Opinie o PAS Polska w Łódź 5 Stycznia 90 - 92

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o firmie PAS Polska. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie PAS Polska na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja elementów elektronicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PAS Polska w Łódź 5 Stycznia 90 - 92

Sylwia

Mam pytanie, czy uzyskam tu informacje czy firma potrzebuje teraz nowych pracowników? Macie może taką wiedzę?

@Sylwia

Przyjmuje Ukrainę w zamian za pracowników z pl którzy poszli na opiekę w związku z koroną. A tak to nie przyjmują, jest nas za dużo i będą zwolnienia tj nie przedłużanie umów które końca się w marcu/kwietniu

Eurydyka
@nick

Już się zaczęło, nikt nie będzie miał przedłużonej umowy. Mają teraz świetny pretekst-wirusa ale i tak by się tak skończyło.

Karambol

I co wy PAStuchy zrobicie bez misia?

Pasterz
@Karambol

jak to co.....przyjdzie panda lub kolargol w jego miejsce i będzie dalej się kręcić karuzela. To miś powinien się martwić o nowe zoo, bo tam mogą być niesforne dzieci który będą rzucać w niego orzeszkami......a on niezwyczajny takich sytuacji :)

@Karambol

A masz ksero wypowiedzenia czy może sam wreczales? Już nie jedne plotki o zwolnieniach szły np Kamili i jakoś nadal pracuje. Dowody, dowody.

pracownica
@Karambol

kim jest Miś? tego nigdy nie słyszałam

@pracownica

pokój na pierwszym piętrze z oknem na wtrysk :)

Obecny

Była wie kto to Rumburak??!!! Rumburak wie kto to Była??!!! Pochwalcie się!!!!!:):):) mc nic Wam nie zrobi za te wpisy;););) a ja chętnie poznam wasze incjały;););)

Obecny2Była2Rumburak2
@Obecny

Czy istotne jest to kto jest kim ? Raczej nie, najważniejsze czy to co piszą to prawda czy fikcja a mc chyba najlepiej potrafi odróżnić, jeżeli w ogóle czyta to forum....

Krecik

Łukasz nie jeździ na nartach, czyli to raczej nie on (zgodnie z sugestią "Byłej").

Łukasz S

nie to nie ja :-)

@Krecik

Ten opis wskazuje na Kubę ale myślisz że jemu by jeszcze zależało? A Łukasz może teraz twierdzić że to nie on. W każdym razie z wypowiedzi wynika że to mężczyzna, który pracuje na montażu, jest zpracownikiem już długo bo wie jak było przed papieżem, do tego wie o rzeczach które.mogl przeczytać w meilach firmowych. Może Krzysztof k? Wszystko jedno kto. Na pewno ma.bardziej sprawdzone newsy niż była

Blekota
@rozowyPasek

Znam Rumburaka, i nie jest to Łukasz, Kuba ani Krzysztof. Raczej już nie będzie się udzielał na forum. Jak stwierdził "nie ma sensu, zmęczony jestem i po co - znów walczymy o złotą patelnię" - cokolwiek miało to znaczyć. Dodał, że może czasem (ale rzadko) spontanicznie wpadnie z krótkim tekstem. To raczej już nie maco liczyć na jego aktywność a szkoda bo miał sporo "wiedzy".

@Blekota

Jakoś w to wszystko nie wierzę. Tak nagle mu się odechciało...

Blekota
@rozowyPasek

stwierdził, że od marca będzie miał kartę sportową to czas zadbać o zdrowie a nie tracić czas przed kompem. Co miał powiedzieć to chyba już powiedział. Poczekamy, zobaczymy czy mówił prawdę (wygasi aktywność) czy tylko tak gadał i będzie się nadal udzielał.......czas zweryfikuje :)

Co jaki okres czasu w PAS Polska można ubiegać się o podwyżkę?

Rumburak

Ubiegać się można zawsze, w sumie każdego dnia jeśli tylko chcesz......oczywiście ubieganie się a otrzymanie to już jakby całkiem coś innego. Patrząc na historyczne dane otrzymasz raz na 2-3 lata. Oczywiście nikt nie gwarantuje, że przeszłość się powtórzy a teraz może być jeszcze rzadziej. Raczej są oszczędności na każdym kroku a podwyżki do nich akurat nie należą.

@Rumburak

5 kierowniczek wszystko wie najlepiej, a zajmij Ty się sobą. Kierownictwu firmy nie zależy, a Tobie dlaczego zależy? Tobie najlepiej zawsze wychodziły wszelkie spiski i plotki. To co tu pokazujesz na tym forum wygląda, że kreujesz się na filar firmy (co oczywiście nie jest prawdą) Twoje opinie i odpowiedzi zawsze są asekuracyjne tzn., że nic nie warte i puste.

@Była

hmmmmm, za to odpowiedź "???????????" to jaki to jest poziom elokwencji, osoba pytająca została w 100% usatysfakcjonowana, przecież wszystkiego się dowiedziała.....zamiast napisać coś konkretnego to robisz wycieczki personalne, jakież to takie swojskie....jak nie mam nic do powiedzenia to zaatakuje........klasyka polaczka. I nie spiski i plotki tylko wiedza której akurat nie posiadasz i nie będziesz posiadać :)

Rumburak

Ciekawostki wypisujesz, jeśli grzeszki to pracodawcy a nie pracowników - takie forum (ale możliwe że nie rozumiesz tego miejsca). Podwyżka co roku - to chyba firmy zostały pomylone bo nigdy tak nie było (no chyba że dla ciebie indywidualnie to nie mów że wszyscy). I skoro już nabrałem w czymś wprawy to niech tak będzie......zatem odsyłam do słownika ortograficznego żeby sprawdzić czy dasz radę znaleźć "moncić"....jak nie dasz rady odnaleźć hasła to nie trzeba od razu drzeć słownika na strzępy użyj w drugim kroku googla :)

ANUSIEK

JAKA PODWYŻKA OD CZTERECH LAT OPRÓCZ TEGO CO MUSIELI DAĆ NIC NIE BYŁO

@Rumburak

Na Ciebie nie warto poświęcać czasu, przyznaj się kiedy Ty dostałeś podwyżkę pomimo L4. A może jeszcze gratyfikacja za udzielanie się na tym forum, pokaż ludzikom jak mogą dorobić. Tak dobrze się oriętujesz co kto może, zawalcz o ludzi, a nie podpuszczaj lub zniechęcaj do działania, zero empatii i nie kombinuj kto ja bo jesteś zbyt "ciasny" w myśleniu. Żegnam.

@Była

"ciasny" beret to chyba jednak masz ty.......ponownie odsyłam do słownika tym razem po słowo "oriętujesz"......i dokładnie jak mówisz szkoda czasu na "analfabetę", w pierwszej kolejności ukończ level 1-8 podstawówki żeby siadać do stolika z poważnymi graczami.

@Rumburak

"Gracz" co z tym L4 i podwyżką? Te błędy to celowe????, zareagowałeś jak przewidywałam. No jak? Pokażesz ludkom jak uzyskać podwyżkę? Ile kaski za forum otrzymujesz? Kiedy na zwolnienie lekarskie, a raczej narciarskie idziesz? ???? ???? ???? PAS Ci się odwdzięczy tak jak na to zasługujesz.

@Była

tak, tak, błędy celowe......wypunktowana za analfabetyzm wtórny i chcesz wybrnąć z sytuacji :) Od podwyżek przecież ty jesteś specjalistką, to uświadom pozostałych co zrobić żeby ją otrzymać. No chyba że masz dwubiegunowość i już nie pamiętasz wcześniejszych swoich postów "podwyżka co rok"....co zresztą zostało już wyśmiane.

forum

Nic do Was nie mam ale wymieńcie się numerami i piszcie sobie priv :-)

@forum

Przepraszam i kończę. Masz rację trzeba umieć ze sceny zejść. Pozdrawiam.

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie PAS Polska.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Konsultant Microsoft Dynamics 365 SCM
MS POS Poland Sp. z o.o.
Rumburak

rozowyPasku gdzie jesteś ????? no i co, Tediego zabrakło i jakoś Marcin i Sławek nie pojawili się w zastępstwie......zatem twoje zdolności przewidywania przyszłości są dość marne, maks co może z ciebie być to Wróżbita Maciej :)

nick

Ja tam wypłaty, podobają się? Dostaliście bonu świąteczne to pensja musiałabyc goła :P

Obecny

No i zaczął się drugi etap superhero, zwolnienie albo przejście na pracownika montażu obsługi technicznej Utrzymania Ruchu i Elektroników a to dopiero 27 dzień miesiąca pytanie co będzie do końca miesiąca kogo jeszcze wyśle się na zieloną trawkę. Firma się kończy i trzeba to jasno powiedzieć że to nie jest wina szeregowego pracownika a wspaniałego superhero to on nie potrafi prowadzić firmy i to przez niego firma z prawie 20 letnim stażem zniknie z rynku.

@Obecny

ja wiem czy czasem nie przeceniasz roli superhero.....on nie ma żadnej mocy sprawczej ani decyzyjności w tej firmie......to tylko zwykły sierżant od wykonywania rozkazów na swoim poletku...tyle i aż tyle. Jak marynarz zechce, to jednym pstryknięciem palców zgasi jego stanowisko. Przecież kiedyś nie było stanowiska dyrektora i kończyło się na kierowniku, a firma funkcjonowała to dlaczego nie wrócić do tych czasów, jaka będzie oszczędność na wynagrodzeniu.......słupki w excel będą pięknie wyglądać.........już kiedyś marynarz się chwalił oszczędnościami po odejściu kadry z HR

@Obecny

A co panowie z utrzymania robili w tej firmie poza przestawieniem programu w kompie raz na jakis czas?(usunięte przez administratora)

@Rumburak

I powoli gasi wszystkie stanowiska.

@Obecny

Teraz pewnie kolej na brygadzistki i drukarzy (to kwestia czasu jak zdegradują ich na maszyny)

@rozowyPasek

robili to co mieli w zakresie obowiązków, prawdopodobnie nie rozumiesz charakteru tej pracy, a sama kwestia obciążenia stanowiska to już całkiem coś innego. Oczywiście rozumiem, że jak teraz będzie awaria lub ustawienie frezarki itp a ich zabraknie to wyjdziesz osobiście z szeregu i powiesz głośno "ja to zrobię"......

Rumburak

Skoro nie pamiętasz czasów jak dyrektora nie było to znaczy, że nie jesteś aż tak "starym" pracownikiem. Uwierz mi, ten wakat nie zawsze był zajęty, fakt że krótko to trwało ale zawsze coś. Hmmm prawdopodobnie nie masz również wiedzy jak klienci wybierają dostawców. Bo jeżeli myślisz że M.C. odegra tu jakąś większą rolę to błądzisz, zaprezentuje co ? konkretnie ? umytą podłogę i równo ustawione palety ? Klienta interesuje: cena, jakość, terminowość, park maszynowy, kadra, elastyczność na zmiany, szybkość reakcji itd. A teraz sobie możesz samemu odpowiedzieć ile z tych oczekiwań jest spełnionych i na jakim poziomie.

@rozowyPasek

no taką dostał rolę to cóż ma począć.....w każdym razie powinien pamiętać (albo dobrze już to wie) jak takie role się kończą.......był taki niemiaszek, bardzo wysoki blondyn, również gasił stanowisko po stanowisku, jak już odwalił czarną robotę to się nagle dowiedział, że jego czas się skończył i musi się pożegnać z firmą (oczywiście ładnie to opakowali w motyw, że już ma swój wiek i powinien odpocząć od pracy bo się w życiu napracował......)

@Rumburak

Nie muszę wychodzić i nic przestawiać, poprostu z góry zejdzie Marcin, Sławek lub sam superhero i będzie naprawione/przestawione. A kasa zostanie w firmie, takie realia. To wszystko i tak już niedługo potrwa, teraz brygadzistki a za chwilę pracownicy produkcyjni. Ich się pozbędą na końcu bo ktoś musi wydziergać do końca produkcję.

@Stara

kadrę się dobiera w zależności od zapotrzebowania, teraz jest akurat czas optymalizacji to muszą ciąć, żeby jakoś wytrzymać wewnętrzne ciśnienia rozsadzające firmę (może przyjdzie jakiś ratunek, ale to jest wielkie "może"). Dlatego smutny to czas dla pracowników ponieważ "na kogo wypadnie na tego bęc" (a niestety ilość lat przepracowanych, doświadczenie, poświęcenie itd nie mają tutaj żadnych wartości, jest "bęc" i tyle). A stanowiska brygadzistek już zostały zoptymalizowane.....gdybyś "Stara" o tym jeszcze nie wiedziała.

@rozowyPasek

jak będą w pracy to może i tak się stanie, tylko jak będą chodzić na 2-3 zmiany żeby zapewnić obsadę....wątpliwe. Oszczędność zawsze jest jak się zmniejsza kadrę tylko czy to będzie działać.....a gorzej jak w tym wszystkim ich zabraknie (czytaj odejdą gdzieś indziej) sam superhero załatwi wszystko...a jak długo potrwa całość to jeszcze nikt nie wie. Może pochopnie stawiasz krzyżyk, nowe zlecenia zaskoczą wszystkich :)

rozowyPasek

Zacznijmy obstawiać datę końca firmy pas :D. Ja zaczynam 1.1.20 ;)

Czy pracownicy PAS Polska chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Rumburak

pracownicy chętnie na tak, tylko pracodawca już słabiej organizacyjnie....

Pracodawca nic nie organizuje

@niick

zarządzający uważa, że to pieniądze wyrzucone w błoto i niepotrzebne koszty obciążające budżet, nie poznał dobrych praktyk z innych firm jak buduje się dobry team.......no to jest jak jest :)

Renata
@Rumburak

A szkoda. A jak przebiega proces rekrutacji w PAS? Sprawdzają umiejętności praktyczne przed zatrudnienie, czy nie?

@Renata

oni się cieszą jak ktokolwiek się pojawi chętny do pracy to żadnego sprawdzania umiejętności nie ma.......

@Rumburak

i zasadniczo teraz jest tendencja w drugą stronę, czyli nie zatrudniają a żegnają :)

Jerzy
@Rumburak

Czyli nie ma obecnie możliwości podjęcia zatrudnienia i firma nie prowadzi rekrutacji? Daj znać jeśli to zmieni.

@Jerzy

możliwość jak najbardziej jest, na pewne umiejętności jest zapotrzebowanie a na inne go nie ma i z tymi się żegnają. Złóż cv i wtedy sprawdzisz czy będziesz akurat pasował do zapotrzebowania (jak się znasz na wtrysku to pracę dostaniesz, tylko warto sprawdzić opinie w branży żeby uniknąć zdziwienia/rozczarowania.....z jakiegoś powodu jest mało chętnych).

@Rumburak

Nie żegnają tylko doprowadzają do tego żeby ludzie sami się pozwalniali. Oszczędność na odprawach będzie.

@Stara

zgadza się, nie chciałem straszyć Jerzego :) bo co by sobie o firmie pomyślał. A wracając do "żegnania", trzeba przyjąć odpowiednią strategię żeby wyjść obronną ręką, ale tutaj nie miejsce żeby o tym pisać bo wiele oczu czyta.......a strategii się nie zdradza bo przestaje być w tym momencie skuteczna :)

@Rumburak

Firma od dłuższego czasu ma złą opinię więc nie ma mowy o straszeniu. A strategia też nie pierwszy raz się pojawia i jeszcze pewnie będzie użyta nie raz bo to już tradycja

@Stara

Trzeba pana Jerzego uświadomić jaki błąd popełnia

Wito

Firma prowadzona przez mało znające się na produkcji pindy. Bałagan w organizacji pracy. Istny gałagan. Nigdy nie wiesz, czy iść do do pracy, czy nie wyślą cię do domu.

@Wito

Oczywiście za ten dzień pociagna ci urlop bo firma postojowego nie uznaje.

Rumburak

czyli wszyscy już poznali nowy plan (pierwszy etap) superhero pod tytułem: "Łencyca i łokolice hej"

Michał Click

Kadra uśmiechnięta, wynagrodzenie na czas. Zapraszamy Roberta z Opalenicy na korepetycje z zarządzania :)

Bronisław
@Michał Click

Na jaką umowę można liczyć na start? Wiesz czy przyjmują osoby bez doświadczenia? Dzięki za pomoc.

@Bronisław

Przyjmują wszystkich jak leci z powodu braku ludzi , z doświadczeniem czy bez jesteś przyjęty od zaraz oczywiście przez agencję pracy tymczasowej (job).

@Bronisław

Wszystko się zgadza co napisał Obecny. Czy praca się spodoba - sam musisz się przekonać. Czy stawka odpowiednia - zależy kto i jak się ceni. Doświadczenie - zależy od stanowiska, ale większość doświadczenia zdobędziesz po tygodniu pracy i przy pomocy innych współpracowników.

@Michał Click

Poza kasa za soboty którą nie wszyscy dostali...

@Bronisław

Przyjmują wszystkich, starych, młodych, z doświadczeniem, bez. Liczy się sztuka. Módl się tylko żebyś nie trafił na zmianę c na montaż, straszny kibel....

@nick

ktoś zawistny robi czarny PR zmianie C. Każda zmiana ma swoje plusy i minusy. Zawsze można się przenieść na inną gdyby coś mocno męczyło na danej zmianie :)

Sympatyczna suczka
@Bronisław

Przyjmują każdego kto ma chęć pracować wiek nie ważny jak masz grupę inwalidzka też dobrze, pracując w Pas musisz mieć jedną świadomość. Tutaj żyjesz aby pracować, a nie pracujesz aby żyć. Soboty pracujące jak masz inne plany to brygadzista ze zmiany x (tajne)zmiesza cię z gownem rodzina się nie liczy bo inni jej nie mają. Roboty pełno nie przerobisz.

@Sympatyczna suczka

firma o rodowodzie niemieckim to raczej oczywiste, że obce im będzie work-life balance :)

@Sympatyczna suczka

Nie musisz utajniac, wiadomo że c

@Obecny

Pisać by długo o PAS-ie. Kasa szału nie ma (agencyjni mają więcej od pracowników firmy). Podwyżki były ostatnio 4 lata temu ale wymagania rosną. Rób więcej za mniej bo jeszcze zawsze coś się wymyśli żeby z premii rąbnąć. Zatrudnia się ludzi jak leci byle by sztuka była a że się nie nadaje to trudno gdzieś się postawi. Podejście do pracownika: ty masz być na każde skinienie ale jak coś potrzebujesz to się bujaj. Kończy się kontrakt z Bsh więc ponoć część montażu ma iść na wtryskownię. Tylko wypadałoby zapytać wybranych czy wykazują taką wolę bo jeśli nie to trzeba im dać wypowiedzenia. Ogólnie proponuję przyjść spróbować i szukać dalej ;)

@Michał Click

Widzę że dowcip kolegi się trzyma. Ostatnio coraz mniej uśmiechu na twarzach pracowników więc chyba czas na wizytę u okulisty. Jedyne co pensja na czas choć nie wszyscy dostali za soboty.

gif

R~70 to nie taka stara

@Stara

Stanowisko pracy na montażu i wtryskowymi na umowie takie samo-pracownik montażu, umowa o pracę w systemie 3-zmianowym, taka sama. Tak więc pracodawca NIE musi pytać pracownika o zgodę na przeniesienie bo nie zmieniają się jego warunki pracy. Jedyne co się zmienia to to że już nie będą pracować pn-pt tylko pn-nd i jest to normalna sytuacja w systemie 3-zmianowym. Ważne że będzie pracować 8h dziennie, 40h w tygodniu a czy tydzień zaczniesz pn-pt czy sr-nd nie ma znaczenia. Jedyna sytuacja w której można by walczyć to zmiana z 3-zmianowego na 3-zmianowy ciągły ale takie systemu na wtryskowymi nie ma. Ciągły różni się od podstawowego tym iż w tygodniu raz pracuje się 12h a wymiar miesięczny jest podniesiony do 43h

@niick

Miło że to najważniejsza sprawa. Co tam że pracownik z 10 letnim stażem dyga za najniższą i traktują go jak gorsze zło. Ważne że można go przenieść. Tylko weź pod uwagę że pracownik ma prawo odmówić i tego nikt mu nie zabroni.

@Stara

Akurat w tym przypadku nie ma prawa odmówić bo warunki pracy się nie zmieniają, zmienia się tylko hala na której pracujesz. To tak jakbyś nie zgadzała się pracować na retainerach bo zawsze kwitłaś na tamponie. Nie zgodzisz się to nie wykonanie polecenia przełożonego i good.bye

niick

Pracujemy do 12 października bo tak mamy kontrakt z bsh a co dalej? Pewnie dostaniemy piękne dyplomy :-D na koniec współpracy, takie w trybie natychmiastowym :-P

@niick

Superhero ma plan....to nie będzie tak strasznie, może nie każdemu się spodoba, ale w końcu to plan :)

@Rumburak

To zdradź ten plan skoro go znasz

@niick

no jeszcze chwila i się dowiesz, a jak nie możesz wytrzymać to nie wiesz gdzie się mieści pokój superhero ? idź i zapytaj co dalej z tobą i resztą załogi.......

niiick
@Rumburak

Jedyne co superHero mówi to, to że praca bedzie. Od nich nigdy niczego się nie dowiesz... Ty też ściemniasz bo tak naprawdę nic nie wiesz...

Ręka super hero
@niiick

Co Cię interesuje a Ci odpowiem

Lis
@niiick

akurat dla Ciebie osobiście przewidziany jest młynek :)

Renata
@Lis

Hej , jak przedstawiają się ogólne warunki zatrudnienia w PAS Polska. Dzięki.

Lis
@Renata

Kontrakt to znaczy że BSH jest klientem, tylko tyle i nic więcej. Trochę w słabym świetle stawia Cię to pytanie.....bo jeżeli firma Victus produkuje ogórki dla Biedronki, to pracownicy fabryki ogórków są pracownikami Biedronki ?..............

Adorator

Pozdrowienia dla mlodej cizi z suzuki na czestochowskich blachach jak znudzi ci sie rudy zostaw jakis namiar za wycieraczka swego auta

OLGA
@Adorator

Żenada na miejscu tej dziewuchy wstydziłabym się przychodzić do pracy.

Pracownik Pasa
@Adorator

W Opalenicy tylko takie Cizie sa, w Łodzi (usunięte przez administratora) nie ma.

@Pracownik Pasa

Przypominam Ci, że forum Gowork.pl jest skupione na sprawach pracowniczych dotyczących rynku pracy i aktualnych ogłoszeń rekrutacyjnych. Nie ma tu miejsca na wypowiedzi nie związane z tym tematem. Jeżeli jesteś pracownikiem PAS Polska i możesz dodać obiektywną opinię na temat pracodawcy o atmosferze w pracy lub bonusach do wynagrodzenia, zachęcam Cię do tego.

@Dariusz

Kolega się wypowiada na temat pracy ,relacji miedzy pracownikami .Dla pewnej grupy ludzi to dobry bonus przelecieć koleżankę z pracy lub bonusik w postaci laski na wtryskowni.

Dariusz

Rozumiem, ale mimo wszystko tego typu tematy nie powinny być poruszane na forum publicznym. Myślę, że to każdego indywidualna sprawa. W dalszym ciągu proszę o informację, jak wyglądają wynagrodzenia u tego pracodawcy. Myślę, że nie tylko ja chętnie dowiem się, jak to wygląda.

@Dariusz

Od pewnego czasu obserwuje opinie na temat tego co się dzieje w tej firmie. Jestem szczerze zaniepokojony wpisami ze dochodzi w firmie do jakiś ekscesów na tle sexualnym takie rzeczy nie powinny mieć miejsca w czasie pracy! Myślę że to nie indywidualna sprawa że pracownice i pracownicy się pier...dolą po kontach tylko pracodawcy i kierowników zmiany ze pozwalają na takie wybryki jak i wcześniejsze spożywanie alkoholu przez pewnych panów "wiadomo o kim mowa". Jak pracodawca może dopuścić do stanowiska pracy kogoś w krótkich dżinsowych spodenkach lub jakiejkolwiek obcisłej krótkiej odzieży lub w stanie po spożyciu alkoholu/narkotyków to jest nie dopuszczalne ,czy pracodawca nie potrafi zapewnić pracownikom jednolitej odzieży. Jedyne co mogę przyznać racji to ze sprawa indywidualna jest to co robi pracownik poza zakładem pracy.

@pracownik

Narkotyki też tu nie są obce

Urszula
@pracownik

Sytuacje, które opisujesz są rzeczywiście alarmujące i właśnie na takie sytuacje powinien zwracać uwagę swoim pracownikom szef bądź kierownik firmy. Często jednak jest tak, że pewne sytuacje nie dochodzą do kierowników. Czy jako pracownik firmy nie możesz zwrócić uwagi na to co dzieje się wśród pracowników poza zasięgiem wzroku osób przełożonych? Taka uwaga z pewnością poprawiłaby jakość pracy w tej firmie, co o tym sądzisz?

Aneta

Tragiczny pracodawca. Ludzie masowo odchodzą z biur, niska płaca. Podczas postojowego wysyłają pracowników na przymusowy urlop tym samym zabierając dni z urlopu wypoczynkowego, co jest niezgodne z Kodeksem Pracy.

Sztos

Nie warto. Ludzie przychodzą tu i za 2/3 dni już ich nie ma. Po za tym każdy kto orientuje się coś na rynku pracy dobrze wie że tą firme omija się szerokim łukiem. Kasa marna , nie warta zachodu, to już więcej w biedronce lub lidlu Ci zapłacą.

@Sztos

Masz rację ! Robiłem w Pas Opalenica i odradzam , normy za tą płace chore ! A kierownicy jak tacy mądrzy to niech oni robią i zobaczymy czy wyrobią normy !!!

Lili
@Amazon

Od wyrabiania norm jest prosty pracownik Jasne i proste Nie czepiają się w tym kierunku kierownictwa Nie dajesz rady na produkcji?? Też zostań kierownikiem

@Lili

Święta racja , kierownicy innych gnębią bo sami nie dadzą rady ! Taki właśnie jest Adrian Krajewski z K+V w Opalenicy

@Lili

Właśnie za kierowników idą ci co mają lewe ręce , tacy co trzymają się koope czasu to du..owłazy i kapusie

Ktoś z PAS Opalenica
@Amazon

W Opalenicy będą likwidować działy bo się produkcja nie opłaca

Bulwar

Pomocnik ma okolo 2500 na reke w systemie 4 brygadowym.. natomiast ustawiacz trochę wiecej.. absolutnie sie nie opłaca to juz w lidlu zarobisz wiecej niz tu.

@Bulwar

Są według Ciebie realne szanse na to, aby z upływem czasu awansować ze stanowiska pomocnika na stanowisko ustawiacza? W trakcie zatrudnienia firma PAS Polska daje możliwości poszerzenia kompetencji poprzez organizację ewentualnych szkoleń bądź kursów? Widzę, że masz wiedzę na temat zarobków, dlatego mam nadzieję, że będziesz w stanie szczerze odpowiedzieć na moje pytanie.

Ustawiacz
@Dariusz

Poszerzenie kompetencji będzie polegało co najwyżej na kursie obsługi suwnic, nie licz na więcej. Pisać można wiele, ale musisz się nauczyć czytać w ofertach to, co jest między wierszami. Nikt przecież nie napisze, że będziesz zasuwać jako pomocnik za śmieszne pieniądze, ale tak naprawdę będziesz robił dokładnie to samo, co ustawiacz. Jak sądzisz, czy pracodawcy będzie bardzo zależało na Twoim awansie i podwyżce, skoro żadnych dodatkowych obowiązków Ci nie przybędzie? Odpowiedz sobie sam. ;)

Kamil1990

Witam na jakie wynagrodzenie może liczyć: operator wtryskarek/ pomocnik operatora wtryskarek ? jestem operatorem z dużym doświadczeniem ( lecz niestety inna branża) Ile jest zmian? Są przyjecia?

Lolo
@Kamil1990

Operatowów i pomocników przyjmują. Stawki nie przedstawie bo nie wiem. Co do zmian to sa 3 ale w systemie 4brygadowym.

zoltaplamanascianie

Jednym słowem patologia bo jak inaczej to ubrać w słowa? Produkcja Od miesiąca piątki wolne, na nockach połowa produkcji ale mamy tak silna potrzebę produkcji i nadrobienia zaleglosci dla klienta zagranicznego że nowo ogłoszone święto narodowe, wyjątkowo z okazji 100 lecia odzyskania niepodległości 12 listopada jest pracujące. Nowy dyrektor generalny powołując się na nieistniejący art kodeksu pracy 150/10 wymusza na pracownikach przyjście do pracy. Komentarz kierownika który przyszedł do pracowników? On nie wie bo on się nie przygotował a w ogóle to klient zagraniczny nie zrozumie tego że mamy święto... Komentarz dyrektora który wpadł na zebranie na minutę? 12 jest dniem wolnym od pracy a nie świętem i mamy być jak nie to poleca żądaniówki (=brak premii, wniosek za dzień wolny od pracy? Sic!) albo niech sobie na L4 idą, serio? Podejście obu panów ukazuje patologie w tej firmie. Przez całe tygodnie codziennie coś jest odwoływane bo nie ma materiału lub w co pakowac, pilne produkcję zagraniczne są przesuwane, w zamian ładuje się łódzkie ale akurat 12 wszystko będzie pilne. Czasy niewolnictwa dawno się skończyły, nie podoba się obecny pracownik? Nie ma problemu. My znajdziemy nowa prace, lepiej płatną i w lepszej atmosferze. Pracownikow fizycznych w Łodzi mamy deficyt, ciekawe tylko jak już firma upadnie czy wspomnieni wcześniej panowie znajdą zatrudnienie na swoich stanowiskach? My o siebie nie musimy się martwić ale wy, nie szanując nas już tak. Polecam przyjrzenie się panom planistom, jak jest możliwe wrzucanie produkcji do której nie ma potrzebnych materiałów? Może zajmują się nie tym co trzeba? (Taaak, taaak, o to mi chodzi). Pozdrawiam wszystkich pracowników, pamiętajcie, dobrze już było. Trzymajmy się razem bo nic innego nam nie zostało a to pomaga nie zwariować.

Zapierdzielać za miskę ryżu
@zoltaplamanascianie

Sami ich tego uczycie!nasi dziadkowie walczyli o wolne soboty a my to zaprzepaściliśmy i teraz robisz soboty i niedziele a teraz i w święta . Brawo wy uczycie pracodawców ze można wami pomiatać i kazać wam przychodzić nawet w takie święto i decydować o waszym prywatnym czasie który jest przeznaczony na odpoczynek i spędzenie czasu z rodzina ,dziećmi. W teraz przecieracie szlaki dla naszych dzieci co będą pracować w przyszłości w takich zakładach po 12h przez 365 dni za najniższa krajową pogratulować wam bez mózgi .Dla pracodawcy za przyjście w takie święto powinni (usunięte przez administratora) taką kare ze znalazł by się na skraju bankructwa i dla każdego pracownika kara rzędu kilku tysięcy i by się zastanowił co robi. 100 rocznica nasi pradziadkowie walczyli za Polskę a wy nawet nie potraficie tego uszanować siedząc z (usunięte przez administratora) w domu lub wywiesić nawet flagę a nie mówiąc już by iść na pochód nie potraficie uszanować osób poległych za nasza ojczyznę. Może się zastanowicie jak przyjdzie do was dziecko i powie ze chce kupić wasz czas byście spędzili go z nim a nie w pracy . Mam nadzieje ze wasze dzieci odwdzięcza wam się za to w przyszłości jak będziecie starzy.

s.k

Praca tragedia kierownictwo dno,chamstwo,kasa marna .Ogólnie rewia mody przez młode, współczuje mężom pracujących tam pań i takich żon/dziewczyn.

@s.k

Sam mam tam dziewczynę i naczytałem się mnóstwa negatywnych opinii, co tam się wyprawia, bardzo proszę gdyby mógł Pan opisać coś więcej na temat, co Pan rozumie, przez "rewie mody" oraz współczuciu? Dziękuję z góry

Ad
@S.R.

Oj wyprawia się ostatnio taka libacja była że jednego na taczce do szatni wieźli. Jeśli chcesz wiedzieć konkretnie co się wyprawia to musisz jakoś nakierować o kogo pytasz bo o wszystkich to 13 księga by wyszła .Co do warunków pracy to temperatura latem powyżej norm ,chałas i silne zanieczyszczenie oparami przegrzanego plastyku .Dodatkowo 4 zmiany i dw5 czyli zaplanowane nadgodziny w grafiku . I do tego wynagrodzenie mniejsze niż w Biedronce.

@Ad

ale przecież pijaństwo panów technicznych z wtryskowni nie ma nic wspólnego z zadanym powyżej pytaniem.......to do brzegu do brzegu. po drugiej oni już nie pracują, nie zapominajmy dodać (uczestnicy libacji)

@Ad

Nie mogę rzucać dokładnie imionami, aczkolwiek proszę odpowiedzieć trochę bardziej szczegółowo, jeśli użył Pan sformułowania "współczuję takich żon/dziewczyn" interesują mnie czy zachodzą tam jakiekolwiek ekscesy na tle seksualnym. Jestem bardzo zaniepokojony także dziękuję za szczerą odpowiedź.

Ad
@Rumburak

Widzę że udzielasz się dość często w sumie to ok.Ale muszę ci wyjaśnić że jesteś w dużym błędzie jeśli twierdzisz że pijaństwo nie ma nic wspólnego z powyższymi pytaniami .Otóż świadczy to że jest spore rozluźnienie jeśli chodzi o dyscyplinę pracy a uwierz że ma to duży wpływ na pozostałych pracowników .Tych pracujących i tych pzyszłych chcących wpierw sie czegos dowiedzieć ,wlasnie na tego typu forach, ale to chyba jest oczywiste i więcej nie będę się na tym rozkminiał .Wnioskuje również że jesteś już wieloletnim pracownikiem i raczej na stanowisku szczebla kierowniczego bo raczej nikt z fizycznych nie udzielał by się na forum w godzinach pracy .To też nie dziwi mnie kontekst Twoich jednostronnych wypowiedzi co raczej świadczy o nie przepracowaniu kadry ,ale zostawmy to.Napisales że uczestnicy tzw.libacji już nie pracują i to akurat jest prawidłowe działanie dziwił bym się, jakby było inaczej . Ale czy osoba nadzorująca bezpośrednio zmianę , reprezentującą pracodawcę została w jakiś sposób ukarana ? Za brak nadzoru i reakcji na bieżąco , nie !. A co gdyby wskutek tego incydentu powstało zdarzenie i ktoś by uległ wypadkowi?-odpowiem Ci prokurator i znaczne zadośćuczynienie. Myślę że właścicielowi nie spodobało by się to. I teraz zacytuję "do brzegu do brzegu "może marynarzem trzeba było zostać .

@Ad

Mógłby Pan jednak również mi odpowiedzieć?

@S.R.

Dowiesz się jak przyjdzie czas lub jak nie przyjdzie to co zawsze jest raz w miesiącu u pan.

@Ad

hmmmm......zasadniczo prawie wszystko co zostało napisane to prawda tylko, że S.R. pytał w całkiem innym kontekście, i tutaj dochodzę do klasycznego wniosku, że mamy problem ze zrozumieniem treści. Idąc dalej, S.R. wcale nie chce znać warunków pracy tylko ma jedno zasadnicze pytanie o "puszczalstwo" to po co to całe Twoje orędzie typu "chcących wpierw sie czegos dowiedzieć ". Zdolności detyktywistyczne dość marne skoro budujesz tezę " szczebla kierowniczego bo raczej nikt z fizycznych nie udzielał by się na forum w godzinach pracy" każdy ma telefon i może smarować na goworku idąc do toalety lub na papierosa - zatem pudło. I niepotrzebnie robisz personalne wycieczki typu "co raczej świadczy o nie przepracowaniu kadry" zawse możesz aplikowac do biura a wtedy zobaczysz jaki kraj mlekiem i miodem płynący (tylko dlaczego ludzie sami się zwalniają...ot ciekawa zagadka) Wszystkie pozostałe pytania/stwierdzenia dotyczące alkoholu są jak najbardziej trafne tylko, że nie dotyczą pytania S.R..

zoltaplamanascianie
@S.R.

Do ekscesów seksualnych nie dochodzi ale pijaństwo na porządku dziennym. Ostatni tydzień przyniósł nam kolejne 2 wesołe osoby na wtryskowni. Juz nie wspomnę o tych którzy przychodzą weseli, wczorajsi, ale wiedze o ich się ukrywa, pracują sobie bo sztuka się liczy. Proponuje przyjąć dobre praktyki innych firm i raz na jakiś czas zrobi tzw łapankę z alkomatem.

Zostaw merytoryczną opinię o PAS Polska - Łódź

• Jak się pracuje w PAS Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PAS Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 21.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PAS Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 17, z czego 2 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

PAS Polska