Opinie o Becton Dickinson w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Becton Dickinson. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Becton Dickinson o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Becton Dickinson w Warszawa

Marleana

BD Wrocław Pracowałam w tej firmie kilka dobrych lat. Zaczynałam od pracy w biurze w Green Towers przy Śrubowej, gdy pracownicy zajmowali niecałe jedno piętro średniej wielkości biurowca. O ile dobrze pamiętam, było nas ok. 60 osób. Potem pamiętam jak świętowaliśmy przyjęcie setnego pracownika... To były czasy, gdy mniej więcej każdy się kojarzył i witał w korytarzu. Choć firma międzynarodowa, to jeszcze nie do końca klimat korpo. Było naprawdę bardzo przyjemnie. Potem zaczęli otwierać nowe działy i z 60 zrobiło się 400-500, a teraz to nawet nie wiem ile tam osób pracuje. Amerykanie nie kryją się, że SSC we Wrocławiu to jest "low cost area with highly educated employees". Moim zdaniem zarobki zdecydowanie zbyt niskie i bardzo małe możliwości jeśli chodzi o awanse i rozwój jakikolwiek. To był mój powód odejścia od firmy. Niestety, mimo wieloletniego stażu, nikt nie próbował ze mną negocjować. Chyba po prostu wiedzieli, że na moje miejsce wpadnie jakiś studenciak, który będzie miał mniejsze wymagania ;). Premia raz na rok (tzw. bonus) i kilkuprocentowe podwyżki po ocenie pracowniczej. Teoretycznie podwyżka jest zależna od oceny i wyników pracy. Do tego bony Sodexo na święta i dofinansowanie do posiłków (karty lunchpass). Pakiet medyczny (niestety dość drogi w porównaniu do innych firm), Multisport, itd. Przez te kilka lat uczestniczyłam w wielu szkoleniach, zarówno tych z umiejętności twardych, jak i miękkich, za co duży plus. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz, starzy znajomi, którzy wciąż tam pracują, czasami narzekają, że jest mało, jeśli w ogóle. Dostępne różne programy rozwoju. Sama miałam okazję w kilku uczestniczyć. Bardzo mi się podobało i uważam, że warto się tym zainteresować. Miło wspominam również wyjazdy. Wielokrotnie byłam w krajach europejskich i dwa razy w USA. Ale to wszystko zależy zapewne od stanowiska, projektu, w którym się bierze udział, działu, szefa, itd. Jednak jest to możliwe, także tu duży plus, bo mi się te wyjazdy bardzo podobały :). BD to na maksa poprawna politycznie firma. Czasami mam wrażenie, że aż za bardzo. Na siłę propaguje jakieś wartości, które u nas w kraju niekoniecznie są zrozumiałe. Zauważyłam, że bardzo często jeśli fima ma wybór, żeby zatrudnić obcokrajowca lub polaka, większe prawdopodobieństwo jest, że do pracy przyjdzie obcokrajowiec (nawet jeśli ma niższe kwalifikacje i mniejsze doświadczenie), bo przecież statystyki muszą się zgadzać. Moim zdaniem firma, w końcu znajduje się na terenie Polski, powinna również propagować wartości lokalne. No cóż... Z jednej strony tolerancja, wolność słowa, ale z drugiej... Wiadomo :) Praca w BD jednak nauczyła mnie naprawdę bardzo dużo i za to ogromny plus! Nauczyłam się posługiwać językiem angielskim i zdecydowanie podniosłam swoje kwalifikacje i umiejętności na wielu płaszczyznach. Ludzie, z którymi miałam okazję pracować, to naprawdę świetna ekipa i z wieloma osobami cały czas mam kontakt. Pracowało mi się bardzo dobrze i ogólnie polecam, ale rzeczywiście jako praca na start, żeby się czegoś nauczyć, a potem iść dalej w świat ;). Co do umowy, to nie mam pojęcia jak to wygląda teraz. Sama zostałam zatrudniona przez firmę zewnętrzną na inne stanowisko. Potem w BD okres próbny na 3 miesiące, kolejna umowa na pół roku, i dopiero kolejna na czas nieokreślony. Z tego, co wiem, często po 3 miesiącach dają od razu na nieokreślony, ale jak widać, to kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od przełożonego i samego pracownika.

Iwona
@Marleana

Podałaś wiele informacji na temat pracy w tej firmie a fakt, że nauczyłaś się tam posługiwać językiem angielskim plus liczne szkolenia brzmią idealnie. Nie rozumiem tylko dlaczego uważasz tę pracę za dobrą dla ludzi po studiach i nie przyszłościową potem. Chodzi o awans? Możesz proszę nakreślić tu, jak konkretnie wygląda ścieżka kariery w tej firmie?

@Iwona

Tak, pracowałam tam na jednym stanowisku kilka lat. W moim zespole, w trakcie mojej pracy tam, nie było właściwie żadnej ścieżki kariery. Był lider i kilku specjalistów o takiej samej job groupie. Można było oczywiście próbować w innych działach i aplikować na inne stanowiska, ale niestety nie były dla mnie interesujące. Uważam, że w obrębie jednego zespołu powinno być większe zróżnicowanie jeśli chodzi o stanowiska.

BD Wroclaw

BD Wrocław Plusy: - wysoki poziom udogodnień, np. kawa, miód, przyprawy, warzywa, owoce, orzeszki i inne - miedzynarodowe środowisko Minusy: - Menadżerowie nie znają procesu swoich podwładnych, liderzy z resztą też, chociaż powoli ulega to zmianie (np. w AP). Co do poziomu kultury, można przytoczyć przykład menadżera, który pracownikom robił "Jedzie pociąg z daleka", lub innego który na open space chwalił się swoim intymnym życiem, - Atmosfera karierowiczostwa, donosicielstwa i spychologii obowiązków panuje na taką skalę, jakiej nie powstydziłyby się inne korpo we Wro. Idąc na obiad do "Magnolii", czy na kawę do kuchni, warto mieć oczy z tyłu głowy i dziub na kłódke, jeśli nie chce się pójść na dywanik - Mocno upolitycznione życie wewnątrz korpo, np. propaganda LGBT (WSZĘDZIE tęczowe plakaty, seanse filmów, transparenty, zapraszanie czołowych przedstawicieli, roznoszenie tęczowych balonów do biurek pracowników i inne), eventy feministyczne, dni imigrantów, dni ludzi kolorowych itd - średnie zarobki w porównaniu do innych korpo. Nie zatrzymuje się odchodzących pracowników, zatrudnia "juniorów", co skutkuje sporą rotacją i tym, że nowi ludzie nie znają procesu w którym pracują - co jakiś czas jeden czy drugi menadżer, a raz nawet dyrektor centrum, decydował się z dnia na dzień kontynuować swoją karierę poza strukturami firmy po wizycie przełożonego, co wpływa na atmosferę w firmie - niejasny, często nielogiczny podzial obowiązków - przymus uczestnictwa w spotkaniach działowych - po godzinie kiwania głową i posłuchaniu największych lizusów wraca się do biurek odrabiać zaległą pracę

Artur
@BD Wroclaw

Dziękuję za dość szczegółową opinię. Nie dodałeś tylko jak plasuje się wynagrodzenie w Becton Dickinson na tle innych firm w tej branży. Czy są premie lub inne dodatki, które mogą podwyższyć podstawę pensji? Rozumiem, że niektóre aspekty zatrudnienia Ci nie odpowiadają, ale ogólna ocena wypadła by na plus i mogłabyś polecieć tę pracę innym osobom szukającym zatrudnienia?

BD Wroclaw
@Artur

@Artur Wynagrodzenie średnie w porównaniu do innych korpo. Jak sobie wynegocjucjesz na starcie, tak będziesz miał + pozostaną Ci "flaszkowe" roczne podwyżki rzędu 2-3% "Rozumiem, że niektóre aspekty zatrudnienia Ci nie odpowiadają, ale ogólna ocena wypadła by na plus i mogłabyś polecieć tę pracę innym osobom szukającym zatrudnienia?" Nigdy w życiu.

Iwona
@BD Wroclaw

Cieszę się, że odpowiedziałeś na pytanie zadane powyżej, ponieważ i mnie interesowały takie kwestie. Rozumiem, iż ostatecznie nie polecasz nam pracy w firmie Becton Dickinson, ale sądzę, iż niektóre osoby i tak zechcą spróbować tam swoich sił. Właśnie poszukują tam pracowników do działów: Finansów, Zakupów, Obsługi Klienta, HR, a także Zarządzania Projektami. Orientujesz się, czy od kandydatów wymagają wcześniejszego doświadczenia w wybranej przez nich materii?

@BD Wroclaw

Zazwyczaj osoby z doświadczeniem mają wyższe wymagania finansowe, niż BD jest im w stanie dać ;)

Ktoś

Dotyczy Warszawy. Pracowałem pewnego czasu w sprzedaży. Cały BD przeszedł na przestrzeni 2018/2019 ze sprzedaży poprzez dystrybutorów na sprzedaż bezpośrednią. Pomimo, że takie procesy planuje się od lat, wrażenie jest jak gdyby szefostwo wzięło się za robotę dopiero po transformacji. Kompletnie nie przygotowany dział CS, i logistyka. Wzajemna walka ex-dystrybutorów z BD. Bajzel na kołach, za który przed klientem odpowiada wyłącznie przedstawiciel sprzedaży. Przy tym totalne zadufanie i niekompetencja starej gwardii zarządzającej - na zasadzie jeśli klient nie kupi naszych najlepszych rozwiązań to on będzie żałował. No i najważniejsze nie ważne co i jak wydajnie robisz, cały czas trzeba udowadniać szefowi, że to twoja robota. Zarobki sprzedaż 6 - 8 tys. brutto. Reasumując - firma, za którą większość roboty odwalali dystrybutorzy, obrażona po ich zwolnieniu, na ich działania i decyzje klientów. Powodzenia

Ktoś
@Ktoś

Przepraszam 6-8 tys netto :-)

@Ktoś

Nie ulega wątpliwości, że Twoja opinia jest rzetelna oraz merytoryczna. Z całą pewnością posłuży ona osobom, które nadal rozważają podjęcie pracy w Becton Dickinson. Firma ta jest jedną z czołowych, globalnych firm działających na rynku technologii medycznych. I dlatego też chciałabym Cię zapytać, czy od aplikujących osób wymagają wieloletniego doświadczenia na danym stanowisku, czy też dają szansę na nabycie go właśnie u nich? Powiedz, co wiesz na ten temat.

Calineczka

Będzie o Wrocławiu. Pensje porównywalne do innych firm, za to naprawdę dobre warunki w biurze (podnoszone biurka, fotele masujące, konsola, owoce codziennie, kawa, multum herbat, mięta, imbir, cytryna, mleko z laktozą i bez, sojowe itp.) i niezły pakiet socjalny. Co do samej pracy, to jak zwykle - zależy gdzie trafisz i zależy na jakiego szefa trafisz. Tak czy inaczej, warto brać sprawy w swoje ręce i nawiązywać kontakty, zawsze dzięki temu szybciej osiągnąć co się chce. Podczas pracy w BD widziałam ludzi bardzo sfrustrowanych swoimi obowiązkami i zespołem, a widziałam też ludzi bardzo zmotywowanych i zadowolonych. Są tam zespoły, gdzie cały dzień nie wyjrzysz zza tabelek i cyferek (Order Entry), ale są też zespoły, gdzie zadania są ambitniejsze, można trochę polatać po Europie i widać realny wpływ na proces (np Project Management, a także część HR). Generalnie dobrze wspominam czas w BD

logo firmy Konsultant medyczny w sklepie medycznym
Diabetyk24 Sp. z o.o.
logo firmy Dietetyk
Radom
Fudeko S.A.
Była niewolnica BD

Działy finansowe w BD Wrocław to porażka. Bardzo niekompetentny menagement podejmujący decyzje wbrew wszelkiej logice i nie mający pojęcia o swojej pracy, na czym cierpią zwykli pracownicy. Liczy się tylko to co powie pan z zagranicy bo u nas nikt nie ma prawa głosu, więc tutaj robi się plantację uzależnioną w całości od zagranicznego menagementu. Ale to wszystko da się wytrzymać, człowiek wymięka dopiero od drugiej części: donoszenia. Tutaj kablowanie jest wyznacznikiem popularności. Jak nie donosisz na każdego i na wszystko to nie masz pleców i nigdy nie awansujesz a przełożeni będą cię mieli gdzieś. Ludzie z racji tego są podzieleni w zespołach na dwie części: tych co donoszą (w głównej mierze byli pracownicy HP, naczęściej część żeńska) i tych normalnych których coraz mniej. Pracowników często otwarcie zachęca się do kablowania. HRy to nic nie obchodzi więc jak w więzieniu zwierzęta robią ze sobą co chcą dopóki nie szkodzą "górze". Pełno jest coachingowych gadek i prania mózgu obietnicami rozwoju którego brak. Jedna z gorszych firm we Wrocławiu i tak jak ja będziecie się cieszyć jak odejdziecie. Spore grono zboczeńców, oblechów i nieudaczników. Omijać i się nie oglądać. Pozytywne opinie pochodzą od troli lub pracowników działów innych niż finanse.

m

Kolesiostwo i marazm z dawnego HPE. Zarobki może i wysokie, ale poza tym beznadzieja. Najważniejsze to pracować tak, że broń Panie nie czepił się ktoś z zagranicy - bo by wyszło, że "menedżment" w polsce nie ma w większości pojęcia co się dzieje. Pracownicy pozostawieni sami sobie, są zespoły gdzie połowa szuka nowej pracy a druga połowa jest akurat na próbnym. Absolutnie nie polecam.

Xxx
@m

Haha cała prawda! W punkt!

@Xxx

Po Twojej wypowiedzi wnoszę, że pracujesz w Becton Dickinson. Może, skoro już zdecydowałeś się zabrać głos na forum, napiszesz coś więcej o pracy w tym miejscu? Zawsze warto pisać konkretnie, podając ciekawe argumenty. Użytkownik @m pisał o wysokich zarobkach - może mógłbyś napisać, na jakie widełki płacowe może liczyć osoba chcąca podjąć pracę w Becton Dickinson?

@Karolina

Przepraszam, że się wtrącę, ale z takim pouczającym tonem pedagoga, to może poszukaj jednak innej pracy. Bo w Bectonie to Ciebie będą pouczać, sprawdzać, testować, ustawiać i modelować. Przynajmniej tak jest u nas we Wrocku.

Analityk
@m

Święta racja, najgorszy management jaki świat widział - tyczy się działu finansowego z którego w ciągu roku odeszło 16 osób, a dział(usunięte przez administratora) liczy raptem 23. Rotacja, rotacja rotacja.

X

Kazdy sobie rzepke w BD skrobie. Liczy sie jak sie sprzedaz a nie co zrobisz. Najbardziej polityczny ssc ever.

Tadek
@X

Yyyy? O czym Ty mówisz?!

@X

Trzeba w sobie wyhodować korporobota. Uśmiechaj się, wbijając przy tym szpilę. Rozpuszczaj plotki, dziel ludzi i rób to tylko w swoim interesie. Wzrastaj, poniżając innych. Takie zachowania są tutaj niestety akceptowane i pozwalają na szybszy awans. Nie umiesz tak się zachowywać? To odpuść sobie Bectona. Znajdziesz we Wrocku spokojniejszą pracę.

Petronela

Może i dobrze płacą, ale przy tak niskim bezrobociu, jeśli nie jesteś desperatem, to lepiej sobie odpuść i znajdź coś spokojniejszego. Po miesiącu zrozumiesz, że te pieniądze nie rekompensują kosztów walki z układami, kolesiostwem oraz brakiem życzliwości i ogłady występujących u niektórych pracowników.

Becton Dickinson to bardzo dobry pracodawca i dostać się tu do pracy jest trudniej niż do innej firmy.

Ann05

Ile dni czekaliście na odpowiedź czy was biorą?

kkk
@Ann05

Jak rekrutowałam się za pierwszym razem to czekam do dziś, czyli już miesiąc, zaś po aplikacji po raz drugi na inne stanowisko już na drugi dzień dostałam telefon z zaproszeniem na ostateczny etap i kolejną rozmową, po niej zaś w następny dzień roboczy odpowiedź o przyjęciu do pracy

Jakub

Becton Dickinson działa na naszym rynku już ponad 20 lat, ciągle się rozwijając. To firma dla ludzi z ambicjami i z pasją, dla takich którzy lubią pracować. Jeśli zainteresowania pokrywają się z pracą wówczas jest super!

@Jakub

Nie do wiary, zatrudnili kogoś od PR tam w końcu czy jak?

@Jakub

Wow! A jaki inny może mieć cel spółka kapitałowa niż rozwój i zyski? Praca dla ambitnych? Po miesiącu przełożeni sformatują twoją ambicję pod swoje cele. Rekomendacja zatem jest prosta. Przepuść swoją wrażliwość na słowną watę z HR przez swoje możliwości i odporność na stres. Jeśli HR nadal wygrywa, to może spróbuj jak już Cię przekonali.

Marian

Mam zamiar aplikować i zbieram informację o firmach. Wiem, że Becton Dickinson ma opinię bardzo dobrego pracodawcy. Czy mógłby mi ktoś podpowiedzieć jaka jest atmosfera w pracy? Czy do podstawy są jakieś dodatki?

Muriel
@Marian

Cześć, zależy gdzie chcesz aplikować do Warszawy czy Wrocławia? I na jakie stanowisko

@Bubuświdzę, że jesteś zadowolony z pracy w firmie Becton Dickinson. Czy mógłbyś powiedzieć coś o warunkach pracy? Jakie stanowisko obejmujesz? Czy są jakieś premie, benefity? @Nickt dziękuje za pozostawienie opinii na forum.

Bubuś

Pracuję tu i mogę powiedzieć, że to spoko firma całkiem normalna.

@Nickt na forum nie możesz nikogo obrażać. Polecam zapoznać się z regulaminem forum http://www.gowork.pl/regulamin Czy ktoś pozostawi merytoryczną opinię na temat pracy w Becton Dickinson? Jak oceniacie pracę w tej firmie?

Nickt
@Karolina

Ok, zagalopowałem się, ale miłych wspomnień z tej firmy nie mam, tam obrażanie pracowników jest na porządku dziennym, mnóstwo ludzi z przeróżnych działów stamtąd odeszło bo perspektyw rozwoju zero, hr-y mają gdzieś opinie pracowników a jedyne możliwości kariery to jak ma się mocne plecy, tru story, niestety, nie polecam nikomu

Nickt

Jako były pracownik nie polecam, słaba kasa i puszące się "menegiery", którym słoma z butów wyłazi, zgniła atmosfera i kolesiostwo,fuj!

@Jakub czy udało Ci się uczestniczyć w rozmowie kwalifikacyjnej? Jeśli tak to czego można spodziewać się na rozmowie? Ile jest etapów rekrutacji? W firmie Becton Dickinson pojawiły się nowe oferty pracy na stanowiska Business Assistant - Sales, Senior Accountant, Tender Department Assistant Internship.

Jakub

Becton Dickinson to super firma i do tego świetny pracodawca. Przed aplikacją robiłem rekonesans po firmach tego typu i tyle się dowiedziałem. Może mi ktoś podpowiedzieć jakie wymagania ma firma na początek?

xxx

czy trudno dostać pracę w firmie? Jestem po studiach bez doświadczenia, na ile można liczyć na rękę?

xxx

Ex
@xxx

Nieco ponad 2k na rękę

Zostaw merytoryczną opinię o Becton Dickinson - Warszawa

• Jak się pracuje w Becton Dickinson?

Zobacz opinie na temat firmy Becton Dickinson tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Becton Dickinson?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Becton Dickinson?

Kandydaci do pracy w Becton Dickinson napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Becton Dickinson
2.7/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Osmańska 14
    02-823 Warszawa