Opinie o Volkswagen Poznan w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Poznan. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Poznan o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Poznan w Poznań

uczeń

Witam , syn chciałby właśnie podjąć praktyki w vw Swarzędz w zawodzie mechatronik lub automatyk . Pytanie czy warto ? czy faktycznie jest tam w stanie więcej się nauczyc niż w mniejszym zakładzie ?

@uczeń

Witam serdecznie!!!!nie polecam pracy tutaj młodym ludziom po szkole Volkswagena...Niczego się tutaj nie nauczy nic specjalnego tu niema żeby się uczyć.Bardzo ciężka praca 3 zmianowa.

Linkowy
@uczeń

A po co mu ta szkoła? Będzie robił to samo co setki innych osób czyli skręcał śrubki, myślisz że to jakiś prestiż? Ze go po tym czeka kariera? Będzie tyrał na lince do emki jeśli Bóg da, możesz go wysłać do dobrego technikum czy liceum najwyżej jak sobie nie poradzi to skończy na lince ale przynajmniej podejmie rekawice

Robol
@uczeń

Warto. Jest od kogo się uczyć, warunki niezłe. Ale niech się nastawi ze lekko nie bedzie

apsolwent
@Robol

Warto? Jesteś pewien. Skończyłem klasę patronacką VWP w skaju, jako mechatronik I co zasuwam na montażu montując tapicerkę. Szkoła szkołą a realia swoje W szkole wciskają Tobie, kim to nie będziesz w zakładzie, Jaki to prestiż a wszystko do podpisania umowy a jak podpiszesz to "pracuj" na linii a jak się Tobie nie podoba do się zwolni. Jest pomoc w Solidarności ( pomoc duchowa) „ Ciesz się ze masz prace w największym koncernie motoryzacyjnym” same plusy.

Robol
@apsolwent

Od czegoś trzeba zacząć przecież. A to też nie jest reguła że się trafia do innego działu niż się chce

Giz.i

I to by było na tyle w tej firmie. Wszystko podrożało a zarobki w miejscu, tak jak podwyżki. Czas to pieniądz dlatego tak przeciągają. Sorry , ale na 3zmiany za taką płacę pora "oddać fartucha" z uśmiechem na twarzy. Inni nie przyjdą bo nie są naiwni. Bye

Pracownik HR
@Giz.i

Szykują się cięcia starych liderów....zamiast nich wejdą nowi w ich stawki lideroskie...takie zmiany na początek żeby były jakie kolwiek podwyzki a niedzielę to tylko przykrywką żeby ludzie zarobili a podwyżkek nie dali...

Damiano
@Pracownik HR

Pierwsze słyszę o takich zmianach. Skąd takie info? To pewne już?

Pracownik HR
@Damiano

Tak to prawda jak zniosą starego lidera na linie to zostaje na tej stawce co jest przyjdzie nowy młody lider wejdzie z nową stawka liderowska nie ważne czy przejdzie 3miesieczna próbę czy nie wchodzi na 4g.Mlodzi muszą być podciagnici na wyższe grupy bo coraz więcej osób się zwalnia..

@Pracownik HR

Nic dziwnego ze się zwalniają za te siano co płacicie sami powiniście robić na lini .

czesio
@Damiano

co Ty teraz pi....szeż liderów już niema już jakiś czas temu

RNX

Witam serdecznie. Właśnie podjąłem pracę jako monter w Antoniku za 4200 brutto mc. Nie ukrywam, że stawka jest troszkę hańbiąca jak na taką fabrykę jak i samego pracownika gdyż to niewiele więcej od minimalnej krajowej, którą to różnice wchłania inflacja i całe to zamieszanie z gospodarką, inflacja na marzec 2023 to ~ 17% ale ceny w sklepach idą o 40/50%. Ta praca jest ok, ale zarobki są jak dla studenta lub dla kogoś za pół etatu. Dziwi mnie to w jakiej urojonej rzeczywistości żyje Volkswagen. W Robocie słyszysz więcej, 2 x szybciej, przyjdź na nadgodziny i w sobotę ale nic więcej nie otrzymuje w zamian co miałoby wymierną korzyść. Stawka dla nowego pracownika 4200 brutto jest identyczna jak dla nowego pracownika Lidla albo Biedronki za wykładnie słoików na półkę.

RNX
@RNX

Nie chcę obrażać Volkswagena ale to typowy Janusz na rynku pracy, który daje 4200 brutto xD

Ewka

Byłam w biurze przez kilka lat i miałam niewiele więcej. Miałam jakieś 3500 gołej pensji na rękę. Wymagali wyższego wykształcenia w finansach i 2 biegłych języków obcych. Jak moja siostrzenica dostała prace w Miele polegająca na wklepywaniu umów przez 8 godzin w system za 5 kPLN netto to się załamałam.

@RNX

Czym się chwalisz tyle dostają na 1 zmianę a ty naparzasz na 3 zmiany widać ze jesteś nieogarnięty .

Wesoła lala
@Ewka

Przestań głupoty pisać albo jesteś tak tepa jak ci ludzie co się chwalą ze przyszedł robić za 4200 brutto za 3500 to ty miałaś na 2 tygodnie netto i głupot nie wciskaj chyba że możesz wciskać ludzi co mają żółte papiery na miesiąc ponad 7000 tysi na łapę i weekendy wolne i wszystko wygibane

Pracownik, niedługo byly
@Wesoła lala

Dużo osób, szczególnie młodych, w biurze pracuje za stawki zbliżone do pracowników produkcji. Ludzie po 8-10 lat czasem na stanowisku młodszy, lub specjalista czyli jakieś 4,5-5 tys netto. Sporo osób ostatnimi czasy się sama zwalnia. Kierownicy tylko obiecują....

Name
@Pracownik, niedługo byly

Weź nie opowiadaj głupot. Specjalista w vw Poznań zaczyna się od 7 grupy zaszeregowania czyli 9019 brutto. Do tego dolicz sratki pierdatki dodatki i kwota robi się zacna. Biorą pod uwagę że biurowi pracują poniedziałek-piątek nie ma o czym gadać.

Boleś
@Name

Chyba Ty do tej kwoty odkładasz ze swoich że ci 7 grupa na start wychodzi, specjalista to zaczyna od 5 grupy a młodszy jeszcze nizej

Andriu
@RNX

Bravo TY!!!Święta prawda ten cały zarząd z Jola na czele to chyba jeszcze w latach 2000-2005 żyje i myśli że tu ludzie kokosy zarabiają.Skończyła się era VW jako najlepszego pracodawcy zostało tylko największy ale to........do czasu:):):)

Kamila
@Name

Chyba żyjesz w jakimś śnie W moim dziale 7mej grupy nikt na oczy nie widział Ludzie są na 5tej całymi latami a jak idziesz po podwyżkę to nie ma ... Zobacz jaka jest rotacja wśród biurowych. Teraz multum ludzi odchodzi.

sda
@Name

Specjalista od 5 grupy, ~6900. a jest jeszcze młodszy specjalista...

@Kamila

Przestań głupoty pisać albo jesteś z biura czy związków i piszesz ze jest dobrze żeby na forum nie była ocena zanizona ty do góry upa leżysz weekendy wolne a wiara tyra na was za 4200 brutto

@Gupi kowalski

hej, czy to sugestia że w biurze warunki mogą być nawet ok? Wiecie coś więcej w tym temacie? Jaką mają obecnie kulturę pracy, jest podobna jak w warsztacie?

wu7et
@RNX

Witaj, po jakim czasie odezwali się do Ciebie w sprawie podpisania umowy po wykonanych badaniach?

@Ilona

Skąd się urwałaś albo jesteś nie rozwinięta weekendy wolne bykiem leżenie i narzekanie a (usunięte przez administratora) z linii ma (usunięte przez administratora) widzę że jesteś tempa jak niektórzy ludzie co tam robią a teraz za 4200 brutto to śmiech w uj to można robić na 1 zmianę ludzie obudźcie się tam jak najszybciej (usunięte przez administratora) tym bardziej produkcja o muszą na biurowych obibokow i kierowników i mistrzów orac

Karlos

To by się chyba musieli dogadać jakoś z goworkiem a nie sądzę żeby taki portal chciał im robić dobrze bo straci wiarygodność

Pracownik Produkcji

Na początek kilka dziwnych testów, po pozytywnym przejściu główna rozmowa i na koniec otrzymanie dokumentów na badania medycyny pracy

O moje dotychczasowe doświadczenie, dlaczego akurat Volkswagen, Czego oczekuję w pracy

Stary osioł

Dokładnie masz rację i jeszcze lolo przełożonemu zrobią nie ważne za jaką stawkę najlepiej za darmo

Kamil.

Widziałem ogłoszenia nowe, nawet agencja pracy mi przysłała SMS. Ale 4200 brutto czyli 3100 netto? Na prawdę w 2023 roku z potężna ifnlacją chcecie kogoś takimi zarobkami skusić? Monopolista w swojej branży? Dajcie tysiaka więcej na start, bo nawet banderowcy do Was nie przyjdą.

Mistrz
@Kamil.

Dokładnie za 3100 na łapę na TRZY zmiany???????Chyba ich pogięło albo żyją w innych(usunięte przez administratora)czasach:":":"

@Kamil.

Dokładnie masz rację chyba jakiś niedorozwój przyjdzie coma żółte albo z ulicy ściągniecie żenada tyrasz jak osioł a jak cię uj strzeli to na ra pa za bramę jak śmiecia a biurowi ściemę walą i głupoty pisza

Emu

Ukraika która Cię rekrutuje poprzez test do niemieckiej fabryki do pracy na akord za 4200 brutto xd

Amstaff

Mam gdzieś ta robotę śmieszna, nie będe za 3200 na reke wkrecał jakiś smiesznych srubek na montazu w jakimś śmiesznym pośpiechu. Jeszcze przez jakąś śmieszną agencje. Co tu się wiary pytam to co drugi chodzi jeszcze do drugiej roboty, wiec po co mam tu robić za orzeszki jakies smieszne. Tutaj mam się śpieszyć bo norma 250 aut ale do wypłaty będę musiał dorobić xD Jest obok mnie w bloku dzieciak co siano wynosi ludziom (usunięte przez administratora) albo wychodzi z psem bo na coś tam zbiera i skubany zarobiłem pewnie więcej ode mnie niż ja za montaż jakiegoś śmiesznego Volkswagena haha Byłem, zobaczyłem, spróbowałem i nara.

I jak wszędzie trąbią że za 2022 rok rekordowe zyski w tym oczywiście VW a z podwyżkami to się tak pier...ą że chyba tylko głupi by uwierzył że nie ma kasy i jest kryzys o MGLE nie wspomnę!!!!!I cały czas granie na zwłokę z tymi podwyżkami żeby tylko wysępić jak najwięcej dla kierowniczków i majstrów!

Miszcz
@Marcin

A to nie jest tak ze cały czas trwają jeszcze negocjacje?

U nich zawsze jest kryzys od 25 lat .Podwyżek nie będzie

Www.90minut
@Andrzej

Dokładnie masz rację ważne że Niemcy mają dobrze w upie

OhAh
@Marcin

Bo tak w rzeczy samej jest...podwyzka miala byc w pierwszym kwartale przyznana

Heniek

Chyba za mocno się nasłuchałes medialnego szumu o podwyżkach, sprzedali ten temat jako pewnik a nic jeszcze nie ustalone, no wiadomo PR najważniejszy w tym wszystkim i jak widać skuteczny

Wesoła lala

Dokładnie masz rację biurowi lub że związków zawyżają bo tak to mieli by średnia1,5 ale niedługo a Antoninku będą orac jak beduin i w niedzielę na 18 a może chętni na 16 to mogą przyjść orac z biura tym bardziej cyfra na 8 godzin będzie 270 aut to wtedy nie będziesz miał czasu nawet się po upie podrapać i jak (usunięte przez administratora) spocony latał po linii a wy kąpać się nie wykąpiesz bo tylko leci zimna woda ta firma schodzi na psy

Maja

Ile zarabia inforamtyk w VW?

Maniek
@Maja

A jest otwarta rekrutacja? Jak to wygląda?

Ilona

Dużo czyli? Podrzucisz widełki? I jak jego praca tu może wyglądać? Mam na myśli samą organizację. Czegoś szczególnego wymagają?

Marzena
@Ilona

Płaca? Zaczniesz od ok. 5k i pewnie dostaniesz umowę stażową, której ci nie przedłużą, bo "niema wolnych etatów". Same warunki ciut śmieszne, dużo biurokracji, chorych procedur zasad dla zasad.

Volkswagen Poznan odlewnia jakie macie zadanie jak się tam pracuje ?

Qmnbvc

Nie chce nikogo urazić tylko wyrazić swoje zdanie na temat tego pato koncernu gdzie niektórzy myślą ze chwycili Pana Boga za nogi. Związki walczą jak lwy a efektów prawie 0 tzw. Mydlenie oczu- będzie dobrze !, dobrze to już było Firma wypłatami równa się pozostałym przedsiębiorstwom a kiedyś ….faktycznie ludzie czuli potencjał bo płace znacznie się różniły . Dużo słyszy się o zwolnieniach w następnym roku i w razie następnych zatrudnień(daleko biegnących w przyszłość) nikt tu nie będzie chciał robić bo tą prace będzie można nazwać praca sezonowa Porobisz rok dwa lata i out bo nie ma zamówień

Alex
@Qmnbvc

To wszystko sie zgadza i teraz dochodzi jeszcze marchewka i kijek w postaci 1500 zł BRUTTO i do zrobienia dodatkowe zamowienia na model T. Teraz cos bedzie niby negocjowane przy kawce i delicjach :)) Niebawem zostanie podane do wiadomosci ze 1500 BRUTTO dostanie kazdy pracownik w bonusie i dodatkowo do zrobienia kilkadziesiat tys. aut oczywiscie na dodatkowych zmianach za NPU czyli za darmola. A premie za wykonanie dodatkowego zamowienia dostanie elita VW, czyli kierownictwo AG no i oczywiscie szefo ZZzS I jak sie podoba taka perspektywa ??

Emenems
@Alex

Skończy się w najgorszym racie na wzroście wynagrodzenia o 1200brutto w transzach 3x400.

Boczek
@Alex

Zdajesz sobie sprawe z tego ze w wiekszosci firm luidzie moga pomarzyc o 1500 zl? Nie daja zle. Daja tez zle. Wez sie zastanow czlowieku

Boleś
@Boczek

Skoro związki użyły jako argumentu podwyżek w innych okolicznych firmach to znaczy że chyba jednak dają ? Czy też argument jest zmienny w zależności komu się go przedstawia i w jakiej sytuacji?

Alex
@Boczek

Pewnie masz mase wolnego czasu, praca twoja polego na bieganiu od automatu do automatu z kawa a na Z4 masz ich pare, praca na lini troche inaczej wyglada niz z perspektywy biurka. Te 1500 zl zaznacz ze to jest kwota brutto, takie male slowo a ile ono znaczy. Przypomne tobie lata wczesniejsze ze jesli firma daje to bedzie cos chciala, nic za darmo wiec to nie jest podwyzka tylko zaplata za wykonana prace ponad norme.

Klakier
@Alex

Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał. Wywali 1200 osób z podstawą 5k to teraz spokojnie mogą dać reszcie po 1500 podwyżki. Tyle w temacie. To nie jest dla vW żaden wysiłek.

Kuki
@Klakier

1200 z podstawą 5k? No trochę popłynąłeś. Chyba że wliczasz to nadgodziny (ok30 nadgodzin)

Klakier
@Kuki

Zapomniałem dopisać brutto. 5k brutto. Teraz się Zgadza?

@Kuki

30 nadgodzin? one zawsze będą w razie czego dostępne do wyrobienia? na czymś jeszcze tu sobie dorobisz jeśli faktycznie tych podwyżek nie dadzą, na które kolega nadzieje wyrażał? są w ogóle możliwe tak ostatecznie?

Montaz

Panowie, co się dzieje na montażu?? Minął tydzień jak pochowalismy Diabla z ML4.. Podobno nie dał rady po przeniesieniu na inny dział, ktoś wie jak to było naprawdę?

Czy ktoś orientuje się czy ciężko dostać się do pracy do odlewni bez doświadczenia? I jakich pytań można spodziewać się na rozmowie rekrutacyjnej?

Ponownie zatrudniony.

Dla informacji byłych pracowników. Gdy miałeś umowę z VW. Zatrudniają ponownie przez agencję. Nie ważne co robiłeś i kim byłeś wcześniej. Po zatrudnieniu przechodzisz wszystkie szkolenia jak początkujący z ulicy. Stawka jak dla początkującego. Ocena wygląda w taki sposób że fajnie za pracujesz jak dawniej ale ocena wygląda tak jak byś się zatrudnił pierwszy raz, jesteś na tym samym poziome co kolega po szkole nowo zatrudniony. Zwolnienie Twoje przewidziane jest już w momencie zatrudnienia. Żeby nie zostać na lodzie należy szukać pracy już za wczasu. A zwolnienia będą i to duże. Jak w słynnym sierpniu. Wtedy działał system tortu i znajomości.

Pracownik Volkswagena

(usunięte przez administratora)!!!!!Co ty myślisz że co w przyszłym roku będziesz robił na zakładzie jak ludzi będzie za dużo po co zatrudniali teraz na 18mś????Pewnie nie wszyscy poleca ale 80%%%wyleci stąd z nie przedłużana umowa i tyle w temacie.Bedzie robiony tylko cady niema zastępcy na T6.....

Kapitan Bomba

Może teraz jak w eter poszła informacja że solidarność walczy o 1500 podwyżki dla każdego to znajdą się chętni do pracy w tym zakładzie. Bo po jajcach jakie odwalili w 2020 to nikt nie chce wchodzić w konszachty z tą firmą. Już prawie rok szukają pracowników.

Edzio
@Kapitan Bomba

Nikt jeszcze nic na konto nie dostał a przynajmniej na moim tej podwyżki nie ma, daj Boże żeby była ale chwilowo to są tylko zapowiedzi a obietnicami nikogo nie przekonasz

Qmen
@Edzio

Jak zwolnili ponad tysiąc osób które w większości na umowie miały prawie 5k to teraz ich stać żeby całej reszcie dać po 1500. Akurat starczy.

Byly
@Kapitan Bomba

No to co zrobili to było słabe. Mam kontakt z wieloma, którzy wtedy zostali tak potraktowani i sporą część z nich z chęcią powróciłby tam do pracy ale po pierwsze nie mają zaufania do pracodawcy czy ponownie tak nie postąpi ( nikt nie szuka pracy na rok czy dwa tylko na dłużej), a po drugie zaczynać znowu od agencji pracy tymczasowej i to za 4200 brutto to naprawdę słaba perspektywa tym bardziej, że są to osoby które przepracowały kilka lat i mają doświadczenie w tej pracy więc okres ponownego przyuczenia znacznie byłby krótszy niż osoby, które idą tam pierwszy raz . Jedno jest pewne, zaufanie do tej firmy jako solidnego pracodawcy zostało bardzo mocno nadszarpnięte

@Qmen

Dokładnie masz rację .Zwalnili ludzi za byle co a teraz ludzi nię mają do pracy .Niech personalny zasuwa na lini jak nie ma ludzi .

Jak
@Andrzej

Nie zwalniali tylko nie przedłużali umów a to jest różnica bo w mediach lepiej wygląda a na to firma kładzie przede wszystkim nacisk. Żeby dobrze wyglądać na zewnątrz. Mnie się tam dobrze pracowało. Trochę wkurzało, że jako pracownik z dwuletnim stażem umiałem wszystko a starzy wyjadacze jedno może dwa stanowiska i jeszcze wieczne narzekanie jak to im źle w VW. Mnie pasowało, miałem sporo nadgodzin, ocena C a i tak mi podziękowali. Ostatnio jak zobaczyłem ogłoszenie to pomyślałem, że może spróbować ale ponownie zaczynać od zera przez APT i to jeszcze za 4100 brutto to tak nie bardzo tym bardzie że nie wiem czy za 18 miesięcy nie podziękują znowu. Dla tych co 15-20 lat narzekają jak im źle w VW to proponuję zmienić. Robić trzeba wszędzie, za leżenie nikt nie zaplaci

@Jak

To ty nie masz pojęcia ile ludzi zwolnili za byle co z nam kolesia ze mu siadło kolano i chciał iść na zasiłek rehabilitacyjny to go pozamiatali . Jak tak twierdzisz ze super firma to po co te bzdury wypisujesz ciekaw jestem jak ci zdrowie odmówi posłuszeństwa to cię zwolnią bez mrugnięcia ?

Goly wesoly

Przestań głupoty pisać montaż najgorsza linia a szczególnie cała ml1 a szczególnie traf na (usunięte przez administratora) z kostrzyna

Holender

Pracowałem tam 20 lat temu przez 4 lata i myślałem podobnie. Ciężko ale stabilnie, przyzwoita płaca itp. Dopiero jak się zwolniłem zobaczyłem z perspektywy jak ciężka to była praca. Nigdy później nie miałem już tak ciężkiej. Zaczynaliśmy produkcję Cady, przez te cztery lata norma wzrosła 3krotnie. Dzisiaj rozbieram platformy wiertnicze w Holandii, bardzo dokucza mi pogoda, ale chodzę chętniej do pracy niż do VW.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Poznan - Poznań

• Jak się pracuje w Volkswagen Poznan?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Poznan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 291.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Poznan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 241, z czego 37 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 129 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Poznan?

Kandydaci do pracy w Volkswagen Poznan napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen Poznan