LAPP Connecto

Opinie o LAPP Connecto

Podobno pół zakładu na kwarantannie.czy to prawda

Edi
@Monika

Tak to prawda a druga połowa zakładu zwolniona ????????????????????

@Edi

A dlaczego zwolniona,na jakiej podstawie.jakie były umowy

Czyżby w kolejnym zakładzie w Grudziądzu były osoby zarażone covidem.czy tylko taka plotka

Każdy ma prawo do opinii ale ja podam kilka informacji o firmie: - na produkcji i w magazynie pracujemy w większości na jedną zmianę (6:00 - 14:00), nieliczna grupa na dwie zmiany (druga zmiana 14:00 do 22:00), - w biurach pracujemy w różnym trybie (6:00 do 14:00 lub 7:00 - do 15:00), część pracowników biurowych rotacyjnie pracuje z domu, - firma nie obniżyła ani na moment pensji przy okazji Covid, - firma nie zniosła premii (jeśli jej wielkość była niższa niż standard to za "zasługi" i w odosobnionych przypadkach), - nie było zwolnień grupowych ani postojowego ze względu na Covid czy poziom zamówień (a z zamówieniami bywało różnie), - nie było opóźnień w płatności wynagrodzeń ani składek wszelkiego typu, - nie było wstrzymania dostępu do kart sportowych (poza okresem kiedy siłownie i obiekty były zamknięte), - praca na produkcji jest siedząco - stojąca (jak kto woli), nie jest to typowa linia produkcyjna, - hala produkcyjna jest ogrzewana a stołówki są dwie, - nie ma pracowników agencyjnych ani umów zlecenia, o działo itp, - nie ma płacenia podstawy a reszty „pod stołem”. W firmie pracują różni ludzie, cała rozpiętość charakterów i zachowań dlatego zdarzają się spięcia. Firma zwraca uwagę na jakość pracy - to też czasami wywołuje sytuacje stresujące. Centrala dywizji Connecto znajduje się w Finlandii a całej grupy Lapp w Niemczech ale pracownicy są traktowani lepiej niż w wielu firmach z czysto polskim pochodzeniem. Część pracowników jakiś czas temu odeszła do nowo-powstałych zakładów a teraz (po rozczarowaniu sposobem traktowania, rodzajem pracy i podejściem do pracownika) dają znać, że chętnie by wrócili. Nie wiem, czy taki jest standard w całym Grudziądzu, u nas tak jest, czyli normalnie. Pozdrawiam

@123

A na jakiej podstawie ich przyjmują skoro nie ma nawet ogłoszenia że przyjmna do pracy.poznajomosci czy jak.bo szukam pracy ale nie ogłoszenia nie ma.ciekawi mnie jakie są umowy o pracę bo kiedyś jedna się chwaliła że po roku dostała na stałe na jakiej podstawie.

@Daria

Nie ma ogłoszeń, bo też nie ma zapotrzebowania na nowych pracowników. Obecna obsada jest wystarczająca, przynajmniej na razie. Nie jest też pewne czy w przypadku, kiedy będzie wolne miejsce to jakiekolwiek ogłoszenie się pojawi - czasami potencjalni kandydaci przynoszą CV bez konkretnego ogłoszenia, więc firma nie ma potrzeby się dodatkowo reklamować. Umowy o pracę mogą być różne np. nas okres próbny, na czas określony lub bezterminowe. Nowi pracownicy zaczynają od okresu próbnego lub od umowy na czas określony. Duża część pracowników posiada już umowy na czas nieokreślony. Plusem może być pozytywna rekomendacja od obecnego pracownika - zawsze to większa pewność, że nowa osoba się sprawdzi, w końcu ktoś za nią ręczy.. To co piszę to standardy w dobrych firmach, coś jak zasady uniwersalne. Pozdrawiam

Pozytywnie

Firma to fikcja Jak ona się kręci wiedzą ci do siedzą w kieszeni kierownika Mówi skacz lider skaczę nie licząc się z tym i jak odnosi się do pracownika Ludzie trzęsą się że strachu nie mając nic do mówienia Atmosfera bezosobowa Jeśli umiesz się ślizgać to praca dla ciebie Odpowiedzialnosc i tu zagadka nigdy nikt nic nie wie taka ekipa liderów Powodzenia

@Pozytywnie

A ty jeszcze tam pracujesz.widze że ogólnie lipa z atmosferą i zastanawiam się jak osoby które pracują po 5 lat tam wytrzymują.a wogule przyjmują do pracy.

Aplikowałeś do firmy LAPP Connecto? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?

Praca nie jest zła.Od poniedziałku do piątku.Niektóre działy na zmiany.Ogólnie jest dobrze.Niestety jest jedno ale.Kadra kierownicza.Nie wiem co mają na celu,ale co innego mówią,a co innego robią.Chodzi tu o traktowanie pracowników na produkcji.Nie wiem po co wprowadzać taką toksyczną atmosferę.Czyż wśród życzliwych ludzi nie pracuje się lepiej,wydajniej z chęcią?W złą stronę to zmierza.Niedobrze.

Daria

Czy ten zakład przyjmuje do pracy.gdzie można składać CV.

Abc

Nie to nie będzie usunięte. Te wpisy będą jako dowód w sprawie o zniesławienie. Za takie coś poniesiesz konsekwencje.

@Abc

Ciekawe za co jak ktoś prawdę pisze.

gosc

no własnie jaka jest tam atmosfera ,jakie sa zarobki i jaka jest umowa o prace.moze ktos napisac

@gosc

Zarobki takie że ten co robi dużo i ciężko ma premię cietą a ten co siedzi na (usunięte przez administratora) i się nienarobi ma całą premię .Taka jest prawda.

@Gość

A jakie są premie. Chodzi o to ile premi jest przy wypłacie

@Gość

A są jakieś podwyżki.no wiadomo że co nie którzy nie dadzą sobie rękawa wyrwać.no tak i pewnie siedzi i pisze SMSy.

Bez nazwy

Małe zastrzeżenie Owszem praca pozytywna Ludzie tworzący pewne zespoły montażu pozytywni Ale kierownicy... Brak jakich umietnosci zarządzania zasobem ludzkim (usunięte przez administratora)... Żal brak własnego zdania Dziwne że to funkcjonuje!!!!

A co tam
@Bez nazwy

A jaka płaca tam jest i jakie umowy tam są.Atmosfera jaka tam panuje,czy można liczyć na pomoc innych osób.czy pracuje się osobno czy z kimś.

Ja i ja

Witam czy przyjmoja może do pracy w tej firmie i jak tak to gdzie składać CV za odpowiedź z góry bardzo dziękuję

no wiesz

Czasem lepiej odpękać 8h i do domu.Nie warto się zniżać do takiego poziomu.Czasem się zastanawiam czy dyro czyta te wpisy?Jeśli tak,to chyba mu na rękę,że ma takich podwładnych.(mówię o tych zza biurek)Ja jestem pracownikiem :D

Naprawdę w SKS CONNECTO dochodzi do mobbingu? Podaj przykłady tego typu sytuacji, jak możesz. Piszesz np., że pracownicy są zastraszani. Mógłbyś opisać to dokładniej?

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w SKS CONNECTO POLSKA Sp. z o.o.?

no cóż

To zależy kim jesteś i kogo znasz.

@pozytywna może warto to gdzieś zgłosić ?

Pracaqwer

Ostatnio wprowadzono oceny dzięki którym płacą wzrasta , osoba siedząca na (usunięte przez administratora) bite 8h dostała podwyżkę , a ludzie pracujący fizycznie i dźwigający nie dostali nic , wstyd panie prezesie , dobrze że zmienilam zakład pracy , napisała bym więcej ale nie warto ludzie przychodzą i odchodzą to swoje widzą opinia o zakładzie roznosi się

Stefan
@Pracaqwer

Jakie oceny? Wprowadzono system ocen, od których uzależniona jest premia, dobrze myślę? Wspomniałaś, że napisałabyś więcej, może warto byłoby się tym podzielić, tak, żeby i kandydaci mogli poznać sytuację firmy? Dzięki.

Daria

A może by tak tej osobie powiedzieć prosto w twarz jaki ma się do niej problem. Wypisywać pod fałszywym nickiem to masz odwagę ale spojrzeć w oczy to nie. Wstyd wstyd wstyd. Stara baba a jaka głupia. I nie nie jesteś tu anonimowa...

Daria

Kochana tak się składa, że ja dokładnie wiem o kogo chodzi :) i to Ty lepiej skończ z tą dziecinadą i nie wypisuj bzdur na forum. Bo to tylko szkodzi firmie. A za to są dosyć spore konsekwencje. Jeśli się ktoś naprawdę tym zainteresuje to do Ciebie dotrze.

Nowa

Tak po krótce. Dyrektor - nie jest w stanie kierować firma bez kierownika bo nie ma i niej zielonego pojęcia. Czym się zajmuje ciężko powiedzieć. Człowiek lejwoda. Kierownik - był poznałam go , widać było że jest do ludzi każdy dążył go szacunkiem. Człowiek orkiestra potrafił o wszystko zadbać. Odszedl wszyscy mowia ze juz mial dosc dyrektora a i tez kwestia pieniedzy Obecnie brak . Magazyn - jeden wielki bałagan. Za biurami siedzi ich więcej niż do pracy fizycznej . Niektórzy tam pracują sumiennie ale większość to chyba za karę przebywa tam byle 8 godzin i do domu. Zero zarzadzania . Kontrola jakości- Niektóre osoby to jakiś żart. Podejscie jak do osoby ulomnej z wulgarnym podejciem , z czego najlepsze bywa ze sie myla a pozniej tego wypierają i zganiaja wine. Nie ujmując wszystkim część osób jest pomocna służy porada I potrafi odezwać się jak człowiek do człowieka. Sama bardzo dobrze to odczułam na sobie . Kto jest jaką osoba . Liderzy są lepsi i gorsi . Maja lepsze i gorsze dni . Ale od pierwszego dnia widać kto się stara i ciężko pracuje a kto ma ludzi i pracę w (usunięte przez administratora) Dział techniczny chyba szwankuje bo ciągle problemy z dokumentacją. A jeszcze potrafi przyjść i odezwać się do Ciebie i potraktować cie jak idiote bo przecież on jest najmondrzejszy . Dodam że nie wszyscy tacy są. Ale to boli . Produkcja to loteria gdzie trafisz . Niektórzy Ci pomogą podziela się swoją wiedzą i będą ci pomagać . Zaś część kopie pod Tobą dołki i byle Cię podjebac . Liderzy nie są w stanie tego zauważyć bo ciągle od wysyłki do wysyłki . Ogólnie może być dobrze nie masz sztywnej normy jak się starasz i ktoś Ci pomoże dobrze zaczac to praca przyjazna .

@Nowa

A pracujesz tam jeszcze

Lotnisko Ikara 2

Chyba jest coś nie tak w tym zakładzie jak co róż ktoś odchodzi do innej pracy

@Lotnisko Ikara 2

Wiesz czemu ludzie odchodzą z SKS CONNECTO POLSKA? Ze względu na pieniądze, atmosferę, czy jest zupełnie inny powód? Liczę na Twoją odpowiedź!

lotnisko ikara 2
@Elżbieta

Trochę przez ludzi odchodzą bo starsi pracownicy palca w (usunięte przez administratora) trzymaja i chodzą jak chcą jak te święte krowy bo udają że nie mają dojazdu

Lotnisko Ikara 2

A czy to prawda że za nadgodziny dostaje sie dzień wolny,czy płacą za nadgodziny jakie kolwiek.

Rekrut

Witam Widziałam oferty pracy w urzedzie pracy do Lapp conecto. Czy mógłby się ktoś wypowiedziec dokładnie na czym polega praca, a co najważniejsze jaka jest w pracy atmosfera.

Daria

Jest jasne wytłumaczenie dlaczego tylko niektórzy narzekają. Trzeba być dobrym, solidnym pracownikiem i tyle!!

@Daria

To jak są tam sami dobrzy pracownicy. To czemu są wiecznie ogłoszenia o pracę.

dddd

Praca lekka ok, atmosfera ok ale kasa najniższa krajowa. Na początek umowa z agencją jak się sprawdzisz zostajesz.

@dddd

Być może tryb pracy jak i ilość obowiązków jest proporcjonalna do otrzymywanego wynagrodzenia? Czy stawka jaką obecnie otrzymujesz była ustalana na początku? Podziel się z nami informacjami na ten temat.

Gość K
@dddd

A na czym polega tam praca? Co dokładnie trzeba robić?

@Gość K

Mam nadzieje, że któryś z pracowników firmy odpowie na Twój komentarz. Zapewne ilość i rodzaj obowiązków zależą od danego stanowiska. Zdradzisz nam, na jakim stanowisku chciałabyś podjąć pracę? A może pytasz ogólnie, na czym polega praca w firmie?

Ikara 2
@dddd

Jak tam jest tak dobrze to czemu wiecznie przyjmują do pracy.

On
@Elżbieta

Czyżby Elżbieta była trzecią ręką prezesa stykająca w klawiaturę.

@dddd

Lapp Connecto Grudziądz dlugo tutaj opowiadac, na samym poczatku chciałbym powiedzieć że odradzam wszystkim tą firmę. Pracownicy traktowani troszkę, postaram Troszkę lepiej jak więźniowie w obozach koncetracyjnych. Liderzy zachowuja się w zależnosci od tego jak im czapka stoi. Przewaznie stoi im źle. Kontrola jakosci wyrobu, osoby na tym stanowisku chyba nawet nie wiedza co zobacza wyrażenie "Kontrola jakosci" Norma ISO na tym stanowisku chyba okresla ilość zaparzonych i wypitych kaw proporcjonalnie do czasu przeznaczonego na plotki. Pani Beata i jej kumpele z dzialu powinny być oskarżone o mobing. Ogólnie mówiąc to ludzie tam sa na nieodpowiednich stanowiskach co do swoich umiejętności. Kierownik produkcji stara się ale musi być podporzadkowany dyrektorowi. Oo teraz przyszedł czas na najważniejsza osobe w tej firmie i jednoczesnie najbardziej zbedną. Dyrektor skąpy, nie można nawet doprosic się o narzedzia do pracy bo pracownicy musza przynosic swoje prywatne, brama na hali nie można jej naprawic booo dyrektor się nie zgodzil niech pracownicy pracuja w tej dusznej hali bo kto by na nich zwracal uwage przeciez to nie od nich zależy czy firma zarabia. Sytuacja z premią swiateczną, żeby dostać premię swiateczną to miesiac wczesniej dyrektor nie dał pracownikom premi wydajnościowej miesiecznej tlumaczac się ze nastapil bład w systemie. O tym czlowieku można dużo opowiadac, nie szanuje nawet odrobine pracownika, dla niego to jest tania sila robocza a on jest Panem i Wladcą. Ten czlowiek nigdy nie powinien dowodzic jakąkolwiek firmą, dla niego to tylko tarke i trzeć chrzan.

@Gość K

Nie ma co się nad tym zastanawiac, zastanowcie się wszyscy gdzie szukac pracy w innych firmach

@1111

Ciekawe czemu stałe tam przyjmują tam tak złe jest. Słyszałem że po roku pracy dają umowę na stałe czy to prawda jeśli tak to co trzeba zrobić żeby dostać.

Lolek1001
@Lotnisko Ikara 2

Przyjmując się do tej firmy słyszałam :My ludzi nie zwalniamy oni sami odchodzą... Byłam w szoku bo zazwyczaj zakład zwalnia ludzi. Nie rozumiałam o co tak właściwie chodzi. Pracując tam dłuższy czas rozumie znaczenie słów MY LUDZI NIE ZWALNIAMY TYLKO ONI SAMI ODCHODZA!!!! Ludzie rezygnują ponieważ psychicznie nie wytrzymują!!! Najgorsze są te pracownice które pracują tam długo. Im wszystko wolno one mogą wszystko a Ci młodzi - śmiech na sali, nic nie mogą i najlepiej jak by wg nie odzywał się i tyrali jak osly. Praca sama w sobie jest super ale nie po to rezugnowalam z jednej pracy by użerac się z ludźmi, którzy np maja zły dzień to zepsuć innym też bo co przecież można... Kontrola jakość hahaha liderzy cały skład chyba pomylili zawody... Jedni obgaduja drugi później razem piją kawę itd itd. Przez jak przez liczą się cyfry... Kierownik człowiek dusza zawsze dla ludzi ale sam na tym okrecie nie wiele może.... Osobiście jeśli masz słaba głowę nie polecam pracy.

@Lolek1001

Tak myślałam że coś jest nie tak z tym zakładem. Znam jedna osobę która tam pracuje tam z dobre trzy lata i nieźle musi palca w (usunięte przez administratora) trzymać bo na zmiany chodzi jak ta święta krowa, a mianowicie tak rano, rano i popołudniowa tylko nie wiem kto jej na to pozwolił skoro jednym kontem mieszkała w Grudziądzu, a po zatym po roku pracy dostała umowę na stałe i podwyżkę od kiedy tak dają.

Szyszunia 13
@Lolek1001

Ty jestem starym pracownikiem i tyram tak samo jak mlode które tylko patrzą aby dostać lżejsza pracę jakoś nie widziałam aby pchaly się na ciezkie wiązki w każdej firmie jest zawsze coś co się nie podoba wszystkim nie dogodzisz

@Szyszunia 13

No niestety ale tak jest. Ale ci młodzi pracownicy teraz to tylko patrzą aby się nie narobić, i żeby spełniać to co chcą a jak tak nie jest to strzelają focha i udają że cię nie znają. A po drugie maja dwie lewe ręce do roboty. Albo dobrze palca w (usunięte przez administratora) trzymają i dobrze podpiepszaja i wtedy dostają lżejsza pracę.

Belzebiusz
@1111

Oj nie napisałeś jeszcze wszystkiego... Ale szkoda czasu właściwie. Dziś rozwiązałem umowę po roku. Beznadzieja????

@Belzebiusz

A czemu beznadzieja możesz coś więcej napisać na temat tego zakładu.

Zostaw merytoryczną opinię o LAPP Connecto - Grudziądz

• Jak się pracuje w LAPP Connecto?

Zobacz opinie na temat firmy LAPP Connecto tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 97.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w LAPP Connecto?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 74, z czego 8 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 39 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

LAPP Connecto