Opinie o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

East West Spinning to przędzalnia czesankowa wełny należąca do międzynarodowego koncernu Suedwollegroup - światowego lidera w produkcji przędz wełnianych.

Branże: Produkcja przędzy z wełny, bawełny i włókien chemicznych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. w Łódź

Drodzy Pracownicy, firma robi wszystko, a nawet więcej niż w zaleceniach wydanych przez Ministerstwo Zdrowia. Zapraszam do śledzenia strony https://www.gov.pl/web/koronawirus/zalecenia-dla-przedsiebiorcow-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa gdzie znajdziecie Państwo aktualne wytyczne dla przedsiębiorców. Jeśli tylko zostaną opublikowane nowe zalecenia, będziemy się do nich stosować. Nie mamy póki co podstaw do wstrzymania produkcji i zamknięcia zakładu. Miejmy nadzieję, że takiej potrzeby nie będzie. Z pozdrowieniami, dział HR.

Pantofelek

Kiedy zamknięcie fabrykę!!! Ludzie co wy robicie wirus atakuje!!!

adad

Na jakie wynagrodzenie można liczyć jako pomocnik operatora ?

@adad

Dzień dobry, zapraszam na rozmowę kwalifikacyjną, na której pozna Pan szczegóły oferty. W tej chwili rekrutacje na stanowisko pomocnik operatora maszyn prowadzi dla nas agencja GiGroup z Łodzi. Pozdrawiam. Dział HR

Radek

Z jednym można się zgodzić, że nie jest idealnie ale przecież nigdzie nie jest. Normalna firma, normalna praca tylko trzeba mieć chęci.

Czy na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. kandydat na stanowisko Specjalista ds. księgowości i podatków ma szansę poznać swoje przyszłe zarobki? Czy można negocjować proponowaną kwotę wynagrodzenia?
Geronimo

Witam wszystkich czytających,widzę że żadnych opinii ostatnio nie ma,jakby wszystko było ok,a wcale tak nie jest. Już długo tu pracuje ale z tak niekompetentnym majstrem się nie spotkałem. Wiedza na temat produkcji ,technologii bliska zero. Odkąd tu pracuje nie widziałem go przy żadnej maszynie,żeby cos pomoc,doradzić,polepszyć pracę. Nie wiem czym ten człowiek się zajmuje i na jakiej zasadzie jest mistrzem. Cokolwiek się dowiedzieć,odsyła do mechaników albo najlepiej samemu się dowiedzieć,wogóle nie wie co się dzieje na produkcji. Odsylaja naprawdę dobrych fachowców do jakiś durnowatych prac porządkowych,a zostawiają takiego mistrza na stanowisku,który nie ma pojęcia o produkcji i zarządzaniu i pracownikami. Zapraszam na miesiąc na produkcję,może wtedy zobaczy na czym polega ta praca.

Opowiecie jak wygląda każdy etap rekrutacji w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Dział Personalny

Dzień dobry, etapy są różne w zależności od stanowiska o jakie ubiega się kandydat. Jeśli chodzi o produkcję: dział personalny przeprowadza selekcję CV wraz z kierownictwem produkcji i zaprasza na spotkanie wybrane osoby; pierwsze spotkanie jest z działem personalnym, w trakcie którego omawiana jest motywacja i doświadczenie pracownika, także na tym spotkaniu przyszły pracownik ma możliwość obejrzenia miejsca pracy, czyli hali produkcyjnej. Kolejne spotkanie jest z kierownikiem zakładu lub zmiany. Decyzję o przyjęciu pracownika produkcji podejmujemy w ciągu kilku dni i dział personalny przekazuje informację zwrotną kandydatowi ( najczęściej telefonicznie). Jeśli chodzi o administrację i kierownictwo, tu także następuje selekcja cv, którą robi dział HR oraz kierownik zatrudniający; pierwsze spotkanie z działem personalnym oraz kierownikiem zatrudniającym. Wybrane po tym etapie osoby są zapraszane na spotkanie z Zarządem. Decyzja o zatrudnieniu podejmowana jest w ciągu 2 - 3 tygodni, następnie dział personalny przekazuje informację zwrotną kandydatowi ( najczęściej telefonicznie). W przypadku wyższego kierownictwa, stosujemy dodatkowo testy behawioralno-psychologiczne kwalifikujące do pełnienia roli managerskiej. W razie dodatkowych pytań, proszę o kontakt bezpośredni z działem personalnym firmy - mail podany jest na stronie internetowej firmy.

NM

To może trzeba napisać do niego na maila list po angielsku lub niemiecku np. w imieniu związków zawodowych opisujący całą sytuację w tym bałaganie...wtedy się dowie że pod zieloną trawą jest bagno.Doby pomysł ?

@NM

Warto o tym pomyśleć tylko kto to zrobi jak wszyscy dużo gadają czego by nie zrobili a jak przychodzi co do czego to cisza.

Kadra zarządzająca nie dość, że przesiaduje na tyłach kantorka to jeszcze przesiaduje w swojej szatni której to też mają stoliczek itd.. (usunięte przez administratora)

Retrik

Czytając niektóre wypowiedzi zakrywam oczy i nie wierzę że jest tylu pesymistów w ewusie, tylko narzekać potraficie i same wady dostrzegać potraficie a na stołówce i palarni spędzacie prawie dwie godziny reasumując otrzymujecie wypłatę za sześć godzin dziennie, zewsząd słychać jak tu źle jak nas traktują, że to koniec ewusu itp. i td... Jaka praca taka płaca i to idzie w dwie strony nie oczekujcie od przełożonych że będą wam złotem pod nogi sypać jak co niektórzy zlewają pracę więc za co mają wam płacić? Jest zasada jest Ci źle to rób wszystko aby było Ci lepiej ???? Odejdź i szukaj lepszej pracy za te same pieniądze albo lepszej ale raczej nie masz co liczyć na sześcio godzinowy system pracy i płacy w tym za dwie godziny grzania tyłka na palarni ????każdy jest kowalem swojego losu czyż nie? Pozdrawiam tych którzy są bardziej nastawieni pozytywnie aczkolwiek tych mniej zadowolonych również, więcej optymizmu ludzie ????

@Retrik

Co ma piernik do wiatraka zaczelo się od tego jaka placa taka praca może jakies tam osoby nadużywaja siedzenie na stołówce jak juz mowa o siedzeniu to warto taki przytyk dać kadrze zarzadzajacej ludzmi ile czasu oni siedza na tylach kantorka pijac kawke sumujac czas to cztery godziny i tego sie nie widzi ale stołówkę to i owszem gdzie przewija sie kupa ludzi bo jedni wychodza a drudzy przychodza i praktycznie caly czas ktos siedzi

Pinokio

Pewnie szykuja 30 lecie w Wietnamie tu się ludzie zwalniaja góra nawet nie zadaje pytan i nie probuje zatrzymac dobrych doswiadczonych pracownikow to jaki wniosek ? Jest im na rękę

Mala

Myślę że produkcja nie będzie płakać bo za te pieniądze jest pracy w bród i na dwie zmiany ale gryzi piorka ojjjjj będą płakać no chyba ze pojadą na Wietnam

Pinokio

Może kolejna degradacja....... do brygady czyszczacej albo produkcja

@Pinokio

O czym ty w ogóle piszesz, właśnie firma dba o potrzebnych pracowników. System 4-brygadowy utrzymuje się dla doświadczonych pracowników np. taki mechanik z wiedzą o tych szrotach w parku maszynowym jest dla firmy wart bardzo dużo, zwolnienie go i zatrudnienie później inżyniera który to ogarnie to koszt kilkunasto krotny niż dotychczas. Tyczy się to wszystkich pionów organizacyjnych (hehe... które tylko są teoretycznie) w tej firmie bo zastąpienie ich ludźmi z prawdziwego zdarzenia to będzie bardzo duży koszt dla firmy. Reszta osób (czyt. pracownicy produkcyjni) to przy aktualnym stanie małego zapotrzebowania produkcyjnego jest aktualnie zbędna i łatwa w zastąpieniu co widać po mało efektywnych jednakże w jakimś stopniu skutecznym asymilowaniu przyjaciół z Ukrainy. P.S Dziwię się jedynemu dość młodemu inżynierowi którego lubię i szanuje że wciąż od tylu lat tak bardzo zaprzepaszcza swój potencjał w tej mało przyszłościowej firmie.

@Kaziu

Firma dba o pracowników tylko na tych wyższych szczeblach.

Pantofelek

Moja mama ma dostać cała trzynastke bo uczciwie pracuje

@Pantofelek

Wszystkie mamy uczciwie pracują ale niestety nikt tego nie dostrzega no może są wyjątki

Pan Pierniczek

A będzie bal na koniec ? Zawsze jak coś się dzieje to jest najpierw bal a potem zwolnienia itp. stara i znana zagrywka EWSu. Teraz jest mydlenie oczów jak zwykle. Nikt nie wierzy już w żadne wasze słowa.

Ktosiowa
@Pan Pierniczek

Chodzą słuchy że mają zrobić 30 lecie Ews.

buba
@Ktosiowa

Chyba w Wietnamie :D :D :D

Nikt

Wiecie że strony takie jak ta utrzymują się głównie z tego że pracodawcy płacą za usuwanie niewygodnych dla nich wpisów. Na co czekacie ? Wyraźcie swoje opinie o przełożonych (bardzo nie lubią krytyki podpowiem).Jeśli nie wypłacili nam pełnej 13tki za rok kołchozu to niech te pozostałe 45% wydadzą tutaj i zero szacunku (nie szanują nas i traktują jak bydło to chyba wypadałoby się odwdzięczyć). Mają gdzieś produkcje to produkcja ma ich również głęboko....

Malo wazne ....

A ja chcialbym podziekowac tym osoba, ktorym mimo zabrania polowy 13-stej pensjii nadal daja z siebie 100%, a nawet co nie ktorzy i wiecej ???? To dzieki wam taka osoba jak ja i wiele innych moze spokojnie pracowac, posiedziec na stolowce i cieszyc sie z tego ze wraca do domu nie zmeczony, nie urobiony, a kasa i tak taka sama (usunięte przez administratora) Nie wiem jak reszta tych osob ale ja teraz moge powiedziec ze odpoczywam w pracy hahaha(usunięte przez administratora)

@Malo wazne ....

To odejć z tej pracy jak ci tak źle i nie hejtuj

Baba

Ha ha wszyscy wiemy o kogo chodzi zdjąć go z brygadzisty na produkcje i niech pokaże jak się pracuje

@Malo wazne ....

W gwoli ścisłości informuje przyszłych jak i aktualnych pracowników iż w firmie NIE MA STANOWISKA "BRYGADZISTA", jest to wewnętrzny wymysł firmy mający swoje źródło domniemywam jeszcze za czasów PRLu.

Mala
@Kaziu

Może czas na zmiany, żeby byli na takich prawach jak pozostali pracownicy i też zmieniali stanowiska jak pozostali przecierz nie ma ludzi niezastapionych a produkcja ograniczona

Tiger Michalczewski

Sołtys oriętuj się bo będzie źle z tobą...

Przadkaodnosza

Brawo Justin w końcu ktoś napisal sensownie

Justi

(usunięte przez administratora) Opinie na poziome 0. Trochę szacunku w komentarzach. Żadna firma nie zdradza wszystkich szczegółów pracownikowi. Wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. A to po co tu jesteś bo jeśli jest tak źle to zrób coś z tym i idź szukaj pracy. Mamy prawo wyboru. Dobrze nie jest lekko też nie . Ale Nie hejtujmy . Trochę klasy.

@Justi

To prawda hejt nam nie pomoże dajcie już spokój tym wpisom

ghgjhgj
@Justi

Odejść...:) chcielibyście żebyśmy poodchodzili żeby (usunięte przez administratora)nie musiał odpraw wypłacić ? ile 13tki pracownicy z góry dostaną ? Ile premiijki i nagrody ? Nie wknacajcie się w sprawy produkcji.

Prawda was wyzwoli

Kiedy ja tam jeszcze pracowałem 2 lata temu i mówiłem o dramatycznych warunkach pracy, każdy się krzywo patrzył. Dobrze, że odszedłem. Patrzyłem się na te próby manipulacji i wyciskania ostatnich potów z pracownika z pogardą. Nawet pracownicy traktowali tak innych pracowników. Teraz karma wróciła i za bezmyślność trzeba zapłacić ;)

@Prawda was wyzwoli

Pracowałeś dobre określenie A teraz nie pracujesz, więc nie wiesz jak jest to co piszą nie jest do końca tak więc nie hejtuj

Toffi

Nie chcieliście wrzucić trzynastki do stawki to teraz macie +55%. Pozdrawiam rozrzutnych .

Mania
@Toffi

Ja też byłam za ale na głupotę ludzi nic nie poradzisz

Obcy
@Mania

Zakład jest to likwidacji po co się rozpisywać??? Co by było gdy by???

Mała

Ludzie teraz szukacie związków a gdzie byliscie jak związki nas potrzebowaly żebyśmy byli większością to ja wam powiem żal wam bylo tych paru groszy które płacimy jako składkę

@Mała

Po co i na co te żale, pretensje, już nic i nikt Nam nie pomoże.... ????

Lalka

Uważam że jeszcze możemy powalczyć o swoje i związki nam pomogą tylko trochę wiary w siebie i w ludzi. Nie zostawiajmy tego przypadkowi że co ma być to będzie. Dopóki w tym zakładzie pracujemy to mamy jeszcze coś dopowiedzenia. Anie tylko narzekać. Zawalczmy choczasz o ten dodatek do systemu kto jest za?

Zostaw merytoryczną opinię o EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EAST WEST SPINNING Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 19, z czego 0 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.
2.2/5 Na podstawie 43 ocen.

EAST WEST SPINNING Sp. z o.o.