Adres: Ciasna 21A, 93-531 Łódź

2 79 178 5 1

Opinie o Organika SA

Filtruj opinie po kryteriach:

sting

każdy tylko gada jak jest nie dobrze to trzeba się zwolnić a nie obgadywać ludzi z pracy jesteście tacy mądrzy

@sting

co zrobisz jak będziesz musiał zastąpić tych z produkcji jak się pozwalniają? staniesz przy maszynach czy do zasiłku dla bezrobotnych.

Salomon
Nazwa działu: Produkcja

Dopóki będzie tak jak jest Ci panowie co siedzą przy biurkach zamienią je na stanowiska przy taśmach produkcyjnych Stylista taki jest że jak nie będzie ludzi do pracy będzie kazał im robić. Niestety Ukraincami i tymi akrobatami co nieraz się trafiają nas wszystkich nie zastąpią. A nadejdzie taki czas szykujcie się panowie z biura bo idzie fala. :)

qaz

jeśli tak dalej będzie to jedyny pracujące w biurze Karolek wyląduje przy biurku na hali głównej. Już teraz ilość ludzi zbędnych w tamtym pomieszczeniu przekracza ilość dostępnych biurek a właśnie zameldował się jeszcze jeden. Ilość zakupionych stojaków i tabliczek do karteczek 5S sugeruje raczej dalsze utrudnienia niż ułatwienia produkcji. Obecna ciasnota i strach przed przesunięciem tabliczki o 5 cm. spowoduje całkowity paraliż produkcji.

@qaz

Widzę że dobrze orientujesz się w wewnętrznych sprawach w firmie, może więc podpowiesz mi czy Organika SA to dobre miejsce do pracy? Jestem ciekaw opinii obecnych pracowników, jaka panuje tam atmosfera, na jakie zarobki można liczyć? Napisz proszę coś więcej jeśli posiadasz takie informacje, będę wdzięczny.

@Bronisław

Atmosfera jest ciężka z powodu intrygantki ktora kazdego obgada i na kazdego donosi.Lubi sie wywyzszac i jak ktos jej nie pasuje to proboje go eliminowac. Potrafi zatruć atmosferę i zepsuć stosunki nawet w najlepszym zespole. Plotkuje, napuszcza na siebie ludzi, jątrzy. Bywa bardzo skuteczna.

@Bronisław

niestety kolega ma rację atmosfera trochę przyciężka, obecnie brak rąk do szarej pracy nadmiar pracowników przy biurkach nie wróży nic dobrego. na produkcji trochę przestojów ogólnie słabo - ale to urlopy zobaczymy co po nich.

@Bronisław

to nie orientacja to obawa o dalszą przyszłość firmy. Przy takim zarządzie czarno to widzę.

@qaz

Nie ma możliwości jakiegoś porozumienia z przełożonymi i poprawy atmosfery? Kolega wspomina o przestojach. Czy tylko produkcja w tym czasie ma wolne, czy także osoby w biurze? To istotne informacje i chciałbym się dowiedzieć więcej szczegółów. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Janek

zakład jak zakład. obecnie trwają dość intensywnie sesje filmowe mające przedstawiać intensywną pracę maszyn oraz różnych instalacji już dawno wyłączonych z produkcji-wiadomo filmowa reklama to podstawa handlu.

Tak5Nie2
@Janek

jak można być dobrym operatorem jeżeli nie potrafi się nawet włączyć poprawnie obsługiwanej maszyny? Niektórzy brygadziście nie potrafią przeprowadzać podstawowych regulacji maszyny ale biorą odpowiednie za to pieniądze-do refleksji.

Przem

qaz.. ogólnie to w każdej firmie jest tak samo Zmiany są potrzebne tylko pytanie czy trzeba do tego podchodzić tak ostro? Irokez i Kris zabierają premie za porządki. Czepiają się o każdy papierek ma podłodze. Ale moze to dziwne to troche sie zmienia CZY NA DOBRE ZOBACZYMY

@Przem

Wprowadzanie porządków to jedno a sabotowanie produkcji to drugie. Wysokość premii uzależniona jest nie od wyników produkcji a od stopnia zażyłości z Krzysiem. To kładzie się cieniem na ich pracy. Czują się bezkarni i robią co chcą bo dyrektor na to pozwala. Każda praca powinna opierać się na zdrowym rozsądku. W PRZYPADKU TYCH PANÓW ZDROWY ROZSĄDEK TO ŚLEPE PODDAŃSTWO WOBEC KRZYSIA I ŚLEPE WYKONYWANIE JEGO POLECEŃ PO PORANNYCH "NASIADÓWKACH" W ICH "GABINECIE"- na ten czas Karol opuszcza to pomieszczenie-dla świętego spokoju.

qaz

Trochę dziwny zakład. Na jednego pracownika dozoru(zarządcy) dwóch robotników na produkcji. Kto i na kogo ma tam zarobić ? przy stracie dużego kontrahenta trzeba będzie ciąć koszty tylko z kogo, a to już nie długo. Tylko kogo? ludzi od maszyn czy od tabliczek ? Panie Prezesie niech pan zrobi porządek z Krzysiem albo straci wszystko na co pan pracował i do czego dążył. I to bardzo szybko i dotkliwie. A szkoda.

Janek

niezbyt wiele osób zdaje sobie sprawę że wkrótce odejdzie wielki kontrahent i kupiec.-BIEDRONKA. wszelkie instalacje techniczne były budowane pod produkcję chemii gospodarczej.Ciekawe co dalej. Obecnie nie bardzo wiadomo. Nawet najbliżsi współpracownicy pana Prezesa za bardzo nie wiedzą co dalej. Oby tak dalej a całość szybko i bezboleśnie upadnie.

Tak5Nie
Janek

najnowsza kadra zarządzająca produkcją w zakładzie w myśl filozofii 5S paraliżuje prace na produkcji. Porządki i tyko porządki są najważniejsze. Nie jest ważne że na czas nie napływają półprodukty do produkcji. Najważniejsze są karteczki czerwone 5S i poukładane pudełeczka według wielkości i zawartości. Kto posprząta czerwone karteczki rozklejane na różnych miejscach od ścian aż do maszyn? kto wreszcie zrobi porządki z dwoma "niezastąpionymi" kolegami Żelka ? kto zatrzyma to szaleństwo zanim upadnie? Panie Prezesie wkrótce Biedronka odejdzie i kto będzie robił na tych "specjalistów"-PAN? .....do refleksji.

Królewna

Dlaczego nikt nie lubi Pana (usunięte przez administratora)?Czy dlatego, że jest dwulicowy?Czy dlatego, że w towarzyskich rozmowach najezdza na dyrekcje a potem wlazi jej w (usunięte przez administratora)

Tak13Nie2

dokladnie tak jest

TakNie2
@Królewna

Tak robi większość pracowników ...

@Królewna

Nie on jeden jest dwudniowy ty królewna też taka jesteś wkazisz wtorek każdemu żeby wyciągnąć jak najwiecej

@Królewna

dajcie spokój człowiekowi każdy musi gdzieś pracować. jego podejście do pracy i pracowników każdy zna i codziennie to widzi. Całość brygadzistów to typowi karbowi z czasów średniowiecznych tylko brak im pejczy skórzanych u boku.

Tak1Nie2
Zdegustowany
@qaz

Masz rację qaz i jeszcze dołączyło do nich dwóch komendantow wprowadzających niewolnicy system pracy

Krokodyl Gienio

Kolejna tablica wstydu...wstydu dla pomyslodawców .Zatrudnieni kolejne zbedne osoby .Tu panowie zarzadzający trzeba zatrudnic ludzi do pracy zaplacic godziwe pieniadze a nie wprowadzac kolejne opresyjne elementy ktore w konsekwencji spowoduja odplyw pracownikow.A do wyjazdu Ukraińców z Polski zostaly tylko miesiace ...I kto bedzie zasuwal na produkcji?Baranek,Buldog czy dyrektor?

Tak13Nie1
@Krokodyl Gienio

Zatrudnią z łapanki dadzą pare groszy więcej niż staremu pracownikowi ,omamią świetlaną przyszłością firmy i jakiś czas jeszcze to pociągną

Tak1Nie1
Nostradamus

Przedziwny zakład w którym ilość kierowników, koordynatorów i innych osób biorących kasę nie wiadomo za co dorównuje ilości pracowników fizycznych. To się musi zawalic... Chyba,że ktoś mądry w porę się opamięta i zwolni nierobów a zatrudni ludzi do maszyn.

Tak6Nie2
@Nostradamus

Przecież do tego dązą aby się zawaliło

RTS

Ale jaja. Jak zmiany mają tak wyglądać żeby (usunięte przez administratora) pracowników, stworzyć podstawy żeby zabrać premie itp to czas uciekać . Zresztą to jeden z gorszych pracodawców w Łodzi. Narobisz się ale nie zarobisz. Ku chwale ( czyt.kasie) prezesa i dyrektora.

Tak6Nie1
qaz

Sesje fotograficzne mające przedstawić historyczne porządki na halach produkcyjnych, magazynach i w obejściu mają utrwalić przekonanie że fotografowie są niezbędni dla utrzymania "wysokich" standardów w firmie(tablice, naklejki). Sprawą oddzielną są stany ilości pracowników. Tego sesje nie dotyczą.Mając na uwadze słowa pana Prezesa o wysokich jak na Łódź Zarobkach pracowników nie odnosiły się one do taniej siły roboczej na produkcji. IM SZYBCIEJ OPRZYTOMNIEJE TYM LEPIEJ - BO WKRÓTCE MOGĄ SIĘ SKOŃCZYĆ PIENIĄDZE ZE SPRZEDAŻY ODDZIAŁU "CIASNA" , "DOTACJI NA INNOWACJE(?)" A POZOSTANIE PROZA ŻYCIA - DWÓCH KIEROWNIKÓW NA JEDNEGO PRACOWNIKA, nie spłacone długi za prąd,gaz, faktury za wykonane prace budowlane. Z WTEDY WIZYTA I LUSTRACJA PAŃSKIEGO OKA NA TERENIE NIC NIE WSKÓRA -to tyle w temacie.

Dokurobei

Gdyby jakimś cudem dopadła mnie niekończąca się biegunka, zapewne na miejsce tego ekscytującego przeżycia wybrałbym biuro…

Copperfield

Najlepiej zmienic adres tej placówki na Alternatywy 4 :)))

Tak6Nie1
@Copperfield

Dokładnie. Kabaret już mamy -zapewniają go dwaj nowi uzdrowiciele tj.(usunięte przez administratora)Twins a teraz będzie chór!

Tak5Nie1

Nowo zatrudniona podejrzana parka chce zrobić jakąś rewolucję... Prezesowi widać nie szkoda pieniazków żeby płacić prawie 10 tys brutto/ miesiąc na obu kolesiów dyrektora, ludzi o marnych kompetencjach których największym osiągnięciem pozostanie wielka tablica z czerwonymi literami. Panie Krzysztofie nie tedy droga. To będzie najdroższa tablica w historii przemysłu. chemiczego.Taki symbol.Jak slomiany miś z filmu o tym samym tytule Stanisława Barei.

Qaz

Najważniejszy jest porządek. W jego imieniu usuwa się opakowania pełnosprawne ktoś zapomniał schować do magazynu a te są obecnie porządnie brudne. Zlewki produktów ekologicznie utylizowane są poprzez ich wylewanie za płot. Ostatecznie niech sąsiad się martwi . Najważniejsze są porzątki

FEAR

Zakład specjalny i to bardzo, maszyny w 90% pamiętają głęboki PRL, a 10% jest jako tako nowe ale najczęściej coś w nich nie działa, części zamienne do maszyn? Owszem sa, tylko nie pasują no taki szczegół ale są i to najważniejsze. Brakuje śrubek nakrętek podkładek? Żaden problem idzie się i wykręca z innej maszyny, ważne żeby było. A to że zamiast stali kwasoodpornej wkłada się elementy zwykle stalowe to już mniejsza z tym. Narzędzia? Paanie w ziemi po niemcach są lepsze. Prewencja w utrzymaniu maszyn? A naco to komu? Jedzie? To jedzie niema co drążyć tematu. W połowie miesiąca trzeba kupić jakiś czujnik za 40zl, spokojnie i tak nie będzie pieniędzy czyli można czekać do kolejnego miesiąca. Porządek w papierach? Przeżytek jak to mówił ktoś kiedyś"tylko geniusz panuje nad chaosem" no chyba że jest się w organice tam nikt nad niczym nie panuje. Szkolenia dla kadr zarządzającej lub dla pracowników szkoda czasu i pieniędzy, w końcu dyrektor musi zatankować auto i pojechać do Dubaju na 2 tyg all in. W skrócie (usunięte przez administratora) kiła i mogiła ten zakład.

Tak9Nie1
@FEAR

ostatecznie nie jest tak źle. Że brakuje części albo coś zastępuje się gumą do żucia lub szarą taśmą nie świadczy źle o zakładzie a o zaradności pracowników. Skoro się kręci niech się kręci .Kłopot będzie jak się "ukręci"-wtedy będzie czas na decyzje co dalej. Przy takim podejściu kadry zarządzającej całość upadnie nim zakończy się cała przebudowa. Resztki tego co działa będzie można zamieść na szufelkę i wywieść na złomowisko lub do innego zakładu jako "nowe"(kiedyś).

@FEAR

Szkolenia to ważny aspekt zatrudnienia i podejście, że szkoda na nie czasu nie jest zbyt dobre. Ambitni pracownicy chcą się kształcić i podnosić swoje kompetencje, więc wszelkie kursy są wartością dodaną. Nie napisałeś nic o wynagrodzeniu. Jest według Ciebie na dobrym poziomie, a dodatki mogą je podwyższyć?

@Bronisław

szkolenie pracowników produkcyjnych odbywa się codziennie. Poziom niekompetencji tzw. zarządzających wymusza na pracownikach fizycznych ciągłe szkolenie z zakresu podlizywania się aktualnemu przełożonemu na zmianie.

Tak5Nie
Nick

Ludzie co za bajzel . Kto tym zarządza . Nikt nad tym nie panuje . A już na pewno nie kadra zarządzająca . Biorą ciężką kasę a pojęcia nie mają i wcale im się nie chce pracować . Dyrektorzy mają prywatne firmy i ciepłą posadkę szanują udając i markując pracę. Dziwne tylko że Zarząd na to pozwala - widocznie ślepy albo nieudolny. Byłem , zwiałem , kompletna ruina....

Tak11Nie2
1910

Nie polecam tego zakładu. (usunięte przez administratora) taki ze szkoda gadac.

Tak10Nie2
zniesmaczony

coraz wieksza awaryjnosc maszyn jeszcze troche a zaklad bedzie manufaktura z przed stuleci. Nowo przyjeci oczywiscie po znajomosci na okresie probnym dostaja wieksza stawke niz pracownicy pracujacy po 15 lat.W taki sposob "stary "pracownik z wieloletnim doswiadczeniem staje sie pomocnikiem tzw lidera maszyny z 2 miesiecznym stazem ale znajomosciami u" gory".Taki "lider"nie stosuje sie do zasad panujacych na hali produkcyjnej -ciagle pisze sms pomimo zakazu uzywania tel komorkowych a wspolpracownikow pracujacych z nim na lilni uwaza za popychadla.

Tak5Nie2
Nazwa działu: Produkcja

Dość dziwny zakład. Rozbudowywany dział przygotowania wyrobów składa się z wielu elementów nowych i "archaicznych". Już dzisiaj praca tam przysparza wielu problemów. Przy zakończeniu budowy obsługa całości może być niemożliwa ze względu na brak podstawowego szkolenia w obsłudze tak złożonego układu. Produkcja złożona jest w dwóch działach. Hala archaicznych maszyn napełniająca płyny techniczne oraz hala nowa z nowymi maszynami do płynów czystych. Dawna klasyfikacja zakładu jak zakład pracy chronionej wymusił zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Obecnie pracownicy "pełnosprawni " już dawno UCIEKLI z firmy. Pozostali dawni "niepełnosprawni" . Podstawą pracowników to niepełnosprawni i Ukraińcy wspomagani pracownikami z agencji. Zarząd jest zdania że odbiór nadgodzin przez pracownika należy ograniczyć do minimum i tylko wtedy gdy zakład na to pozwoli. Tylko co się stanie gdy nie będzie komu odbierać nadgodzin ? Wprawdzie niewolnictwo skończyło już dawno się skończyło ale mentalność zarządu widocznie jeszcze nie. Nie bardzo widzę pana dyrektora obsługującego nalewarke ART-BLUE a pana Arka pakującego w kartony i układającego na paletę. to tyle w tym temacie.

Tak12Nie3
@qaz

Zaklad faktycznie jest dziwny,zle zarzadzany .Ukraincy i inni pracownicy agencyjni maja gdzies jakosc produkcji i wydajnosc dla nich liczy sie tylko ilosc godzin spedzonych w pracy i zeby im dac wieksza stawke godzinowa.Pracownikow Organiki sie nie szanuje maja nizsze stawki niz agencyjni.Pracownik musi tlumaczyc sie z nizszej wydajnosci odpowiada za jakosc i jeszcze nie moze winic za to agencyjnych ktorzy przychodza do pracy kiedy chca i jak chca,wpatrzeni w telefony i po 4 godz sa bardzo zmeczeni.Od niedawna pojawili sie rowniez pracownicy z Indii na 3 tylko jeden podchodzi do pracy powaznie zwraca uwage na etykiety ,drukarke i sposob ulozenia kartonow na palecie.W zakladzie nie istnieje weryfikacja pracownikow agencyjnych co do przydatnosci do pracy na produkcji zawsze sie slyszy ze nie ma ludzi do pracy.brak ludzi brak narzedzi do sprzatania po zakonczeniu zmiany czesto nawet brakuje opakowan potrzebnych do produkcji.Przyjmuje sie za to znajomych zarzadu ktorzy sie nie sprawdzaja na stanowiskach jakie im powiezono az dziwne ze ten zaklad jeszcze funkcjonuje.

Tak7Nie2
@zniesmaczony

pojawiają się nie wiadomo skąd z marnymi raczej kwalifikacjami pracownicy którzy robią więcej zamieszania wokół swojej osoby niż coś pożytecznego dla zakładu. W tym tempie całość upadnie szybciej niż później. Kompetencje "krzykaczy" wyjątkowo WYSOKIE pozwalają na wyciągnięcie takich wniosków. osobiście ludziom na odpowiednim poziomie ODRADZAM pracę w zakładzie chyba że praca w bagnie jest ich najlepszym marzeniem.

@qaz

Masz rację, Ukraińcy zaczynają przeglądać na oczy i uciekają bo przyjechali aby zarobić a pracując tylko po 8 godzin raczej ciężko coś odłożyć aby wysłać rodzinie. Ciekawe kiedy załoga zacznie składać wypowiedzenia i uciekać z firmy. Pracując w Organice raczej nie ma szans na godne zarobki

Nika
Nazwa działu: Produkcja

Witam opiniowiczów, Każde miejsce pracy ma swoje zalety i wady, najważniejsze żeby nie było więcej wad niż zalet. Atmosfera w dziale w którym pracuje , oceniam na dobrą są ludzie którzy, chcą coś zmienić i dążą do tego a to ważne. Firma się rozwija ,więc jeśli jest ktoś zainteresowany podjęciem pracy to uważam że powinien spróbować.

Tak4Nie9
Wesoła pracownica
 Rekomendacja

Witam! Byłam pracownikiem produkcji w Organice w 2015 r. Zatrudniona przez agencję AK Outskoring (DK Partner). Atmosfera jaka tam panowała była super, dlatego chętnie tam pracowałam. Ludzie w wiekszosci w porządku liderzy też. Brygadzista Jarek 1 zmiany tez byl spoko, zarobki może i nie duże ,ale nie narzekałam. Nie rozumiem wypowiedzi tu nie których osób.... Wiecznie narzekających a to zarobki złe a to ze Gruby to (usunięte przez administratora) Jesli nie potraficie dotrzec do człowieka i z nim rozmawiac to was traktuje jak sobie na to zasługujecie. W każdej pracy trzeba zasuwać, nikt nie płaci wam za siedzenie i opierdzielanie sie. Agencja zawsze na czas mi wyplacala pieniadze, nigdy nie bylo z tym problemów! Jedyny minus taki że zasuwalam jak szalona, bo zależalo mi zeby przejsc i na firme i miec stałą prace. Niestety moje wysiłki poszły na marne ,gdy skonczyl sie sezon podziekowano mi za prace. Co do maszyn to faktycznie sie psuły co chwila. Najczęściej maszyna Trepak na ktorej pracowalam. Ale nie bylo tak źle zawsze cos sie wykombinowalo i maszyna ruszala dalej (dla chcacego i myslacego nic trudnego). Kolejnym minusem jest to że firma woli zatrudnic ukrainca niż polaka. Ostatnio pytalam czy sa przyjecia w tej firmie to mi powiedziano że NIE, a potem od znajomej dowiedzialam sie że sa przyjecia ale dla obcokrajowców. Mimo wszystko pracę w organice na ul Teofilowskiej bardzo miło wspominam, i gdyby byla możliwosc ponownego zatrudnienia tam, chetnie bym wrocila.

Tak5Nie11
@Wesoła pracownica

witam, wiem że robią nabór na Polskich pracowników, ostatnio było ogłoszenie. proszę się zgłosić, ponieważ (usunięte przez administratora)dalej pracuje i to na dwie zmiany :-)

Janek

zakład z dużymi możliwościami. Trwa rozbudowa, przychodzą nowe maszyny jedna starsza od poprzedniej wszystkie pamiętające produkcję kleju w XIX wieku na ul. Ciasnej dla łódzkiego włókiennictwa. Zakład utrzymujący się dzięki szarej taśmie klejącej i dużej ilości sznurka do snopowiązałek. Każdy myślący ucieka stąd jak najdalej. zostają ukraińcy i im podobni specjaliści.

Tak9Nie1

Kiepski

Lubię atmosferę w Organika SA za: To dobra firma, inwestująca w nowe maszyny i tworząca nowe miejsca pracy.

Tak9Nie7
zdegustowany
@Kiepski

co ty bredzisz,jakie nowe miejsca pracya jezeli juz to tylko dla ukraincow ktorzy sa faworyzowani przez brygadziste grubego On tak bardzo kocha ukraincow ze nawet wynajmuje dla nich mieszkania

Tak14Nie
Patrycja
@Kiepski

Rozumiem, że pracodawca firmy Organika zwiększył ostatnimi czasy zatrudnienie wśród pracowników. Czy wobec tego masz informacje odnośnie tego, na jakie konkretnie stanowiska firma poszukuje osób? Myślę, że warto rozwinąć tę kwestię.

@Kiepski

nowe maszyny-tzn. te muzealne przenoszone z CIASNEJ ? Pamiętające tow. chruszczowa???

Tak4Nie

Nazwa działu: Produkcja

Na szkoleniu BHP szczególnie zwracano uwagę na związki chemiczne wykorzystywane w produkcji i ich właściwości. Praca w oparach mocznika,rozpuszczalników i kałużach płynu do spryskiwacza, mycia szyb jest o wiele lepsze niż zażywanie amfy i marychy razem wziętych

Tak3Nie2

BezMydla

Chodź, przyjdź,może spróbujesz? Praca z debilami dopiero to poczujesz.

@BezMydla

Dlaczego tak brzydko siebie nazywasz ? :-(

Tak1Nie5

Nowe

Na jakie wynagrodzenie może liczyć operator produkcji ?

Ciepły Roman
@Nowe

16-17 zł brutto

Agnieszka

Organika organizuje bezpłatne praktyki i staże dla studentów, których termin uzgadniany jest indywidualnie. Trwają one od miesiąca do trzech i skierowane są do wszystkich studentów i absolwentów. Ze względu na specyfikę produkcji w firmie, preferowane są kierunki chemiczne Politechniki Łódzkiej lub Uniwersytetu Łódzkiego. Czy braliście kiedykolwiek w nich udział? Jak oceniacie merytoryczność takich praktyk i staży?

TakNie2

Zostaw opinię o Organika SA - Łódź