Interkosmos Uitzendbureau
3 261 310 5 1

Czy w umowie ujęte jest pełne wynagrodzenie pracownika czy tylko podstawa? Jak to wygląda w firmie Interkosmos Uitzendbureau, interesuje mnie praca jako Pracownik Produkcji.

on Nowy wpis
@Pytanie

w umowie nigdy niema godzin i stawki dziś pracujesz a jutro siedzisz na domku jaak niema pracy

Polak Nowy wpis

A i pełno niedobrych i niewychowanych rodzicami narkomanów co ćpają a potem się razem biją i następnych atakują pięśćami. Trzeba zawsze zgłaszać koordynatorowi. A i Rumuni też są. Uważajcie ????to dla tych normalnych wszystkich świętych.

Maks

Zachęcony opiniami o firmie Interkosmos postanowiłem wyjechać i niczego tak bardzo nie żałuję. Pracowałem w Plukonie przy kurczakach przez miesiąc. Do samej firmy Interkosmos nie mam wielu uwag (koordynator nie chciał uzupełnić naszego bungalo o miotłę, krzesła i kosz na śmieci, a za każde jedno pranie trzeba było płacić dodatkowe 2 euro mimo, że mieszkanie w tej budzie jest i tak już cholernie drogie - 85 euro na tydzień za osobę). Sam bungalopark to jedna wielka patologia ludzi zapieprzajacych tu jedynie na fajki i hektolitry lidlowego alkoholu, wypijanego tradycyjnie codziennie po pracy. Nie wspomnę oczywiście o weekendach. Bądźcie tylko pewni, że nie odpoczniecie w żadną sobotę i żadna niedzielę, a wszystko dzięki napierdalajacej do 3 rano techniawy i ryku najebanych sąsiadów lub współlokatorów. Nie ma sensu zgłaszać tego komukolwiek, nawet samemu koordynatorowi - on również się bawi. Uwagi za to mam do samego Plukonu. Ludzie, uważajcie. Polacy traktowani są jak psy, żadnego szacunku dla pracowników, wsparcia, czy jakichkolwiek wskazówek. Jeśli jesteś Polakiem, to jesteś skreślony na starcie. Ja wiem, jak wygląda sytuacja finansowa w Polsce i rozumiem ludzi, którzy emigruja. Doszedłem jednak do wniosku, że mam jeszcze resztki swojej godności i wolę pracować tu, za 1300 PLN niż martwić się w Holandii o to, czy będzie mnie stać na cokolwiek prócz opłacenia bungaloo przy 30 godzinach pracy tygodniowo. Amen.

Tak14Nie1
gregor
@Maks

podziwiam tych ludzi co byli w Interkosmosie tydzień lub jeden dzień i sami uciekli,napiszę teraz prawdę i proszę wszystkich którzy się wybierają o przeczytanie tej opinii,po pierwsze biuro(ludzie bardzo w porządku-( usunięte przez administratora ) nie wiem czy jeszcze pracuje)ośrodek na Ommel jak najbardziej zadbany,czyściutko,kiedyś pranie było za darmo w pralkach(dawali zetony)ale polacy to świnie i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] e płyn do pralki kradli lub kamienie wrzucali do pralek(alkoholicy i nie robyyyyyyyyyyyyy)dlatego ( usunięte przez administratora ) postanowili okratować i zrobić płatne pranie-jeżeli komuś nie pasuje płacić 2e to niech idzie sobie prac na ośrodek gdzie zapłaci 4.50e i wtedy już nie będzie narzekał,co do domków lub jak tu opisują baraków,jak przyjeżdżasz do pracy to jest to jak najlepsze mieszkanie na okres który tam spędzisz,przecież każdy z nas wyjeżdżając myśli tylko by pracować mieć godziny i po pracy wziość prysznic,zrobić obiad i odpocząć,ja byłem z dziewczyną mieliśmy duży pokój i na domku pełne wyposażenie,wielkim plusem jest,że Interkosmos daje dodatkowo dużą lodówkę od siebie,za płotem mają jedną małą lodówke i bez zamrażalnika i w dodatku mieszkają w 6ściu na domku i ludzie też siedzą i pracują,no i najważniejsze co do pracy-ludzie interkosmos daje pracę,ale ludzie którzy przyjeżdżają do pracy to jest dnoooooooooooo,dnoooooo,nie są nauczeni pracy,mało tego nie umią dobrze się wysłowić i po polsku rozmawiać a co tu dopiero o angielskim czy niemieckim i wiecznie mają problem,wracać do Polski i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] za 1000zł i siedzieć na l-4 całymi tygodniami tacy są,co do opłat to płaciło się 60e tygodniowo i dowóz już był w to wliczony więc nie było drogo,wakacyjne 0.75c za kazdą przepracowaną godzinę,jezeli jesteś nauczony ciężkiej pracy to smialo się wybieraj i na pewno nie pozalujesz,srednia tygodniówka 240-280e,jezeli lubisz lezec i w poniedziałki dzwonic o wolne to zostan w Polsce bo wyrzucają nie robow po jednym dniu,pozdrawiam starych kosmitów GREGOR

Tak106Nie1
miki????
@gregor

siema grzechu robisz tam jeszcze ....pamietasz gaszenia domku.......pozdrawiam Mikołaj

Tak10Nie

Olga
@Maks

Pluton to królestwo Rumunów....... A co do Polaków to patologia bo normalnie ludzie potrzebują po pracy odpocząć.... Jak ktoś jest normalny to daje miesiąc może dwa..... Bo albo problem z patologia sąsiadami, Rumunami.zasyfiani..... Zakłamnanii...albo trafi na ujową robote na Płukanie.

Tak5Nie

Agnieszka
@Maks

Zgadzam się w stu procentach!

Mart
@Maks

Potwierdzam wszystko co Maks napisał. Trzymajcie się z daleka od tej patologii...... Tydzień wystarczy by złapać chorobę psychiczną..

Tak3Nie

Agnieszka

To wszystko prawda.

Munia Nowy wpis
@gregor

To czyli można jecha tam

genek Nowy wpis

kradną pieniądze nie wiadomo za co domki nie zasługują na dobra opinie pleśń wszędzie i nie jest tak kolorowo jak opisują.Centralne nie utrzyuje stalej teperatury.

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 45 dni.

Czy Interkosmos Uitzendbureau zapewnia kartę multisportu?

Kamil
Nazwa działu: Produkcja

Szczerze można polecić współpracę z tą firmą. Pieniądze - wynagrodzenie zawsze na czas. Nawet jeśli coś się nie zgadza z salarisem, wystarczy zadzwonić/napisać i po sprawie. Zakwaterowanie - mieszkanie w "domku letniskowym" w małym pokoju w którym ledwo zmieści się materac, ale wiadomo - masz tam tylko spać a nie imprezy robić. Dla mnie ok, zależy na jakich współlokatorów trafisz. Praca - myślę, że ja akurat miałem szczęście bo trafiłem na produkcję zupek. Praca sama w sobie nie jest zła, monotonne pakowanie zup wyciąganych z pieca i układanie na palety. Lekko oczywiście nie ma, bo po 9h takiego schylania się i pakowania plecy "odpadają", ale mordęgą tego nie nazwę. Pracownicy interkosmos - Pani Ewa (biuro) bardzo miła. Jak przyjechaliśmy, pofatygowała się po nas samochodem do Deurne, chociaż wcale nie musiała. Pan Marcin (planista pracy) super pozytywny, profesjonalny. Dalej nie wiem, jak można ogarniać tylu ludzi i spraw na raz, szacun. Pan Artur (opiekun domków) również w porządku. Coś nie tak z domkiem, współlokatorem - dzwonisz i sprawa załatwiona. Podsumowanie - pracownicy firmy jak najbardziej na plus, praca również bo przecież nie jedzie się do Holandii siedzieć na d***e. Moja ocena 5/5. Pzdr

Tak29Nie
Agata
@Kamil

Dziękuję za Twoją opinię, na pewno będzie pomocna dla osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w firmie Interkosmos Uitzendbureau. Możesz powiedzieć z jakimi kosztami należy się liczyć rozpoczynając współpracę z firmą? Jaki jest koszt zakwaterowania?

Sara
Nazwa działu: Produkcja

Pracowałam tam rok czasu,firma jak najbardziej ok,wypłata na czas i zawsze godziny pasowały,nigdy nie miałam problemu z domkiem odnośnie czystosci bo codziennie był na bieżąco sprzątane, ale rodacy obok to była katastrofa wiecznie chlewicho i non stop dilerka prochów,powinni ich dawno wypieprzyc bo wiecznie byli chorzy w poniedziałki albo w piątek po wypłacie,lokatorzy od nich uciekali do nas do domku ze gruby Widamski się na chlal i nacpal i bije swoją dziewczyne to jest patoligia,ona zresztą nie lepszy (usunięte przez administratora) chyba się nie myla z tydzien czasu,szgoda ze to odemnie para ze Swidnika i jeszcze wstyd u znajomych,ze tacy smierdziele do NL przyjeżdżają! !!

Tak55Nie
Kamil
@Sara

Widzę, że składnia zdań na propsie u Ciebie ;)

Dawid

Ktoś wie, czy w umowie są jakieś niebezpieczne zapisy, które w łatwy sposób mogłyby prowadzić do zabrania części wynagrodzenia pracownika?

TakNie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 156 dni.

Co wchodzi w socjal Interkosmos Uitzendbureau?

Bungal

Polecam

Tak8Nie
Karolina
@Bungal

@Bunga, możesz powiedzieć coś więcej? Jak oceniasz pracodawcę, atmosferę i warunki finansowe? Czy aktualnie współpracujesz z tą firmą?

An
Nazwa działu: Produkcja

Praca na plukonie... (usunięte przez administratora) straszny. Renia cyganka myśli że wszyscy na nią lecą i jest zazdrosna o pracownice że młodsze i ładniejsze. Gardzi polkami. Pracowałam tam miesiąc. Tylko miesiąc wytrzymałam, zakwaterowanie w puszce po uchodzcach. Zero internetu a pakowy to diler. Szkoda czasu, ba... Szkoda zdrowia. Renia jak to czytasz... Życzę Ci żeby Cie wyjwjdjdbali z tej pracy i będziesz jeść gruz blazo

Tak3Nie2
moralista

Agencja ma opinię dobrego pracodawcy. Uważam, że osoby zadowolone rzadko piszą na forum natomiast maruderzy od razu sie uaktywniają.

Tak19Nie3
DD BB

Pracowalam 8 miesiecy przez Interkosmos i mam dobre zdanie na temat tej agencji. Pani Ewa i Marcin chca pomagac we wszystkim, dobry kontakt, nawet gdy nie moga odbierac- oddzwaniaja.. Polecam Interkosmos

Tak120Nie1
Liroj
@DD BB

Tak jasne , a nie ojebali cię jeszcze nigdy? Mi za pierwszy dzień pracy (usunięte przez administratora) już 4 godziny, a przy zwalnianiu 25 euro za niby sprzątanie. Bylo nas cztery osoby więc łącznie 100 euro za niby sprzątanie gdzie było sprzątnięte na błysk. Poza tym 100 euro za sprzątanie baraków to sporo za dużo

Tak8Nie
Liroj

Firma to (usunięte przez administratora) Gdy będziesz się zwalniał (bo i tak długo nie wytrzymasz pracując dla nich) to okradną cię z ostatniej wypłaty . Będą ci wmawiać że zostawiłeś (usunięte przez administratora) w domu za co obetną od 25 do 50 euro za sprzątanie Minus jeszcze jakieś dziwne rzeczy powymyślane by cie okraść z pieniędzy. Ta firma to (usunięte przez administratora) , najgorszy (usunięte przez administratora) jaki widziałeś w swoim życiu. Moje sugestie dla Interkosmos: Oszukanych ludzi proszę o zgłaszanie do Holenderskiej inspekcji pracy. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Nic , ta firma musi zostać zamknięta przez inspekcję pracy

Tak7Nie1
Mmmmm
Nazwa działu: Produkcja

Witam.Pracowalam przez ta agencję 7 miesięcy na Hessingu od maja do grudnia.Nie moge nic zlego powiedzieć.Agencja ok.Ewa z biura i Marcin też w porządku.Godziny zawsze mialam jak nie mialam na Hessingu to mialam na innym zakladzie.Co do bungali to mi sie trafil naprawde fajny z dala od bungali odgrodzonych płotem bliżej jeziora????Ogólnie nie jest źle .Pracowalam przez inne agencje i naprawde było o wiele gorzej.Jeżeli chcesz pracowac to polecam.

Tak109Nie2
paty

Omijać tych oszustów szerokim łukiem. Na google jest obszerna opinia z którą się zgadzam i potwierdzam co napisały te dwie osoby na temat tej firmy.

Tak6Nie
Mart

Witam. Omijajcie tą (firmę) z daleka, kłamią ze wszystkim. Oszukują na godzinach , już pierwszego tygodnia ukradli mi 4 godziny z pracy. Zakwaterowania to baraki ( dosłownie) bez internetu gdzie wprowadzają Cię do baraku 4 osobowego który jest 2 m na 5m . Do tego mieszkają tam same patole które w nocy spać nie dadzą bo ciągle melanże. Obiecują ciągłą pracę a tymczasem ja już siedzę 3 dzień w domu bo nie ma pracy, a to się mija z celem gdyż wyjeżdża się na zarobek a nie po to by siedzieć w domu !!! Mieszka się na zadupiu gdzie do sklepu trzeba chodzić pieszo 4 km w jedną stronę. Jesteś na telefon , potrafią zadzwonić o 5:30 rano by przyjść na 6 do pracy . Nigdy nie przepracujesz 8 godzin gdyż pracę kończy się najczęściej po 4 do 7 godzinach. Na tydzień miałem najwięcej 32 godziny co jest porażką totalną, za ubezpieczenie tygodniowo liczą 25€ za barak bez wi fi 93€ Podatek 33€ i jeszcze 15€ łącznie za jakieś dziwne rzeczy . Tak że z wypłaty zostaje tylko by chleb kupić i przeżyć kolejny tydzień. A o pomoc ze strony firmy można zapomnieć , koordynator w niczym Ci nie pomoże.... Czekam na odpowiedź z innej firmy i uciekam stąd czym prędzej. Pozdawiam. Moje sugestie dla Interkosmos: Witam. Omijajcie tą (firmę) z daleka, kłamią ze wszystkim. Oszukują na godzinach , już pierwszego tygodnia ukradli mi 4 godziny z pracy. Zakwaterowania to baraki ( dosłownie) bez internetu gdzie wprowadzają Cię do baraku 4 osobowego który jest 2 m na 5m . Do tego mieszkają tam same patole które w nocy spać nie dadzą bo ciągle melanże. Obiecują ciągłą pracę a tymczasem ja już siedzę 3 dzień w domu bo nie ma pracy, a to się mija z celem gdyż wyjeżdża się na zarobek a nie po to by siedzieć w domu !!! Mieszka się na zadupiu gdzie do sklepu trzeba chodzić pieszo 4 km w jedną stronę. Jesteś na telefon , potrafią zadzwonić o 5:30 rano by przyjść na 6 do pracy . Nigdy nie przepracujesz 8 godzin gdyż pracę kończy się najczęściej po 4 do 7 godzinach. Na tydzień miałem najwięcej 32 godziny co jest porażką totalną, za ubezpieczenie tygodniowo liczą 25€ za barak bez wi fi 93€ Podatek 33€ i jeszcze 15€ łącznie za jakieś dziwne rzeczy . Tak że z wypłaty zostaje tylko by chleb kupić i przeżyć kolejny tydzień. A o pomoc ze strony firmy można zapomnieć , koordynator w niczym Ci nie pomoże.... Czekam na odpowiedź z innej firmy i uciekam stąd czym prędzej. Pozdawiam. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Zmienić wszystko co napisałem w opisie.

Tak5Nie1

XXX

A więc tak, ja z dziewczyną wylądowaliśmy w niekomfortowej sytuacji, dowiedzieliśmy się, że jest w ciąży. Pracować pracowaliśmy było wszystko wporządku nagle zaczęły sie wymioty i coraz silniejsze nudności. Jednego dnia byliśmy na wieczornej zmianie, moja dziewczyna bardzo źle się czuła nawet wymiotowała na taśmie po czym wyszła z liniowym a ja za nią. Liniowy bardzo wporzadku zadzwonił wezwał transport i zadzwonił do planisty KUBY(Człowiek niezaradny, konfliktowy, nigdy by nie pomógł, zwykły prostak) wydarł się na nas, że do racy mamy iść ja mu grzecznie tłumacze, że moja dziewczyna jak trup wyglada blada jak ściana, a ja ją chce się zaopiekować bo nie daj Boże coś się stanie, po czym usłyszałem ZAŁATW KOGOŚ NA ZMIANĘ po czym zadałem sobie pytanie od czego on w tej „firmie złodzieji” jest? No nic przemilkłem temat, wracam z dziewczyną w busie wymiotowała dobrze ze reklamówkę wzięła, wysiadamy idziemy moja dziewczyna ledwo co idzie co piec kroków zatrzymywaliśmy się mało co się nie wywróciła, mówię do siebie dobrą decyzje podjąłem, że wróciłem z nią bo gdyby zemdlała nikt by jej nie pomógł i mogło by jej nie być. To nie koniec, następnego dnia dzwoni (przepraszam musze to napisać) (usunięte przez administratora) Ewka której tylko na kasie zależy i byśmy jak mrówki zarabiali na nich i mówi ze do jutra ma nas nie być, wyrzuciła kobietę w ciąży na bruk, w skrócie póki zarabiasz na nich jest ok zacznij mieć problemy wyląduj w szpitalu czy cokolwiek zawsze dostaniesz telefon JUTRO MA CIĘ TU NIE BYĆ.

Tak24Nie2

Katolik
@XXX

Trza było celowi ma he obić

Tak5Nie

Titi
@XXX

Miałem podobną sytuacje tylko ze w Niemczech . To sa (usunięte przez administratora) nic wiecej(usunięte przez administratora) Jednemu brygadziscie Polskiemu (usunięte przez administratora) w pysk . Polak polaka to zje .

Sylwusia

Witam. Ja polecam firmę Interkosmos jak najbardziej. Moje sugestie dla Interkosmos: Bardzo Dobre Lubię atmosferę w Interkosmos za: Wszystko

Tak24Nie2

Konrad

Trudno dowiedzieć się coś konkretnego o pracy. Czy dlatego, że jest dobrze?

aleksandra
@Konrad

Jest gorzej niż źle. Nie polecam, nie warto

Tak2Nie

Co sądzicie o zarobkach w Interkosmos? Czy w ostatnim czasie uległy one zmianie?

Tak62Nie

bebe
@Administrator

Dzien dobry, Interesuje mnie praca w tej firmie. Interesuja mnie rowniez zarobki,warunki mieszkaniowe i naturalnie miejsce pracy oraz atmosfera tam panujaca. Jestem osoba mloda z prawem jazdy i wlasnym autem. Mowie po polsku i po niemiecku. Jakiej propozycji moge od Panstwa oczekiwac ? Pozdrawiam Mada

Sylwka98

Jak wygląda sytuacja na ten moment

Grek
@Sylwka98

A dlaczego ten Cieciu A nie chodzi i nie zamiata .

Luidzi

Chciałbym wyjechać do pracy za granicę ale zastanawiam się. Podpowiedzcie co jest dobre na pierwszy raz?

Filip

Podpowiedzcie jak organizują mieszkanie za granicą?

Rafał
@Filip

Ommel Kemping Domki 4 osobowe . 2 jedynki jedna dwójka i living . Kuchnia z salonem plus kibelek . Nie jest ciasno , nie jest novo daje rade . Wszystko zależy na jakich ludzi traficie .

Zainteresowany

Czyli można śmiało pracować z firmą?

Tak15Nie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa coraz ważniejszą rolę. Czy tak samo jest w Interkosmos? Napisz, co o tym sądzisz, ułatwiając tym samym innym osobom podjęcie decyzji dotyczącej zatrudnienia w firmie.

Roxi
@Administrator

Szczerze obecnie pracuję przez agencje interkosmos i nie mogę o nich powiedzieć złego słowa, a atmosfera w pracy jest fajna na luzie... Ludzie są spoko i bardzo otwarci więc nie wiem dlaczego są takie złe opinie mi się tam podoba praca na plukonie :)

Tak7Nie

Ponki

Witam.Ile mniej więcej można wyjść pracując w Interkosmos? Wiem że praca jest na trzech firmach, między innymi na serach. Zależy mi na sporej ilości godzin. Z góry dziękuję za odpowiedź

Tak17Nie

rgradonski
@Ponki

do jakiej pracy jedziesz

bumblebee

ktos sie wybiera do helmond?

Wiktor

Sprawdzałem opinie o firmie i widzę, że nie jest tak źle. Ja również słyszałem o nich sporo dobrego. Mam nadzieję, że będę zadowolony.

anonymous
@Wiktor

hahhahaha lipa jak uj

tak na serio

Na tydzien przy pelnym tygodniu pracy jak tak akurat ci sie pofarci ze bedziesz robil caly czas po 40 godz tygodniowo to 200 euro czasem troszke ponad 200 czyli 220 dostaniesz juz na czysto. W robocie trzeba zapier*** na linii jak ktos w polsce dymal to sobie poradzi i niska temperatura plus mieso ale ogolnie spoko amtosfera bez spiny jak nie walisz w bambuko nie trzeba znac jezyka bardzo duzo polakow prawie wszystkie majstry i brygadzisci plus pracownicy . Kontakt z koordynatorem Marcinem jak najbardziej wzorowy, Artur parkmanager tez wporzadku chlop wszytsko idzie zalatwic jak cos brakuje albo jest popsute wstarczy zglosic ewentualnie sie przypomniec ale tez ma duzo na glowie to nie ma sie co dziwic, dowoz do pracy w zadbanych nowych busach co dobre koordynator potrafi telefonowac do Ciebie do skutku w celu obudzenia Cie do pracy :) oczywiscie jesli czesto sie to zdarza to masz problemu lub out jak jestes kulawy w robocie, sofii zalatwiaja odrazu zaworza cie do Eindhoven do Urzędu i zalatwiaja formalnosci. Domki juz gorzej jak w przyczepie campingowej, sciany z plyty jak ktos pierdnie w kiblu to slychac doskonale (lazienka+kibel metraz 1x2 metry tak przy okazji) okolica dziura na maxa jednak sa 2 polskie sklepy w malym miescie Asten nieopodal wsi-polany Ommel gdzie miesci sie park, pokoje NIE zamykane na klucz, jeden piecyk gazowy od strony 2 osobowego pokoju wiec tam bedzie jeszcze w miare ale w 1 osobowych jak przyjdzie mróz to będzie ciężko, 2 kołdry albo farelka od dziada :) pranie 2 jurki jednorazowo bo sa 2 pralki na caly park plusem sa 2 lodowki w domku i wyposzazenie tez zalezy od "domku" jak Ci sie trafi jak na pierwsze kroki w Holandii nie jest najgorzej. CONCLUSION : Praca wmiare spoko, mieszkania nie .

Aneta Aneta
@tak na serio

Ludzie firma jest w porządku,bungala zadbane,wymalowane,co do ogrzewania to ja miałam odwrotnie,mi było za gorąco normalnie sauna i nie mogłam się dogadać z lokatorami by przykrecic piecyk,dopiero po interwencji Artura zaczęli przykrecac, wyposażenie jest komplety obiadowe,garnki,patelnie,suszarki na pranie,pralka 2e jak za drogo to na prisenmerze 5e,,za 40h wychodzi 214e na czysto+38ewakacyjnego+14eurlopowego czyli266e a ludzie już tego nie liczą, polecam biuro bungala jak najbardziej jak ktoś dba,inaczej kara i do polski,jest dyscyplina i porządek

Tak9Nie

miki????
@Aneta Aneta

nadal tak pracujesz.....tyle lat

Zostaw opinię o Interkosmos Uitzendbureau - Deurne

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie

Potrzebujesz wsparcia?
Skontaktuj się z Panią Joanną Koczaj-Dyrda: zgloszenie@gowork.pl

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Interkosmos Uitzendbureau