Opinie o Organika SA w Łódź

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Organika SA. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Organika SA o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Organika SA w Łódź

Realista

Ale po co????? Chcesz usłyszeć następne kłamstwa owinięte obłudą, a może w końcu gorzką prawdę, że żadnych wypłat dla pracowników nie będzie.

NA prawde jest tak źle?
@Realista

Dzisiaj znalazłam taki artykuł na temat organiki-car czy na prawde jest az tak źle? ponad 75 milionów długów? Organika jest najbardziej zadłużoną firmą w Polsce w lipcu 2023 r??? Jeżeli to prawda to jak niby uda się firmę uratować? 10 najbardziej zadłużonych firm, które złożyły wniosek o ogłoszenie upadłości w lipcu 2023 r. Firma (nazwa) Suma zobowiązań (mln zł) Województwo Czas istnienia 1 "Organika-Car" SA 75,8 łódzkie 28

Realista
@NA prawde jest tak źle?

Właśnie taka jest prawda, wszyscy o tym wiemy. Dlatego też nie ma co się dalej łudzić, zostaliśmy na przysłowiowym lodzie.

Antykłamca

Chyba nie jestes wewnątrz firmy i tak psioczysz tylko. następne miesiące będą przełomowe i każdy kto został w organice to wie. Wszysykie działania które teraz robimy są w celu finalizacji dokapitalizowania przez zagraniczną firme z branży... lidera branży. Pracownicy zostaną, a pensje będą wypłacone z nawiązką

Byly

@swoja Czy reszta załogi jest gorsza. Dla wytrwałych śmiech na sali. Dlatego ta firma tak marnie skończyła.

Swoja

Nie prawda, jeśli firma zostanie sprzedana, to kaska popłynie w pierwszej kolejności dla pracowników najbardziej wytrwałych.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Organika SA kandydat na stanowisko Specjalista ds. IT ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
logo firmy Asystent Projektanta Konstrukcji
Siemianowice Śląskie
MERAENG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
Leszno
Lol

Drodzy państwo mam poważne pytanie Czy w bieżącym roku będzie wypłacone świadczenie z ZFŚS tzn wczasy pod gruszą? Aktualnie planuje wczasy w Grotnikach i chciałabym wiedzieć czy mogę liczyć na dofinansowanie? Dziękuję za uwagę

Szymek
@Lol

I co? Wiesz już coś? Mnie też interesuje czy dają jakieś benefity a szczególnie te na wakacje. W zeszłym roku było dofinansowanie? Jak tak to ile dawali na głowę?

Nikt

Prezes przy każdym spotkaniu z pracownikami liczy na akceptację i aplauz odbiorców. W te bajeczki o lepszym jutro i że ogólnie jest wszystko okej sam niedowierza. Nie ma prądu, nie ma kolejnych wypłat już 4, nie ma nic.

były
@Nikt

a co ma mówić? probuje firme ratowac to potrzebuje ekipe. wszyscy odeszli i wymyslane sa zadania na sile. szkoda ze tak pozno ruszyl temat bo moze i cos by z tego bylo do odratowania

@Beata

Są jakieś szanse na wypłaty dla pracowników, czy tylko Pan prezes obiecuje złote góry

Psss prezes idzie

Osoby pracujące w firmie dalej pracują i dalej narzekają na sytuację związaną z brakiem wynagrodzeń. Ludzie jeżeli wam ta sytuacja pasuję to proszę pracować dalej za darmo i cisza na sali, pretensje tylko do siebie możecie mieć że dalej tam jesteście. Dobrze wiecie że osoby które nie mają takiego przywiązania już dawno odeszły i rozpoczeli pracę u nowych wypłacanych pracodawców. Ps..... Włączcie myślenie nie narzekanie.....

Luck@

Wszystko zgodnie z planem brak prądu jeszcze kilka osób które same się zwolnią i elegancko. Kasa na koncie i dotacji nie zwracamy. Resztę się sprzeda i finał. Tak się kręxi lody. Developerka się opłaca

emeryt

Narzekacie na brak kilku wypłat a nadal produkcja produkuje z bazowiczami nie czekajcie jak elektrownia zgasi światło tylko sami zgaście albo rzucić papier.Trzeba być naprawde mocnym psychicznie słuchac prezesa na kolejnych bajeczkach.

XYZ

Dla czego? Przecież wszystkie zaległe wynagrodzenia zostały spłacone... ;)

....

@były pracownik. Prezes ludzi wprowadził w zadłużenie nie płacąc na czas, a ty prosisz o cierpliwość. Lepiej nie komentuj tej sprawy oni mają, a my nie.

Kropek

Zawsze możesz zmienić pracę na płatną, a nie uprawiać Wolontariat, jedno jest pewne jak była sprzątaczka upominała się o pieniądze to prezes chciał nie chciał ale po czasie robił przelew ,a teraz chodzicie do tej pracy słuchacie jego Bajek od piątku do piątku i żyjecie złudzeniami

Lucky

Co to znaczy zaplanowane? Dlaczego ratowałaby go upadłość w sierpniu? Ta firma to cały jego majątek. FAMED to też już trup. Zastawił się na wszystko i nie ma skąd dołożyć - każdy to wie. Nie wydaje mi się, żeby cokolwiek mu to dało. Może @Pracodawca nam odpowie na to pytanie? ;-) Jak tak dalej pójdzie to upadnie nie tylko firma ale i jej właściciel. Wielki Sfindel

Biedak
@Lucky

Już dawno upadł bo zapszepaścił i roztrwonił wszystko i wszędzie gdzie tylko mógł. Najwyższą cenę za to partyzanckie kierowanie firmą ponoszą pracownicy.

Biedak

A ty co, adwokat jego????

Byly

Co racja to racja.Szymslak chciał położyć to położył.Nikt poza nim nie jest winny sytuacji . Położyć firme w tej branży przy tylu dotacjach refundacjach z tak mala zaloga .Sorry mało było pracujących za to zarabiających od cholery.Niezliczona liczba zbędnych stanowisk.Pokazna grupa emerytów ciągnących niemałą kase za fikcyjna prace itp.i itd.Nie myślałem ze kiedyś to powiem Żelu wróć weź Misiaka i kumpla z Poddębic . Niestety odejście waszej trojki bylo początkiem końca Organiki.

S. Sylwester

Szanowni Państwo, chciałbym zaznaczyć, że nie jesteśmy "na ty". Sytuacja w firmie jest stabilna i będziemy walczyć o wyprowadzenie spółki z długów. W nadchodzącym tygodniu zostaną opłacone wszystkie zaległe faktury oraz pensję.

@S. Sylwester

Najpierw, że jutro pensje teraz, że w tym tygodniu cały Prezes opowiada bajki w które tylko on wierzy. A kasy na koncie nadal brak.

...

Pieniądze pojawią się na koncie do końca tygodnia. Dopełniamy kwestie związane z finansowaniem. Proszę zachować cierpliwość. Procedura pozyskiwania środków z kraju innego niż Polska jest skomplikowana i wymaga analizy prawników, stąd małe opóźnienie.

Boro

S.S. sam zadłużony jest już po uszy. Nie kontrolował tego co się dzieje. Zreszta dalej nie wie co sie dzieje, sodoma i gomora, ni ema jak pensji wyplacić ale sa auta firmowe i karta paliwowa. Pracownicy sami swoje firemki zakładali (mądrzejsi na słupów) i sprzedawali rzeczy do organiki po zawyżonych cenach. Inni nie kombinowali a po prostu kradli co popadło. Wszyscy o tym wiedzieli tylko nie pan prezes. Z kieszeni tych głąbów może uda się wypłacić pensje. Jak sie ich za defraudacje i kradzieże posądzi bo prokuratura do firmy wejdzie na 100 procent

Nikt

Będzie i kolejny, a po ten następny i następny piątek bez wynagrodzenia. Co się dziwić, brak kasy = brak surowców = brak sprzedaży = brak wynagrodzenia i na odwrót... Pozdr. dla kumatych.

Kumaty

Mam pytanie do wszystkich co tak narzekają. Gdzie znajdziecie drugą taką firmę z przyjazną atmosferą i w miarę w porządku szefami? Przemyślcie, co wy możecie zrobić, żeby uratować nasz zakład

W firmie niedługo zostanie na pensji tylko rodzina SS. Tylko dla nich na pensję znajdują. Mam nadzieję, że dobiorą się do ich prywatnego majątku za dojenie z organiki w momencie gdy pensji nie mam 2 miesiąc z rzędu!,

jjj
@Anna

nie wiem na co wy w tej firmie siedzicie.. nie placom dwa miesiace a te lby dalej tam siedza i licza ze nagle cos sie zmieni nie ma sprzedazy nie ma surowcow nie ma niczego i tu juz nic nie pomoze latanie po bankach z podkulonym ogonem w biurze jak ktos pracuje to juz szuka pracy w innych firmach a na produkcji barany stoja i sie patrza

Optymiści
@jjj

Spokojnie, będzie dobrze a nawet bardzo dobrze. Niedługo przyjdzie czas na podwyżki i może wrócą premie. Jesteśmy pełni optymizmu i nadziei na lepsze jutro. Trzeba włączyć pozytywne myślenie i trochę wiary w świetlaną przyszłość naszej kochanej Organiki. Na pewno Prezes nie pozwoli rozłożyć firmy na łopatki i wyciągnie ją z dołka. Barany z produkcji.

Ch.
@Optymiści

Co cwansi już (usunięte przez administratora) fanty. Pensji się nie doprosicie. Teraz problemem już nie jest brak surowców, a brak zleceń. Stawiam wszystko, że w ciągu max. 2-3 miesięcy organika będzie w upadłości. Na zimę nawet nie ma co liczyć, bo towar będzie tylko na przedplaty, a kasy w skarbcu brak. Pozostaje huczne odliczanie do końca..

Firma sięgnęła już (usunięte przez administratora). Pensji nie płaci już za 2 miesiące , nie reguluje nawet wezwań z PIP bo ci co odchodzili tak walczą o swoje pieniądze. Nikt nie chce już firmy kredytować i nie ma już co zastawić. W firmie już prawie nikt nie pozostał kto tylko coś znajdzie od razu ucieka z tego tonącego statku.

Nikt

Ludzie odchodzą lawinowo z pracy z art. 55 § 11 KP. Pracownik może rozwiązać umowę o pracę bez wypowiedzenia gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. W naszym wypadku brak terminowej wypłaty wynagrodzenia.

@Nikt

Jak dużo osób zrezygnowało z pracy? Myślisz że nic się nie poprawi? Nie ma szans na wypłaty wynagrodzenia? Co w ogóle mówi szef na ten temat?

@…

Łatwiej będzie policzyć tych co zostali, bo tych co odeszli trudno zliczyć. Co ma się poprawić, brak szans na wypłaty, brak szans na cokolwiek a nawet na odrobinę pozytywu.Totalna klapa.

@Nikt

Potwierdzam art 55&11dziala bez zarzutu.Piszesz skladasz (usunięte przez administratora).Magister Małgorzata nadaje numerek.Wychodzisz i świadectwo dostajesz pocztą.Po kilkunastu latach pracy obsłuży cie sprzataczka bo szczury z zarządu nie maja odwagi spojrzeć Ci e twarz.Tak kończy firma z ponad 120letnia historią.

@Byly

Czy jest informacja kiedy wypłacą zaległe?

nik
@@Byly

Prezes kasy nie ma zeby wyplacic pracownikom pensje, ale ma kase zeby na wakacje skoczyc...

Czy otrzymaliście już wypłatę za marzec???

Pracownik 1

Ależ skąd i z tego co słychać nieszybko dostaniemy wypłatę, która powinna być najpóźniej do 08.04.2023 (ponieważ 10 wypadł w Święta Wielkanocne). To już nie są żarty, obsuwa wynosi 10 dni. Można zrozumieć poślizg 1-2 dniowy, ale to co się teraz dzieje i jeszcze bez żadnej deklaracji o dacie przelewów wynagrodzenia za miesiąc marzec. WIELKI SZOK dla pracowników!

Jachimek

Takiej bidy to od lat nie było. Trzeba sie prosic o cala pensje a jej dalej nie ma!!

Kryśka
@Pracownik 1

Tak jak wcześniej pisałam, ale niestety usunęli: " Pieniędzy po prostu nie ma i nie będzie" Po raz kolejny zostaliśmy wystawieni do wiatru, czyli nazwijmy to po imieniu (usunięte przez administratora) Prezes deklarował ostateczny termin zaległej wypłaty na środę 07.06. No i co, tak jak zwykle tylko puste obietnice bez pokrycia, niemające jakichkolwiek szans na realizację. Na dzień dzisiejszy mamy 2 wypłaty w plecy, czyli za miesiąc kwiecień i maj. (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o Organika SA - Łódź

• Jak się pracuje w Organika SA?

Zobacz opinie na temat firmy Organika SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 61.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Organika SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 7 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 37 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Organika SA