Opinie o Celsa "Huta Ostrowiec" w Ostrowiec Świętokrzyski

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Celsa "Huta Ostrowiec". Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Celsa "Huta Ostrowiec" o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Działalność w zakresie zarządzania infrastrukturą IT

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Celsa "Huta Ostrowiec" w Ostrowiec Świętokrzyski

Prasownia

Pracowalem w hucie i wiem ze to zwykly zaklad zaklamania i układów Ojciec zalatwia synowi i tak to bywa Pani w HR zatrudnia koleszkow i znajomkow czesto po rolniczej szkole znajacej sie na kwiatkach a nie stali Tyle na ten temat dobrze ze nie pracuje juz tam

Kacper

Pracują inne narodowości również?

Beka z Celsy

Pracowałem/pracuję, widziałem wiele i nie polecam. Zatrudnia się i awansuje ludzi bez wiedzy i doświadczenia - lub po znajomości ( dość powszechny problem nawet w tej branży - co dziwne). Po wnikliwej analizie okazuje się, że większość to rodzina lub znajomi kogoś z wyższego stołka. Wiele mówi się o tym, że pracownik jest najważniejszy, zdecydowanie jest to kłamstwo. Wiedza kierownictwa i dyrekcji na temat zarządzania zasobami ludzkimi jest na poziomie podstawówki, pomimo wieeeeeelu szkoleń. Premia regulaminowa, choć powinna być przyznawana na podstawie warunków umowy, jest narzędziem demotywacji pracowników i wypłacana jest jej części z powodu niewykonania warunków, które wyssano z palca (jakby firma/oddział miał NAPRAWDĘ WIELE ZAOSZCZĘDZIĆ przeznaczając grosze w stosunku do kwot, jakimi obraca Celsa). Panujący na wielu oddziałach mobbing, zła atmosfera pracy. Jeśli dobrze wychodzi Ci waflowanie, pomimo braku umiejętności - masz szansę zajść daleko! Dobra praca niestety nie jest wynagradzana:(

gambit
@Beka z Celsy

Dodatkowo w dobie pandemii totalna nieodpowiedzialność ze strony ludzi pracujących na stanowiskach kierowniczych: przychodzą chorzy do pracy, nie zachowują zasad bezpieczeństwa, ukrywają choroby i styczność z zakażonymi, informują o tym jedynie 'wybrańców' zamiast wszystkich mających kontakt z 'niebezpiecznymi' jednostkami. Jako szefowie powinni dbać o ludzi im podlegających, a tu umywają rączki i celowo nie stosują się do wytycznych mających chronić pracowników. Ciekawe na co czekają, chyba aż ludzie zaczną padać jak uchy.

złomowikkkk
@Beka z Celsy

te u nas na fyrtlu to jeden na drugiego zapodaje raz na lewe ucho a drugi raz na prawe. korpo dla leniwych patrz handlowcy kierowcy mają spoko jak robią swoje kierownicy dobrze żyją dla pozoru a robią swoje , hipokryci - ale domy budują operatorzy mają luźną pracę , no latem im skwierczy trochę itd. czyli polskie piekiełko za hiszpańsko kasa

Były
@Beka z Celsy

Byłem na wyższym stanowisku, nie polecam nikomu kto chce mieć szacunek do siebie i do swoich pracowników. Teraz mam tabletki na nerwicę :D odradzam wszystkim którzy nie chcą być odpowiedzialni z zerową decyzyjnością by było na kogo zrzucić nierealne standardy

Ten co tam pracował

Oj przepracowałem w tej firmie kilkanascie lat...bywałem w różnych miejscach i na różnych wydziałach. Tak jak tu wszyscy piszą ogólnie jest zła atmosfera ludzie są zastraszani i poganiani na każdym kroku,parę lat wstecz był większy sztab ludzi a obecnie pracują po dwóch na stanowiskach obsługi piecy lub jeden idzie na zwolnienie lub" odświetowuje" niedziele to pozostaje człowiek sam.Tak jest na wielu stanowiskach począwszy od piecy a kończąc na utrzymaniu ruchu. Kadra począwszy od kierownika majstra ma ludzi na produkcji za nic..jeśli jest jakaś wizytacja na hali to każą uciekać aby nie mówiono że jest za dużo ludzi:) hehe (paranoja) Jak dla mnie ten zakład nie ma długiej przyszłości...ciesze się że już tam nie pracuje...bo to tylko zmarnowane moje lata !!!

Magdalena
@Ten co tam pracował

W Celsa "Huta Ostrowiec" - jak sam wspomniałeś - przepracowałeś aż kilkanaście lat. Nie ulega zatem wątpliwości, że mogłeś bardzo dobrze poznać tego pracodawcę. Jedno mnie jednak zastanawia: skoro faktycznie w firmie tak źle się działo, to dlaczego nie postanowiliście coś zrobić z takim stanem rzeczy? Może otwarta rozmowa z Przełożonymi wiele by wniosła. Wyjaśnij nam to.

Ta firma to dno
@Magdalena

Niestety nie można nic zrobić z takim stanem rzeczy, rozmowa z przełożonymi tylko pogarsza sytuacje, robisz się zły, bo masz swoje zdanie, a takich tam nie lubią, cenią za to lizusów i przy*upasów, co się zeszmacą za wszelką cene, żeby tylko trwać w dobrobycie jakim jest "celesta". Na szczęście już mnie tam nie ma, i nie musze się flustrować ani wegetować w ciągłym stresie i terrorze ze strony kierownika-pajaca, koszmarnego pajaca z takiego złego snu.

Magdalena
@Ta firma to dno

Dziękuję Ci za odpowiedź. Następnym razem pamiętaj jednak o tym, że na forum dbamy o to, jakim językiem się posługujemy. Sam wspomniałeś, iż nie pracujesz już w Celsa "Huta Ostrowiec". Skąd zatem pewność, że sytuacja nie uległa tam zmianie na lepsze? Dysponujesz aktualnymi informacjami na temat wspomnianego pracodawcy?

Mentor
@Ta firma to dno

W polsce jest taka mentalnosc ,ze jak sie ma jakies stanowisko to juz ta osoba czuje sie wladca i panem. A jest zwyklym (usunięte przez administratora)i prostakiem , nieudacznikiem zyciowym wylewajacym swoje flustracje w pracy.Takie zaklady pracy omijac szerokim lukiem. A niskie pensje sa obelga dla ciezko pracujacego pracownika , co w wiekszosci przypadkow ma wiekszy iloraz inteligencji jak jego pseudo przelozony.Ale czasy sie zmieniaja , przyjda pracownicy z Bangladeszu , a oni sa jak swiete krowy a wtedy kierownictwo bedzie ich kochac,bo kazde zle slowo do takiego pracownika bedzie sie rownalo z wyrzuceniem z pracy. A to dopilnuja komisarze unijni.

Antoni
@Mentor

Wypowiadasz się o Celsa "Huta Ostrowiec", czy to tylko takie swobodne rozważania na temat warunków zatrudnienia w Polsce? Jeśli jesteś pracownikiem firmy może mógłbyś napisać kilka słów o warunkach zatrudnienia. Z czego jesteś zadowolony, a jakie aspekty zatrudnienia chciałbyś poprawić lub zmienić? Czekam na Twój bardziej konkretny wpis.

he he
@Magdalena

pani to sie z ksiezyca urwala ?? nie zna pani realiow w prywatnych firmach

K
@he he

Prosze nie uswiecac "Panstwowych" firm. Pracowalem w jednych i drugich i z czystym sumieniem powiem ze prywatne firmy sa lepsze od Panstwowych. A jezeli ktos pisze "realia prywatnej firmy" no to prosze wybaczyc ale kojarzy mi sie z leniem i leserem :)

B. B.
@Magdalena

Witam, szukam Pana, ma na imię Jerzy, pracuje w tej hucie i jest kierownikiem prawdopodobnie. Często wyjeżdża do sanatorium, ma ok 60 lat. szukam kontaktu z tym Panem, z góry przepraszam za tak dziwna wiadomość

Zioło
@Ten co tam pracował

Chlopie skoro pracowałeś na różnych stanowiskach i tym bardziej na różnych wydziałach tzn se nikt z Ciebie nie byl zadowolony i byłeś przerzucany jak kukułcze jajo. Ten zaklad charakteryzuje się tym, że żeby z niego wylecieć trzeba się dobrze zasłużyć w negatywnie oczywiście. Pracuje tam od 14 lat i tylko za wodę albo za (usunięte przez administratora) się wylatuje. Jak robisz w stylu włoskiego strajku to nic Ci nie zrobią bo nie ma argumentów, no chyba ze masz umowę czasowa to po prostu nie dostaniesz kolejnej za lenistwo jeśli przełożony zdarzy się skapnąć ze leniuchujesz. Jak dobrze ściemniasz to nic Ci nie grozi. Zarobki może i nie rewelacyjne ale oni udają ze placa a my udalejmy ze się pracuje...

Firma Celsa "Huta Ostrowiec" prowadziła rekrutację na stanowisko Sales Manager ds. zbrojeń budowlanych. Podziel się swoimi wrażeniami. Daj znać, ile czasu trwała rozmowa kwalifikacyjna oraz z ilu etapów się składała. Co Cię pozytywnie, a co negatywnie zaskoczyło?
Nikt

W tej firmie jesteś tylko numerkiem za żałosne pieniądze i nikim więcej

Były

Witam Nie polecam nikomu pracy w tej firmie. Mnóstwo papierów i procedur by kierownictwo było kryte. Każdy dba o siebie byle żaden problem nie spadł na niego. Jak chcesz ryzykować że spowodujesz wypadek pracując na starym sprzęcie to możesz tam śmiało aplikować ;)

zioomo

Firma w której są stawiane wymagania tworzone procedury dużo się mówi o BHP a tak naprawdę to wszystko to wielka ściema nieprzestrzegane są zasady których wymagają bo niema na to czasu jedna wielka hipokryzja pracownik dla nich się nie liczy. Pisanie jaka to wielka rodzina jest obłudą . Pracownik jest traktowany jak niewolnik. Nie polecam tej firmy nie jest w stanie zadbać ludzi. Bo pracują tam sami tchórze którzy boją się odezwać a mówiących prawdę pozbywają się. NAJGORSZY PRACODAWCA !!!

Wojtek

@ten co tam pracował a ile tam pracowałeś ?

jA

Cześć, Na jakie zarobki może liczyć na początek specjalista z doświadczeniem?

Romek
@jA

Po kilku latach pracy w Celsie mechanik, elektryk zarabia ok. 3500 brutto + ewentualnie są dodatki w systemie brygadowym za soboty, niedziele, święta, godziny nocne

Tom

Na jakie zarobki może liczyć nowa, młoda osoba, bez doświadczenia? Czy Celsa stawia na rozwój nowych pracowników?

Lolo
@Tom

Obecnie oferują 2800 brutto, ale jest to kwota do negocjacji, jak nie masz pełnych kwalifikacji ewentualnie to wyślą cię jakiś kurs, mają nawet jakiś specjalny program dla takich pracowników bez doświadczenia. Na pracę bezpośrednio w Celsie nie licz - zatrudniają przez agencje pracy.

Tom

Proszę również o odpowiedź jak wygląda rozmowa rekrutacyjna. W jakim języku jest prowadzona i ogólnie chodzi mi o jej przebieg. Dziękuję z góry za wszystkie opinie

Lolo
@Tom

W moim przypadku pierwszą rozmowę miałem z pracownikiem kadr HR, rozmowa jest na luzie pytają się o twoje doświadczenie zawodowe, dlaczego chcesz w tej firmie pracować, jakie masz wymagania płacowe, informują jak to wygląda z drugiej strony obowiązki, sposób wynagrodzenia,dodatki, ogólnie udzielają dużo informacji, ale nie dajcie się oczarować. Jeśli zaakceptujecie wstępne warunki to macie drugą rozmowę już konkretnie dotyczącą stanowiska pracy, rozmowa toczy się w towarzystwie pracownika HR i ewentualnie twoim przełożonym, kierownikiem, mistrzem z jednego lub wielu wydziałów, rozmowy prowadzone są po polsku. Jeśli się dogadasz i mówisz sobie jest świetnie to nagle się dowiadujesz że nie będziesz pracował w Celsie tylko w agencji Intensive Word, Fenix Poland lub jakiejś innej. NIE PRZYJMUJĄ bezpośrednio do Celsy, praca w agencii wynosi 33 miesiące i po tym terminie nie przenoszą z automatu do Celsy. Na miejsce kolejnego pracownika z agencji, przyjmowany jest kolejny z agencji- taki mają standard.

Jacek

Wiele razy przyjezdzalem do oddzialu w lodzi jako kierowca. To miejsce bylo idealnie przykladem przesladowania kierowcow przez kierownika oddziału K. I handlowca. Awantury jak czlowiek awizacje chcial sprawdzic albo herbaty zagotowac. Obrazal nawet kierowcow od ch.. Bez wyksztalcenia. Najbardziej zszokowalo mnie gdy koparka w obecnosci policji szukali niewypalu/pocisku w ziemi ktory kiedys kazal zakopac. To jest wasze bhp ladowarka szukac bomby?! Ja bez kasku nie mialem wstepu a ludzi narazali dookola. Do tego cuchnace beczki on2 z czaszkami rakotworcze ładowane mi na bodzechow. Co firma na to? Moze sie wypowie? Dobrze ze mam kursy do normalnych firm.

Sprzedałem im złom

Ludzie, przyjechał jakiś koleś obiecywał , sprzedałem im złom po dostarczeniu dokumentów ( 2 tygodnie na sprzedaż ale firma) po czym przyjęcie 20 % zanieczyszczeń a ja sprzedałem wsadowy, cena 700 a na rynku 900 i co poszło więc jestem stratny jakieś 2 tyś zł., firma (usunięte przez administratora) i obiecuje złote góry a tak naprawdę nic się nie sprawdza, piszę to dla wszystkich którzy chcą współpracować z tą firmą że nie są warci waszej pracy, to są partacze i kombinatorzy. Pierwszy i ostatni raz sie zgodziłem na taka współpracę , mało tego termin płatności z 10 dni przeszedł na dni 25 jak żyć, nie polecam firmy Celsa są to bajkopisarze

Zlomiarz
@Sprzedałem im złom

Potwierdzam na Poznaniu robią takie rzeczy strach się bać jak się do nich złom oddaje , wyślą Ci zdjęcia na których nic nie widać i zanieczyszczenie 15 % omijać szerokim łukiem , a ten PH który został to typowo nie ogarnia tematu

On10

Produktywność = więcej pracy za te same pieniądze, więcej godzin za te same pieniądze , większa odpowiedzialność za te same pieniądze, więcej stresu za te same pieniądze, jestem ciekaw czy nasza produktywność może ciągle rosnąć A może tak do Pip się ktoś w końcu uda i zrobi z tym porządek bo ja jeszcze chwilę wytrzymam ale jak mnie wkurwa.. To Pip i do pieca

Fachowiec

pracowałem w h.celsa 9lat na stanowisku kierowcy i nie tylko .Szkoda że Hiszpan nie wie jakie straty ponosi finansowe po oddziałach, a jak się bogacą ludzie którzy nimi kierują-(usunięte przez administratora).

Agata
@Fachowiec

Dziękuję za opinię na temat pracy w Celsa "Huta Ostrowiec". 9 lat to naprawdę spory staż. Co masz na myśli, pisząc o stratach finansowych?

Chłop
@Fachowiec

Jeżeli masz dowody na to że ktoś kradnie to proszę to zgłosić odpowiednim służbą A nie insynuowac i pomawiac

Stary fachowiec.

Takiego dziadostwa to jak pracuję w hucie od 36 lat to jeszcze nie było. Zarobki prawie najgorsze w Ostrowcu a głupota goni głupotę. Na każdym kroku wymagania absurdalne i często nie do spełnienia jakieś nikomu nie potrzebne słupki i statystyki. Żadnych nadliczbowych bo podobno oszczedności .Wszechobecny przerost biurokracji i robienie z załogi idiotów nic nie wiedzących i nic nie umiejących [ szczególnie przez mądrale z BHP ].Szczytem obłudy jest sztucznie nakręcana i wykazywana ilość tzw.incydentow które na koniec miesiąca po prostu się wymyśla.Nie polecam żadnej młodej osobie pracy w takiej obozowej atmosferze, bo my starsi ludzie liczymy tylko ile do emerytury bo na nic innego liczyć nie można.

Antoni
@Stary fachowiec.

Zatrudnienie na zasadzie, żeby dotrwać do emerytury nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Czy myślałeś, żeby coś zmienić i wdrożyć pomysły, które bardziej motywowałby pracowników? Piszesz ze nie ma płatnych godzin nadliczbowych, a czy są premie lub inne benefity i dodatki do pensji, które mogą być satysfakcjonujące?

Darek

Z całym szacunkiem do Hiszpana bo on moze by chcial dobrze ale napewno nie wie jacy ludzie kierują firma kierownicy i dyrektorzy są ,,idiotami'' swojego fachu zero szacunku do ludzi i zero kultury osobistej , widzą tylko swoją ciepłą posadę i boją się wychylac i upominać się o swojego podwladnego.im gorszy tym lepszy zero człowieczeństwa tylko pogarda. Praciwnik dobry i chcacy czegos wiecej (wynagrodzenie) niema czego tam szukac. Oczywiście 5 % jest ludzkich kierowników ale reszta ,, dno i wodorosty'' Najniższa krajowa każdego na start czeka przez 4 lata a praca ponad ludzkie możliwości. Nie polecam lepiej iść na stację i paliwo lac do samochodów (oczywiście z szacunkiem do tych ludzi bo to też praca jak każda inna) w spokoju i za te same pieniądze

loki

Przeglądając aktualne oferty pracy z Celsy można odnieść wrażenie, że szukają do pracy ze 100 osób?!! O co chodzi?! Zakład zwiększył produkcję czy to tzw. rotacja po podwyżkowa? Szukam pracy w okolicy także rozglądam się i nie mogę się nadziwić w ilości ogłoszeń?

Nickname

A jak wygląda praca w IT jako informatyk w Ostrowcu? Na jakie wynagrodzenie mozna liczyć? Może ktoś się podzieli wiedzą, chętnie posłucham i podyskutuję.

emanuel700@interia.pl

Ha ha na brygada ur zarobisz 2800 - 3000 neto pracownicy Huty Celsy śpią po nocach w (usunięte przez administratora) cię maja nauczyć ciebie czego kolwiek bo oni są bosami klejac stare uszczelki do motoreduktorow prowadzący zmiany zależy ale ogólnie bez szału śpią i inic nie robią ogolnie bida z nędza znam hute trochę bo dużo osób tam mój pracuje i pracowało ogólnie warunki na 21 wiek to porażka

Stefan
@emanuel700@interia.pl

Niestety sama prawda pracowałem na hucie starzy pracownicy którzy byli zatrudnieni na Celsa rozkazywała co mamy robić a młody pracownik miał (usunięte przez administratora) i robić czarna robotę za starego pracownika a kierownik przyszedł i mówi nie wolno stanąć nie wolno usiąść mimo 40 stopni, rozmowy ze jak nie pasuje to zapraszam do kadr albo jak ktoś się rozchorował to też rozmowa z kierownikiem że się nie stara i jak się sytuacja powtórzy to dostaniesz wypowiedzenie wszystko to działo i dzieje się dalej w utrzymaniu ruchu tak samo z przestrzeganiem BHP maszyna ulega awarii i kierownik nie zamowi zwyżki i mówi pracownikom że nie wie jak ale w nocy ma być to zrobione do czasu aż komuś się coś stanie dlatego zdolni młodzi ludzie się zwalniają

Zostaw merytoryczną opinię o Celsa "Huta Ostrowiec" - Ostrowiec Świętokrzyski

• Jak się pracuje w Celsa "Huta Ostrowiec"?

Zobacz opinie na temat firmy Celsa "Huta Ostrowiec" tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 23.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Celsa "Huta Ostrowiec"?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Celsa "Huta Ostrowiec"