdy , jakie zarobki na rekę podstawy a ile premii ? pozdro

Ywokzów

Dyrekcja mogłaby się wziąć za kombinatorów typu; pewien MI-ły CZ-łowiek, który ściemnia na zwolnieniu miesiąc, firma i ZUS mu płaci, a on dorabia na boku u brata w dachach albo w tartaku. A my płacimy na takich z naszych podatków. No fakt musi ten kudłaty pan dorobić bo mu się ilość osób na utrzymaniu powiększyła nagle o trzy ...

obserwator forum

Dlaczego jest usuwana czesc tekstow czego sie boja wkoncu to jest forum niech wszyscy wiedza co ktoi jak. Wodocznie firma ma duzo do ukrycia podro.

smoczyca

FM Piorunów...polecam zdecydowanie zmianę pani (usunięte przez administratora). Odlotowi ludzie, którzy pomogą w razie potrzeby..Pozdrowienia dla całej zmiany:):)jesteście KOCHANI

co

oj tam;) - 2013-01-23 19:29:39 pracowalem kiedys tam nie żałuje:) jak sie niechce pracować to wszędzie żle pozdrawiam starych fm -owcow.bo pracowales jeszcze za czasow kiedy jakos ta firma funkcjonowala teraz sa tylko zebrania z Pania(usunięte przez administratora)powinni te firme do sadu pracy podac za nie przepisowe postepowanie. Nie wspomne juz o zebraniach organizowanych przez Pania(usunięte przez administratora) ktore sa monologami Pani dyrektor pyta a nikt sie odezwac nie moze bo jak ktos powie swoje zdanie to wylatuje albo nagany. Nagany i upomnienia to typowe za byle co za to stoisz w nie tym miejscu za to ze zyjesz i ze egzystujesz za to ze jestes tylko czowiekiem. Po prostu zenada, najlepiej posadzic tych szefow na wozki niech tyraja i pokarza przyklad ludowi robotniczemu ale nikt jezdzic nie umie hihi to sie nazywa przywodztwo menedzerow sikajacych na siedzaco w damskich toaletach i spiacych na nocach

fm

Ludzie ogólnie OK ale kierownictwu poprzewracało się w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] Na stanowiskach kierowniczych debile bez pojęcia o pracy na magazynie . Nowe pomysły na porządku dziennym tylko ze na utrudnienie pracy zamiast na ulepszenie . Szefowie ekip to dwulicowe [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] sprzedające pracowników . Kierownictwu życzę wszystkiego najgorszego.

oj tam;)

tede

blee - 2012-11-12 20:26:09 Fabryka Robotów. Cieszę się że tam już nie pracuję. Ludzie ok,ale całe kierownictwo do wymiany.kierownictwo jak w większości krajowych firm jest po znajomościch nie można zatrudnić w tej materii nikogo kto jest wykształcony zarówno emocjonalnie jak i praktycznie. Nie można awansować nikogo kto przewyższa inteligencję dyrekcji muszą to być osoby ze skrajnią psychiką z tendencją do donoszenia nie znający nic poza tym że mają przyjmować wszystko co im powie dyrekcja i starać się za wszelką cenę nie ulepszać organizacji bo nie mają takiej wiedzy lecz pogrążać pracowników kretyńskimi powodami do nagan

blee

Wszyscy jedziemy na tym samym wózku panowie(usunięte przez administratora)

blee

dino

były - 2012-10-19 12:24:54 A ja wiem jedno machloje raz, jeżeli chodzi o szefów ekip to jedno jest pewne są tacy u których bywałem na zmianie, w szczególności jeden który sika do damskiej toalety bo chyba boi się w męskiej śpi całą zmianę pracuje po 8 godzin a tu z niczego bierze odbiór godzin?Facet najwidoczniej pisze sobie, że zostaje a później odbiera co jest nie prawdą.To była jedna osoba która przez mój krótki okres niebywale rzuciła mi się w oczy. Nie ma sprawiedliwości tam i nie było teraz to już nie jest tak dla mnie istotne jak kiedyś bo już tam na szczęście nie pracuje. Ale ostrzegam z góry.hehe dobre ciekawe który to taki mądry jest, mądry tam takich nie ma zapomniałem.

były

tomek

Ja nie pracuję w Jarostach od 8 miesięcy i nie wiem co się tam dzieje dzis bo mi to zwisa , ale wiem co działo się jak tam pracowałem. Ktoś pyta co ukrywa się przed Ikeą ja wiem co ukrywało się jeszcze w styczniu tego roku. (usunięte przez administratora) 2. Ukrywanie uszkodzeń magazynowych przez kontrole jakości ( tam się cuda działy z uszkodzonymi towarami) 3. Kanciarstwo na terminalach ( jedna paletę woziło kilku operatorów,stary numer ale w nowej wersji jaszcze nie odkryty przez kierownictwo) 4. Załadunek uszkodzonych palet (osobiscie mój wynalazek , po prostu dobrze zrobione zdjęcia ale mało kto wie jak i reklamacja musi być odrzucona ) Jest jeszcze wiele innych \\\"numerów\\\" ale szkoda pisać. Większość jak sami wiecie to nie celowe oszukiwanie Ikei ale FMu, bo inaczej ciężko dostać premię , dlatego ja się nie dziwię. Wszystkim tam pracującym życzę wszystkiego najlepszego , wytrwałości i nowych pomysłów na łatwiejszą pracę.

ble ble ble

Piszcie jak jest naprawde. Co sie dzieje, jakie walki sa krecone, co jest ukrywane przed ikeą. Moze dotrze to do odpowiednich osob i cos sie zmieni

jan

witam Byly w FM-mie podwyżki wyobraźcie sobie iz wszyscy znowu nie dostali a czesc po 80zl i czesc tylko sie nie wystraszyc po 20zl!!! Taka firma tak sie szczyci a po 20zl daja . Dziwne ile podwyżki dostało kierownictwo.

ddd

Czyżby kierownictwo wystraszyło się opinii o tej firmie i poprosiło administratora o ich usunięcie, bo coś mi znikło około 2/3. Ja ogólnie nie polecam tam pracy, ze względu na brak mądrego kierownictwa, dla mnie to zlepek niedouczonych ludzików. Wystarczy ,że szkoły kończą dopiero teraz kiedy awansowali.Kompletny brak motywacji do pracy , bo pensje nie wzrastają od 4 lat a premie obcinane do minimum. Za te pieniądze znajdzie się prace bardzo szybko i mniej stresującą.

ktos

witam Ruszyla ankieta menagera. Jak prognozujecie , kto z kierownikow osiagnie ( usunięte przez administratora )

rara

Te świadczenia to od lat jest wielka ściema. Co najmniej 50% to lipa. Pamiętam czasy ,że zdjęcia na repalki robiło się nawet w regałach. O innych ś( usunięte przez administratora ) - proszę bardzo ale coś za coś.A tu z zarobkami coraz większa lipa. Premie obcinane niemal do minimum. ( usunięte przez administratora )okazali by nam swoje. Oni o naszych wiedzą wszystko a my o ich nic. Faktem też jest ,że większość z kierowniczków to półgłówki ,szkoły pokończyli całkiem niedawno a zgrywają jakąś "elitę". Ale w tej firmie wszystko jest możliwe , ( usunięte przez administratora )

ja

No i właśnie dwóch znalazło i nie podpisali aneksów, które degradowały ich na OWW. Następnych dwóch też jest po rozmowach z nowymi pracodwacami. A na recepcji chyba 5 lub 6 jeżdzi na rozmowy to tu to tam. Najgorzej jak znajdą naprawdę jakąś lepszą robotę i odejdą hurtem. Więc niech młodzi szkolą się jak najszybciej. ( usunięte przez administratora )

ktoś

Różnie mówią o tej ( usunięte przez administratora ) ale podobno wszyscy w jakości się jej strasznie boją.Nie wolno się sprzeciwić , a broń boże mieć jakieś swoje zdanie - jesteś spalony. No i ponoć za byle co , jak tylko jest okazja to zabiera im z premii i to nie małą kasę.A weż się tylko odezwij , że chcesz porozmawiać o swojej premii - to ona ma zawsze rację!Wszyscy się jej tam boją, bo by ich( usunięte przez administratora ) - właśnie przez nią.

Faktycznie to co sie teraz wyprawia w ( usunięte przez administratora ) pozdrawiam wszystkich , nara

Zostaw opinię o FM Logistic - Jarosty

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie FM Logistic