AXA Polska S.A.

Opinie o AXA Polska S.A.

Paulina

@ciekawska, @marcin opisał etapy rekrutacji, które w AXA Polska S.A. mają miejsce. Jak widać są trzy i opierają się głównie na kompetencjach miękkich. @marcin, dostałeś prognozę wynagrodzenia? Często założenie własnej działalności przy tego typu pracy jest bardziej opłacalne. Pytałeś o to?

Norbert

Aplikowałem do AXA Polska i czekam na rozmowę. Mam pytanie dlaczego tak mało piszecie na forum? Myślę, że jest dobrze w firmie i nikomu się zbytnio nie chce pisać?

Marcin

Jestem świeżo po dwóch etapach rektutacji (został jeszcze jeden-wizyta u dyrektora) Rozmowa rekrutacyjna pytanka o priorytety w życiu, dlaczego akurat ja bym sprzedawał produkt na tym stanowisku, doświadczenia z poprzedniej pracy. Rozmowa behawioralna przez telefon. Pytania o poprzednie stanowiska pracy plus pytanka jak zachowywałem się w danych sytuacjach. Całość około 40minut. 3 spotkanie na temat wynagrodzenia. I dopiero teraz było powiedziane ze muszę otworzyć swoją własna działalność. Wcześniej nie było na ten temat żadnej informacji stad moje zaskoczenie. Niestety na otwarcie działalności żeby pracować pod kimś ponosząc odpowiedzialność tylko ja nie będę się godził.

Paulina

@ciekawska na obecnym rynku pracy, często są proponowane różne warunki zatrudnienia na tym samym stanowisku - wynika to z wykształcenia, czy doświadczenia zawodowego. Najpewniej wziąć udział w rekrutacji, aby poznać naszą indywidualną ofertę pracy. Jak wygląda tutaj proces rekrutacyjny?

ciekawska
@Paulina 20.08.2017 16:31

No to mi odpowiedziałaś :) Jak bym chciała brać udział w każdej rekrutacji to by mi życia brakło :) wg mnie oferują marne warunki skoro nikt nic nie pisze

Marek

Czy ktoś się orientuje dlaczego Axa ma tak długą listę ofert pracy? Czyżby mieli jakieś nowe projekty i potrzebują ludzi? Mam nadzieję, że przedstawiciel tu może zarobić.

ciekawska

A ile w tej firmie zarabia PH albo manager? Pytam bo takie stanowiska widzę też maja i na nie poszukują? Ktos pracował? wie?

Paulina

@Maniek a jak ta atmosfera prezentuje się w tym przypadku? Szczególnie dla nowych pracowników podczas pierwszych dni pracy - życzliwi współpracownicy to podstawa przyjaznego środowiska pracy.

Maniek

Zawsze będzie spór o wysokość wynagrodzenia , ważna jest atmosfera!

Lottka

Cześć, Czy osoba,która odbędzie choćby jeden dzień szkolenia w Axa, przygotowującego na określone stanowisko, rezygnuje z kolejnych dni to ponosi za to jakąś odpowiedzialność?

Mentor

AXA idzie jak burza, w najnowszej ofercie mają zapotrzebowanie na wielu przedstawicieli ubezpieczeniowo - finansowych. To jakieś nowe projekty czy kierunki?

dobryziomek

Nie polecam, odbyłem dziś rozmowe o prace. Zaproszono mnie na rozmowe na zupelnie inne stanowisko ( ogloszenie na ktore aplikowalem to praca w back office,obieg dokumentow, praca na systemach oraz kontakt email z klientem- takie informacje zawieralo ogloszenie) w rezultacie była to infolinia. Zmarnowane pol dnia włacznie z dotarciem na spotkanie i powrotem :p co prawda proponuja umowe o prace,ale za 2000 brutto to niech sami siadaja i odbieraja te telefony w tym swoim BEKOFISIE :D. A można było uniknąć straty czasu gdyby w ofercie pracy wprost informowano, że poszukują osoby na infolinie za 2000 brutto... no cóż...

Zaskoczony
@dobryziomek 21.06.2017 01:20

Na jaka rekrutacje aplikowałeś? Z tego co widzę to jest oferta, która dokładnie informuje o tym, że jest to praca na słuchawce... ( usunięte przez administratora )

Mirunio

AXA potrzebuje dużo osób na negocjatora ubezpieczeń, czyli dalszy rozwój?

Mentor

AXA Polska to fajna firma, pracuję tu już dość długo.

Jestem

Mam pytanie do osób, które pracują lub pracowały w call center ubezpieczeń komunikacyjnych. Już wiem, że jest to umowa o pracę, z niepowalająca podstawą-2000 brutto. Jak realny jest system premiowy- motywacyjny? Można z niego wyciągnąć kolejne 2 tysiące, czy jest to wielki i nieosiągalny problem? Z góry dziękuję

Kasia
@Jestem 08.06.2017 06:35

1.40 od każdej sprzedanej polisy ( złoty czterdzieści) żal żal żal te prowizje

Jestem
@aanone 11.06.2017 21:50
Na łapę w pierwszych miesiącach dostajesz 1 773,83 zł + ewentualną premię, która może wynosić w granicach 50% podstawy brutto -...

@aanone dziękuję za pomocne w podjęciu informacje :) Aplikuje na stanowisko doradcy ds sprzedaży ubezpieczeń- czy tam również system prowizyjny jest uzależniony i powiązany z podstawą, czy jakoś zalezy od ilości sprzedanych/dosprzedanych polis? I jeszcze jedno- piszesz o wynagordzeniu w "pierwszych miesiącach"- czy to oznacza, że po okresie próbnym istnieje mozliwośc negocjowania pensji? pozdrawiam

Rozczarowany
@Mentor 06.06.2017 19:44
Niektórzy tak bardzo narzekają a AXA ma sie dobrze. Nowa oferta pracy dla wielu ludzi, to chyba nie jest źle?...

Jest. Są takie braki kadrowe, że niedługo dyrektorzy siądą "na słuchawce". Odczuwam tylko frustracje, mam umowę, która niedługo dobiega końca - nie przedłużę, nawet jakby mi podwyżkę o 1000zł dali. A nie, wróć, jakie podwyżki?!? Dostało kilka osób i nikt nie potrafi wyjaśnić dlaczego i czy reszta dostanie wyrównywanie...

Mirek

Witam, czy mógłbyś ktos powiedzieć jak wygląda praca w dziale likwidacji szkód osobowych ? Zarobki, atmosfera itp. ?

Paulina

@Obecny- zaraz były według Ciebie firma AXA Polska S.A. nie traktuje odpowiednio swoich pracowników. Dlaczego tak uważasz? W jaki sposób przejawia się ten brak szacunku? Czy taka sytuacja pojawia się w całej firmie, czy może w konkretnych działach?

Obecny- zaraz były

To co się w tym momencie dzieje w tej firmie przechodzi ludzkie pojęcie. To w jaki sposób pracownik jest traktowany to jest jeden wielki dramat. Jeszcze pracuję, ale bardzo mało brakuje do wypowiedzenia. Nie chcę wchodzić w szczegóły, bo te cwaniaki od weryfikacji postów to czytają.

Paulina

@bazik w takim razie trzymamy kciuki. Koniecznie podziel się z nami swoimi wrażeniami po odbytej rozmowie kwalifikacyjnej. Może będziesz mieć również jakieś rady dla przyszłych kandydatów. Kto na tę chwilę może pomóc użytkownikowi @bazik poznać więcej informacji o pracy na stanowisku specjalista ds. sprzedaży?

bazik

Hey wszystkim. W następnym tygodniu mam rozmowę w Axa Polska na Grzybowskiej na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży. Ktoś coś napisze więcej na ten temat? Jak się pracuje w tej firmie? Czy to jest zwykły call center? Bo Pani przez telefon średnio rozmowna była...

Mentor

Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi dlaczego firma ma ofertę dla doradcy w Ostrawie? Czy powiększyli rejon działania czy jest jakiś inny cel? Bardzo mnie zainteresowało?

Mamaxa

Moi drodzy ja dostałam zajęcie komornicze zasiłku macierzyńskiego po urodzeniu dziecka.a hola.skoro odbierają mi pasy to poproszę o korektę faktur bo byłam ich kosztem tak? Ide z tym do prokuratury.

Paulina

Zastanawiacie się nad podjęciem pracy w AXA Polska S.A.? Koniecznie sprawdźcie ich aktualne oferty pracy. Znajdziecie je na stronie internetowej firmy, gdzie przekieruje Was poniższy link: https://axa.pl/o-nas/kariera/

AxaodPń
@Paulina 08.05.2017 08:41

Zwykłe kłamstwa i oszustwo! Zasuwasz 2,5 miesiąca po to by odebrać fv z kwotą 0,00. Wmawiają Tobie bzdury o leadach, pomocy, wsparciu gówno prawda nic takiego nie ma w tej firmie! Podstawa?Hah śmiech!Na koniec miesiąca usłyszysz : '' nie zakwalifikowałeś się"...

Malwina

Bardzo dziwię się osobom negatywnie oceniającym firmę. Poco tu pracują?

A.M.

Dział Call Center w Likwidacji Szkód odradzam stanowczo. Jeden wielki bałagan, który tłumaczą integracją spółek. W praktyce jest to jednak kwestia licznych, lecz kiepskich managerów. Inna sprawa - wszechobecne kumoterstwo. Jeśli masz znajomych na wyższych stanowiskach to ok, jest szansa na awans po paru miesiącach, w innym przypadku będziesz 'zdobywać doświadczenie' kilka lat. O szkoleniach zapomnij, nie ma na to czasu. Kolejki non stop. Telefony odbierane są do ostatniego klienta, więc zapomnij o wyjsciu o 18. Często muszisz zostawać kilkanaście minut, oczywiście za free, bez możliwości odbioru tych minut w innym terminie. To jest właśnie przykład jednego z licznych 'genialnych' pomysłów kierowników. W tym wszystkim kasa zupełnie przeciętna, ok 2400 do ręki. Dobrze ktos wyżej napisał - Axa dużo wymaga, ale nic nie daje od siebie. Rynek pracy w Polsce mocno się poprawił, dlatego warto omijać Chłodną, a na razie Chocimską szerokim łukiem.

anon
@A.M. 07.05.2017 22:06

Mam pytanie, czy pracujesz jeszcze w struktura AXA czy już nie? Pytam z czystej ciekawości. :)

Paulina

@byly, a co możesz powiedzieć o plusach pracy w AXA Polska S.A.?

byly

podziele sie, bo juz na szczescie podziekowalem za wspolprace. i na szczescie przed wprowadzeniem nowych zmian. korpo jak to korpo, nastawione tylko na dojenie frajerow klientow. wciskanie na sile zbednych ludziom opcji. firma oderwana od realiow, z ogromna rzesza wszelkiej masci dyrektorow, zarzadzajacych, koordynatorow i innego badziewia, na ktore trzeba zarobic. szkolenia, ktore serwowala i serwuje axa to smiech na sali. ucza i kaza robic rzeczy, od ktorych kazdy potencjalny klient juz dostaje konwulsji jak sie zadzwoni. ale trenerzy zarabiaja grube tysie na wpajaniu frajerom swoich przestarzalych bajerow. na szkoleniach probuja robic pranie mozgu, jaka to niesamowita misja, jak ratuja zycie ludziom dajac potem pieniadze, cuda na kiju. a na zebraniu slyszysz, ze masz wciskac ludziom jakies [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] na ktorym axa dobrze trzepie kase, za to dla klienta jest zupelnie nieoplacalne, ale drogie. bo krawaciarze z centrali wymyslili kolejne niesamowite cudo dla ludu i axa moze na tym zarobic, jak sie bedzie sprzedawac (tak naprawde to nie tylko domena axa, tylko calej branzy). jak w kazdej branzy, albo sie ma szczescie albo nie. tylko nieliczni sie odnajduja, bo maja po prostu szczescie i sa urodzonymi akwizytorami. reszta to plotki, omamione duzymi zarobkami. axa nie daje nic od siebie, tylko wymaga. zadnych narzedzi pracy. jak nie wyrobisz norm, a wierzcie mi, ze tylko nielicznym sie to udaje, to nie dostajesz nic. zapierd...asz przy telefonie, na spotkaniach kilka miesiecy po wiele godzin dziennie i nie dostajesz nic, jesli akurat w danym miesiacu nie naciagniesz paru frajerow na ubezpieczenia. axa wymaga brania dyzurow w biurze, ale nie placi za to nic. patrzac realnie to maja drogie produkty w stosunku do innych. jesli klient nie jest totalnym idiota i porownuje miedzy ubezpieczycielami, to nie wybiera axa. takze, jesli masz duzy zapas gotowki na zycie, to wchodzisz w branze. na rozmowach o prace wszystko wyglada cudownie na wykresach i w ustach rekruterow. byle tylko sciagnac jak najwiecej chetnych. to , ze potem nikt z lapanki nie zostaje, to nie wazne. za miesiac kolejna rektutacja i darmowa dostawa frajerow. bazuja glownie na tym, co tez wpajaja na szkoleniach i zebraniach, ze kazdy nowy ma grono znajomych. a wedlug korpo znajomym najlatwiej wcisnac niechciane ubezpieczenia. potem znajomi maja swoich znajomych itd. tylko, ze ten model tez juz nie dziala, bo znajomi czy rodzina nie daja sie tak latwo wydymac. nie te czasy, ale korpo jakby tego nie zauwaza i uparcie cisnie swoja wizje zdobywania nowych klientow. no i rodzynek. mozna dostawac od firmy kontakty do ludzi, ktorzy sie sami zglaszaja. sa to glownie kontakty, ktore sa rozsylane do wszystkich ubezpieczycieli, po wyrazeniu zainteresowania przez klienta na jakiejs stronie porownujacej ubezpieczenia. czyli axa dostaje w prezencie jak inni, ale przekazujac tobie, pobiera oplate. i to nie niemala. nie ma znaczenia, czy klient podpisze z toba umowe, czy nie. musisz zapalcic axa za to. czyli jesli nie zarabiasz, to mozesz nawet tracic pieniadze hehehe. poza tym firma nie robi nic z kradzieza danych, chociaz wie. i zanim ty zdazysz zadzwonic do otrzymanego kontaktu, okazuje sie, ze juz ktos podszywajacy sie pod axa rozmawial z nim hehe. teraz podobno nowe zasady wprowadzili, jak zwykle "lepsze". nie mozesz prowadzic zadnej dzialalnosci poza tyraniem dla axa (absurd level expert), bo zaplacisz karę. takze, koniec z dorabianiem, gdyby tu slabo szlo. pojawily sie tez kary finansowe za brak aktywnosci, czyli bedziesz codziennie jak na etacie rzezbil, zeby kogos zlapac. generalnie dno i metr mułu. jesli wiazesz z tym plany na utrzymanie sie, a nie jestes urodzonym akwizytorem z praktyka, to lepiej sie zastanow. powyzej widze komentarz jakiejs Izy. wyglada ten komentarz tak naturalnie i prawdziwie, jak bajki podczas rektutacji i szkolen :)

Iza

AXA Polska S.A. jest dla mnie bardzo dobrym miejscem pracy.

michau
@Paulina 22.03.2017 13:36
@michau myślisz o aplikowaniu? Z pewnością również wszystkich informacji dowiesz się podczas rozmowy kwalifikacyjnej....

Myślę o aplikowaniu dlatego też wcześniej chciałbym się dowiedzieć jak jest w firmie i czy warto :)

michau

Cześć, Również chciałbym się dowiedzieć jak wygląda praca w dziale obsługi klienta? W ogłoszeniu, które znalazłem jest informacja, że wynagrodzenie to podstawa + premie - od czego to jest uzależnione? Jaka jest podstawa? Dziękuję i pozdrawiam

Paulina

Jak wygląda praca w AXA Polska S.A.? Podzielcie się swoimi doświadczeniami ;)

Metalka

Współpracuję z AXA prowadząc placówkę i jestem bardzo zadowolony. To są profesjonaliści, działają sprawnie i bez problemów. Temat ubezpieczeń to trudna działka a mimo to jest ok. i dzięki temu ja również jestem zadowolony.

Nikoś

Witam! Chciałbym się czegoś dowiedzieć o oddziale w Szczecinie, przy ulicy Zbożowej 4. Jak wyglądają zarobki, warunki pracy oraz atmosfera? Z góry dziękuję.

Ba ...
@Nikoś 17.01.2017 08:27

Nikosiu, czy udało Ci się coś ustalić o Zbożowej ?

Mentor

Firma znana na rynku, ma swoją renomę. Myślę , że taka nielojalna postawa pracowników to efekt zbyt dużego zaufania jakim szefostwo ich obdarzyło, a szkoda.

Adi

Warszawa naj więksi oszuści i dane wynoszą zwolnić wszystkich.

Obrońca
@Adi 01.01.2017 16:21
Warszawa naj więksi oszuści i dane wynoszą zwolnić wszystkich.

Potężna firma nie będzie zatrudniała ludzi , którzy sobie nie radzą . Takie są zasady rynku.

Magd

Oszuści tam pracują i wynoszą dane osobowe.

Kasia

2 brutto Caly dzień połączenia tel Praca 8 -22

Karolina

Pracuje ktoś w sprzedaży ? Jak wyglądają zarobki ? Praca od pn do pt czy też weekendy ?

ktos
@Karolina 15.11.2016 16:25

świątek, piątek, every f****** day

nick

Travel/Medical assistance porazka jakas... Nie sprawdzono poziomu jezykowego, kasa marna, w swieta, nocki, weekendy, koszmar!!!!!!! Panowie troche powinni sie okielznac, bo osoby z zewnatrz siedza na korytarzu, a przeklenstwa leca raz po raz... kultura osobista w miejscu pracy? nie tam. najlepiej jeszcze pracowac z kilkoma jezykami za taka sama kase... PORAŻKA, chyba ze ktos lubi w sylwestra na sluchawce siedziec ;)

shhh

Hej, a jaka jest teraz wypłata? Dzięki za odpowiedź

Niunio :)

Właśnie, własnie, skrobnie ktos coś , jak wyglada praca w windykcji, bom ciekawy........

Doświadczony

A jak wyglada praca u zarobki w dziale windykacji? Akurat jest nabór na specjalistę ds. Windykacji.

gnom88

Dział sprzedaży to jakaś klęska. Przedpotopowy system zarządzania zasobami ludzkimi narzucany przez kierownictwo. Rotacja ludzi jest ogromna. Do doradcy z działu sprzedaży należy mnóstwo obowiązków absolutnie niesprzedażowych, które pochłaniają mnóstwo czasu, a nie dają zysku!!! Za brak ich realizacji trafia się na dywanik i do systemu błędów. Doradcy potrąca się z pensji za rzeczy, na które niekoniecznie ma wpływ. Atmosfera z początku niby fajna. Dopiero potem wychodzi szydło z wora i okazuje się, że każdy na siebie szczuje i donosi. Oczywiście przykład idzie z góry od koordynatorów. Jest tam kilka przyzwoitych osób pośród z kadry zarządzającej. Jednak są oni w dużej mniejszości. Nie ma w ogóle indywidualnego podejścia do pracownika. A naprawdę wartościowych, najlepszych sprzedawców z najdłuższym stażem po prostu się nie szanuje, tylko opier... Zarobki są absolutnie niewspółmierne do nakładu pracy i ogromu stresu jaki tam się każdego dnia przeżywa.

asia

Witam, może wypowie się ktoś kto pracuje w centrali w Warszawie na stanowisku specjalisty ds. obsługi klienta w Axa Direct?Wiem,że oprócz obsługi klientów którzy dzwonią do firmy trzeba do nich dzwonić i proponować dokupienie dodatkowego ubezpieczenia. Wynagrodzenie to podstawa +premia. Czy warto się w to pakować? Pytam bo byłam na rozmowie rekrutacyjnej i jestem ciekawa.

Ed

Praca, która wszystkie ryzyka przenosi na pracownika. Są tacy, którym się udaje, większości raczej nie, bo dla przeciętnego klienta nazwa agent ubezpieczeniowy to synonim oszusta i złodzieja. Prowizja sprzedażowa to bez mała 50% składki, trudno więc oczekiwać, aby przy tak wysokich kosztach dystrybucji produkt był atrakcyjny. AXA największy nacisk kładzie na ubezpieczenia osobowe osób fizycznych. Zwykła komiwojażerka, a kto potrafi sprzedawać do firm czy urzędów, ten nie ma czego w AXA szukać.

lubie_placki

Cześć, Dzisiaj dostałem zaproszenie na rozmowę w sprawie pracy a AXA. Jak to wygląda ze strony podpisania umowy, czy nadal obowiązuję weksel oraz czy będzie trzeba oddać kasę za zakończenie współpracy?

max

ola możesz tam zarobić te 3000 jeśli masz dużą sprzedaż, podstawa to najniższa krajowa. Byłem tam na rozmowie, zaprosili mnie do współpracy ale podziękowałem. W czasie rozmowy próbowali wymusić na mnie dyspozycyjność w weekendy, co na samym początku zaznaczyłem, ze nie wchodzi w grę. Ogólnie nie żałuję tej rozmowy, pytania od rekrutera były interesujące

Perna

Czy ktoś słyszał coś lub zna p. Ewę Węgielską? dyrektor oddziału w Krakowie i mógłby się wypowiedzieć?

Anna

Prowizjami,ktore nie sa moje na zawsze,bo jesli polisa padnie trzeba je zwrocic,a wiec teoretycznie rzecz ujmujac ,prowizje sa moje i moge je wydac dopiero po roku od podpisania umowy w okresie stazowym ,a po dwoch latach po tym okresie i trzeba je zwrocic nawet wtedy gdy juz zakonczy sie wspolprace z Axa

Agent

Stanowczo odradzam wspolprace z Axa.Praca polega glownie na pozyskiwaniu klientow przez telefon,wlasciwie wiekszosc dnia spedza sie na wyszukiwaniu kontaktow i umawianiu spotkan,co wbrew pozorom jest cholernie trudne,bo ludzie na haslo ubezpieczenia reaguja dosc specyficznie.Firma nie wspiera agenta w tej kwesti absolutnie,tylko od czasu do czasu dostaje sie tzw.leada,czyli przydzielony kontakt przez dyrektora,ktory jest odplatny,a zwykle konczy sie to tak ze klient zwyczajnie nie odbiera telefonu,wiec nasuwa sie tu mysl,ze te leady sa jakies "lewe".Ogolnie praca absorbuje umysl dosc mocno,jest duza presja ze strony manadzerow i codzienne raportowanie umowionych spotkan oraz odbytych telefonow.Ogolnie jesli ktos sobie mysli ze bedzie mial wlasna dzialalnosc i dzialal wedle wlasnego schematu,nie normowany czas pracy itp to niech zapomni o wspolpracy z nimi.Firma wymaga bardzo duzego wkladu wlasnego nie dajac nic w zamian tak naparwde,zabraniaja wspopracy w tym samym czasie z inna firma,co jest cholernie egoistyczne z ich strony,bo wiedza ze ubezpieczenia na zycie to bardzo ciezki rynek,oplaty sa co miesiac ,a zarobek mniej wiecej co 2-gi przy dobrych wiatrach.Nie polecam szczegolnie tym co musza placic pelny zus i wogole wypadaloby to potraktowac jaka prace dodatkowa,a nie jako glowne zrodlo zarobku,bo mozna sie mocno rozczarowac..

Zostaw opinię o AXA Polska S.A. - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie AXA Polska S.A.