Opinie o Volkswagen Poznan w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Volkswagen Poznan. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Volkswagen Poznan o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja samochodów ciężarowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Volkswagen Poznan w Poznań

Zwiazkowiec

Nie, jest gicio, siedzę sobie w biurze związków, robota pewna, czysto, ciepło, nawet stażystki latają za kasę ludzi, fajnie jest, czasami tylko ktoś przyjdzie i muszę słuchać tych żali roboli z linki ale suma sumaru nie narzekam

Zwiazkowiec

Nie inicjatywa nie zatrudnia stażystek za kasę ze składek ciężko pracujących ludzi gdy Ci niestety tracą te prace

melchior
@Zwiazkowiec

jak ma zatrudniać jak jej prezydium jest ciągle na godzinach związkowych i najzwyczajniej nie ma ich w pracy te stażystki to by mogły ich zastępować na lince - bo kiedy ich nie ma to inni muszą za nich pracować taka jest właśnie ta cała IP nawet nie mają reprezentatywności - po co komu takie coś?

Jeremiasz Tobiasz

to by była jazda ciekawy wątek zapodałeś coś mi migneło gdzieś na jakiś forum ale cieżko było uwierzyc ciekawe co na to chłopaki ze zwiazkow czy maja takie info z innych zakladów

gość

Dużo racji jest w tym co piszesz. Ale pisząc o szerszym myśleniu to z tym może być problem. Spora część ludzi, w vwp też ma klapki na oczach i to co usłyszą to powielają nawet nie weryfikując. Głupie wymyślone plotki które ostatnimi czasy po zakładzie krążą i krążyły były wyssane z palca albo rozdmuchane i niewinne osoby pomówione. A ludzie nie weryfikując potrafili zrobić piekło na ziemi tym ludziom

GalAnonim

Moim zadniem to ktoś z zza wschodniej granicy! Testują w ten sposób jak można sabotować przemysł. VV jest największym prywatnym zakładem produkcyjnym w PL. Tu chodzi jednak o zakłócenie łancucha dostaw i przecięcie w ten sposób całej siatki naczyń powiązanych przemysłu w Europie. Wiecie coś takiego jak wirus komputerowy, który w końcu trafi w na ten konkretny komputer. To może być test. Trudno powiedzieć.

Jurek

Co mają innego robić jak baby ich krótko trzymają za pysk w żeniaczke i dzieci dali się władować to teraz pozostało szpiegowanie i zazdrość. Ja jestem singlem żyje swoim życiem dla siebie robię co chce i kiedy chce i nie interesuje mnie życie innych a po robocie seta i dwa browary a w weekendy mecze.

Jurek

Słuchaj ja robię na odlewaniu głowic. Jest bardzo ciężko czasem ale mam cztery przerwy. Po robocie muszę się jakoś zresetować. Na Odlewni jest ciężka praca i na pierwszej hali piach a na drugiej wszędzie olej. Do tego ta wiara pazerna i sami hapacze.

Spawacz

Ja się tam przenosin nie boję bo umiem spawać a takich cenią. Jestem jednym z lepszych na Aufbale a dodatkowo dobrze żyją z moim brygadzistą Jasiem więc jestem nie do ruszenia. Fakt że ma wredny charakter i nadziera się na wszystkich ale olewam to. Czasami powiem mu co na lince się dzieje co ludzie gadają i plusy same lecą razem z grupą. Jest jeszcze jeden co donosi jak radio wolna europa. Wiechu, ten to dopiero strzela z ucha Jachowi na wszystkich. Dzięki temu też jest nie do ruszenia. Inni rotują się po Aufbale jak brakuje ludzi a Wiechu jest przyspawany do linki jak jego brudne gacie do tyłka.I mam gdzieś co inni myślą o mnie ważne jest to abym ja miał najlepiej a nie inni.

Edek

W sprawie tych rzekomych zwolnień powiem tylko, że jesteśmy tu świadkami FUD. FUD (ang. Fear Uncertainty Doubt) to forma negatywnego oddziaływania poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji o mających za zadania wzbudzenie strachu i niepewności. Robią to zapewne ludzie związani z pewną organizacją w Poznaniu która od lat próbuje destabilizować naszą pracę i wymuszać w ten sposób w imieniu pracowników odszkodowania.

Zwiazkowiec

Przecież sam olbrys mówił o zwolnieniach grupowych to co ty tu wymyślasz z jakimiś organizacjami

Zwiazkowiec

Jasne to jest przykład dezinformacji bo to jawna ściema vwp się z Polski nie wyniesie no może za 30 lat bo nie wiesz co się wydarzy, może nawet wojna do nas dojdzie ale oby nie, także zgadzam się z tobą ale to nie był mój wpis, mnie chodzi o dezinformacji ze jakieś agencje specjalnie rozsiewają plotki o zwolnieniach żeby na ludziach zarobić skoro przewodniczący solidarności sam to komunikuje

Robol

Nigdy większej bzdury jak tej z tajnymi organizacjami chcącymi zasiać strach w pracownikach nie słyszałem, ciekawe co jeszcze wymyślicie że to są Moto myszy z Marsa chcące przejąć nasz przemysł? Solidarność jasno się na grupie zamkniętej określiła że takowe zwolnienia grupowe mogą nas dotknąć więc to żaden fejk chyba że solidarność w tym śmiesznym spisku uczestniczy, prawdę mówiąc chcecie uspokoić towarzystwo żeby do czerwca miał kto plan wykonać

Jeremiasz Tobiasz
@Robol

w każdych bzdurach jak piszesz jest trochę prawdy ja slyszalem ze sa takie akcje nie slyszalem nic o tym co mowil gosc z solidarnosci oni zawsze negocjuja jakies pakiety sobie z VW a jak ktos wysle plote o zwolnieniach grupowych to pozniej masz taka (usunięte przez administratora)

Człowiek Słoń
@Edek

zawsze tak było dlatego o tym napisałem na podstawie info które dostałem jest tak ze w układzie taki pracodawca pracownik masz kilkunastu żerujących na tym ktorzy probja robic interes i zarobić stad platki o zwolnieniach grupowych takich i owakich wiec trzeba o tym pamietać i robić swoje i zwarć na to uwage.

Dominik Wielowiejski

polecam nie ma związków zawodowych, od 9-12 euro brutto za godzinę:)))))

Pracownik Produkcji

Na początek kilka dziwnych testów, po pozytywnym przejściu główna rozmowa i na koniec otrzymanie dokumentów na badania medycyny pracy

O moje dotychczasowe doświadczenie, dlaczego akurat Volkswagen, Czego oczekuję w pracy

UgaBuga

Zdecydowana większość co tu pisze komentarze/opinie to pracownicy VWP. I aż dziwi że tak na wszystko narzekają. Na prace, atmosferę, ludzi, zarobki czy nawet solidarność. A najlepsze w tym wszystkim jest to że chodzą do tej pracy nie zwolnią się bo gdzie tyle zarobią, gdzie tak prostą i lekką pracę dostaną. Solidarność zła, paczki złe ale ludzie zapisują się do tej solidarności. Jak wam tak źle w VWP to dlaczego się nie zwolnicie albo nie wypiszecie z Solidarności? No nie zwolnią się bo czym będą się chwalić wśród znajomych i od kogo dostaną paczkę na święta z koszulką? Zwykli hipokryci jesteście i tyle

Byly
@UgaBuga

Kolego jedyne co tam dobrze prosperuje w tej firmie to kolesiostwo bez tego to mozesz tylko sobie pomyslec o rozwoju poza wyniszczajaca zdrowie praca na ML. Piszesz o dobrych zarobkach ? na jakich stanowiskach mozesz doprecyzowac :))) gwarantuje ci ze mozna w Poznaniu bez problemu poszukac prace na dwie zmiany za lepsza kase a nie tak jak na ML , Piszesz o organizacji zwiazkowej bo z solidarnoscia to ten twor nie ma nic wspolnego , jeszcze nie slyszalem o nich nic dobrego, dobrze to bylo za Stefana a w czerwcu zobaczysz do czego oni sa jak zjedzie ostatni T :))) a ostatnia rzecza jaka bym zrobil to zapisac sie do nich bo nic nie zyskasz a stracic mozesz ok 60 zl :))) Kto ma jeszcze troche oleju w glowie to juz tam nie pracuje szkoda zdrowia i nerwow :)) Firme ta mozna przyrownac do jablka swiecace na zewnatrz a zgnile w srodku. Pozdro

Azrael
@UgaBuga

Ludzie mają się zwolnić bo związki które mówią że są takie skuteczne i współdecydują jednak nic nie mogą? Hahaha na rękę by wam było jakby się wiarą pozwalniali co nie? Nie potrafisz się ustosunkować do żadnego wpisu ba tym forum, udajecie że tego nie widzicie a potem wielce obrażeni na ludzi ze mają jakieś oczekiwania do związków piszecie żeby się zwolnili, to teraz czerwcowi już wiedzą że gdzie ich macie

wilk@1
@Byly

tak to podaj to miejsce gdzie bedziesz mial tak dobrze na kilka zmian i od razu o solidarnosci ja to czuje w kosciach jak ktos ze zwiazkow pisze i atakuje konkurencje swoja od razu

Staszek

Vw Poznań jest bardzo dobrym pracodawcą, przede wszystkim socjal i stabilność zatrudnienia jest na wysokim poziomie. U mnie na Spawalni na Aufbale mam naprawdę ciekawą pracę i możliwość rozwoju. Koledzy też spoko zawsze można na nich liczyć. Szkoda Pączusia bo dobrze się z nim żyło. Dla mnie ta praca jest wszystkim.

Kornel

O co chodziło temu z solidarnych, kiedy mówił "jestem absolutnie wkurzony" itd? Mówił wtedy o tych, co będą zwalniani w czerwcu, a nawet wcześniej. Mówił tak na prawdę o niczym, bo to jakiś bełkot był.

Grizzly

Jak to prawda? To już nie tajne organizacje? Teraz jednak związki mówią prawdę? I co mówią? Że ich też (usunięte przez administratora) Że nie wiedziały? Trzy lata nie wiedzieli? Byli jak umowę podpisywałem bo od razu były papiery o przystąpienie do związku a teraz nie wiedział? Czyli po co było to całe członkostwo skoro od razu było wiadomo że nic nie wywalczą? Teraz oddadzą mi składki za 3 lata wprowadzania mnie w błąd? A te poszczególne przypadki o których mówiono na filmie to swojaki którym trzeba ogarnąć robotę ? Mówią żeby potem wiara się nie dziwiła że komuś załatwili a resztę kopnęli w (usunięte przez administratora)? Super związki

Behemot

A potem obudziłeś się spocony bo na rano do pracy trzeba isc. Przestan pisac bzdury bo guzik wiesz czy bylo jakies spotkanie a co dopiero na nim mowili

Agent

W życiu bym nie powiedział, że to tak będzie wyglądać i przyznam Wam drodzy Państwo, że zadzwoniłem do gigroup i po prostu się zapytałem, czy łorki będą miały przedłużaną umowę i wiecie co? Kazano mi czekać i odpowiedział mi facet, że nie. Niektórzy nawet będą zwalniani wcześniej. A teraz niespodzianka, bo odpowiedziano mi beż kręcenia, gdyż przedstawiłem się za pracownika kadr mydląc w pewnym stopniu oczy temu człowiekowi. Nie obchodzi mnie to, czy wyciągną wobec niego konsekwencje, ale cóż? Oficjalna zatem informacja jest taka, że te łorki będą do zwolnienia już niedługo. Ewentualne inne zwolnienia przed tym będą miały na celu zastraszanie np reszty pracowników vw, bo najlepiej rozchodzi się plotka a ta ustawia do pionu nawet najbardziej niepokornych.

Członek s montaz

Jak to co? Olbrys na ostatnim posumowaniu tygodnia juz powiedzial o zwolnieniach grupowych, oni juz wiedza ze poleca nawet ci starzy z dużymi grupami i umowami na stale, teraz podobno ustalają listy, można sie tylko domyślić kogo będą bronic żeby został …

Qwertyy

Czy czerwcowi zatrudnieni przez Vw mogą liczyć na dalszą współpracę ?

Kadry
@Qwertyy

Zapomnij kolego.Bylo mówione praca do czerwca a T6 już końcówka max. Do początku kwietnia.Brak podzespołów.

A sumarycznie co oznacza „fajna”? i jeśli już to na którym ze stanowisk i za jaka tak w ogóle pracę? jak tak czytam opinie to się zastanawiam jakie wypłaty pozostali otrzymali?

Gangrena

Zarobki dla młodego człowieka nawet ok. Sama pensja nie jest największa, ale cykliczne dodatki mocno podbijają zarobki. Szkoda tylko, że perspektywa pracy biurowej w VWP to max 33 miesiące, czyli tyle na ile mogą zatrudnić na czas określony. Potem zazwyczaj pracownik żegna się z pracą, albo kombinuje jak koń pod górę z rekrutacją wewnętrzną (zazwyczaj na podstawie umowy zastępstwa). Szkoda, bo dużo wykwalifikowanej, młodej ekipy jest wyganiana, tylko po to żeby na ich miejsce przyjąć nowych na kolejne 33 miesiące.

Zonk

Jak to jest, że na zebraniu było jedno, solidarność mówi drugie, a łorki i tak będą wywalane? Moja córka tak zachwalała pracę ojca, a teraz jest mi co najmniej przykro. Obrzydliwa sytuacja.

Boruto

To wkoncu współdecyduja czy tak jak z luxmedem tylko im się sni że współdecyduja? Informacje pewnie od ludzi którym się te umowy w czerwcu kończą geniuszu, ano tak pretensje fdo związków, biorą kasę? Mowia ze współdecyduja ze będą chronić i walczyć i pracowników i co? Teraz to się plecami odwrócić i dajta nam spokój ale siano to chętnie że składek

Boruto

Jest tylu dzięki ciężkiej pracy ludzi na linii, firma miała dodatni bilans i mogła inwestować a nie dzięki waszemu pajacowanie, przypomnieć ci te wszystkie lata gdzie ludziom umowy nie przedłużali a potem zatrudniali nowych żeby na końcu zrobić powtórkę z rozrywki? Wtedy jakoś zawsze nabierzcie wody w usta i wykonujecie pozorowane ruchy, ale jak się kilka procent podwyżki szykuje to fejm na pół Wielkopolski, jeszcze ludzie w firmie dobrze nie wiedzą a związki już po mediach show odstawiają, tylko że to kolejny pozorowany ruch, wypłaty czerwcowych pokryją te kilka procent podwyżek reszty, firma w niczym nie odczuje kosztów, tylko załoga będzie miała podkręcona śrubę bo może i transporter się kończy ale za każdego 1 do 1 wskoczy caddy i ci co zostaną będą musieli target wypełnić

Darex

Ja tam pracę w VV nawet znoszę. Kasa może nie jest cudowna ale jak się mieszka pod Wrześnią to jest spoczko. Jestem tutaj rok, umowa nowa się gotuje, chwalą. A widzę że najwięcej narzeka ciągle ta sama wąska grupa, (usunięte przez administratora) :') Firma jak firma jest ok gorzej z ludźmi, co nie rozumieją co się do nich mówi i myślą że są pękami świata

Stary piernik
@Darex

Dobrze piszesz. Firma jest spoko, robota też nie jest zła. Wiadomo są stanowiska lżejsze i cięższe ale robić trzeba wszędzie. Najgorszą robotę robią ludzie. Tym swoim wiecznym narzekaniem, zawiścią o wszystko i plotkowaniem. Atmosfera zaczęła się psuć już w 2017 roku jak wprowadzano 16 i 17 zmianówkę. Pozatrudniano nowych ludzi co za cel mieli po trupach osiągnąć lepsze stanowisko. I zaczęły się donosy, wchodzenie (usunięte przez administratora) liderom czy majstrom. Niektórym udało się przez to osiągnąć lepsze stanowisko i myślą teraz że są lepsi od innych.

Człowiek Słoń

Spoko, rozumiem obawy. Sam tu nie zamierzam przesiedzieć dekady. Z moich obserwacji VW w CV otwiera nieźle drzwi do nowych gigów. Takie doświadczenie w życiorysie robi robotę, co nie?ale każdy ma swoje sprawy

Śruba
@Człowiek Słoń

Niby co ci otwiera? Do jakich gigow? Tu biorą każdego z ulicy byle to jechało a robota to zwykle skręcanie śrubek i to na nikim nie robi wrażenia bo każda produkcja dziś wygląda tak samo, no chyba że ten wpis jara twoja staraco najwyżej

Red Chilli

"Umowa się gotuje? Mi też się gotowała w 2020 po 5 latach pracy i wiesz co? Teraz mam inną pracę bo jednak się nie ugotowała. " No to jak praca w VV była takim koszmarem to powinieneś się cieszyć, ze masz inną pracą. To właśnie dobrze, że takie Gerardy nie dostają przedłużenia umowy. To, że 4 lata po VV tu wciąż zglądają to znaczy, ze musieli mocno mieszać w robocie i co w nich wciąż siedzi.

Czas najwyższy napisać wyraźnie że VW Poznań dyskryminuje ludzi swoimi świadomymi działaniami. Zatrudniają poprzez agencje pracy tymczasowej na takie same stanowiska jakie piastują tam ludzie z VW tyle że za dużo mniejsze wynagrodzenie. Ludzie ci wykonują te same prace, jasno trzeba napisać iż z reguły z dużo większym zaangażowaniem a szanse na umowę z VW praktycznie zerowe. VW później nie zwalnia, nieeeeee - my tylko rączkami tych agencji nie przedłużamy z łorkami umowy. Chwalicie się na zebraniach przy "ważnych z Niemiec" jaki to VW jest najlepszy z najlepszych ale to tylko puste nic nie znaczące słowa. Doprowadzacie ludzi do budzenia się z nieustanną myślą - dadzą umowę czy nie dadzą. Nie macie prawa nazywać się najlepszym i najuczciwszym pracodawcą. Może warto napisać kto ciągnie grubą kasę za utrzymanie i pracę dla wspomnianych agencji ??? Powinny się wami zainteresować wszystkie media w Polsce za takie działania i wykorzystywanie Polskich obywateli. A Solidarność z VW niech się tu lepiej nie próbuje wypowiadać w tym temacie.

Kuna

Bo to pewnie jeden z tych związkowców co na rekrutacji wciskają ludziom do podpisu wnioski o członkostwo a potem obiecują umowy, i tak z każda kolejna fala rekrutacji

Gandalf

Wczoraj ukazała się że vwp dostało wielomilionowa karę za jakieś zatory płatnicze, bo kontrahentom nie płaci to im UOKIK dołożył, ja bym się chciał zapytać czy ktoś za to poniesie odpowiedzialność z tych kierowniczkow wożących się służbowymi autami? Ponad 4 miliony złotych strat dla firmy i rozumiem że winni zostaną rozliczeni? Gdyby jakiś chłopak na lince naraził firmę na stratę bo uszkodził by auto to zostałby wywalony na zbity (usunięte przez administratora)! Ciężko tyrajacy nie mogą liczyć na umowy na stałe ale kilka baniek w plecy to nie problem? Może też związki się wypowiedzą bo z tego co się orientuję to chwalą się że współdecyduja o firmie, nie dawno była słynna sprawa chłopaka który poszedł do sądu i wygrał z tego wiem, czyli co można zwolnić bezpodstawnie chłopaka bo to zwykły(usunięte przez administratora)z linki a szlachta kierownicza jest nietykalna?

Gandalf

Zadam pytanie jeszcze raz bo zostało usunięte, ciekawe dlaczego? W końcu żadnego punktu regulaminu nie złamało Czy kadra kierownicza poniesie odpowiedzialność za straty finansowe firmy wynikające z zatorów płatniczych o który głośno w związku z nałożeniem kary przez UOKIK czy tego typu kary są zarezerwowane wyłącznie dla ludzi z linki?

Gandalf

A czemu tak odbiegasz od tematu? Po co to całe odwracanie kota ogonem? Zadałem konkretne pytanie w konkretnej sprawie, okazuje się jednak że są równi i równiejsi, a co z tym związki zrobiły? No sorry po co być w związkach które patrzą na takie coś i nie reaguja? Kierownik który marnuje miliony jest więcej wart niż ciężko pracujący pracownik na lince w dodatku w nagrodę ten pracownik nie dostanie umowy tylko kopa w cztery litery, także absolutnie nie wiem o kim mówisz jak piszesz że będą kogoś bronić, ja się wypisuje a kto chce niech siedzi w tych niby zwiazkach

bili z poznania

hahaha no słuchaj, mówisz o dyskryminacji w VW Poznań przez agencje pracy, ale chyba nie za bardzo wiesz jak to działa. Te agencje, co je VW wykorzystuje, to muszą działać zgodnie z prawem. I co ważne, nie mogą dyskryminować ludzi. To jest jasno napisane w przepisach. A co do różnic w kasie, to taka jest specyfika pracy tymczasowej. Nie jest to dyskryminacja, tylko różne formy zatrudnienia. Różne umowy, różne warunki, proste​​​​. Praca tymczasowa w Polsce to nie jest jakieś oszukiwanie ludzi, to normalna część rynku pracy. Ludzie wybierają pracę tymczasową z różnych powodów, czasem to dla nich lepsze rozwiązanie​​ znam po sobie. Może się nie podobać, że VW korzysta z agencji, ale to nie jest żadne łamanie prawa czy dyskryminacja. To normalna praktyka. Warto to zrozumieć i nie oskarżać na ślepo. Pozdro.

Korek
@Gandalf

Nikt tam żadnych konsekwencji nie poniesie, oni się ludziom w twarz śmieją razem z tymi związkami które zamiast coś w temacie robić to robią konkursy w której wygrana jest długopis.... można nim będzie klasa wypowiedzenie podpisać

Voldemort
@Korek

Można wiele zarzucić Solidarności ale prawda jest taka że gdyby nie oni o podwyżkach mógłbyś pomarzyć tak jak o luksusowym aucie. Większość traktuje Solidarność jak worek do bicia co nie zrobią to źle. Ale co roku jakby nie patrzeć te pensje dzięki ich negocjacjom rosną. Jak nie pasuje Ci idź do firmy gdzie nie ma związków i zobaczymy jak będziesz zadowolony warunków pracy czy pensji oraz ewentualnych podwyżek. Pracowałem w takiej firmie gdzie nie było od lat podwyżek. W końcu bo wielu latach upominania sie o podwyżki przez pracowników, jaśnie pan szef Januszexu dał podwyżkę wszystkim po równo. 50gr do stawki godzinowej.

Korek
@Voldemort

Podwyżkę masz bo minimalna wzrosła i firma musiała zareagować żeby ludzie nie uciekali, porównaj sobie minimalna z pensja początkowa przed podwyżka, to był śmiech na sali że największy pracodawca regionu płacił parę złotych więcej, jak nie rozumiesz prostej matematyki i zasad rynku to jesteś zwykły naiwniak a związki klepią co im podsuną więc mogą się w nagrodę pochwalić że to one załatwiły proste

Dimitrij

Poliaki powiedzcie czy przyjmuja do pracy w vw? Ja mam pozwolenia wszystkie, chce pracowac w vw. Jak sie dostac?

Urban

Atmosfera na Spawalni fatalna. Szkoda Irasa bo dobrze się z nim robiło bardzo ugodowy gość na bedinerce też dobry. Ciekawe kto następny? Jarek, Koń, Piciu a może ja? Dzień sądu jest tuż tuż

Polecacie tez staż w dziale HR? O ten z SAPem mi chodzi, na stronie jest wystawiony od paru dni w formie oferty. wynagrodzenie widzę ze wprost podali (6276 pln). Pytanko czy warto? jak merytorykę oceniacie teraz?

esor

bardzo polecam staż w VWP, może nazwa stanowiska nietrafiona, ale to super opcja zarówno na start jak i dla tych którzy chcą po latach chcą zmienić ścieżkę kariery jak Chandler Bing. Super kasa, pakiet benefitów taki jak ma każdy pracownik

bili z poznania
@esor

Też polceam staż w VWP kilku znajomych sobie chwali ja co prawda inna droga kariery ale polecam

Magda

Nie polecam, wykorzystają cie na maksa a potem i tak wezmą innego stażystę o umowie zapomnij

@Magda

Czy to zostało napisane na własnym doświadczeniu? bo jeżeli tak to co się stało, że do takich okoliczności doszło, jak ten staż wyglądał? pytam, bo wyżej pisali, że chyba im ok poszło dlatego mnie to zastanawia

Magda

Żeby na cokolwiek liczyć potrzebny jest etat a tych nie ma i nie będzie, stażysta jest od ganiania za wszystkim, Ty się tam nie będziesz niczego uczyć tylko zasuwać jak na etacie którym będą cię mamić a na końcu i tak go nie dostaniesz, po wszystkim zatrudnia kolejnego jelenia

@Magda

Robiąc wszystko za wszystkich uważasz ze można się niczego nie nauczyć? To o jakim zakresie obowiązków tu piszecie? Jaka to praca z perspektywy stażysty?

Specjalista

Widzę że jesteś mocno nie zorientowany w sytuacji, odprawa to się należy komuś kto ma umowę na stałe u jest zwalniany z powodu redukcji etatów czy to sam czy grupowo, w tym przypadku w czerwcu będą zwyczajnie nie przedłużane umowy czy to ATP czy osobom na umowie z VWP, nie ważne, to bez znaczenia ale zgodnie z prawem żadne odprawy się nie należą i jeśli myślisz że te blisko 700 osób dostanie 12 miesięczne odprawy to jesteś w grubym błędzie, policz sobie po najniższej stawce jaka obecnie jest ile to kasy i zastanów się po co pracodawca na to płacić? Żebyś go miło wspominał na odchodne? Bo akurat go twoja opinia interesuję, a jak uważasz że związki coś w tej kwestii zrobią to jesteś zwykły naiwniak, ten temat jest już pewnie dawno przesądzony ile osób zostanie i kto, być może uratuje się 50-100 osób poprzez przesunięcie pracy z wynajętych firm, z tego co wiem rozmowy o nowych przetargach dawno w toku jeszcze zanim solidarność napisała to śmieszne pisemko ale jeśli firmy zewnętrzne zaoferuja atrakcyjna stawkę to nawet te 50-100 osób się nie uratuje, potem się ludzi pożegna a najpóźniej w listopadzie nikt już o sprawie i tak nie będzie pamiętał a na pewno nie związki, no wiadomo trochę trzeba szumu narobić, żeby ludzie myśleli że coś z tego będzie bo jak wiara teraz zacznie odchodzić to byłby problem żeby ten wózek dociągnąć do czerwca dlatego cały czas trwa rekrutacja żeby uzupełnić ewentualne braki, nie zauważyłeś tego? O efektach rozmów i tak się nie dowiesz przecież rozmowy są prowadzone w tajemnicy przed pracownikami i to jest chyba ewenement na skalę kraju jak nie świata, tam się dogadają a ludziom przekażą co karze pracodawca i ta forma mumio udawanego sprzeciwu związków jest im wybitnie na rękę, gdyby było inaczej postawili by weto ale wolą taki układ bo w tym układzie nie wiesz jak wyglądały rozmowy, słyszysz tylko opowieść o dzielnej walce choć skończyło się jak zwykle

T6
@Specjalista

Oby skończyło sie jak zwykle, bo jak dotąd to zawsze solidarnosc cos dobrego wywalczyła, a to 8, a to teraz w lutym juz niedlugo 4 olbrysiowego, a ci co kiedys odchodzili tez mieli dobre warunki i duzo z nich wrzuciło, nawet przez agencje na 2g.

@Specjalista

Dokładnie tak jak napisałeś dobrze to już było w tej chwili to jest już firma toksyczna chory kapitalizm kto pracuje na lince ten wie o co chodzi jak zwalniali pracowników w 2020 r. z mojego działu polecieli wszyscy moi kumple na czasowych umowach a związki które są na tzw. sztukę nie zrobiły nic poza wywieszeniem na płocie baneru że walczą o pracowników po czym na drugi dzień go zdjeli z resztą czego można się spodziewać jak mają u siebie zomowca z Kostrzyna.

Rafa
@Adam

Nie zgodzę się, ci narzekający to klasyczne marudy. Lata temu miałem takiego, robił z 9 lata, to nie pasował mu lider, to majster, to parking ze złej strony, ubezpieczenie medycznie nie to, jak odszedł okazało się, że zarabiał DWA RAZY więcej niż reszta z ekipy....!! O taki to kapitalizm. Za (usunięte przez administratora) było fajnie w takiej fabryce by pracowało ze 30 tys. chłopa, co drugi pod wpływem od rana i czy się stoi czy się leży 5 tysięcy się należy.

Arni
@Rafa

Już raz pisałeś dokładnie to samo kropka w kropkę tylko wtedy było że 3 razy tyle zarabiał, ale jak ktoś ci policzył ile by to było to zdałeś sobie szybko sprawę że przecholowales w swoim kłamstewku i szybko pousuwales te komentarze, więc teraz piszesz że dwa razy tyle zarabiał, i znowu ktoś ma uwierzyć w te bzdurę ? I co poszedł chłopina na zmywak albo do biedry na kasę za najniższą i teraz mu tam dobrze? To samo będzie pisane w czerwcu? Że odeszli sami maruderzy i tak naprawdę nikt ich nie chciał ? Że w sumie dobrze że odeszli? Już się zaczyna budować takie narrację? Są maruderami bo zasuwali tyle czasu a teraz jedyne co chcą to dalej pracować? No przecież związki miały o nich walczyć! Ale jak to już było wielokrotnie tu pisane nie zrobiła nic!

@Arni

Nie kłam. Prawie wszyscy co pracują w VW po 2000 roku zaczynali od Worka. Wtedy było około 1500 osób a teraz około 10 000. No i umowy dostali. Więc przestań nakręcać i siać wiatr. Raz jest lepiej raz gorzej. Nikt do emerytury nikomu pracy nie obiecuje a tym bardziej związek.

@Adam

Nie było roboty to co mieli zrobić? Trzymać na lepsze czasy. Przykre, jednak zwolnienia czy jak to u nas się mówi nieprzedłużanie umów były i będą. Jeżeli oczekujesz cudu, że przez cały okres nie będzie odejść to jesteś nie mądry.

Wioskowy

Jo żem nie polece. Robote mam zapewnionom na spawalni. Obiecałem liderowi i majstrowi że jak zostane to na świenta dostaną ode mnie po pół świniaka. Takiego prawdziwego zdrowego

Kuba_rolnik

Ale jo żem lubię swojo prace. Lubie nadgodziny. Mogłbym robić codziennie po 12h. Z pensją co mom to ze wsi z której pochode jestem pan, kimś a nie jak kiedyś taki sam jak oni wioskowe pachołki.

Zostaw merytoryczną opinię o Volkswagen Poznan - Poznań

• Jak się pracuje w Volkswagen Poznan?

Zobacz opinie na temat firmy Volkswagen Poznan tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 287.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Volkswagen Poznan?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 237, z czego 36 to opinie pozytywne, 75 to opinie negatywne, a 126 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Volkswagen Poznan?

Kandydaci do pracy w Volkswagen Poznan napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Volkswagen Poznan