Opinie o Eticod Sp. Z o.o. w Chorzów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Eticod Sp. Z o.o.. Znajdziesz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w Eticod Sp. Z o.o. o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Eticod Sp. Z o.o. w Chorzów

Dergro

Wylęgarnia talentów. Dobra firma na początek. Zwłaszcza dla młodych. Tak, żeby nabrać fachu, obycia, doświadczenia przez kilka lat i iść dalej.

@Jurek

A skąd masz tak konkretnie te doniesienia o słabszych stawkach? Na rozmowie teraz ostatnio byleś czy jak? odnosisz się do opinii sprzed dwóch lat z tego co widzę wiec tym bardziej ciekawi mnie zestawienie tych zarobków, wiadomo mimo wszystko jaki ich wzrost ostatecznie nastąpił?

Czy w Eticod Sp. Z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

@K-Line

I od czego zależy ta wysokość właśnie? Jest co do niej sporządzony jakiś konkretny regulamin co by pracownicy nie mieli co do tego żadnych wątpliwości? Firma ma tez swój własny opracowany czy raczej korzysta z uniwersalnych zasad w miejscu pracy?

Diana Nowy wpis

Dzień dobry, kiedyś napisano tutaj o premiach świątecznych a ja teraz nie widzę o nich wzmianki w ofercie na produkcje. Czy one jeszcze są przyznawane? I czy nie było jeszcze wynikowych?

Jan Nowy wpis

Witam Jaka jest szansa awansu w szeregach firmy dla osoby z certyfikatami color management, Adobe, DTP i 5 letnim doświadczeniu w operowaniu prasami cyfrowymi ? Interesuje mnie odpowiedź osoby kompetentnej ... Nie zranionego byłego pracownika. Pozdrawiam

Franek Brandura Nowy wpis
@Jan

Witam, tak na prawdę szansa na awans jest zawsze, wszystko zależy czy trafisz w dobry moment, czasami trzeba na coś takiego czekać latami, ale zdarzały się przypadki gdzie od razu osoby z doświadczeniem obejmowały poważne stanowiska.

Siemka, dla operatorów maszyn gdzie macie dodawane teraz oferty? jedyne co udało mi się odszukać to jakieś stare ogłoszenie dla pracownika biurowego, a ja bardziej przy maszynie się widzę, zwłaszcza ze mam doświadczenie. chce sobie porównać warunki

W Eticod Sp. Z o.o. trwa rekrutacja na stanowisko Handlowiec. Jesteś osobą, która odpowiedziała na ofertę? Napisz, jak według Ciebie wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Twoja opinia może ułatwić innym osobom podjęcie decyzji związanej z zatrudnieniem w firmie.

Aplikowałeś na stanowisko Asystent/ka Biura Obsługi Klienta Kluczowego w drukarni etykiet samoprzylepnych z językiem angielskim oferowane przez firmę Eticod Sp. Z o.o.? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?
logo firmy Specjalista IT
logo firmy Senior w Zespole VAT Compliance
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Asystent Zdalnego Wsparcia Serwisowego
Zielona Góra
EKOENERGETYKA - POLSKA SPÓŁKA AKCYJNA
logo firmy Ślusarz lub ewentualnie pomocnik ze znajomością niemieckiego
4470 Enns - dolna Austria
Allpersona GmbH

Urszula
@Dergro

A jakoś sprawdzają ten potencjał podczas rekrutacji ;) Czy tak wychowują wszystkich ze z każdego wycisną jakiś talent? :D

@Urszula

Jeśli, dostrzegą w tobie potencjał, to cię zatrudnią. Ale nie z każdego materiału da się rzeźbić.

Jurek
@Dergro

Wylęgarnia talentów ? Czyli pracowników za najniższą krajową? Z tego co wiem to firma płacąca słabe pieniądze

@Jurek

Czy w Eticod Sp. Z o.o. występują paczki/bony świąteczne?

K-line

Tak, są bony świąteczne zależne od stażu pracy.

Mary
@K-line

O właśnie tego chciałam się dowiedzieć. czyli co teraz, jakbym jeszcze do końca listopada się dostała to niczego nie dostane? Jak ten staż pracy jest przeliczany w praktyce? Napiszecie mi? I przede wszystkim czy od stanowiska jest to zależne? Praktykant tez cos dostanie?

K-Line
@Mary

KAŻDY dostanie premię świąteczna, niezależnie od stażu pracy. Tylko jej wysokość jest różna.

@K-Line

Wiktoria

chciałam się zorientować w warunkach zatrudnienia podczas wykonywania pracy biurowej i był ten wątek związany z wypadkami oraz przenosinami ludzie z produkcji do biura. dalej tak się dzieje? zauważyłam, że jest dostępna praca jako asystent drukarza. w jaki sposób można podczas jej wykonywania nauczyć się dobrych praktyk?

@Wiktoria

Przenosiny są, jak potrzebują osób do biura. Przypadek wypadku i zmiany stanowiska był jednorazowy. Zmiana stanowiska nie oznacza jednak lepszych warunków pracy, tzn większej wypłaty, wręcz przeciwnie - odchodzą bardziej płatne zmiany nocne i weekendowe. Ogólnie to firma płaci mało początkującym pracownikom, niewiele powyżej minimalnej krajowej, w przyszłości nie ma też co liczyć na większe pieniądze. Taka polityka firmy, gdzie pracownika łatwo zastąpić, a większe wynagrodzenie (ich zdaniem) nie podnosi jakości wykonywanej pracy.

Jan

Czyli krótko mówiąc słaba firma bez szans na rozwój i jak czytałem wyżej bez porządnego działu HR i szacunku do ludzi skoro nie odpisują

Radosław

Witam Po wysłaniu do Państwa aplikacji drogą mailową nie otrzymałem feedback-u co jest dla mnie totalnym brakiem szacunku. Będzie bardzo miło jeżeli firma w przyszłości udostępni email bezpośrednio do działu kadr . Czy ktoś kto pracował w firmie może podać orientacyjne zarobki na stanowisko drukarz lub operator maszyn do druku cyfrowego ? Z góry dziękuję

@Radosław

Nie ma czegoś takiego jak dział kadr. Sprawy kadrowe prowadzi prezes zarządu, która jest właścicielem firmy.

Radosław

Rozumiem ... Więc nie ma szans na kontakt ponieważ nie odpisuje na maile ale dziękuję bardzo za odpowiedź.

@Radosław

Dasz znać czemu mailem słałeś? Tak w sumie ciekawi mnie czy to spamu to nie poszło skoro nie było odzewu. A czy jest tu ktoś kto przez inne portale aplikował? Są ze dwie oferty teraz i po prostu ciekawi mnie jak szybko można feedback otrzymać. Tak poza tym to czemu nie podają widełek?

Teresa

Cześć, nie widziałam w ostatnim czasie opinii odnośnie pracy jako grafik, kiedy tak naprawdę ostatnio kogoś potrzebowano? Mam doświadczenie i znalazł dawniejszą ofertę ze stronki UP. Było w niej napisane, że kiedyś do 4,000 zł się zarabiało, dlatego weryfikuję aktualne zarobki. rotacje widzę, że podobno były nie wielkie, a co z rozwojem?

Zenek

Czy są przyjęcia do pracy w Katowicach na produkcje i obsługę maszyn dla mężczyzn?

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w Eticod Sp. Z o.o.?

Kaban

z reguły jest to na pełny etat, umowa o pracę na stałe, po okresach próbnych. Czasami na mniej ważne stanowiska proponowane są niepełne wymiary (po 7h), ale to już sprawa indywidualna.

@Kaban

Ciekawa bym była jeszcze tylko ile średnio osób przechodzi ten cały okres próbny i zostaje? wiadomo jaki potencjalnie jest tu średni staż wśród ludzi czy raczej rotacje są spore?

Kaban na bis
@Wiktoria

Więcej zostaje niż odpada. Rotacje są niewielkie, raczej stawia się na długotrwałą współpracę.

Aneta
@Kaban

Ile wynosi okres próbny? Na jakie zarobki można tu liczyć tak ogólnie?

Morgan

Chciałem aplikować na stanowisko magazyniera(12 lat doświadczenia, wózki, programy, komputer) ale po lekturze...ech

Barbara
@Morgan

Mam takie same doświadczenia! Odechciewa się czytać, już nie wspominając o chęciach do pracy w tej firmie. Szukamy dalej :)

@Morgan

Zarobki żędu 2700 jako magazynier z utd to jakaś kpina + premia co 6 miesięcy za 100 % frekwencji bez nawet dnia l4 to już żenada oni myślą że człowiek to robot i przez cały rok nie choruje

Wiktoria

No to słabo z tą premią, ale czy zrobili może na to wyjątek w momencie gdy panował ten cały covid? Bo wtedy to ludzie raczej wpływu na wiele rzeczy to nie mieli niestety

Nie zrobili nic :-)

Czy w obrębie jednego działu w Eticod Sp. Z o.o. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Jeśli nie masz żadnych specjalizacji, to zostaniesz zatrudniony, a dopiero potem okaże się w jakim charakterze. Zdarzały się przypadki, że pracownik produkcji był awansowany do pracy biurowej.

itaki
@pracownik

Pracownik produkcji był awansowany do pracy biurowej - tak zawsze po wypadkach przy maszynie.

ciekawski
@itaki

a ile tych wypadków i ludzi przeniesionych jest?

Radosław M.

Witam Jestem operatorem HP Indigo 7250, 12 000, 50 000 oczywiście z oficjalnymi certyfikatami do tego obsługuje krajarki, maszyny firmy hunkeler typu CW6 i nowsze CW8 i duńskie maszyny do laminowania GM za kilka miesięcy wracam do Polski. Jestem osobą nastawioną na inwestowanie w siebie i awans w strukturach firmy o ile istnieje taka możliwość. Na jakie zarobki mogę liczyć w eticode oczywiście mówię tu o stawce netto.

Kierownictwo
@Radosław M.

Dziękuję- Mamy kpl pracownikow

Radosław M
@Kierownictwo

Rozumiem i dziękuję za odpowiedź

3world@

Tak czytam te wpisy i robi mi się przykro ???? Często piszecie o motywacji do pracy, i to pierwsze co podziwiam, w cudzysłowie. Czyli wypłatę dostajemy nie za pracę, a tylko za to, że przychodzimy do pracy? Taką usługę robimy, nic więcej ???? A już jak pracodawca chce żebyśmy jeszcze pracowali no to muszą być premie, dodatkowa motywacja, całowanie w tyłek? ???????? Osoby które piszą takie pierdoły chyba nie rozumieją absurdalności tego o czym mówią :D Czy ktokolwiek przyszedł do pracy i nie widział oferty czy umowy? Czy pracodawca na pytanie "ile będę" zarabiać" odpowiedział: "nooo nie wiem, zobaczysz dopiero po miesiącu pracy" ? :D No nie - podpisaliście umowy, zgodziliście na warunki pracy i potem nagle " zarobki marne", "stracony czas" ???? - totalny absurd. Tak samo, skąd pracodawca ma wiedzieć że osoba nadaje się do czegoś więcej jeżeli nie wykazuje ona żadnego zainteresowania własnym rozwojem, przychodzą "byle do piątku" i potem narzekają że "zostają w szarym kącie" zostajecie tam bo tam jesteście. Żeby coś wyjąć najpierw trzeba włożyć. Nie ma innego sposobu. A o tych mobbingowanych, poszkodowanych i "najlepszych" to nawet nie chcę się wypowiadać bo to jest tak żałosne że szkoda na to tracić swój czas. Patrzcie najpierw na siebie, potem na innych i świat się zmieni :D

PanTau
@3world@

Integralną częścią normalnego działania firmy i siatki wynagrodzeń jest system motywacyjny. Motywacje mogą być prowadzony w sposób różny. Dla jednych jest to awans, zmiana stanowiska, a dla innych i jest to dla większości ich system dodatkowego wynagradzania. Brak tego jest powodem niskiego morale firmy a nawet jego brak, a tym samym wysoki poziom rotacji wśród pracowników. A to chyba już chyba widać. Po drugie część pracowników posiada bardzo wąski zakres wiedzy potrzebnej na rynku, stąd siedzą i kotłują się w tym bałaganie. Cóż trzeba uwierzyć w siebie, przebranżowić i zmienić pracę. Nawet w Lidlu płacą więcej niż w Eticod.

Damian
@PanTau

PanTau - zdecyduj się czy jesteś byłym pracownikiem , czy pracujesz?:))) Przebranżowić się może ten , kto jest mocny w danej dziedzinie, a nie ten, kto ma tylko wysokie mniemanie o sobie;). Składaj CV! : Lidl, Biedronka, Amazon -czekają na ciebie z motywującym do pracy paleciakiem :)

PanTau

Eticod, cóż to za firma. Firma z zewnątrz bardzo nowoczesna, dbająca o środowisko, posiadająca bogaty park maszynowy, ale to tylko pozory. Generalnie walka między działami, brak poszanowania jednostki ludzkiej, system motywacyjny oparty o system demotywacji człowieka do jego chęci pracy. Ciężko jednostce wybitnej odnaleźć swoje miejsce jeśli nie zostanie zakwalifikowana zgodnie z jego oczekiwaniami. Firma w ostatnim czasie straciła wielu ciekawych pracowników, co powoduje olbrzymie zamieszanie. Próbuje testować różne szablony rozwoju i nadzoru firmy, co nie każdemu się podoba. Wiedza pracowników produkcyjnych tych z dużym stażem jest olbrzymia, ale nie doceniona. Firma dopóki zarząd i im podlegli dyrektorzy nie zmieni swojego podejścia do człowieka może mieć, a może już ma problemy z znalezieniem właściwych osób do wykonywania zleceń, bo ciężko jest odnaleźć drukarzy z pasją, a pracownik z ulicy nie za wiele wniesie na tym poziomie. Generalnie oczekiwanie w postaci młodej generacji i II pokolenia w tej firmie może dopiero coś zmienić. Obecnie walka między ludzka, podjudzanie człowieka na człowieka to norma, co powoduje że ludzie tam przychodzą i szybko odchodzą. Generalnie: szukasz pracy aby ją mieć to nie idź do Eticod, jednak jeśli jesteś drukarzem, masz odpowiednią wiedzę, druk jest twoją pasją, to znajdziesz tam miejsce, ale warunki tej pracy ustal na samym początku w formie pisemnej, aby mieć do czego się potem odwołać.

nożyczki

Długo walczyłam ze sobą czy coś napisać czy nie ale czytajac nowe wpisy nie sposób się z nimi nie zgodzić. Od dłuższego czasu w firmie nie dzieje się najlepiej. Produkcja popełnia coraz więcej błędów, panuje jakiś taki komunikacyjny rozgardiasz. Firma ma sie za ekologiczna, a marnuja surowce w ilosciach absurdalnych. Niektórym coraz częściej puszczają nerwy. Słychać podniesione glosy, klotnie I szczerze? To nie wina pracownikow. Motywacja do pracy spada z dnia na dzien.... Zarząd musi dostrzec ze to nie pracownicy a kadra zarzadzająca zwyczajnie daje plamy. Do pracy zatrudnija ludzi bez jakiegokolwiek doswiadczenia z myślą, ze jakoś to będzie. Ludzie przychodzą i odchodza. Wyglada to po prostu slabo. Bez wiekszych zmian na wyzszych stanowiskach sytuacja bedzie taka jaka jest. Na tą chwilę nie polecilabym nikomu pracy w Eticod. :(

fiona241

Eticod tonie, a szalupy z najlepszymi pracownikami opuszczają statek. Tak można określić obecną sytuację panującą w tej firmie. Nie potrafię wyjść z podziwu, jak można w tak szybkim tempie tracić kontrolę nad taką firmą. Największym jej problemem, jest fakt, że nie ma w niej ani jednego lidera, ani jednego człowieka, który byłby w stanie jakoś to wszystko spiąć i prowadzić. Szefostwo bardzo fajne i miłe, ale niestety nieobecne w życiu codziennym firmy. W ostatnim czasie odeszło kilkoro naprawdę dobrych pracowników w tym osoby z działu graficznego, handlowego i marketingu. Ten ostatni miał głowę pełną pomysłów, w ogóle był osobą bardzo energiczną i pozytywną, a też postanowił odejść. Eticod głośno mówi o tym, że chce się rozwijać, ale tak naprawdę nie inwestuje w ludzi, w szkolenia, nie pozwala nikomu rozwinąć skrzydeł. Najlepiej jest zwyczajnie siedzieć cicho i zwyczajnie się nie wychylać. Patrząc na rozwój wydarzeń myślę, że w tym roku nastąpi wielkie przetasowanie.

byłypracownik132
@fiona241

Nic dodać, nic ująć (chociaż dodać może wiele, oczywiście negatywnych). Idealny opis tego co się tam dzieje :)

Obecny
@fiona241

A jednak nie każdy Damian jest inteligentny

Szarik
@Obecny

Dokładnie. I jeszcze zostawia po sobie niesmak i kompromitacje.

byłypracownik132

Witam, przepracowałam w tym zakładzie parę i mogę się podzielić opinią. Wstępnie warto wypowiedzieć się o braku jakiejkolwiek motywacji i premii (nie licząc tej za brak zwolnienia lekarskiego przez pół roku i zmian nocnych). Stanowiska kierownicze powierzane są osobom, które nie mają żadnej wiedzy o poligrafii. Zakład zaopatrza się w co raz to nowsze maszyny, ale pracownicy pozostają w szarym kącie, z roku na rok obiecywane są podwyżki, ale kończy się to wiadomo jak. Wprowadzanie bezsensownych standardów ze stoperami w rękach i wymaganie od każdego takiego samego rytmu pracy nie zważywszy na okoliczności i realia. Nie warto wychodzić przed szereg i nie warto pokazywać, że potrafi się coś więcej, ponieważ zostaniemy bardzo szybko wykorzystani i oczywiście nie ma co liczyć na rekompensatę w postaci premii itp... Czasami miałam wrażenie, że szefostwo nie do końca wie co się w tym zakładzie dzieje, albo wiedzą i nic z tym nie robią. Zastraszanie, (usunięte przez administratora) niejednokrotnie słyszalne wyzwiska, drwiny, są na porządku dziennym i mówię tutaj nawet o tych wyższych stanowiskach. Dziwne układy / znajomości, marnowanie setek metrów surowca i nie ponoszenie żadnej odpowiedzialności. Co do organizacji zakładu - jeden wielki chaos, pracownicy dostają co raz więcej obowiązków a wypłaty stoją w miejscu, zauważyłam, że niektórzy się już po prostu gubią i sami nie wiedzą od czego właściwie są. Podsumowując, zarobki marne, nie ma co się wychylać i pokazywać, że umie się coś więcej bo nie zostanie to w absolutnie żaden sposób docenione. Jeżeli ktoś jest nastawiony na rozwój osobisty to w tym miejscu może o tym zapomnieć. Mimo że jest to drukarnia, to codzienność jest tam czarno-biała i nic nie wskazuje na to, że się to zmieni. Nie polecam tego zakładu pracy i poświęcony czas uważam za zmarnowany.

Piątek

Witam Podzielę się opinią z kilku lat pracy w firmie Eticod. Jak to mówią, kiedyś to było.... i w przypadku tej firmy ma to zastosowanie. Wraz z tak zwanym rozwojem, ludzie zeszli na dalszy plan, a najważniejsze stały się wyniki, słupki i pieniądze. Zarządzanie powierzane osobom bez jakiegokolwiek doświadczenia w poligrafii, która jak wiadomo wypiekiem pączków nie jest. Nie da się wszystkiego zmierzyć czasowo i później wymagać, żeby każdy tak samo pracował. Wymyślanie coraz to nowszych technik druku bez dobrze wyszkolonej załogi. Jak już ktoś, coś załapie i zaczyna robić postępy to się takiego osobnika zaczyna gnębić, że za wolno, za mało, że mało komunikatywny itd. Niektóre rzeczy na całą firmę robią 3-4 osoby to zamiast o nie dbać to ciagle coraz więcej wymagań. Broń Boże, jak się pomylisz!!! Wtedy się stajesz niemalże sabotażystą. Jednak to tylko dotyczy nielicznych. Jedni mogą niszczyć materiału w kilometrach a inni się raz pomylą i od razu nazywani najgorszymi. Znam przypadek pracownika, który się pomylił z powodu źle wykonanej instrukcji i musiał zapłacić za pomyłkę sam, bo przecież nikt się z kardy kierowniczej nie przyzna do niedopilnowanie obowiązków swoich. Mobbing, doprowadzanie ludzi do załamań nerwowych czy depresji też Eticod ma w ofercie, ale nikt nic nie robi z tym, bo ludzie się boją. Wolą zmienić pracę i zapomnieć o tej firmie. Generalnie im mniej się wychylasz i mniej się starasz, mniej cię dojadą. Nie polecam tego pracodawcy.

@Piątek

Witam Idealny opis firmy, też mam dokładnie takie samo zdanie.

@Piątek

Potwierdzam:)

Zostaw merytoryczną opinię o Eticod Sp. Z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Eticod Sp. Z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Eticod Sp. Z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Eticod Sp. Z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 14, z czego 4 to opinie pozytywne, 9 to opinie negatywne, a 1 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Eticod Sp. Z o.o.
  • Józefa Grzegorzka 21