Opinie o Volkswagen Poznan w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Poznan. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Poznan o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników i kandydatów do pracy o Volkswagen Poznan w Poznań

Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Manhunt

Ukończyłem klasę patronacką Volkswagen w Swarzędzu ze wszystkimi zdanymi egzaminami OKE i AHK. Obiecywano mnie i moim kolegom lepszy start i możliwości pracy w wielu miejscach takich jak SWB, Kontrola jakości czy też linka od razu na poziomie 2 czy też 3G. Wszyscy z mojej klasy nawet ci ze średnią ponad 4,3 zostali wypieprzeni na linkę na 1G jak zwykła osoba świecka spoza patronatu. Mniejsza o to. Praca na linii produkcyjnej to nieśmieszny żart, 250 aut dziennie do zrobienia, przez kilka miesięcy robi się na jednym stanowisku, gdyż ludzi brakuje i ściągają nawet ze spawalni i SWB. Skutkuje to białą gorączką, gdyż praca z taką ilością samochodów to masakra, powie to każdy pracownik. Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy pracują tam już nawet kilkanaście lat i to jak drastycznie ta firma się zmienia i w jakim to idzie kierunku woła o pomstę do nieba. Niby presji ze stronu liderów nie ma, lecz jak odmówisz wzięcia kilku 12 w tygodniu to zapomnij o jakimkolwiek szacunku wobec twojej osoby. Polecam tę pracę jedynie osobom, które mają koneksje i mogą rozpocząć pracę od razu na poziomie 3G, inaczej się po prostu nie opłaca i człowieka to wyniszczy.

Ana

Zauważyłam dziwną regułę: narzekają młodzi, którzy wcześniej nie pracowali nigdzie lub mieli tylko małe epizody z pracą. Nie narzekają: osoby które wcześniej pracowały po kilka a nawet kilkanaście lat w prywatnych firmach. Jak wygląda tlumaczenie. Ci pierwsi: ciężko, małe zarobki, nie chce mi się. Ci drudzy: matko, dopiero wiem, że żyję. Pracować wszędzie trzeba, ale w VV mam składki od wszystkiego , nic pod stołem, nadgodziny płatne, świadczenie wakacyjne, premie itd. Powiem tak, pracować trzeba wszędzie, a mlodzi dziś by chcieli w pierwszym roku pracy kupić samochód, mieszkanie i jeszcze wieczny balet w głowie. Ludzie mający lat 40+ myślą jednak inaczej. Dlatego każdemu narzekającemu proponują iść, popracować do firm np. na Działkowców , dopiero oczka im się otworzą i docenią co mają. Moim skromnym zdaniem jest teraz sytuacja porównywalna do komuny - czy się stoi czy się leży, a niestety najczęściej właśnie leży. Nie siedzę w VV, ale to co słyszę zewsząd mnie przeraża w tej materii. Niestety nie dość, że dzieci mało, to raczej nie mamy co liczyć, że zarobią na nasze emerytury. Chyba trzeba sobie kupić kapsułkę z cyjankiem na starość..

Zainteresowany
Kandydat

Dzień dobry, czy ktoś pracował na stanowisku biurowym jako stażysta i może podzielić się opinią? Na ile była umowa? W ogłoszeniach jest zapis "do 30 miesięcy". Co dalej? Jest szansa na etat?

Pan

Bycie Panem i pracownikiem VW już się skończyło bycie panem wśród klasy robotniczej i wywyższaniem się skończyło robolki koniec już nie będzie takich pieniążków jak były a kredyciki trzeba płacić komornik zaciera rączki

Yachu

mam grupe 3g od 9 lat i nie starczy mi do 10 ..pozyczy mi ktos na chleb?

@Yachu

Idź kiepie do związków o ile jesteś tam Ci dadzą albo jesteś gamonie po podstawówce lub głupoty piszesz związków lub z biura to możesz im ojebac to ci pomogą szczególnie pan Piotruś wielki wasz guru

@Yachu

To musisz być naprawdę kiepski.Ja pracuję 6lat i mam grupę 3c.Nie wchodzę w duppeeeee robię swoje.Nadgodzin w miesiącu ok 16/20

HAHAHAAH
@Yachu

3G osd 9 lat? NIE MOŻLIWE! KOLEJNA PROWOKACJA HEJTERÓW Z Z4! HAHAHAHAHAHAHAHAAHHAHA

Lee

A smoki też tam były?3g na 3c w 6lat,chyba cud

Marek
@Lee

3A 8 lat pracy, 240 h nadgodzin rocznie

Jola
@Marek

Nadgodziny sa dla (usunięte przez administratora)

@Jola

Nie jeden tak mówił a dziś chodzą :)))za darmo nie chodzisz na nadgodziny

Ja
@Marek

To pracujesz na odlewni to tam tak szaleją z grupami.

Piotrus Nowy wpis
@Volkswagen

Jesli to jest Yachu z Z4 to masz tacke prawdziwy kiep :))))

Aarni Nowy wpis
@Piotrus

A no to racja i jedzie mu z gara i nie tylko

Andrzej

VW zszedł na psy ogłasza się na olx do pracy .Trzeba było ludzi nie zwalniać za byle co to teraz ludzi nie ma .Mało tego nie ma jak Polak rządzi za chwile Wieśwagena nie będzie bo jak Polak rządzi to wszystko rozwali .

Theo
@Andrzej

Do wszystkiego się hejterzy przyczepią. Teraz źle bo są ogłoszenia o pracę. I że Polak rządzi. A tak to pełno komentarzy że na niemca trzeba robić. Zdecydujcie się

Stara
@Theo

Ty bo zaraz to będziesz zape lał na giełdzie !!!

Piotrus Nowy wpis
@Andrzej

To ty jeszcze zwolnien nie widziales, wszyscy co teraz zostali zatrudnieni i co sa na umowach na czas poleca w pazdzierniku 23 r To bedzie sie dopiero dzialo :))) od marca to beda du….. bolec postednio produkcyjnych :)))

Nowy
Kandydat

Witam Chciałbym się zapytać jak się pracuje w VW poznan antoninek odradzacie czy polecacie proszę o w miarę możliwości dużo informacji

Macieq Nowy wpis
@Nowy

Ja polecam. Robota nie jest łatwa, ale wiadomo że tego to się raczej nikt nie spodziewa. Kasa w porzadku a najważniejsze że na czas. Są dodatki.

Buj
@Manhunt

To ksztalcenie zawodowe to jakis zart. Opowiadają bajki a konczysz i nikt sie toba nie interesuje. Lepiej isc do innych firm.i robisz w zawodzie a nie jak jakis nieudacznik na linii i robisz jak (usunięte przez administratora)

Eryk
@Manhunt

Dokladnie tak, dobrzy sa w chwaleniu sie w mediach, a w rzeczywistości wybor tej klasy patronackiej to byl stracony czas. Trzeba byc nienormalnym zeby uczyc sie za automatyka a pozniej na lince robic jak jakis niewolnik. Lepiej pojezdzic na wycieczki i te rozne cyrki a po szkole im podziekowac. Chwalic sie na zewnatrz to oni umia jak malo kto

Jeden z
@Manhunt

Szkoła, widzę, że nie miała dobrego poziomu. Z pisanym j.polskim, spore kłopoty. Nie nauczyła również pracy. Kolejny roszczeniowy gówniarz. Wyższe zarobki trzeba sobie wypracować. Jeśli wierzyłeś w obiecywanki, a teraz dajesz się wciągać w nieuczciwe koneksje (tak w vw wiele jest skurwesyństwa) świadczy, że szkoła nie nauczyła mądrego myślenia. Nie martw się tym tylko (usunięte przez administratora) w troki i do pracy albo w świat szukać lepszego, bez narzekania.

@Jeden z

Nie wiem, gdzie ty człowieku widzisz problemy z moją pisownią, ale gdy się nie ma argumentów to się sięga po takie z palca wyssane problemy, mniejsza o to. Pamiętaj, że jak ktoś da ci kupę owiniętą w złoty papierek to będzie się ona wspaniale prezentować, lecz wciąż jest to kupa.. Tak samo jest z klasą patronacką, ludzie tam obiecują wiele po ukończonej szkole i to nie byle płotki tylko ważni ludzie, piastujący wysokie stanowiska, którzy mają głos w zarządzie a z obietnic się nie wywiązują. Osoby, które ty nazywasz "roszczeniowymi gówniarzami" ciężko pracowały by zdać wszystkie egzaminy zarówno te Polskie jak i Niemieckie i figurowały oficjalnie jako tzw "przyszłość VW Poznań". My sobie niczego nie wymyśliliśmy, to VW obiecywało lepsze stanowiska pracy i większe płace swoim "wychowankom" którzy musieli się A. Sporo nabiegać i namęczyć by się nawet dostać do klas patronackich B. Kształcić się zawodowo w wielu kwestiach by zdać egzaminy na dobrym poziomie Wszędzie się nami chwalono, reprezentowaliśmy tę firmę na wielu płaszczyznach, zarówno w Polsce jak i w Niemczech na wyjazdach a co za to dostaliśmy prócz pięknych słów o tym jak to młodzież przyczynia się do rozwoju firmy, nic. Mam prawo wyrazić swoje niezadowolenie w imieniu swoim jak i pokrzywdzonych przez niesłowność i nierzetelność tak wielkiej firmy.

Jo
@Manhunt

Niae przejmuj się to jest gościu co mu vw życie uratował albo wjeżdżał w (usunięte przez administratora)mistrzowi i liderowi i by jechał konika takich trza

Pat
@Manhunt

Oni tylko chwalic sie potrafia na zewnatrz. No a w srodku (usunięte przez administratora) No ale ludzie juz sie skapli ze tak robia i tam nikt normalny robic nie chce. Jak mozna bylo zmarnowac reputacje takiej firmy szok

Piotr

Tak potwierdzam trzej bracia Balcerkowie z Kostrzyna wyjątkowe (usunięte przez administratora) zwłaszcza najmłodszy wielcy miszczowie po zawodówce bo mistrzami trudno ich nazwać a najstarszy działacz w solidarności były zomowiec a teraz obrońca pracowników brak słów.

Stary
@Piotr

To są (usunięte przez administratora)i (usunięte przez administratora)tak jak piszesz swą rodzinę by sprzedali za karierę i życie do VW by oddali a rodzinę by sprzedali a Niemcom by salutowali i upe wjeżdżali nieuki po zawodówce

Balcerek
@Piotr

Kolego złożyłem dziś donos na ciebie po nazwisku to w sądzie się spotkamy po adresie IP solidarność cię znajdzie......

Solidarnosc
@Balcerek

No i co mu zrobia wolnosc slowa jest. Jak sie zachować koles nie umiesz to sie nie dziw

Piotr
@Balcerek

Kolegami to my nie jesteśmy prawda widzę boli co do sądu to się idzie jak się ma argumenty albo się było w zomo i być może ganiało w 81 z pałą niewinnych ludzi albo nie łatwo to zweryfikować a donosy to możesz pisać nawet do ojca Rydzyka.

Pip
@Balcerek

Zeby donosu nie bylo do sadu pracy kolego, słyszałeś o czyms takim jak (usunięte przez administratora)

Pozytywny
@Manhunt

Dokładnie tak jak mówisz, obiecują w szkole coś zupełnie innego, najlepszych uczniów z roczników wywalają na linki i oczekują, że młodzi będą 24/7 pod telefonem żeby przyjść na nadgodziny. W życiu 2 raz bym nie poszedł do tej klasy "patronackiej" To wszystko śmiechu warte Niech pozostali uczniowie dodają komentarze pod tym i zobaczymy ilu nas jest

Pip
@Manhunt

Ciekawe czy Pani z zarządu od spraw personalnych oraz kształcenia wie o tym, to co się dzieje to naprawdę jest żart. Obserwuję młodych, świeżo po szkole i widać, że w większości starają się a to, że po roku, czy 2 latach ich wyrzucają to naprawdę masakra. Zadaje proste pytanie.. Po co te klasy patronackie? Czy w centrali w Wolfsburgu wiedzą o takich procederach? Wszystko na styl niemiecki ale jednak nie do końca... Dużo musi się zmienić w tej firmie...

Ryży
@Pip

Przede wszystkim to się musi zmienić mentalność pracowników i skończyć roszczeniwość!

vw
@Manhunt

klasa patronacka to dobry wizerunek firmy, teoria obiecywanki zderzyly sie z szara i prawdziwa rzeczywistoscia, jak sie sam lub przez znajomosci nie ustawisz to nigdy szalu nie bedzie , po prostu trzeba zejsc na ziemie scisnac (usunięte przez administratora) przestac marzyc i zaczac zyc, Polska jest traktowana przez wszystkie korpa jako tania sila robocza, ludzi traktuja i maja za nic nie tylko w v w , chcesz zyc lepiej masz wyksztalecnie znasz jezyk jestes mlody to uciekaj za granice i nie trac nerwow na to co tu jest

Juras
@vw

Nie przesadzaj. Akurat na start VV to bardzo dobry wybór.

@Balcerek

I jak sprawa panie B ? Znalazles co szukales ? :)))))

Anna Ptaszynska
@Manhunt

Skoro tak traktowani są uczniowie klas patronackich i zastanówcie się jak traktowani są zwykli ludzie " z ulicy"

Antek
@Anna Ptaszynska

że skończył klase patronacką to jakiś lepszy? Ja jestem Lakiernikiem (czeladnik) z 8 letnim doświadczeniem . dlaczego taki po klasie vwp ma byś lepiej traktowany? w Tyłeczku się przewraca 80% dzieciaków po klasach vwp to są dzieci majstrów kierowników nasłyuchali się od rodziców jak to jest pięknie i kim to nie zostaną w tej firmie. a Teraz krzywda im się dzieje ze muszą na 1G albo na 3G pracować a Tatuś obiecał 4G na dzieńdobry. Obudźcie się macie skończone już 18 lat i czas wziąść się za siebie.

Przyszłość vw
@Manhunt

Zgadzam się w 100% co do klasy patronackiej vw. Obiecanki, sam pan z zarządu mówił gdzie to nie możemy pracować po szkole. No cóż została tylko linka na której zmarnowałem 3 lata życia . Na szczęście już tam nie pracuję i nie żałuje.

@Piotrus

Znalazl :))) szuka do dzisiaj :)) on i ten jego kumpel sa siebie warci, do niczego sie nie nadaja moze koszyki w biedronce podprowadzac. Parasol ochronnny Pitera dziala bardzo dobrze, taka mala rodzinka na swoim

Moniq
@Manhunt

Czy ktoś wie jak wyglądają testy żeby zdać i dostać się do klasy branżowej na automatyka, i czy można starać się drugi raz podejść do tych testów. Znacie kogoś kto może pomóc

Ewa
@Moniq

A czemu chcesz drugi raz podchodzić do testów? Za pierwszym razem chyba dasz rade? :)

logo firmy Programista PHP
Devpark Sp. z o.o.
(5 opinii)
logo firmy Koordynatora działu elektrycznego
Meliński minuth
(63 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Spedytor Międzynarodowy (Rynek Skandynawski)
EXPRESS HEROES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
(16 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Key Account Manager (j.niemiecki)
Mazowieckie Centrum Poligrafii
(71 opinii)
Aplikuj na wiele ofert
Andrzej

Andrzej przyjmijcie mnie bo nie mogę znaleść drugiej takiej roboty

Hihi

VW cały czas szuka pracowników. Co się dzieje ? Nie ma chętnych? Czy może nikt nie włada umiejętnościami i inteligencja by pracować na taśmie XD ? A może ludzie pamiętają co zrobiliście jeszcze nie tak dawno z ok 1000pracownikòw? "Stabilna praca...w vwp w gōwno się obraca"

@Hihi

1000:-) skąd masz takie info? zdecydowanie więcej. ten pan z organizacji służacej pracodawcy za kaganiec mówił ze na słowacji wywalczyli podwyszki a przy okazji 5 tys ludzi straciło prace w poznaniu ludzie stracili prace i G___o dostali. mówi że z dwa związki niemogły się dogadać i pracodawca wprowadził zakaz używania telefonów komurkowych a co oni zrobili ze pracodawca wprowadził w 2017 17 zmiane wtedy byli sami.

Ilona
@anonim

No i z czego się bierze aż taka rozbieżność w opisanych warunkach? :/

@Ilona

Ilonka jaka rozbieżność? Codzi o zwolnionych? Bo ta firma nigdy nie mówi prawdy.

Pracownik biurowy
@anonim

Prawdę napisałeś

@Hihi

Dokładnie masz rację wiara przejzala na oczy jebiesz jak w obozie nie masz czasu ani na kibel o ile lider cie zmieni to ryjem kręci że się zmęczy po uj są oni biurowi i mistrzowie (usunięte przez administratora) w linii i nie będą ludzi potrzebować a ci co się zwolnili bo dosyć mieli je Ania jak (usunięte przez administratora) dzwonią do nich z powrotem żeby przyszli śmiech w uj i za stawkę 4061 brutto śmiech w uj za tą stawkę to można robić 4 godziny i przerwa na żarcie a tak na ra pa dobrze to mają (usunięte przez administratora) liderów i majstrow co Lizaosrana

babol
@Abazur

panie teraz to liderów pomału już nie ma teraz to brygadzistów wstawiają a ci to już na lince nie staną ubliżało by to ich stanowiskowi ( a oni mają w obowiązkach Donoszenie (usunięte przez administratora) i Poganianie)

Gru
@Hihi

Wszędzie jest teraz duża rotacja pracwników nie tylko w vv. A liczby to chyba z kapelusza bierzesz

Piotrek
@Hihi

Wv szuka i bedzie szukal i nie znajdzie ludzie widza co dzieje sie w tym zakladzie. Nowego modelu auta brak w przyszlym roku koniec modelu T i do zwolnienia ok 2200 i wtedy to dopiero sie zacznie. Czy ktos na rekrutacji mowi o tym ? Obiecuja zlote gory a potem sorki szukaj sobie nowej pracy.

Lipcowy 2020
@Piotrek

Dokładnie tak jak mówisz jak już w radiu szukają pracowników to pokazuje to jak ten zakład nisko upadł pracować biegiem na 3 zmiany za 4000 brutto i po roku dziękujemy to trzeba być naprawdę zdesperowanym nie pracuję już tu 2 lata ale na samą myśl czuję się jakby rybę z wody wyciągnęli.

Kusy
@Lipcowy 2020

Chyba masz nieaktualne info co do stawki kolego

@Kusy

A jakie jest aktualne ?? Czy praca za 3300 netto na 3 zmiany jest ok ?? Ta firma kiedys byla atrakcyjnym pracodawca teraz to jest tam wyscig szczu… walka o kase (usunięte przez administratora)to tematy na porzadku dziennym. Kto jeszcze mysli i nie zostal zaslepiony przez korporacje ucieka jak najdalej. Firma VW i Amazon noga sobie reke przybic.

@Piotrus

Nawet to nie jest 3300 netto śmiech w uj jest ogólnie 4061 brutto dokładnie śmiech w uj ta firma na psy zeszla

Berni
@Piotrus

Szkoda ze jak zwykle ktos zapomnial dodac ile jeszcze sie dostaje z dodatkow. Juz nie wspomne o tym ze w ogloszeniu jest jak wol ze to stawka na 3 miesiace a potem masz jasno okreslone kiedy podwyzki. Sprobujcie sie dowiedziec w jakims innym zakladzie jaka jest perspektywa podzwyek = powodzenia!

@Berni

Przepracowalem w tej firmie 20 lat i wiem jak wyglada marchewka i kijek. Znam ta firme od podszewki i te nagrody :)) ah jakie to piekne. W normalnych firmach a jest ich coraz wiecej daja wiecej juz na poczatku i nie bawia sie w jakies nagrody , premie i tak jak wczesniej napisalem odezwij sie w pazdzierniku 23 r lub napisz jak ta firma szanuje pracownika .

@Piotrus

Dokładnie kolego masz rację jakie dodatki wakacyjne czy świąteczne to nie nowość w innych zakładach też mają mniejsze lub większe jakie podwyżki 4061 brutto chyba że koleś jest na haju

TakiTam

Witam.. jak tam nowi pracownicy vw za pośrednictwem WORK serwis zadowoleni ze stabilizacji?

Ewa
@TakiTam

A to wcześnie było niestabilnie? W jakim znaczeniu?

TakiTam
@Ewa

W tym znaczeniu: zatrudnić na 18 miesięcy gnać do nadgodzin i po 18miesiącach w qidu :)

Bro
@TakiTam

Zatrudnienie na 18 miesiecy to wcale nie jest niestabilna opcja. U prywaciarza cie moga po miesiacu wywalic bo sie jakiemus Mietkowi cos odwidzi albo kasy nie zaplaci

Marek
@Bro

Kiedy zwalniałem się 10lat temu od prywaciarza mialem 14zl na godzinę dziś koledzy tam mają na dzień dzisiejszy 24zł co roku mają podwyżkę o 1 zł wychodzi na miesiąc przy 168 godzinach 4032netto.Ja po 10 latach mam 3800 netto.Praca u prywaciarza była spokojniejsza.Jedna zmiana człowiek się pokusił że więcej zarobi.Volkswagen to prywaciarz.Ratuje tylko wakacyjne tak naprawdę i nacisk liderów na nadgodziny.Tak naprawdę ludzie mają dość nadgodzin.Nie polecam tu pracy.Wykonczysz się psychicznie lub w inny sposób....

@Marek

Dokładnie święte słowa...... Volkswagen już się skończył ja po 8latach mam 3800na rękę........A robisz za dwóch tak naprawdę.Dzis u prywaciarza zarobisz ciut mniej na jedną zmianę....Nie polecam tu pracy można tylko nabawić się chorób....Stawy siadają.A później jak zachorujesz nikt tobie ręki nie poda.

BEN
@Marek

Piszesz tak jakby w vv nie bylo podwyzek. Poza tym w vv nigdy sie nie spotkalem z zaleglosciami w wyplatach a u prywaciarza to jednak roznie bywa

@BEN

Przestań głupoty pisać chyba że jesteś biurowym lub pieskiem olbrysia albo mistrza czy lidera żenada w uj takich vw potrzebuje

Pustak
@BEN

Ludzie wam sie w glowach poprzewracalo. Vw to tez prywaciarz. Sprawdzta sobie. Patrza tylko wycisnac jak cytryne a jak zaczniesz chorować to bedziesz nie potrzebny i wywala bez skrupulow

Kuki
@Pustak

co innego duza miedzynarodowa firma a co innego koles z biznesem w garazu

Janek z personalnego
@BEN

Jesteś z personalnego kolego? Płacą Ci za te posty?

Andrzej M
@TakiTam

Najgorsze jest to ze powracali do pracy ci sami pracownicy co pracowali przedtem za 2800 na rękę żenada ?

BEN
@Janek z personalnego

No tak bo jak ktos nie hejtuje i nie wyzywa wszystkich dookola to juz na pewno jest oplacxony. Zalosne

Janusz
Użytkownicy czekają na odpowiedź 24 dni.

Co z tym piątkiem na popołudniu na czwórce idzie czy nie idzie ?

Ryjek

Pracowałem na odlewni przez 33 miesiące po 3 latach szkoły zawodowej pod patronatem VW ukończonej z wyróżnieniem. Otaczali mnie głównie wspaniali współpracownicy, niestety ostatni przełożeni byli strasznie niekompetentni. Nie są to ludzie z wykształceniem związanym z zarządzaniem ludźmi, a osoby kompletnie nie mające o tym pojęcia, stosujące mobbing, z łapanki, takie które mają pewien staż pracy. Zatrudniać się tam nie polecam szczególnie tym, którym zależy na dobrej atmosferze, zdrowiu psychicznym, życiu prywatnym i rozwoju w zawodowym.

Luno
@Ryjek

Sam piszesz ze ostatni przelozeni byli niekompetentni wiec rozumiem ze trafiles i na dobrych przelozonych. Ja akurat mam to szczescie ze przelozonych mam dobrych i w zwiazku z tym prace sobie chwale. Wiadomo ze wszedzie jest roznie, rozni sie ludzie trafiaja. VV to nie jest idealne miejsce pracy i wiele zalezy od tego wlasnie gdzie i na kogo sie trafi. Ale nie generalizujmy

Andrzej M
@Luno

Bo siedzisz pod stołem i wchodzisz w poślady

WolnyCZłowiek

Ten zakład pracy zszedł na psy . Jak (usunięte przez administratora)nie liżesz majsterkowi to raczej zapomnij o podwyżce . Warunki pracy tez nie powalają. Związki na usługach vw , a niby w nazwie maja Niezależny jak widac tylko na papierku bo pensje płaci im vw. Kierownictwo w dupie ma pracowników interesują się tylko swoją dupa. I do tego śmieszne pieniądze na start 4000 pln , to jakiś żart. Zanim złożysz tam papiery zastanów się dwa razy. Ja właśnie się zwolniłem .

Panamera
@WolnyCZłowiek

I przynajmniej jeden hejter mniej. Pewnie się spodziewałeś że przyjdziesz do roboty, zapalisz, pogadasz z kumplami i pójdziesz? Tacy to zawsze rozczarowani. Praca lekka nie jest ale zdecydowanie przesadzasz z narzekaniem. A już te teksty o tym co to niby trzeba zrobić żeby dostać podwyżkę to gruba przesada

King

Postój postojem, ale cieszxmy sie że jest płatny. Nie to co w innych firmach że przymusowy urlop robią

Odpowiedź

Ale urlopem trzeba pokryć 6 dni

@King

Cieszysz się jak (usunięte przez administratora) jaki płatny postój o ile będzie co robić to będziesz odrabiał sobotami i niedzielami a nie głupoty ze płatny postój

@King

Za ten postój będziesz (usunięte przez administratora) w weekendy a vw będzie się z Ciebie śmiać . Ty będziesz w weekend w pracy a kierowniczki będą grillować , albo (usunięte przez administratora)w jeziorku moczyć. Jestes i będziesz w tej montowni zwyklym numerkiem

Pino
@WolnyCZłowiek

Masz pretensje a warunki są dobrze wszstkim znane. Czasem trzeba i w weekendy. Ale na postoju dobrze się w domu siedzi i ogląąda telewizję co?

Ed

Pracuję w VV od kilku lat, znam wiele osob z obecnych i byłych pracowników. Naprawdę jak tu czytam to jakbym był w innej rzeczywistości i o innej firmie czytał. Wszedzie są problemy, kierownicy też bywają rożni, ale tak ogólnie to mi się pracuje dobrze. Robię co mam zrobić, kasę dostaję na czas, dodatki wpadają. Nie muszę się z nikim szarpać jak to bywa w mniejszych firmach. Panowie, nie narzekajmy.

Felek

totalnie sie zgadzam

Łukasz
@Ed

VV nie jest pierwszą firmą w której pracuję i moim zdaniem jest to dobre miejsce do pracy. Najbardziej mnie cieszy ze dostaję pieniądze na czas bo w innych miejscach róznie było z puntkualnością.

Wuja
@Ed

Co do pracy zgadzam się z tobą wcale nie jest jakaś straszna i nie ma co jej demonizować. Nie mniej jednak jeżeli jedyną pozytywną rzeczą którą wpisałeś jest to że pieniądze są na czas, co generalnie jest w 99% normą w firmach o tej wielkości to mówi samo przez siebie o atrakcyjności VW w obecnych czasach.

@Wuja

Przestań głupoty pisać w innych firmach też na czas płacą co za towar bierzesz gamoniu

Edd
@Wuja

No raczej nie tylko to jest pozytywna rzecz skoro jest napisane wyraznie o dodatkach. Uwazam ze to jeden z wiekszych plusow vv bo ciezko znalezc firme w ktorej bylyby na rownie dobrym poziomie

@Edd

Ta firma już nie trzyma żadnego poziomu.

Wojt
Kandydat

Są szanse na to ze po umowie z agencja zatrudnią przez firmę?

Gerard
@Wojt

Nie miałem przedłużonej umowy w 2020. Dzwonili do mnie z ofertą zatrudnienia przez WORK serwis. Powiedziałem im by się pocałowali w ....

@Gerard

Dobrze powiedziałeś do mnie też dzwonili niech wezmą Ukrainę śmiech w uj Ukraina to im na linii biegać nie bedzie

Daro
@Wojt

Jasne ze sa, Znam osobiscie takie przypadki

Mistrz Antoninek
@Wojt

Niestety nie ma takiej możliwości. Pracownicy agencyjni będą przyjmowani na okres 18 miesięcy bez możliwości pracy bezpośrednim z Volkswagen Poznań.

Brygadzista ML3
@Abazur

Zwolnienia sa caly czas sa tez tacy co sami odchodza widza co sie dzieje i poprostu zwalniaja sie bo sa firmy gdzie na start palca wiecej. Firma musi do pazdziernika 23 r zrobic sobie bufor w ludziach bo konczy sie produkcja modelu T6 i musi miec sie kogo pozbyc a bedzie ich duzo wiec zwalniaja starych pracownikow a probuja zatrudniac nowych na chwile. Ten okret tonie pytanie co bedzie po ? a zwiazki bryluja na czerwonym dywanie w Zakopanym i co piatek dowiadujemy sie gdzie on byl co nie robil tylko efektu brak.

@Brygadzista ML3

Co ty opowiadasz jaki bufor :d T6 nie będzie ale za T6 wchodzi ford......Nie kumam skąd masz takie wiadomości jak cały czas ludzi brakuje ludzie już mają dość nadgodzin a cały czas jest brak personelu.

@Mistrz

I będzie brakować nikt nie będzie biegiem po linii latał jak małpa można robić ale jak człowiek a nie dzwonią do ludzi co sami się zwolnili to chyba są niedorozwinięci i za ile 3750 brutto śmiech w uj ta firma schodzi na psy a po 2 kto co kupi nowe auta jak nie ma zbytu tylko grupie gadanie chcieli ukraincow zatrudnić(usunięte przez administratora)

Krzych
@Abazur

Jak nie ma zbytu?? Idź do pierwszrgo lepszego salonu i się rozejrzyj, popytaj.

@Krzych

Poknij się w łeb kto ci kupi teraz nowe auto będzie jeździł starym rzechem aż się nie (usunięte przez administratora) włącz myślenie

@Krzych

To nie jest 1 potrzeba chleb czy margarynę czy masło to tak obudź się człowieku

Eustachy
@Abazur

Ja kupię, 3. Osobowe ma już dwa lata, więc za chwile skończy się gwarancja, a na dwa dostawczaki kończy mi się leasing i czas wymienić.

Marco
@Abazur

Zaskoczę Cię ale są ludzie którzy mają kasę i chętnie ją władują w kolejne auta. A przy tej inflacji nie ma co kasy trzymać w skarpecie

Brygadzista ML3
@Mistrz

Bufor w ludziach, sam wiesz ze firma musi miec elastyczny personel zeby szybko reagowac na to dzieje sie na rynku. A co do forda to wieksze stany osobowe nie sa planowane bo ludzi wystarczy, Modelu T na zmiane produkowane jest ok 40 szt wiec forda nie bedzie wiele wiecej. Jesli faktycznie jestes administratorem czasu to proponuje przypomniec sobie jak wyglada praca na lini zejsc popatrzec moze pomoc ale nie duchowo, zainteresowac sie, przekazac dalej ze brakuje ludzi ze ludzie sa zmeczeni ze pracownik to nie jest tzw polski bialy (usunięte przez administratora) ktory moze pracowac za (usunięte przez administratora) i przestac tylko reagowac na grzyba bo linia sie zatrzymala to tak dla przypomnienia jak to woł cieleciem byl, jeszcze prosze powiedziec pracownikom ile wiecej zarobia za te Wiecej forda co zrobia ? :)))

Nie

Nie!!

Robol

A kiedy będą jakie kolwiek podwyżki tzn. chodzi o te 2% co miało być do pracowników????????Jakoś się majstrowie do tego nie garną!Jak się zapytałem to standardowa odp. "Za mało zarabiasz? albo Teraz będą nadgodziny to sobie zarobisz".Ręce opadają i już nie co się pytać bo szkoda słów!!!!

@Robol

Liderzy zmuszają do nadgodzin od tego są!!!!!!i jaka ma być atmosfera w firmie......

Bolek
@Mistrz

Zgadzam się z tobą.Jest full nadgodzin a nikomu się nie chce już robić tych nadgodzin wszyscy robią z przymusu...

Mucha

No i przyszło wakacyjne więc nikt mi nie wmuwi że w vv cienko z dodatkami

@Mucha

Teraz kiedy następny dodatek za pół roku????xd teraz dostaniesz 3800na rękę do grudnia i gitara :dhahahaha wieswagen

Młody

Dokładnie teraz za 3800do końca roku i odrobek ;(

Mucha
@Volkswagen

a gdzie tez masz tak wysokie wakacyjne?

@Mucha

Wakacyjne mają tylko wysokie ci co mają wysokie grupy.....Ty do nich nie należysz akurat cepie.jesli uważasz że na 3 grupie masz wysokie wakacyjne.Dostaniesz raz większą wypłatę Dziś dużo firm płaci 13 zamiast wakacyjnego a to już inna bajka

@Mucha

Masz racje nigdzie nie ma takiego wakacyjnego, juz jest coraz wiecej firm gdzie zarobki sa wieksze wiec po co wakacyjne. Wolkswagen bazuje tylko na ukladzie zbiorowym wiec w kazdej chwili mozesz zostac na podstawie. Atrakcyjnym pracodawca to oni byli pare lat temu a teraz to jest korporacja porownywana do amazona nastawiona tylko na wyzysk a ty masz prawo tylko pracowac a jak nie pasuje to cie wymienia i tyle.

Nowy
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Od kiedy urlop zakład 1 Poznań do kiedy ?

Zniesmaczony
Kandydat

VW się kończy. Z dziubkow spija sobie tutaj stara gwardia, która za dawnych lat dostała grupy które z czasem wyszczelily w kosmos. Młodym obecnie obiecuje się złote góry, a prawda jest taka że stawki które oferuje dzisiaj VW są niekonkurencyjne dla młodych. Brak możliwości rozwoju i utknięcie na grupie porównywalnej do wypłaty Pani na kasie powoduje że młodzi odchodzą. Spójrzcie jak starzeje się załoga vwp. Średnia wieku co roku w górę co oznacza że młodej załogi jest jak na lekarstwo. A chyba każdy wie dokąd zmierza zakład który nie potrafi przyciągnąć młodych. Szkoda bo był to kiedyś na prawdę dobry zakład pracy. Dziś niestety jadą już tylko na starej renomie i dużej dawce PR. Do tego jeszcze związek zawodowy który siedzi w kieszeni zarządu i mamy gotowy przepis na ruinę.

Włodek
@Zniesmaczony

Uwazam ze jednak młodzi przychodzą bo wiedzą ze rozpoznawalna marka w cv to duży plus więc vv nadal jest dla nich atrakcyjne. A to że odchodzą to nic dziwnego. Młodzi teraz częściej i chętniej zmieniają pracę, to już nie te czasy że się cale życie pracowalo w jednym zakldzie.

@Zniesmaczony

Już starają sie wymieniać ale średnio im to wychodzi bo opinia na temat tego zakładu jest już na rynku taka żeby go omijać szerokim łukiem. A co do rozwoju to tylko dzialy fachowe go maja, rozwój pracownika liniowego polega na nauce wkrecania sróbki na jednym bądz drugim stanowisku bądz z lewa na prawo. CV przy tej pracy rzeczywiście bogate :)). A zwiazek to juz inna historia, panowie zabrać sie do pracy a nie wygadywać jak to jest pieknie, nie zamykać oczu na problemy a przede wszystkim wywalic na linie tych dwóch star… cap…. na linie bo tam ich miejsce i wyjść z kieszeni zarządu. Prawda jakie to proste.

Włodek
@Karol

Myślę że jak ktoś idzie do pracy na linkę to doskonale powinien sobie zdawać sprawę z tego na czym to polega i że nie jest to najbatdziej porywająca robota. Ale niektórym takie coś odpowiada i ja to szanuję. Tylko nie kumam krytyki i dorabiania filozifii

Propaganda
@Włodek

To ić na linke i porob sobie jakis czas. Wy paniusie w biurze nie macie pojecia jakie tam jest tempo. Wyzysk totalny. Trzeba byc uposledzonym zeby sie godzic na takie cos

@Włodek

Jesli idzie tam sam z wlasnej woli to chyba nie zna realiow i jesli je pozna to zostaje po nim przepustka i ciuchy robocze w szatni. Robota tam porywa :))) wkrecanie sróbki na czas :))) i to w 30 stopniach. woda w zasiegu wzroku a nie masz kiedy do niej podejsc. Piekna perspektywa nie ma co.

Mistrzu
@Karol

Piątek wolny mamy Volkswagen Poznań czy do pracy ktoś coś wie ?

Roman
@Mistrzu

Myślisz że dadzą wolne z urzędu po Bożym Ciele? Raczej trzeba będzie brać urlopy. Dowiedz się w kadrach i napisz bo może dają wolne za odrobienie tego dnia :)

Andrzej

VW nie ma ludzi do pracy dzwonią po starej załodze żeby przyszli do pracy . Ja proponuje żeby dać na linie personalny i mistrzów i liderów wiśta wio :)

Jacek
@Andrzej

A jak przekonują ludzi, dają im wyższe pensje niż przedtem? :D

@Andrzej

Jak dzwonią po starej załodze to dobrze chętnie zgłoszę swoją kandydaturę ponownie na majstra jestem bardzo dobry do rządzenia wkoncu 25 lat stołek utrzymałem dopóki nogi w nim nie odpadły

Leon
@Andrzej

coś mi się wydaje że to kolejna proba siania fermentu na forum

szary
@Leon

kolego nie Ferment tylko fakty. wszyscy omijają vwp szerokim łukiem

Gerard
@Jacek

Nie. Proponują to co jest na pracuj pl. Start 4060 po 3 miesiącach 4260 i po 6 miesiącach 5060. Kumacie to?? Zwolnili pracownika przy stawce 4945 i zapraszają teraz na zlecenie za 4060.

@Gerard

Bo to jest firma nienormalna bo myśleli że zatrudnia Ukrainę za najniższą i będą (usunięte przez administratora) jak beduin i a tam nikt im nie przyjdzie żeby biegać jak goryl na linii ja się zwolniłem po17 latach i nie narzekam mam inna pracę na miejscu i na 2 zmiany i robię jak człowiek a nie robić pracę biegiem

@Andrzej

Dokładnie masz rację do mnie też dzwonili śmiech (usunięte przez administratora) i jeszcze za3750 brutto to niech z biura robią i mistrzowie i kierownictwo

Hans

dodaj że po 18 miesiącach podziękują za prace :-) żenada

@Abazur

Teraz się ogłaszają podnieśli brutto na4061 śmiech wuj i dzwonią po ludziach co się zwolnili śmiech w uj niech z ulicy przyjmą z łapanki za 4061 brutto w tym kołchozie to można robić ale 4 godziny dziennie i śniadanie 30 minut czyli 3 i pół godziny dziennie

Janek
@Abazur

Do ciebie dzwonili czy słyszałeś od brata kolegi stryja ciotki sąsiadki?

@Janek

Tak dzwonią gamoniu upośledzony myślą że ktoś 2 raz w te (usunięte przez administratora) wdepnie

Jarek
@Abazur

Janek zazdrości i nie dowieża czeka już prawie dwa lata za telefonem a tu cisza Widzisz Janek nie do wszystkich gamoni dzwonią

Janek
@Jarek

Nikt nie musiał dzwonić bo normalnie pracuję w vv. Ale wkurza mnie to puste gadanie jak to źle i niedobrze było a teraz wielki kozak odrzucił ofertę. Ani nikt nie każe nikomu pracować tutaj ani wracać. Ja akuart jestem całkiem zadowolony chociaż robota jest ciężka. Ale tutaj na forum lepiej się sprzedaje hejt i niepotwierdzone info wyssane z palca

@Janek

Niepotwierdzone informacje to miałeś mieć na 2 przestań głupoty pisać będą tobie wiadro na łeb założyć i będziesz chodził z tym wiadrem mistrz czy lider lole (usunięte przez administratora) będziesz robił przestań głupoty wymyślać vw się kończy chyba że do ludzi upośledzony h i będziesz (usunięte przez administratora)

Nick
@Abazur

Zdajecie sobie sprawę, że dzwonią tylko do osób które zaaplikowały na ofertę? Jak ktoś nie jest w bazie to nie mogą do nich zadzwonić no bo jak. Tak narzekacie a aplikujecie na ogłoszenia, nie czytacie do końca a wszystko w nich jest i robicie aferę na goworku. Za prace byście się wzięli a nie tu żale wylewacie.

Dino
@Nick

Ale to jest wlaśnie typowe zachowanie. Na forum kozak ponarzeka jak to mu było źle i jak to u prywaciarza lepiej a potem pyk myk i aplikacja wysłana bo jednak niemiecka stabilna firma.

cosmisietuniezgadza

Cześć, jak się czują Panowie z solidarności z wynegocjowanymi podwyżkami na dwa lata o 8,7%, gdzie inflacja tylko w tym roku będzie 13-17%... A nasz Koncern ogłosił rekordowy zysk za 2021 i kolejny rekordowy kwartał w historii 2022..., gdzie mamy 8 mld euro zysku? Wiem, że ciężkie jest czytanie danych, ale proszę Was, weźcie fachowców i trzeba wypowiedzieć porozumienie i zacząć negocjację na nowo! Prosimy, bo za chwilę nie będzie miał kto pracować.

Chybatoniejedynyglos
@cosmisietuniezgadza

Związki ruszyły wreszcie coś, czekamy na odpowiedź…

albatros
@Chybatoniejedynyglos

prosze Cię :-) :-) liczysz na coś przeciesz w filmiku podziękowali Tobie za Twoje zaangażowanie i elastyczność teraz szykuj się tylko na większą cyfre w robocie :-)

Klj
@Chybatoniejedynyglos

Związki to są TYLKO z nazwy a oni HU.A robią a te 8,7 % BRUTTO bo to nie jest netto to już dziś jest Baaaaaaardzo Mało Warte????????????????

Harold

W związku z ogromnym hejtem jaki się pojawia na tym forum postaram się zostawić najbardziej obiektywną opinię jaką mogę, mimo wszystko przed podjęciem pracy wiele osób je czyta. Opinia będzie dotyczyła stanowisk pracy w biurach, administracji. Z plusów jakie można powiedzieć o tym pracodawcy: Jest to duża firma, w której możesz postawić pierwsze kroki w swojej karierze zawodowej, jeżeli wiążesz swoją przyszłość z korpo to jest to całkiem fajna pozycja w CV. Wypłata nie spóźni ci się i zawsze jest na czas. Jeżeli tylko chcesz to możesz poznać fajne nowinki z zakresu stricte produkcji, wdrożone rozwiązania mogą zapaść w pamięć bo niektóre są naprawdę fajne. Jeżeli chodzi o współpracowników, to jak wszędzie, a już w szczególności przy tylu znajdą się i tacy którzy są mówiąc delikatnie ciężcy i prostaccy, na szczęście są oni w absolutnej mniejszości w stosunku do pozostałych. Możliwość czerpania wiedzy od ludzi którzy naprawdę znają się na tym co robią i mają potężne kompetencje i doświadczenie. Produkcja samochodów daje możliwość uzyskania całego spectrum umiejętności wysoko cenionych na rynku pracy. Z minusów, a niestety jest ich całkiem sporo: Przychodząc na staż licz się z tym że jest to tylko nazwa stanowiska a twoje zadania, obowiązki, oraz wymagania stawiane wobec ciebie, nie będą znacząco odbiegać od tych które są stawiane przed doświadczonymi specjalistami, oczywiście na początku będziesz mieć taryfę ulgową ale ona szybko minie, z jednej strony jest to dobre bo szybko łapiesz doświadczenie, z drugiej istnieje duże prawdopodobieństwo że trafisz do działu gdzie przez 30 miesięcy (tak, staż w VW przypomina ten lekarski) będziesz zapchajdziurą, która łata zadania, z którymi pozostali w dziale już się nie są w stanie wyrobić. Po tych 30 miesiącach okaże się że mając już doświadczenie zarobisz znacznie poniżej tego co rynek w chwili obecnej proponuje. Po 30 miesiącach jeżeli jesteś w miarę ogarnięty w zadaniach, możesz liczyć co najwyżej na przeniesienie do firmy pośredniczącej, lub umowy czasowej, umowa na stałe częstotliwością występowania po stażu zaczyna przypominać Yeti lub wielką stopę. Przychodząc jako specjalista / inżynier w swojej dziedzinie nie daj się zwieść zapewnieniami o możliwości rozwoju finansowego, jest on najzwyczajniej w świecie mierny, dlatego też lepiej już od początku negocjować stawkę. Struktura płac jest rozbudowana ponad miarę łącznie poziomów wynagrodzenia jest ponad 50, oczywiście w zależności od stanowiska zaczynasz z różnego pułapu, ale nie jest rzadkością przeskoczenie o 1 wyżej raz na 2 lata co oznacza że inflacja (ta normalna rzędu 3% nie dzisiejsza) zjada twoją podwyżkę i to 3 krotnie. Bycie dobrym specjalistą w swojej dziedzinie i wykonywanie dobrze swojej roboty nie gwarantuje ci absolutnie nic, szanse na awans uzależnione są od grupy wynagrodzenia a na pięcie się po szczebelkach po jednym może ci życia nie starczyć by na awans się załapać. 10 lat temu VW był jednym z najlepszych pracodawców w wielkopolsce teraz jest może i największym ale wyjątkowo przeciętnym pod względem profitów oraz wynagrodzenia, konkurencja potężnie odjechała i teraz osobą znającym się na czymś proponuje znacznie większe wynagrodzenie. Ostatnie lata to czas wszechobecnego szukania oszczędności i to takiego hardcorowego jak np. brak możliwości robienia kolorowych wydruków, kawa (swoją drogą zabawne jest jak przyjeżdża kontrachent i nawet nie możesz go poczęstować kawą, opinię musi mieć naprawdę dobrą o firmie wtedy) szkolenia (niby są, ale jednak nie) Obecnie rotacja w działach technicznych jest potężna, mnóstwo ludzi zmienia dział w poszukiwaniu lepszych warunków, a jeszcze więcej odchodzi do konkurencji i jeżeli ktoś z VW odpowiedzialny za strategię personalną to przeczyta, to nie, nie jest to już zdrowa fluktuacja personelu. W przypadku kierownictwa to i tutaj moja opinia jest neutralna, miałem to szczęście że trafiałem na wyjątkowo dobrych managerów i kierowników którzy się znają na tym co robią i od czego jest ich dział, ale nie obce są sytuacje gdzie wiedza techniczna u managerów jest taka jak po gimnazjum (odsetek niestety spory, ale nie przekracza masy krytycznej). Podsumowując: Firma jest dobra jako start dla młodych ludzi, tuż po studiach, lub wysokiej klasy specjalistów, którzy już na starcie wynegocjują wysokie wynagrodzenie na dłuższą metę nie polecam, zbyt znacząco płacami odbiega od rynkowych realiów (na gorsze). Daje możliwość rozwoju, ale nie takiego z urzędu tudzież finansowego, jak dobrze się z kimś dogadasz to możesz naprawdę dużo się od niego nauczyć. Ostatecznie praca w VW to taka trochę wegetacja. Odejmując aspekt finansowy i możliwości rozwoju stanowiskowego to jest tutaj całkiem fajnie

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Poznan - Poznań

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Volkswagen Poznan?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Poznan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 113.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Poznan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 95, z czego 14 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 59 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jakie są opinie klientów o firmie Volkswagen Poznan?

Liczba opinii klientów firmy Volkswagen Poznan, to 4, z czego 0 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a, 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Poznan?

Kandydaci do pracy w Volkswagen Poznan napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Volkswagen Poznan