Opinie o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

East West Spinning to przędzalnia czesankowa wełny należąca do międzynarodowego koncernu Suedwollegroup - światowego lidera w produkcji przędz wełnianych.

Branże: Produkcja przędzy z wełny, bawełny i włókien chemicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

Krystyna z owocowego raju.

Ja to po prostu gardzę taką pracą.

Były pracownik ????
@Krystyna z owocowego raju.

Dlatego ja się zwolniłam i nie żałuję ????

@Były pracownik ????

I nawet nikt po tylu latach nie próbował mnie zatrzymać tak szanują długoletnich pracowników. ????

Operator czesalni

To co dzieje się w tej firmie od dłuższego czasu woła o pomste do nieba. Zamknięto już nasz jeden zakład a teraz daży się do tego aby zamknąć i nasz obecny. Mistrzowie zarówno pierwszego jak i drugiego (zamknietego) juz zakładu pozbawieni są jakiejkolwiek empatii i zrozumienia. Nie wysłuchują uwag oraz zgłaszanych problemów. Większość próśb i problemów jest bagatelizowana. Zachowują sie tak jak by byli ponad wszystkimi.. (zm. B) Wyglada to tak, że tylko ich racja sie liczy i tylko ich racja jest ponad wszystkim. Ludzi ma się za nic. Niczym ciemną masę bez własnego rozumu która jedyne co ma robić to obsługiwać maszyny (które i tak na złych partiach nie chca iść jak należy) za co obwinia sie operatorów za brak wydajności..

Lalka

Z całym szacunkiem dla pań ale oczym rozmawiać proszę zejść na produkcję i zobaczyć jak to wszystko idzie na maszynach a my muśymy to wszystko przerobić a od przełożonych żadnego wsparcia nie ma my kobiety nie jesteśmy robotamy i też jesteśmy zmęczone Dochodzi już do takiej sytuacji że koleżanki w trakcie pracy wychodzą do domu bo nie wytrzymują fizycznie i psychicznie a to topiero początek a co będzie dalej to się jeszcze okaże ja wiem że pani porozmawia znaszym przełożonym i daje głowę że oni to przectawią w innym świetle ale proszę mi wieżyć to co piszę jest prawdą i myślę że inni mnie porą

Lalka

Praca jak praca ale atmosfera beznadziejna nikt cię nie poprze jeśli chcesz, coś załatwić to walczysz sama o swoje a przełożeni szkoda gadać no może nie wszyscy ale jeden drugiego wspiera ciebie wysłucha i tak nic z tym nie zrobij

dział HR
@Lalka

Witam, zapraszam serdecznie do działu HR, chętnie porozmawiam z Panią na temat atmosfery oraz relacji z przełożonymi - w tych obszarach jest zawsze miejsce do wprowadzenia udoskonaleń:-) Zapraszam, HR Manager EWS.

Malta
@Lalka

Lalka masz racjie dziewczyny są tam zastraszone boją się odezwać jeden wielki bałagan

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Specjalista ds. księgowości i podatków ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Obcy

Zakład do likwidacji i tyle w temacie. Jeszcze trochę to potrwa ale już nie długo. Ciągłe problemy z pracownikami produkcyjnymi.Nie polecam brak przyszłości dla firmy na polskim rynku pracy.

Byly pracownik.

Zacznę od plusów bo o dziwo się takie znajdą. Praca nie jest bardzo monotonna. Jest możliwość od poczęcia na stołówce. Płaca jest bardziej jałmużną niż pensją.1750 zł na 4 brygadach. Taka pensję na początku potrafiłem dostać i nie zmieniło się to znacząco. Praca w hałasie i zapyleniu, za takie pieniądza to jawna zniewga. Większość załogi to starsze osoby nie mające wyjścia. Klimat zastraszania to żaden margines. Świetnie obrazują to tu niektóre komentarze. Typu, weź się do roboty. Dobrze, ale i tak za mało. Można to usłyszeć nawet przy największej efektywności na danej maszynie. Personel wytresowany i zastraszony. Nie jest mi ich żal bo obgadyją siebie jak ktoś dostanie 20 gr podwyżki.Pozytywne komentarze pochodzą z działu HR i pomocnych "kolegów". Zdecydowanie nie polecam , chyba , że ktoś nie ma wyjścia.

@Byly pracownik.

Witam, w jakim okresie pracował Pan/ Pani w EWS ?

Podpowiedzcie jak przebiega rekrutacja i czy trudno ją przejść? Jaką umowę proponują?

@Zainteresowany

Witam. Proces rekrutacyjny zależy w dużej mierze od stanowiska, na które kandydat się ubiega. Na pewno po wstępnej selekcji cv, zapraszamy wybranych kandydatów na rozmowę wstępną z przedstawicielem działu HR, a czasami również już na pierwszym spotkaniu kandydat poznaje Kierownika działu, do którego szukamy nowego pracownika. Mając informację o jakie stanowisko chodzi, mogłabym udzielić więcej informacji na temat etapów procesu rekrutacyjnego. EWS proponuje standardową umowę na okres próbny 3 miesięcy, po tym czasie następuje ocena przełożonego, który rekomenduje dalsze przedłużenie umowy na czas określony lub nieokreślony. Z pozdrowieniami, pracownik działu HR.

cały ja

Całkiem fajna firma w obecnym czasie dużo się zmienia na lepsze

Sławomir
@cały ja

Fajnie, że w Twojej opinii firma zmienia się na lepsze. Czy mógłbyś napisać, o jakie zamiany chodzi? Czy pracodawca stosuje system premiowy, lub dodaje inne bonusy do wynagrodzenia? To bardzo istotny aspekt zatrudnienia. Na stronie firmy nie ma konkretnych ofert pracy, ale pracodawca zachęca osoby, które chcą pracować w dynamicznie rozwijającej się firmie, lubią wyzwania i cenią sobie stabilność zatrudnienia do dołączenia do zespołu i aplikowania bezpośrednio na stronie. Czy zdecydujecie się na rozmowę rekrutacyjną?

AdM
@Sławomir

Panie Sławomirze, faktycznie w tej chwili zapraszamy na rozmowy na operatora maszyn przędzalniczych tych kandydatów, którzy mają doświadczenie w pracy na przędzalni. Jeśli Pan takowe posiada, proszę śmiało aplikować na nasz ogólnodostępny adres e-mail.

anna7

Czujemy przyjemny wiatr nadchodzacych zmian .....

Aktualność
Szanowni Kandydaci,

Drodzy obecni i byli Pracownicy,

Pragniemy podzielić się z Wami kilkoma informacjami, biorąc pod uwagę, iż w ostatnim czasie w EWS nastąpiło sporo zmian. W poniższych postach, nie zawsze opinie o firmie są pozytywne, jednak nowy system wynagrodzeń, ciągłe doskonalenie procesów produkcyjnych, większy popyt na naszą przędzę –pozwalają myśleć pozytywnie na temat przyszłości i rozwoju firmy. Zauważalne są także działania kierownictwa mające na celu zwiększenie zaangażowania pracowników i budowanie współpracy na wszystkich poziomach organizacji. Większość zgłoszonych sugestii poprawy warunków pracy jest wdrażanych zgodnie z planem inwestycyjnym, a niektóre z sugestii są nawet nagradzane w ramach konkursu „ Mam pomysł”. Firma w dalszym ciągu inwestuje w rozwój kadry kierowniczej, co wyraźnie przekłada się na budowanie zgranych zespołów pracowniczych. Zgrany i zaangażowany zespół pracowniczy to jeden z priorytetowych celów, który konsekwentnie realizujemy poprzez projekty między działowe, spotkania integracyjne i robocze na różnych szczeblach firmy.

Wielu z pracowników jest dumnych, że może kultywować łódzką tradycję wytwarzania przędzy, a zarazem mieć wpływa na rozwój EWS-u. Mimo, iż historycznie przędzalnia może kojarzyć się z bardzo ciężką i niebezpieczną pracą, to dzisiejsze warunki produkcji przędz mają mało wspólnego z wizerunkiem fabryki, takiej jaki znamy chociażby ze słynnej „ Ziemi Obiecanej” A.Wajdy. Warunki pracy, bezpieczeństwo pracy i utrzymanie wysokich standardów w tym zakresie to priorytet firmy. Sama praca faktycznie jest ciężka i wymagająca dość długiego przeszkolenia wstępnego. Jednak dzięki doświadczeniu i wysokim kompetencjom załogi, nauka na operatora maszyn przędzalniczych przebiega sprawnie i w atmosferze wzajemnego wsparcia.

Szeroki pakiet świadczeń socjalnych jest niewątpliwie mocną stroną EWS. Aktualnie firma może zaoferować nowym pracownikom przędzalni:

• atrakcyjne stałe wynagrodzenie podstawowe

• możliwość otrzymania premii wakacyjnej oraz premii rocznej

• dodatki do godzin nocnych i pracy w weekendy

• ubezpieczenie grupowe oraz opiekę medyczną

• karty sportowe dofinansowane przez firmę

• benefity z Funduszu Socjalnego takie jak paczki dla dzieci, dodatki do wypoczynku letniego, pożyczki, zapomogi…

EWS to rodzinna firma, która ma szansę stać się pierwszym wyborem dla każdego, kto szuka wysokogatunkowej przędzy wełnianej. Osiągnijmy ten cel razem!

Dział HR

Aktualność
Aktualnie szukamy
Elektryk - Automatyk
w przędzalni East West Spinning w Łodzi.

CO BĘDZIESZ ROBIĆ:

• Wykonywać bieżące naprawy i konserwację urządzeń elektroenergetycznych

• Prowadzić działania mających na celu racjonalne wykorzystanie energii elektrycznej

• Podejmować decyzje i działania w celu zminimalizowania strat produkcyjnych i postojowych przy awariach, naprawach, przeglądach

• Dbać o należyty stan maszyn, urządzeń, narzędzi i sprzętu

• Pracować indywidualnie oraz w zespole

WYMAGANE KWALIFIKACJE:

• Wykształcenie min. średnie techniczne, mile widziani absolwenci szkół profilowych

• Uprawnienia elektroenergetyczne „E” do 1 kV

• Znajomość układów sterowania (sterowniki, falowniki), automatyki oraz elektroniki

• Odporność na stres i umiejętność pracy pod presją czasu

• Gotowość do pracy w systemie dwuzmianowym

• Mile widziana znajomość języka angielskiego lub języka niemieckiego w formie komunikatywnej

• Doświadczenie w pracy przy zabezpieczeniu ruchu przędzalni będzie dodatkowym atutem

OFERUJEMY:

• Atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze

• Możliwość otrzymania nagrody rocznej oraz premii wakacyjnej

• Ubezpieczenie grupowe na życie

• Prywatną opiekę medyczną finansowaną przez nas, z możliwością wykupienia również dla członków rodziny

• Karty sportowe korzystnie dofinansowane przez firmę

• Benefity z Funduszu Socjalnego (m.in. pożyczki, dofinansowania do wypoczynku letniego, paczki dla dzieci)

• Możliwość udziału w imprezach integracyjnych oraz wydarzeniach sportowych

• Pierwszą umowę na czas określony 6 miesięczny, kolejną na czas nieokreślony

APLIKUJ JUŻ DZIŚ NA hr@ews-suedwollegroup.pl

Weronika

@Zula, rozumiem, że dla Ciebie to podstawowy mankament, czyli niskie zarobki. Ale jednocześnie @Gutek pisze, że firma jest w porządku. Czy wynika to z tak bardzo zróżnicowanych warunków pracy, czy z tak bardzo zróżnicowanych oczekiwań? Pewnie, gdyby pojawiło się więcej wypowiedzi osób obecnie zatrudnionych w EWS Spining, to łatwiej byłoby rozstrzygnąć, która z sytuacji jest dominująca.

Gutek

Jak ktoś idzie do pracy po to żeby pracować to nie będzie narzekać.Firma jest spoko!!

Czy tak dobrze się pracuje, że od dawna nikt nie pisze?

Malta
@Piotr

Tragedia coraz gorzej

Zula
@Malta

(usunięte przez administratora). Zarobki małe. Tyle w temacie

Naomi
@Piotr

Przyjdź a się przekonasz.ocenisz sam. Jutro podejmiesz prace a pojutrze juz cię nie będzie ????. Dlatego nadzieja w ludziach ze wschodu☺ale i oni rezygnują ????

Weronika

@Malta, czy możesz napisać coś więcej? Każda opinia jest mile widziane na forum GoWork.pl, ale musi być poparta argumentami i rzeczowymi przykładami - takie ogólniki niewiele mówią innym użytkownikom. Jak aktualnie się pracuje w EWS Spining? Jak atmosfera? Czy możecie polecić tę firmę osobom zastanawiającym się nad podjęciem pracy w tym miejscu?

Stry pracownik

Haha dobre tak tylko może facet napisać ja tam pracuje jestem kobietą awansu dla mnie żadnego tam niema praca na przezalni jak idzie dobrze to jest ok ale jak źle to wszyscy mają to gdzieś tyrka cholerna . A pieniadze jak na 3 miany daja duzo do życzenia. Dużo osob odchodzi i mają rację ja też Już niedługo ????

B

Lucyna uspokuj się bo i Ty masz sporo za uszami

Omega

Tak zarobki są niezłe tylko z ta atmosfera To przesada Atmosfera jest nie do wytrzymania przez jednego takiego babsztyla L której wszystkie się boją Choć niewiadomo dlaczego ?

Holobolon

Chyba pozytywne opinie.pisza sami mistrzowie

Poo

Przykro to jest jak.przychodzisz do pracy zmotywowany, a ludzie w skutecznie Cie do niej zniechecaja ;)

Zostaw merytoryczną opinię o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 43 ocen.

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.