Opinie o Becton Dickinson w Warszawa

Poniżej zobaczysz opinie byłych i obecnych pracowników o pracodawcy Becton Dickinson. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Becton Dickinson o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja leków, produktów leczniczych i suplementów diety

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Becton Dickinson w Warszawa

Wiki

Mi się podoba. atmosfera OK, mozna pracowac z domu. wprowadzaja duzo zmian.

Ex

Witam, BD jest dobrą firmą dla młodych osób po studiach, lub osób bez studiów, najczęściej obcokrajowców, jednak dla osób z doświadczeniem zawodowym i dobrym wykształceniem może być trudno się odnaleźć. Niejasne zasady naborów wewnętrznych, często przypadkowo wybrane osoby na Team Leaderów, i na siłę wpajane BD values mogą odstraszyć niejednego pracownika. Firma jest przyjazna i ma sporo plusów, benefitów itp., ale nie ma pomysłu, jak zmniejszyć rotację i zatrzymać doświadczonych pracowników, szkoda, poznałam dużo wartościowych osób, które odeszły, i o które nikt nie walczył, jak dla mnie takie podejście jest bez sensu.

@Ex

Podzielam opinię. Nic dodać, nic ująć

Nicki

Jeśli jesteś mierny ale wierny to miejsce dla Ciebie. Jeśli plują Ci w twarz A Ty mówisz że pada to miejsce dla Ciebie. Jeśli wisisz wszystkim kasę i nie możesz oddać więc robisz wszystko by się utrzymać A dodatkowo oferujesz w zamian swoją (usunięte przez administratora) to miejsce jest dla Ciebie. Jeśli masz w CV prace w Getinge lub ConvaTec to miejsce jest dla Ciebie A wszystkie spady z obu firm już tam na Ciebie czekają. Jeśli cenisz bajzel brak kompetencja oraz cyrkowa atmosferę nie śmiej się... Ale to miejsce jest dla Ciebie. Zamykając to jednym zdaniem legenda tej organizacji gaśnie wraz kolejnymi decyzjami obecnego zarządu.

@Nicki

Nic dodać, nic ująć. Podzielam opinię

Barbie

Przestarzałe systemy z lat dziewiędziesiątych, wdrożenie na zasadzie przegadania bez praktyki, nawrzucania nieaktualnych, nieczytelnych instrukcji, następnie wrzucenie na głęboką wodę z oczekiwaniem, że jako super bohater potrafisz wszystko. Na wsparcie nie ma co liczyć, bo inni są zbyć zajęci, więc trudno doczekać się realnej pomocy. Call za callem, meeting za meetingiem z nawijaniem korpogadki, niekończące się e-learningi, a następnie zdziwienie leadera, że praca jest niewykonana. Pomimo dobrych warunków i socjalu, dla osób z doświadczniem zawodowym krok wstecz w rozwoju.

logo firmy Fizjoterapeuta - praca w TERMACH
Health Resort & Medical SPA Panorama Morska
logo firmy Technik Farmacji
Ruda Śląska
SMART-HR

Jaki poziom Excela jest wymagany, jeśli znam zaawansowane funkcje, tabele przestawne to będzie to wystarczająca wiedza?

kand.

Czy w BD można liczyć na onboarding - trening wstepny, macie budiego?

@kand.

Nie licz na dobre szkolenie, parę rzeczy ci pokażą i będziesz rzucony na głęboka wodę.

@Karol

To kiepsko, jest jakaś dokumentacja do nauki, cokolwiek dla nowej osoby? Pracujecie rozumiem raczej zdalnie. Jest szansa uzyskać jakiś kontakt z zespołem w razie problemów? Brzmi to dość nieciekawie

@mam pytanie

Prezentacje ogólne odnośnie firmy itd przez pierwsze dwa dni, później tylko to co ci pokaże team. W moim przypadku nie mogłem liczyć na obszerne szkolenie, które pozwalałoby na samodzielne pracowanie. Na pomoc w razie problemu czekałem bardzo często po 2-3 godziny zanim ktoś będzie mógł mi pomóc, bo wszyscy mają swoją pracę i nikt nie jest dostępny. Jak w końcu ktoś się ze mną zdzwonił to zaledwie na 5 minut, bez wytłumaczenia co i jak, tylko kliknij tu i tu i to tyle. Nie raz siedziałem i czekałem i nie dostałem pomocy ani od teamu ani od TL.

aplikant
@Karol

czy jest szansa przybliżyć jaki to dział, mniej więcej ? (zarzadzanie danymi, customer service, lub dział związany z logistką)?

Robert

Chyba jedna z najgorszych korporacji. Produkty niezłe, ale kadra beznadziejna. Niemająca wiedzy, kompetencji. Jedyne co potrafią to gadać bez wartości. Chyba żeby pokazać , że pracują. Jak na firmę cechująca się dbaniem o pracownika to rotacja duża. A najgorsze jest, że odchodzą ludzie wartościowi, merytoryczni. Zostają jedynie (usunięte przez administratora) plotkarze i wymądrzające się bobki. Do tego pani prezes owija każdą bułkę w bibułkę.

@Robert

Czy chodzi o Wrocław czy Warszawę, zastanawiam się and rekrutacją we Wrocławiu

Candidate
@mam pytanie

Ja właśnie miałem 1 rozmowe z rekruterką z WRO. Jestem pewny, że nic z tego nie będzie. Jak usłyszała moje warunki finansowe to powiedziała, że to przekracza ich budżet :D...Podałem kwotę rynkową, zgodną z obecnymi standardami. Więc zastanawiam się za ile ludzie pracują tam mając ponad 5-letnie doświadczenie? Za 5 tys brutto?

@Candidate

No niestety nie ma co liczyć a wysokie zarobki. Ja jak rozpocząłem pracę w BD dostałem wynagrodzenie dużo niższe w porównaniu z propozycjami z innych firm.

sandra
@Karol

Czy mógłbyś się podzielić informacją jak to był kwota , poniżej 4500 brutto?)

Net
@Candidate

A ile z ciekawosci ile podałeś i na jakie stanowisko? Moj znajomy podał 5,5 netto i teraz żałuje ze nie więcej bo firma og ma lepsze stawki niż jej rynkowi odpowiednicy, tylko tak się tym nie szczyci jak inni

@sandra

Nie, ale jak na moje stanowisko za mało mi dano. Piszę to biorąc pod uwagę oferty, które otrzymywałem.

Ksndydat

Hej czy zespołach master data , supply chain specjalisty jest dużo nadgodzin? Jaka jest tam atmosfera?

Człowiek
@Ksndydat

Mnóstwo. Praca codziennie do godziny p19 minimum!

OH
@Człowiek

Czy nadgodziny są wypłacane czy oddawane w czasie wolnym?

@Człowiek

Czy jest duża rotacja w zespole, skąd taka liczba nadgodzin, i to codzienne?

Bea

Jakie wynagrodzenie na start można wynegocjować z doświadczeniem 1-2lata?

PE
@Bea

A na jakie można liczyc na szeregowym stanowisku w przypadku 5+ lat doswiadczenia w procesie / korpo? Interesuje mnie wroclaw -

Ada

Czy pracujecie w SAP?

SAP
@Ada

Tez się chętnie dowiem czy jest to praca bezpośrednio na systemie o szerokim spektrum autoryzacji czy macie jakies idiotooporne programy i spersonalizowane transakcje do których wasze dostepy sa ograniczone?

Żaneta

Jeśli ktokolwiek potrafi myśleć nie powinien pracować w Bectom Dickinson. Natomiast jeśli człowiek nie potrafi myśleć, ale potrafi powtarzać po innych oraz wypowiadać się tylko po to żeby coś powiedzieć to jest idealnym pracownikiem w BD. Jedna z najgorszych korporacji w Warszawie.

Jaś.

Cześć, czy pracownicy muszą pracować nad dodatkowymi projektami usprawniającymi? Czy zadania są przypisywane w formie ticketowy? Pytam o Wrocław Dziękuję

W jakim zakresie można negocjować wynagrodzenie w zespołach order entry, support chain specjalist, product/customer masterdata? Czy 4000 netto jest możliwe?

Janka

Mam pytanie o BD Wrocław, czy praca jako product master data specjalist jest warta aplikowaniania i jakie umiejętności są istotne?

Oddział Wrocław, pracownikiem nie zostałem, zdaje sobie sprawę, że są lepsi ode mnie, jednak zamkniecie rekrutacji bez informacji zwrotnej to brak profesjonalizmu. Po moim zapytaniu - info, że wybrali innego kandydata, ale w sumie informacji zwrotnej od managera o mojej rozmowie jeszcze nie mają ????

Ona

Tak samo wyglądało to u mnie. Dwie rozmowy i później zero odpowiedzi. Czy na prawdę tak trudno napisać krótkiego maila z informacją? Takie zachowanie nie jest profesjonalne, nie traktują ludzi poważnie.

Widzę tutaj sporo negatywnych opinii, chciałam jednak podzielić się swoją, ponieważ rzadko keidy ktoś znajduje czas, żeby stworzyc ten pozytywny komentarz. Moja przygoda z BD zaczęła się ok. 3 lata temu na stanowisku specjalisty, zaraz po studiach na PWR. Na pierwszym stanowisku przepracowałam ok. 1,5 roku i ponieważ nie widziałam dla siebie dużych perspektyw rozwoju tam, postanowiłam zaaplikować na stanowisko w innym dziale. Udało się i ze wsparciem team leadera zmieniłam pozycję. Ambicje rosły i po roku postanowiłam zaaplikować na stanowisko na wyższej job groupie i również się udało. Mogę więc powiedzieć, że jest wiele opcji rozwoju w fimie, nigdy nie spotkałam się z odrzuceniem z powodu bycia zbyt krótko na aktualnym stanowisku. Zawsze otrzymywalam wsparcie managera w tym temacie. Pensja również znacząco wzrosła od tej pierwszej z powodu awansów. Z mojego doświadczenia mogę jedynie powiedzieć, że nic nie przychodziło samo i ja wychodziłam z inicjatywą, chęcią zmiany - rozmawiałam z różnymi managerami. Podsumowując, polecam pracę w BD za: 1. Możliwości rozwoju jakie dostałam 2. Proporcjonalny wzrost wypłaty do wykonywach zadań/stanowiska 3. Bardzo obszerny pakiet w Luxmedzie Jeśli chodzi o minusy to myślę, że są takie same jak w każdej innej korporacji, nie wpływają znacząco na mojeocenę BD jako pracodwacy.

Nikol

Pakiet w lux- medzie? Dodaj ze placisz za niego tzn. pobierane ci to jest z pensji

@Nikol

Nikol, mi się to mimo wszystko opłaca bo mam problemy ze zdrowiem i bardzo często korzystam z luxmedu. Mimo wszystko firma do tego dopłaca, indywidualny pakiet byłby duzo droższy. Jeśli ktoś nie czuje potrzeby i wychodzi na minus to przecież nie ma obowiązku z tego korzystać - można zrezygnować

K
@Nikol

A w jakiej firmie się nie płaci nic za luxmed? Jeszcze się z tym nie spotkałam. 40 zł/mc to chyba nie majątek za spory pakiet badań i możliwości wizyt u różnych specjalistów

K

Oddział Wrocław - SSC Pracuje w BD blisko pół roku, jestem bardzo zadowolona. Fajni, sympatyczni ludzie, widać, że zadowoleni ze swojej pracy, zaangażowani, TL również. Zarobki - dla mnie dobre, bo w poprzedniej korporacji zarabiałam psie grosze = 2,5 tys na rękę. Miła atmosfera, bez problemu po okresie próbnym dostałam umowę na czas nieokreślony. Nie wiem skąd tyle negatywnych opinii, uważam, że firma liczy się z pracownikiem i daje możliwości rozwoju - przynajmniej kilku pracowników w miesiącu z mojego departamentu awansuje na wyższy stopień.

Kandytatka

Jakiś czas temu brałam udział w rekrutacji. Zarówno I etap z działem HR jaki II z bezpośrednim działem- szybkie, miłe i przyjemne. Jednak firma praktykuje zasadę „ nie bedziemy się odzywać jeśli nie jesteśmy zainteresowani”. W trakcie II etapu dostałam tylko informację, z kim będzie odbywał się trzeci etap oraz, że proszę czekać na odpowiedź. I tak czekałam czekałam aż zobaczyłam to samo ogłoszenie na które aplikowałam ponownie opublikowane. Trochę szkoda bo mi zależało jednak w niektórych firmach jest takie podejście do kandydatów.

Znawca

Będzie o CS w Warszawie. Przede wszystkim rotacja, rotacja rotacja. Co rok zmienia się szef. W tej chwili z 8 osób w teamie 6 jest nowych. System IT na którym będziesz pracować ma ponad 40 lat. Firma jest w Warszawie bardzo mała i panują w niej paskudne stosunki. Polecam omijać szerokim łukiem.

@Znawca

Przepraszam, czy mógłbyś rozwinąć? Co to znaczy że w Warszawie panują paskudne stosunki? Jakiś mobbing, brak współpracy czy może hejt wręcz? ;O Pytanie dodatkowe z innej beczki, jeśli ktoś wie, proszę o info. Czy aktualnie w BD praca jest w pełni zdalna czy trzeba się telepać tam na Osmańska? (Mieszkam na Bródnie więc nie lada wyczyn) a i jeszcze jedno, czy w dziale Customer Service Representative jest szansa na wyciągnięcie 4k na rękę? Z góry dziękuję, info mega ważne

Nikol
@Znawca

Bardzo mala 150 osob? Co ty gadasz

Łachacha

150 to malutko.

Kandydatka999

Dotyczy Wrocławia. Dostałam wstępną propozycję z agencji pośredniczącej dotyczącą pracy na stanowisku HR Data Operations Specialist (Workday) we Wrocławiu. Niestety pan z agencji przedstawił mało konkretny obraz pracy na tym stanowisku. Czy ktoś pracował na takim stanowisku? Na czym konkretnie polega ta praca? Jacy są przełożeni? Jaka atmosfera? Czy nowy pracownik może liczyć na przeszkolenie czy jest pozostawiony sam sobie? Czy może liczyć na pomoc we wdrożeniu pozostałych pracowników? Jednym słowem czy warto? Nie chodzi mi o benefity pozapłacowe, bo te z tego co tutaj czytam to są ok.

Julia
@Kandydatka999

O stanowisku nie wiem, więc się nie wypowiem, ale zwrócę Twoja uwagę na to by się zainteresować z kim masz podpisać umowę. Osoby zatrudnione przez agencje nie mają tych samych benefitow co osoby które mają umowę bezpośrednio z BD (lepsze warunki).

Zostaw merytoryczną opinię o Becton Dickinson - Warszawa

• Jak się pracuje w Becton Dickinson?

Zobacz opinie na temat firmy Becton Dickinson tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 42.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Becton Dickinson?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 24, z czego 6 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Becton Dickinson?

Kandydaci do pracy w Becton Dickinson napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Becton Dickinson
2.7/5 Na podstawie 30 ocen.
  • Osmańska 14
    02-823 Warszawa