Opinie o Volkswagen Poznan w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Poznan. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Poznan o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Poznan w Poznań

Qwerty

Jak tam pracownicy APT? Co proponują wam po 18 miesiącach?

Maras

Widzę, że chyba w końcu zrozumieli, że za 4200 brutto to im tu nikt nie przyjdzie pracować i podwyższyli startową stawkę do 5450 brutto. Chociaż tyle, ale nadal stabilności zatrudnienia nie ma co oczekiwać.

Maruda
@Maras

Musieli podnieść bo od przyszłego roku ma być tez podobnie 4200 brutto .A zresztą się nie dziwię ze nie mają ludzi biegiem jak małpa na lini i nawet nie ma się gdzie umyć bo zimna woda .

Witam czy VW Poznan aktualnie zatrudnia nowe osoby?

Agent vw
@Nowy

Pewnie bo nikt nie chce tam orac jak w (usunięte przez administratora) młodym nie polecam za 4211 brutto śmiech w uj tona 1 zmianę można robić a nie a 3zmiany i tak nie porobisz dłużej niż 18 miesięcy i potem w (usunięte przez administratora) cie kopną

Lipcowy 2020

Solidarność kłamie, nie wierzcie w ich słowa i obietnice. W 2020r też mówili, że gdy tylko VW wznowi rekrutację po pandemi to pracownicy, którym nie została przedłużona umowa wrócą i to na starych warunkach. Tak się jednak nie stało, nawet chodzili po hali z kajetem i zapisywali nazwiska. Rekrutacja wznowiona, ale szukają od grupy 1g przez APT, nie ma możliwości powrotu na umowę VW na starą grupę. Tłumaczenie "polityka firmy". Sory, ale to jest mega słabe i nieprofesjonalne, to w jaki sposób potraktowali ludzi. Uprzedzam Was, oni nie mieli skrupułów wtedy i tym razem ich mieć nie będą.

Sierpniowy
@Lipcowy 2020

a czy Solidarność zwalnia i zatrudnia? to chyba pracdawcy brożka. i bedą zatrudniać na 2G od lipca.

Pracownik Produkcji

Na początek kilka dziwnych testów, po pozytywnym przejściu główna rozmowa i na koniec otrzymanie dokumentów na badania medycyny pracy

O moje dotychczasowe doświadczenie, dlaczego akurat Volkswagen, Czego oczekuję w pracy

Amigo

Dużo ludzi pracuje na Antoninku z Wrześni na 3 zmiany i dojeżdża? Szukam transportu nie chce dojeżdzac sam swoim autem

Blabla

Cześć. Czy osoby zatrudnione przez agencje podwyżka i premia którą wywalczyła solidarność też obowiązuje? Czy tylko pracowników zatrudnionych przez VW . Pracuje 4 msc .

gość
@Blabla

Też obowiązuje pracowników zatrudnionch przez Agencje Pracy Tymczasowej. Nie wiem jak jest w przypadku bonusu. Ale podwyżke dostaniesz

N
@Blabla

Dostaniesz podwyżke a bonus to 1/12 za każdy miesiąc.

Kyre

Jeżeli chodzi o tzw związek zawodowy w vwp czyli Solidarność (tak na marginesie to nie powinni profanować nazwy i loga ale o tym za chwilę). Związek zawodowy w vwp to tylko fasada odkąd prezesem jest olbryś. Wielu pracowników może nie pamiętać tego bo było to już chyba z piętnaście lat temu, ale kiedyś prezesem był pan Stefan(zapomniałem nazwiska), chyba nie pasował nowemu zarządowi w który coraz większą rolę zaczęli odgrywać polacy głownie musielewska. Mogłoby się wydawać że to dobrze że polacy zaczynają mieć coraz więcej do gadania w kierowaniu spółką, niestety pazerność i chęć przypodobania się władzy z hanoweru czyli kompleks skolonizowanych tubylców wzięły górę. Wtedy na scenę, dość niespodziewanie, z tego co pamiętam wchodzi olbryś. W zasadzie od tego czasu zaczyna się powoli pogarszać reprezentacja interesów pracowniczych. Jednocześnie daje się gdzieś podskórnie odczuć wspólne działania zarządu i związków w urabianiu i manipulowaniu załogą. Zaczyna się narracja która będzie się powtarzać przez następne lata. Czyli, negocjacje płacowe które przypadają zawsze w okrecie najwiekszej bessy. Rozpuszczanie wśród załogi plotek jak bardzo jest źle i że powinniśmy się cieszyć że w ogóle pracujemy, bo za chwilę już zakład może stanąć i będą cięcia w zatrudnieniu. Biurowi ze związku wyruszają wtedy na " beton" i ze smutnymi minami realizują, jak podejrzewam, ustalony z góry scenariusz. Trwa to zazwyczaj około miesiąca. Załoga zaczyna się przyzwyczajać że nie ma się czego zbytnio spodziewać, że dobrze będzie jak nie będą zwalniać itd. Po czym ogłaszają wyniki negocjacji płacowych, za każdym razem na coraz dłuższy okres. Kiedyś były na rok, potem na dwa, teraz chyba nawet na trzy lata. Przekazywanie załodze wyników tych negocjacji to już szczyty hipokryzji, ogłaszane są jako wielki sukces mimo bardzo trudnego okresu dla firmy.  Tzw" jazda we mgle", (pracownicy będą wiedzieć o co chodzi). Obiektywnie patrząc wyniki każdych kolejnych negocjacji są coraz gorsze dla pracowników i defackto zarabiamy coraz mniej natomiast cały PR informuje nas że jest zupełnie odwrotnie. Następnie z prasy motoryzacyjnej czy ekonomicznej  dowiadujemy się że volkswagen co roku pobija rekord sprzedaży, obrotów itd.  Wydaje się również że ciężar wciskania tego kitu spoczywa na związkach. Tak się chyba podzielili rolami, bo jakby ktoś nie wiedział to związki zawodowe w vwp Poznań są całkowicie na garnuszku zarządu. Począwszy od olbrysia, który jest zaszeregowany na wysokim stanowisku kierowniczym( kontakt w euro, samochód służbowy itp) kończąc na biurowych związku których ilość zależy od ilośći członków związku. Na tę chwilę jest ich około dwudziestu. I tak trwa ten stan już chyba dobrze ponad piętnaście lat. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Powinni tylko zmienić nazwę i logo bo bezczeszczą jeden z symboli polskiej historii.

@Kyre

Tu się zgodzę z tobą ale weź pod uwagę że jest drugi związek zawodowy w VW i ludziska gdyby się do niego zapisali było by całkiem inaczej Olbrys nie miał by tak łatwo z Musielak. Niestety ludzie nie chcą się zapisać do drugiego związku żeby dać im szansę pokazania na co ich stać. Bo w tej chwili ten drugi związek lepiej dba o dobro pracownika niż solidarność

Zwiazkowiec
@Solidaruch

A Ty weź pod uwagę jak ludzie byli prześladowani za przynależność do tego drugiego związku, na siłę przerzucani na najgorsze linki, z zakładu do zakładu aby tylko im dopiec i pokazać innym że jak tylko się będą wypisywać i zapisywać do innego związku to czeka ich to samo, już nie wspomnę o słynnym już majstrów którego za przynależność do tego związku na siłę zwolniono a potem jak się okazało wygrał sprawę w sądzie i został przywrócony

@Zwiazkowiec

Ciekawe komu mówił że należy. Bo ten drugi związek nikomu nie ujawnia kto jest bo to jest tajemnicą. I przez to Olbrysia wkurza. Druga sprawa to że jak ten związek zawodowy pełnił funkcję pełną parą i to samo robili co solidarność to tych przedstawicieli wyrzucili dyscyplinarnie z pracy i oczywiście jeden z nich wytrwałość miał do końca i wygrał z VW. Teraz ludziska powinni zapisywać się masowo do tego związku i dopuścić tego kolesia co wygrał z VW i Olbrys z Musielak są na przegranej.

Monter

A jaka prawda, co solidarnosc załatwiła?

Wnikliwy
@Monter

3,4% i 2500 zł.

Franz

Skoro tyle czasu ludzi do siebie nie przekonali to chyba nie ma co się spodzieać masowych zapisów. Już prędzje wiara całkiem zrezygnuje ze związków

@Franz

To nie że tyle czasu mieli i ludzi nie przekonali.Gdy ktoś ciągle podkłada pod nogi kłody i ciągle utrudnia w podjęciu kroków takich samych jak solidarność to ciekawe czy też tak byś powiedział. Ilu ludzi z prezydium związku zwolniono. Bo solidarność z VW niestety nie lubią inicjatywy bo inicjatywa robi coś co oni nie życzą sobie. A to jest niewygodne dla solidarność i VW. A udowodnij co solidarność z czasów Olbrysia zrobiła coś co pracownicy byli zadowoleni. Inicjatywa Pracownicza przynajmniej powstrzymała 16.17.18.zmianowy system pracy dodatkowo inicjatywa pracownicza broni pracowników tych co należą do związku jak i nie. A to jest szacunek bo tak powinien zachować się związek zawodowy. A nie jak solidarność.

S
@Solidaruch

Co za bzdury … inicjatywa w VW nigdy niczego nie powstrzymała i nic nikomu nie załatwiła, no moze oprócz tego zwolnienia co piszesz, tak pięknie pomagala swoim czlonkom, ha ha ha

Personalny
@Wnikliwy

Nie, nie, pewna inforamacja, że dodatkowe 3,5% od lipca do podstawy i dodatkowy bonusik 3500 zł wypłacony w lipcu. Fajnie ze mamy ta solidarnosc bo sami by nic nie dali i nikt inny by sam nic nie załatwił.

S
@Franz

Zapisuja sie teraz masowo bo sie boja zwolnień jak sie skończy t6, a solidarnosc wtenczas broni tylko swoich członków.

@Monter

Solidarność nic nigdy nie załatwiła zrozumcie to wreszcie. Solidarność negocjacje są takie prezes przynosi propozycje a solidarność podpisuje się pod tym. I zaś przeciąga sprawę że ciężko było tyle razy podchodzili do tego i że to udało się wynegocjować.

Przez takich jak ty później tak jest w firmie lepiej być w solidarności płacić składki i nic z tego więcej nie mieć , bo żadnych podwyżek nie będzie chyba ze normy a inflacja cię zeżre ha ha ha.

Azrael
@Andrzej

Według najnowszych dostępnych badań CBOS (z października 2021 r.), na które powołuje się PIE, zaledwie 5,5 proc. Polaków ogółem, a 10,5 proc. pracowników najemnych to członkowie związków zawodowych. Odsetek ten jest niemal stały od dekady. Z czego jedynie 2,7 % to członkowie solidarności, a mają się za zbawców świata a niespełna 3 na 100 Polaków należy do tego czegoś bo związkami tego nazwać nie można ale nic dziwnego wiadomo chodzi tylko o składki

Solidaruch

Na 25 lecie odlewni pracownicy dostali koszulkę i medal odlany. Koszulka niewiadomego znaczenia jest na niej logo solidarności. Skoro bluzka jest 25 lat odlewni to nie powinno być tam loga solidarności. Bo związek ma swoje ciuszki. A druga sprawa to solidarność to nie jest związek zawodowy w VW. Tylko część zarządu. Bo przepis jasno mówi że ZWIĄZEK ZAWODOWY POWINIEN BYĆ PO STRONIE PRACOWNIKA A NIE PO STRONIE PRACODAWCY.

Jurek
@Solidaruch

W samo sedno.Co Solidarność ma wspólnego z 25 leciem Odlewni.Wcikaskają się wszędzie gdzie to możliwe. A przewodniczącego S w odlewni ze świecą szukać. Jak już się pojawi i zadasz mu jakieś pytanie to mówi że on nic nie wie.

@Jurek

Co się dziwić standard w solidarności. Tylko składka się liczy a nie pracownik. A jak się pojawi na lini to nic nie wiem. No zobaczymy czas pokaże. Standard tak mają od Olbrysia rozkaz gadać. Za takie rzeczy ludzie powinni się wypisywać masowo. Bo solidarność ma głęboko gdzieś pracowników.

Majkel

12k brutto było wypłacane w dwóch transzach w grudniu 2017 i styczniu 2018. Oczywiście rozliczenie było co do pełnego, przepracowanego miesiąca. Serio ludzie mają tak krótką pamięć?

Głupi Kowalski
@Majkel

Nie pisz głupot wszyscy nie dostali np : z agencja pracy i ci co byli na wypowiedzeniu umowy tez nie dostali

@Kyre

Dokładnie masz rację jak był stefan coś nie tak to wychodził z tym co były rozmowy dali do władzy panią Jolanta m i Pan Piotr co ich wybrali do klaskania był temat spotkanie vw to pani Julanta, m powiedziała idzie do marketów typu żabka czy biedronka lub inne tam ludzie lepiej jak w obozie zarabiają a nie przyjmują ludzi co nie macie za 4200 brutto wstyd a nie włącz myślenie pani Jolanto i nie dzwonić po ludziach co wcześniej nie przedłużyli umów albo się sami zwolnili

wnp

Tak dokładnie idea jaką tworzył pierwszy związek po upadku (usunięte przez administratora) zostały kompletnie podmienione. Związek ten zmienił kompletnie kurs. tzw polska demokracja z elementami postkomunistów zrobiły z tego narzędzie do pilnowania pracowników a nie żeby dbać o interesy ludzi.

Solidaruch

Jakie 200 na samej T6 podsumując to będzie koło 1000 osób z trzech zmian i z antoninka jak i Swarzędz. Już nie mówiąc o innych obszarach co jest robione T6 aufbau, lakiernia, montaż.

Stary osiol
@Solidaruch

Możliwe że też tak może być a guru pan Piotr z solidarności o podwyżkach 1500 propagandę sieje ze coś robi konkretny (usunięte przez administratora) a wiara na nieudacznika płaci siano i jego (usunięte przez administratora) i biuro się też buja (usunięte przez administratora) zasrani

Solidaruch

A co było 3lata temu kiedy koniec produkcji caddy 4 było? Piotr O mówił że też nie będzie zwolnień. A było i to dużo. Jak i na czas określony jak i agencje. Już nie mówiąc o tych na stałe co byli na l4 itd byle się pozbyć.

Boleś
@Solidaruch

Wtedy jak zawsze usłyszycie że nikt nikomu niczego nie obiecywał

Alex
@Stary osiol

Panowie zwalnia sie miejsce w OM ZSZZ , jeden z nierobów idzie na emke. A co do kaski i obietnic to zwolnienia beda i to duze, Piotrus nie jest prezesem on jest tu tylko do łagodzenia konfliktow i wykonywania woli zarzadu. Kase dali bo musieli, brakuje ludzi na liniach mlodzi przychodza i odchodza zwalniaja sie tez starzy pracownicy bo w okolicy jest duzo lepszej pracy niz w VW z lapami do ziemi jak malpa i czy masz 25 czy 55 lat musisz byc tak samo wydajny jak ten mlody. A w tym wszystkim chodzi tylko o przetrzymanie ludzi do czerwca 24 r i tyle w temacie.

Głupi Kowalski

Tak dużo jak niewiem co po15 latach pracy 3500 na rękę na waciki nie starczy .

TojużjestKoniec

Jakie podwyżki i jakie bonusy :D Trzeba wszędzie o tym napisać. VW jest mistrzem propagandy. Każda podwyżka i inne "benefity" opisywane są na wielu portalach w formie płatnej reklamy, A teraz policzmy : Inflacja w Polsce w 2023 16,5 procent wg GUS , wiec realnie jakieś 20%. Podwyżka 8,2% plus 6000/12 miesięcy daje 500 zł Nawet do inflacji nie dobijemy :D w przyszłym roku podryżka 4,5% plus 4000/12 daje 333. Problemem jest to że inflacja może zostać na podobnym poziomie, a więcej podwyżek nie będzie. bo już w tym roku "wynegocjowali" :D Generalnie najwyższa podwyżka jest w chwili zmiany pracy, i oni to wiedzą. Boją się i dlatego próbują zrobić szum, że tak dużo się zarabia i przyjdzie do nas :D

Stary osiol
@TojużjestKoniec

Jaka podwyżka śmiech uj 500 brutto o ile dostaną to od tego roku brutto wzrosloo 480 brutto najniższa i od lipca o 110 to tu się uzbierało 590 brutto na start a vw to śmiech jak nie pasuje to niech idą w uj ale mają przygłupów to tak jest czemu to u szwabów nie wyjadą z tym tekstem bo by ich śmiechem zabili a tu mają kredytowiczow i ludzi po podstawówkach a najlepiej zatrudniać bo szkole z żółtymi

Maruda
@Stary osiol

Dokładnie masz rację jaka podwyżka 8.2 procen i żadnych bonusów nie będzie tak jak się chwalili porażka

Wkurzony

To jakiś żart. Miało być 1500 zł podwyżki. Podali tak do prasy, każdy znajomy sąsiad o tym wie a przyszło co do czego to głupie 500 zl. To jakiś żart.

@Wkurzony

Masz teraz co chciałeś. I nie narzekaj. Jak by się wszyscy wypisali z solidarnosci to tego w taki sposób nie było teraz możesz iść do solidarności i ryczeć dlaczego tak zrobił. Jesteście wszyscy do bani. Poprostu będziecie pod nosem mruczeć narzekać ale (usunięte przez administratora) nie otworzycie i się nie postawicie.

Wesoła lala

Dokładnie masz rację kazali by robić za najniższą albo za pół darmo to i tak wiara by orala a szczególnie kredytowicze tu maszrację

Gupi lolo
@Wkurzony

Nic nie dali od stycznia płacą wzrosła z 3010 na 3490 a od lipca 3600 czyli nic nie dali śmiech w uj najniższą płacą a w vw to śmiech w uj (usunięte przez administratora) te związki dziwię się ze ludzie są naiwni i płacą a szczególnie ci zasrani kredytowicze i ci staży co są na ścianie ci to by się dopiero zesrali nie jeden tylko jeździ wokół komina a gdzie indziej by się nie wyruszył(usunięte przez administratora)

Solidaruch

Niestety wydymaly to za mało powiedziane. Niemcy dali dla Polski bonus z okazji rekordów zysków tak jak dostała skoda czy porsze itd. A Olbrys przypisał do siebie że wywalczył KŁAMCA. Nadodatek miało być wypłacone w całości a oczywiście Olbrys się zgodził w ratach. A ludziska zadowoleni bo wierzą Olbrysiowi że wywalczył. Miało być 1500 dla wszystkich oczywiście co? Jest 8.5 procent i znowu dla kogo walczy dla siebie bo oni ściany mają to muszą mieć podwyżki. A robol najniższe grupy już nie ma takich podwyżek. A jak by było jak obiecywał wszyscy równo było by ok. Dodatkowo bonus w czerwcu wakacyjne zabiorą Ci duży podatek już nie mówiąc składka solidarności też spora także paczka która będzie na gwiazdkę to za te czerwiec byś miał 5 paczek takich. Ale co? Oczywiście tepaki bezmózgowi pracownicy tego nie widzą bo niestety są bez wykształcenia i co najważniejsze że liczyć nawet nie umieją

Kol
@Solidaruch

nie rozumiem kompletnie. Gdby nie oni nikt by nic nie dał. Oprócz tego pokaż całe fakty, uczestniczyłem wczoraj w spotkaniu z mistrzami - 3,& +8,2 +4,5 i 10000 bonusu. Otwórz oczt, bo to nawet dla tych na nsikich grupach to w przeliczeniu niezła kasa ....

@Kol

Właśnie dałeś przykład głupoty. Było pismo na Wrześni? Było że Niemcy za wydajność dawaja nam bonusy. A nie Olbrys wywalczył. I jeszcze miało być jednorazowa wypłata a nie jak Olbrys zrobił że na raty.

Markopolo

Wam czyli komu? Solidarności oczywiście. I tak duuuzo kasy zarabiamy na was. A teraz po tych bonusach od Niemiec i wakacyjne. Oj rozbity bank będzie. I Lange zadowolony też będzie.

Jurand_ze_spawalni
@Wkurzony

Jak się nie podoba to się zwolnijcie. Wiecznie albo narzekacie albo donosicie do liderów czy majstrów. Przez takich jak wy w tej firmie atmosfera szoruje dna. Siedzicie wpatrzeni w komórki szpiegujecie co kto robi w wolnym czasie z kim spotyka. Z zazdrości wrzodów dostajecie że ktoś ma hobby a was żony gonią do roboty abyście wiecej kasy przynosili żeby na tych wioskach skąd pochodzicie byliście kimś a nie wieśniakami choć słoma z butów wam i tak wyłazi. Ile by nie dali wam i tak będzie źle.

@Wkurzony

Teraz niech się pochwalą w tych mediach w których się chwalili ile wywalczyli,bo ludzie myślą, że jest pięknie i wspaniale. Może ich to zachęci do aplikowania

@Jurand_ze_spawalni

Ale donoszą wszyscy na wszystkich nie tylko ci na dole. Mistrzowie donoszą na pracowników kierownikom, sami na siebie,a góra się cieszy. Nienormalne relacje. Zamiast świetnej atmosfery,na każdego trzeba uważać. Jeszcze do tego ten "związek zależny "

Królik
@Wstający z kolan

Ja to nie rozumiem tych gierek i kombinowania. Przyjść, zrobić swoje i wyjść a nie marnować siły i czas na jakieś głupie rozgrywki i donoszenie. Nie macie co po robocie robić? Grilla se odpalcie lepiej, film obejrzyjcie a nie siedzicie i kombinujecie jak tu jednemu czy drugiemu życie uprzykrzyć

Wstający z kolan

Tam do pracy to tylko osoby, które chodzą ze spuszczoną głową, albo takie, które przytakują wszystkiemu co usłyszą. Nie możesz odstawać od szeregu,ani mieć swojego zdania. To tak,jak w zegarku; jeśli jeden trybik się wyłamie,to się go wymienia. Rodzinna atmosfera? Jakieś bzdury. Związki nie są niezależne, a takie powinny być z założenia. Było jakieś referendum odnośnie negocjacji? No nie było,bo nic z pracownikami nie było uzgadniane. Resztę sobie dopiszcie. Wstańcie z kolan!

Pracownik Volkswagena

Powiem krótko ludzie się dopiero zaczną zwalniać jak produkcja pojedzie na 3 zmianach po 250 aut.....młodzi uciekną.Praca w Volkswagenie to już przeżytek inne firmy płacą podobnie jest jest to duża różnica między zakładami ale jeśli policzysz dojazdy zmarnowany czas na dojazd lepiej ciut mniej zarobić a mieć coś z życia bo w tej firmie to życia niema napewno zgodzi się ktoś ze mną ????

@Pracownik Volkswagena

Nie 250 aut tylko mają orac 275 na 8 godzin i to gównianego caddy5 i Forda szmelc i t6 bo szwaby będą odpoczywać a tu będą orac niedzielę są od kwietnia kredytowicze się ciesza by nawet jak mistrz przyszedł w niedzielę na 16 to wszyscy chętni polak najgłupszy naród w europie

Joziek
@Wesoła lala

Skąd wogole takie informacje? Nikt o tym narazie nie wspominal u nas

Messi
@Pracownik Volkswagena

Kto się zwolni? Pojedyncze osoby. Jak wprowadzali 17 zmianowy tryb pracy to tyle ludzi gadało że się zwolnią bo nie będą tak robić i co? Dalej robią

@Messi

Bo to jest to co wcześniej było opisane tu na forum. Że Ci ludzie bez wykształcenie będą pod każdym pozorem pracować nawet jak by Olbrys załatwił żeby połowę pensji mieli by oddać bo firma jest w kryzysie. Niestety takich ludzi nikt nie przyjmie bez wykształcenia. A po za tym np.na spawalni certyfikaty itd nie są potrzebne bo to nie jest spawanie tylko klejenie łatanie. Itd. Tak jak uczniowie mówią że w VW nic się nie nauczyli. Bo to jest tylko dla takich co rozumu nie mają

Dokladny
@Markopolo

Masz rację jak są (usunięte przez administratora) czy rodzina po układach to tak jest i masz rację niektórzy liderzy po podstawówce czy wielcy mistrzowie zawodówka niepełna to tak jest

Xxx

Witam jak wygląda praca na odlewni w Poznaniu na 28czerwaca?

Jurek
@Xxx

Od wekendu do wekendu jak to mawia nasz kochany pan Piotr O.

Inflacja

Wy tak na Serio szukacie ludzi za 4200 Brutto na trzy zmiany????No to albo ktoś jest szalony i nie widzi perspektywy albo VW żyje jeszcze sprzed 10 lat!!!!!!!Jest tyle pracy za takie same pieniądze że masakra i to na jedną lub dwie zmiany:)

Dkf
@Inflacja

Nawet na tej początkowej podstawie ( a taka jest tylko przez 3miesiace) robiłbys rok to w 3 wypłaty w roku miałbyś ok 6000netto bo jakieś tam bonusy są.

Robol
@Dkf

Napisałes to chaotycznie i nie zrozumiale, a przede wszystkim zapomniałeś dodać że niektóre bonusy są tylko dla pracowników z umową na stałe przez vwp i dopiero po roku gdy się taką umowę na stałe ma

@Dkf

Nie pisz bzdur chyba ze wciągasz klej .Po 10 latach pracy tyle nie widziałem z sobotami i niedzielą 12 godzin tyle nie miałem .

Markopolo

Nie chce niestety nikogo obrażać ale prawda jest taka że mądrzy ludzie tam nie pracują. Niestety ile razy na rozmowach kwalifikacyjnych z wykształceniem nie biorą tylko tych po podstawówce albo nawet nie. Dlaczego bo za takie pieniądze nie znajdą takich id.....mądry wie ile wart jest jego praca. Druga sprawa to że taki łeb nie postawi się nawet przełożonemu bo jest osrany gdzie znajdzie pracę bo bez szkoły niestety nie znajdzie. I dlatego tak coraz gorzej będzie w tej firmie. Przez takich ludzi do tego doszło. Bo przypomnę że na początku zanim caddy 4 był robiony całkiem inna wiara była itd. Ludzie byli zgrani nikt nie kapował na drugiego itd

@Markopolo

Zgadzam się z tobą w stu procentach .Bo większość ludzi robi tam z wiosek co by rodzinę oddali i później jest jestem królem wiśi i jędzę passatem tdi .

JestęInfornatykię

Tak trochę z innej beczki bo nie produkcja. Ale w dziale IT nie polecam pracy. Nowoczesne technologie - 10 lat temu używane ???? Rozbudowane wynagrodzenie - premia do premii od premii przez premie a i tak okazuje się że rynkowo jest to może z 70%. Rok temu fala odejść była , teraz połowi szykuje się kolejna. Na spotkaniu usłyszeliśmy że VW to produkcja nie IT i nigdy nie dorówna zarobkami branży. Więc zarząd i kierownictwo wie że płacą mało. Najwyższy czas znikać z tego miejsca.

zainteresowany

witam wszystkich. Dostałem wstępną propozycję pracy w Poznańskim VW w dziale logistyki. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jakie zarobki sięgają w tym dziale ??

Ziutek
@zainteresowany

Dostałeś propozycje pracy i nie wiesz za ile?

Karlos
@zainteresowany

Wszystko zależy od stanowiska. W ciemno to co ci mozemy powiedzieć?

Montażysta | podmontaż

Miło mi państwa powitać, na wstępie tej wypowiedzi chciałbym dodać iż zostałem poproszony o dodanie obiektywnej opinii po moim podjęciu decyzji o rozstaniu się. Zostałem poproszony ponieważ nie miałem zamiaru wypowiadać się negatywnie ani pozytywnie, gdyż moje podejście do pracy jak i opinia są zupełnie neutralne. Jakiś miesiąc temu zdecydowałem się na podjęcie etatu na stanowisku montażysty na dziale "podmontaż silników" w formie pracy dla mnie dodatkowej (cały etat w pełnym wymiarze godzin). Ludzie którzy tworzą zespół jak i sam mistrz zmianowy są do rany przyłóż, większość załogi to wykwalifikowani już żołnierze z długim stażem. Forma w jakiej nowy pracownik przechodzi szkolenie i wdrażany jest od samego początku swej drogi w tryb pracy i politykę zakładu jest raczej poprawna, wystarczająca aby się w nowym miejscu odnaleźć i wypracować podstawowe umiejętności do wykonywania pracy na stanowisku. Samą pracę na stanowisku montażysty cechuje przewlekła monotonia, którą determinuje tempo produkcyjne. Czynności jakie wykonuje montażysta na stanowisku polegają na mocowaniu określonych elementów do surowej konstrukcji silnika według określonego schematu i sekwencji. Dodatkowy nacisk na staranność wykonywanych czynności podyktowanych tempem raczej nie budzi w nowym pracowniku entuzjazmu, a stawia go przed serią pytań egzystencjonalnych "co ja tutaj robię?", "to ja jestem zły czy robota?", "co się stanie gdy rzucę tę robotę i przez tydzień najwyżej będę jadł mniej?". Właśnie przymus egzystencji na pewnym cywilizowanym poziomie nie pozwoliłby mi na wybór tej pracy jako główne źródło dochodów ze względu na niskie wynagrodzenie. Zatrudnienie przez agencje pracy, która proponuje 4218zł brutto wynagrodzenia ani nie jest czynnikiem stabilności pracy ani zaspokojenia potrzeb konsumenckich w obecnej sytuacji na rynku. Przyjmijmy nawet uproszczony rachunek życia typowego studenta, który jako młoda osoba wynajmuje mieszkanie: - 1200/1500 zł to cena średnia wynajmu pokoju lub małej taniej kawalerki - 31dni x 25zł = 775zł za dzienne minimalne wyżywienie - 140zł - dojazd do pracy - po cenie sieciówki miejskiej lub minimalnego tankowania auta - 400/600 - minimalne opłaty komunalne - wywóz (usunięte przez administratora) prąd gaz - 20/60zł - internet lub multimedia - 100zł - 1 sztuka odzieży (student ponoć więcej nie potrzebuje) - 50zł - utrzymanie telefonu po średniej cenie (doładowanie lub abonament) Średni koszt życia na minimum to 3225zł, o 20 złotych więcej niż podstawa wynagrodzenia dla nowego pracownika. Ale dokonajmy bardziej racjonalnego i wymownego przelicznika zarobków faktycznych: 4218 brutto to 3205zł netto. 3205zł - 18%inflacji (576,9) = 2681,1zł. Wartość nabywcza twoich zarobków to 2681zł zaś przeciętne koszty utrzymania 3225zł. Powodzenia ;)

Ex VW
@Montażysta | podmontaż

ale zarząd myśli, że w PL to wszystko tanie jest i czego my narzekamy. Ja to bym Panu "Koligen Kuligen" pokazał gazetkę z Lidla.de i Lida.pl może by zobaczył, że u nas produkty kosztują tyle samo w euro, a niektóre nawet drożej niż w Niemczech, a zarabiamy 3x mniej. VW już dawno przestał być atrakcyjnym pracodawcą w PL, składa się na to kilka czynników. Po pierwsze stagnacja płac i ich minimalny wzrost w stosunku do inflacji i kosztów życia, po drugie brak stabilności zatrudnienia (18 miesięcy agencja pracy, później niepewność, out), no i po trzecie system zmianowy, który mocno koliduje z życiem prywatnym, w szczególności praca na 18 zmian (Z3 odlewnia). Po prostu VW to już tylko opakowanie, bilboard i reklama, myślę, że mało kto już się na to wszystko nabiera, na te ich "hasełka" Przede wszystkim TY! Pamiętam jeszcze 10 czy 15 lat temu każdy chciał się dostać do Volkswagena, atrakcyjna płaca, dodatki za pracę w sobotę, ale to już przeszłość.

Olisa Debe
@Ex VW

Dokładnie tak jak piszesz. Zatrudniając się 15 lat tamu ludzie słysząc że pracuję w VW gadali ooo dużo zarabiasz dobra firma itp. Teraz? Dookoła sporo firm mniejszych jest która oferuje lepsze zarobki i socjal niż VW. Prawda jest taka że dopóki były soboty i nd jako nadgodziny człowiek tą wypłatę podciągnął i to sporo. Przyszedł Covid skończyły się nadgodziny i okazuje się że pod względem płacowym VWP nie jest atrakcyjny. Przez te 10-15 lat w firmie niestety wiele się zmieniło na gorsze. Poczynając na zarobkach a kończąc na atmosferze która robi się coraz gorsza.

Pracownik HR
@Olisa Debe

Taka jest prawda że są nadgodziny tylko po to żeby wypłatę podciągnąć.....Po to są teraz niedziele żeby dorobić do wypłaty.......Nagaduja na nadgodziny tylko po to żeby wypłata była większa.....Powiem krótko pracuję tu 15 lat każdy co pracuję siadaja mu stawy kręgosłup......itd

Gupi kowalski
@Pracownik HR

Dokładnie masz rację z tego (usunięte przez administratora)dużo ludzi sami się zwolnili jak już szuszwoli z ukry przyjmują to świadczy co to za firma za 4200 brutto to można robić ale na 1 zmianę śmiech w uj

(Pod) Montażysta
@Olisa Debe

Do tego co Pan napisał chciałbym dodać iż praca, którą podejmujemy jako główne źródło dochodów powinna w pełni pokryć koszta i potrzeby naszego życia, zaś praca dodatkowa lub taka w formie nadgodzin powinna być uzupełnieniem gdy potrzebujemy tych pieniążków więcej. Dorabianie do pensji ponieważ podstawowe źródło dochodów nie wystarcza na nasza minimalne potrzeby życiowe, mija się z celem. Wcześniej pracowałem też w takiej fabryce jak Bridgestone, która zmarnowała mi trochę życia osobistego ale uczciwie płaciła, nigdy tam nie było problemu z pieniędzmi gdy pracownik potrzebował więcej. Teraz przeszli na system 12 godzinny i te wypłaty są 2 razy wyższe w porównaniu do pracownika Volkswagena, który przepracuje tyle samo. - To też firma branży motoryzacyjnej, która jest w kryzysie... ale Japońska, według filozofii "będziesz pracowity, - będziesz odpowiednio wynagrodzony". Dla porównania, na rynku księgarskim średniej wielkości polskie wydawnictwo, które mogłoby zostać kupione za miesięczny obrót giganta jak np Prószyński, płaci swym pracownikom ~ 90% więcej niż niemiecki koncern motoryzacyjny. Co prawda obsada sztabu ludzi którzy pracują w tej strukturze jest o wiele razy mniejsza niż Volkswagena, zarabiając na jednym egzemplarzu produktu 20-40zł, to jednak potrafią uczciwe zapłacić. Prowadzenie każdego biznesu służy temu aby działalność przynosiła zysk dla wszystkich jego pracowników, jeśli jest odwrotnie i zysk odnosi jedynie pracodawca to nazwę dla tego procederu nadała już nam historia nowożytna (usunięte przez administratora)

Brachol
@(Pod) Montażysta

Co to za argument ze w Bridgestone nie było problemu z pieniędzmi gdy pracownik potrzebował więcej? Pracownik zawsze potrzebuje więcej. A co by nie mówić to w vv zawsze negocjacje można było podejmować w sprawie pensji. Nie mówię, że zawsze udane ale to już też jkwestia zaprezentowanych argumentów A tekst o tym że prowadzneie biznesu ma sprzynosić zeysk wszystkim pracownikom to już totalne odklejenie i nie znajomość świata. Tak to może fundacje działają ale nie biznesy.

Pytajnik
@(Pod) Montażysta

Hej. Ile pracowałeś w Bridgestone? Idzie tam po 10 latach z 6 na rękę dostać?

Yachu
@Pytajnik

Moze nie 6 ale 5,4 spokojnie

Pytajnik
@Yachu

Dzięki. Za 3 czy 4 dni pracy na które chodzą teraz odkąd mają 12 godzinne zmiany to spoko wypłata. Chyba pomyśle o przeniesieniu.

Minister kanisterr
@Pytajnik

Co rok masz podwyżkę 500brutto niezależnie od stanowiska i wyrównanie inflacyjne co mc. Po 10 latach koło 8-11tys na rękę wyciągniesz. Jeśli oczywiście poświęcisz tyle zdrowia psychicznego na prace w tym (usunięte przez administratora).

Ilona
@Minister kanisterr

po takiej perspektywie czasowej w jaki konkretnie sposób może przebiegać taki przykładowy dzień z pracy? co ta długi staż może w nim zmieniać, chyba że też już o innych stanowiskach mowa? co o awansach wiecie?

Poniżej minimalnej

Minimalne wynagrodzenie w przyszłym roku będzie musiało wzrosnąć aż o ok. 18-20 proc. Rekordowy wzrost to skutek ustawowego mechanizmu ustalania płacy minimalnej, który z opóźnieniem uwzględnia niedoszacowaną inflację Minimalna stawka godzinowa dla samozatrudnionych i zleceniobiorców będzie musiała wzrosnąć co najmniej do 27,80 zł (a być może nawet do 28,20 zł).

Naßrał

Witam. Panowie i Panie. Ponad rok temu aplikowałem do VW (byłem zwolniony w 2020) wtedy oddzwonili i proponowali mi pracę ponownie przez Agencję i za mniejszą stawkę na 18miesięcy - podziękowałem im i powiedziałem, że na tych warunkach dam szansę innym gdyż znalazłem już stałą pracę i bałem się ryzykować. bo jak to się mówi: jak ktoś Cię wydmuchał raz to zrobi to jeszcze raz. Ale mniejsza o to. Jestem tylko Ciekaw czy ci pracownicy na 18 miesięcy otrzymali ponownie zatrudnienie przez VW. Żeby było jasne pytam z czystej ciekawości. Wrócić już tu nie chce bo nie pracuje teraz na 3 zmiany i mi to pasuje. Liczę na szczerą odpowiedź. Pozdrawiam Załogę

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Poznan - Poznań

• Jak się pracuje w Volkswagen Poznan?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Poznan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 291.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Poznan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 241, z czego 37 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 129 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Poznan?

Kandydaci do pracy w Volkswagen Poznan napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen Poznan