Opinie o DEC ZNTK Ostróda w Ostróda

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie DEC ZNTK Ostróda. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w DEC ZNTK Ostróda o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DEC ZNTK Ostróda w Ostróda

Elektryk, spawacz, operator wózków widłowych, tokarz - takich ludzi potrzeba na rynku pracy w całej Europie. Każda ilość i od zaraz.

Donek

Wystarczy że jeden wydział nie wyrobi planu i cała firma nie dostaje premi kwartalnej? To chore.

Jeszcze pracownik

Witam. Czytając opinie i komentarze muszę niestety potwierdzić to co sam na co dzień obserwuję pracując w WSO. Administracja i pracownicy fizyczni to dwie inne firmy. Widać było to bardzo fajnie jak wychodziło się z zakładu pracy po poniedziałkowym szkoleniu ... ludzie "z biura" mogą więcej, im się spieszy, oni mają rodziny, zakupy i nie mają czasu. Muszą przed kolejkę, z boczku. A robole to czekają w kolejkach (miałem chęć opisać szerzej tą sytuację ale chyba jako ciemny lud w niebieskim stroju mi nawet nie wypada). Ludzie "z biura" jak i magazynów otrzymują również premie kwartalne które się należą. Oczywiście że tak. Każdy chciałby godnie i uczciwie zarabiać ale sorry....... Administracja, biuro, magazyny mają premię kwartalną gwarantowaną a pracownicy produkcyjni tylko jeżeli wypracują. Gdzie tu logika? Chyba nie trzeba tego tematu rozwijać? Trzecia sprawa to fala wypowiedzeń. Ludzie się zwalniają bo nareszcie widzą alternatywę i inne zakłady które oferują lepsze zarobki. Ale są też tacy którzy "się zwalniają" ... idą do kadr ... i "się jednak nie zwalniają". Tu chyba każdy wie co mam na myśli. Czy ewentualną podwyżkę trzeba wychodzić?

Tolek
@Jeszcze pracownik

Mam pytanie . Jak duża jest rotacja w firmie? Ile osób w tym roku odeszło, a ile nowych doszło?

Niki
@Jeszcze pracownik

Długo pracujesz w tej firmie? Zawsze było tak, że fizyczni stali w kolejce i wychodzili na szarym końcu. Otwórz szeroko oczy.

@Jeszcze pracownik

Nie zgodzę się z tym podziałem, o którym piszecie. Jestem z administracji i również stałem w tej kolejce do wyjścia razem z wami. Podziały sami sobie robicie i tyle w temacie.

Niki

Obrazek sprzed kilku dni. Na środku hali stoi czterech panów w czerwonych ubrankach. Trzech trzyma ręce w kieszeniach a czwarty rozmawia przez telefon i głośno sie śmieje. Z tej mąki chleba nie będzie. Tutaj trzeba posprzątać i to tak solidnie.

Żona pracownika
@Jeszcze pracownik

Niestety ale Pańska opinia jest jak najbardziej prawdziwa . Jestem żoną pracownika WSO , w ostatnim czasie atmosfera w pracy mojego męża jest tragiczna !Pracownik produkcji dzieki któremu cały ten zaklad jest utrzymywany ,cały !!! łącznie z pracownikami administracji ,magazynu jak i samymi prezesami oraz innymi działami pobocznymi , które powinny wspierać produkcję jest tak nie szanowany ,obarczany coraz to nowymi obowiązkami, wymaganiami którym często przez brak chociażby części wymiennych do wagonów nie jest w stanie sprostać, nikt z przełożonych poza chłopakami w czerwonych ubrankach nie raczy pomóc, ciągle tylko wymagaja więcej i więcej, a pieniędzy większych nie ma , na premie która za pracę w tak trudnych warunkach powinna być przyznawana pracownikom produkcyjnym nie ma mowy , bo nie ma wyrobienia , a to że chłopaki pracują na poziomie 80% wydajności dając z siebie bardzo dużo to dla przełożonych jest za mało , koedys wyrobienie sięgało 60 % i premia była, a administracja i magazyny maja premie niezależnie od wyrobienia gdzie tu sens i logika , takim pracownikom premia się należy niezależnie od wszystkiego a produkcja ma (usunięte przez administratora).zeby zarobić na wszystkich . Oddzielna kwestia jest udzielanie urlopów, gdzie całe lato był odgórny zakaz dawania urlopu pracownikom produkcji , teraz ponownie słyszę ze mąż urlopu nie dostanie bo jest za dużo wagonów do zrobienia . Bardzo bym chciała żeby inspekcja pracy wszczęła kontrolę w tym zakładzie pracy, być może wpłynęłoby to na poszanowanie pracowników produkcji . Zła atmosfera w pracy bardzo negatywnie wpływa na cały zespół ludzi pracujących na produkcji , na ich zdrowie psychiczne i fizyczne , Ci ludzie maja rodziny na których ta atmosfera się odbija :((( Każda próba rozmowy z przełożonym kierownikiem kończy się zdaniem że go nie interesują braki części, braki kadrowe ,trudny zakres pracy ,brak pomocy technologów czy magazynu , zmęczenie pracowników, zła atmosfera ,ciągły stres to go nie obchodzi , interesuje go tylko wydajność, ilość zrobionych wagonów , czy tak powinni być traktowani pracownicy produkcji ???? Nie wiem jak długo to jeszcze wytrzymamy , jest coraz gorzej z dnia na dzień....

Marco
@Żona pracownika

Do tego produkcja zwalnia tepo brak kontraktu na nowe wagony. Konkurencja już nas przegonił z cenami budowy wagonów. Tam pewnie stawiają na pracowników produkcji a oszczędności szukają u siebie w administracji WSO odwrotnie zabrać godziny na produkcji dojdzie do tego że wyjście nawet do ubikacji bedzie karane lub nawet trzeba bedzie odrobic ten czas. Ostatnio nawet zaczeli zabierać premie za okolary bo ktoś zapomniał w tym tempie pracy założyć,każdemu może się zdarzyć zapomnieć. I to są oszczędności.

Tolek
@Niki

Ta kolejka to tylko metafora

Plapla
@Niki

Was z hr trzeba posprzatac

pracuś
@Jeszcze pracownik

Wielmożne bzdury kolego . Magazyn nie ma żadnej premii .

PNM2
@Żona pracownika

Co jest faktycznie przyczyną takiej sytuacji ? Zawsze tak było ? Pracuje 1,5 roku i wydaje mi się że kiedyś robiliśmy tyle samo wagonów, a pretensje wielkie.

Janek
@Jeszcze pracownik

Tak, ale możesz również czekać rok czasu na regulację płacową.

Dlaczego wasza firma od wielu miesięcy ogłasza się na wszystkich portalach internetowych i stawia banery na mieście? Ludzie uciekają z WSO czy rozwijacie się i stąd ta agresywna polityka firmy?

Mietek wracaj
@Marek

Ludzie poprostu uciekają i odchodzą na emeryturę a za nich przychodzą na 2 dni kelnerzy, chłopcy po resocjalizacjii itp. Jeśli chodzi o rozwój, to raczej zwój.

Barbara
@Mietek wracaj

Takie małe wymagania tam mają? Czy po prostu bardziej doświadczone i wykształcone osoby nie mają tu czego szukać?

Woo

Jeszcze z takim kierownikiem produkcji kto by chciał pracować dłużej odchodzą puki mają okazję.

Lubawiak
@Woo

Góra celowo awansuje prostych ludzi, czują się wyjątkowi i są zbyt ograniczeni żeby zrozumieć , że są pionkami ma szachownicy. Figurami są ludzie inteligentni i wykształceni. Słoma z butów wystaje , ale dostaje awans i je prosto z pańskiej rączki.

Lubawiak

Sezon wakacyjny tuż tuż, a na hali gorąco. Dwa tygodnie chorobowego jak najbardziej wskazane. Ludzi do pracy brak, radzę korzystać z okazji.

Jak wspominasz rozmowę kwalifikacyjną w firmie DEC ZNTK Ostróda? Czy warunki oferowane przez pracodawcę zgadzały się z informacjami zawartymi w ogłoszeniu? Jak przebiegło spotkanie? Podziel się swoimi wrażeniami.
logo firmy Kierowca w Transporcie Międzynarodowym na cysterny chemiczne
Ostróda
ROOS SPEDITION SP. Z O.O.
logo firmy Medyczny Przedstawiciel Handlowy
IDALIA LUDWIKOWSCY SPÓŁKA JAWNA
logo firmy SPECJALISTA DS. LOGISTYKI
Ostróda
INDYK-MAZURY Spółka z o.o. Sp. k.
Czas na WSO

Koncern Unilever zapowiedział, że w związku z presją akcjonariuszy na poprawienie wyników firmy, przeprowadzono przegląd kadr i portfolio produktów. Efektem ma być zmniejszenie zatrudnienia o 20 proc. na całym świecie. W ramach tego procesu Unilever zlikwiduje ok. 15 proc. stanowisk kierowniczych wyższego szczebla, a także 5 proc. młodszych zespołów zarządzających. W sumie pracę może stracić 1500 osób pracujących dla koncernu na całym świecie. - Firma WSO powinna zrobić to samo.

Look Mee

Za Miecia były czasy i były owoce ciężkiej pracy. Teraz walka o byt trwa , trzeba mieć spryt i (usunięte przez administratora) Premia kwartalna dla pracowników produkcyjnych nieosiągalna!!!!!!!! Premia dla magazynów , wujków , bratów ,szwagrów ,synów .Prezes nowy trzyma piecze , dba o wykresy i nowe zaplecze. Źle się dzieje , sprawiedliwość nie istnieje. Kierownicy głowę w piach więc oczym gadać temat - ciach. 0 związków zawodowych , nawet mniej niż Zero nikt nas nie reprezentuje , bo ci co tam są ....... samo się rymuje. WSZYSTKO UKARTOWANE ,ODBĘBNIONE I ZABRANE NASZ POT I CIĘŻKA PRACA , BEZ SZKODLIWYCH WARUNKOW NIE POPŁACA. . . Sortowanie na zaszczepionych i niezaszczepionych , naklejanie naklejek na kaski brawo aplaus oklaski nie ma prawa to dyskryminacja załogi

Brrr

Ogolnie zle sie dzieje.Koncepcji realnej wyjscia z sytuacji wladze chyba nie maja.Miotaja sie .Pomysl z urynkowieniem plac przez podzielenie i dodanie naszej 13tki to juz szczyt dranstwa.Na to kasy nie ma.Na drogie zabawki na 4 kolkach dla siebie i wysokie pensje, plus lewe obrywy to jak najbardziej.Zwiazki to kpina .Udawajcie wszyscy ze jest dobrze.Niedlugo HR sam bedzie robic ze szlifierka w reku.

Leszek
@Brrr

Ile wynosi premia kwartalna? Warto w ogóle tyrać trzy miesiące dla tej premii?

Byku

Nie polecam pracy tam. Chyba że do HR lub coś w ten deseń. Ludzie odchodzą. Władza udaje ślepą. Zresztą myślą tylko o wyłącznie o swoich kontach! Poza tym układy i tworzenie stanowisk nieprodukcyjnych gdzie sobie smacznie śpią 8 godzin. Fizyczni muszą toto utrzymywać. Jest bosko...

Miętus

Miałem tam kiedyś brygadzistę, straszny krzykacz, kombajnista na niego mówili. Kiedyś koordynator do mnie mówi że brygadzistą skarży się bo ja jego poleceń nie wykonuje. A ja mu mówię, panie kierowniku, brygadzistą nie wydaje mi poleceń tylko drze ryja :)) No i ma tym się skończyło bo wszystko zostało pp staremu. Tam więcej takich kwiatków można znaleźć, kto robił lub aktualnie robi w decu to wie . Omijać szerokim łukiem ten zakład, chyba że masz tam kogoś z rodziny na wyższym stołku to będziesz miał lżej.

Jucky Juck

Czy to prawda ze zwalniaja? Podobno produkcja staje..

Stachu
@Jucky Juck

Dopiero co plakaty na mieście wisiały, że szukają ludzi do pracy, a teraz zwalniają?

Łysy
@Jucky Juck

Zwalniać to jeszcze oficjalnie nie zwalniają zobaczymy w 4 kwartale,robota się kończy na nowe wagony. Za to urlopy wypoczynkowe pracownikom wstrzymuja z 14 do 5 dni w okresie wakacyjnym bez ich zgody zaplanowane już na poczatku roku. Tylko czemu w okresie letnim.

K65

Ludzie, po co wy tam siedzicie? Tam jest tylu kierowników i pracowników biurowych że nawet jak wyrobicie 200 procent normy to i tak guzik z tego będziecie mieli. Niech sami zakasaja rękawy i naprawiają wagony. A wiek emerytalny ile obecnie wynosi? 65? 67? Stara gwardia odeszła w wieku 60 lat, mieli jeszcze szkodliwe wliczane w staż pracy, a teraz co? Siedzieć tam za talerz ciepłej zupy i tandetny granatowy ortalion z logiem firmy? Na życie trzeba zarobić i przy okazji nie stracić zdrowia. Są dwie opcje kiedy warto tam pracować. Opcja pierwsza , to zatrudnić się i wyszkolić, jak najwięcej spawać, firma wysyła pracowników na kursy. Potem wypowiedzenie za porozumieniem stron i dziękuję : )) Spawacz wszędzie znajdzie pracę. Opcja druga, to zatrudnić się tam przed emeryturą, brać chorobowe, a jak już będziesz w pracy to pracować na pół gwizdka.:))) To taki zakład, tylko się wyszkolić i (usunięte przez administratora) do innej firmy lub najlepiej na zachód, albo walić w (usunięte przez administratora) na maksa , będą Cię przerzucać z wydziału na wydział, ale nie zwolnią, taka to firma :)))

K65
@K65

Jeszcze jedna kwestia. Ile wy tam zarabiacie? 700-800 euro? Życie jest jedno. Tylko jedno, szybko mija, oj szybko. Nie bać się zmian, odwagi towarzysze! Pozdrawiam :))

Karol
@K65

Dużo prawdy. Góra chapie ile może, (usunięte przez administratora) i doi fizoli. Ze dwóch kierowników powinni zwolnić za (usunięte przez administratora) i głupotę. Kto ma możliwość niech wyjeżdża jak najdalej.

MIrek
@Karol

Praca na saksach szkodzi na maxa..

@MIrek

Zazdrość

KL

Ile u was zarabiają spawacze? Podajcie jakieś widełki, 4000-4500 czy mniej? Mam na myśli oczywiście netto, czyli do ręki. Co roku są jakieś podwyżki? Premia roczna lub kwartalna?

@KL

Zachęcam do złożenia CV na adres: rekrutacja@wsostroda.eu

Wok
@KL

Tyle to brutto dostaniesz. Może

Hehe
@Wok

Tak dla pokrzepienia załogi, dowiedziałem się ile zarabiają tacy sami pracownicy, jak wy, ale w Niemczech, Stanach - 11 razy tyle, co wy na miesiąc.. z tą myślą tam siedźcie i dawajcie sobie wmawiać, że ich nie stać wam zapłacić ..buehehe

Hhh
@ZaZa

Niemiła i nosząca wysoko nosek graj dalej na komputerku lepiej

Jak w DEC ZNTK Ostróda wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska?

Haha

Tylko krewniacy ????

Ot takie

Pewnie, jak w innych firmach na terenie miasta - jeśli jest się ogarniętym, sumiennym pracownikiem i wie nie mniej od przełożonego i on to wyczuje to zostaniesz zwolniony/zwolniona, lub poproszona o oddalenie się z zakładu..

Stary kolejarz.

Witam serdecznie wszystkich czytających i piszących o WSO czyli DEC ZNTK Ostróda.Tak jak przewidywałem trzy lata temu.Nic się nie zmieniło w tej firmie.Tak jak 20 lat temu sprzedano za grosze firmę za cenę mostu Świętokrzyskiego 176mln.9 placówek,11 tys wagonów Cystern,ogromne tereny.Co pozostało?To był też maj ale 2001 rok.W jeden dzień zwolniono 100 osób.Potem jeszcze więcej.firma jak w tamtych czasach nie zrobiła postępu czyli godnej pracy dla robotnika.A ludzie stali się dla siebie bardziej wrodzy niż wtedy.Rocznica okrągła dlatego piszę dla przypomnienia bo historia kołem się toczy.Ktoś tu pisał o Związkach zawodowych za każdym razem.Młodym chce przypomnieć że właśnie przewodniczący związków (na polecenie czy może przy współudziale z dyrektorem) chodził po hali i wyczytywał nazwiska zwolnionych i sam zmieniał je jakie chciał.Jedynym ratunkiem jest zmiana przewodniczącego związków zawodowych i całego zarządu związku.Puki taki będzie nic robotnik nie zdziała.Jedynie może się sam zwolnić.Pozdrawiam Ostródzian.

Norbert

Wszyscy dostali regulacje płacowe w marcu? Jakiej wysokości? Infacja czy więcej? Premia roczna nadal obowiązuje?

Immanuel Kant
@Norbert

Regulacje poniżej inflacji. Na odczepnego. Zabrali, nieco 13 dodali. Czyli straciliśmy. Wiecej wypracowaliśmy i olali nas. Warto się starać haha

Trader z rynku Forex
@Immanuel Kant

Przy obecnym kursie euro to powinni wam 14 pensje wypłacić. Podobno wagony robicie dla Niemców ? Zysk firmy za ubiegły rok zdecydowanie poszedł w górę.

Immanuel Kant
@Trader z rynku Forex

Zysk poszedł. Co z tego. Góra dzieli dla siebie. Motywacji już nie ma. Niech spadają.

Pre..

Super firma. Doskonale zarobki. Lekka praca. Bonusy, pomoc z każdej strony. Do emerytury...

Norbert

Ile na rękę dostaje nowy pracownik, spawacz lub ślusarz? Na mieście widziałem ogłoszenia rekrutacyjne, ale nie ma żadnych szczegółów. Morliny też się ogłaszają i podają na jakie pieniądze człowiek może liczyć na początek.

Ilona

Jakieś pozytywne opinie napiszecie o DEC ZNTK ? Kto jeszcze wypowie się o tym pracodawcy? Nie ma szans na jakąkolwiek podwyżkę? Czy pracownicy mają umowę o pracę? Napiszcie proszę. @Oszukiwany przez WSO, pracowałeś w firmie aż piętnaście lat, to bardzo długo. Co Cię tam zatrzymało? Były jakieś dobre strony tej firmy?

Jaki DEC

WSO a nie DEC

@Ilona

moze jeszcze mamy dziekowac za bezpłatny dostęp do toalet i ciepłą wode w kranie??? .Umowa o prace to jest OBOWIAZEK pracodawcy a podwyżki to tak na prawdę regulacja o wysokość inflacji

Nn
@Ilona

Zatrzymał kiepski rynek pracy w tym regionie. Nic więcej

Zaintetesowany

Witam. Na jakie wynagrodzenie może liczyć manewrowy? Jaki jest system godzin 6:14 i 14:22 czy po 12 godzin? Dziękuje Panom

freelaner
@Zaintetesowany

6-14 i 10-18 w zimie 11-19 ale manewrów to nie polecam najniżej płatna praca dział ? a raczej prywatny folwark pewnego kierownika i jego nakolannika

@Zaintetesowany

Zachęcam do zlożenia CV na adres: rekrutacja@wsostroda.eu

Zachęcam do złożenia CV na adres: rekrutacja@wsostroda.eu

Hyhy
@ZaZa

Macie standardowy szablon bajerów na zachętę miła Zaza

Mikołaj

Jak pracujecie ?

Zostaw merytoryczną opinię o DEC ZNTK Ostróda - Ostróda

• Jak się pracuje w DEC ZNTK Ostróda?

Zobacz opinie na temat firmy DEC ZNTK Ostróda tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 34.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DEC ZNTK Ostróda?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 28, z czego 0 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 12 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DEC ZNTK Ostróda