3 Dodaj opinię
3 52 89 5 1

Opinie o Orbis S.A.

Sabinka

Praca bardzo fajna !:) dużo ciekawych ludzi można poznać :) ekipa w Ibis Łódź świetna !!:) gdy potrzebujesz wolnego dostajesz bez problemu, zarobki ok 2200 na miesiąc do tego premie półroczne! Kierownicy wymagający ale zawsze mili i uśmiechnięci, pomagają w każdym kłopocie! Darmowe noclegi w sieci Accorhotels , obiady pracownicze, wspólne śniadania co poniedziałek, prezenty na urodziny ! Imprezy pracownicze:) mega atmosfera polecam ta sieć !!

TakNie5
@Sabinka

Twoja opinia jest bardzo entuzjastyczna i na pewno zachęci inne osoby do składania CV. Podałaś sporo benefitów, a z atmosfery jesteś zadowolona. Chętnie dowiem się jakiego rodzaju umowy są proponowane pracownikom i czy są stabilne i długoterminowe? Na stronie https://www.praca.pl/720043,orbis_s_a,warszawa,firma.html jest sporo ofert pracy, głównie dla kelnerów, pokojowych i recepcjonistów. Warto tam zajrzeć.

TakNie3

Sabinka
 Rekomendacja
@Artur

Umowa jest na 3 miesiące próbna a później na dwa lata. Stabilne zatrudnienie , szanują pracownika . Po dwóch latach umowa jest na stałe.

Ana

Chybaraczej ie w Orbisie

@Sabinka

Czy firma zatrudnia pracowników na staż? Jeśli tak to gdzie można znaleźć informacje i naborze.Czy po takim stażu ,jest szansa na zatrudnienie?

Pracownik Nowy wpis
@Sabinka

Pierwszy raz słyszę o darmowych noclegach PRCOWNICZYCH! Owszem jeśli wykazała się wobec dyrektora lub Market Place Leadera i masz voucher to jak najbardziej wówczas wtedy masz nocleg free. Ale nie że śpisz za darmo po cenie pracowniczej... Zresztą.. "cena pracownicza" nie jest wcale taka extra. Na innych portalach turystycznych hotelowych znaleźć nocleg za zupełnie przyzwoita kwotę.... Wybacz ale pracuje ponad 10 lat i jestem bardzo zdziwiona tym co piszesz. Owszem imprezy integracyjne są dwa razy do roku oraz bywają integrację poszczególnych działów ... Co do pensji trzeba przyznać że jest zawsze na czas i nigdy nie było żadnych opóźnień czy poślizgów. Pamiętaj jednak że każdy hotel mamswoja własną politykę wobec swoich pracowników więc jeśli Ci się dobrze dzieje w tej firmie to bardzo dobrze.

TakNie

Nie polecam - niskie pensje brak podwyżek ( 3,5 % podwyżki max w obecnych czasach to kpina a nie podwyżka ) Cały sztab ludzi do kontrolowania pracownika na każdym kroku i wydawania poleceń. Jeśli jesteś na to gotowy możesz awansowac i potem ganiać innych pracowników a nawet zostać dyrektorem hotelu - wielu zaczynało na recepcji. Jesli chodzi o stanawiska administracyjne, księgowy , kadrowy zdecydowanie odradzam - stres wymagania, cała masa podkładek pod wszystko coraz więcej nowych prodedur i pracy a nic w zamian.

Tak1Nie1
@Pracownik

Z tego co piszesz wynika, że sposób zarządzania pozostawia wiele do życzenia. A co do niskich pensji - czy oprócz tego dostajecie premie za dobrą pracę i benefity? Dzięki.

@Joanna

Tak jest premia dwa razy w roku, ale jej wysokość nie jest pewna i od lat jest coraz mniejsza - jak doliczy się ją do pensji da sie przeżyć. Premia jest procentowa - czyli jak wszyscy pracownicy się bardzo strają i osiągną wymagane cele to dostaną określony procent od półrocznej pensji. Jak się da to pare gorszy pracownikowi wpadnie do kieszeni. Ale naprawdę przyzwoite pieniądze dostaną oczywiście Ci najlepiej zarabiający - bo premie sa procentowe. Także warto się starać ktoś zawsze skorzysta. Benefity stanardowo jak w kazdej dużej firmie.

@Pracownik

@Pracownik Nakreśl chociaż mniej więcej jaka to może być kwota przyznanej premii? Będę wdzięczna.

Były pracownik Nowy wpis
@Joanna

zależy kto ma co na umowie, ale przeciętnie dla recepcjonisty premia półroczna to około 1000 zł

Magda Nowy wpis

Dla młodych osób polecam prace w Orbis. Można nabrać doświadczenia i obycia z życiem zawodowym. Natomiast jest to ciężki kawałek chleba za śmieszne pieniądze (restauracja/recepcja). Natłok obowiązków, praca w święta, często proszona byłam również o przyjście w dzień wolny. Grafiki układane beznadziejnie np. 6 dni pracy, 1 dzień wolnego i potem znowu 5-6 dni pracy i 1 dzień wolnego. Brak wolnych weekendów, jedna niedziela wolna nie jest dla mnie wystarczająca. Nie wspomnę o tym, że każdy z nas ma rodzine/dzieci i weekend to czas kiedy można z nimi spędzić więcej czasu. Co dzień inna zmiana, człowiek potem jest zmęczony takim trybem życia. Kadra zarządzająca nie mająca pojęcia o zarządzaniu, brak jakiejkolwiek chęci do zmiany bądź wprowadzenia czegoś nowego. Ludzie pracują tam po 10-15 lat i nie są skorzy do zmian. Brak również pracowników na zmianach. Notorycznie byłam sama na zmianie, hotel pełen ludzi. A jak się jest samemu na zmianie to nie ma mowy o opuszczeniu stanowiska na posiłek, bo nie wyrobisz się potem z pracą. A nie będzie potem kiedy odebrać nadgodzin, bo każdy jest sam na zmianie, bo nie ma ludzi. I tak koło się zamyka :-) Jako młoda osoba myślałam, ze każdy zawód tak ciężko pracuje. Na szczęście podjęłam decyzję o odejściu i cieszę się, że nie muszę się martwić o wolne w nadchodzące święta

Tak4Nie

xxx Nowy wpis

Ibis Zabrze nie jest własnością ORBIS S.A. (usunięte przez administratora)

TakNie

Czy rozmowa rekrutacyjna w Orbis S.A. odbywa się również w języku angielskim?

Gość
@Pytanie

Wszystko zależy od stanowiska na jakie sie aplikuje

Aktualność
Grupa Hotelowa Orbis zdobywcą prestiżowego tytułu Aon Best employer w Polsce 2018! Zapraszamy na relację:
>https://www.facebook.com/AccorHotelsJobsPoland/posts/192612254712695
TakNie2
kandydat

link nie działa

mixx

Pracował ktoś w ibis hotel w Lublinie bądź innym mieście na kuchni lub jako pomoc kuchenna i może coś napisać na temat pracy atmosfery i wynagrodzenia pozdrawiam

Tak2Nie
Witold

Przykro mi, że praca w Orbis nie jest przez Ciebie dobrze wspominana. Możesz mi powiedzieć jak długo tam pracowałaś i czy taka sytuacja była od początku, czy dopiero od niedawna coś zaczęło się psuć? Na jakie zarobki może liczyć początkująca osoba? Mam nadzieję że wiesz coś na ten temat i udzielisz mi odpowiedzi na te pytania.

Szczery

Pracowałem jako recepcjonista w hotelu Novotel Warszawa Centrum przez prawie trzy miesiące i muszę powiedzieć, że moje wrażenia są bardzo złe. Osoby znajdujące się na stanowiskach menadżerskich w recepcji kompletnie nie szanują zwykłych pracowników. Ciągle się czepiają najmniejszych szczegółów i wytykają wszelkie błędy. Bardzo często straszą, że „sprawdzą wszystko na kamerach”. Ogólna atmosfera w zespole jest bardzo słaba, a rotacja pracowników ogromna. Ilość osób, które pracują jest zdecydowanie niewystarczająca (typowa polityka oszczędności) dla tak wielkiego hotelu (742 pokoje), dlatego pracy jest mnóstwo. Na porządku dziennym jest zmuszanie do nadgodzin, za które nikt nie zapłaci. Jedyne co to można je odebrać wtedy kiedy ktoś z kierownictwa się na to łaskawie zgodzi. Hotel w celu maksymalizacji zysków prowadzi politykę overbookingu, mianowicie sprzedawania więcej pokoi niż jest dostępnych, dlatego też sfrustrowani goście dla których zabrakło miejsca lub zmuszeni zostali do zamieszkania w pokoju niższego standardu wyżywają się na recepcjonistach. Warto również wspomnieć o strasznym grafiku. Zdarzało się nawet pracować w 9 na 10 dni. Po takim maratonie już nawet nie można było patrzeć na ludzi. Ogólnie panuje tam ogromny chaos i dezorientacja. Obieg informacji jest żartem. Kompletnie nie polecam podejmowania pracy w tym hotelu i dla tego pracodawcy.

Tak8Nie

Julita

Proszę, abyś nie wprowadzała użytkowników w błąd, ponieważ na forum GoWork.pl nie zachodzą żadne - jak określiłaś - "manipulacje". Każdy ma prawo wypowiedzieć się na forum niezależnie od tego, czy pisze o firmie w sposób pozytywny, czy też nie. Jednak istnieje tu regulamin, który obowiązuje nas wszystkich. Jeżeli dany komentarz został usunięty to zapewne nie był zgodny z regulaminem forum lub/i polskim prawem. Jeżeli masz wątpliwości, zawsze możesz zwrócić się do administracji serwisu: admin@gowork.pl

TakNie3
Artur

Nikt nie proponuje tego typu usług. Każdy ma prawo napisać swój komentarz bez względu na jego wydźwięk. Ważne, żeby był merytoryczny i w kulturalnej formie. Jeżeli jesteś pracownikiem Orbis napisz o warunkach zatrudnienia i podziel się swoim doświadczeniem z innymi użytkownikami forum.

Elatula

Zarobki niskie. Brak możliwości rozwoju. Kierownictwo obsadzane ludźmi z zewnątrz którzy nie koniecznie ogarniają co trzeba. Hotel oszczędza na czym się da. Klienci potem marudzą. Pracowalem 4 lata. Generalnie nie polecam. Novotel w Szczecinie Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Szanować pracownika

Tak12Nie1
AXLIN
@Elatula

niestety, mialam ten sam problem w Krakowie, 3 lata przepracowalam bez jakiejkolwiek mozliwosci awansu, oszczednosci niestety są generowane, z takich dzialan kierownictwo (czesto niewykształcone, trzymajace sie swej posady kurczowo przez lata) dostaje premie, smutne to

Tak6Nie
@AXLIN

Możecie napisać, czy firma Orbis preferuje zatrudnianie osób z doświadczeniem zawodowym, czy raczej osób świeżo po ukończonych studiach, które szukają swojego pierwszego miejsca pracy? Ciekawi mnie, jak to było w Waszych przypadkach, dlatego zachęcam do dyskusji na ten temat.

Anonim
Nazwa działu: Handlowy

Poznan-Novotel. Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko recepcjonisty dotyczyły osobowosci :pytania o kreatywnosc, jakie mamy pzyklady z zycia na dowod tej cechy, czy jest sie osoba ktora wspiera i stara sie rozwiazywac rozne problemy,preferowane osoby uśmiechniete z mila aparycja, ktore sa gotowe na animatorowanie gości. Jesli chodzi o proponowana płace to 2800(słownie dwa tysiące osiemset złotych) brutto/pelen etat/umowa o prace na okres probny 3msc, pozniej 3000 (słownie trzy tysiące złotych)brutto. Obowiązków dużo.Zmianowa praca, roznie w swieta, czesto za kogos trzeba przyjsc.

Tak5Nie
Honorata
@Anonim

Wiele osób z całą pewnością szukało informacji odnośnie tego, jak w Orbis przedstawia się cały proces rekrutacyjny. Dlatego świetnie, że zechciałeś nam go w szczegółach opisać. Czy ostatecznie zdecydowałeś się podjąć pracę w tej firmie. A jak wygląda sprawa ze znajomością języków obcych? Wystarczy ich komunikatywna znajomość, czy raczej wymagają zaawansowanego poziomu?

maksik

jak na początek ok zarobki i fajni ludzie, chociaż pracy jest sporo. pisze o pracy na recepcji w Warszawie

@maksik

Dziękuje za informacje na temat warunków pracy w konkretnej lokalizacji. Możesz powiedzieć nam coś więcej na temat pracy w Orbisie? Czy poleciłbyś tę pracę młodym osobom, które posiadają już niezbędne kwalifikacje jednak mają niewielkie doświadczenie? Czekamy na Twój komentarz.

maksik
@Julita

Jasne, od początku masz wszystko tłumaczone, przechodzisz wdrożenie i uczysz się nowych kompetencji. Ludzie są naprawdę spoko.

@maksik

Swoją wypowiedzią zapewne nieco uspokoiłeś osoby, które aplikowały do Orbis i nurtowało ich, jacy ludzie pracują w tym miejscu. Czy masz jakieś wskazówki dla osób, które czeka rozmowa kwalifikacyjna? Podpowiesz nam, co zrobić, by najlepiej na niej wypaść?

klunton
@maksik

tyle slodkich wypowiedzi na temat firmy, ale nikt nie wpadł na pomysł, żeby napisać coś o zarobkach. Ludzie, czy wy umiecie czytać ze zrozumieniem? do sedna: ile proponują na początku Recepcjoniście w Warszawie?

Tak3Nie

@maksik

Co rozumiesz przez "ok zarobki"?

Oszukana jak dziecko
@Elatula

Witaj . Nie wiem ile w Wawie ale w Łodzi mozesz liczyc na (usunięte przez administratora)brutto. Z tego co wiem to stawki nie odbiegaja od siebie w całej Polsce. Własnie sie zwalniam z tego cyrku. Poswiecilam im ponad 8 miesiecy zycia i tylko slyszalam obietnice. Jedna kpina.

Tak4Nie

@Oszukana jak dziecko

Zawsze jakoś cieplej mi się robi jak słyszę że ktoś się zwalnia ???? a co do zarobków (usunięte przez administratora)brutto to nie są "spoko zarobki" w każdym markecie się tyle dostaje

Tak2Nie
Kasia

Ile obecnie można zarobić jako recepcjonistka?

Tak59Nie
Kasia

Ile obecnie zarabia się na recepcji?

Tak3Nie

Beata

Jakieś opinie na temat pracy w charakterze recepcjonistki? Hotel Mercure Gdynia, z góry dziękuję

Beata

Czy jakieś opinie na temat pracy w charakterze recepcjonistki - w Trójmieście ? Z góry dziękuję

TakNie

Wiarygodne opinie dotyczące pracy w przedsiębiorstwie, to cenna wskazówka dla osób, które rozważają zatrudnienie w firmie. Posiadasz informacje na temat atmosfery panującej w Orbis S.A.? Napisz o tym!

juli

Pracuję od niedawna, jest ok, ludzie mili i pomocni. Zarobki w porządku. Polecam.

TakNie2

Aktualność
Tak świętujemy zdobycie tytułu Aon Best Employer 2018 w Polsce :) Szukasz pracy? Dołącz do nas!

>https://www.facebook.com/AccorHotelsJobsPoland/posts/193599147947339
Justyna

Jak się pracuje? Może ktoś podpowie, warto aplikować?

Iza

Czy firma potrzebuje aktualnie pracowników? nie mogę nic namierzyć.

@Iza

Oczywiście, zapraszamy do odwiedzenia naszej strony rekrutacyjnej: http://hotelovekariery.pl/oferty-pracy/ :)

Julita

@anonymous, czy tego typu sytuacje były zgłaszane gdzieś do przełożonych? Może to by pomogło w tej sprawie? A masz informacje jak pracuje się w innych działach? Czy oprócz pensji podstawowej można liczyć na dodatkowe benefity pozapłacowe? Czy jest tu jakaś osoba, która może ostatnio była na rozmowie w Orbis? Podzielcie się opinią z innym użytkownikami.

Waldi

Nie przesadzajcie z tym uciekaniem. Dobra firma to nie znaczy , że wszystko jest idealne.

Julita

@Klara - a możesz napisać nieco więcej? Być może firma się rozwija, stąd nowe oferty pracy. Właśnie pojawiło się ogłoszenie dla kandydatów na stanowisko recepcjonistki - jakie są proponowane warunki zatrudnienia na tym stanowisku? Czy Orbis SA zapewnia dodatkowe benefity, np. prywatną piekę medyczną?

K
@Julita

Warunki finansowe zależą od doświadczenia, stanowiska i innych czynników jak w każdej firmie. Benefity są i to sporo.

Justyna

Taka fajna firma i nie daje mi spokoju dlaczego nawet oni maja takie potrzeby kadrowe? Czyżby braki fachowców na rynku pracy dawały się we znaki firmom?

madziks

Ja jestem bardzo zadowolona z pracy w Orbisie - fajna załoga, dużo benefitów, szkolenia. Polecam wszystkim, którzy lubią pracę z ludźmi i szukają miejsca na dłużej.

Konrad

Świetna firma to i praca jest fajna. Jeszcze nie tak dawno nawet marzyć o pracy w takiej firmie nie było sensu bo była poza zasięgiem. Czy praca w inwestycjach jest jeszcze?

Zaangażowana pasjonatka hotelarstwa

Pracuję już kilka lat w Orbis. Ugruntowana pozycja na rynku, duża firma notowana na giełdzie, gdzie nie ma mowy o działaniu wbrew lub na granicy prawa. Jest Uklad Zbiorowy i działające związki zawodowe wiec prawa pracownika są mocno przestrzegane, m.in. system premiowania rzetelnie rozliczany, jubileusze itp. Szkolenia dostępne na wyciągnięcie ręki właściwie codziennie w temacie szkoleń coś się dzieje. Żadna inna firma jeszcze tyle we mnie nie zainwestowała jeśli chodzi o szkolenia, w tym studia podyplomowe, indywidualny kurs językowy i inne z mojej dziedziny pracy. Opieka medyczna, elastyczny czas pracy (w zal od stanowiska), praca z domu. Wartości firmy to m.in. zaufanie i szacunek i w takiej atmosferze pracuję.

Tak5Nie4

Zostaw opinię o Orbis S.A. - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie