Olsztyn

Opinie o Freedom Nieruchomości

Oszukany

Zdecydowanie odradzam tą agencję. Pośrednikom zależy tylko na jak najszybszym podpisaniu umowy przedwstępnej, po której od razu pobierają prowizję. Nie dbają potem już o finalizację zakupu w postaci aktu notarialnego. W normalnych agencjach zapłata jest pobierana po podpisaniu aktu notarialnego. Taki sposób działania ma na celu szybkie zdobycie kasy od zbywcy, czy też od sprzedającego. A co się dzieje już po podpisanej umowie przedwstępnej Agenta nie obchodzi- człowiek jest zbywany aby kontaktować się osobą z biura odpowiedzialną za nadzór nad umową. Nieruchomości nie są sprawdzane pod względem prawnym. Tak naprawdę nie wiem za co Agencja pobiera tak dużą prowizję- po 1,5 % od każdej ze stron. Nie dajcie się nabierać na prowizję po podpisaniu umowy przedwstępnej. Jak już będziecie pewni, że mieszkanie jest Wasze (podpisanie aktu u notariusza), dopiero wtedy zapłacie wynagrodzenie należne agencji. UWAGA TEŻ NA UMOWĘ POŚREDNICTWA- CZYTAĆ JAKIE CZYNNOŚCI AGENCJA MA WYKONAĆ W RAMACH POBIERANEJ PROWIZJI. Dobrze też radzę czytać i sprawdzać umowy przedwstępne przygotowywane przez Agencje- jest to czysty wzór zaciągnięty z internetu stosowany do każdej umowy- taka umowa powinna byc indywidualnie dopasowana do każdego z klientów. Posługiwanie się szablonem niejednego klienta wpędziło w kłopoty.

@Oszukany 03.10.2017 20:13

Drogi Oszukany, bardzo nam przykro, że doszło do takiej sytuacji i że Pana opinia została bez odpowiedzi. Niemniej jednak, opisana sytuacja zdecydowanie nie zgadza się ze standardem obsługi agencji Freedom Nieruchomości, dlatego też bardzo prosimy o opisanie tej sytuacji na adres marketing@freedom-nieruchomosci.pl. Z całą pewnością szybko podejmiemy odpowiednie kroki.

Karolina Bydgoszcz

Czy zatrudnienie jest na podstawie umowy o pracę czy własnej działalności gospodarczej?

@Karolina Bydgoszcz 19.03.2018 13:38

Pani Karolino! W znakomitej większości współpracujemy z agentami, którzy posiadają własną działalność gospodarczą. Dopuszczane są jednak inne formy, ale o szczegółach z chęcią opowie Pani menedżer lub dyrektor oddziału ;-)

Karolina

Umowa o pracę? Czy własna działalność ?

@Karolina 19.03.2018 13:41

Pani Karolino! Co do zasady stosujemy współpracę w ramach działalności gospodarczej. Zdarzają się jednak sytuacje, w których dopuszczane są inne formy zatrudnienia. O wszystkich szczegółach i możliwościach polecamy porozmawiać na spotkaniu z menedżerem oddziału ;-)

Krzysztof

Hej, Nie polecam pracy i współpracy w tej firmie Po przepracowanych 4-tygodniach od managera dowiedziałem się, ze mamy na nowo spisać umowę współpracy bo przecież żadne pieniądze za 4-tygodnie pracy mi się nie należą ☹️ Masakra Nikomu nie polecam moja współpraca z Freedomem zapewne znajdzie swój finał w sadzie

@Krzysztof 05.04.2018 11:02

Panie Krzysztofie, bardzo prosimy o opisanie całej sytuacji i przesłanie jej na adres marketing@freedom-nieruchomosci.pl. Pierwsze tygodnie poświęcone są z reguły na staż w biurze i szkolenia, wewnętrzne i zewnętrzne. Jeżeli doszło do nieporozumienia na linii pośrednik-menedżer, z pewnością zajmiemy się tą sprawą. Do szybkiego usłyszenia!

Internauta

Korzystałem z usług tej firmy A raczej bylem na rozmowie bo chciałem sprzedać mieszkanie które wycenilem na ok 140 tyś. Po rozmowie z pewną panią z tej firmy Pani poprosiła o chwilę cierpliwości i ona przygotuje ofertę. Po ok 15 minutach Pani przyniosła parę kartek ładnie planowanych i to było jej portfolio czy może raczej gg z dokonaniami itp . Po kilku zdaniach zaprezentowała sama siebie i nie widząc mieszkania powiedziała tak cytuje proponuję wystawić mieszkanie za 125tys i moja prowizja to 15 tyś. To wszystko .Jak można od razu na wstępie obniżać cenę mieszkania w ogóle to nie widząc no i ta baza dla tej Pani to kosmos .oczywiście powiedziałem że przemyśle temat ale zupełnie odpuściłem. Po kilku dniach Pani wydzwaniala opuszczając swoje honorarium na 10 tyś ale zrezygnowałem.Firma nastawiona na jak najszybszą sprzedaż za niska cenę bo z reguły biorą marżę nie od sumy tylko od danej sprzedaży natomiast przy dużych posiadlosciach biorą już procentowo. Wnioski same się nasuwają.Reasumujac nie polecam wręcz odradzam

@Internauta 16.02.2018 00:39

Freedom nieruchomości poszukuje pracowników w Warszawie. Mam pytanie o to jak wygląda zatrudnienie-rozumiem, że działalność , jaki system prowizyjny , jak wygląda obecność w biurze -czy trzeba być codziennie? Czy są wyznaczane dyżury? Rozumiem,ze aby było 50% prowizji to trzeba spełnić pewne warunki.?

Hubert

Cześć :) Jak wygląda system prowizyjny w FREEDOM? To znaczy. Pozyskuję mieszkanie na wyłączność z klauzulą 6% wynagrodzenia. Ile procent od tych 6% rości sobie freedom? Jest to na poziomie 50/50 - po połowie dla każdej ze stron czy może trochę inaczej? Jest to bardzo ważne. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam Serdecznie - przyszły agent :)

@Hubert 29.01.2018 10:03

Drogi Hubercie, zapraszamy Cię na rozmowę z jednym z naszych menedżerów, tam dowiesz się wszystkiego, co jest Ci potrzebne. Temat wynagradzania oraz premiowania jest zbyt rozległy, aby opisywać go w tutaj, w ten sposób ;-) Do szybkiego zobaczenia!

Hubert

Witajcie! Jak wygląda procentowo podział prowizji między agentem, a biurem? Jak wyglądają początki w firmie jako początkujący. Pozdrawiam Serdecznie :)

Agent

@Anonimsam Z Twoim podejściem do pracy widać, że nie jesteś typem osoby pracowitej. Freedom Nieruchomości to firma dla ludzi zaangażowanych i chcących coś w życiu osiągnąć. Dają możliwości i pomagają na początku a to już jest bardzo dużo, przy dzisiejszej konkurencji.

Agent

Ja myślę, że zadowolenie z samego siebie, z dobrze wykonanej roboty, wdzięczność klientów i mocne wsparcie firmy Freedom to są powody, dlaczego tu jestem :) Jestem potrzebny.

ZadowodolonyPracownikFreedom

Freedom to firma w której pracuję od blisko 3 lat. Nie jest to moja pierwsza praca w biurze nieruchomości ale to tu poraz pierwszy dostałam prawdziwe szkolenie na starcie i możliwość dalszego kształcenia się w ramach cyklicznysz szkoleń. Polecam choć początki bywają trudne, później jest już tylko lepiej! Zadowolony pracownik

LOvert

Fascynujące a zarazem troche smieszne. Jak ktoś ma odbierac pozytywnie i powazenie firme ktora sama sobie pisze pozytywne komentarze , a w dodatku robi to nieudolnie. Widzę że 21.09 ogromny napływ krótkich niezwykle pozytywnych komentarzy, wystawianych co 3 minuty. Nie pamietam czy 21 padało ale chyba jakis kierownik mial luzny dzień :D

@zainteresowany 15.10.2017 00:23

Polecamy też skontaktować się z losowo wybranym pracownikiem ze swojego miasta: http://www.freedom-nieruchomosci.pl/ludzie Każdą opinię warto zweryfikować ;-)

Martyna

@Magda Bardzo merytoryczna opinia, tak fajnie napisałaś jak są w firmie poukładane pewne sprawy. Bardzo pomogłaś mi w podjęciu decyzji o aplikowaniu.

Julita

@Mario piszesz, że jesteś nowym pracownikiem w firmie. Pewnie więc dobrze pamiętasz swoją rozmowę kwalifikacyjną. Co mógłbyś doradzić osobom, które ten etap mają jeszcze przed sobą? Czy podczas procesu rekrutacyjnego do Freedom Nieruchomości coś Cię zaskoczyło?

Mario

Ja zaczynam i na razie mi się Bardzo podoba:)

Magda

Firma o kulturze organizacyjnej znacznie powyżej średniej. Bardzo logicznie poukładany proces, starannie przygotowane i przemyślanie szkolenia, bezcenne wsparcie. Od początku jesteś traktowany jak członek zespołu, w skali mikro (w oddziale) i makro (w całej organizacji). Nieograniczone możliwości rozwoju, nie ma sufitu, ani ze szkła ani z betonu ;) Fakt, trzeba to kochać, a przynajmniej lubić, ale to dotyczy wszystkiego, co się robi w życiu.

Adam Augustyniak

Pracuje od ponad trzech lat i z cała odpowiedzialnością mogę polecić Freedom jako miejsce w którym mocno stawia się na ludzi. Zarówno w Olsztynie jak i Gdańsku ludzie są życzliwi i ambitni co tworzy świetna atmosferę. Zarobki dla najlepszych są na najwyższym poziomie a firma cały czas dba o szkolenia i rozwój pracownika.

Tomek

Witam. Pracuję we Freedom Nieruchomości już prawie 3 lata. Jestem bardzo zadowolony ze współpracy z tą firmą. Bardzo dobrze ułożony program szkoleniowy, profesjonalne podejście do klienta, ciągła pomoc ze strony menedżera i świetna atmosfera w zespole to główne atuty firmy. Polecam jako pracodawcę i oczywiście polecam klientom, którzy chcą sprzedać swoją nieruchomość. Życzę dalszych sukcesów tej firmie. Tomek

Michał

W każdej branży można znaleźć jakieś mankamenty i każdego zarówno chwalić jak i oczerniać. Rozpoczęcie prowadzenia własnego biznesu zawsze wiąże się z ryzykiem i dlatego wskazane jest zaczynać go z jakimiś oszczędnościami żeby " mieć paliwo " na start. Znam rynek nieruchomości i obiektywnie muszę powiedzieć, że firma Freedom daje duże możliwości. Na ich korzyść przemawia to, że mają narzędzia do pracy ( szkolenia, marketing, media społecznościowe ). To co ich wyróżnia na rynku to skuteczność i szybkość w sprzedaży. Nieruchomości " nie wiszą " u nich miesiącami, a to że nie pracują za darmo to normalna rzecz na rynku. Reasumując polecam firmę Freedom, ponieważ działają profesjonalnie, skutecznie i na przejrzystych zasadach.

Delfina2016

Pełen profesjonalizm w szkoleniu pracowników zrekrutowanych . System pracy w sprzedaży przewyższający swoją skutecznością innych pośredników działających na rynku. Bez dwóch zdań.

Aga

Nie rozumiem tego całego hejtu w niektórych wypowiedziach. Ja pracuję we Freedom od ponad 2 lat i jestem bardzo zadowolona. Wreszcie znalazłam swoje miejsce na ziemi, a mianowicie zajmuję się nieruchomościami, pracuję ze wspaniałym zespołem, gdzie nawzajem sobie pomagamy i chciałabym robić to jeszcze długo. Kiedy wybierałam biuro , w którym chcę pracować, długo się nie zastanawiałam - tylko Freedom!. Idą z duchem czasu, marketing na najwyższym poziomie, dbałość o szczegóły, wystarczy porównać ogłoszenia tego biura z innymi oraz skuteczność jaką mają przy sprzedaży. POLECAM!!!!

Mateusz

Dobre miejsce pracy jesli chcesz sie rozwijac - wybierajac ta prace trzeba miec swiadomosc ze idziesz pracowac w sprzedazy. Na start dostajesz podczas szkolenia dostajesz wiedzę, ktora jest niezbednikiem jesli chodzi o narzedzie do pracy. Jesli chodzi o oplate za szkolenie to normalna rzecz - kiedy jakas firma finansuje Ci szkolenie dokwalifikujace podpisujesz lojalke zobowiazujac sie odpracowac w danej firmie X czasu.

Mas

Istotne problemy naszego życia nie mogą być rozwiązane na tym samym poziomie myślenia, na jakim byliśmy, kiedy je tworzyliśmy. Ludzie są gotowi wierzyć we wszystko, tylko nie w prawdę.

Stanisław Buczak

Nie mam zastrzeżeń. Agent któremu zaufałam, aby poprowadził moja sprzedaż zrobił to bardzo dobrze! Zapracował na swoje wynagrodzenie mając bardzo dobre umiejętności negocjacyjne. Polecam Freedom Nieruchomości - oddział Katowice.

kasik

Fachowa obsługa i szybka sprzedaż oraz wynajem. Polecam

Wisg

Sprawnie i uczciwie działająca firma

Ja freedomek

Nie chciałabym wypowiadać się za wszystkie oddziały, bo każdy dyrektor to jednak inna osobowość i inny sposób prowadzenia biura. W naszym panuje pozytywna atmosfera w większości przypadków. Wiadomo, że czasem są zgrzyty, to normalne między ludźmi, ale potrafimy się dogadać. Pracuję we freedom ponad rok, efekty nie przyszły szybko, bo pierwsze pół roku było różne, teraz jest coraz lepiej, regularniejsze wpływy. Prawda jest taka, że ile przycisniesz tyle wycisniesz. Niektorzy od razu wchodzą na wyoskie obroty i mogą zarabiać. Po 5-10tys., inni rozkrecaja się wolniej. Poradzę tak os siebie, że jeśli nie lubisz ludzi i masz postawę, że należy mi się to znajdź pracę na etacie. Po prostu uczciwie, to nie będzie dla Ciebie. Pozdrawiam.

Weteran

Firma w której szkolenia to nie fikcja a fakt. Tu naprawdę można się rozwijać dzięki czemu idąc do klientów idzie się z bagażem wiedzy a nie kutych na pamięć nic nie znaczących regułek. Ja polecam!

Kamil245

Bardzo profesjonalna firma, nie znam drugiej takiej która by tak szybko i z takim zaangażowaniem zajmowała się sprzedażą. Polecam

Radek

Pracuję tu od niedawna, ale jestem bardzo zadowolony. Świetna atmosfera, profesjonalizm w podejściu zarówno do klienta jak i do (współ)pracowników. Myślę, że zostanę tu na długi czas.

Mario

Świetna atmosfera i bardzo klarowne zasady wynagrodzenia. Polecam!!!

Zostaw opinię o Freedom Nieruchomości - Olsztyn

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Freedom Nieruchomości