iqCST Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne

Opinie o iqCST Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne

Coraz większa liczba firm zdaje sobie sprawę, jak ważne dla pracowników mogą być benefity pozapłacowe. Czy iqCST Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne jest takim przedsiębiorstwem?

Tymon

Firma sie rozwija to i dla pracowników są dobre perspektywy pracy. Podpowiedzcie czy jest szansa na pracę w firmie? Są jakieś benefity?

Marta

W takim razie @obserwator mógłbyś podzielić się informacjami, które posiadasz? Rzeczywiście często dzieje się tak, że ludzie piszący na forum często decydują się na opisanie swojej sytuacji, kiedy są już na skraju negatywnego nastawienia. Natomiast ludzie, którzy oceniają sytuację pozytywnie, nie piszą w ogóle. Na forum dobrze poznać dwie strony medalu i wyrobić sobie swoje własne zdanie.

we

@gogol no dobra ale to jak w ofercie jest napisane ze sa oferowane szkolenia to przecież tak wlasnie tez powinno i normalnie być nie uważasz ? to dziwne

Obserwator

Tak się przypatruje całej rozmowie o opiniach na temat firmy CST, czytam wypowiedzi i szczerze powiedziawszy szlag mnie trafia jak bardzo ludzie są naiwni i jak bardzo lubią domniemywać, plotkować, szkalować, obmawiać i konfabulować. Co więcej ludzie którzy o stanie faktycznym nie mają zielonego ani fioletowego pojęcia a wszelkie informacje i opinie wypisywane na tej stronie które przekazują rzekomo zorientowani w kondycji i warunkach pracy w firmie są zasłyszane, przekazane, próbując uwiarygodnić wypowiedzi dobrym znajomym, kumplem, ciocią która kiedyś tu pracowała lub wujkiem kiedyś miał coś z firmą wspólnego. Wypowiadam się z pozycji pracownika który bez przymusu, bez noża na gardle z własnej nieprzymuszonej woli przychodzi dzień w dzień do pracy i wykonuje swoje obowiązku. Piszę z poziomu człowieka który zmienił pracodawce właśnie na CST z dobrego niezagrożonego stanowiska chcąc zmienić coś w życiu i sprawdzić się w pracy o nieco innym charakterze. Jedyne co mogę powiedzieć że to był jeden z lepszych wyborów jakie dokonałem w życiu a wsparcie, pomoc, warunki i perspektywa były dokładnie takie jak omawiane było na początku zatrudnienia. Nigdy jeszcze obecny pracodawca mnie nie oszukał, nie naciągnął, nie wykorzystał a jedyne czego doświadczyłem w tej firmie to wsparcie ze strony wszystkich pracowników, dobrą atmosferę , stałe wynagrodzenie, i merytoryczne komentarze szefa co do mojej pracy i jej efektów. Więc proszę przestańcie szkalować i plotkować i wypisywać bzdury bo z punktu widzenia osób bezpośrednio tu pracujących jest zupełnie inaczej niż z legend zasłyszanych od wujków, ciotków, kumpli it albo przyjdzie osobiście i zapytajcie obojętnie którego z pracowników jak jest rzeczywiście... ... Notabene zastanawiające jest czemu tyle lat pracują tu ci sami ludzie i ani myślą o zmianie pracy.... Pozdrawiam trzeźwo myślących chcących naprawdę pracować a nie prześlizgiwać się przez życie zmieniając pracodawców co kilka miesięcy szukając problemów w firmie a nie we własnej osobie.

Onyx

Skoro można na staż to robota jest - tylko pewnie jak w większości podobnych pracodawców nie koniecznie odpowiednio zasłużona zapłata się znajdzie :/ No cóż taki kraj :/ Aczkolwiek uważać trzeba :/

Malgosia

Trzeba dobrze popatrzeć na rynek - ta firma akurat bazuje tylko na dziwnych i nie do końca pewnych rzeczach. Moim zdaniem niech każdy robi co uważa za słuszne ale w tym wypadku lepiej się dobrze zabezpieczyć - też słyszałam że jak czegoś nie ma na papierze u nich to tego nigdy nie będzie.

3e4rtBIs

Być może ale w dzisiejszych czasach bardziej to odpowiada barkowi nowych zleceń do pracy :/

WoRkEr

Tak przysłuchuje się z bok gdyż mój dobry znajomy tam pracował więc znam sytuację z 2 rzędu w kinie o ile mogę się tak wypowiedzieć . Oprócz tego jeszcze paru innych ludzi mówiło mi co nieco o firmie i muszę podnieść tę kwestię dla potomnych :) Faktycznie firma zatrudnia legalnie na umowę i to co jest w umowie jest wypłacane - mało tego co do dnia wynagrodzenia - ponoć nie zdarzało się aby firma nie wypłaciła świadczeń albo się z tym spóźniała. Aczkolwiek wszystko poza tą umową jest respektowane zawsze na korzyść pracodawcy. Jeżeli firma w jakikolwiek sposób może wykorzystać coś to na pewno to zrobi. Dotyczy to nie tylko pracy, własnych pomysłów, czasu wolnego ale też różnych inicjatyw za które w normalnej firmie - a w takiej pracuje już parę ładnych lat - można uzyskać od pochwały do nawet premii. Tutaj na pewno tak nie będzie. Co do atmosfery panującej w firmie to nie wiem jak na chwilę obecną ale jeszcze jakiś czas temu był to prawie terror a wszystko zmierzało do wyssania z pracownika maksimum ile tylko mógł działać. Słyszałam również o traktowaniu w delegacjach - w firmie pomoc zdarzały się wyjazdy nawet na parę dni czy nocy co niczym może nie zaskakuje bardzo ale słyszałem o licznych przypadkach wyjazdów pilnych awaryjnych w wolnym czasie do których pracownicy byli zmuszani - niestety w drugą stronę już tak to nie działało. Gdyby pracownik chciał iść na taki wypad to ponoć w większości przypadków nie było by takowego pozwolenia. Słyszałem też o różnych groźbach pod kątem pracowników... Nie piszę tutaj o konkretnych przypadkach z wiadomych przyczyn aczkolwiek przestrzegam ewentualnych pracowników aby jeżeli będą tam pracować zainwestowali parę groszy na rozmowę z prawnikami co dokładnie mogą a co muszą bo raczej na pewno będą musieli z tego korzystać. Podsumowując raczej jest to firma do której ludzie idą bo muszą a nie dlatego że przyciąga jakąkolwiek atrakcyjnością. Ale to tylko moja opinia - jeżeli ktoś był i widział na własne oczy niech opiszę i powie co nieco :)

Pracownik iqCST

Szanowny użytkowniku podpisujący się nickiem "Bon Jovi", z całym szacunkiem do Twojej osoby ale firma nie prowadzi rekrutacji w celu zaimponowania Twojej osobie. Firma prowadzi rekrutację w sposób, który z jej punktu widzenia jest najbardziej właściwy w celu wyłonienia najbardziej atrakcyjnego kandydata. Nie prowadzimy rekrutacji przez portal gowork więc nie oczekuj, że będziemy zamieszczali tu jakiekolwiek szczegóły związane z rekrutacją. Ogłoszenie zostało umieszczone w profesjonalnych serwisach ogłoszeniowych i tam jest dostępna podstawowa wiedza dotycząca stanowiska pracy na które firma prowadzi rekrutację. Dodatkowych informacji udzielamy podczas spotkania z potencjalnym kandydatem w siedzibie Spółki.

Pracownik iqCST

Szanowny użytkowniku podpisujący się nickiem "Mietek", rekrutacja w firmie zaczyna się od zebrania CV od potencjalnych kandydatów. Potem następuje analiza zebranego materiału i w przypadku wyłonienia ciekawych osób - ZAZNACZAM ciekawych z punktu widzenia pracodawcy - następuje dalsza weryfikacja najczęściej bazująca na wiedzy rynku pracy danego kandydata. Jeżeli te dwa etapy kończą się pozytywnie kandydaci zapraszani są na rozmowy kwalifikacyjne. Najczęściej są to dwie rozmowy przy czym ta druga to praktycznie moment zatrudnienia. Nie wiem dlaczego Twoja kandydatura nie przeszłą dwóch pierwszych etapów, natomiast chce powiedzieć, iż z każdego procesu rekrutacyjnego zatrudniana jest nowa osoba. Prawdopodobnie Twoja kandydatura nie była na tyle atrakcyjna z punktu widzenia pracodawcy co inne, które wpłynęły, co nie oznacza również, że nie powinieneś próbować. Proponuję nie poddawać się, a jeżeli bardzo Ci zależy to nie składaj CV tylko zadzwoń do firmy i spróbuj się umówić na indywidualne spotkanie. Jeśli zadzwonisz to ja gwarantuje Ci zorganizowanie takiego spotkania na którym będzie mógł pokazać swoje pozytywne argumenty - jak to się zakończy kto to wie....

Mietek

Witam, pytanie do pracownika iqCST. W ciągu ostatniego roku, kilka razy widziałem tą samą ofertę pracy na portalach z ogłoszeniami pracy, chodzi konkretnie o serwisant systemów telekomunikacyjnych, a także ostatnio młodszy serwisant. Kilkakrotnie wysyłałem dokumenty aplikacyjne, gdzie spełniam wymagania do powyższego stanowiska. Ani raz nie dostałem informacji o ewentualnej rozmowie kwalifikacyjnej. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda selekcja odnosząca się do aplikacji kandydatów.

Not

Nie warto nawet tam iść - tylko oszukują i nie wypłacają pieniążków. Lepiej poszukać lepszego pracodwacy.

@Not 19.01.2016 16:32

Szanowny użytkowniku podpisujący się nickiem "Not" proszę rozwiń swoją myśl o jakieś szczegóły odnoszące się do konkretnych sytuacji o których wspominasz tak aby użytkownicy czytający Twoją wypowiedź mieli pełny obraz sytuacji.

Pracownik iqCST

Nie jestem oddelegowany do korespondowania na tym portalu w imieniu firmy. Robię to z własnych chęci, między innymi dla tego, iż nie podoba mi się podejście zaznaczam niektórych osób, które z tego czy innego powodu zakończyły współpracę z firmą. Dlatego też moja częstotliwość udzielania się tu jest różna. Pracuję w firmie długo i nigdy nie widziałem ani nie słyszałem aby firma (to też dobre określenie bez osobowe) czyli Zarząd w roli Prezesa obiecał komuś coś i nie dotrzymał słowa, a już w kwestii wynagrodzenia to totalna bzdura. Każdy rzekomo oszukany ma prawo dochodzić swoich racji i to nie w tym miejscu, tylko są od tego odpowiednie instytucje. Wiadomo w firmie jest różnie czasami dobrze, a czasami źle ale ogólnie jest na plus. Firma zajmuje się ciekawymi tematami związanymi z teleinformatyką w różnych ciekawych i czasami bardzo interesujących miejscach. Jest płaszczyzną do rozwoju dla ludzi którzy chcą coś w życiu osiągnąć dla osób które myślą, że się zatrudnią a potem jakoś to będzie najczęściej rzeczywistość bywa trudna. Firma to stosunkowo mały zespół ok 15 osób pracujących w dwóch lokalizacjach Tarnów i Gdynia. W tak mały gronie większość spraw jest oczywista i wygląda zupełnie inaczej niż tu to ludzie opisują. Większość osób to stare wygi, którzy znają się od lat od czasu do czasu firma zatrudnia nowe osoby no i tu jest loteria. Czasem są to osoby godne zaufania, uwagi zazwyczaj szybko integrują się z resztą i poszerzają zespół, a czasami są to osoby może na pierwszy rzut oka godne uwagi ale po dłuższym czasie okazuje się, że na pewno nie godne zaufania i tu zaczynają się jazdy. Widząc te wpisy nie mogłem przejść koło tego obojętnie i swym udziałem w tej nie równej dyskusji, chcę w jakiś sposób nie tyle przedstawić rzeczywisty obraz czy też chwalić i koloryzować jak to wspaniale jest bo nie o to mi chodzi, ale przy najmniej poddać wątpliwości tezy stawiane przez anonimowych użytkowników. Wiadomo z tłumu bez twarzy krzyczy się odważnie i śmiało łatwo kogoś pomówić, obrazić czy oskarżyć tylko czy to jest rzeczywisty obraz i przestroga w pozytywnym tego sowa znaczeniu dla innych. Czy to oznacza, że osoby które pracują w firmie są nie widome, głuche lubią być oszukiwane sprawia im to przyjemność. Firma w tym roku obchodzi 20 rocznicę istnienia, gdyby funkcjonowała tak jak tu się o niej pisze chyba było by to nie możliwe - przy najmniej ja tak uważam.

Pracownik iqCST

Za staż płaci Urząd Pracy. Ile, jak i kiedy na tego typu pytania najlepiej odpowie właściwy do zamieszkania Urząd Pracy. Staż jest świetna formą poznania się i sprawdzenia wzajemnie na dłuższą metę. Lepiej niż przez pryzmat jednej czy dwóch rozmów kwalifikacyjnych. Początek stażu to "paradowanie" w towarzystwie doświadczonego pracownika i ewentualne wykonywania zadań na miarę możliwości. W miarę poznawania możliwości kandydata zwiększanie stopnia trudności zlecanych zadań. Jeżeli dobrze sobie radzi jest to kandydat do pracy na samodzielne stanowisko jeżeli nie z przykrością ale staż kończy się nie zatrudnieniem kandydata.

Pracownik iqCST

Tak jak najbardziej. Proszę przesłać swoją kandydaturę na adres biuro@iqcst.com. Po otrzymaniu meila oddzwonimy i umówimy się na spotkanie.

adek

Rozumiem czy w takim wypadku jest szansa na staż u was w firmie?

Pracownik iqCST

Firma jest zainteresowana współpracą z ludźmi, którymi przede wszystkim się chce. Jeśli oprócz tego mają wiedzę w zakresie teleinformatyki to jest już dobrze. Jesteśmy małym zespołem pracującym na bardzo trudnym rynku dlatego wkład każdego z pracowników jest bardzo ważny i nie możemy sobie pozwolić aby siła zespołu była osłabiona poprzez brak wkładu jednostki.

adek

Witam mam takie pytanie do was, widzę że macie rekrutacje do was do firmy interesują was może osoby które nie pracują w tym zawodzie a chciałby od 3 lat pracuje programista/operator cnc a chciałbym przekwalifikować, pracować w takim dziale jak wasza firma się zajmuje.

Pracownik iqCST

Ogłoszenie o rekrutacji będzie w najbliższym czasie opublikowane na portalu pracuj.pl. W każdym momencie można przysłać swą kandydaturę na meilowy adres firmy biuro@iqcst.com z określeniem miejsca pracy, którym dany kandydat jest zainteresowany. Zapewniam, iż każda kandydatura zostanie rozpatrzona indywidualnie , a z wybranymi osobami zostaną odbyte indywidualne spotkania w celu przybliżenia swych wzajemnych możliwości w ewentualnej współpracy.

Pracownik iqCST

W najbliższym czasie rozpocznie się rekrutacja na stanowiska techniczne do oddziału naszej Spółki w Gdynii. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam.

Pracownik iqCST

W celu uzyskania szczegółowych informacji związanych z rekrutacją na stanowiska techniczne zapraszamy na spotkanie do siedziby firmy w Tarnowie lub do oddziału w Gdynii. Proszę pamiętać, iż iqCST produkuje, administruje i serwisuje systemy teleinformatyczne, których podstawową funkcjonalnością jest przesyłanie głosu.

Pracownik iqCST

Szanowny użytkowniku podpisujący się nickiem "aneta kotlet" bardzo miło czytać tego typu wypowiedzi ale z tą "korporacją" to chyba trochę przeceniasz firmę iqCST lub mylisz ją z innym podmiotem. W naszej firmie wynagrodzenie uzależnione jest od stanowiska nie wiem jakie są stanowisko Ciebie interesuje. W celu zapoznania się ze szczegółami proszę prześlij swoją kandydaturę na adres biuro@iqcst.com i umów się na spotkanie na którym uzyskasz wszystkie istotne elementy.

Pracownik iqCST

Proszę ponowić swoje zgłoszenie. W nowym roku nie wpłynęły żadne dokumenty związane z rekrutacją.

Pracownik iqCST

Prowadzimy staże. Firma nie preferuje innej współpracy niż umowa o pracę. Każdy zatrudniony od razu podpisuje umowę o pracę. Zdarza się, iż zatrudniane są osoby bez doświadczenia z dużym zapałem i chęcią do pracy oraz do poszerzania swojej wiedzy i doświadczenia.

Pracownik iqCST

Chodziło mi oczywiście o stronę firmową.

Pracownik iqCST

Niestety formuła tego portalu jest taka jak jest i zazwyczaj wypisuje się tu negatywy, pozytywy są nie mile widziane - bo po co, przecież intencje tych, którzy "plują" są oczywiste i wiadome. Nowy pracownik nic nie napisze bo ich nie ma, ostatnio przyjęty człowiek własnie obchodzi rocznicę swojej pracy w iqCST. Użytkowniku podpisujący się jako "zainteresowany" masz rację jeżeli, ktoś jest dobrym handlowcem to sobie poradzi ale ciężko w procesie rekrutacji znaleźć dobrego handlowca. Dobrzy handlowcy nie martwią się, że stracą pracę bo nikt na rosół nie bierze kury która znosi złote jaja. Większość ludzi odpowiadająca w procesie rekrutacji zakłada, iż jest to sprawa prosta. Przecież handlowcy nic nie robią tylko przemieszczają się autami służbowi ze spotkania na spotkanie z kawki na kawkę. Tak to wygląda z lotu ptaka. Potem taka osoba staje na samodzielnym stanowisku, musi zaplanować strategię swoje działania, wykazać się inicjatywą i zaczyna rzeczywistość chłostać. Wiele osób nie zdaję sobie sprawy jak ciężka jest praca "sprzedawcy" szczególności w firmie zajmującej się technologiami. iqCST nie prowadzi obecnie otwartej rekrutacji dla pracowników działu sprzedaży, bardziej postawiono na jakość, a nie na ilość. Nie mnie jednak każda kandydatura zostanie rozpatrzona indywidualnie i zgodnie z przytoczoną powyżej zasadą - jeśli ktoś jest w stanie zarobić pieniądze dla Spółki to Spółka jest gotowa zapłacić mu za jego działanie. W najbliższym czasie zostanie otwarta rekrutacja do działu serwisu, w związku potrzebami powstałymi po realizacji nowej strategi w wyniku, której zostały zagospodarowane nowe obszary rynkowe.

Pracownik iqCST

Oczywiście w naszej firmie również jest okres ochronny, który trwa trzy miesiące. Firma działa w dość trudnym rynku teleinformatycznym, ktróy w Tarnowie nie jest na tyle duży aby móc skoncentrować się tylko na nim, w związku z czym firma działa na terenie całego kraju. Nie mniej jednak dla dobrego przedstawiciela handlowego myślę, że jest wystarczający. Zasady wynagrodzenia są jasne umowa o pracę, pełny etat, stałe wynagrodzenie zasadnicze = najniższa krajowa, premia prowizyjna miesięczna przy założeniu przekroczenia minimalnego celu ustalonego i zdefiniowanego w umowie o pracę, dodatkowa premia od nadwyżki wypracowanej ponad niezbędne minimum, premia kwartalna za wypracowanie planu, premia uznaniowa przyznawana przez Zarząd. Każdy nowy pracownik działu sprzedaży dostaje trzy miesięczny okres ochronny w którym jego wynagrodzenie wypłacane jest tak jakby osiągnął minimalny cel określony dla niego (zasadnicze wynagrodzenie + premia miesięczna) - mimo, iż może nie odnotować (i najczęściej tak się dzieje) żadnego dochodu dla firmy. Po trzech miesiącach jeżeli nie zrealizuje minimalnego celu wypłacane mu jest tylko wynagrodzenie zasadnicze. Dlatego pisałem powyżej, że jeżeli ktoś otrzymywał tylko wynagrodzenie zasadnicze to znaczy, że nie miał zrealizowanego minimalnego celu. Zasada jest następująca od każdej złotówki (marży, dochodu) wprowadzonej do firmy, wypłacana jest prowizja. Nie ma złotówki nie ma prowizji. Nie ma złotówki przez dłuższy czas po okresie ochronnym czas porozmawiać o zasadności dalszego zatrudnienia. Produkty do najłatwiejszych nie należą sprzęt teleinformatyczny, centrale telefoniczne, systemy transmisji głosu i danych to nie jest praca dla każdego. Nie mniej jednak są tacy co się sprawdzają, a firma mimo różnego rodzaju opinii wygłaszanych tutaj realizuje bardzo ciekawe i ambitne projekty.

Pracownik iqCST

Jako aktualny pracownik iqCST nie potwierdzam, żadnego z przytoczonych zarzutów. Panów, którzy mieli problemy z niewypłaceniem przez firmę USTALONYCH pieniędzy proszę o przytoczenie konkretnych okoliczności w przeciwnym razie proszę o usunięcie swoich postów z uwagi na pisanie nie prawdy, co jest naruszeniem regulaminu, który każdy z Was zaznacza, że akceptuje podczas dodatnia postu. Zgadzam się z tezą, iż ktoś mógł zarabiać najniższą krajową ale znaczy to, że był pracownikiem działu sprzedaży i miał nie ograniczoną możliwość zarabiania z premii prowizyjnej. Skoro tego nie rozbił to znaczy, że nie miał sprzedaży, a co za tym idzie nasuwa się pytanie ile takich wypłat "wziął" od firmy. Proszę aby osoba, która kieruje zarzuty pod adresem firmy napisała ile takich wynagrodzeń odnotowała na swoim koncie. Będziemy mogli zobaczyć ile czasu firma dala mu aby poprzez swoje wyniki mógł pokazać jakim skutecznym i profesjonalnym jest handlowcem.

Pracownik iqCST

Do czego to się ludzie nie posuną żeby tylko zaszkodzić, żeby dać upust swoim frustracją i żalą, szkoda gadać. Potem gowork dzwoni do firmy iqCST z ofertą abonamentu w ramach, którego firma będzie mogła edytować i modyfikować teksty umieszczone przez anonimowych użytkowników, którzy z kapelusza strzelają tekstami nie mającymi żadnego związku z rzeczywistością. Wszystkich zainteresowanych pracą, współpracą zapraszam do siedziby Spółki w Tarnowie lub Oddziału w Gdyni na spotkanie, na którym podczas rozmowy można dowiedzieć się w szczegółach o wszystkich rzeczach poruszanych na tym ogólnodostępnym forum i nie tylko. Zapewniam, iż każdy kto będzie chciał poznać historię "byłych" naszych pracowników, którzy tak sumiennie ostrzegają innych przed "złą" firmą będą mogli zweryfikować swój pogląd na sprawę po zapoznaniu się z przyczyną i okolicznościami zaprzestania lub nie kontynuowania z nimi współpracy przez Spółkę.

Zostaw opinię o iqCST Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne - Tarnów

Zostaw nam swoje dane kontaktowe.

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie iqCST Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne