Opinie o PTKraj w Zielona Góra

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy PTKraj. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PTKraj o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja - działalność związana z oświatą

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PTKraj w Zielona Góra

Xxx Nowy wpis

Jeśli chciałby ktoś podjąć współpracę i chciałby pieniądze na czas to nie ma co się łudzić, bo tak nie będzie. Część wychowawców to totalne gbury bez pomysłu na poradzenie sobie ze sobą, ale można trafić na wyjątki. Ogólnie nie polecam

Romek

Tu troszeczkę muszę się zgodzić, że kadra wychowawcza jest powiedzmy, starsza, trochę żle dobrana. Ale kadra rekrutowana młodsza nie jest jeszcze dojżała ! Przeceniająca swoje umiejętności i praktyką w pracy z dziećmi, choć chwalą się nie bywale. Ja jestem już w grupie starszyzny ale świetnie dogaduje się z dziećmi i młodzieżą myśle że nawet dorównuje młodszym. Prowadzac w tym roku grupy w trzech koloniach w Gdańsku z różnych środowisk. Dzieci - młodzież doceniła moją prace jako wychowawcę. Utrzymuje kontakt na forach społecznościowych. Na końcowych apelach dziękują za opieką w postaci laurek i osobistych podziękowań! to chyba o czymś świadczy? Ja jestem zadowolony z rekrutacji uczestników na kolonię, Kadra kierownicza, KO, Sportu była świetna. Warunki obiektów sportowych były bardzo skromne to nie to co przysłowiowy ( Hutnik ) dalismy radę przeprowadzić wszystkie zadańia ! Jeśli chodzi o program wycieczek i zwiedzanią mam tylko jedną uwagę by skrucić wycieczkę śladami Heweliusza na kożyść Pomnika Poczty Gdańskiej to był też ważny punkt polskości w Gdańsku !! Sumując w tym roku 2022r. nie mam większych uwag ! Pozdrawiam uczestników kolonii jak i kadrę .

Jola Nowy wpis
@Romek

Romek ma racje. Firma solidna-płaci , tak jak w umowie. Kadra fantastyczna- starsza doświadczona i młodsza, która się uczy. Jest ciągła współpraca miedzy wychowawcami , instruktorami i kierownictwem. Ważne są dzieci. Nawet przy skromniejszych warunkach , czy finansach pobyt dzieci jest urozmaicony. A rekrutacja jest taka sama , jak w innych firmach . Pozdrawiam Wszystkich.

były pracownik Nowy wpis
@Romek

tą opinię chyba sami sobie wystawili......(usunięte przez administratora)u nich to mało powiedziane nie dośc że na wypłatę czeka się miesiącami to jeszcze zaniżają wszytko jak leci....a teraz UWAGA!!! dostałam pit z kwotami które mi się należały a których nigdy nie zobaczyłam.....

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w PTKraj? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

BYŁY PARCOWNIK

REKRUTACJA TO PRYSZCZ,ALE ILE NA WYPŁATĘ CZEKASZ -OTO JEST PYTANIE.PROBLEM TYLKO KOGO PYTAĆ SKORO NIKT W FIRMIE NIE ODBIERA TELEFONÓW? :(

Były pracownik. Nowy wpis

Jaka rekrutacja chłopie trzymaj się z daleka od tej firmy.Dziwię się że ta firma w firmie jeszcze istnieje. Kasa po terminie i to nie zawsze płacone a szefostwo totalna porażka nie wspomnę o kadrze tzw dodatkowej.

Mateusz

Z roku na rok jest coraz gorzej z wami. Kadrę dobieracie coraz gorszą i starszą. Dzieci non stop się skarżą na złe traktowanie przez wychowawców. Skandal i (usunięte przez administratora) Może byście ruszyli swoje szanowne zadki i posprawdzali kogo wysyłacie z dziećmi, bo to w głowie sie nie mieści. Nie wiem zróbcie coś ze sobą bo to przechodzi ludzkie pojęcie.

Pielęgniarka

?

Wychowawca

Do wszystkich co chcieli by rozpocząć współpracę z PTKraj, jak najdalej od tej firmy, wakacje zakończyły się już 41 dni temu, obiecują góry złota a jak co do czego to zwyczajna spychologia od anasza do kajfasza, Szefostwo i Prezesostwo to wstyd dla was i dla waszej firmy

Aleksander
@Wychowawca

Mówisz o braku w wypłatach, czy co co chodzi? Bo wymieniłeś trochę ogólników, ale nic konkretnego nie napisałeś i nie do końca rozumiem na co narzekasz ;)

Wychowawca Roman
@Aleksander

O czym ty człowieku piszesz tu nie ma żadnych pozytywów. Na wypłatę czeka się nawet pół roku. Wyzysk to mało powiedziane. Jeżeli chcesz coś od tej firmy to odsyłają cię że nie mają z czego zapłacić. W umowie jest termin na wypłatę. do 21 dni a realnie do pół roku. Kolejna rzecz to kultura Prezesa, mam nagranie w którym grozi wychowawcy za to że upominał się o zapłatę. Mało tego jeśli brakuje argumentów to Pan prezes pisze że na wychowawcę były np skargi. Wszystko po to by odbić piłkę. Chcesz konkretów to ja Tobie napiszę. 1 brak kultury panów za biurkiem. 2 Niewypłacalność, 3 Trzeba mieć szczęście by trafić na normalnego kierownika kolonii. 4.Instruktorzy KO kompletna prowizorka rzadkość to ktoś normalny. 5 Warunki w niektórych ośrodkach. 6 Chce Pan fakty to zacznijmy Ośrodek Błękitna Laguna w Stegnie rząd pokoi gdzie warunki są powiedzmy średnie oraz pani kierownik która tam często bywa. Kobieta wychodząca z kijem na powitanie kolonistów. oraz kadry. Ja żeby mi było miło usłyszałem że jestem gruby i ślepy i to od kogoś kto sam wagą nie grzeszy.

Małgorzata

Niestety smutna prawda

Romek

Kilka lat byłem zatrudniony w tej firmie. Prawda że na wynagrodzenie czeka się długo. Doświadczyłem różnego rodzaju ciekawostek a nawet Szefa kelnerów - sali na ciągu alkocholowym, myśle że byłem w tym czasie na kolonii z grupą, Grupe byłe 14 os. byłem zadowolony. Kadra kierownicza myśle że była przepracowana - bo mówiła jedno potem się wycofywała z poprzednich ustaleń doprowadzając do spięć z wychowawcami. Program jest na każdej kolonii przeładowany co tłumaczono że Kuratoria Oświaty życzyło sobie takiego programu i tu bym się ??? spierał. Plany są pisane urozmaicone brak nudy choć powinien być troszkę lużniejszy. Kadra kierownicza jest profesjonalna wie co robi jak kieruje, Nie mam więkrzych uwag ! A co do doboże kady wychowawczej to nie jednokrotnie jest z łapanki, brak doświadczenia w prost po kursie wychowawców. Tyle uwag po roku 2021. Pozdrawiam !

Czy PTKraj zatrudnia studentów?

vawik

Brak weryfikacji wychowawców

Wychowawca

Hotel Hutnik w Jastrzębiej to relikt (usunięte przez administratora) Szefostwo PTKraj liczą na naiwność i nie znajomość przepisów prawa zatrudnianych wychowawców. Szczerze mówiąc omijajcie tą firmę bardzo szerokim łukiem. Nie polecam jej nawet swemu wrogowi, (usunięte przez administratora) kłamstwa i oszczerstwa, na prawdę nie polecam

Masakra

Zgadzam się z Państwem poniżej. Umawiam się aktualnie ze wszystkimi wychowawcami, z którymi pracowałam i będziemy składali pozew zbiorowy, ponieważ od wakacji do tej pory nie otrzymały wynagrodzenia. A mało tego, jeśli chodzi o to, co się się działo na koloni, to hit. Jeden wychowawca był pijany, sprawując opiekę nad dziećmi, szef kelnerów chal non stop i podrywał swoje pracowniczki, a w całym hotelu żerują sobie pluskwy i kalaruchy :') dzieci dzwonią z płaczem do rodziców, bo pijany wychowawca się nimi nie zajmuje, zwala opiekę na współpracowników, chcą co chwilę wzywać policję, a jak wrócisz do domu po tej cudnej kolonii, to będzie co najmniej pół roku czekał na wypłatę. Jak już wspomniałam, robimy pozew zbiorowy, więc osoby, które dalej czekają na wypłatę, bądź doświadczyły (usunięte przez administratora) proszę o kontakt: 781353153.

Wierzej Piotrek

Firma w porządku. Grupy liczne. Na wynagrodzenia czeka się dość długo, ale wszystko zostało uregulowane w umowie. Jestem bardzo zadowolony z wyjazdów. W tym roku trochę mniej ze względu na epidemię koronawirusa. Mimo wszystko bardzo chwalą sobie to biuro bo jest wypłacalne. Pracowałem z moimi kolegami w Grzybowie. Super atmosfera oraz warunki lokalowe. Dzieci również fajne. Myślę, że tyle negatywnych opinii wynika z braku przeczytania umów. Wakacje i pracę wspominam dobrze. Moi koledzy wrócil również zadowoleni. Przy okazji pozdrawiam Panią Ule Mroczek, która dzieliła się cennym doświadczeniem i dzięki niej wyjazd był udany. Pozdrawiam, P.Wierzej

@Wierzej Piotrek

Panie Piotrze pisze Pan głupoty czy w umowie jest napisane że się na wypłatę czeka pół roku? . Stek bzdur z Pana strony nie polecam nikomu. Chyba że jest Pan lizusem prezesa.

Czyli nie polecacie na kadrę dodatkowa ?

anna
@Marcin

jeżeli ktoś chce pracować jako wolontariusz ,to tak jak najbardziej polecam. początki super -umowa ,gadane szefostwo mistrzostwo, ale gdy przyjdzie dzień wypłaty następuje cisza,a jak szybko szef opuszcza ośrodek z rana żeby to nie daj Boże ktoś zapytał kiedy wyplata? NIE POLECAM TEJ FIRMY ANI PRACOWNIKOM ANI RODZICOM.

@anna

W pełni się zgadzam na wypłatę czeka się nawet pół roku a gdy zapytasz o pieniądze ,, jutro i tak pół roku mija, szefostwo szkoda słów poczytaj wpisy kultury pana Prezesa na tym Forum. Polecam firmę Lutur płatność na czas kierownictwo super.

@Marcin

Nie nigdy w życiu...

Czym PTKraj zachęcają? Jakie mają dodatki?

Wychowawczyni

Daj spokój jakie zachęcają o jakich ty piszesz dodatkach, na kasę poczekasz pół roku, lubisz robić za darmo to jedź.

Romek

Firma jest ok ! Byłem w tym roku 2020r. w sierpniu OW "HUTNIK" w Jastrzębiej Górze.Spisana umowa dwustronnie też fajnie. Dzieci i młodzież bardzo fajna nie było kłopotów wychowawczych !! Kadra kierownicza kolonii bez żadnych uwag sympatyczna i miła ! Ja pojechałem na takzwaną lukę ogólnie byłem zadowolony - fajnie było myśle że dzieci z mojej grupy też nie zgłaszały uwag !! Ale zawoiodłem się niestety ZAPŁATA za pracę do dnia dzisiejszego czyli do 28.10. 2020r nie dostałem. Dlaczego nie wiem ??? Najgorsze że na telefoniczny monit spotkałem się bardzo nie miłą informacją cytuje "A K.....a nie widzisz co się dzieje !" koniec rozmowy rozłączył się ! Nie wiem kto odebrał bo się nie predstawił ! Ja nie spodziewałem się takiej odpowiedzi ? Ponadto mam już swoje poważne lata i wielo letnią praktykę w pracy z dziećmi i młodzieżą, nikt mnie tak nie potraktował. Moze wkrótce się wyjasni jeszcze nie jednokrotnie pojadę z tą firmą PTKraj ! Zobaczymy czy kogoś nie zaboli ten wpis !! Pozdrawiam !!

ANNA

KRÓTKO I NA TEMAT .KŁAMSTWO ,WYZYSK ,BEZNADZIEJA -TAKI OPIS WYSTARCZY....

@ANNA

Witam ma Pani rację,wypłata na czas dobry żart, niech kadra dodatkowa opiekuje się za darmo dziećmi, instruktor KO, psycholog, co do biura szkoda słów i nerw. Jest też słynny pilot Pan Lesław, zero przekazu do dzieci, wiedzę jakąś ma natomiast natomiast słuchanie go przez 10 godzin przez mikrofon średnio przyjemne, każde drzewo musiał skomentować, kierowcom kazał zmienić trasę wiele razy by mógł pokazać np pole jakieś. Nie polecam, odradzam, traficie na pewną panią kierownik (usunięte przez administratora) boją się jej dzieci zmienicie zdanie szybko, byłam zakwaterowana z koleżankami w pokoju razem z wychowawcą przez drzwi zero prywatności.

Zuza

@Wierzej Piotrek Myślę, że są osoby które mają przyjemność w oczernianiu. Pewnie, że znalazłoby się coś do poprawienia ale to się robi pracując w dobrej firmie.

Krystyna W

Witam. W tym roku też jadę z PTKraj. Organizacja super !!! Wszystko dopięte na ostatni guzik. Jechałam w poprzednim roku i byłam w Grzybowie i wróciłam zadowolona. Dzieci z trudnych rodzin, ale liczy się podejście. Na plus to oczywiście pomocny kierownik oraz komfortowy ośrodek. Pokoje kadry i dzieci przytulne, wyżywienie bardzo dobre. Wynagrodzenie otrzymałam normalnie - zgodnie z umową. Typowe kolonie rekreacyjne, gdzie człowiek wraca zadowolony. Mimo koronawirusa, biuro zapewniło i zabezpieczyło środki bezpieczeństwa. Polecam biuro w 100 % i mój ulubiony ośrodek w Grzybowie.

wychowawca

@Krystyna W Czy to opinia na ZAMÓWIENIE,BO CAŁKOWICIE ROZMIJA SIĘ Z PRAWDĄ

@Krystyna W

A kiedy Pani wyjeżdża do Grzybowa, bo z tego co wiem, to w tym roku nie ma tam kolonii...?

@Krystyna W

Na stronie wypoczynek.men.gov.pl nie ma zgłoszonej żadnej kolonii w tym roku, hmm...

@Wychowawca

Nie odpowiedziała Pani na moje pytanie...

Jula
@Wychowawca

Jest wpisana kolonia w Jastrzębiej Górze. Jestem właśnie po wstępnych rozmowach z Panem (nawet mi się nie przedstawił z nazwiska), mam jechać na turnus pod koniec sierpnia. Po tych wpisach zaczynam się lekko bać :(

wiki

Najgorszy organizator z jakim pracowałam.Ośrodki zaniedbane,za to dużo dodatkowej kadry instruktor K.O. instruktor sportu,pilot? psycholog......dobre wczasy.Dzieci,jak dzieci każdy może mieć swoje zdanie,osobiście mimo ostrzeżeń,patologii nie zauważyłam.Jedynie brak kultury ze strony kierownika i dodatkowej KADRY

Wychowawca 2019

Byłam wychowawcą na koloniach, totalny brak organizacji, wszystko spoczywa na barkach wychowawców. Dzień sportu prowadzony przez instruktora sportu trwał 40mìn, pozostały czas trzeba było samemu organizować. Wychowawca musi być na każdych zajęciach prowadzonych przez instruktora czy sportu czy KO. Wychowawcy w tej firmie są traktowani bardzo źle, pozostała część kadry świetnie się bawi, wspólnie spotkania nocne w pokoju, wyjścia na dyskoteki, na miasto itp. Po powrocie wyjazdy, sylwestra, a pieniędzy dla wychowawców ciągle brakuje.... nie polecam tam pracy w takich warunkach.

Kunegunda

Nie ma co przypuszczać, tylko trzeba stwierdzić romi, że ty z żoną mieliście zatarg wielokrotnie z różnymi biurami. Przykład z zimy na innej stronie biura https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,942813 PTKraj jestem związana od wielu lat. Jeżdżę także z innymi biurami, ale takie komentarze z Waszej strony są krzywdzące. W Grzybowie są bardzo dobre warunki. Wiele osób i ośrodków może pozazdrościć takich warunków. Proszę nie psuć rynku i atmosfery romi i żono romi.

romi
@Kunegunda

@ Kunegunda. Ta opinia to na specjalne zamówienie,czy z nadzieją na premię. Powodzenia w dalszej współpracy z PTTK raj

@Kunegunda

Zgadzam się.Moja Córka jest obecnie w Grzybowie.Chwali sobie i kierownictwo i personel średni.Wcześniej była w Kołobrzegu i również była zadowolona.

Ala
@Wychowawczyni

Praca w PTKraj odbywa się w sympatycznej atmosferze. Wynagrodzenie jest przelewane w ciągu 7 dni od zakończenia turnusu. Kadra kierownicza jak i biuro służy zawsze pomocą w przypadku problemów pojawiających się na turnusach. @romi - głupoty piszesz i tyle. Zresztą to nie wasz pierwszy i ostatni wybryk

@Rodzic uczestnika.
@Ala

@Ala. To wypada tylko pogratulować.Informacje docierają zupełnie sprzeczne z Twoją opinią

InnaWychowawczyni
@Ala

Cóż, niestety wynagrodzenia przynajmniej dla mnie płatne będą pod koniec września, gdyż biuro jest "na urlopie", a żadnych wniosków i skarg już nie przyjmują. W wielu innych sprawach również nie spełniają norm wymaganych dla "pracodawców".

Kinga
@InnaWychowawczyni

Odpisują chociaż na SMS? Moje wynagrodzenie za 3 turnusy też ma być do końca września PODOBNO, ale nawet na SMS nie mam odpowiedzi, a nowe SMS nie chcą nawet dojść....

Dawid
@Kinga

Skoro firma poinformowała Cię, że otrzymasz wynagrodzenie wraz z końcem września, to pozostaje chyba tylko czekać. Mogłabyś napisać, czy jesteś finalnie zadowolona ze swojego wyjazdu za pośrednictwem firmy PTKraj?

Kolega
@@Rodzic uczestnika.

Drogi i szanowny rodzicu. Byłem wychowawcą ns koloniach w Jastrzębiej Górze w 2019roku.Moim priorytetem było zapewnienia Bezpieczeństwa i zdrowia waszych dzieci. Mniej mnie interesowało czystość skarpetek, natomiast nie spuszczałem ich z oczu. Sam udzielałem pomocy dwojgu dzieciom. Praca wychowawcy nie ma nic wspólnego x wakacjami. To ciężka harówka od 6 rano do 1 w nocy. Na spanie pozostaje 4 godziny. Obiecałem państwu dostarczyć wam dzieci zdrowe i całe i dotrzymał słowa. A do kolegów i koleżanek wychowawców chcę napisać. Czytajcie umowy. Tam stoi, że pieniądze otrzymamy po zakończeniu turnusów, więc około 25 września. Bez paniki

Wychowawca 2019
@Kinga

Nie odpisują na emaile, wiadomości tekstowe(SMS) oraz brak odpowiedzi na telefony.

Dorota
@Kolega

Mamy koniec października, to chyba dobry czas, żebym zapytała Cię, czy otrzymałeś pieniądze? Jest tu wiele wersji na temat tego, ile się czeka na wypłatę w PTKraj. Dobrze byłoby rozwiać wątpliwości z tym związane.

Kazia

Z PTKraj współpracowałam dopiero w tym roku, ale jestem pozytywnie zaskoczona. Otrzymałam wynagrodzenie, kadra empatyczna, a dzieci - grupy wspaniałe. Ośrodki w bardzo dobrym standardzie. Praca połączona z wakacjami. Po 4 turnusach nie mam się do czego przyczepić. Na to forum wpadłam z przypadku. Pozdrawiam, Kazia

2019
@Kazia

Jasne, ściema jak nic. Nikt jako wychowawca nie otrzymał pieniądzy. Ktoś podszywa się

Kk
@2019

Ja też nie dostałam, 3 lata temu byłam. Nie tylko ja

Zostaw merytoryczną opinię o PTKraj - Zielona Góra

• Jak się pracuje w PTKraj?

Zobacz opinie na temat firmy PTKraj tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PTKraj?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PTKraj?

Kandydaci do pracy w PTKraj napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PTKraj
2.3/5 Na podstawie 60 ocen.

PTKraj