mucha sj

Mikołów

Opinie o mucha sj

Nikt

Witam podobno w Mikołowie są przyjęcia na stanowisko lakiernik czy ktoś może sie orientuje jak to tam wygląda i jakie zarobki? Czy warto czy lepiej szukać gdzieś indziej?Pozdr

były
@Nikt 24.08.2017, 16:47

Przyjęcia są na każdy dział. W jednym prawie czasie odeszło całkiem sporo osób. Każdy gdzie indziej. Czyżby wszędzie już było lepiej? Hmm. Kto mi powie?

Narciarz
@były 3 tygodnie temu

I tak właśnie jest Jak słyszę to u was nadal po staremu: jest źle, ni ma Jeden salon nie przynosi zysków, drugi salon nie przynosi zysków - może w trzecim sie uda

zero stresu

Nie narzekajcie tylko się rozglądajcie. To już zgoła inne czasy. Firmy czekają i dobrych ludzi przyjmują z otwartymi ramionami. Serio serio. Tylko trzeba się zdecydować...

HaHa

Każdy gdzieś pracuje. A widziałeś dobrą firmę z której by ludzie sami się zwalniali? To kiedy się przyjmujesz - znowu parę miejsc się zwolniło. Nie męcz już.

Mleczny

Poczytaj sobie wszystko od początku - nic się nie zmieniło, jest nawet gorzej. Po co się pracuje, chyba żeby zarobić. No to nie zarobisz. A jak chcesz tylko robotę to przychodź. Jest pełno.

@Mleczny 16.02.2017, 21:07

Omg.. Czytanie, czytaniem :) I co mi po tym ?? Czegos nie rozumiem... Nikt nie potrafi wyznać konkretów a prawi tylko złe komentarze.. Pytanie, dlaczego tam pracujecie nadal? Wiadomo też, ze handlowiec a magazynier to dwa rozne stanowiska i płace...

Niestety
@Mleczny 16.02.2017, 21:07

Bingo.

Hippcio

@Hippcio 12.02.2017, 12:25
Konkretnie to sobie poszukaj pracę w innej firmie a będziesz zadowolony. Widać, ze na Ciebie też działa magia szyldu. Salon....

Piszesz o Tychach, Mikołowie czy wyrażasz całokształt ? Co konkretnie jest tam nie tak? Salon jak salon z tego co widzialem :) Albo sie marka sprzedaje albo nie. Kazda firma rzadzi sie swoimi prawami. Pytanie.. Co jest tam nie tak ? Płaca? Brak rozwoju? Ludzie?

RedHead

@RedHead 08.02.2017, 20:40
Atmosfera jest spoko, bo ludzie są fajni. Płace? Ja mam co roku mniej. Za innych nie będę się wypowiadać....

A co robisz ? Mikolow?

Jaroslaw

Witam. Jakie place i atmosfera w Tychach na salonie? Widzialem ogloszenie na sprzedaz nowych aut.

Smok Mlekopij
@Jaroslaw 05.02.2017, 19:28

To salon samochodowy więc muszą być ogłoszenia o sprzedaży nowych aut. Place są nimi zastawione, jest w czym wybierać, a i atmosfera przy kupnie miła.

@Smok Mlekopij 07.02.2017, 21:42

Chodziło mi o atmosfere w pracy i PŁACE, nie place na samochody :)

V8

Jestem tu zatrudniony już kilka lat i cały czas wywiązuję się z powierzonych mi obowiązków. Będzie poprzeczka postawiona wyżej, będę starał się ją osiągnąć. Ale też nie uśmiecha mi się pracować wyłącznie dla uzyskania wyniku, zrealizowania celu czy dla pokazywanych potem dyplomów. Nie o to chodzi. Dlatego zacząłem rozglądać się za innym salonem. Nie narzekać, działać - to moja dewiza.

Kopernik

Po co się staracie i wypracowujecie coraz większe zadania skoro wam ciągle płacą tyle samo a nawet i mniej. I co roku te zadania jeszcze podwyższają. I jeszcze, i jeszcze. Gdzie tu logika?

Qaz
@Kopernik 04.02.2017, 17:31

Wlasnie jaka placa taka praca nie ma co sie juz starac wszystko by chcieli zeby ludzie za darmo im robili abo za obrazek w ramce a sami inwestuja wco sie tylko da

Jaroslaw
@Qaz 11.02.2017, 16:59

Jakies konkrety? Jakie stanowiska sa takie zle? Kazdy cos pisze ale bez konkretow

Pelikan

No co ty. W lidlu nie będzie mieć tylu dyplomów i nagród co roku do podziwiania. Kto by chciał robić tylko dla kasy.

dyplomzadyplomem

Na magazynie się narobisz a nie zarobisz. To najgorzej opłacany dział. Dużo roboty za friko /robisz za "salon" (doposażenia nowych aut) lub "serwis" (koła, leasingi)/- nic z tego nie ma prócz zajęcia). Generalnie roboty co roku przybywa. Natomiast pensje nawet nie stoją w miejscu tylko się wręcz systematycznie cofają. Ludzie tam mają po piętnaście lat stażu a dostają 3 tysiące brutto. Chyba, że masz iść pracować na salon - tam tak - tam to zarobisz i dwa razy więcej i to netto. No i masz jeszcze wspomnianego Lidla, wybieraj.

Misia

Hejka. No powiedzcie co. Bo mogę jeszcze pracować w Lidlu. Jako magazynierka mam tam zagwarantowane po 2 latach pracy 4 tysiące brutto.

Misia

No cześć. Mam okazję pracować w tej firmie ale mój znajomy mówił mi, że są tam słabe zarobki. Powiedzcie jak jest naprawdę. Ale tak serio.

AB
@Misia 19.01.2017, 20:52

Misia w jakim dziale będziesz pracować?

buła
użytkownik zarejestrowany

działa, działa i to bardzo prężnie, jak na serwis autoryzowany :) Podoba mi się ich rozpiętość w działaniu, widać, że znają się na rzeczy. Szkoda, że na ich stronie nie ma żadnych informacji odnośnie zatrudnienia nowych osób, agentów czy mechaników. :)

far far away

Co tam nowego w firmie słychać? Macie już te obiecane lepsze czasy? :)

Blarr
@far far away 16.10.2015, 21:43
Co tam nowego w firmie słychać? Macie już te obiecane lepsze czasy? :)

Ja, ale w innyj firmie. Pzdr.

łukasz

Na początku roku próbowałem się zatrudnić w tym pseudosalonie w Tychach jako specjalista do spraw sprzedaży aut. Skończyło się na tym że osoba umawiająca na rozmowe źle podała jej termin(był dokładnie 3 dni wczesniej niż powiedziała przez telefon) i do rozmowy nie doszło. W tym miesiącu zaproponowali pracę sprzedawcy internetowego z czego oczywiście później sie wycofali. Jestem rozczarowany postawą tej hołoty że próbują robić z klienta frajera.

pelargonia

Ale ty naiwny jesteś.

Znanynieznany

Bramy itp to robią z reguły uczniowie aczkolwiek z nowym kierownikiem taki obowiązki są rozłożone w czasie i jeśli masz robotę tzn naprawa auta to nie robisz takich rzeczy, jeśli jest luz i nie ma roboty co rzadko się zdarza to może ci powiedzą żebyś coś posprzatal byle nie stać w miejscu, ale nie jest to przesadzone :) W firmie pracuje i wiem co i jak. Pozatym da się zarobić, im więcej zrobisz przerobu to więcej zarobisz, proste i logiczne. Są kursy za który jest jakiś tam większy procent itd ale w Polsce przedewszystkim pracodawca musi zarobić. Idzie trafić dużo gorzej, znam takich co się zwalniali bo znaleźli niby lepsze oferty a potem wracali z podkulonym ogonem bo nie wyszło. Zależy też czego oczekujesz ale powiedzmy jasno nigdzie nie zarobisz tyle co za granicą w tym samym czasie pracy i tej samej wykonanej pracy. Są ludzie co robią tam już ponad 10 lat każdy narzeka a nikt się nie zwalnia a chyba nikt nie jest tak głupi by źle zarabiać i trzymać się rękami i nogami tej roboty, bo jak masz doświadczenie i jesteś dobry to wszędzie coś ogarniesz. Moim zdaniem nie jest źle w tej firmie mi się tam dobrze pracuje, 8 godzin do domu rzadko kiedy proszą byś został dłużej (w awaryjnych sytuacjach) dwie zmiany 7:30-15:30 i 13-20. A najlepiej złóż cv przyjdź na okres próbny i sam oceń bo z praca się nie zenisz. Sory za zwłokę z odpowiedzią ale zapomniałem że coś tu pisałem. Mam nadzieje ze jakoś pomogłem.

znanynieznanyjm

Praktyki u muchy, zależy na kogo trafisz, są tacy mechanicy jak ja ze będziesz się bardzo dużo uczył, są też tacy co będziesz tylko patrzeć i jak dany mechanik dostanie drugie auto to będziesz je robił.. Kiedyś do zadań ucznia dochodziło malowanie bramy, podnośników, dużo sprzątania ale teraz kierownik się zmienił i mu nie wali na łeb tak jak temu poprzedniemu, z mojej perspektywy wygląda ze jest lepiej dla uczniów, zresztą sami mówią ze jest lepiej. Sam zdecyduj zawsze możesz pójść gdzieś indziej

cały w ciapki

Jasne, że to dobrze. Niech się czegoś nauczą i poszukają potem fajnej roboty. Są firmy, gdzie się płaci dobrze żeby pracownik wolał tam zostać po godzinach niż lecieć na fuchę. I wszystkim się opłaca.

młody

Mam praktyki u muchy w Mikołowie jako elektromechanik poj sam narzekam na to miejsce odkąd zmienili kierownika serwisu i wprowadzili jakies zasady . Praktyke mam tam 3 rok ale szczerze prawie nic mnie tam nie nauczyli , całkiem niedawno zwolnił się pan odpowiedzialny za naukę tego zawodu. Odradzam

Optymista

Ciekawe jak długo tak pociągną.Już właściciel ucieka w deweloperke.Szukającym pracy tylko powiem - szukajcie innego salonu na start, szkoda czasu i zdrowia.

zagrabaniczny

Nie jest ważne jaka firma, byle nie w Polsce. W Polsce rządzi dziewiętnastowieczny kapitalizm nastawiony wyłącznie na zysk dla właściciela firmy. Pracownik w ogóle się nie liczy. Wypali się jeden - zatrudni drugiego. Już teraz Polak pracuje w kraju najwięcej godzin tygodniowo w porównaniu do pracowników ze wszystkich krajów europejskich; ma w nagrodę najniższą jednak pensję - za nim jest jeszcze tylko Bułgar i Rumun. Wydajność mamy średnią europejską - pensje dwukrotnie niższe od tej średniej. Mniej dwa razy niż by to wynikało z tejże wydajności. Na Zachodzie jest kapitalizm społeczny oparty na partnerstwie. Jeden daje kapitał, drugi z niego korzysta i pracuje. Zyskami się dzieli. Ludzie żyją normalnie. Są dobrze opłacani, bo to się po prostu szefom opłaca. Ten pieniądz i tak do nich wróci. Robi to konsumpcja. Nasi życzą sobie takiej u siebie, lecz nic nie robią, by taka sytuacja mogła też tu zaisnieć. Chociaż stać ich na to bez pogorszenia sytuacji firmy, bo to przecież jest wypracowywane, to nie jest dopłacanie do zatrudnionego. On to zwyczajnie wyrabia. I dlatego każdy powinien wyjechać z tego kraju i zacząć życie w normalnym kraju. Tu można pracować sto lat i niczego się nie dorobić.

gaal
użytkownik zarejestrowany

Witam ponownie, przepraszam, że troche poganiam z odpowiedziom, ale jestem już dwa tygodnie bez pracy i zależy mi na wybraniu tym razem stabilnej i pewnej firmy. Może ktoś polecić mucha sj, czy jednak lepiej poszukać pracy gdzie indziej? Czy macie tutaj jakiś fajny system socjalny i ogólnie dobrą atmosferę?

gryzoń

Pogadajcie sobie. Wyżalcie się. Nic to nie zmieni ale może nie pękniecie. Mądry pracuje juz gdzieś indziej, buahahahahahaha

były

pracowałem tam trochę i z tego co naliczyłem to po przyjściu nowego(starego) dyrektora handlowego zwolniło się około 8-10 osób więc sami sobie odpowiedzcie na pytanie czy ta firma dobrze traktuje swoich pracowników...

Nochalec

Wszędzie jest tak samo. U mnie też (branża spożywcza). Firma zajmuje czołowe miejsca w rankingu sieci w różnych kategoriach a zwykły pracownik widzi tylko kolejne dyplomy na ścianach. Chociaż centrala wypłaca kwartalnie z tego tytułu bonusy. To znaczy dla kierowników są koperty, ale nie dla tych co tę pozycję tworzą. Bo oczywiście oni nic nie wypracowują, tylko kierownicy wszystko wykierowują. No przecież. Mogą potem sobie fajny motor za to sprawić albo syna wysłać na studia do Berlina... "A teraz Naród wypije szampana ustami swego przedstawiciela".

obsługa łopaty
@Nochalec 24.07.2014, 22:24

Bez sensu. To wy teracie żeby zrobićjakis limit i żeby firma dostała bonusy z centali, a dla was nic z tego ne ma? Nie chce mi sie wierzyć.

Pop z kropidłem.
@obsługa łopaty 07.09.2014, 10:33

Bo ty niewierzący człowiek jesteś.

Jasne, że dobrze. W końcu sobie polepszą.

Benek

Po mojemu to świadczy tylko o tym że od czasu kiedy pracowałem w tej firmie nic się nie zmieniło .Rotacja jest taka jak na dworcu PKP w Koluszkach ludzie przychodzą i odchodzą ,tylko myślenie właścicieli firmy jest takie same niereformowalne ,sądzące że do okoła nie ma innych i lepszych firm.

AbCd...

No, znowu odpadło dwóch. To dobrze czy źle?

Kacper, przyjazny duszek

Exodus trwaaaaaa.....

Kaźmirz budowniczy

Precyzyjnie działająca, bezduszna machina, służąca wypaleniu nawet najodporniejszych pracowników, gdzie źródłem wszelkich porażek jest pracownik, a jedynym źródłem sukcesów logo firmy.

kazmirz budowniczy

Byly tam takie nieliczne jednostki.

benek

Pracowałem w tej firmie na tyle długo że mogę powiedzieć nigdy więcej. A co do pieniędzy to dwa tysiące są w porządku ale euro. Osobiście nie znam nikogo kto by się zwolnił z tej firmy i chciał za wszelką cenę do niej wrócić. Po prostu mamy kapitalizm którym rządzą pieniądze ,i tak jak Tomasz M maluje tabelki i liczy każdy grosz tak każdy kto ma fach w ręku powinien zrobić to samo i szukać lepszej roboty której w tej branży nie brakuje ,ale niestety trzeba jej szukać a nie biadolić że jest zle .chyba że jest się nieudacznikiem i w tedy jest ok. ps. Zasada jest jedna jak się z tobą ktoś rozlicza tak cię szanuje.

wq.

No jasne. Dwa tysiaki (jak już są) to luksus. Zwłaszcza przy tych cenach w dzisiejszych czasach. Bo w Chinach robią za dolara a na bazarze z tandetą wychodzi się tysiąc trzysta miesięcznie. I wszystko psują inni dilerzy, którzy za to samą płacą (potrafią) pracownikowi trzy i więcej. Chyba już czas najwyższy przestać czekać na te obiecane "lepsze czasy" i poszukać czegoś innego.

Zielony Krokodyl

Corporate Social Responsibility

Śmiechu warte?

4 tysiące? Nie ma sprawy. Jak stoi dwóch,to mają cztery tysiące, a jak trzech, to nawet sześć tysięcy. Jest tak dobrze, że przez ostatni miesiąc ubyło aż cześciu pracowników. Pewnie nie wiedzieli co z taką kasą robić. A gdzie indziej nie mają już tych problemów. Są na świecie sprawy, które się nie śniły filozofom. Dlaczego żaden pracownik z Tychów nie chce pracować w Mikołowie? Bronią się rękami i nogami. A w Mikołowie taki porządek. Ostatnio nawet słupy w piwnicy ponumerowano. Teraz wszyscy wiedzą, że jest ich pięć.

Śmiechu

Warto tu nabrać wiedzy i jakiegoś doświadczenia a potem praca za rozsądną kasę już u kogoś innego. 4 tysiące? Taaaaa...

Gruszek

Szansa awansu czy rozwoju w tej firmie jest znikoma. Jesteś mechanikiem z wykształcenia to już nim zostaniesz to samo tyczy się lakierników i blacharzy. Jeżeli jesteś dobry w tym co robisz i będziesz pracował sumienie to na pewno dostaniesz lepszą stawkę niż młody mechanik prosto po szkole i praktykach.. z czasem podwyżki też się człowiek doczeka ale szału nie ma. Młodzi mechanicy ok 1600/1800 max na rękę ci co pracują po 8 lat i wyżej ok 2500 chyba, że jest duży przerób to się zarobi nawet do 4 tyś bo i takie wypłaty się zdarzały.. Starzy blacharze i lakiernicy też mają fajne stawki a młodzi chłopcy i pracownicy myjni w granicach 1300/1400 zł. Szału nie ma ale źle też nie ma.

Banditos
użytkownik zarejestrowany

Koledzy od czegoś zawsze trzeba zacząć w każdej firmie. Więc narzekanie i zawalanie winy na jakieś inne czynniki jest niedorzeczne.

Torvalipin

Generalnie rotacja pracowników bardzo duża (ogłoszenie, że szukają nowych do pracy nigdy nie znika z internetu) ale nie ma się co dziwić kto mądry będzie pracował za takie śmieszne pieniądze. Wprawdzie pracownicy, którzy pracują już 8/10/15 lat zarabiają lepiej. Drugą sprawą jest kadra zarządzająca która potrafi się tylko pastwić, chodzić patrzeć ci na ręce i zwracać się do ciebie jak do psa. Zero szacunku dla pracownika. Wszelki prośby o podwyżki kończą się odpowiedzią, że firma jest w głębokim kryzysie bo to bo tamto.. Ludzie spierdalają bo nie da się uczciwych pieniędzy zarobić i mają dość chamstwa. Ale niestety trzeba pracować bo trzeba za coś utrzymać rodzinę.

Father

Nie warto tu pracować. Długoletnia praca i oddanie firmie nie zostaje doceniane w ogóle. Nowoprzyjęty dostaje na dzień dobry więcej niż osoba z wieloletnim stażem potafiąca przyjść wcześniej, wyjść później i odwalić kiedy trzeba robotę za trzech.

Ktosiek

Bo się nie płaci wedle przerobu, tylko wedle tego ile zawoła taki nowoprzyjęty będący akurat na bezrobociu. Dlatego ciągle są ogłoszenia niby o pracę żeby to właśnie sprawdzić. Tak robią wszyscy właściciele firm. Dzięki temu mają odłożoną kasę nawet dla swoich prawnuków. Potem się jeden drugiemu skarży, że ludzie nic u nich nie kupują, nie to co na Zachodzie. Pewnie wszyscy u nas mają stare auta, meble, sprzęty bo są wielkimi miłośnikami antyku.

dymek z papierosa

Roboty coraz więcej, zatrudnienie wzrasta. A pensje na poziomie straganu z marchewką z pobliskiego targowiska. Firma-fenomen. W głębokim kryzysie od chwili powstania.

zadowolony Gabla

O tej firmie nie mozna pisac zle bo ten co napisze ma przes-rane. Slepy z tofikiem zrobia narade spotkanie z pracownikami (baranami) i tak ich nastrasza firmowym informatykiem ze ze strachu narobia w gacie.Bo tak bylo a opinie niepochlebne zostaly usuniete,co narazilo slepego na koszty. Wiec apeluje o pisanu ze jest de-best

świadom

Dealer roku? Dobre sobie. Przejeżdżając koło co drugiego salonu widać ten napis. Ludzie? Z zewnątrz - rodzina z amerykańskiego filmu. W środku jak to w rodzinie - nie tak różowo. Niby każdy każdego lubi, ale bardziej każdy każdego popdpierd*la. Jest kilka osób które te właśnie działania winien mieć wpisane w zakresie obowiązków. Pomyłki w wypłacie? Norma! Niestety na niekorzyść. Dochodzenie praw nie jest negowane ale nic nie daje. Przedmówca ma racje nowi pracodawcy przeważnie są zadowoleni byłych pracowników muszki;)

Fabrykant.

He, He, Idz na swoje i kasa będzie

Kolorowy

Jak najbardziej firma pozwoli ci spełnić marzenia. Szkoda tylko ze człowiek nie zyje 200 lat.

E-E

Pomijajac kryzys ktory trwa w tej firmie od zawsze nie pozwalajac na normalne zarobki to jeszcze kiepska atmosfera pomiedzy ludzmi Pracownicy odchodza a potem zdziwko ze do konkurencji i jeszcze im kierownictwo czyni wymowki z tego powodu Jeszcze nikt nie odszedł w zgodzie

OFF

Krótko żyjesz- mało wiesz. Pracownicy dobrzy już dawno odeszli do kokurencji gdzie zarabiają więcej. Kiedyś ludzie nawet z Żywca tu przyjeżdzali bo \"u Muchy\" są fachowcy i rzeczy niemożliwe załatwiają w godzinę. Teraz ich nie uświadczysz bo po co niby. To samo maja na warsztacie u sąsiada na placu. Z dawnych czasów pozostała tylko opinia ale i to powoli się wykrusza. A co do zarobków to jest tak jak w tym kawale: ogłoszenie: słońce, woda, piasek...praca przy betoniarce. Ludzie którzy odeszli gdzieś indziej są tam chwaleni za solidnosć i fachowość. Tutaj nigdy nie byli chwaleni. Kierownicy dziękują że dla nich ich \"Mikołów\" tak świetnie wyszkolił. A już każdy z nich zaznacza lepszą atmosferę w pracy niż mieli w tym oplu.

EvA

Coś mi tu ten pesymizm zalatuje kłamstewkiem. Niby tak źle, a na budynku napis: najlepszy diler roku ! Gdyby szef załogi nie dopieszczał, nie byłoby takiego wyniku, nikt by przecież za liche pieniądze tak mu nie terał !

Zostaw opinię o mucha sj - Mikołów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie mucha sj