Opinie o Castorama Polska w Poznań Murawa 39

Poniżej znajdziesz opinie byłych i aktualnych pracowników na temat pracodawcy Castorama Polska, oraz Klientów firmy. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Castorama Polska o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Castorama Polska w Poznań Murawa 39

Daniel

Właśnie wracam z ogrodu zewnętrznego, w Poznaniu, gdzie grzecznie pytając niemiła Panią o baseny ogrodowe, dostałam odpowiedź 'trzeba pytać pracownika' - odpowiedziała siedząc przy wygaszonym już ekranie. A ta Pani przepraszam w poczty?

Danuta Nowy wpis
Klient

Obsługa zamówień przez telefon, w poznańskiej Castoramie na ul. Murawa, wyjątkowo stresująca, niekompetentna i niesympatyczna. Ok. godz. 8 , przeszkodziłam niejakiej Pani (usunięte przez administratora)w ...pracy, usiłując zamówić produkt telefonicznie. Po uzyskaniu szczekliwych , zdawkowych i nie rozwiązujących problemu odpowiedzi-zrezygnowałam. Odważyłam się spróbować ponownie, telefonując pod obsługę zamówień przez internet i tu przyjemna odmiana, sympatyczny Pan, udzielił informacji, przyjął zamówienie bez pytania kilka razy o kod produkt i stwierdzeń nie wiem.Kulturalnie, spokojnie i rzeczowo. Jak ktoś nie chce zacząć fatalnie poniedziałku proszę unikać Pani (usunięte przez administratora)lub poszukać innego sklepu . Reklamy w telewizji o pomocnym personelu w tymże sklepie, nie sprawdzają się do wszystkich pracowników...niestety.

Jak wygląda każdy z etapów rekrutacji w Castorama Polska?

Castonka Nowy wpis
@Pytanie

Różnie, zależy jaki dział i stanowisko Cię interesuje.

Wanda Nowy wpis
@Castonka

No a szeregowi pracownicy? Raczej nie chodzi tu o dyrektora generalnego xd

Misiek

@Dpd czyli szkoleń żadnych dla pracowników rozumiem nie ma?

Castonka Nowy wpis
@Misiek

Jakie szkolenia masz na myśli?

Daniel

@Daniel

Prawdopodobnie ta pani miała już na "dziś" dość (usunięte przez administratora) klientów, którym ciężko powiedzieć do pracownika ( czyt. do osoby) dzień dobry czy też dobry wieczór zanim zapytają o cokolwiek;) Kultura pracowników zawsze była i będzie po stokroć większa od klientów, gdyż to nam pracownikom narzucane są rygorystyczne przepisy i podejście do klienta ale proszę;) no ile można znosić (usunięte przez administratora) swołocz, patole i motłoch ;) Po za tym jak pani może nie zauważyła każdą opinię jako pracownika trzeba potwierdzić świadkami, danymi osobowymi i innymi niedorzecznymi pierdołami co stanowi duży kłopot w wypowiadaniu się. "POLSKA". W dodatku odpowiadam na post Daniela, który używa żeńskiej formy no błagam, jak tu poważnie rozmawiać, kiedy każdy z nas (pracowników ) musi się tłumaczyć z każdego słowa.

@Jebnięty

Oh i jeszcze bardzo przepraszam nie miałem tu na myśli Pani, to tylko moja opinia na temat niektórych klientów. Zwykle przebieg rozmowy z klientami odbywa się w bardzo milej i entuzjastycznej atmosferze lecz trzeba tez wziąć pod uwagę uczucia pracownika. Sam często kończę dużo póżniej niż powinienem wg regulaminu pracy ale zawsze służę pomocą tylko czy aby napewno słusznie postępuję? Może lepiej postąpić jak wyżej wspomniana pani z poczty? Proszę się nad tym zastanowić;) Pozdrawiam

@Jebnięty

Wszyscy mamy rodzinę, bliskich, znajomych z którymi chętnie się spotykamy. Dla niektórych osób praca to dom gdzie najchętniej wprowadzili by się do firmy z bliskimi gdzie zwykle to kierownicy i wyżej postawione osoby placówki a dla innych to zwyczajne żródło dochodu zapewniające im byt.

Granat
@Daniel

Kasjerki nie mają obowiązku znać asortymentu z każdego działu ...mają sprawdzać i kasować towar A często są wypytywane o towary z działów...to.ligiczne że nie muszą tego wiedzieć...czy zapytasz pracownika z działu o procedury kasjerskie?

Castonka
@Jebnięty

Pani mówiąc że trzeba "zapytać pracownika" miała na myśli pracownika działu ogród. Na kasach siedzą kasjerki, są z działu obsługi klienta i nie mają specjalistycznej wiedzy o produktach, od tego są pracownicy działów. Kasjerka może co najwyżej zadzwonić po pracownika danego działu żeby przyszedł i pomógł klientowi, sama jest odpowiedzialna za poprawne kasowanie produktów i rozliczanie płatności.

Rozmowa kwalifikacyjna
Jak szybko otrzymałeś odpowiedź zwrotną po rozmowie w Castorama Polska? Czy rekruter skontaktował się z Tobą, w szczególności w przypadku odpowiedzi odmownej?
logo firmy Frezer narzędziowy
MASZYNY PROTOTYPOWE.PL
(1 opinia)
logo firmy Spedytor Międzynarodowy z językiem niemieckim
Poznań
Neufra Spedition Polska Sp. z o.o.
(1 opinia)
logo firmy Przedstawiciel Regionalny
Rayner Intraocular Lenses Limited
logo firmy Asystent projektanta
SD PROJEKT s.c.
Aplikuj na wiele ofert
Suchy

Jestem byłym pracownikiem sklepu Castorama Komorniki i w żaden sposób nie polecam tego sklepu dla osób które chcą tam pracować . Brak szacunku względem pracownika , zero szkoleń , brak możliwości robienia uprawnień przez sklep po prostu firma nie inwestuje w pracownika ! U(usunięte przez administratora) Bezczelność pracowników między sobą to codzienność(usunięte przez administratora) Po prostu odradzam prace w tym sklepie i na prawdę warto się zastanowić a tym bardziej poczytać sobie opinię w jednych opiniach nawet klient opisuje jak jest świadkiem tego że kierownik ustawia pracownika przy kliencie rzucają bezczelne teksty ! Ja odradzam i nigdy więcej takich miejsc

Jak wygląda aspekt współpracy ze studentami w Castorama Polska? Chętnie zatrudniają?

HANA

Szukalam w celu kupna umywalki. Poprosilam o pomoc obsluge. Pokazalam co chce i prosze o rade co jeszcze winnnam kupic do kompletu. Pan ze stoiska z umywalkami (starszy. Ogolony na zero) przypadł mi jako pomoc. Był znudzony faktem iż ma cololwiek robic, musialam od niego wyciagac poszczególne wiadomosci. Na zwrocona uwagę by byl milszy i bardziej przyjazny do klienta niby poskutkowalo. Jestem kobieta, wieiem czego chcę ale sposób znudzonego mnie irytuje. Żadnej swojej inwencji w pomocy. Szkoda czasu na takich ludzi, ich sie nie reformuje. Po perwnym czasie podeszlam do punktu informacji, byl młody człowiek z wąsikiem dla dtórego nic nie było trudne. Pomoc, podejscie, wyjasnienie. Zatem drogi prCodawco, przy rozmowie kwalifikacyjnej bierzcie pod uwage czy kandudat nadaje sie na to stanowisko. Zatrudniajac takiego bufo.... Nie liczcie nia pozytywna opinie o Castoramie. Czasy sie zmieniaja. Pójde tam gdzie mnie obsłuża super np. Salon KOLO.

Boro

Dobra ekipa jest, pożartować można, się chce rano do pracy wstawać. Pracowałem w wielu miejscach i jeszcze tak dogranych ludzi w pracy nie miałem.

Adrian
@Boro

Pracujesz w dalszym ciągu w tej firmie? Pytam, ponieważ chciałbym ustalić, jak wygląda wynagrodzenie, które pracodawca ten oferuje. Może jesteś w stanie mi pomóc?

Czy firma Castorama Polska w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Dpd.
@Pytanie

Jakie szkolenia?!

Badacz nastrojow

Sytuacja w tej castoramie jest conajmniej słaba.obiecywali premie podwyżki dodatkowe pieniadze za otwarcie sklepu.nic z tego!!!premie dostali tylko kierownicy.zwykly pracownik sie dla nich nie liczy.pracownicy sie wkurzyli i zaczelo sie masowe dawanie wypowiedzen czy l4 bo za tyle pracy sie tyle nie placi i teraz jeden pracownik wykonuje prace za ktore piwinno byc odpowiedzialne minimum 3osoby.castorama dzieli sie na kierownikow ktorzy najchetniej by w castotamie zamieszkali z rodzinami i jest ona dla nich darem od losu i pracownikow ktorzy maja ja za zlo konieczne.wiekszosc z nich nie wie ze jest duzo lepiej platnych ofert gdzie indziej.zacznijmy od kas: Pracuja tam same dziewczyny co jest oczywiscie slabe bo nie umia zorganizowac pracy.kierowniczki nie umia zarządzać pracownicami.dziewczyny zostaja codziennie minimum 20min dodatkowo bo trzeba sie rozliczyc.nie dostaja za to kasy.raczej robia wyłacznie popoludniowki bo na rano malo sie dzieje czyli caly dzień w piz##.jak nie dostana podwyzek do wakacji to mysle ze 70%sie zwolni bo chyba wszystkie szukaja juz nowej pracy.relacja kasjerki -kierowniczki bardzo slabe bo kierowniczki nic nie robia nic dobrego dla kasjerek.chyba boja sie dyrka ktory mnie odpycha na kilometr.niestety nie umia sie dziewczyny postawic w kwesti organizacji pracy :-( teraz magazyn:) To chyba najwieksza tragedia.chieliby zebys jezdzil na wszyskich rodzajach wozkow wind podnosnikow a placa slabiej jak wykladacz towaru w biedronce.najwiecej sprzedaje sie glazury i trzeba ja ciagle szykowac i kregoslup trzaska.jeden pracownik robi robote za trzech.do tego co chwila zdarza sie klient zdenerowowany ze za duzo czeka albo ze cos nie tak.super ekipa lacznie z kierownikiem ktory niestety nie ma sily glosu.wie ze zarabiaja za malo ale nic nie moze zrobic w tej kwesti.podobno od kwietnia dyrek chcce zeby kazdy zarabial 3000brutto.moze cos do niego wkoncu doszlo????

K.T
@Badacz nastrojow

I co ...teraz jest 3500 i tak wszystkim w d..źle .. Jak ktoś jest pracy nie nauczony i do tego ma typowe polskie podejście , czyli jest mistrzem w narzekaniu na każdy możliwy temat to zawsze znajdzie temat do marudzenia . Zapytajcie takiego delikwenta ile zarabia to zawsze powie ze za mało , a ile by chciał zarabiać .....noo wiecej ... Ile konkretnie ....tego juz nikt powiedzieć nie potrafi ...

Adrian
@K.T

Napisałeś, że aktualnie wysokość wynagrodzenia to kwota 3500 zł. Mógłbyś dodać, czy jest to kwota brutto, czy netto? Jest to duża różnica, dlatego chciałbym sprecyzować podaną przez Ciebie informację.

Antoni
@K.T

Za taką pracę fizyczną stawki zaczynają się od 3500 do ręki i za mniej po taką robotę nie należy się schylać. Chyba,że ktoś się nie szanuje. Zjechać sobie zdrowie za 2200-2300 do ręki to (usunięte przez administratora) Byłem tam. Pracownicy z 10 letnim stażem nie mają średnio w skali roku 3000 do ręki uwzględniając 13 i 14 oraz te śmiesznie premie dla naiwnych. Omijać. Szkoda czasu i zdrowia.

Porobiony

Nie jest dobrze, doświadczeni i fachowi pracownicy odchodzą - nie ma dla nich perspektyw (no chyba, że są kumplami DSa). Nikt się tym nie przejmuje i pozwala im odchodzić. Nowych ludzi brak, więc ci co zostają muszą robić za trzech. W złym kierunku zmierza ta spółka... Obiecują premie za wyniki, robisz wyniki to znajdują koszty i Twoja premia idzie na pokrycie kosztów. Wszystko ładnie wygląda na papierze, ogłoszeniu. Niech Cię nie zwiedzie piękna gadka! Sklep Swarzędz.

Czy w Castorama Polska jest możliwość wewnętrznej rekrutacji? Czy zdarzają się podczas takiej rekrutacji awanse pracowników?

Porobiony
@Administrator

Nie licz na to. Jeśli nie jesteś kumplem dyrektora to możesz pomarzyć!

Ulka

Przestaliście zamieszczać swoje opinie z jakiegoś powodu?

Pytam bo lubię

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat pracy w Castoramie w Swarzędzu? Chodzi mi o stanowisko kasjera/kasjerki. Ile jest na start? Czy atmosfera fajna?

Tadeusz

Czasami może być gorący okres ale przecież tak nie dzieje się ciągle. Za leżenie też nikt nie zapłaci

Iza
@Tadeusz

Rzeczywiście w firmie może bywać różnie. Raz jest korzystnie i wszystko idzie zgodnie z myślą, a innym razem wręcz przeciwnie, co tez wpływa na złe samopoczucie wśród pracowników. Napiszesz jednak proszę o tych dobrych aspektach pracy w Castorama Polska? Jakbyś miał komuś polecić tę firmę, jakich argumentów byś użył?

Iza

Jak wygląda sytuacja w firmie? Czy coś się zmieniło od czasu ostatnich komentarzy? Wasza opinia będzie istotna dla osób rozważających podjęcie pracy w firmie Castorama Polska. Widnieje tu https://www.castorama.pl/praca/castorama#11 kilka ofert pracy w różnych województwach. Możecie powiedzieć coś więcej na temat warunków zatrudnienia czy atmosfery w pracy?

Olga

Szkoda, że na forum pracowniczym nikt nie pisze. Szukam pracy i miałam nadzieję na info.

Igor

Castorama Polska ma dobra opinię jako pracodawca. Handel nie jest lekki ale jeśli ktoś lubi to będzie zadowolony.

bezniku

ostatni mój wpis usunięto , był krytyczny wobec Casto swarzedz ale to była prawda , wiec usuwają .. uważajcie na tą placówkę , bo musisz lizać (usunięte przez administratora) dyrektorowi i kierownikowi , ponieważ inaczej nie istniejesz

Kolega handlowiec

Nie polecam pracy w Castorama Swarzędz , na start jest 1600 zł netto , pracy jest bardzo dużo ( wypłata nieadekwatna do pracy) ze względu iż bardzo dużo osób sie z niej zwalnia Przez co na osoby które jeszcze pracują przypada więcej pracy. Odradzam tam pracy szczególnie tez na magazynie. Totalna tragedia. Śmiech na sali ze za przerwę 30min pracuje sie 15 min dłużej np 7-15:15 i 13:21:15 mimo iż zamknięcie jest o 21 Hahaha. Dla kierownik zawsze jest " coś zle" nie będzie pewni bo same sterty , i ogólnie takie gadanie.

BRK
@Kolega handlowiec

kierownik przyjęcia (M)

Zostaw merytoryczną opinię o Castorama Polska - Poznań

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Castorama Polska