AXA Polska S.A.

Opinie o AXA Polska S.A.

Anna

Prowizjami,ktore nie sa moje na zawsze,bo jesli polisa padnie trzeba je zwrocic,a wiec teoretycznie rzecz ujmujac ,prowizje sa moje i moge je wydac dopiero po roku od podpisania umowy w okresie stazowym ,a po dwoch latach po tym okresie i trzeba je zwrocic nawet wtedy gdy juz zakonczy sie wspolprace z Axa

Agent

Stanowczo odradzam wspolprace z Axa.Praca polega glownie na pozyskiwaniu klientow przez telefon,wlasciwie wiekszosc dnia spedza sie na wyszukiwaniu kontaktow i umawianiu spotkan,co wbrew pozorom jest cholernie trudne,bo ludzie na haslo ubezpieczenia reaguja dosc specyficznie.Firma nie wspiera agenta w tej kwesti absolutnie,tylko od czasu do czasu dostaje sie tzw.leada,czyli przydzielony kontakt przez dyrektora,ktory jest odplatny,a zwykle konczy sie to tak ze klient zwyczajnie nie odbiera telefonu,wiec nasuwa sie tu mysl,ze te leady sa jakies "lewe".Ogolnie praca absorbuje umysl dosc mocno,jest duza presja ze strony manadzerow i codzienne raportowanie umowionych spotkan oraz odbytych telefonow.Ogolnie jesli ktos sobie mysli ze bedzie mial wlasna dzialalnosc i dzialal wedle wlasnego schematu,nie normowany czas pracy itp to niech zapomni o wspolpracy z nimi.Firma wymaga bardzo duzego wkladu wlasnego nie dajac nic w zamian tak naparwde,zabraniaja wspopracy w tym samym czasie z inna firma,co jest cholernie egoistyczne z ich strony,bo wiedza ze ubezpieczenia na zycie to bardzo ciezki rynek,oplaty sa co miesiac ,a zarobek mniej wiecej co 2-gi przy dobrych wiatrach.Nie polecam szczegolnie tym co musza placic pelny zus i wogole wypadaloby to potraktowac jaka prace dodatkowa,a nie jako glowne zrodlo zarobku,bo mozna sie mocno rozczarowac..

OWCA

Zawód agenta ubezpieczeniowego to trudna profesja i nie dla każdego. Gigant finansowy, jakim jest AXA nie ponosi z tytułu zatrudniania agenta żadnych kosztów. Sam płacisz ZUS, podatki etc. Mimo to firma wymaga, że będziesz pracownikiem na wyłączność (nie wolno mieć innego zajęcia, choćby miało być zupełnie niezwiązane z doradztwem finansowym), do odrobienia są pańszczyźniane dyżury, za które nikt nie zapłaci, mimo, że masz być w biurze od-do. Dla najlepszych - premie, nagrody. Kiedy robisz plan- jesteś super. Kiedy polisa pada - nikt nie bada, jaki miałeś na to wpływ - firma traktuje Cię jak pospolitego złodzieja i każe oddać natychmiast wszystko, co z tytułu takiego kontraktu zarobiłeś. Firma zdecydowanie nie jest pro-kliencka, jest ciche przyzwolenie na działania z pogranicza etyki, byle wynik handlowy wpisywał się w plany, które są założone w centrali. Propaganda typu: projektujesz swój sukces nie ma żadnego przełożenia na realia. Agenta obarcza się winą za przełożone przez klienta spotkania i nieodebrane telefony. Jeśli nie jesteś pozbawioną skrupułów przekupą i potrafisz wcisnąć ludziom wszystko - będziesz zadowolony. Jeśli nie - poszukaj innej pracy.

agent ubezpieczeniowy

Zaproszono mnie na spotkanie rekrutacyjne a mam wrażenie że celem spotkania był zakup ubezpieczenia albo garnków (podobna nachalność). Słabo

Masza

Witajcie, tak czytam i czytam Wasze opinie, spostrzeżenia i po analizie dochodze do wniosku, że chyba lepie odpuścić ? Niedawno odpowiedziałam na ich ogłoszenia na doradce - zainteresowali się moją aplikacją lecz jakoś nie jestem teraz przekonana, Mam prace, stabilną i nie chce wpaść w jakieś "bagno". Dziwi mnie fakt, czego nigdy wcześniej nie spotkałam, że ten pracodawca często dzwoni i prosi o kontakt w sprawie posady mimo, że ja milczę. dziwne... powiedzcie mi, patrząc na zarobki, czas pracy, atmosfere, i możliwości awansu: warto czy nie warto ?

@Masza 20.11.2015 18:17

Jeżeli: -masz grubą skórę,- nie masz dzieci,- masz gadane, nie przeraża Cię praca w telemarketingu i akwizycji,- masz oszczędności, które pozwolą Ci przetrwać miesiące, w których zarobisz tylko kilkaset złotych,- nie masz nic przeciwko zakładaniu działaności,- jesteś pewna, że znajdziesz pracę za kilkanaście miesięcy/kilka lat (kiedy już będziesz miała dość telemarketingu)... to w sumie i można spróbować. W innym wypadku daj sobie spokój i trzymaj się tego co masz.

Monika
@Masza 20.11.2015 18:17

Witam Zastanawiam się nad podjęciem w tej firmie pracy na stanowisku doradca ds ubezpieczen -obsługa klienta call center. Czy ktoś z Was pracował na tym stanowisku i mógłby przybliżyć na czym w praktyce polega ta praca ( chodzi mi o to czy są to przedłużenia umów i infolinia przychodząca czy trzeba robić tez coś innego np pozyskiwać nowych klientów ) no i oczywiście jakie zarobki, i czy praca pn-pt czy weekendy również ?

były

Chciałbym podkreślić, iż jest bardzo prawdopodobne, że po zatrudnieniu w Axa i rozstaniu się z tą firmą, można mieć duże problemy ze znalezieniem nowej, ciekawej pracy. Nawet na stanowiskach dyrektorów Departamentów - nie mówiąc już o przedstawicielach średniej kadry i szeregowych pracownikach - siedzą w tej firmie najzwyklejsze świnie. Pracowałem w Centrali, przede wszystkim stykałem się z ludźmi z dep. marketingu i obsługą klienta,więc wiem co mówię. To pewnie m.in. dlatego, że jak dasz parobkowi trochę władzy, zmienia się w świnię. Wynika to z tzw. mentalności chłopa pańszczyźnianego/fornala/lumpenproletariatu.

Hej
@były 12.11.2015 17:38

Pracowalam w centrali 15 lat i chyba Cie ponioslo chłopie z ta opinia

@Hej 25.10.2016 15:50
Pracowalam w centrali 15 lat i chyba Cie ponioslo chłopie z ta opinia

No i co z tego, że pracowałaś w Centrali 15 lat. O czym to świadczy i co z tego wynika? Może byś napisała? Nie poniosło mnie, wręcz przeciwnie, byłem "delikatny" w naświetleniu tego, co działo się w tej firmie.

Windykaksa

Te kilka osób, które jeszcze tam pracuje od czasu kiedy ja tam byłem wydzwania do mnie po kilka razy w roku prosząc o takie kontakty. Wprawia mnie w zakłopotanie gdyż muszę odmawiać. A później w zażenowanie i irytację bo oni tak łatwo nie odpuszczają i wiercą dziurę w brzuchu. Po pierwszym razie jak porozdawałem im te polecenia to znajomi mieli do mnie pretensje, że telemarketerów na nich nasyłam.

Konia

a czy ktoś ma jakieś informacje na temat oddziału w Krakowie na ul. Krowoderskiej? lub innego w Krakowie?

biceps

Co to jest lupanar? Przykro mi to mówić, ale mieszkam na wsi i nie znam takiego słowa.

@biceps 22.10.2015 20:25

A co, na wsi nie ma bibliotek? Trzeba poszerzać zasób swojego słownictwa.

były

Axa Polska SA (Centrala) przy ul.Chłodnej w Warszawie to typowy korporacyjny lupanar. Typowy znaczy skupiający zbieraninę chłopczyków i dziewczynek (czyt. korporacyjnych biurew) przekonanych o własnej wysokiej wartości, a reprezentujących głupotę, elementarne braki w edukacji, oportunizm, łajdactwo, obłudę, cwaniactwo, łajdactwo i zwykłą podłość. Każdy kto myśli poważnie o swojej drodze zawodowej, chciałby się czegoś wartościowego nauczyć, zmienić coś na lepsze jest postrzegany jako zagrożenie. Polecam te firmę osobom hołdującym maksymie: Nie potrzebujemy ludzi inteligentnych, potrzebni nam są tylko posłuszni. Jakby tego było mało, gdy ktoś jest dla nich niewygodny i gdy chcą rozwiązać z nim umowę, próbują oszukiwać na kasie, robią problemy i straszą, że będą wystawiać niekorzystne rekomendacje. Typowe helmany i gęsi. PS. Piszę tu o tych, z którymi się zetknąłem, z którymi byłem zmuszony współpracować. Nie generalizuję, opinia ta dotyczy wybranych osób pracujących w działach obsługi klienta i marketingu.

Czekolada

Przecież praca w AXA nie jest trudna. 3 polisy miesięcznie i mamy wypłatę z podstawą. Coś ponad 3400 brutto w 1 miesiącu. Od klientów otrzymuje się ciepłe kontakty i można dzwonić

Bisnes

A właśnie że Tryl ma rację. Praca jest na tyle trudna, że jeśli utrzymasz się choć rok to z powodzeniem znajdziesz pracę w innej firmie, możliwe że na wyższym stanowisku. Mój znajomy pracował jako kierowca w piekarni i choć był po studiach, elokwentny i na poziomie nie mógł znaleźć innej satysfakcjonującej. Poszedł do AXA gdzie biorą "każdego" kto potrafi się wysłowić, popracował uczciwie 1,5 roku a w międzyczasie znalazł pracę w banku gdzie pracuje już od 4 lat i mówi, że to dzięki AXA. Choć ja jednak myślę, że zawdzięcza to swojemu uporowi. Ale coś w tym jest ...

Windykaxa

Tryl... nie żartuj. Gdzie awansowali, gdzie siedzą wyżej?! Co za bzdury opowiadasz. Z akwizytorów stali się kim? Wszyscy zostali menadżerami?! "Sporo znajomych"... Co za pusty frazes. Wybacz ton, ale Twoja wypowiedź jest kłamliwa.

Windykaxa

Właśnie puściłem przelew na ponad 3000zł. Tyle musiałem oddać za zaliczki na dodatek stażowy oraz w ramach zwrotu kosztów szkolenia. To nie jest praca dla każdego. Ja się nie nadawałem. 90% to telemarketing (trzeba mieć grubą skórę). Pozostałe 10% to akwizycja. Umowy są tak skonstruowane, że koszty niepowodzeń agentów są w całości na nich przenoszone. Z moich obserwacji wynika, że nie powodzi się wielu. Z 17 agentów, którzy byli w oddziale w moim czasie obecnie zostało już tylko 4. Dyrektor i menadżerowie też się pozmieniali. Zastanówcie się dwa razy zanim się z nimi zwiążecie bo prowadzenie działalności kosztuje. Moje pół roku w axa ostatecznie na duży minus.

Niunia

Karo, a po ilu miesiącach zrezygnowałeś? Zamierzasz zapłacić im?

przyszly agent

poszukiwacz pracy
@przyszly agent 23.05.2015 12:45
I zawsze , jak nie przepracuje sie tych 12 miesiecy to trzeba oddac? i ile mniej wiecej za kazdy 1 miesiac nalezy oddac?...

To co napisałeś to już przebrzmiała pieśń. Teraz zmienili warunki, musisz oddać jeśli klient z którym spisałeś umowę wycofa się w ciągu 12 miesięcy od podpisania. Tak jest jak w innych firmach ubezpieczeniowych, bronią się przed fikcyjnymi klientami. Ta zasada dotyczy agentów w pierwszym roku pracy, dopóki nie udowodnisz, że jesteś uczciwym agentem. Mam info z pierwszej ręki ...

musz

a w którym mieście aplikowałaś?

musz

kazdego przyjmuja, jak o call center

bisnes
@musz 07.05.2015 09:58
kazdego przyjmuja, jak o call center

A mnie niestety nie przyjęli, ale może to i dobrze bo nadal nie jestem przekonana czy ten charakter pracy jest dla mnie

D28

Ręce mi opadają jak czytam te brednie. Gdzieś ktoś coś wiedział,bo usłyszał, przeczytał. Tak- jak w każdej firmie trzeba sprzedawać. Tak- jak w każdej firmie ubezpieczeniowej trzeba zwrócic pieniądze jak polisa nie jest opłacana. Tak- trzeba mieć działalność. Tak- trzeba być etycznym. Tak- praca jest trudna. Tak- system wynagrodzeń jest taki sam we wszystkich oddziałach. Nie- to nie jest praca dla wszystkich. Nie- jeżeli myslisz o pracy na pół roku czy rok- nie mysl o tej branży. Nie- nie trzeba zwrócić zaliczek jeżeli polisy są w mocy (opłacane przez klientów). Piszcie sprawdzone informacje. Piszcie o faktach a nie o swoich emocjach. Tylko wtedy to forum bedzie miało sens.

zorro

to już nigdzie człowiek uczciwie nie może pracować w tym kraju. Mogę podjąć działalność ale muszę coś zarobi, to proste. Może ktoś ma jakieś informacje co można robić uczciwie i zarobić by wystarczyło na normalne życie

Lulu

No właśnie to jest największy minus tej pracy. Jak nie podpiszesz, to nic nie dostajesz i koniec. Trzeba też wziąć pod uwagę ,że należy opłacić działalność gospodarczą i księgową , czyli nawet możemy być na minusie pod koniec miesiąca

Lulu

Dodatek stażowy jest teraz przez 24 miesiące .Tylko ,że w tym 2 roku , to już się grosze dostaje w porównaniu z początkiem, bo chyba 350 zł. Tabelka z takim wynagrodzeniem została mi przedstawiona parę dni temu na spotkaniu z menedżerem jednego z krakowskich oddziałów.

Kania
@Windykaxa 23.07.2015 23:27
Ja nie zrezygnowałem sam tylko mi podziękowali z miesięcznym wypowiedzeniem, po 8 miesiącach, bez podania przyczyny. Dziś puści...

Czyli około 375 zł Ci potrącili za każdy miesiąc. A z tego co wiem ,to tam się zarabia za pierwszy miesiąc 3400 więc chyba nie tak źle wyszło Ci to?

@Kania 29.07.2015 23:29

Moja poprzednia odpowiedź została usunięta więc spróbuję jeszcze raz. Niezły zabieg Kania. Tam się tyle nie zarabia miesiąc w miesiąc. Nawet najlepsi mają miesiące bez "pasów". A regularnie premie i dodatki zgarniają tylko najlepsi, najwytrwalsi i najbardziej zdesperowani. A poza tym, podajesz kwotę brutto (sic!). Rozbijając należność dochodzoną przez AXA na miesięce próbujesz zastosować sztuczkę mającą na celu sprawić by czytającym łatwiej było "przełknąć" tę gorzką pigułkę. A więc nie, nie potrącili mi 375zł za każdy miesiąc tylko kazali zapłacić ponad 3000 jednorazowo, pod groźbą sądu.

zorro

Witam, mam zamiar zacząć współpracę z AXA założyć działalność gospodarczą jako bezrobotny czy ktoś mi może pomóc dowiedzieć się czy warto w to wchodzić nie mam pracy od dłuższego czasu. Chciałem zapytać czy to prawda że dostanę pakiet startowy ok. 2500/miesięcznie czy będę musiał coś zwracać jeśli przez pierwsze miesiące nic nie uda mi się podpisać żadnej umowy. I czy mogę w swoim mieszkaniu przeznaczyć pokój pod działalność. Proszę o pomoc. Dziękuję

@zorro 13.03.2015 10:41

pierwszy raz słyszę o jakimś pakiecie startowym. Z tego co wiem firma oferuje coś co nazywają dodatkiem stażowym w wysokości 1000zł/mc przez okres pierwszego roku współpracy z firmą. jednak aby to dostać musisz wywiązywać się z narzuconych miesięcznych planów sprzedażowych bo jeśli nie zrobisz planu to nawet dodatku stażowego nie dostaniesz. jeśli nie podpiszesz żadnej umowy to nie będziesz musiał oddawać nic bo nic nie zarobisz no chyba że pieniądze jakie firma wyłoży za Ciebie na szkoleniu w Warszawie na które pojedziesz zdawać egzamin . co do lokalu to nie masz takiej potrzeby bo firma udostępnia Ci swoje biuro w oddziale i wszelkie dobrodziejstwa jakie się w nim znajdują.

Karo

@Karo 09.03.2015 20:55
czyli trzeba 1000 zl zwracac za kazdy miesiac. sporo. i jak sie nie wyrobi tych polis to nic sie nie dostaje?...

jeśli nie spiszesz żadnej polisy w miesiącu nie dostajesz nic. to jest właśnie to co najbardziej boli w tym fachu:/

Karo

A jeśli teraz nie ma już tego nieszczęsnego weksla ,o którym wszyscy mówią ,to można bezpiecznie podjąć tam pracę? ile teraz należy zwrócić w razie rezygnacji np. po 5 miesiącach?

były agent
@były agent 22.05.2015 10:51
W tej chwili zgodnie z prawem nie musi być osobnej deklaracji wekslowej wystarczy oświadczenie w umowie ma taką samą moc prawną...

No to musiałeś nadmuchać klientów, a kasa, którą "zarobiłeś" w AXA już pewnie wydana... Znam ten ból co prawda z innej firmy...

Żałuję
@Karo 06.03.2015 17:16

Ja właśnie dostałem do zwrotu ponad 2k, jak ja żałuje że sie zadałem z tą axa, szlag by ich. Klient nie płaci polisy a ma składkę półroczną i lipa. Nigdy więcej axa, nigdy i nic. Oby zbankrutowali, tego im życzę.

Monika

Witam. czy ktoś może coś powiedzieć na temat stanowiska konsultant ds assistance? na czym dokładnie polega praca? czy można liczyć na umowę o pracę i jaką pensję oferują?

Kamil

Powiem tak, byłem na spotkaniu & rozmowie i co do rekrutacji to faktycznie nie wiele się zmieniło po za chyba najważniejszym, wekslem. od 6 miesięcy nie ma już w umowie czegoś takiego jak weksel czy poręczenie zwrotu jakichś tam kosztów co do wcześniejszej rezygnacji. Trzeba przygotować listę 150-200 kontaktów (imię, nazwisko numer telefonu i status czy ta osoba pracuje czy też nie i na jakim stanowisku jeśli jest taka możliwość) potem odbywa się 2 tygodniowe szkolenie, następnie pisze się egzamin państwowy na agenta ubezpieczeniowego i na koniec wyjazd na 4 dni do warszawy. Po tym wszystkim możemy zaczynać pracę jeśli oczywiście w między czasie założymy działalność gospodarczą.

radek

witam, ostatnio staram sie o odszkodowanie w sprawie wypadku,ale pojawil sie problem poniewaz mam wyslac kopie "karty motorowerowej" niestety zgubiłem ją a duplikat juz mialem wyrabiany co zrobić??? z góry dziękuje i pozdrawiam

Kamil

Witam, Byłem kilka dni temu na rozmowie kwalifikayjnej w AXA na stanowisku przedstawiciela, wypełniłem już test kompetencji i czekam na telefon. Byłem pozytywnie nastawiony do tej pracy do puki nie trafiłem na to forum. Byłem już przedstawicielem i wiem że w każdym mieście jak i oddziale panują inne obyczaje czy warunki. Proszę o opińie o odziale w Białymstoku na sienkiewicza. Czy warto? Jaka jest atmowfera itp. Umowa którą mi zaproponowano jest umową agencyjną oczywiście na własnej działalności. Ciekawi mnie również co się stanie w sytuacji gdy nie wyrobi się planu a trzeba będzie zapłacić ZUS? Trzeba dokładać z własnej kieszeni ? Proszę o informację. Pozdrawiam

@Kamil 24.02.2015 12:50

W tej branży nie ma zmiłuj się. jeśli nie zrobisz planu to przecież nie pójdziesz z usprawiedliwieniem od dyrektora oddziału do ZUS-u, że nie zarobiłeś wystarczającej ilości pieniędzy potrzebnych na zapłacenie składek. Jeśli nie zarobisz to jest już to tylko Twój problem, z którym będziesz musiał poradzić sobie sam. :(

Ania

Miesiac 8 h dziennie, bhuahhahaha umowe o prace?, tak jak wyrzej bylo pisane musisz sobie zalozyc wlsna dzialalnosc gospodardcza, na umowe o prace nie masz co liczyc

Paweł30

Witam ile trwają szkolenie w tej firmie? Czy po szkoleniach dają umowe o prace czy podczas szkoleń?

@Paweł30 21.02.2015 19:11

Czas szkoleń uległ ostatnio znacznemu skróceniu. teraz szkolenie w oddziale trwa chyba 8 dnia natomiast w Warszawie na tzw. Centralnym Szkoleniu Podstawowym jesteś 4 dni . Umowę dostajesz dopiero po powrocie z Wawki i oczywiście po uzyskaniu pozytywnego wyniki na egzaminie, który ma miejsce na zakończenie tego szkolenia.

@były PUF 24.02.2015 17:48

No to super... Jutro idę na ostateczną rozmowę bo telefon był już do mnie wykonany. zobaczymy co mi powiedzą i czy nie będzię to makaron nawijany na uszy. A pytam o zus bo byłem w firmie która składki płaciła za mnie nie zależnie od tego ile wypracowałem godzin czy umów...

Ciekawy3

Mógłby mi ktoś przybliżyć temat. Jak wygląda w AXA praca na stanowisku "konsultant ds assistance"? W opisie jest zaznaczone, że praca polega na "organizacja pomocy drogowych, hoteli, współpraca z usługodawcami, koordynacja międzynarodowych transportów". Mógłby mi ktoś, kto jest w temacie zweryfikować tą informację? Mam w piątek rozmowę o pracę własnie na to stanowisko i jestem ciekawy czy warto sobie zawracać tym głowę, czas i portfel (dojazd, całkiem spory). Czy to stanowisko to faktycznie tak jak opisują czy tylko wysublimowana nazwa zwykłego sprzedawcy?

xyz

Po pierwsze Panie Robercie Niewiarowski, jest to sprawdzona informacja jak i merytoryczna tak właśnie było jak pracowałam, fakt nie pracuje już od zeszłego roku,co owszem mogłam zaznaczyć w mojej wypowiedzi, ale uznałam to za zbędne ponieważ osoby, które dalej pracują w tej firmie a z którym mam kontakt powiedziały, że dalej jest tak jak było a nawet gorzej, więc uznałam to za zbędne pisanie od jakiego czasu tam pracuje. Fakt mój błąd. Po drugie Gembam, obrażanie ludzi i wyzywanie ich od nierobów jest trochę nie na miejscu z twojej strony; "To co tu piszą niektórzy to opinie nierobów, którzy nastawili się na ciepłą posadkę. Programy oferowane są ciekawe i konkurencyjne." Wybacz ale ja nie obrażam ludzi, których nie znam i nie widziałam na oczy, więc miej chociaż odrobinę kultury i nie obrażaj nieznanych ci ludzi. To że powiedziałam jak wygląda praca tam i atmosfera nie oznacza wcale, że jestem nierobem. Dla twojej informacji jak tak bardzo Cię to ciekawi pracowałam od 8-21 a czasem i 22, zdarzały się też pracujące weekendy, a jak bardzo chcesz to nawet axowski wyciąg z konta mogę ci przesłać i zobaczymy czy dalej będziesz uznawał ludzi za nierobów. To że ktoś nie ma ochoty pracować w zakłamanej firmie i atmosferze, w której jedyne co się liczy to kasa, kasa i jeszcze raz kasa a nie człowiek też nie czyni go nierobem. Więc bądź tak uprzejmą Osobą i nie obrażaj nieznanych ci ludzi o których nie masz zielonego pojęcia. Moja opinia była zamieszczona fakt później niż się zwolniłam i to nie dlatego żeby jak to określacie wylać swój jad na firmę bo mi się nie udało, bo mi się nie chciało etc. tylko dlatego, że pomyślałam, że mogę pomóc ludziom w podjęciu decyzji i może o nie zmarnowaniu swojego czasu oraz zdrowia. Ludzie to na tyle rozumne istoty, że potrafią same decydować o sobie, i zarówno moją opinię jak i twoją mogą mieć głęboko gdzieś i zrobią po swojemu. Portal ten służy do wyrażania swojej opinii o pracodawcy z którym miało się kontakt aby pomóc innym zorientować się na co mogą liczyć, a nie na obrażaniu ludzi, którzy zamieszczają swoją opinię. A odnośnie konkurencyjnego programu dla pracowników też się z nim zgodzić nie mogę? Sprawdziłeś chociaż sam jaki jest w innych firmach czy też wiesz, bo tak ci twój dyrektor powiedział czy ktoś? Bo widzisz ja akurat się orientuje jakie są warunki zatrudnienia w większości firm ubezpieczeniowo - bankowych i gwarantuje ci, że axa w cale nie ma najlepszego programu, więc też nie pisz nie potwierdzonych informacji jak już pouczasz innych. Pozdrawiam

trolololo

Czy mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat pracy w dziale IT w w.w. firmie (konkretnie w AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne SA)? Nie znalazłem żadnej opinii w internecie na temat pracy w tym dziale, a obecnie widnieje oferta na stanowisko Młodszy Specjalista ds. IT. Chciałbym się dowiedzieć jakie są zarobki oraz jakie są możliwości awansu np. na admina. Dziękuję za odpowiedzi.

cześć
@trolololo 17.02.2015 02:33

Praca dla studentów. Umowa zlecenie. Dla 'najlepszego' o pracę. Szkoda czasu.

basia

Pracowałam w AXA jak weszła na polski rynek czyli jak przejęła Winterthur. Zaczynałam jako PUF, po roku awansowałam na Menedżera. Za mojej kadencji zmieniali się dyrektorzy, prezesi, zmieniały się wynagrodzenia i prowizje.Jedno co się nie zmieniło to sposób rekrutacji,wdrażania i sprzedaży. Zmieniły się czasy zarabiania fortun ( min OFE i inwestycje ). Nie jest łatwo pozyskiwac klientów a od tego zależy wynagrodzenie. Zawód agenta jest chyba najbardziej stresującym zawodem z jakim udało mi się zetknąć. Po 6 latach zdecydowałam się odejśc Po roku dopiero stwierdziłam że dres czy jeans jest też dla mnie, że na wakacje można pojechac bezstresowo ( podczas trwania kontraktu nie wolno było wyłaczyć telefonu- bo klient nasz PAN ). Polecam pracę w AXA ludziom z doświadczeniem w sprzedaży - handlowcom, ludziom młodym, którzy bedą w stanie poświęcić min 10 godz dziennie zeby żyć na przyzwoitym ;poziomie.Cięzka praca ale otwiera drzwi na przyszły samodzielny biznes.

zachod

Pracowalam w AXA od 2014 roku do teraz. Wlasnie dojrzalam do decyzji o odejsciu z tej firmy. Jesli ktos sprytnie policzy do konca stazu zostal mi miesiac.Co z oddaniem kasy za zaliczki stazowe jeszcze nie wiem ale pewnie wkrotce sie dowiem. Praca w tego typu firmie nie nalezy do trudnych. Zasada jest prosta jesli dzwonisz i umawiasz spotkania masz jak zrobic miesieczne plany produkcji i zarobic pieniadze. Jesli nie poprostu nie zarabiasz. Sprawa z pisaniem lewych polis praktykowana jest wszedzie, w kazdej firmie ubezpieczeniowej poniewaz liczy sie sprzedaz i nic wiecej. Ale zasady etyczne jakimi powinna kierowac sie firma i jakie sa nam wbijane do glowy podczas szkolen maja sie nijak do codziennej pracy w jednym z oodzialow na zachodzie Polski. Dla tamtejszej Pani dyrektor klienci to debile ktorzy nie chca kupowac polis, przedstawiciele to debile ktorym nie chce sie dzwonic i umawiac spotkan i generalnie to wszyscy sa debilam i glupkami chyba poza nia.wiadomo gdy jest produkcja jest super, niestety gorzej gdy komus powinie sie noga. Wtedy juz nie ma zmiluj sie. Oczywiscie to nie tyczy sie wszystkich bo wsrod przedstawicieli sa rowni i rowniejsi, ci ktorzy musza byc codziennie w biurze i dzwonic i tacy ktorzy nie musza. Przykladow roznych rodzajow nieprawidlowosci tego oddzialu moge wyieniac w nieskonczonosc. Ale nie o to chodzi. Chcialabym zeby pracy tego oddzialu przyjzal sie ktos z samek gory ale nie wiem jak tam dotrzec nie szkodzac sobie. Moze ktos tu na forum podsunie mi jakis pomysl?

Gembam
@zachod 10.02.2015 13:33

Na kursie dostałaś kontakt do Departamentu kontroli. Nie ważne, że nie jest to dokładnie profil ich zainteresowań, ale to jest jakiś początek :)

była-AXA
@Gembam 11.02.2015 13:51

no tobie to AXA naprawdę dobrze płaci za pisanie tych bredni uczciwie poinformowanego klienta z IQ powyżej 50 nie złapiesz na żadną polisę mam w posiadaniu 3 różne - rozbieżne wersje rozliczenia WJS wszystkie z pieczątką i podpisem dyrektora (oj kombinowali - klientowi po 2 miesiącach odesłali pieniądze za opłaconą polisę)

kasia

Oszusci!!!!!!!!!

Gembam

Pierwszy miesiąc 2300 netto. Do zrobienia 1 polisa/2000 zł składki rocznej. Drugi miesiąc 2800 netto target 2 polisy/4000 składki ROCZNEJ. Przeciętna polisa to ok 100-160 zł miesięcznie, lajt i relax 167 zł składki załatwia pierwszy miesiąc. To co tu piszą niektórzy to opinie nierobów, którzy nastawili się na ciepłą posadkę. Programy oferowane są ciekawe i konkurencyjne. Łatwo nie jest, ale za tak mało pracy nikt nie zapłaci więcej. Zamiast czytać żal-posty pomyślcie. To nie firma krzak, ale światowa korporacja. Żadem Amway czy coś. Myślcie trochę.

xyz

Hahahaa no wyobraź sobie, że nie zapewnia, wszystko opiera się o to co sobie wypracujesz, nie muszę zaglądać do umowy czytałam ją już 10 razy, jak okazało się, że podpisałam weksel o którym nikt nas nie raczył poinformować, ba masz 5 min na podpisanie 3 kopi każda po ok. 50 parę str. i zero czasu na przeczytanie, a potem dowiadujesz się o pięknym wekslu, że jak zwolnisz się przed rokiem oddajesz całą zarobioną kasę (nie do końca całą, oddajesz zaliczki stażowe które zarabiasz jak zrobisz plan, to wtedy można to nazwać podstawą natomiast jak w miesiącu nie sprzedaż danej ilości polis nie dostajesz nic) a po zwolnieniu przychodzi ci list od kochanej AXY, że masz oddać tyle i tyle, ja np. musiałam oddać 6 tysięcy miło prawda, a zwolnić się musiałam i nie było innej opcji, więc radzę przemyśleć taką pracę, bo nigdy nie wiadomo co się w życiu przydarzy i czy nie będziecie się musieli zwolnić wcześniej niż po roku, a po 3 miesiącach dostaniecie piękny list od tej cudownej firmy.

Robert Niewiarowski
@xyz 22.01.2015 20:25

Rafał Kurek
@Robert Niewiarowski 31.01.2015 11:04
Weksli nie ma już od ponad pół roku a wpis jest ze stycznia 2015. Proszę o podawanie sprawdzonych i merytorycznych odpowiedzi...

To że wpis jest ze stycznia 2015 to nie znaczy, że osoba "xyz" nie była w takiej sytuacji a teraz ją po prostu opisała. I zgodnie z zasadą forum opublikowała swoją opinię o pracodawcy. Może niech się wypowiedzą pracownicy obecnie pracujący lub przyjęci do pracy. Wiem, że firma prowadzi szereg rekrutacji na terenie Polski. Dziwne tylko, że jest to rekrutacja tzw ukryta. Nie podana jest nazwa pracodawcy. Można jedynie dowiedzieć się tego po akceptacji CV/aplikacji

xyz

Na tej samej zasadzie co puf, własna działalność gosp. zapomnij, że tam dostaniesz podstawę, oczywiście jest niby coś takiego jak "podstawa", ale dostajesz ją jak wyrobisz wszystkie plany i jest to około 500 zł Romek Atomek nie ma indywidualnych warunków, zmienia się plan do wyrobienia nowi mają go mniej, doświadczeni dostają więcej do zrobienia. Wszystko opiera się tam na własnej działalności i tym co sobie wypracujesz

tois
@xyz 13.01.2015 11:37

OK dzięki za informacje. Własna działalność to nie problem ale rzeczywiście wygląda to nie bardzo jeśli nie ma normalnej podstawy jak w innych TU.

tois

Witam, czy moglibyście mi naświetlić jak wygląda zatrudnienie w AXA na stanowisku kierownik zespołu sprzedażowego?? na jakiej zasadzie jest to zatrudnienie?? jakaś stała podstawa + prowizja??

ubezpieczony

AxA - UCIEKAJ no chyba że chcesz kupić polisę na nic -n to bardo polecam

Xyz

Hahahaha tak tez myslalam, ze jak napisze jak to wyglada to od razu jakis pracownik napisze, ze sciemniam albo cos w ten desen, no coz rozumie, wam to nie na reke jak ktos prawde o was pisze bo przez to miej ludzi do was przyjdzie. I nie nie dalam sie wykiwac, podpisalam standardowa umowe, ktora jest w kazdej placowce AXY w tym kraju. A co do zadowolenia to znam setki ludzi w ktym kraju, ktora jest niezadowolona i oszukana przez ta firme i zarowno sa to pracownicy jak i klienci z calego kraju. Ale tak piszcie teraz, ze albo sobie nie radzilam albo bylam w kiepskiej placowce lub cos w ten desen, zeby tylko nie stracic przyszlych jeleni, mam to gdzies ja tylko uprzedzam ludzi, ktorzy maja zamaiar u was pracowac, bo nawet jak mnie nie posluchaja to po kilku tygodniach; miesiacach pracy sami sie przekonaja i zrobia to co kazdy byly pracowni tej wspanialej firmy, szkoda tylko, ze staca na tym nie tyle pieniadze, co cenny czas i zdrowie. Pozdrawiam :))

Xyz

Jak czytam te wszystkie pozytywne komentarze o AXA to czegoś dostaję. Pracowałam w tej firmie prawie rok i zrezygnowałam nie dlatego, że byłam leniwa i udawałam pracę jak to pisze Pan Krzysztof, bo wszystkie plany sprzedażowe wyrabiałam ponad i w pół roku zarobiłam tyle kasy, że nawet po opłaceniu zusu, paliwa, telefonu, rat, ubrań zostawało mi dużo kasy na końcie, ale oczywiście wszyscy ci supwr specjaliści znający się na tym dlaczego ludzie piszą złe komentarze o tej firmie, coś zaraz wymyślą, że kłamie, że nie zarabiałam itd i teraz wypuszczam mój jad na forum. Zacznę może od początku; rekrutacja w tej firmie wygląda tak, że najpierw musisz przejść 4 etapy, żeby dostać się do firmy i oczywiście dopiero na ostatnim dowiadujesz się, że będziesz kupe kasy zarabiał i pczywiście o tym, że musisz założyć własną działalność gospodarczą, za ktorą miesięcznie płacisz ponad 400 zł przez pierwsze 2 lata a poźniej już 1000 zł + księgowa. Rekrutacjs eygląda tak, że ciągle mówią tylko o firmie jak w niej super jaki bogaty będziesz, że są wyjazdy w excluzywne miejsce i oczywiście nic nie chcą wiedzieć o tobie na 1 spotkaniu, na następnych standardowe pytania jak w każdej firmie typu sprzedaj mi długopis itp. No wybaczcie ale każda szanująca się firma chce wiedzieć coś o tobie, jakie masz doświadczenie jakie planuy zawodowe jakim jesteś pracownkiem. I nie przejmujcie się nawet jak będzie ie myśleć, że coś wam poszło nie tak i tak was przyjmą do pracy biorą każdego, bo przecież co mają do starcenia nic wam nie płacą a może jakimś cudem sprzedacie polisę. Nastpępnie miesięczne szkolenie i oczywiście opatrzcie się wcześniej w zestaw garniturów, marynarek, koszull itp. Bo w jeansach jest zakaz, (marynarki i garnitury podnoszą waszą samoocene macie myśleć że jesteście biznesmenami), po szkoleniu jest egzamin, którym wszyscy się stresują, że jak się nie zda to się nie dostaną, nie martw ie się egzamin pisze się wspólnymi siłami wszyscy zdają. I wtedy najlepsza część imprezy; podpisanie umowy 3 kopie każda po 50 str, podpis na każdej 5 min czasu, żeby nie można było przeczytać, o znajdującym się tam wekslu i kasie ktorą musicie oddać po zwolnieniu się. I nie, nie możecie prosić o dodatkowe 5 min na rzeczytanie, nie chcesz podpisać to nara. Jeżeli chodzi o tel. To faktycznie kom. Nie ma ale w pracy dostajesz telefon stacjonarny z którego możesz dzwonić na miejscu, więc przynajmiej te kilkanaście tel. Tam nie są na twój rachunek. Standardowo po miesiącu połowa odchodzi. Jak nie wyrobisz planów czeka cię poważna afera od menago i co wtedy podpisyanie lewych umów na rodzinę, znajomych itd. Opłcanaie ich polis przez kilka miesięcy bo przecież i tak wyjdziesz na tym lepiej bo dostaniesz dodatek stażowy. A spruboj się nie zgodzić. Wszystko jest ładnie pięknie póki zarabiasz na firmę jak nie za zynają się schody, czysty mobing stosowNy przez menago. I nie mówie tu o wszystkich oddziałach ponieważ nie znam wszystkich ale z kilku których znam tak właśnie jest. A słowa typu ktoś był leniwy, nie chciało mu sie itp. Są nie na miejscu i obraźliwe dla niektorych, ponieważ jest to totalna generalizacja, owszem nie powiem zapewne zdażają się tacy ludzie, ale nie tylko od tego zależy sprzedaż, są też udzie, ktorzy sięr poprostu nie nadają do tej pracy tak samo jak nie każdy może zostaćprawnikiem np., mgą się starać a i tak im nie wychodzi. Ja osobiście zrezygnowałam nie dlatego, że nie zarabiałam a dlatego, że miałam dość takiego życia i uzerania się z menago bo wybazcie ale skoro na mam swoją firmę i zarabiam dla nich kase to menago nie ma prawa się wtrącać w moją pracę skoro mam wyniki. Nie dość, że się pracuje od rana do nocy to jeszcze wysluchuejsz, a mój menago był zwolennikiem podpisywania lewych umów na co ja absolutnie się zgodzić nie mogę (sytuacje takie miały miejsce w kilku oddziałach na Śląsku nie wiem jak w innych) do tego ja jestem osobą, która nie porafi spokojnie spać sprzedając coś osobie ktora ma mało kasy tylko po to żeby sprzadać nawet mówiąc jakie tego konsekwencje będą, i oszukiwanie ludzi na tym jak piękne będzie ich zycie jak to kupią, g.... Prawda firmy ubezpieczeniowe zawsze znajdą coś na ciebie, żeby potem kasy nie wypłacić. Pozdrawiam wszystkich byłych, obecnych i przyszlych pracowników AXA. Przyszlym współczuje starganych nerwów, mi nikt moich nie odda. Ale za to teraz mogę spokojnie żyć pracując na etacie (co oczywiście wg pracowników AXA jest złe i mało ambitne) ale widać każdy ma inne ambicje.

do "..."

Ad. menedżer zespołu sprzedaży. AXA zatrudnia tylko na takie stanowisko. Przed rozpoczęciem współpracy dowiadujesz się, że zaczniesz jako handlowiec i będziesz musiał się wykazać zaangażowaniem, sprzedażą itp. itd. ale bardzo szybko możesz zostać menadżerem. Ten początek nazywają "wdrożeniem" i nauką produktową. Gdy podejmowałam z nimi współpracę zapytałam wprost czy inni kandydaci dostali taką samą informację i czy spośród nas zostanie menadżer. Odpowiedziano mi, że nie, że pozostali są zatrudnieni na stanowiska handlowe (z mojej grupy szkoleniowej). Już drugiego dnia szkolenia okazało się, że wszyscy są zatrudnieni na menadżerów... Ci którzy tam pracują od lat i miesięcy również... Na początek masz miesiąc szkolenia za które nikt Ci nie płaci, a potem "szkolą" Cię jak pobierać "polecenia" od znajomych do ludzi, do których masz dzwonić i namawiać ich na spotkanie podczas którego udowadniasz im, jak bardzo potrzebują ubezpieczyć siebie i rodzinę na życie. Podczas rekrutacji zapytałam również o to jak ma wyglądać moja praca mówiąc wprost, że nie mam samochodu i interesuje mnie praca stacjonarna. Oczywiście usłyszałam to co chciałam usłyszeć. Faktem jest, że nie dostajesz żadnych narzędzi do pracy. Nawet na szkolenie musisz przynosisz swojego laptopa jak ma się coś ćwiczyć na systemach... System wypłat wydaje się być atrakcyjny ale tylko z pozoru. Najprościej jest ludziom, którzy mają kontakty w bankach i podsyłają klientów na ubezpieczenia kredytów lub w innych instytucjach. Ja zrezygnowałam, bo dostałam umowę na etat i po 3 tyg. dostałam pismo z firmy windykacyjnej o zwrot dodatku stażowego dla AXA. Dopiero po kolejnych 2 tyg. doszedł list z AXY z info o zwrocie i nr konta do przelewu... Zdecydowanie odradzam współpracę

bob
@do "..." 31.10.2014 12:04

Jest dokładnie tak jak to zostało wyżej napisane AXA ciągle zatrudnia nowych ludzi tylko po to, żeby uzyskać nowe kontakty, które ty jako nowy pracownik im dostarczysz. Ty odejdziesz a kontakty zostaną i tak w koło. Krótko mówiąc to bagno. I nie dajcie się na to złapać bo bardzo szybko dojdziecie do takich samych wniosków jak tylko się zatrudnicie. Niestety podobnie jest we wszystkich firmach ubezpieczeniowych. Obecnie zaczynając taką działalność, nie zarobisz na swoje utrzymanie.Wiem co mówię teraz większość ubezpieczeń komunikacyjnych zawieranych jest online a ubezpieczenia inwestycyjne na których jest największa prowizja są obecnie niesprzedawalne. Bo nikt przy zdrowych zmysłach i jako tako rozgarniety się na to nie zdecyduję bo już od kilku lat przynoszą tylko straty potencjalnym inwestorom. Oczywiście możesz nadużyć zaufania przyjaciół i rodziny i wcisnąć im ten badziew, ale zastanów sie czy warto tracić przyjaciół i znajomych dl kilku groszy :)

Maria Ł.

Jestem byłym współpracownikiem AXA. Bardzo żałuję, że odeszłam do konkurencyjnej firmy PRUDENTIAL. AXA ma najlepsze rozwiązania wynagradzania przedstawicieli. Jest profesjonalną firmą i daje ogromne możliwości zarabiania.

Maria Ł.

adis

witam, wszystkie te super komentarze są wypisywane przez zatrudnianych blogerów :) sam zlecałem takie zadania. Sama AXA nie jest zła, ludzie, którzy nią zarządzają to banda nieudaczników. UWAGA na rekrutacje we wrocąłwiu!!! obiecują ze zarobisz. Dodatki stażowe trzeba zwracać jeśli jakiś klient zrezygnuje albo ty bedziesz chciał odejsc. Komornik puka do drzwi. PRZECZYTAJCIE UMOWE ZANIM POJDZIECIE NA SZKOLENIE za to terz trzeba placic

...

Witam. Dostałem propozycję pracy w AXA, jako menedżer zespołu sprzedaży. Interesują mnie warunki pracy na tym stanowisku. Wiem że to działalność gospodarcza. Ale czy firma zapewnia narzędzia pracy (telefon, auto itp.)? No i jaka kwota podstawy oraz czy na tym stanowisku również podpisuje się weksel?

nowy

widzę że pracowncy firmy AXA dają z siebie wszystko wpisując te brednie zeby poprawić sobie oceny. Moi drodzy są tacy ludzie jak blogerzy i oni są od tego, aby poprawiać notowania na forach

Zostaw opinię o AXA Polska S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie AXA Polska S.A.