Tenneco Automotive Polska

Opinie o Tenneco Automotive Polska

Myk123

Jaki są warunki pracy? I czy polecacie prace jako coś na początek?

Skucik

Jeśli ktoś czuje że praca w teneco jest nok to powinien szukać innej. Tak jest w każdej pracy. W teneco ludzi traktuje się jak bydło to fakt, ale za orkę jest wypłata

tom

Witam pracowałem w Tenneco 18 lat to to mi wystarczyło nie chce mi sie nawet juz pisać na temat tej firmy powiem krótko (usunięte przez administratora).Pozdrawiam

@tom

Napisz cos więcej? Dawno zwolniles się? Jaki dzial?

Kula
@tom

Nic dziwnego, ten zakład powinni zamknąć ze względów humanitarnych. Mobbingu większego nie znajdziecie nigdzie, ja się zwolniłem rok temu ale do teraz mam problemy psychiczne przez brygadzistow i majstrów, uciekajcie stamtąd! Ps. Zarabia się na starcie 2400-2500 na rękę

Ppp
@Kula

Czyli nic się nie zmieniło po tylu latach. To w sklepie masz 2400 ma rękę wola bym pracować z ludźmi,lepsza praca...

erdos

Pracuje niedługo w firmie ale mam juz pare dobrych lat doswiadczenia i od poczatku jak zaczelem pracowac w Tenneco razila mnie jedna rzecz w ludziach zauwazylem ze malo ludzi podchodzi pozytywnie w tym zakladzie do tzw pracy w grupie do pracy zbiorowej czy tez do pomagania sobie nawzajem Oczywiscie sa takie osoby ktore robia wiecej niz powinny ale wielokrotnie slyszy sie ze '' to nie moj obowiazek czy tez mnie to nie dotyczy'' . Nie o to chodzi zeby przyjsc zrobic tylko swoje ale w miare mozliwosci zaintereowac sie czyms wokol gdy widzi sie jakis problem czy gdy cos jest nie tak.Mozna zawsze sie zalic na pracodawcde co do kasy i innych rzeczy ale w koncu ma sie prace i pracuje sie dla dobra firmy a nie na zlosc jej Wiec zmiencie troche swoja mentalnosc i to dotyczy nie tylko operatorow ale tez brygadzistow W koncu jestesmy pracownicy tworza zespol i milo bylo posluchac na zebraniu dzisiaj pani z kadr ktora mowila zeby dbac o siebie nawzajem.Powinno sie to uswiadamiac czesciej pracownikom ze pracuje sie zespolowo i kazde zauwazenie jakiegos bledu czy zagrozenia to nie krytyka a rada czy pomoc.

Przebieg samej rekrutacji pozostawia wiele do życzenia. Rozmowa kwalifikacyjna prowadzona z "zastępcą" menagera oddziału była na zasadzie "co ja tu robię i dlaczego ja". Po rozmowie dostałem pracę. W myśl, tego co mówiono jak będzie przede wszystkim wyglądała współpraca, rzeczywistość już była inna. Można dużo wymieniać, ale na porządku dziennym fałszywe uśmieszki i fałszywe intencje brały górę, w które człowiek wierzył a za plecami się "słuchało". Zero wsparcia z strony kierowniczej, jak i brygadzisty... przepraszam za pomyłkę "brygadzisty", bo nawet on czy to stanowisko hotshake, biax czy thermoschock - każdy miał swojego pupilka, który za niego zrobi całą robotę - plus - swoją. Tak. Taki właśnie pracownik robi w dosłownie biegu całe 8h bo pan "brygadzista" musi: wypić kawę, odpisać całej rodzinie na FB, zrobić swoje fuchy :) oczywiście o 14:30 się wielce dołączyć do roboty bo kolejny pseudo "kierownik" zejdzie na dół "zobaczyć" co się dzieje - czyt: Pochwalić się filmikami z rolek FB :) O Menagerze już nie będę wspominał bo osoba na jednym z większych stanowisk w REC, przychodząc na "dół" chcąc zawołać pracowników mlaszcze i cmoka (tak, tak samo woła się psa.) no raczej nie powinna. Gdy pod koniec pierwszej umowy na czas określony, zapytawszy się czy jest możliwość podniesienia stawki (21 zł brutto) usłyszałem - "i tak ci za dużo daliśmy". To co? Człowiek ma pracować za darmo, mając na utrzymaniu rodzinę? No ale niech mu jest. Fan tekstu "...za (usunięte przez administratora)" najwyraźniej. Jak bym mógł zapomnieć! Jak się da swój pomysł na ulepszenie lub zaoszczędzenie kosztów, jest się wysyłanym na czyszczenie zbiorników paliwa z wszelakiego (usunięte przez administratora) Miałem "przyjemność" i ubranie robocze poszło do wyrzucenia. W zasadzie dużo by mówić. A na koniec dodam, że o kończącą umowę pytałem się 10x. kończyła się w połowie miesiąca. Przeddzień, złożyłem wizytę w biurze, pytania/odpowiedzi? umowa mi się kończy, jak to robimy w końcu?/a czy ja wiem? a jak byś chciał? chciałbym pracować dalej/no nie wiem, nie wiem (20 min później) no nie przedłużymy ci. Także no. SERDECZNIE dziękuję kierownictwu REC Testing, że miałem "możliwość" znalezienia nowej pracy bez 3.5 miesięcznego bezrobocia bo na stanowisku "kierowniczym" zasiadają ludzie patrzący "interesów ludzi i o to walczą". PS: Fuchy i własne pomysły realizujcie na swoich warsztatach : ))

Zmieńcie kadrę w tym dziale i zróbcie porządek z "klikami". Niech każdy zarobi na swój chleb a nie kosztem kogoś :) A pytania na rozmowie? Dlaczego jest para na kuflu piwa w lato, Jakim jeździsz autem, Kogo tu znasz, Wychodzisz spod prysznica, jak się wtedy czujesz Także poziom fest jak na stanowiska obsługujące całą europę i nie tylko :))

kończymy...

Totalna porażka niestety. Normy tylko podwyższają, wprowadzają na linie "słupy" aby podwyższyli je sztucznie wyrabiając większą ilość niż w normach systemowych. Najgorsze jest to, że robią to za 150 zł brutto. Awansują tylko i wyłącznie ci którzy donoszą i g...o robią. Najważniejszym kryterium jest kogo i ilu zakablował. Szkoda bo nie było tak źle jak się przyjmowałem. Moje sugestie dla Tenneco Polska Sp. z.o.o.: Zacznijcie myśleć, zwiększanie norm dużymi skokami bez zmiany procesu prowadzi tylko do tego, że ludzie się zniechęcają i nie chce im się robić. Poza tym normy niech nie oblicza osoba, która NIGDY nie pracowała na produkcji a TYLKO stoi z zegarkiem w ręku i se mierzy czas. Dla mnie taki "inżynier" jest d...y wart. Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Raczej nie da się tego już zrobić bo musiałoby sporo osób być zwolnionych z kierownictwa od brygadzistów począwszy.

Typek Hejnał
@kończymy...

Paul skończ siać ferment. Kończysz to kończ A nie godej sam gupot publicznie. Pozdrawiamy Cię serdecznie.

Najemnik
@kończymy...

Jeśli na lini pracuja "stare wygi" to logiczne że nowo przyjęta osoba jest w stanie zrobić więcej tylko szkoda że nowi pracownicy sa zmuszani robic mniej właśnie przez starych pracowników... Ale w końcu zaczynaja działać z tym i kończy sie leberstwo... Wszyscy gramy w 1 druzynie, szkodzac firmie szkodzisz sam sobie.

Najemnik
@kończymy...

Pawle B. Proszę sie uspokoić a wziasc sie do roboty bo za nic kase bieresz... Tyś widział normy??? Zapraszam na linie BMW.

Dds
@kończymy...

Zgadzam się z tobą. Również tam pracowałem Pan e lat i te mierzenie, podwyższa ie na (usunięte przez administratora) jest śmieszne w dodatku przez ludzi którzy się na niczym dosłownie nie znają i nigdy nie nawet ustawiali tych maszyn nie mówiąc o produkcji. Sorki człowiek musi w trakcie pracy sei mozc wysikac, napić czy usiąść a już zwłaszcza tej fizycznej. No chyba ze będziecie płacić od tych 6 tysiakow na reke bez sobot to idzie swoje zdrowie przez parę lat tak zylowac. Nie zmienia to faktu że i tak tak wysrubowana praca nie nadaje się na całe życie bo człowiek prędzej się rozkraczy niż doczeka emerytury.

dejzi
@kończymy...

masz racje ....byly podwyżki ostatnio ja nie dostałem już drugi rok nawet mnie nie zawałał do żadnego podpisu pracuje już tam 6 lat i nic (usunięte przez administratora) no ale robic trzeba trzeba isc do kierownika i z nim pogadac a jak nie to szukam innej pracy

@dejzi

A na jakim dziale pracujesz,bo trochę dziwne, podwyżki co roku są,no chyba że olewasz pracę.

Radek
@Produkcja

hmmm dzine bo ja robiąc pierwszy miesiąc i to po zawodówce dostałem 18 zł na rękę i tyle w temacie

@Radek

Bo bez podatku do 26 lat

Nie stać was na mnie
@Produkcja

Dejzi ma rację, wszystkie lizodupy mają dobrze, a uczciwi ludzie którzy chcą pracować nie dostają podwyżek. Ja pracuje już kilka lat i stawka nadal jest głodowa. Nie polecam... Czas zmienić pracę.

Nadgodziny w soboty /niedziele

Zastanawiam się czy ktoś panuje z kierowników/dyrektor zarządzających nad pracą w soboty/niedzielę działu magazynu. Jak to jest ze w takie dni jak jest wyznaczone np max 6 osób to zawsze jest obstawione na 100% i zwykły szarak się nie dostanie? A chodzi zawsze dwóch majstrow do biura dwóch brygadzistow do ściemy i dwóch stałych wybrańców ulubieńców majstrow tzw pupolizow. Osoby funkcyjne maja swoje dodatki płacowe. Powinni dać zarobić innym a nie hapac ile się da. A zdarzały się sytuacje kiedy się nawet z cywila nie przebierali się do biura... np na nockach....

Wzburzony
@Nadgodziny w soboty /niedziele

Niestety na dziale puszek to samo w pierwszej kolejności idą brygadziści to jest bardzo niesprawiedliwe nadgodziny też ale czy ktoś to może sprawdzić i uciąć im tą sielankę

obiektywny
@Wzburzony

Głupoty piszesz. Z tego co obserwuje to mistrzowie chodzą i zapisują na nadgodziny... Jak chcesz to możesz chodzić cały czas...

Ziom
@obiektywny

Osoby z funkcyjnymi dodatkami zakaz nadgodzin i weekendów chyba że bez dodatku fukncyjnego. I nie przyjdzie ani jeden nienażarty bo się nie opłaca.

Karmazyn
@Wzburzony

Na dziale DPR większe jaja. Najpierw zapisują pracowników z ukrainy a później resztę. Nie od dziś wiadomo, że mają większe stawki niż polski pracownik.

Ziom
@Karmazyn

Na weekendy Ukrainę biorą z wiadomych względów. Żeby się nie napili i nie rozniesli hotelu na pamtransie ???? hehe

Obiektywny
@Karmazyn

Sugerujesz, że biorą Ukraińców, a Polaków którzy chcieliby iść nie zapisują?

Normalny czlowiek

Praca w logistyce w tej firmie to jakaś masakra, całe dmk w 2 lub 1 osobę musisz ogarnąć, jeszcze książętom z produkcji musisz kosze rozkładać a ci będą stali i czekali zamiast się roboty chwycić. Magazyn komponentów to z kolei największe lebry w tej firmie. Na parkingu miejsc za mało, musisz godzinę wczesniej przyjechać żeby zaparkować, jeszcze ci będzie ochroniarz wymyslał gdzie masz stanąć bo on m a widzimisię choć stoisz prawidłowo. Ogółem czym większy jesteś donosiciel tym masz się lepiej nie ważne czy ogarniasz robotę, najlepsze podwyżki i urlopik na zawołanie mają nie ci co się starają w pracy tylko lebry donosiciele. Bardzo nie polecam.

Robert
@Normalny czlowiek

A czy wiesz jak jest może w dziale Facility?

Dmk
@Normalny czlowiek

Nie wszyscy z magazynu komponentów to "lebry" ,na dystrybucji też się kilku znajdzie...

Nie wiem czy czyta to ktoś z kierownictwa, ale mam pytanie czy ktoś w końcu poczuje się odpowiedzialny za to, żeby nowe pracownice miały się gdzie przebrać i zostawić swoje rzeczy? Według pań z biura DPR szatnia damska jest przepełniona i nie ma wolnych szafek, natomiast nie opróżnia się szafek pań, które już nie pracują. Panie z biura DPR nie chcą lub nie potrafią nad tym zapanować

Wypłaty kiedy

Hej płacili już z randstad,?

fertooas

zastanawiam sie czy to zakład pracy czy dom wariatów? i to co tam sie wyprawia zarzadzajac przez strach i mobing to sa jakies wchodnie czy jeszcze komunistyczne sposoby zarzadzania ludzmi czego juz dawno na zachodzie sie nie robi , a mianowicie zarzadzanie strachem bo nikt tam dzieckiem nie jest ! a do tego totalny brak organizacji pracy TOTALNY !!!i to nie przynosi zadnych dobrych rezultatów. Ale wiadomo ryba psuje sie od glowy ! Wzystkich zachecam do pisania anonimów do PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI PRACY o naciskach i szantazach o wywieranie leku przez przelozonych Kazdy donos inspekcja musi sprawdzic Niech w koncu w tej firmie bedzie normalnie a nie wieczny zapierd,,, i straszenie !!!

Tt

Siemka na jakie w chwili obecnej robocie normalnie na 6 rano czy 7 chodzi o Stanowice?

anderr

firma zacofana, warunki sanitarne i socjalne masakryczne, duzy nacisk na wykonanie norm na starym sprzecie, biourokracja, fatalny brak organizacji pracy ta firma wyglada jakby istniala 100 lat bez inwestycji, karygodne podejscie do pracownika, polityka zastraszania i nacisku a do tego bardzo marne zarobki jak nie bedziesz robil nadgodzin to slabo zarobisz nadzwigasz sie i nawkurzasz

Kamila

A jak menagerowie traktują ludzi?

Obiektywny.
@anderr

Co to warunków sanitarnych to się nie zgodze. Są stołówki w bardzo dobrym stanie, niektóre nowe, świeżo po remoncie, to samo wc. Po za tym nie rozumiem narzekania na warunki sanitarne, czyja to wina, że np. kible wyglądają tak jak wyglądają? Was, nas pracowników! Ostatnio byłem w WC na 4 hali. Nowe łazienki, może max. 2 lata. Drzwi połamane, uszkodzone zamki, brak desek klozetowych, a te które są to są połamane i wiele więcej. Czyja to jest wina? Dyrektora, kierownika? Nie! Pracowników, którzy to niszczą, nikt tego po was nie będzie naprawiam albo remontowal co 2 tygodnie. Podejście do pracownika i tak już się zmieniło na przestrzeni lat, jeżeli czujesz się zastraszany to idź do dyrektora z tym, bo to mobbing a firma od dłuższego czasu już tego nie toleruje.

Obiektywny

Nie zgadzam się z powyższym. W dpr była sytuacja, że ludzie się postawili i poszli do dyrektora na skargę, i zarówno dyrektor dpr jak i kierownik mieli niezły przypał. Stąd też się dużo zmieniło w tym temacie i bardziej się pilnują. A jeżeli twierdzisz, że jest inaczej to znaczy, że pracujesz w tenneco krótko i nie wiesz jak było choćby z 4 lata temu lub wcześniej.

Kacha
@Obiektywny

Witam a jak wyglada z zarobkami?

Na jakim dziale?

Kerm

DMK

Jogobella

W Lipcu obiecane podwyżki, że od Sierpnia już będą. :D Dostał ktoś wogole? Chodzi o produkcje

@Jogobella

Podobno na DMK1 ma chodzić z angarzami,ale po ile to nie wiadomo

Sławek
@Produkcja

Dostałem 1.50 zł podwyżki Po 10 latach mam 25zl za godzinę.

@Sławek

Brutto czy netto?

Zakład fajny po przeprowadzce do Rybnika wiązałem nadzieje ze znajdę w nim prace zawłaszcza ze produkcja i maszynami zajmuje się juz od 10 lat udało mi sie nawet dojsc do stanowiska majstra wiec liczyłem ze prace na 3000-3500 zl na reke znajde w tym zakładzie niestety dzis na rozmowie kwalifikacyjnej pani miała mi do zaoferowanie maksymalnie najniższa krajowa i jakies tam niby dodatki ktore daly by mi moze 2400-2500zl netto. Oraz super umowe najpierw na miesiąc potem na trzy a potem na pol roku moze potem na rok by mi dali...Fakt jest taki ze pani z ukraińskim akcetem nie czytala mojego CV lub nie rozumie po polsku.Dodam ze w eko oknach dostalem propozyje odrazu powyzej 3300zl a w innej firmie w Rybniku przy obróbce na maszynach powyżej 3500zl. Wiec sami widzicie czy warto czy nie....Nawet Amazon ma duzo lepsze warunki.

Missaw

Witam , lepiej isc do stanowic czy rybnik? Pozdrawiam

Bad

Witam, operator wózka widłowego? Jakaś opinia? :)

Kamil

Czy ktos teraz wie jak wyglada atmosfera w firmie? Jak wyglada kondycja finansowa? W sierpniu wracam po urlopie macierzynskim i troche obawiam sie, czy mi przedluza umowe....Prosze o szczere opinie.

Katarzyna
@Kamil

Podobno szykują zwolnienia, wiec nie wiem, czemu mieliby Cie akurat zostawić w firmie, skoro wysiedzialas się rok na macierzyńskim. Sa tez przypadki tacierzynskich, które z tego co wiem, tez podobnie traktują. Nie pracujesz dla firmy, nie zarabiasz dla niej, jesteś zbędny.

derra
@Kamil

nie martw sie predzej czy pozniej i tak zamkna ta fabryke bo rynek motoryzacyjny pada

@derra

Nie martwię się, ale tez jest dużo niesprawiedliwości w tej firmie.... Niektórzy nic nie robią przez rok, dostają pieniądze na dziecko, a inni musza harować za te osoby... A masz jakies wiadomości poufne, ze maja zwalniac ludzi??? Nie wiem, czy już szukac nowej pracy...

@Kamil

Niektórzy nic nie robia przez rok na macierzyńskim? Puknij się w swój glupi łeb. Sprobój urodzić dziecko i noc nie robić przez rok to potem pogadamy.

derra
@derra

zamkna bo rynek motoryzacyjny pada a do tego wprowadza sie elektryki, jak wiadomo bez wydechow

Gl
@Katarzyna

jakie zwolnienia ? Przyjecia sa nowych pracowników a ty o zwolnieniach piszesz moze zwolnia tych co nic nie robia

Kamila
@Gl

A czy to prawda, ze czesc pracowników ma przejść na kontrakty?

Pyt

Ile można zarobić realnie z premią jako nowy pracownik? Oraz ile po jakimś czasie? Pozdrawiam

Wez mnie przytul

Kiedy ruszy ta produkcja W koncu i przyjęcia

@Wez mnie przytul

A po co się przyjmować do tej patologi? Pracowałem w tenneco i nie przedłużyli mi przez korona wirusa, poszedłem do Amazonu i jest zdecydowanie lepiej, nikt Cię nie pogania, pełna życzliwość i zawsze chętnie pomogą, w tenneco sam musisz się prosić o pomoc wręcz błagać tych leniwych brygadzistow którym się nie chce robić po zawodówce. A trauma z tenneco nadal pozostała odnośnie normy i strachu przed jej nie wyrobieniem.(usunięte przez administratora)

@Wez mnie przytul

Dodatkowo pieniądze w tenneco to jest kpina 2400 na start na rękę za taką ciężka produkcję żal mi was ludzie którzy tam pracują. Niektórzy po 10 lat stażu i ledwie 21 na godzinę i te śmieszne premie które tam są. W Amazonie masz na starcie 20 a robota o niebo lepsza i w czystych warunkach a nie to co tam

wolą bez doświadczenia
@Tenneco śmiech na sali

To co teraz się tam dzieje to porażka, umów nie przedłużają, a GI Group szuka do pracy w Rybniku i w Stanowicach (oferta jest na jooble). Po prawie dwóch latach mam o 10 groszy więcej niż nowi z ogłoszenie GI Group. Mi też kończy się umowa i teraz zaczynam szukać innej pracy. Bo nie zależy im na pracownikach.

@wolą bez doświadczenia

Zapraszam do Amazonu w Gliwicach ziomeczku :) widziałem że w purmo też szukają

@Tenneco śmiech na sali

A jezdzi jakis bus z Rybnika?? I jaki system zmianowy pozdrawiam

@wolą bez doświadczenia

Szukaja GI Group do pracy w teneco rybnik to chyba nie mozliwe bo niema przyjec zadnych

@Wez mnie przytul

Zmiany są od 18:30-5:00, 7-17:30 4 dni w tygodniu także 3 są wolne. Są busy z Rybnika jadą z gliwickiej i kotucza godzinę przed zmianą

Po 10 godzin a jakie zarobki i namiary na ta firme gdzie mozna zlozyc papiery

@Wez mnie przytul

Napisz Amazon w Google i tam będziesz mógł aplikować. Za czerwiec 19 dni 7 nocek reszta dniowek wyjdę koło 3.5 a pracuje 2 tygodnie dopiero :) w tenneco się pracuje podobnie.. A 2400 na rękę hahah

Seba
@Tenneco śmiech na sali

A skąs ty wiesz ile za czerwiec zarobisz? Poza tym tam byl dodatek 4 zł do stawki godzinowej teraz.

A busy maja firmowe tak

Tak

Kenijczyk
@Tenneco śmiech na sali

Ryszard dobrze wiemy ze ta praca w amazon to fikcja... Ciebie juz z 3 firm zwolnili za bumele, tylko czekac jak amazon zrobi to samo. A kasa moze i tam jest lepsza ale wieksza selekcja niz w kadrze narodowej ;)

Tenneco śmiech na sali

Przynajmniej w Amazonie traktują pracownika na poziomie i o niego dbają , w tenneco chcą zniszczyc psychikę pracownika by chodził jak robot w Korei Północnej by pracował bez błędu a jak jest błąd to masz (usunięte przez administratora) i się po tobie drą :)

@Wez mnie przytul

czy ktoś orientuje się jak wyglada atmosfera w dziale BHP?

TENNECO
@Tenneco śmiech na sali

Zależy gdzie się pracuje.... ale niestety polityka większosci jest (usunięte przez administratora) i przypadkiem nie przeskoczył przełożonego ktory czesto... chociaż nie zawsze awansował dzięki włażeniu w (usunięte przez administratora) i donosicielstwie... i zawsze trzeba uważać co komu się mówi

@TENNECO

A o których działach piszesz? Naprawde tak jest zle?

Zostaw merytoryczną opinię o Tenneco Automotive Polska - Rybnik

• Jak się pracuje w Tenneco Automotive Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Tenneco Automotive Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 354.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Tenneco Automotive Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 278, z czego 27 to opinie pozytywne, 111 to opinie negatywne, a 140 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Tenneco Automotive Polska?

Kandydaci do pracy w Tenneco Automotive Polska napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Tenneco Automotive Polska