Kainos Software

Gdańsk

Opinie o Kainos Software

Iwona

Na stronie firmy można znaleźć informacje o licznych benefitach na jakie mogą liczyć pracownicy Kainos Software. Między innymi można znaleźć informacje o możliwości wyboru godziny rozpoczęcia pracy, pracy zdalnej z domu 3 dni w tygodniu oraz pomocy w rozwoju w postaci szkoleń, konferencji, jasnej ścieżki kariery oraz dofinansowania do hobby. Możecie powiedzieć o tych benefitach coś więcej? Jak wyglądają one w praktyce? @były pracownik wspominał, że nie do końca działa możliwość pracy zdalnej. A jak to jest w Waszym przypadku? Może jest to mocno zależne od zajmowanego stanowiska?

@Iwona 24.10.2017 09:31

w wiekszosci projektu mozna pracowac do 3 dni w tygodni zdalnie, w jednym projekcie teoretycznie 1 dzien w tygodniu (zwykle wiekszosc osob bierze piatek), ale da sie dogadac spokojnie co jakis czas wziac wiecej, a jak masz jakis wazny powod to i caly tydzien da sie pracowac z domu. Mozna rozpoczac prace od 8 do 10 rano. Szkolenia, konferencje to jak jak chcesz na cos jechać, robisz requesta i jak manager zatwierdzi to jedziesz. Warunek jest taki, ze musi to dać cos firmie, to znaczy, ze np podzielisz sie potem wiedza z innymi w ramach prezentacji itd., albo pozwoli lepiej wykonywac twoje obowiazki. Jesli chodzi o hobby to dostajesz 1500zl na wydanie na cokolwiek rocznie. Musisz tylko przyniesc fakture. Niektorzy np brali lekcje driftingu, albo kitesurfingu.

Iwona

@były pracownikdługo już nie pracujesz w firmie? Kiedy miały miejsce cięcia, o których wspominasz? Chętnie dowiemy się też od obecnych pracowników, jak obecnie wygląda praca w Kainos Software.

były pracownik

jako były pracownik napiszę tak: elastyczne ścieżki rozwoju to ściema - chcąc się przekwalifikować nie masz na to szansy, bo góra Cię blokuje, chcąc uzyskać awans i podwyżkę jest ciężko - pomimo tego że mówią, że jesteś świetny, praca z domu 3 dni w tygodniu to również ściema, szkolenia - też zaczęły się cięcia, proces rekrutacyjny słaby - brak odpowiedzi do kandydatów, których polecałem, na rozmowie mówią, będziesz pracował w Javie po czym okazuje się, że nie ma projektu w Javie i siedzisz na Benchu, widełki w innych firmach są wyższe, brak wpływu na produkt - robisz jak chce Belfast są i plusy - nacisk na imprezy, bawcie się i integrujcie i jeszcze raz bawcie się oraz 1500 na hobby

Iwona

@rozmowny dziękujemy za Twoją opinię. Osoby zainteresowane szczegółami odnośnie aktualnych ofert pracy i benefitów oferowanych przez firmę zachęcam do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej firmy https://www.kainos.pl/kariera/

rozmowny

Rekrutacja tragiczna. Gada się z jakimś przeciętniakiem po angielsku, który zadaje ogólne pytania, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, co ciekawe pytania są zawsze takie same - rok, do roku. Ciekawi mnie na jakiej podstawie podejmują decyzję, skoro mimo bardzo dobrego w moim odczuciu rezultatu rozmowy, odpowiadają "nie, bo nie" dzień po, a po paru miesiącach proponują kolejną (trzecią) rekrutację. Czy ma się coś tu zmienić? Bo moje odpowiedzi na te same pytania się nie zmienią, bo są zgodne ze zdrowym rozsądkiem i 20 letnim doświadczeniem w b. dużych projektach, a nie jakiś rzemieślniczych zabawach jakie robi Kainos. Czy może mam odpowiedzieć, że jestem w pełni dyspozycyjny na wyjazdy zagraniczne do UK do tydzień, co miesiąc i na wyjazdy kilkumiesięczne, oraz że oczekuję wynagrodzenie z dolnego pułapu widełek, a nie ze środka? Wtedy nie było by problemu. Kolega tam pracował na niższym stanowisku, bo Developera. Nieźle się na nim wożono i mimo ewidentnego niedozasobowania zespołu, obarczano go winą za opóźnienia i kazano siedzieć po godzinach (niepłatnych), aby skończył - przesiadywał, aż w końcu opadł sił i chodził tylko na 8 godzin, no i nie przedłużono mu umowy, mimo iż nie mieli kim tego projektu ciągnąć.

Firma lubi wykorzystywać pracowników. W delegację jeździ się na znacznie dłużej niż było to przewidziane. W praktyce z miesiąca robią się 3 albo więcej, jest to tak zwany kainoso miesiąc. Zaraz po zatrudnieniu wysłali mnie na pół roku na wioskę w Irlandi kiedy podczas rekrtacji mówiłam, że zgadzam się na delegację do miesiąca. Zazwyczaj ma się więcej obowiązków nie w opisie stanowiska bez żadnej podwyżki czy awansu. Strszanie dużo początkujących programistów bez doświadczenia.

masa

Proces rekrutacyjny - żenujący. Nie wiem jak jest dalej może w środku jest raj - ale się nie przekonam.

paker\

pi09 myślę że na niektórych stanowiskach zarobisz tutaj większe wynagrodzenie, jak chcą do pracy jako Senior Software Engineer (Java) do Belfastu to pewnie góra forsy jest na pensję

Krzesimir

a jakie zarobki jako tester - NIE senior. ? stanowisko nazwijmy to początkujące. Gdańsk czy ktoś na początku może oczekiwać ze 3k - 3.2k? wiem, że w pewnych bankach (ich dzialach it) na wstępie dostaje sie 3k lub troszkę wiecej. na stanowiskach takich podstawowych - i ewentualnie jeszcze pytanie jeżeli ktoś wie, czy po kilku latach pracy w Polsce można pracować u nich w UK czy raczej starają się mieć jak najwięcej ludzi w Polsce?

Yao

Hmm, czemu nagle zniknęły ze strony oferty pracy na stanowisko Software Engineer? Zostały same oferty Senior Software Enginner.

Zorro

Kilkukrotnie zgłaszałem sie do nich na rekrutacje, zarzekają sie że: "The first step in the process is that your CV will be reviewed by someone from our experienced recruitment team (no automated keyword matching here!)." a odpowiedz z automatu, że zostałeś odrzucony przychodzi po 10 mn hehehe Próbowałem dodzwonić sie do działu HR w celu podpytania czego zabrakło na co zwrócić uwagę czy może po prostu oznaczyliście mnie u siebie w bazie jako skreślonego: dzwonie na recepcje i ściana: -czy mogę prosić o połączenie z działem HR, -odpowiedz: nie nie mam możliwości połączyć z działem HR, -no to poproszę o numer bezpośredni, -odpowiedz nie podajemy numerów prywatnych, -ale ja nie chce numeru prywatnego tylko numer bezpośredni do osoby która mogła by mi udzielić kilku informacje na temat rekrutacji, -odpowiedz to proszę napisać meila, -.....cyrk szanująca sie firma jeśli nie chce podawać numerów wewnętrznych to mogła by choć poprosić o zostawienia numeru kontaktowego i oddzwonić. Dla mnie dno.

Tester

Czesc. A ja mam takie pytanie - dlaczego dla stanowiska Test Engineer wymagana jest bardzo dobra znajomosc jezyka angielskiego, a dla Senior Test Automation Engineer, ktory ma podrozowac sluzbowo do Wielkiej Brytanii, nie ma angielskiego w wymaganiach w ogole? Czyzby Kainos byl pierwsza firma w PL z piecocyfrowymi zarobkami bez koniecznosci uzerania sie z kims w obcym jezyku? :)

QuickNick
@Tester 28.06.2016 16:19

Bo to oczywiste, że senior pracujący w UK musi znać język co najmniej na poziomie C1.

pracownik Kainosa

90% opinii nie ma zupelnie odniesienia do rzeczywistosci. Wyglada na to, ze zaden wpis nie jest dodany przez pracownika a wypowiadaja sie osoby, ktore nie maja pojecia jak to wyglada, albo maja zal, bo nie przeszly rekrutacji. Jestem w Kainosie juz od kilku lat i jest to najlepsza firma w jakiej mialam okazje pracowac, a mam spore doswiadczenie, lacznie z wielkimi korpo i w Polsce, i za granica. Sa szkolenia dla pracownikow, bardzo ciekawe projekty i pensje tez sa podane na stronie w ofertach pracy. Mimo, ze jest mozliwosc pracy z domu do 3 dni to bardzo rzadko z tego korzystam, bo w biurze jest taka fajna atmosfera. Nowe biuro jest tez imponujace. Naprawde polecam.

MMM

blabla
@MMM 13.06.2016 21:22
A wie ktoś jakiego rodzaju umowe sie tam podpisuje? Umowe o pracę czy trzeba własną działalność otworzyć?...

Umowa o pracę na czas nieokreślony z 3-mies okresem próbnym.

Lukasz

Ja polecam Solwit. Profesjonalnie i sympatycznie :)

Kr oakowianin

W takim razie - jakie firmy w Gdańsku byście polecili dla doświadczonych osób, skoro Kainos jest niefajny?

Mad

Karykatura zachodniej kultury organizacyjnej w wydaniu pomorsko-burackim. Tyle.

Nehar

Jeden projekt ms ograniczenie do 1 dnia. Reszta ma 3 dni

Epam

Obiecywali 3 dni pracy z domu,co okazało się kompletną bujdą :( stawia to firmę w bardzo niekorzystnym świetle i odrazu odechciewa sie z nimi współpracy.. Czasami jeden dzień pracy z domu już bywa problemem... Część pracowników zachowuje sie jakby wszystkie rozumy pozjadała reprezentując sobą tak naprawdę marny poziom..

2016
@Epam 25.03.2016 23:37

na kainos.pl/benefity jest napisane "do 3 dni pracy z domu" i chyba nic tu nie stawia firmy w niekorzystnym świetle, jeżeli zespół sam umawia się, że 1 dzień pracy z domu w tygodniu to optymalna ilość, żeby pracować efektywnie. w niektórych, ekhm, firmach nie ma w ogóle takiej opcji, zatem chyba nie ma powodów do narzekania, co?

WanaBe

Witam, ostatnio miałem okazję sprawdzić firmę biorąc udział w rozmowie rekrutacyjnej. Niestety oceniam ją mało profesjonalnie, kilka osób z czego jedna prowadzi reszta się uczy (jak prowadzić) daje jakieś wrzutki w sumie mogli by w tym czasie zrobić coś bardziej pożytecznego dla firmy. Rozmowa polega na odpytywaniu z definicji. Jedno zadanie praktyczne na sam koniec. Na końcu HRka przy pracownikach potwierdza twoje żądane wynagrodzenie finansowe, pełna profeska :)

From Paris

Is Kainos a good company? What is better in Gdansk? Except intel, I don't like this company.

krasiek

Nie polecam, większosć ludzi tam pracujących ma muchy w nosie, obnoszą się że pracują w takiej wspaniałej firmie (wcale nie najlepsza). W trójmieście są o wiele lepsze firmy w których panuje super atmosfera. Tutaj to dno.

rekrut

To odpowiedź na komentarz outsourcera o firmach outsourcingowych. W wiekszosci sie zgadzam.

outsourcer

Musicie wziąć pod uwagę, że tego typu firmy jak m.in. Kainos to takie spółki, które skupiają się na tzw. outsourcingu. Oczywiście pojęcie to nie jest nowe i ma znacznie głębsze znaczenie w biznesie, niestety jak to bywa na naszym polskim grajdołku, pojęcia takie są przedefiniowane i przeinterpretowane na wygodniejszą (dla firmy oczywiście) formę. Firmy IT zajmujące się takim "autsorsingiem" bardzo często prowadzą (nawet w 80% przypadków) fikcyjne rekrutacje. Oczywiście one są sterowane przyszłym potrzebom, możliwościom pozyskania ważnego klienta i zlecenia na ważny projekt. Ale mają na ogól na celu uzupełnić bazę danych informacji o "kapitale ludzkim" na danym rynku pracy. Rekrutacje są przeprowadzane, czasem nawet firmy zewnętrzne są zaangażowane w proces, kandydaci zapraszani , profesjonalnie przepytywani, ale czy z tych rozmów coś wynika? Oczywiście nie chcę pisać o firmie Kainos, bo nigdy nie byłem u nich na rozmowie, pomijając wysyłkę 4-5 razy cv do nich, ale piszę o tym, ponieważ byłem na kilkunastu takich rozmowach (w firmach zajmujących się outsorcingiem IT), nie mówiąc już o ogromnej ilości dokumentów, które wysyłałem w odpowiedzi na takie oferty. Nigdy w ten sposób nie zdobyłem prac, ale głodny zawsze informacji o przebiegu rekrutacji, nie dostając wiadomości zwrotnej, chodziłem na różne targi pracy w trójmieście, co było idealną okazją by zaczepić rekruterów przy stanowisku targowym danej firmy. Oczywiście rekruterzy zaczynali opowiadać bajkę o niesamowitych możliwościach rozwoju zachęcając mnie do bliżej poznania się z firmą. Przerywałem po chwili mówiąc, że już byłem u państwa na rozmowie wtedy i wtedy, na takie i takie stanowisko. Po chwili przechodzę do rzeczy, że chciałbym się dowiedzieć jaki jest wynik, czy państwo kogoś zatrudnili itd. itd. No i tu "automat" się zacinał, wachlarz ulotek i gadżetów targowych się kończył, żaden "coaching" nie przewidział takiej sytuacji. Zaczynały się "y, em, aa, yy" i tłumaczenia, że rekrutacja została przerwana, bo klient się nie zdecydował i takie tam. Oczywiście rekruter przy standzie musi powiedzieć, że pana cv zostaje u nas na cele czysto rekrutacyjne (bo zaczęli się bać GIODO) i wykorzystane w momencie podobnej rekrutacji na pewno weźmiemy pana ofertę pod uwagę. Jedną firmę złośliwie poprosiłem by spalili moje cv i nie chciałem, żeby moje dane zalegały u nich. Firmy tego typu oferują na ogół 3 różne formy zatrudnienia, stajecie się ich pracownikiem na ich pensji czy monecie (często jest płaca za godzinę, w przypadku zastoju pracy taryfikator nie bije, nawet jak siedzicie w biurze), ale tak naprawdę pracujecie tylko i wyłącznie w projekcie jednego klienta, niemalże jako ich regularny pracownik zdalnie. Ja po tylu rozmowach i orientacji na rynku pracy, po prostu w ofercie wiem po krótkich zabiegach szperania w sieci, pod jaka firmę jest napisana. I jeśli oferta mnie interesuje, bezpośrednio zwracam się do firmy, która jest zainteresowana pozyskaniem pracownika na stanowisko. Jeżeli tej informacji nie znajduję, zakładam w 90%, że oferta ma na celu proces pozyskania bieżących informacji o kandydatach na danym rynku pracy, których z każdym rokiem przybywa - ktoś te studia w końcu kończy. Także warto się zastanowić czy w ogóle warto brnąć w ten temat i nie lepiej docierać bezpośrednio do pracodawców, bez pośredników.

sceptyk
@outsourcer 28.01.2015 11:56

Ciekawe, nie słyszałem, żeby firmy outsourcingowe faktycznie robiły takie sztuczne rekrutacje. Nie miałoby to większego sensu, bo pracownik jest ulotny i nieuchwytny i takie zagregowane dane nie mają żadnego zastosowania np. rok później. Niezależnie od tego, Kainos nie jest typową firmą outsourcingową. Prowadzą różne projekty, w większości dla klientów zewnętrznych, ale raczej mają cały projekt pod kontrolą, a nie wypożyczają ciał jak wiele innych firm. Ma to swoje wady i zalety. W Kainosie fajni są ludzie, a projekty raczej niefajne, choć nie wszyscy się z tym zgodzą. Niefajne jest to, że gdańskie biuro to jednak trochę klasa robotnicza względem UK. Fajne jest to, że mimo wszystko da się bardzo wiele nauczyć.

Czarek
@pracownik 15.06.2016 18:47
Outsourcer, straszne brednie piszesz. Oczywiscie co do zasadnosci uwag do firm outsourcingowych zgadzam sie w 100%, tyle, ze ma...

Czyli mam rozumieć, że nie ma możliwości pracowania na własnej działalności?

Programista

Nie mogę odpowiedzieć o samej firmie, jednak o procesie rekrutacji za który podobno Kainos otrzymał jakieś nagrody. Na piśmie wygląda to pięknie, a w rzeczywistości wygląda to tak że po rozmowie telefonicznej w przypadku odmowy wysyłają wiadomość "Nie chcemy Pana" i ani słowa dlaczego, człowiek mógłby się poduczyć, lepiej przygotować, a w rezultacie się odechciewa. Do tego nie odpisują na emaile. Słabo.

Zostaw opinię o Kainos Software - Gdańsk

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kainos Software