Opinie o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

East West Spinning to przędzalnia czesankowa wełny należąca do międzynarodowego koncernu Suedwollegroup - światowego lidera w produkcji przędz wełnianych.

Branże: Produkcja przędzy z wełny, bawełny i włókien chemicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

Obserwatorka Ania

Chciałabym się dowiedziec dlaczego nadgodziny 4h chodzą sobie na kawke i papierosy nawet 3 razy za co im płacą?? Później wychodzą 20min przed końcem żeby odpoczac przed swoją zmiana śmiech na sali nie mówię już o tym że na każdej zmianie są pupilki ktore chodzą ciągle na 8h a ja muszę iść na 4 potem 8 i znow 4 np chodzę bo jakie mam wyjście jak chce dorobić ale nie wychodzę sobie na kawke pod czas 4h Powinny być zasady dla wszytakich takie same. I CO?????

Malta
@Obserwatorka Ania

Zacznij i Ty chodzić na kawę w czym masz problem

Ferdek
@Obserwatorka Ania

Ja to już dawno wyszedłem ale z Ews-u i jestem szczęśliwy. A wy robicie za miskę ryżu i kłucicie się o nadgodziny. W tej firmie jest wielka niesprawiedliwość......

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

HR

Dzień dobry, w tej chwili ze względu na pandemię, rozmowa kwalifikacyjna przeprowadzana jest online lub przez telefon. Proponujemy umowę na okres próbny, aby pracodawca oraz pracownik mieli czas się sprawdzić.

Kamil

Czy to firma w której można pracować na stałe czy duża rotacja?

Re,n
@Kamil

Różnie z tą firmą bywa, nie raz jest tak że wdrożysz się, będziesz pracował i dostaniesz długą umowę, a nieraz jest tak że pomimo wzorowej pracy podziękują ci i dostaniesz wypowiedzenie bez zdania racji... bez przyczyny.

Hania
@Re,n

Szkoda prądu na ten zakład. Jeśli lubisz tyrać za (usunięte przez administratora)????

Joanna
@Re,n

Hmm. Czy Ty właśnie miałeś taką sytuację w EAST WEST SPINNING? Jeśli tak, to czy sam próbowałeś dociekać przyczyny? Ciekawe też, czy to było po okresie próbnym - w sumie to taki czas, w którym każdy (i pracownik, i pracodawca) sprawdza, czy druga strona mu odpowiada :)

Ren,n
@Joanna

Nie za przyczynę podali Covid i brak zamowień

Lalka

Podwyżki nie ma i nie będzie chcecie zarobić więcej bardzo proszę zapieprzaj na nadgodziny bo mysi być plan zrobiony śmiechu warte. ALE KTOŚ SIĘ DOBRZE BAWI KOSZTEM PRACOWNIKÔW. ????????????????????

Bobo
@Lalka

Ludzie głupi byli, są i będą.

Katarzyna
@Lalka

Ten zakład będzie pracował na 3 zmiany 7 dni w tygodniu pewnie do końca swego istnienia.Jest to bowiem uciążliwe dla pracowników produkcji.Jeśli komuś nie pasuje system pracy i płac może poszukać czegoś innego a nie użalać się nad sobą.Ludzie trochę AMBICJI.....

Kaziu Orginal
@Lalka

Taki protip, wynagrodzenie jest liczone w pln/h nie za akord - brak jakikolwiek premi za wydajnosc, efektywnosc, normy itp. rzecz jasna nalezy sie ustosunkowywac do zakladowaego regulaminu pracy jesli ktos ma ochotę, bo pracodawca sam sie do niego nie odnosi.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Specjalista ds. księgowości i podatków ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?

Jak jest z pakietem medycznym w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

Malta

Można

Były pracownik EWS

Pracowałem w tej firmie pół roku temu i nie polecam tej firmy ani tam pracy, ogólnie zmarnowany czas, po 5 miesiącach wzorowej pracy jako operator, zero jakichkolwiek spóźnień, zero chorobowego,zero skarg na moją pracę, zawsze w pracy na czas, podziękowali mi nie przedłużając umowy, dzień przed wygaśnięciem jej, tłumacząc się że nie ma zamówień że jest pandemia, a i tak wszystkie maszyny szły pełną parą. Oprócz tego słyszałem że obcinają ludziom pensje tylko dla tego bo zakład stara się/starał się o dotacje z UE, aby pokazać że ma problemy na siłę, co już jest ŻENUJĄCE.... ( aby gnoić na siłę własnych/wiernych pracowników na siłę bo KASA z dotacji dla zakładu, gdzie pracownik i tak zapewne nie ujrzy z tego ani grosza) Jedyne pozytywy, to tylko to że poznałem parę fajnych osób w zakładzie. Kierownictwo w zakładzie straszne... ot taki trochę Północno Koreański reżim, gdzie nie masz zdania w jakimkolwiek zdaniu/sprawie, a pani z kadr to też dobra aparatka... pamiętam jak to mówiła na rekrutacji jak to zakład dba o nowych pracowników.... no właśnie pokazaliście, kop w tyłek i do widzenia.

Pracowałem w tej firmie 4 lata. To już nawet nie (usunięte przez administratora) tylko muł. To co teraz się tam dzieje przechodzi ludzkie pojęcie. Nie mają litości dla tych ludzi.. Dobrze że stamtąd odszedłem w odpowiednim momencie. Mistrzowie zrzucają wszystkie obowiązki i odpowiedzialność na innych a nie na siebie a sami kawę piją w kantorku. Brygadziści nie mają w umowie wpisane ze są brygadzistami tylko operatorami maszyn przędzalniczych. Ludzie są traktowani jak bydło które ma robić i tyle a system premiowy to jakaś kpina. Mechanicy są pupilkami prezasa robią co chcą jak chcą i kiedy chcą. Maszyny w ciągłym ruchu a na nockach mechaników nie ma bo prezesi przychodzą tylko na dwie zmiany. Ścieżki kariery? Wolne żarty. Jedynie co to ludzie niektórzy fajni i super się z nimi pracowało większość tylko czeka aż Ci się noga podwinie. Dużo by pisać miejsca braknie ogólnie nie polecam chyba że lubisz zasuwać na trzy zmiany za miskę ryżu. Dzięki Bogu odszedłem bo teraz to do kantorka bym chyba granat wrzucił.

Ktoś

Trochę nie aktualne to co piszesz

Obcy

Całkowicie zgadzam się z twoją opinią. Też tam pracowałem w tym (usunięte przez administratora) Większość majstrów to nieudacznicy życiowi i karierowicze.

tak
@Ktoś

Hmm rozwiń ? Dlaczego nie ?

Hans
@Ktoś

To jest bardzo aktualne.

Szaraczek

Witam pytanko mam do kadry kierowniczej wykryto znów przypadek COVID19 u jednego z pracownikow produkcji czemu zmiana na której wykryto wirusa nie została odesłana na badania lub kwarantanne...a hala produkcyjna nie został zdezynfekowania

@Szaraczek

Bo pani od HR-u podjęła taką decyzję, bo nie miał kontaktu z nikim ze zmiany B ???? . Zresztą tarcza się skończyła to robole mogą zapier...

@Szaraczek

Teraz po prostu chca to zataic. Za pierwszym razem zamknęli zakład bo i tak mieliśmy mieć tydzień wolnego. Teraz będziemy zasuwac kosztem naszego zdrowia bo zakład poniesie za duże koszta. Wykonczymy się i wtedy już nie będzie miał naprawdę kto tam pracować. Tylko ciekawe czy biuro jeszcze przyjezdza

Dario

Tylko kadra kierowniczka i mistrzowska. Przechodzi szķolenia i kursy językowe. Pozostali pracownicy produkcji oraz warsztaty, tylko szkolenia z pseudo HR.

Dario

Jestem tak zadowolony z pensji za lipiec że aż nie wiem czy przyjdę do pracy w poniedziałek. Dziękuję firmie że dba o swoich pracowników i ich rodziny aby miały za co żyć . Proponuję zrobić zbiór puszek aluminiowych dla mnie , bo nie wiem jak przeżyć kolejny miesiąc. A następny też będzie słaby z wynagrodzenie . Proponuję ponownie dac 3000 zł premia. Mechanikom montażowy , a pracowników produkcji wmawiać że wszystko będzie dobrze. Panie prezesie jestem dumny z pracy w firmie. Ironie mojego komentarza proszę się domyśleć.

Tor

Nie polecam tam pracy, stracony czas, pracowałem w tym zakładzie 3 miesiące byłem uczony na operatora po czym już samodzielnie dawałem rade, zawsze w pracy, po czym nie przedłużyli mi umowy z dnia na dzień.POwòd? Koronaswirus haha dobry żart (usunięte przez administratora)

Dario

Przy nowym systemie mamy średnio 136 godz. Pracy w miesiącu. Co daje penisie ok 1950 zł. Czy z związku z tym otrzymamy jakie kolwiek wyrównanie z tarczy antywirusowej 4.0 .

Wolfik
@Dario

A jak za dużo będziesz się udzielał to jeszcze ci podziękują za pracę O 13 pensjach mozecie zapomnieć, koronawirus będzie doskonałym pretekstem

LALA

Mam pytanie Dlaczego związki zawodowe zgodziły się na obniżenie czasu pracy i zarobków o 20% tzn.na jakiej podstawie. Co takiego przekonało ich aby stanąć po stronie pracodawcy w tej kwestii ? I proszę nie mówić że ratowanie miejsc pracy, bo wiele osób chciałoby być zwolnionych i czekają tylko na to ponieważ dostaną w takiej sytuacji odprawę. Decyzja ta nie jest również podyktowana tarczą 4.0 ponieważ tarcza musi być rozpatrzona jeszcze przez senat więc nie weszła w życie. Jeżeli wejdzie to mam pytanie do Rady Pracowniczej czy ma wgląd w dochody zakładu bo sytuacje obniżania dochodów i czasu pracy bez porozumienia (tzn. bez zgody związków i pracowników) mogą mieć miejsce tylko wtedy gdy wynagrodzenia pracowników stanowią więcej niż 30% dochodów firmy.

@LALA

Pracować za 2100 netto to kpina na najwyższej stawce (produkcja) Podziękujcie wszyscy Pisiorą to oni wymyślają ustawę tarczy antykryzysowej. Pani Emilewicz w tarczy 4.0 wymyśliła, że pracodawca może obniżyć pensję o 50%.

sdgsgsdgdsfsa
@Marcin

Ale nie może poniżej najniższej krajowej czyli 2600 brutto

Platynowy Janusz
@sdgsgsdgdsfsa

Najniższa obecnie pensja krajowa to 1924 pln

tak
@Marcin

Jest jeszcze jedna sprawa sprytnie wymyślona: obniżają nam czas pracy o 20% a wynagrodzenie o 30% bo po odjęciu dodatków za nocki i weekendy to tyle wyjdzie albo i więcej.Porażka.

Jak wygląda ścieżka awansu w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Dario

To zależy czy ma cię kto pociągnąć wyżej. Jak nie to zapomni. ????

HR

Dzień dobry, ścieżka awansu zależy od stanowiska, na jakim aktualnie pracownik się znajduje. W firmie ERWO, którego częścią jest EWS, opracowany został zbiór kompetencji, które wymagane są od pracowników różnych szczebli. W miarę nabywania dodatkowych kompetencji pracownik ma szansę na wyższą stawkę lub na zmianę stanowiska na wyższe, jeśli jest to zbieżne z potrzebami kadrowymi firmy. ERWO to holding międzynarodowy, co daje możliwość budowania swojej ścieżki rozwoju poza lokalizacją w Polsce. Z poważaniem, Dział HR

Ren'n
@HR

Dużo ci płacą za wypisywanie tych głupot

Hit
@HR

Na stanowiskach wyższych nie trzeba mieć wykształcenia. Ta firma to klika.

Made in China
@HR

Nie to nie zależy od stanowiska, lecz od znajomości, możesz rypać i 20 lat w tym zakładzie na danym stanowisku, a i tak żadnego awansu nie będzie

Dario

!!!!!! Ps. Proszę nie usuwać niewygodnej opinii Panie prezesie. Proszę się nie wstydzić swojego zarządzania.

Zeus

Ta firma to jakaś kpina. Zabierają nam 20% naszej wypłaty z powodu koronawirus bo kryzys. Ja się pytam jaki kryzys? Czy zakład stał z powodu pandemii? Nie!!!!! Zakłady dookoła mieli minimum 2 tyg postoju A nam kazali pracować normalnie po dzień dzisiejszy. I jeszcze chcą nam zabrać nasze ciężko zarobione pieniądze? Ja się nie zgadzam. Naszym kosztem chcą uzyskać z tarczy od razu pieniądze gdzie na jednego pracownika daje 13 tysięcy miesięcznie. My nawet tych pieniędzy na oczy nie zobaczymy. Musza przedstawić w urzędzie straty firmy żeby dostać kasę stąd niby zwolnienia. A tak naprawdę z pracownikami agencyjnymi zawsze tak było jak nie potrzebni już to do widzenia. Za chwilę znajda się inni co podejmę prace. Linia 3 zamykana z powodu braku zamówień? Chyba żart. Wszyscy dobrze wiemy że będę wymieniać maszyny dlatego przez jakiś czas ta linia będzie stala. (usunięte przez administratora)

50 Groszy

Do nas nie Wejdziesz!! :D

Ja chciałbym się spotkać z Panią od HR, w jakich godzinach jest w pracy i w którym pokoju ?

Kaziu Orginal

Pytanie do @pracodawca czy ten denaturat w podajnikach na płyn do dezynfekcji jest z czymś mieszany czy to poprostu sam denaturat ?

Paltynowy Marian
@Kaziu Orginal

Ja znam takiego co co zamiast używać go do rąk, używa do ust :D

Buba

Gdzie jest Pani z HR bo mam pytanie związane z dalsza moja praca w zakładzie czy w czerwcu dostaniemy premie wakacyjna 50% pensj? A w grudniu 100% 13pensj? Proszę o odpowiedz

@Buba

Dzień dobry, zapraszam do działu ( pokój nr 6).

Pracuś
@Buba

Dostaniecie 13 14 a nawet 15 pensję

Zostaw merytoryczną opinię o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 43 ocen.

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.