volkswagen poznan

Opinie o volkswagen poznan

szczęśliwy do bólu

chyba nie wszyscy złapali sarkazm

seba
@szczęśliwy do bólu tydzień temu
chyba nie wszyscy złapali sarkazm

tak chyba nie każdy łapie :-) z resztą nie dziwię się, ze grono niezadowolonych rośnie....

szczęśliwy do bólu

CZEŚĆ Ja bym chciała stanąć w obronie związków zawodowych odnośnie wprowadzenia 17 zmiany Widzę kilka korzyści o których się nie mówi a moim zdaniem są istotne . Po pierwsze: działanie w myśl ustawy antyalkoholowej , proszę sobie szczerze odpowiedzieć na pytanie ile dzięki pracy w sobotę po południu ominęło was imprez z rodziną i przyjaciółmi , pewnie kilka , wasza ba nasza wątroba jest nam wdzięczna , no i kieszeń w końcu zaoszczędziliśmy na zakupie " browców " czyli jeszcze działanie pro-zdrowotne ( nawet biesiada piwna bez piwa bo do pracy trzeba było iść ) działanie pro-rodzinne ilu z was młodych rodziców mających dzieci przeżyło takie scenki : maluchy wstały około 10h . wyciągają swe ręce a to - apka - a to - pobaw się ze mną - ? i jak odsiecz przychodzi godzina 12 z groszami i można cichaczem wymknąć się do pracy a w pracy relaks - Chillout - a po pracy dzieciarnia śpi i spokój , cisza układ nerwowy odpoczywa , normalnie BAJKA Kolejna korzyść : integracja -lider - mistrz - pracownik ile razy przełożony was odwiedził z prośbą o przyjście w szaraka do pracy kilka a morze kilkanaście razy , i przy okazji wyraził zainteresowanie twoją osobą że myśli o tobie nad przedłużeniem umowy podwyżką a może oceną pracowniczą . Te szaraki naprawdę łączą ludzi . Kolejna korzyść : korzyść finansowa - tą lubię najbardziej 30zł netto - jest moc - staram się wczuć w skórę tych ( nie bójmy się tego słowa ) BOHATERÓW - co ten bonus nam po ciężkich negocjacjach wywalczyli - CIARKI MNIE PRZESZYWAJĄ JAK O TYM MYŚLĘ - jeśli ktoś cię kiedyś zaczepi i będzie się z ciebie naśmiewał że w sobotę idziesz do pracy po południu STAŃ - LEKKO SIĘ UŚMIECHNIJ I PROSTO W OCZY RZUĆ MU CYFRĘ 30ZŁ NETTO MAM ZA TO bądź pewien uśmieszek szybko mu zniknie na jego twarzy pojawi się żal i smutek ( oczywiście że on tak nie może ) i śmiało głośno i wyraźnie wypowiedz nazwiska tych którym to zawdzięczasz , takie działania nie mogą iść w niepamięć to jest historia a na niej się uczymy . dziękujemy dodam że dodatek to mniej więcej równowartość - DWÓCH HOT DOGÓW I KOLI W BERLINIE - można - !!!!!!!!!! kończąc : mam nadzieję że siedemnastka pozostanie w naszej firmie , jeśli mogę jedynie coś zasugerować to skoro buły z parówą za to dostaliśmy jako danie główne to proszę o deser w nowych latach choć pudełko tik taków na tim do podziału jeśli to zbytnio nie obciąży finansów . Ps. Chciał bym odpowiedzieć panu pracownikowi : odnośnie plotek z tym rzekomym bonusem za 2.5 miliona aut - pojęcia nie mam czy to było czy nie , ale myślę że ze strony związków powinno zostać wysłane podziękowanie za koszulki do Niemieckiego zarządu za szczodrość i pytanie dyskretne czy te koszulki dla pracowników niebieskie , myślę że za jakieś 2 euro za sztukę - czasami nie zachwiały płynności finansowej koncernu . Zwłaszcza że nie tak dawno niemieccy pracownicy mieli wypłaconą premię po kilka tysięcy euro w ramach odstresowania w aferze silnikowej . Bo gdyby to zachwiało finansami firmy to może jakaś zrzuta załogi aby pomóc pracodawcy .

Czarny_Kotek
@szczęśliwy do bólu 2 tygodnie temu

Ja natomiast uważam, że 17 zmiana to wyzysk klasy robotnicznej. Szczerze mówiąć, nowe socjalistyczne związki zawodowe powinny postawić postulat 4 dni roboczych. Niech burżyjscy kapitaliści z Wolfsburga płacą. W końcu to bogata firma. 4 dni robocze to szczęście ludu pracującego miast i wsi wielkopolskich. Wyborazcie sobie 3 dniowy weekend, kiedy dzieci są w szkole a żona w pracy! Kiedy możecie iść rano na zakupy i nie ma markecie kolejek, a kasjerka siedzaca za ladą za 1600 netto może tylko pomażyć i pozazdrościć pracy w takim zakładzie. Do tych 4 dni roboczych dorzuciłbym jeszcze 5 dni płatnego urlopu - a co niech mają. Do tego regularnie raz do roku parada równości i 1majowa na zakładach. Do tego także zniesienie sgregacji toaletowej - czemu kobiety i faceci mają oddzielne to dyskryminacja! Niech zyję rewolucja.

huanito

Skond takie inormacje? Z murów w menskiej toalecie?

nowy

Witam, jak wygląda praca na lakierni ? Chodzi mi o tępo pracy i o atmosferę, może ktoś rzetelnie odpowiedzieć, pozdrawiam

W VW Poznan afera goni afere pieniazki przeznaczane przez Hanover na premie i dodatki dla pracownikow byly rozdzielane pomiedzy zarzad i kierownikow a ludzie mieli fige z makiem pani prezes Jola na chorobowym moze bylo by warto sprawdzic zasadnosc jej zwolnienia . Hanover zada wyjasnien i sprawdza finanse z 5 lat wstecz , w planach jest wymiana zarzadu na niemiecki nawet oni juz widza to wichlaczenie na kazdym kroku . Jeszcze za chwile sie okaze ze nasze Zwiazki tez byly w to wszystko umaczane i co wtedy ? Dlaczego takie informacje nie sa przez nich przekazywane jesli maja takie czyste sumienie jak deklaruja. Na zmianach popoludniowych w sobote liderow i mistrzow jak na lekarstwo skoro nie sa potrzebni w sobote i wszystko gra to jaka jest zasadnosc zeby byli w inne dni ? . W biurach maja ruchomy czas pracy z jakiej racji pracownik z lini nie moze sie spoznic nawet minuty bo dostaje po kieszeni ,latem nawet mieli skrocony czas pracy ze wzgledu na goraco w biurach co maja powiedziec ludzie na lini .

Karter
@Pracownik 23.09.2017, 18:50

Skąd masz takie informację? Kolejne plotki?

Lakiernia
@Pracownik 23.09.2017, 18:50

Możesz podać szczegóły?

Drogi panie kolego ja od roku pracuje na montażu na linii drugiej nie narzekam na majstra na brygadzistę są do rany przyłóż jeden i drugi i mówię to z ręką na sercu Zależy gdzie trafisz - chyba o to chodzi. ja widocznie miałem i mam szczęście Pozdrawiam

ewa

Jakie sa zarobki sa ww bo ktoś mi wczoraj mówił ze po 5tys zł 6 tys zł na reke starsi stażem pracownicy zarabiają na 3 zm jak tak płaca to chętnie złoze cv w poznaniu jak kobiety przyjmują.

dżela

Czy jakieś informacje odnośnie zakładowej strazy pozarnej w vw moge uzyskac?

piotr

Witam chciałbym się dowiedzieć jak to jest z Zakładową Strażą Pożarną w VW Września? Jak wyglądają zarobki ? Jakie są wymagania na rozmowę kwalifikacyjną? Proszę o jakiekolwiek informację na co mam być przygotowany ponieważ była teraz oferta pracy jako strażak w dziale ochrony przeciwpożarowej i aplikowałem swoją kandydaturę. Długo czeka się za telefonem?

Anonim

AUTOMATYK w VW POZNAŃ - nie polecam. Ciągle wymuszanie nadgodzin. Kadra zarządzająca na utrzymaniu ruchu, która nie ma wiedzy teoretycznej ani praktycznej odnośnie zagadnień technicznych. Generalnie osoba na tym stanowisku ma naprawdę do czynienia mało z jakąkolwiek automatyką przemysłową. Jeśli jesteś młody i ambitny do tego chcesz się czegoś nauczyć to ta praca nie jest dla Ciebie. Moim zdaniem na tym stanowisku można tylko się niestety cofnąć w rozwoju zawodowym. Zakład płaci za fachowe szkolenia jednak trzeba pamiętać, ze wracasz z szkolenia i niestety nie ma gdzie utrwalić otrzymanej tam wiedzy. Wypłaty oczywiście są na czas i wynagrodzenie na pierwszy rzut oka wydaję się atrakcyjne. Opisałem tutaj pracę na dziale Lakierni, nie wiem co się dzieje na montażu i spawalni aczkolwiek podejrzewam, że dużej różnicy pewnie nie ma. Według mnie praca dobra na dociągniecie do emerytury, ponieważ oprócz poświęcania własnego czasu w weekendy nie trzeba tam się przemęczać fizycznie ani umysłowo. Pozdrawiam

A-tyk
@Anonim 26.07.2017, 23:18

Anonim 2017-07-26 23:18 Anonim Nie pie**ol tylko weź się za robotę a nie tylko filoozofowanie w głowie i wypisywanie maili !

Za starych dobrych czasów aby zachęcić pracownika aby przyszedł do pracy w niedzielę na nockę potrafili zapłacić 200% ale to było za czasów gdy rządzili jeszcze Niemcy,a dziś za rządów Polaczków najchętniej zaje... by wszystko bo po możecie przyjść za 100% i połowa do banku. Idąc na zakupy do sklepu też mam powiedzieć pani kochana za połowę zakupów zapłacę teraz a resztę w styczniu? I dlatego pracownicy mają wyje... na ich nadgodziny.

Szary robaczek z linki

Pracownicy od początku roku planują sobie rodzinne weekendy, a tu nagle firma jest w potrzebie.... a jak pracownicy maja potrzeby, a są tacy, to nikt w vwp ręki nie poda. Gdzie jest Solidarność.... ale ta za pracownikiem? Na Słowacji chyba dobrze zrobili, pewnie nie maja 17 zmian:) pozdro dla ZAŁOGI

I jak tam chętni na 14ego są?

@Pracownik 24.07.2017, 06:19
I jak tam chętni na 14ego są?

Podobno marnie i dobrze 100 do banku a druga do łapy nie dosyc ze potrzebuja to jeszcze chca zaoszczedzic masakra

Prawda

Jak gazeta Wrzesińska opisała Vw że jest tam wyzysk i nowi pracownicy robią za grosze, to Vw awansował na trzecie miejsce jako najgorsza duża firma w Wielkopolsce. 1. - Amazon 2. - Bridgestone 3. - Vw Od stycznia tego roku z Vw zwolniło się już 290 osób.

Krzysztof

Witam wszystkich , jestem pracownikiem Vw od 10 lat i widzę jak ta firma schodzi na psy . Teraz jak mam urlop to zaczołem intensywnie szukać pracy bo mam już dość. Mam już pare dobrych ofert , wykoystam urlop i się zwalniam.

Mały

Pracowniku co napisałeś 05-07-2017r. Masz całokwitą racje w Vw jest coraz gorzej a nawet całkowicie nie polecił bym tej firmy najgorszemu wrogowi. To jest tak jak w Niemczech , jak będziesz pracował u niemca to zarobisz , a jak u polaka to będziesz miał jeszcze większe długi. W Vw jest tak samo , jak rządzili niemcy to było dobrze , a jak od około 8 -śmiu może więcej żądzą polacy , to tylko cięcia ludzi i zwiększanie produkcji. Gdzie tu logika. Aha zapomniałem że polak polaka utopi w łyżce wody , i tak jest właśnie w Vw.

Praca wv nie wyglad tak kolorowo wszedzie obecne kolesiostwo i straszne naciski na pracownikow liniowych celem zrobienia normy a to wszystko przez chec dostania premi za zrobiony plan produkcyjny majstrow i kierownikow jakie kolwiek awanse sa tylko po znajomosci zaklamanie na porzadku dziennym i ciagla praca bez wolnych weekendow czyli sobota rano popoludniu i nocka niedziela zdarza sie nawet na 18 po wakacjach juz zaplanowane sa juz wszystkie niedziele do konca roku .Wolny dzien 14 sierpnia ktory byl zaplanowny od poczatku roku i pracownicy zaplanowali sobie ten czas wolny juz nie jest wolny zarzad zaplanowł dodatkowe zamowienia wiec do pracy rodacy . W przyszlym roku planowne trzy tygodnie urlopu poczawszy od 30 kw. a wszystko przez zaczynajacy sie rozruch caddy 5 wiec jeden tydzien bedzie trzeba odrobic tylko pytanie kiedy ? A jeszcze zapomnial bym napisac wzmianke na temat naszych kochanych przez wszyskich Zaleznych Zwiazkow Zawodowych na czele z arcy ksieciem panem Piotrem Olbrysiem ktory skacze i przytakuje i podpisuje wszystko jak mu zarzad karze. Panie Piotrze pracownicy zarabiaja coraz mniej zamiast wiecej wystarczy porownac pity za rok 2015 a 2016 srednio ta kwota jest o ok 1000 mniejsza a zdarzaly sie i wieksze sumy a co bedzie za rok 2017 ? a pracy i wymagan i pomyslow podawanych przez nie posiadajaca zadnej wiedzy kadre zarzadzajaca jest duzo. Wystarczy panie Piotrze zejsc na beton i posluchac troche zalogi i jesli pan troche odwagi naglosnc je otworzyc oczy co nie ktorym na temat sytuacji w zakladzie i w domach pracownikow gdzie tata czy mama sa ciagle w pracy.

Siwy

Przyjmujcie się do Vw bo ludzi brakuje . Od początku roku zwolniło się już 230 osób. Dwa tygodnie temu przyjeli pierwszego pracownika z Ukrainy bo Polacy za te grosze już nie chcą robić. Wolą zatrudnić ludzi z Ukrainy jak dać podwyżki Polakom.

Hohn
@Siwy 21.06.2017, 00:20

Ukraińcy niech się gonią do siebie

Operato

Orientuje się ktoś ile może zarobić stażysta w warsztacie centralnym?

Tobi

Siemka :-) jest mozliwowc zabierania sie z kims ddo wrzesni ze srody wlkp ? konieczny.tob@gmail.com jestem ze sremu

Maciej ze Swarzędza

Dajcie sobie spokój z tym Vw , pracowałem cały miesiąc i w weekendy i dostałem niecałe 2200 zł. na rękę. Usłyszałem że potrzebują w Swarzędzu w Armaturach. Zgłosiłem się tam do pracy po miesiącu dostałem 2500 zł. wypłaty na rękę i weekendy wolne.

Toko

Wspolne dojazdy ze sremu do wrzesni ktos cos ? konieczny.tob@gmail

new

witam w jakim okresie jest przerwa urlopowa w vw we wrześni wie ktos bo wybieram się tam do pracy a chciałbym coś zaplanować?

Tob

Okolice sremu dojazd ktos cos ? Pisac konieczny.tob@gmail.com

Mariusz Tucccholski

Pozdrawiam ML2 i wszystkich przygłupów w moim teamie ;)

Mariusz - gruby

Tak to prawda jak przekroczysz 9 dni chorobowego to dostajesz gołą wypłatę , czyli około 2.000 zł na rękę . Oczywiście jeszcze idziesz w weekend czyli sobota rano i od nowego roku sobota popołudniu , te dni są pracujące obowiązkowo.

Michu

Co zabieraja pracownikowi zatrudnionemu przez worka na l4 bo słyszałem ze nawet premie kwartalne czy to prawda?

Pracownik z Antoninka

Jak chcesz to się zatrudnij bo ludzi coraz więcej brakuje . Sami się zwalniają nawet urlopów nie chcą dawać bo nie ma kto pracować. A praca przez Work Serwis i umowa co trzy miesiące przez trzy lata. Zarobki 2800 zł. a na rękę około 2000 zł. Oczywiście praca w soboty rano i popołudniu i niedziela nocka na 18:00 czyli weekendu zero jak w Bridgestone. Są już inne firmy co oferują te same zarobki weekendy wolne i umowa odrazu na stałe.

Allaho
@Pracownik z Antoninka 07.10.2016, 20:59

A nie jest czasami tak że przez pierwsze 6 miesięcy 2800brutto potem 3000brutto następnie po kolejnych dziesięciu miesiącach 3490brutto i po kolejnych 10miesiącach 3950brutto? Pytam bo jakaś lipina informacja z tym że przez pierwsze 3 lata otrzymuje się 2800brutto. Jest tak jak ja napisalem wyżej. Pzdr

Jaro

A zatrudniąją tylko przez agencję i jakie są zarobki?

Robert

Nie polecam tej firmy. Cały czas jestes okłamywany, cały czas Ci obiecują podwyżki których po 10 latach pracy osiagania swoich celi i tak nie dostajesz. Po co kłamać. W firmie są nielegalne posłuchy. Jest dużo ludzi co tylko obserwują kamery i słuchają nagrań. Tak sie wykazują ludzie którzy chcą awansować. Tu nie docenia się fachowców, raczej sie ich wyśmiewa ze mysla ze pozjadali rozumy. Pokazuje sie ze nie trzeba nic umiec i robic zeby cos dostac. Najgorsze jest to ze buduja auta ktore zagrzaja bezpieczenstwu czlowieka, jak mieli awarie to puszczali auta bez sprawdzen hamulcy, bo bali sie przyznac ze jest problem. Ludie ktorzy tu sa kierownikami przypominaja UB-eków z lat 80-tych.

Buba

IT-atmosfera pracy okropna, wyscigi szczurow. Jeden kolegow chodzi z mikrofonem i podburza ludzi po czym ich nagrywa jak ktos sie zle wypowaida. Takze uwazajcie. Generalnie nie ma tu zadan IT. Nie polecam tej firmy dla informatykow- strata czasu. Jest caly sztab ludzi ktorzy zajmuja sie zwolenieniami. Mowia ze praca jest stabilna - ale kazdy kazdego obaguje za plecami.

dwa

Poziom kultury brygadzistów kierownika hali i kierownika zmiany na odlewni poniżej skali krytyki. Żenada, praca na garbie młodych zatrudnianych przez lipnych pośredniaków na zasadzie dzisiaj jesteś jutro Cię nie ma, pokazówki i szantażowanie ludzi z zewnątrz pod groźbą zwolnienia na porządku dziennym. Wszechobecna konfidencja, grubo bym sie zastanowił nad podjęciem pracy poprzez nieodpowiedniego pośrednika w tej firmie.

@dwa 01.06.2011, 21:14

Ogolnie do (usunięte przez moderatora)..Wymyslaja jak tu umilic czas fizolom w tym(usunięte przez moderatora)solarium.PAPIERY i CYFRY to jest to co sie liczy ,czlowieka mozna zwolnic i przyjac nowego,mlodszego,,glupszego'' no i tanszego.Niedlugo zaczna wydawac na bramie stoperan,pampersy i kneble zeby sie nie odzywac-CO,JAK,POCO! Porzadki w ODLEWNI jak przed wizyta Pana Prezydenta -pytam po co , przeciez kopalnia bedzie kopalnia,a ci co maja za to placone robia jeszcze wiekszy SYF.POZDRAWIAM KOLEGOW Z KONCERNU ZWLASZCZA TYCH KTORYM LATEM DOKUCZAJA UPALY NA INNYCH ODDZIALACH (zwlaszcza biura)ZAPRASZAM DO NAS!!!

Abc
@Doświadczony 07.08.2017, 13:08
O czym wy piszecie? Przecież tylko tam można tak naprawdę tyle zarobić w Wielkopolsce. Nawet za 2 tyg pracy nie dostałem wypł...

Puknij Ty się w głowę i to porządnie.

ppg
@Doświadczony 07.08.2017, 13:08

doświadczony masz coś nie tak z głową,chyba nie robisz w vw poznań

Zostaw opinię o volkswagen poznan - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie volkswagen poznan