Orbis S.A.

Opinie o Orbis S.A.

Hotelarz

Korpo jakich wiele - centrala w centrum, zniżki do hoteli, premie. Są układy i ukladziki, w centrali można szybko zrobić karierę wiadomo jak, ale sięgać wysoko. Jest tu taka pani dyrektor od lansu (w sumie nikt nie wie za co to stanowisko), co jeździ po świecie ze swoim french lover. Żadne się oczywiście nie przyzna ale my WIEMY. To jest ta nowa jakość? To upadek jakichkolwiek wartości.

Kolega
@Hotelarz

W końcu ktoś nie boi się o tym mówić glosno…To wychodzi głęboko poza kontakty zawodowe, mydli sie wszystkim oczy, a zarzad kryje. Pozdrawiam.

Zadowolona

Pracuję w Orbisie od kilku lat i nie żałuję. Pomimo pandemii pensje są wypłacane na czas, są premie, bonusy, dofinansowanie do wczasów, świadczenia pomocowe, możliwy rozwój. Można skorzystać z noclegów w hotelach grupy ze zniżką. Nowe biuro w budynku Złotych Tarasów - super dojazd, dobre warunki do pracy. Do tego fajni ludzi w biurze i w hotelach, można zbudować sobie naprawdę świetne relacje - jak się tylko chce. Jak macie możliwość aplikowania, to polecam!

Lola
@Zadowolona

@Zadowolona, a po jakiego grzyba pracownicy mają jeździć do biura do Złotych Tarasów? Bonusy jakieś rozdają? Ja nic na ten temat nie wiem. Chyba, źe jesteś taka zadowolona bo tam siedzisz i (usunięte przez administratora) grzejesz.

Artur
@Lola

To chyba normalne ze pracownicy są w biurze . Czy może do tej pory pracowało się tu zdalnie? Ty pracujesz w innej lokalizacji czy dopiero interesujesz się robotą?

Pracuję w Orbis od kilkunastu lat w trakcie których zmieniałem hotele w ramach sieci i stanowiska. Moim zdaniem w branży hotelarskiej to najlepszy pracodawca - szkolenia, możliwość rozwoju, pensja na czas, bezpłatne smaczne posiłki, zniżki w hotelach na całym świecie, jasny program premiowy (do tego dofinansowania wyjazdów urlopowych i premie świąteczne). Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajne zespoły i ogólnie pozytywna atmosfera. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście kadry zarządzającej do pracowników. Jest wzajemny szacunek i zaufanie. Zdecydowanie polecam!

Sceptyczny
@Marcin

Fajna kryptoreklama :) Prawda jest taka , że im niższe stanowisko tym bardziej zgrany zespól. Czym wyższe stanowisko , a w szczególności w tzw. kierownictwo w biurze zarządu tym większy (usunięte przez administratora) , mobbing i niszczenie ludzi. W Hotelach , jeśli trafi się na ludzkiego GM rzeczywiście można popracować . Ale sumarycznie to typowe francuskie corpo. Pracownik jest tylko pozycją w budżecie i tak jest traktowany. A bonusy prawie takie same jak wymienia np. Biedra , no może poza kartą zniżkową do hoteli Accor ( DO ! 30% od ceny :) )

@Marcin

Wszystkie pozytywne opinie są pisane przez właścicieli

elmer3003
@Marcin

Opinia jak z oferty rekrutacyjnej... W rzeczywistości - brak jasnego podziału obowiązków, brak zakresu prac na danym stanowisku - co jest przyczyną częstych nadużyć... Mercure Katowice...

@elmer3003

Dzień dobry ELMER3003, Orbis posiada w Polsce ponad 40 hoteli działających pod markami Accor, jednak Mercure Katowice do nich nie należy.

Nnnn

Pracowałam w hotelach Accor w Polsce i za granica. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych firm, planuje powrót. W każdej pracy znajda się ludzie którzy nam „nie podejdą” ale nie obwiniałabym za to firmy samej w sobie bo Accor jest na prawdę dobrym pracodawcom, znam osobiście ludzi którzy pracują tam po kilkanaście lat.

Nnnn
@Nnnn

Poprawiam się, *pracodawcą ;)

Joanna
@Nnnn

A na jakie stanowiska w ogóle szukają? Bo nic nie piszesz co tam robiłaś?

Aplikowałeś do Orbis S.A. na stanowisko Kelner restauracyjny - Novotel Warszawa Airport? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
KP

W każdej firmie znajdą się tacy, którym nie pasuje i bez zastanowienia wrzucają negatywne opinie. Weźcie pod uwagę, że jednak zdecydowanej wiekszosci dobrze się pracuje. Już bylo wielu takich, ktorzy przeszli dalej i za chwilę żałowali, bo u sąsiada zawsze trawa bardziej zielona! Ludzie pracuja tu po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat - jak widac warunki i płaca dobra, bo nie chca sie nigdzie indziej ruszać.

Bombel

Usuwają niekomfortowe dla nich opinie więc nie należy się sugerować taką stroną

Urszula
@Bombel

Napisz proszę co sądzisz o tej firmie, tylko prawdę proszę. Może tym razem opinia się utrzyma.

pytanie

Czy zatrudniają państwo osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?

@pytanie

Dzień dobry, jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie w zależności od typu wykonywanej pracy, warunków przystosowanych odpowiednio do potrzeb danej osoby czy ewentualnych ograniczeń.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Orbis S.A.?

Sceptyczny

Trzymaj się jak najdalej od Biura Zarządu- ( i tak opinie zostanie zaraz usunięta) ale po raz kolejny piszemy , że to siedlisko zawiści z elementami mobbingu. W Hotelu jak się trafi, Są Hotele OK ale jak trafi się tzw. wynalazek Zarządu to płacz i zgrzytanie zębów.

Ba
@Sceptyczny

A w jakich działach taka zawiść i co masz na myśli pisząc wynalazek zarządu?

@Sceptyczny

Szanowny Sceptyczny, Mobbing jest nieakceptowalny w naszej organizacji i od lat zachęcamy, aby wszelkie jego przejawy zgłaszać. Bez względu, czy jesteś naszym Pracownikiem, czy już nie zachęcamy, aby zgłosić się do nas i przedstawić dowody w sprawie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jest to jedyny sposób na eliminację niechcianych zachowań.

Bbb

Zgadzam się w 100%

Bbb

Podać nazwiska?

Mateusz

A ja chciałbym pracować w Orbis, ale widocznie moje CV nie pasuje do profilu firmy :(

Zdobyslaw

mam duzy problem, id ponad rokubposzukuje moich dokumentow placiwych z czasiw gdy praciwalem w Orbis jako kierowca mechanik, zaklad transportu Warszawa. Archiwum Panstwowe poinformowalo mnie, ze obecnie jest to firma Motorent ale ani na miejscu czylibul Ostrobramska ani pid podanym nr telefinu nie jest mozliwe uzyskanie zadnych informacji. Moze tu znajde pomoc?

@Zdobyslaw

@ZDOBYSLAW zapraszam do napisania pytania na adres recepcja.orbis@accorinvest.com, myślę że będziemy w stanie udzielić informacji.

Orbis S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Kierownik w Warszawa. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co według Ciebie powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Renata 1313

Orbis nadal istnieje???Pierwsze słyszę,pracowaliśmy (usunięte przez administratora) lat,zlikwidowano firmę,dostaliśmy odprawy.O co tu chodzi?proszę o nazwy i miejsca istniejących hoteli pod tym szyldem.Zostawiłam w Orbisie 35 lat swojego życia.

@Renata 1313

Orbis ma się dobrze i posiada przeszło 4o hoteli w Polsce i 30 poza granicami, dla przykładu Sofitel Victoria, Sofitel Grand Sopot Novotel Warszawa Centrum ( d,. Forum), Mercure Kraków Stare MIasto czy Novotel Ibis Wrocław (d hotel Wrocław) czy Mercur Poznań (usunięte przez administratora) Merkury) pracują tu ludzie i z 30 letnim stażem i ci dla których jest to 1 praca po szkole. NIe ma już od lat biura turystycznego czy firmy transportowej .

@Renata 1313

@RENATA1313 Orbis nadal istniej i działa :-) Zapraszamy na nasza stronę www.orbis.pl gdzie znajdzie Pani aktualne informacje o firmie.

Renata 1313
@Orbis S.A.

To dobrze,bo to marka,na którą pracowało mnóstwo ludzi.Mój ostatni hotel, Neptun zburzono,wymienione wyżej istnieją,w Hotelu Forum,w recepcji zostawiłam też kilka lat pracy.Dziś swoje 90 urodziny świętował w nim dawny długoletni dyrektor Wilk.Bardzo miło wspominam lata w Orbisie,założyłam nawet grupę na FB,gdzie wspominamy dawne czasy.

kandydat

Niski poziom rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko księgowy. HR ma wiele do nauki, brak maseczek na rozmowie, I brak szacunku względem potencjalnego kandydata poprzez brak informacji zwrotnej. Na Zachodzie nie dopuszczalny jest brak odpowiedzi o rezultacie zatrudnienia. Niestety jezeli w HR pracują niekompetentne osoby...

@kandydat

@KANDYDAT niestety w dobie pandemii naszą firmę również dotykają wzmożone zwolnienia lekarskie co skutkuje opóźnieniami działań. Oczywiście otrzyma Pan/Pani odpowiedź zwrotną. W ORBIS obowiązują procedury sanitarne zarówno w hotelach jak i w Biurze Wsparcia, Pana/Pani doświadczenie na pewno zmobilizuje nas do przypomnienia tych zasad naszym Koleżankom i Kolegom.

Domi

Nie polecam, atmosfera bardzo się zmieniła na minus, niskie zarobki i obawa co dalej przez covid. Brak szkoleń i środków na jakieś integrację czy aktywności.

@Domi

Jeśli brak zwolnień pracowników z powodu (usunięte przez administratora) wypłacenie połowy premii w połowie roku i dodatkowej nagrody z zysku, rozpoczecie organizacji imprez świątecznych i uruchomienie pomocy świątecznej dla pracowników, oraz już zapowiedziane podwyżki, które będa miały miejsce od 1 stycznia, są dowodem na powyższe stwierdzenie, to tak. Oczywiście że sytuacja jest trudna z powodu (usunięte przez administratora) i obostrzeń rządowych oraz niewielkiej pomocy jaką dostały duże firmy, ale nie ma obaw co do przyszłości firmy Orbis z pewności patrzymy w przyszłośc zatrudniamy pracowników i dbamy o nich jak możemy. Wkrótce też zaczniemy szykować się do wypłaty premii rocznych.

Anty
@Orbis S.A.

Taak , PR jak zawsze na posterunku. Zgodnie z starym kawałem - "tylko przywalił z liścia , a mógł zabić . Łagodny i dobrotliwy pan". Same PR`owe zagrywki to nie wszystko. Czasami ludzie są dużo więcej wybaczyć , w miłej i przyjaznej atmosferze , niż większą (usunięte przez administratora) na galerach z nadzorcą z bacikiem stojącym za plecami.

Renata1313
@Domi

Jestem emerytowaną Orbisówką????35 lat pracy.Kiedyś byłam dumna,że pracowałam w takiej super firmie.Dziś z łezką w oku patrzę na nasze hotele,które rzekomo były nierentowne i trzeba było sprzedać Francuzom.W latach 1974-2000 dbano o pracowników i była wspaniała atmosfera,potem zmieniło się wszystko na gorsze.Dziś jestem szczęśliwa,że nie muszę uczestniczyć w tym cyrku i tresurze.

@Domi

Zgadzam się. Pensje warszawskie uwłaczają godności. Uciekłam po kilku miesiącach. Firma nieperspektywiczna.

ByłyPracownik

Zgadza się w 100%. Ale ważne , żeby wierchuszka z Zarządu dostała sześciocyfrowe premie

@Renata1313

Chciałby zapytać od jak dawna Pani nie pracuje, żeby wypowiadać sie o tym jak dziś jest w Firmie warto było być w środku? Zawsze moga sie zdarzyć niewałsciwe praktyki tego czy innego menedżera, ale staramy sie je elimnować jesli tylko o nich wiemy.

Napewno ostanie 2 lata nie pozwalały nam na takie inwestycje w pracownika jak przed pandemia, działalność hoteli była albo zupełnie albo częściowo ograniczona a my zdecydowalismy sie na utrzymanie zatrudnienia. Wraz poprawą sytuacji przyznaliśmy podwyżki zdecydowanie wyższe od tych w branży a szkolenia planujemy uruchomić od nowego roku jeśli tylko sytuacja nie ulegnie dalszemu pogorszeniu.

ByłyPracownik

Ale ważne , żeby wierchuszka z Zarządu dostała sześciocyfrowe premie

Mistrzu

Ostatnie ogłoszenie do księgowości. Ktoś co więcej moze powiedzieć. Jaka atmosfera? Czy i w jaki sposób obowiązuje praca zdalna. Prisze o informację

@Mistrzu

Pracujemy obecnie w biurze / zdalnie w trybie 50% na 50% ale zalezy to od dynamiki w ciągu miesiąca i jest do ustalenia z przełożonym.

Nikt

Praca w Szczecinie combo masakra dyrektor Gośka chroniona niewiadomo przez kogo ludzie ze stażem 15 nawet 20 uciekają A orbis tego nie widzi. A najlepsze że dyrektor Novotel ibis szczecin ma rodzinę na dziale gastronomicznej i ludzie milczą. Czas przyjrzeć się Pani A może menadżer roku? Żenada

alexander

prace w Orbis S.A. oceniam pozytywnie. pracowałem w jednym z Warszawskich popularnych hoteli, praca jest bardzo wymagająca, jest dużo dni pracujących - łącznie ze świetami weekendami itp, pracuje się tez na zmianach nocnych za które są wypłacane dodatki. jest korzystana umowa o prace i można pogodzić ja ze studiami. dużym plusem są zniżki dla pracowników i ich rodzin na noclegi w sieci na całym świecie, możliwość tez korzystania z posiłków pracowniczych. praca napewno dla młodych, odpowiedzialnych i dyspozycyjnych ludzi, warto być tez odpornym na stres bo goście są różni :) ja wspominam dobrze - musiałem zrezygnować z powodu covid :(

Autor
@alexander

Jaka jest zniżka na noclegi? Ile procent?

Renata

Przepracowałam w Orbis hotelach 35 lat,atmosfera była wspaniała,ludzie bardzo weseli i mili.Tak było od 1976 roku do 2010.Niestety ostatnie lata pracy wspominam bardzo źle,zaczął się mobbing,wyścig szczurów po lepsze stanowiska.Co najśmieszniejsze,awansowali najgorsi leserzy,ale umiejący ,,się zakręcić,,.Skończyły się przyjaźnie,atmosfera diametralnie się zmieniła.Gdy zburzyli mój hotel +10 pięter,376 pokoi)to na widok pustki po nim,po prostu się popłakałam.Bardzo lubiłam swoją pracę w recepcji i długo nie mogłam pogodzić się z likwidacją hotelu i wysyłką na ,,zieloną trawkę,, Na szczęście załapałam się na wcześniejszą emeryturę (wtedy).Dziś już nie pracuję,staram się żyć tylko tymi dobrymi wspomnieniami.Na fb założyłam grupę Orbis,gdzie wracamy pamięcią do tych wspaniałych lat świetności Orbisu.To była marka znana na całym świecie,byłam i jestem dumna,że miałam przyjemność pracować w hotelach właśnie tej firmy.Czytając opinie wyżej,nie sądzę,aby było tak i teraz pod zarządem Accor.

Gaba

nie polecam pracy w Orbis...niestety bardzo sie zawiodlam na kadrze zarzadzajacej w Krakowskim Ibisie

Na jakie benefity można liczyć w Orbis S.A.?

W naszej firmie oferujemy klasyczny dla branży hotelarskiej pakiet benefitowy oraz ciekawe dodatki. W ogłoszeniach rekrutacyjnych zawsze jest zawarta ogólna informacja nt. pakietu benefitowego, a podczas rozmowy rekrutacyjnej przekazywane są szczegóły.

Zostaw merytoryczną opinię o Orbis S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Orbis S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Orbis S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Orbis S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 7 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Orbis S.A.