Orbis S.A.

2.5 Dodaj merytoryczną opinię
baner wywiady

Opinie o Orbis S.A.

Marcin
 Rekomendacja

Pracuję w Orbis od kilkunastu lat w trakcie których zmieniałem hotele w ramach sieci i stanowiska. Moim zdaniem w branży hotelarskiej to najlepszy pracodawca - szkolenia, możliwość rozwoju, pensja na czas, bezpłatne smaczne posiłki, zniżki w hotelach na całym świecie, jasny program premiowy (do tego dofinansowania wyjazdów urlopowych i premie świąteczne). Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajne zespoły i ogólnie pozytywna atmosfera. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście kadry zarządzającej do pracowników. Jest wzajemny szacunek i zaufanie. Zdecydowanie polecam!

16

Pracodawca

@elmer3003

Dzień dobry ELMER3003, Orbis posiada w Polsce ponad 40 hoteli działających pod markami Accor, jednak Mercure Katowice do nich nie należy.

Janusz Nowy wpis
Pracownik

Pracuję w Orbis od kilkunastu lat w trakcie których zmieniałem hotele w ramach sieci i stanowiska. Moim zdaniem w branży hotelarskiej to najlepszy pracodawca - szkolenia, możliwość rozwoju, pensja na czas, bezpłatne smaczne posiłki, zniżki w hotelach na całym świecie, jasny program premiowy (do tego dofinansowania wyjazdów urlopowych i premie świąteczne). Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajne zespoły i ogólnie pozytywna atmosfera. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście kadry zarządzającej do pracowników. Jest wzajemny szacunek i zaufanie. Zdecydowanie polecam!

Kazik Nowy wpis
Kandydat
@Janusz

Czyli miałaś możliwość awansu. Fajnie że potrafią docenić długoletnich pracowników. Te zniżki w hotelach mogłaś wykorzystać także na wyjazdy z rodziną czy tylko tobie personalnie przysługiwały?

Lolita Nowy wpis
Były pracownik

Lepiej tu nie pracuj, jeśli chcesz być w dobrym zdrowiu psychicznym. BZ Warszawa - księgowość, szkoda gadać. Niektórzy nie powinni być kierownikami.

Paulina Nowy wpis
Kandydat
@Lolita

A co się takiego dzieje, że można psychicznie upaść? Dużo obowiązków nakładają na pracownika, czy z kierownikami ciężko się dogadać? Podałabyś jakiś przykład?

Yinv
Kandydat

Aplikowałam na stanowisko recepcjonistki do jednego z waszych największych hoteli. Zaproponowana stawka netto na tej pozycji to 3350 zł! Chyba żarty sobie robicie. Praca na trzy zmiany, ogromny natłok obowiązków, bo liczba pracowników jest ograniczona do minimum. Nie polecam. Nic dziwnego, że na okrągło rekrutujecie, bo pracownicy uciekają.

Ilona
Inne
@Yinv

Ale te informacje są zawarte w ogłoszeniu, czy byłaś na rozmowie rekrutacyjnej? A do tej pensji nie ma żadnych premii?

@Orbis
Inne
@Ilona

@Yinv, @Ilona wynagrodzenie podstawowe jest tylko jednym z elementów naszej polityki wynagradzania Pracowników. Dodatkowy pakiet dla każdego Pracownika obejmuje między innymi: system premiowy, prywatną opiekę medyczną, dofinansowania do wypoczynku, wsparcie przedświąteczne, posiłki pracownicze i uniformy, nagrody jubileuszowe oraz zniżki do hoteli. Więcej szczegółowych informacji przekazujemy na spotkaniach. Chętnych na taki pakiet serdecznie zapraszamy :-)

Yinv
Kandydat
@@Orbis

Dzień dobry, Zapewnienie pracownikowi uniformu jest chyba obowiązkiem, a nie korzyścią. :) Dobrze byłoby od razu podać widełki w ogłoszeniu, żeby uszanować czas kandydatów. System premiowy owszem jest, ale powiedziano mi o nim jedynie, że „muszą być spełnione warunki”. % z „upsellingu” nie ma.

Bartek
Kandydat
@Yinv

Masz racje. Ubranie służbowe to nie benefit. A jeśli chodzi o zniżkę na inne hotele tej sieci dla pracowników to powiedzieli ci ile ona wynosi? Ta kasa o której wspomniałaś to może tylko na początek. Potem nie była przewidziana podwyżka?

Piotr
Były pracownik
 Pytanie

@pracodawca Jak można się skontaktować z firmą Orbis ? Telefonu albo nikt nie odbiera albo okazuje się że taki numer nie istnieje. Na wielokrotne maile nikt nie odpowiada. Mam pilną sprawę do działu kadr i nie moge się skontaktowac - to jakieś skandaliczna polityka.

 Rozmowa kwalifikacyjna
Aplikowałeś do Orbis S.A. na stanowisko Kelner restauracyjny - Novotel Warszawa Airport? Opisz swoje wrażenia z rozmowy kwalifikacyjnej. Jaką umowę proponuje pracodawca? Jaki był rezultat rozmowy?
Pytanie
 Pytanie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Orbis S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Karolina
Pracownik
 Pytanie

Jak skontaktować się z Państwem w sprawie faktury, ponieważ nie mogę się dodzwonić na numer telefonu 48 22 829 39 69, na emaila recepcja.orbis@accorinvest.com też nie otrzymałam odpowiedzi. Pod jakim numerem tel lub emaila mam się kontaktować

Pracodawca

@Karolina

Szanowna Pani, dziękujemy za informację. Recepcja na bieżąco przekazuje rozmowy telefoniczne i przesyła korespondencję e-mailową do odpowiednich osób, które mogą być w tym czasie np. na urlopie. Prosimy o ponowne przesłanie e-maila.

Piotr
Inne
@Orbis S.A.

Szanowny "pracodawco" - podany numer telefonu to zupełna fikcja - nikt tam nie odbiera . Wielka "firma" do której nie można sie dodzwonić - raczej wielka żenada

Żenada
Były pracownik

No żenada, nie polecam w księgowości i w kadrach. Człowieka mają za nic. Są jednostki wyróżniane a reszta gnój. Zero zespołu. Raczej oczernianie i pomiatanie i fochy szefowej bo zapiła...

Roman
@Żenada

Na czym to zachowanie polega i dlaczego piszesz, że zero zespołu? Można wiedzieć, jak ludzie są tu do siebie nastawieni i jak w związku z tym układają sobie współpracę?

Agnieszka

Aj,aj, trochę przypomina mi to stare, gimnazjalne czasy :) Szkoda, że tak wychodzi, w końcu jesteśmy dorośli. Bardzo takie zachowanie utrudnia pracę? czy można robić swoje? Chciałabym aplikować do biura, gdy wpadnie jakaś oferta pracy, ale nie chciałabym pracować w takiej atmosferze niestety.

Bbb
Były pracownik

Zostałam zniszczona psychicznie przez jedną "mądrą", bo po znajomości dostała stołek pseudo kierownika... Sprawa już była w sądzie.... Powinnam dostać odszkodowanie za straty moralne i psychiczne

Pracodawca

@Bbb

Szanowna Pani, przywołane zachowanie jest bardzo poważnym zarzutem i nie jest tolerowane w miejscu zatrudnienia. Przy tego typu oskarżeniach łatwo jednak o pomówienie, dlatego funkcjonują u nas procedury, które mają zapobiegać tego typu wydarzeniom i pozwolić na odpowiednią reakcję na informacje przekazywane od Pracowników. Jeżeli ma Pani więcej informacji na ten temat, to prosimy o bezpośredni kontakt na recepcja.orbis@accorinvest.com, gdzie Pani prośba o kontakt będzie przekazana do odpowiednich osób.

Sceptyczny
Były pracownik
@Orbis S.A.

Procedury , procedurami a życie w Orbisie , życiem. Proszę sprawdzić ile spraw z powództwa pracowników kończy się wygraną zwolnionych pracowników pod wydumanymi przyczynami. Prawda jest taka , że może macie miód na ustach ale pracują u was ludzie na niższych stanowiskach kierowniczych , którym nie powinno się powierzyć mopa w kiblu do kierowania , nie mówiąc o zarządzaniu personelem ludzkim. Lata temu badano poziom satysfakcji u pracowników Hoteli i Biura Zarządu Po pewnym badaniu w dziale księgowości BZ zaprzestano dalszego drążenia tematu- lepiej nie pytać i nie wiedzieć niż naprawiać. Taniej , bezpieczniej i lepiej wygląda w folderach reklamowych. Pracowałem kilka lat i szczerze mówiąc jedyną pamiątką jest kilkadziesiąt tysięcy zasądzonego odszkodowania na koncie bankowym.

1
Ilona
@Bbb

Może napiszesz o wyniku sprawy? Zrozumiałam że ona jest jeszcze w toku, ale kiedy się skończy to odezwij się proszę..

Były pracownik
Były pracownik
@Sceptyczny

Pracowałam w Orbis S.A. ( Accor ) przez 30 lat. Zwolniono mnie, bo nie spodobałam się nowemu dyrektorowi. Oficjalny powód to były zwolnienia grupowe. Ostatni dzień pracy po 29 latach wyglądał tak, iż leżałam na podłodze w toalecie i dosłownie wyłam z przerażenia. Nie mogłam zrozumieć, dlaczego mi to zrobiono. Tenże dyrektor znęcał się nad wieloma pracownikami, stosował (usunięte przez administratora)itp., wszyscy o tym wiedzieli, ale nikt nic nie robił. Nawet ankieta pracownicza odgórna zdyskwalifikowała tego dyrektora i dalej nic nie zrobiono. Niektórzy nawet mieli przyjemność w pomaganiu temu Panu Dyrektorowi. Ten dyrektor spokojnie i w chwale odszedł na wysłużoną emeryturę przy okazji niszcząc wiele osób. Zgadzam się też z poprzednią opinią iż wielu kierowników nie nadaje się do pełnienia tej funkcji. Panuje zasada wyścigu szczurów, osoby młode są wysyłane na bardzo drogie szkolenia, po czym wyszkoleni, odchodzą gdzie indziej. Ja osobiście mam dużą, dużą, dużą zadrę w sercu. Po tych przeżyciach leczyłam się u psychiatry.

Artur
@Były pracownik

Rozumiem, ze po 30 latach pracy takie zwolnienie może być szokiem, ale jeśli szykowały się zwolnienia grupowe to mogłaś się spodziewać że coś takiego się wydarzy. Dużo osób wtedy zwolniono razem z tobą? Dostaliście odprawy?

Pracodawca
Pracownik
@Były pracownik

Zwolnień grupowych w Orbis poza programem dobrowolnych odeść nie było od co najmniej 8 lat bo tyle tu pracuję, także to jakaś straszna historia sprzed lat

Hotelarz
Pracownik
 Pytanie

Korpo jakich wiele - centrala w centrum, zniżki do hoteli, premie. Są układy i ukladziki, w centrali można szybko zrobić karierę wiadomo jak, ale sięgać wysoko. Jest tu taka pani dyrektor od lansu (w sumie nikt nie wie za co to stanowisko), co jeździ po świecie ze swoim french lover. Żadne się oczywiście nie przyzna ale my WIEMY. To jest ta nowa jakość? To upadek jakichkolwiek wartości.

Kolega
Pracownik
@Hotelarz

W końcu ktoś nie boi się o tym mówić glosno…To wychodzi głęboko poza kontakty zawodowe, mydli sie wszystkim oczy, a zarzad kryje. Pozdrawiam.

Zadowolona
Pracownik

Pracuję w Orbisie od kilku lat i nie żałuję. Pomimo pandemii pensje są wypłacane na czas, są premie, bonusy, dofinansowanie do wczasów, świadczenia pomocowe, możliwy rozwój. Można skorzystać z noclegów w hotelach grupy ze zniżką. Nowe biuro w budynku Złotych Tarasów - super dojazd, dobre warunki do pracy. Do tego fajni ludzi w biurze i w hotelach, można zbudować sobie naprawdę świetne relacje - jak się tylko chce. Jak macie możliwość aplikowania, to polecam!

Lola
Pracownik
 Pytanie
@Zadowolona

@Zadowolona, a po jakiego grzyba pracownicy mają jeździć do biura do Złotych Tarasów? Bonusy jakieś rozdają? Ja nic na ten temat nie wiem. Chyba, źe jesteś taka zadowolona bo tam siedzisz i (usunięte przez administratora) grzejesz.

Artur
Kandydat
@Lola

To chyba normalne ze pracownicy są w biurze . Czy może do tej pory pracowało się tu zdalnie? Ty pracujesz w innej lokalizacji czy dopiero interesujesz się robotą?

Marcin
 Rekomendacja

Pracuję w Orbis od kilkunastu lat w trakcie których zmieniałem hotele w ramach sieci i stanowiska. Moim zdaniem w branży hotelarskiej to najlepszy pracodawca - szkolenia, możliwość rozwoju, pensja na czas, bezpłatne smaczne posiłki, zniżki w hotelach na całym świecie, jasny program premiowy (do tego dofinansowania wyjazdów urlopowych i premie świąteczne). Praca dynamiczna i wymagająca, nie ma czasu na nudę - mi to odpowiada, bo czas szybko mija :) Poza tym fajne zespoły i ogólnie pozytywna atmosfera. Na przestrzeni lat bardzo zmieniło się podejście kadry zarządzającej do pracowników. Jest wzajemny szacunek i zaufanie. Zdecydowanie polecam!

16
Sceptyczny
@Marcin

Fajna kryptoreklama :) Prawda jest taka , że im niższe stanowisko tym bardziej zgrany zespól. Czym wyższe stanowisko , a w szczególności w tzw. kierownictwo w biurze zarządu tym większy (usunięte przez administratora) , mobbing i niszczenie ludzi. W Hotelach , jeśli trafi się na ludzkiego GM rzeczywiście można popracować . Ale sumarycznie to typowe francuskie corpo. Pracownik jest tylko pozycją w budżecie i tak jest traktowany. A bonusy prawie takie same jak wymienia np. Biedra , no może poza kartą zniżkową do hoteli Accor ( DO ! 30% od ceny :) )

4
Pracownik
@Marcin

Wszystkie pozytywne opinie są pisane przez właścicieli

elmer3003
Pracownik
@Marcin

Opinia jak z oferty rekrutacyjnej... W rzeczywistości - brak jasnego podziału obowiązków, brak zakresu prac na danym stanowisku - co jest przyczyną częstych nadużyć... Mercure Katowice...

Pracodawca

@elmer3003

Dzień dobry ELMER3003, Orbis posiada w Polsce ponad 40 hoteli działających pod markami Accor, jednak Mercure Katowice do nich nie należy.

Nnnn
Były pracownik

Pracowałam w hotelach Accor w Polsce i za granica. Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych firm, planuje powrót. W każdej pracy znajda się ludzie którzy nam „nie podejdą” ale nie obwiniałabym za to firmy samej w sobie bo Accor jest na prawdę dobrym pracodawcom, znam osobiście ludzi którzy pracują tam po kilkanaście lat.

Nnnn
Pracownik
@Nnnn

Poprawiam się, *pracodawcą ;)

Joanna
@Nnnn

A na jakie stanowiska w ogóle szukają? Bo nic nie piszesz co tam robiłaś?

KP
Pracownik

W każdej firmie znajdą się tacy, którym nie pasuje i bez zastanowienia wrzucają negatywne opinie. Weźcie pod uwagę, że jednak zdecydowanej wiekszosci dobrze się pracuje. Już bylo wielu takich, ktorzy przeszli dalej i za chwilę żałowali, bo u sąsiada zawsze trawa bardziej zielona! Ludzie pracuja tu po kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat - jak widac warunki i płaca dobra, bo nie chca sie nigdzie indziej ruszać.

Bombel
Pracownik

Usuwają niekomfortowe dla nich opinie więc nie należy się sugerować taką stroną

Urszula
@Bombel

Napisz proszę co sądzisz o tej firmie, tylko prawdę proszę. Może tym razem opinia się utrzyma.

1
pytanie
Kandydat
 Pytanie

Czy zatrudniają państwo osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Pracodawca

@pytanie

Dzień dobry, jesteśmy otwarci na zatrudnianie osób z orzeczeniem o niepełnosprawności. Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie w zależności od typu wykonywanej pracy, warunków przystosowanych odpowiednio do potrzeb danej osoby czy ewentualnych ograniczeń.

Pytanie
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Orbis S.A.?

Sceptyczny
Były pracownik
@Pytanie

Trzymaj się jak najdalej od Biura Zarządu- ( i tak opinie zostanie zaraz usunięta) ale po raz kolejny piszemy , że to siedlisko zawiści z elementami mobbingu. W Hotelu jak się trafi, Są Hotele OK ale jak trafi się tzw. wynalazek Zarządu to płacz i zgrzytanie zębów.

Ba
Kandydat
 Pytanie
@Sceptyczny

A w jakich działach taka zawiść i co masz na myśli pisząc wynalazek zarządu?

Pracodawca

@Sceptyczny

Szanowny Sceptyczny, Mobbing jest nieakceptowalny w naszej organizacji i od lat zachęcamy, aby wszelkie jego przejawy zgłaszać. Bez względu, czy jesteś naszym Pracownikiem, czy już nie zachęcamy, aby zgłosić się do nas i przedstawić dowody w sprawie. Jest to niezwykle istotne, ponieważ jest to jedyny sposób na eliminację niechcianych zachowań.

Bbb
Były pracownik
@Sceptyczny

Zgadzam się w 100%

Bbb
Inne
 Pytanie
@Orbis S.A.

Podać nazwiska?

Mateusz
Kandydat

A ja chciałbym pracować w Orbis, ale widocznie moje CV nie pasuje do profilu firmy :(

Zdobyslaw
Były pracownik
 Pytanie

mam duzy problem, id ponad rokubposzukuje moich dokumentow placiwych z czasiw gdy praciwalem w Orbis jako kierowca mechanik, zaklad transportu Warszawa. Archiwum Panstwowe poinformowalo mnie, ze obecnie jest to firma Motorent ale ani na miejscu czylibul Ostrobramska ani pid podanym nr telefinu nie jest mozliwe uzyskanie zadnych informacji. Moze tu znajde pomoc?

Pracodawca

@Zdobyslaw

@ZDOBYSLAW zapraszam do napisania pytania na adres recepcja.orbis@accorinvest.com, myślę że będziemy w stanie udzielić informacji.

Administrator

Orbis S.A. prowadzi rekrutację na stanowisko Kierownik w Warszawa. Wziąłeś udział w tym procesie? Na co według Ciebie powinny zwrócić uwagę osoby rozważające pracę w firmie.

Renata 1313
Były pracownik
 Pytanie
@Administrator

Orbis nadal istnieje???Pierwsze słyszę,pracowaliśmy (usunięte przez administratora) lat,zlikwidowano firmę,dostaliśmy odprawy.O co tu chodzi?proszę o nazwy i miejsca istniejących hoteli pod tym szyldem.Zostawiłam w Orbisie 35 lat swojego życia.

Pracodawca

@Renata 1313

Orbis ma się dobrze i posiada przeszło 4o hoteli w Polsce i 30 poza granicami, dla przykładu Sofitel Victoria, Sofitel Grand Sopot Novotel Warszawa Centrum ( d,. Forum), Mercure Kraków Stare MIasto czy Novotel Ibis Wrocław (d hotel Wrocław) czy Mercur Poznań (usunięte przez administratora) Merkury) pracują tu ludzie i z 30 letnim stażem i ci dla których jest to 1 praca po szkole. NIe ma już od lat biura turystycznego czy firmy transportowej .

Pracodawca

@Renata 1313

@RENATA1313 Orbis nadal istniej i działa :-) Zapraszamy na nasza stronę www.orbis.pl gdzie znajdzie Pani aktualne informacje o firmie.

Renata 1313
Były pracownik
@Orbis S.A.

To dobrze,bo to marka,na którą pracowało mnóstwo ludzi.Mój ostatni hotel, Neptun zburzono,wymienione wyżej istnieją,w Hotelu Forum,w recepcji zostawiłam też kilka lat pracy.Dziś swoje 90 urodziny świętował w nim dawny długoletni dyrektor Wilk.Bardzo miło wspominam lata w Orbisie,założyłam nawet grupę na FB,gdzie wspominamy dawne czasy.

kandydat
Kandydat

Niski poziom rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko księgowy. HR ma wiele do nauki, brak maseczek na rozmowie, I brak szacunku względem potencjalnego kandydata poprzez brak informacji zwrotnej. Na Zachodzie nie dopuszczalny jest brak odpowiedzi o rezultacie zatrudnienia. Niestety jezeli w HR pracują niekompetentne osoby...

Pracodawca

@kandydat

@KANDYDAT niestety w dobie pandemii naszą firmę również dotykają wzmożone zwolnienia lekarskie co skutkuje opóźnieniami działań. Oczywiście otrzyma Pan/Pani odpowiedź zwrotną. W ORBIS obowiązują procedury sanitarne zarówno w hotelach jak i w Biurze Wsparcia, Pana/Pani doświadczenie na pewno zmobilizuje nas do przypomnienia tych zasad naszym Koleżankom i Kolegom.

Zostaw merytoryczną opinię o Orbis S.A. - Warszawa

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Orbis S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy Orbis S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 24.

  • Jakie są opinie pracowników o pracy w Orbis S.A.?

    Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 5 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Orbis S.A.
Przejdź do nowych opinii