Opinie o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Wydawnictwa książek i e-booków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP w Warszawa

lolo

w pełni potwierdzam opinię tak jest a mam za soba nie jeden sezon w tej firmie -wreście ktoś ma odwagę dobitnie i trafnie opisać jak jest.

Aha i zdejmijcie tej firmie gwiazdki. Na jakiej zasadzie je przyznajecie?????

Paulina

@Kazik, czy mógłbyś rozwinąć swoją wypowiedź? Co Twoim zdaniem jest do poprawy jeśli chodzi o pracę w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP? Chętnie poznamy Twoje zdanie o warunkach zatrudnienia w tym miejscu. @anonymous, "gwiazdki" przyznawane są przez użytkowników forum, którzy mają w ten sposób możliwość ocenienia firmy bez konieczności zamieszczania komentarza.

Zdejmicie tej firmie gwiazdki....Nie powinna mieć ani jednej. Na jakiej zasadzie, są one w ogóle przyznawane??? Pokażcie mi firmę, która ma aż tyle negatywnych wpisów. Idę o zakład, że pod koniec roku ilość wpisów dojdzie do ok. 800. I jeszcze raz pytam na jakiej zasadzie są przyznawane gwiazdki???.

Kazik
@anonymous

@anonymous masz na punkcie WSiP jaką obsesję. Ja pracowałem we WSiP wiele rzeczy mogło by lepiej wyglądać ale jakiejś wielkiej krzywdy nie doznałem.

eeee
@Kazik

kiedy pracowałes ?

Przedstawiciel Handlowy

Krótka rozmowa, mało rzeczowa.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Paulina

@anonymous, Twój komentarz jest niezgodny z regulaminem: https://www.gowork.pl/regulamin Na forum Gowork.pl obowiązuje regulamin, który zabrania opisywania konkretnych osób. To dotyczy również używania inicjałów poszczególnych pracowników lub przełożonych. Dodając komentarz zaakceptowałeś regulamin, więc proszę dostosuj się do jego punktów.

On

Wszystko przez brak prawdziwych związków zawodowych

S

Widać nie istnieje lub są tam nieodpowiednie lub olewajace pracowników osoby

blokowanie @ - oznacza że jutro dostajesz wypowiedzenie i kończysz współpracę z wydawnictwem.

Paulina

@do wrzesnia Zapoznaj się z regulaminem serwisu, zanim umieścisz komentarz. Podawanie danych osobowych innych pracowników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych WSiP jest niedozwolone. Na jakiej konkretnie podstawie firma ta nie wypłaciła Ci premii, o której wspomniałeś? Prosiłabym Cię o konkrety. Sprawi to, że Twoja opinia będzie bardziej wiarygodna.

Cała prawda. Podpisuję się pod opisem w 100 %

Poza strukturami firmy
@.....

Witajcie. Wszystkie wpisy tutaj są niestety prawdziwe. Jak byłem KE to wyjeżdżalem z domu przed 8.00 bo (usunięte przez administratora)robił raporty codziennie z kopią do dyrektora. Wracałem po 17tej. Szybki obiad i odpisywanie na maile, tabelki, estymacje, wprowadzanie zamówień i CRM do północy. Potem do 1 w nocy znów odpisywanie na maile które przyszły w międzyczasie. Nie wspomnę że co chwila nowa przesyłka z marketingu która trzeba sprawdzić, przeliczyć i zapakować do samochodu. Nie polecam i raczej radzę traktować firmę przejściowo. Wrzesień już tuż tuż... A nie którzy nie doczekają nawet lipca :( Przetrwa tylko "stara" ekipa. Nowy nawet jak zrobi wynik to nie będzie potrzebny. Pomyśleć że kiedy Wsip miał cały rynek... A dziś ile procent rynku? 20%???

@Poza strukturami firmy

Wsip mógłby mieć 75% rynku a resztę zostawić konkurencji na otarcie łez ale zarządzający są za głupi do takich działań. Pozbyli się dobrych ludzi a Ci którzy jeszcze zostali to sami odejdą.

nz
@Poza strukturami firmy

w porywach do 17%

Ile tu niepochlebnych wpisów nt. firmy. Bardzo dużo. Coś jest na rzeczy. Tam gdzie dzieje się dobrze nie ma takiej aktywności na tym forum. (usunięte przez administratora)Nie chcę tutaj tłumaczyć co przez to rozumiem, po prostu ludzka przyzwoitość. (usunięte przez administratora)- ciekawe, czy jeszcze przedłuża wszelkie spotkania swoimi zakłamanymi nudnymi kazaniami, które nic nie wnoszą a przedłużają i tak nudne spotkania. Potem(usunięte przez administratora) dyplomatka, kiedyś powtarzała prawie słowo w słowo bzdety powiedziane przez (usunięte przez administratora). A potem jeszcze, niektorzy,obecnie kierownicy dalej to powtarzali. To powyżej to historia. Być moze sie powtarza. W centrali... siedzą dwie smutne panie na recepcji wpatrzone w ekrany komputerów. Jak wchodząc mówisz „dzień dobry”, to robią wrażenie zdziwionych i masz szczęście jeśli usłyszysz odpowiedż. To samo z „do widzenia”. Generalnie siedzisz na recepcji jako gość i czekasz aż Cię poproszą i trochę pracowników WSiPu przechodzi , ale żadnemu z nich nie przuszło nawet do głowy, żeby powiedzieć „dzień dobry”. A wydawało by się, że w wydawnictwie to kultura. Generalnie, zakłamane towarzystwo, przerost formy nad treścią. Niektórzy kierownicy, przekonani o swoim wielkim doświadczeniu menedżerskim to po prostu zwykłe (przepraszam za eufemizm) buractwo. (usunięte przez administratora)Najgorsza firma z którą miałam styczność, pod względem podejścia do własnych pracowników, pod względem podejścia do klientów, pod względem poziomu bezpośrednich przełożonych.... Nawet w konkurencji nie ma tyle wpisów, w związku z tym nawet samo to wskazuje, że coś jest nie tak. Gdyby ktoś pomyślał, że te wpisy nt. WSiPu, to czyste konfabulacje leniwych i niepracująch, zwolnionych itd., itp., pracowników. (usunięte przez administratora) Możliwe, że lekceważą. Firma należy do funduszu inwestycyjnego, a tam liczy się tylko bilans, a nie ludzie. Tylko i wyłącznie liczby. Ale oni również klientów nie szanują, a bez nich nie będzie dobrego bilansu.., Odradzam szczerze pracę w tej firmie. Aczkolwiek moje doświadczenie jest bardzo subiektywne. A może warto trochę popracować, żeby wiedzieć z jakimi ludźmi nie chcieć mieć w ogóle więcej do czynienia.

@anonymous

No sporo tych wpisów, Wiem z własnego doświadczenia że nie są one przesadzone a wręcz nie do końca nawet oddają to co tu się dzieje. (usunięte przez administratora) Szkoda że tak nie szanują swoich pracowników bo osobiście znam tu najlepszych z najlepszych handlowców którzy oddaj tej firmie życie i nikt tego nie docenia. Ale cóż jak się uważa, że ludzie do pracy zawsze się znajdą ... Tylko że klienci nie do końca lubią takie zmiany, czasem wybierają inne wydawnictwo tylko dlatego, że przedstawiciel od lat ten sam .....

m
@.....

Wystarczy zapytać losowo wybranych 20 szkół czy przedszkoli ilu przedstawicieli wsipu mieli przez ostatnie trzy lata....

@m

ja sama miałam zmieniany teren 3 razy w roku ....

...
@.....

Przy mnie kiedyś pewna Pani Dyrektor rozłożyła przede mną wizytówki konsultantów WSiP niczym talkie kart do pokera :D I tu dylemat moralny - czy powiedzieć jej prawdę czy przekaz "z góry" o tym że będę się opiekował szkoła i inne ble ble :D

Paulina

@Kazik Chciałabym Cię prosić, abyś nie podawał danych osobowych innych pracowników Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych WSiP. Ponadto, co dokładniej rozumiesz przez stwierdzenie, że "byle do września"? Ostatnia kwestia. Co Twoim zdaniem jest pozytywnego w pracy w Wydawnictwach Szkolnych i Pedagogicznych WSiP? Wiem, że proszę Cię o wiele informacji, jednak widzę, że posiadasz je z pierwszej ręki, więc będę serdecznie wdzięczna za odpowiedź.

Paulina

@Kazik Dziękuję za wyjaśnienie. Czy te sytuacje z "wymuszeniami dni wolnych" były gdzieś wyżej zgłaszane w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP? Jeżeli tak, to co właściwie otrzymaliście w odpowiedzi?

Paulina

@anonymous Zapoznaj się proszę z regulaminem zanim umieścisz wypowiedź. @ktoś W takim systemie, czyli jakim konkretnie? Określ proszę. @Empik Jak rozwiązała się sytuacja z wypłatami w firmie Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne? Czy dostaliście je? Co na to firma? Podaj proszę tę informację. Odpowiedzi na te wszystkie pytania są istotne na tym wątku.

@Paulina

A no w takim systemie że ilość obowiązków przekracza ludzkie możliwości. Ciągłe (usunięte przez administratora)pracowników, zmienianie zasad gry w trakcie gry. Wymyślanie tabelek od tabelek i zarzynanie ludzi po pracy, ciągłe obowiązki przez cały tydzień. Nie da sie pracować w takim systemie. Sama praca bardzo przyjemna ale to co dzieje sie dookoła przekracza ludzkie możliwości. Ilość kartek do podpięcia, windykacja, reklamacja, orke, to wszystko jest przy okazji bez dodatkowej opłaty dla pracownika ale takich rzeczy nie załatwia się przy okazji to są dodatkowe obowiązki, dodatkowe etaty. Za księgową, komornika i inne rzeczy to normalnie ludzie zarabiają, nikt tego nie robi za darmo. WSIP oczekuje tego od swoich pracowników.

A

Dzień dobry, jakieś opinie na temat działu marketingu? Warunki pracy, atmosfera, etc? Jak przełożeni?

@A

Na tym dziale sie nie znam, bo tam nie pracowałam, ale patrząc na to co dzieje się na samym dole wyciągam wnioski że "ryba psuje się od głowy" Dobrze się zastanów .....

Paulina

@Kazik Nasuwa mi się tak właściwie jedno pytanie. Co rozumiesz przez "dni biurowe"? I na jakiej konkretnie podstawie były one traktowane jako rzekome wymuszenie dnia wolnego w Wydawnictwach Szkolyche i Pedagogicznych WSiP? Będę wdzięczna za wyjaśnienie.

Kazik
@Paulina

Dni biurowe - czyli taki dzień w którym pracujesz w domu, nie jesteś w terenie. Zadania typu inwentaryzacja materiałów promocyjnych, drukowanie formularzy ( a było naprawdę co drukować a dystrybucja zawsze "kulała". Pracy biurowej była masa. Formularze które trzeba było skanować były bardzo skomplikowane. W szkołach były takie dni w których byliśmy widziani wręcz jak natrętne muchy od których trzeba było się oganiać (chodzi mi o dni typu pierwszy dzień wiosny czy rozpoczęcie roku szkolnego). A z tym wymuszeniem to było tak - dzwonił kierownik i pytał co zrobiłeś tego dnia na końcu stwierdzał że nie zrobiłeś nic i oczywiście on w raporcie do zarządu napisze że tak właściwie to sobie zrobiłeś dzień wolny i chyba ci wstawi urlop - czyli tak jak byś wymusił wolny dzień

m

@anonymous Paulina to moderator forum, nikt z WSiP.

Podpowiedzcie jakie wyposażenie dostaje w firmie przedstawiciel handlowy?

HM...
@Zainteresowany

hmmm..... SAMOCHÓD OPEL LAPTOP TELEFON

ktoś

Ile można jeszcze pracować w takim systemie ??? Jak myślicie moi drodzy ??? Bo ja już jestem jak wyciśnięta cytryna !!!

Jeżeli tak się czujesz, to czas nadszedł na to, żeby w taki czy inny sposób dać sobie na luz... Nie rozumiem dlaczego oni tak zarządzają ludźmi. Pewnie nie ty jedna tak się czujesz. Tylko, że Ty o tym piszesz. Ciekawe czy (usunięte przez administratora) wie co się dzieje na samym „dole” z ludźmi. I czy w ogóle to jest dla niego powód do zastanowienia. A przecież wszyscy żyją m.in z pracy Konsultantów. I dzięki pracy Konsultantów (usunięte przez administratora) reszta otrzymują pensję. Szkoda, że są tak krótkowzroczni (usunięte przez administratora)

X x x
@ktoś

Niestety nie jesteś sama wyciśnięta, chyba każdy tak się czuje i nie wie za co się zabrać

Xyz
@X x x

Jak przedstawiciel nie wie za co się zabrać to może warto by spytał przełożonego (bo Nowej Ery nie wypada) zamiast żalić się na portalach

Paulina

@anonymous, dlaczego tak uważasz? Uzasadnij swój wpis oraz napisz co dokładnie się stało, że tak myślisz. @Olek, czemu tak myślisz? Co ma wpływ na Twoje zdanie? Masz jakieś doświadczenia, jeśli chodzi o pracę w Wydawnictwie Szkolnym i Pedagogicznym WSiP? @były konsultancik, co takiego dokładnie masz na myśli pisząc o pracy we WSIP? Wytłumacz bardziej szczegółowo. Czy faktycznie nie ma żadnych plusów pracy w firmie? Zatem może macie rady, co pracodawca może zmienić, by było lepiej? Wszystkie merytoryczne wpisy, które są szczegółowo opisane oraz uzasadnione przykładami są bardzo przydatne i służą pomocą dla zainteresowanych pracą.

konsultancik
@Paulina

Paulina, czytaj ze zrozumieniem. Jak można bardziej uzasadnić wpis, który mówi o tym, że konsultanci nie wyrabiają sie na swoich rejonach (tzn wyrabiają wyjeżdżając o przed 6 i wracając po 18) plus długie godziny przy CRM. Zadaj sobie pytanie - Czy tak piszą ludzie zadowoleni z pracy? Jeżeli szukasz plusów w tej pracy to przeglądnij wszystkie wpisy i poszukaj. Za rady co zmienić w firmie ludzie biorą niezłą kasę. Być może firma płaci nie tym ludziom co trzeba.

Olek

Ciężka atmosfera w firmie jak widać po waszych wpisach. Firma dobra to pracownicy pod znakiem zapytania.

Empik

DLACZEGO NIE MA JESZCZE WYPŁAT?! "Wypłaty wynagrodzenia dokonuje się conajmniej raz w miesiącu, w stałym i ustalonym z góry terminie. Wynagrodzenie płatne raz w miesiącu – wypłaca się z dołu, niezwłocznie po ustaleniu jego wysokości, lecz nie później niż w ciągu pierwszych 10 dni następnego miesiąca kalendarzowego. W przypadku przelewów bankowych za dzień przekazania wynagrodzenia liczy się dzień, w którym pracownik otrzymał kwotę na konto. Jeżeli wypłata wynagrodzenia przypada na dzień wolny od pracy, wówczas wynagrodzenie wypłaca się w dniu poprzedzającym dzień wolny"

@Empik

Bo Wsip, to jedna z najgorszych firm.

Zostaw merytoryczną opinię o Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP - Warszawa

• Jak się pracuje w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Zobacz opinie na temat firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 44.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 5 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP?

Kandydaci do pracy w Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP
2.1/5 Na podstawie 455 ocen.

Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne WSiP