Opinie o Aspa S.A. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Aspa S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w Aspa S.A. o rekrutacji.


Branże: Usługi najmu i zarządzania nieruchomości

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Aspa S.A. w Wrocław

baner wywiady
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 11 dni.
 Pytanie

Czy w firmie Aspa S.A. są regularne szkolenia pracownicze?

Nysa pozdrawia Nowy wpis
Inne

Widzę że pani Patrycja ziolkowska jest w zarządzie. Czyli następna firma poleci w dół jak z firmą powiz z.Wroclawia która upadła i narobiła długów na kilka milionów gdzie rzadzila z ojcem i ewidentnie grała w balona. Pati pamiętaj karma wraca

1
Pracownik
Pracownik

Firma która zapomniała o inwestycjach (wiele rzeczy pamięta lata 90te) ale snuje plany o podbiciu świata. Ludzie oderwani od rzeczywistości nie zauważający prawdziwych problemów tylko szukający wymówek. Sprzęt od biur poprzez produkcję wyeksploatowany. Brak podstawowych sprawnych narzędzi pracy - komputery ledwo zipiące, telefony zdarzają się działające,maszyny na wiecznym podtrzymaniu, sprzątanie biur w gestii pracowników najlepiej swoimi środkami czystości.... worki na śmieci stanowią inwestycję wymagająca akceptacji samej góry.. czasem się uda. Firma w większości pozbywa się ludzi którzy coś wnoszą a kombinatorów trzyma - jak nie to sami odchodzą widząc co się dzieje. Nie polecam - ciągła rotacja wszędzie.Produkcja idzie tylko dzięki zespołowi faktycznie pracujących i myślących ludzi - jak im się przełożony nie wtrąca i nie miesza. Długiej przyszłości nie wróżę jeśli właściciele nie zorientują się gdzie jest faktyczny problem (nie otworzą oczu). Szkoda takiej tradycji.

Riko
Były pracownik
@Pracownik

Beznadziejna firma pracowałem w niej 2 lata byłem najlepszym przedstawicielem pozbyli się mnie i dobrze teraz zarabiam o wiele więcej i mogęteraz z sadysfakcja powiedzieć Aspo pocałuj mnie w (usunięte przez administratora) :)

Student Nowy wpis
Inne
 Pytanie
@Pracownik

Witam, czy można się z Panem skontaktować telefonicznie? Mam kilka pytań.

Pytanie
 Pytanie

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Aspa S.A.?

Nie Nowy wpis
Były pracownik
@Pytanie

Nie - nie znają pojęcia integracja - jak by mogli to by kazali pracownikowi płacić za przychodzenie do pracy o ile można to tak nazwać patrząc na narzędzia pracy we wszystkich działach ..

 Rozmowa kwalifikacyjna
Firma Aspa S.A. prowadziła rekrutację na stanowisko Elektryk - Konserwator. Czy brałeś w niej udział? Możesz opowiedzieć innym o tym, jak było. Czy przebieg rozmowy odpowiadał Twoim potrzebom? Podziel się swoją opinią z innymi.
logo firmy Specjalista ds. telesprzedaży
Warszawa
EASTATE PROSTA S.A.
Wyślij CV
logo firmy Doradca Klienta ds. nieruchomości
Kraków
Emmerson Lumico Sp. z o.o.
(5 opinii)
Wyślij CV
logo firmy Asystentka pośrednika nieruchomości
Warszawa
Emidom Sp. z o.o.
(24 opinii)
Wyślij CV
Aplikuj na wiele ofert
Pytanie
 Pytanie

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Aspa S.A.?

Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Duże szanse - będzie taniej..Zapewne będzie grane - ile Ci damy od siebie i ile możesz się nauczyć…. niestety nie polecam uczyć się w takim miejscu ponieważ żadna inna organizacja w świecie nie pracuje w takich standardach o ile to tak można nazwać. Szkoda czasu - poszukaj innego miejsca.

Joanna
Inne
@Pracownik

Tzn co dokładnie masz na myśli pisząc o tych standardach bo chyba nie zrozumiałam i inni tez?

Standardy
Były pracownik
@Joanna

Chodzi o brak standardów. Jedyne jakie są to zrobić aby jakoś było za pół darmo

Pytanie
 Pytanie

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Aspa S.A.?

Pracownik- super że były
Były pracownik
@Pytanie

Nie

Jakub
Inne
@Pracownik- super że były

Widzę że pracowałeś w Aspie. Może napiszesz mi co sądzisz o tej firmie? Zastanawiam się na jaką wypłatę można się tu nastawiać, możesz powiedzieć mi coś o zarobkach w tym miejscu? Będę wdzięczny.

Pb
Były pracownik
@Jakub

Zarobki sa niskie (chyba, ze na wyzszych szczeblach), nie ma premii, bo zawsze jest kiepski rok. Podwyzke trzeba sobie wyszarpac. Jesli sie nisko wycenisz na rozmowie, chetnie Cie przyjma i beda toba pracowac. Jesli sie dobrze wycenisz i jakims cudem cie przyjma, bedziesz sluchac, ze jestes za drogi i do niczego. Ludzie na niskim szczeblu sa raczej mili, ale nieszczesliwi i z dziwnego powodu nie chca zmian. Firma jest nieprzyszlosciowym miejscem pracy, zwlaszcza dla mlodych osob.

Popieram
Były pracownik
@Pb

Dokładnie jak napisał PB - nic dodać nic ująć. Firma jest wydmuszką która jakimś cudem jeszcze działa. Organizacyjnie - nie istnieje. Skansen bez przyszłości a szkoda

Miły Gość
Pracownik
@Popieram

Po ostatnich roszadach to w zasadzie okręt który prawie zatonął. Jedyne co ich trzyma przy życiu to chyba fakt, że muszą dokończyć projekty. Aczkolwiek tak to jest jak szuka się problemów na najniższych szczeblach nie zwracając uwagi na te najwyższe.

Zainteresowana
Kandydat

Widziałam, że firma rekrutuje na stanowisko specjalisty ds. Controllingu, zastanawiam się nad wysłaniem aplikacji. Powiedzcie Proszę

Jakub
Inne
@Zainteresowana

I co, aplikowałaś do Aspa w końcu? Jeśli tak, to powiedz proszę jak przebiegał proces rekrutacyjny i jakie są zadania stawiane przed potencjalnym pracownikiem. Warto się jakoś przygotować?

Pracownik- super że były
Były pracownik
@Zainteresowana

Kontroling - oni nie potrafią policzyć podstaw opłacalności projektu. Godziny w tysiącach przewalane a założenia projektowe brane wg widzimisie „dyrektora” a czasami prezesa. Taki mały (usunięte przez administratora) na kołach żyjący z dnia na dzień bez logiki i planu

Pracownik - super że były
Były pracownik
@Jakub

Nie warto zawracać sobie głowy tym tworem. Pieniądze - niestety.

Ania
Inne
 Pytanie
@Jakub

@Jakub byles na rozmowie ? mozesz cos napisac o firmie juz?

operator CNC

Ta firma to jedna wielka porażka nie mogę powiedzieć nic dobrego prócz tego, że załoga super, większość maszyn pamięta czasy Ludwika XVI. Do firmy zostałem ściągnięty przez Dyrektora skuszony zarobkami i bliskim dojazdem (6min tramwajem to był główny powód zmiany pracy) oraz pracą na 1 zmianę. Firma posiada 4 maszyny CNC, 2 tokarki i 2 frezarki (kilkunastoletnie), z czego 2 frezarki są obstawione a 1 z tokarek nie działa w ogóle (serwis walczył z nią 2 tyg i nie uruchomił), a 2 jest odpalana sporadycznie ponieważ nie ma narzędzi. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecywano, że firma ma mnóstwo zamówień, przeszkolenie (bo maszyny są naprawdę stare) i pewny etat. Rzeczywistość wyglądała zupełnie inaczej o przeszkoleniu nie było mowy, przez prawie cały miesiąc zrobiłem może z 5 detali (bo w firmie seria to max 2 szt.) dokładności rzędu H7 to standard, jakiś tydzień przed zakończeniem współpracy zostałem zaproszony do pracy na 40 letniej ruskiej wiertarce współosiowej (ponieważ nie było roboty) maszyna miała sprawnych może z połowę funkcji. Na sam koniec po przepracowaniu prawię miesiąca z 3 msc okresu próbnego dostałem wypowiedzenie bez podania konkretnej przyczyny. Żałuję tylko że zrezygnowałem z poprzedniej pracy (ale człowiek uczy się na błędach). Na koniec NIE POLECAM PRACY ŻADNEMU OPERATOROWI CNC W TEJ FIRMIE !!!!

Wojciech Jopek
@operator CNC

Operatorzy CNC są tacy co pracują w ASPA nawet kilkadziesiąt lata a są tacy, który wykonali 3 detale przy czym zniszczyli narzędzi za kilka tysięcy złotych i dziękujemy im za współpracę po 3-5 dniach pracy. Detale są zazwyczaj trudne i często wymagają operatora, który zna kod i umie modyfikować program tak aby otrzymać odpowiednie tolerancje i czasem jeden detal wykonuje się przez kilka dni. Operatorzy, który pracowali wcześniej w fabryce, która produkuje tylko masowe detale i ich praca to tylko montaż detalu i włączaniu programu często nie dają sobie rady mimo iż zawsze w trakcie rozmowy mówimy jak wyglądają u nas detale i jak wygląda praca. Okres próbny ma pokazać czy deklaracje kandydata z rozmowy dają odzwierciedlenie potem przy pracy.

nick
@Wojciech Jopek

Jakie są zarobki na stanowisku: Konstruktor widełki brutto? ponieważ nie warto marnować kogoś czasu.

Jo
Były pracownik
@Wojciech Jopek

Przecież wy tam narzędzi nie macie dobrych za kilka tysięcy byłem widziałem frez za 30 zł wiertła zwykle hss na narzedziowni skansen PRL stare głowice z Jeleniej Góry... Ja tam miałem jeden frez palcowy do wszystkiego i jeszcze musiałem go ostrzyć na szlifierce

Osa
Inne
 Pytanie
@Wojciech Jopek

Aspa czy dajecie pracę w kooperacji??? chętnie będę robił detale dla was na cnc u siebie.Jako podwykonawca cena do ustalenia indywidualnie.

Kooperant
Inne
@Osa

Bierz jedynie przedpłaty to będzie Ci się opłacało.

Operator
Były pracownik
@Wojciech Jopek

Chyba o innych miejscach piszemy. Zrozumiałe jest pisanie jak wyżej bo inaczej nie wypada prezesowi. Firma sztucznie utrzymywana przy życiu. Park maszynowy jak i ludzki na wykończeniu.

Pytanie
 Pytanie

Czy Aspa S.A. zatrudnia studentów?

fifo
Pracownik
@Pytanie

tak

Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Oczywiście - tani narybek mamiona wizją wielkiej przyszłości w firmie z piękna tradycja oraz mentalnością komuny

Pytanie
 Pytanie

Jaki jest wkład kierownictwa Aspa S.A. w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

Pracownik
Pracownik
@Pytanie

Ciężko powiedzieć ze względu na to że mają najmniej do powiedzenia choć bez nich ten wózek by już dawno nie jechał. Osobiście uważam że szkoda czasu na współpracę - jeśli na dłużej to polecam inne miejsca.

Ewa
Kandydat

Firma mentalnie w głębokim PRL-u. Szukają osoby na stanowisko specjalistyczne a proponują pensję nieznacznie powyżej minimalnej. O socjalu czy szkoleniach można zapomnieć. Aż się nie chce wierzyć, że taki twór znajduje się we Wrocławiu...

Ghost
Kandydat
@Ewa

Daj znać jakie stanowisko i jakie wynagrodzenie zaproponowali.

Obecny
Pracownik
@Ewa

Świetne spostrzeżenie

Wojciech
 Pytanie

Ostatnio szukali automatyka? Ile dostaje automatyk w tej firmie?

2
DK
@Wojciech

Stawki są zależne od wielu czynników - doświadczenia, znajomości branży oraz umiejętności posiadanych. Każdy jest traktowany indywidualnie.

Joanna
Inne
@DK

Bardzo dziękuję za informację o warunkach zatrudnienia w Aspa. Mówisz, że stawka zależy od różnych czynników, w tym znajomości branży i doświadczenia. A w jaki sposób pracodawca testuje znajomość branży? Są jakieś testy na rozmowach?

DK
@Joanna

Testy nie - liczy się doświadczenie oraz znajomość rynku choc nie jest to główny czynnik. Bardzo ważne są znajomości podstaw sprzedaży. Podczas rozmowy można sporo wywnioskować. Jednych z czynników na które mocno się patrzy jest chęć rozwoju oraz motywacja. Każdy jest traktowany indywidualnie

DK
@DK

Jeśli chodzi o DK to podstawą jest wiedza jaką się posiada a urządzeń zgrzewajacych mozna się bardzo szybko nauczyć.

Konstrukcja
Pracownik
@Wojciech

Nie licz na wiele. Polecam wszystko na kwocie - nie zdziw się jak się dogadasz ????

Pytanie
 Pytanie

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Aspa S.A.?

Wojciech Jopek
Pracownik
@Pytanie

Wynagrodzenie wszystkich pracowników jest w całości wynika z umowy o pracę. Dodatkowo jest możliwa do uzyskania premia za zadania specjalne (praca w weekendy, po godzinach, w godzinach nadliczbowych itp). Wszyscy pracownicy mają umowy w ASPA S.A. i raczej nie ma przypadków, że ktoś jest zatrudniony w kilku podmiotach grupy.

Ryszard
Inne

Mam zamiar starać się o pracę w firmie. Podpowiedzcie jak przebiega rekrutacja i o co pytają?

Wojciech Jopek
@Ryszard

Rozmowy wyglądają bardzo różnie w zależności od stanowiska, trwają ok. 1 godziny. Generalnie jest jeden etap rozmów i tam padają głównie pytania dotyczące technicznej kwestii danego stanowiska (konstruktorów o projektowanie, automatyków o programowania, a kierowników o narzędzia do prowadzenia projektów) + kilka pytań ogólnych dotyczących świadomości branży (czyli np.: w działach technicznych często są pytania odnoście choćby pobieżnej znajomości procesu zgrzewania). Staramy się nie trzymać w niepewności i odpowiadamy w ok. 1 tydzień.

Pytanie
 Pytanie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Aspa S.A.?

Pracownik
@Pytanie

Atmosfera jest dobra i ludzie są fajnie nastawieni. Oczywiście pracować trzeba ale nie jest to korporacja i każdy jest tutaj człowiekiem

Pracownik

Zakład z dużymi możliwościami i potężna wiedzą ludzi popartą doświadczeniem. Od około roku zmieniana kadra zarządzająca(nowi dyrektorzy:produkcja,konstrukcja,dział handlu) która wniosła bardzo dużo nowego spojrzenia w kierunku rozwoju i przekazywania wiedzy dla nowych pracowników. Od niedawna widać zmiany na lepsze których tutaj brakowało i każdy pracował wg pewnych przyzwyczajeń niekoniecznie dobrych. Jedno jest pewne jest inaczej i lepiej. Fajnie jest patrzeć jak wprowadzane są mądre zmiany które po raz pierwszy od dłuższego czasu ułatwiają pracę a nie utrudniają. Planowałem zmianę ale w ostatnim czasie zmieniłem zdanie. Na dzień dzisiejszy polecam.

Smerf
@Pracownik

To chyba w innych firmach pracujemy.

Pracownik
@Smerf

Możliwe :) Może inaczej postrzegamy świat i ja patrzę przez optymizm a nie pesymizm i nie boję sie zmian i rozumiem że nie są one łatwe. Niestety niektórych bolą zmiany ponieważ będą musieli bardziej rzetelnie pracować? Zapewne wiesz że są one konieczne i z tego powodu zmienia się dość mocno zarządzanie oraz model pracy.

Dagmara
Inne

@pracownik o brzmi super! A jakieś podwyżki Wam dali z nowym rokiem?

Nikt
@Dagmara

Jak się nie upomnisz to raczej nie ma szans. A jak się upomnisz to też ciężko.

Pracownik
@Dagmara

Zależnie od działu - podwyżki nie są warunkowane nowym rokiem tylko indywidualnymi ustaleniami.

Pytanie
 Pytanie

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Smerf
@Pytanie

Ja miałem i z tego co się orientuje to wszyscy dostają na okres próbny.

Pracownik
@Pytanie

Tak dają umowę

prl

Byłem na rozmowie o prace wszytko okej chodź kierownik produkcji zdawał się nie wiedzieć o czym mówi, za to technolog bardzo konkretny. Na hali czuć PRL bardzo mocno tak jak w całej firmie jednak mimo to byłem pozytywnie nastawiony do podjęcia pracy. Jeszcze tego samego dnia zadzwonili z ofertą poprosiłem o czas do koca tygodnia na przemyślenie ponieważ brałem udział w jeszcze paru procesach rekrutacyjnych. Oddzwoniłem w piątek około godziny 14 nikt nie odbierał. Myślę okej piątek jest ciepło może skończyli prace wcześniej ale dzwonie jeszcze raz w poniedziałek znowu nikt nie odbiera, za to dostałe po 5 minutach maila że nie przeszedłem rekrutacji, gdzie przypominam że oddzwonili do mnie po 3 godzinach po rozmowie z gotową ofertą. Ręce opadają ale chociaż pokazali od razu że nie są firma która traktuje ludzi poważnienie. Co do pracy to miała być na dwie zmiany. hala raczej niedogrzana. a załoga w moim odczuciu to w połowie dziadki na okresie ochronnym a w połowie młodzież na pracy wakacyjnej nie wiem może paru studentów.

Anna

Praca w ASPA w dziale marketing / sprzedaż to masakra. Na rozmowie będziecie mamieni złota wizją przyszłości, a w rzeczywistości jest żenada. Niskie zarobki, oszukiwanie, kręcenie, i zastanawianie się czy kasa będzie. Marketing nie istnieje, albo jest prowizoryczny, handlowcy to pół komiwojażerowie pół call center. Firma ma fajną historię, ale technologicznie i mentalnie jest w latach.. osiemdziesiątych. Tam dobrze zarabiają 2 osoby ("pany prezesy") reszta to motłoch, plebs i dziadostwo. Omijać szerokim łukiem.

Zostaw merytoryczną opinię o Aspa S.A. - Wrocław

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

 • Jak się pracuje w Aspa S.A.?

  Zobacz opinie na temat firmy Aspa S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 3.

 • Jakie są opinie pracowników o pracy w Aspa S.A.?

  Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 1, z czego 0 to opinie pozytywne, 1 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Aspa S.A.
2.3/5 Na podstawie 21 ocen.
 • Zobacz wywiad
 • Miechowity 1
  51-162 Wrocław
 • NIP: 8960000204 REGON: 931022587 KRS: 0000056708
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w lipcu 2023r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
 1. GoWork.pl 3 684 366
 2. pracuj.pl 3 489 318
 3. olx.pl - praca 2 904 336
 4. Jooble 1 942 704
Aspa S.A.
Przejdź do nowych opinii