Graphus Pach

Poznań

Opinie o Graphus Pach

hjjh

@Bogdan nikt sie nie doczepił, tylko po to jest to forum, żeby uzyskiwac różne informacje na temat firm. Dlatego ludzie dopytują i chcą znać szczegóły

Bogdan

Poligrafia to "wąska" branża. Ludzie się znają i wiedzą nierzadko jak wygląda sytuacja z innymi firmami. Nie bez powodu najprościej o pracę w drukarni po znajomości i dlatego ogłoszenia o pracę w tego typu firmach rzadziej się pojawiają w gazetach czy internecie. Wiem nawet, gdzie dane maszyny wywieziono. Przestańcie się tak dopytywać o tę firmę. Nie macie gdzie pracy znaleźć? Obok miejsca, gdzie kiedyś GFP mieścił znajdują się trzy inne duże drukarnie, a wałkujecie ten temat, jakby nie można było gdzie indziej roboty znaleźć. Syndyk sam likwidował tę firmę w 2013 roku i od niego dostawałem 3 miesięczne zaległe wynagrodzenie z Funduszu Pracy tak zwanego. I nie tylko ja. Wyluzujcie.

Bogdan

Firma juz jest zlikwidowana. Pracowalem tam do ostatniego dnia a syndyk upadlosciowy spieniezyl to, co zostalo.

Bodzimir

A to Ty piszesz teraz o BYŁEJ drukarni, czy tez o magazynie z czesciami samochodowymi? Bo nie kumam co ma piernik do wiatraka? Maszyny drukujace nie byly wlasnoscia firmy zwiazanej z branza motoryzacyjna.

Bogdan

Skończcie temat GFP. Tam teraz jest magazyn firmy z częściami samochodowymi i stąd te samochody widzieliście i Graphus Pacha już nie będzie. Maszyny też wyjechały a na pewno dwie. Jedna do Azji a druga na zachód Polski.

Bartek

Widzę w ostatnich dniach sporo aut tam, jakieś maszyny przywieźli. Ktoś coś wie

Bogdan

Wciąż się łudzisz, że tam będziesz pracować? Znajdź normalnego pracodawcę.

Bogdan

No z tego co ja tamtędy ilekroć przejeżdżam to nigdy nie widzę tam więcej jak jednego auta (które już chyba z rok tam stoi), więc nie wiem czy coś się tam dzieje. Jedna maszyna chyba została. Jeśli wierzyć w tę 'kłótnię' pomiędzy starym a starą, to on jest przecież właścicielem nieruchomości i by jej tam nie wpuścił. Chyba, że to był jeden wielki wałek. Nigdy nie wiesz.

Bogdan

Ty, Edek bez kredek. Tam w ogóle jest jeszcze jakaś firma która zatrudnia?

Luc Das

cosmofoto kobiety prawdziwe droga do wolnosci

2013-10-02

czy na Bukowskiej w ogóle coś się dzieje ?

Bogdan

Na temat CGSu nie mogę się wypowiedzieć.. bo pracowałem tam tylko przez niecałe 2 tygodnie w 2006 roku. Ale to nie podforum odnośnie tego obozu. Za to słyszałem, że MM lubi sobie wdychnąć przez nos co nieco :)

mistrzuniu

No jasne, że kasa jest ważna, ale fajne jest to, jak ma się wokół dusza-ludzi. Tak było w GFP. Skoro siedzisz w robocie przynajmniej te 8 godzin, to dobrze, żeby przyjemnie było :-D W CGSie człowiek człowiekowi wilkiem, głupie układy i zależności. [usunięte przez moderatora]

kier...

[usunięte przez moderatora]Dla mnie niestety "padła" firma z dużym potencjałem i fajnym zgranym zespołem (na pewno w większości). Pozdrawiam wszystkich z ostatnich miesięcy bytności spółki GP ...zamiast skakać sobie do gardeł, może jakieś spotkanie przy drinku[usunięte przez moderatora]

MICHAŁ

WSZYSCY DOSTALI 3-RAZY PENSJA NIE PRZEKRACZAJACA 3.600 BRUTTO MIESIECZNIE TO JEST NIECAŁE 8000 NA REKE LICZĄC 3 MIESIACE RSZTE WYPLACA FIRMA GRAPHUS PACH JAK BEDA PIENIADZE. DOBRZE ZE JEST TO CO DOSTALISMY BO MOGŁO BYĆ GORZEJ LUB NIC

Bogdan

Ja dostałem trzykrotność miesięcznej pensji. Ale zważywszy, że (nie wiem czy każdy) mieliśmy w tej firmie stawki godzinowe, a nie stałą miesięczną, być może to też miało znaczenie. [usunięte przez moderatora]

żona jednego z nich

No dobra...kasa wpłynęła...tylko mnie się wydaje,że za mało...za ile miesięcy wam wypłacono tą kasę?

kasa

kto z was jeszcze dostał ,bo ja nadal nie, jakie są jakieś kryteria wypłacania?

Bogdan

[usunięte przez moderatora] również mają. Ja jeszcze nie dostałem. Nie wiem w jakiej kolejności to jest wypłacane.

ja

no to kto już dostał kase na konto ?

Bogdan

Fundusz już przelał przedwczoraj pieniądze syndykowi. Syndyk ma 7 dni na wypłatę zaległego wynagrodzenia. Aczkolwiek jeśli zniknie z sianem to się nie zdziwię.. W końcu ponad 300 tysięcy dostał :). [usunięte przez moderatora]

Bogdan

Odnośnie wiadomości "byle kto" - jakiś czas temu już rozmawiałem z panią syndyk i powiedziała, że jeśli ktoś nie poda numeru konta to po prostu zostaną przelane pieniądze (jeśli w ogóle) na numer konta który był zapisany w aktach osobowych. Fundusz czeka na pieniądze z ministerstwa teraz. Jeśli ministerstwo przeleje im siano, to od razu dostanie syndyk. A co dalej i jak długo będziemy czekać - nie wiem (zakładając, że dostaniemy). PS. Dobre piwko właśnie piję. Leszek Premium :)

Bogdan

W dniu dzisiejszym dowiedziałem się, że jedna z kobiet, która pracuje w tej samej firmie co ja, gdy dawała ogłoszenie o pracę do Głosu Wielkopolskiego, to widziała, że ogłasza się firma GRAPHUS PACH, że szuka pracowników. Ktoś coś wie na ten temat co to za ogłoszenie (stanowiska) i jakim cudem próbują wciąż zatrudniać?

byle kto

Podobno kasa poszła do Pani syndyk i to ona będzie przelewała nam kasę na konta.Wysłaliście na adres jej kancelarii numery swoich kont... Podobno to konieczne...

romek

Syndyk wyslal juz liste . kase dostaniemy na pewno do 10 wrzesnia. pozdro .

Bogdan

Nikt nie dostał i nikt nie dostanie przez najbliższe 20 dni na pewno. Syndyk dopiero w przyszłym tygodniu wyśle papiery do Funduszu. A reszta dalej w rękach tego drugiego.

ja

czy ktoś dostał już pieniądze a funduszu?

hej

skąd braliście wnioski o zgłoszenie wierzytelności ?

Roman

Hejka. Ja sie dowiedzialem ze kasa bedzie okolo polowy sierpnia bo pani syndyk jeszcze raz liczy nasze wyplaty. Ponaliczala nam postojowe a nie pelne stawki i sie ludzie buntuja. Liczy od nowa ale podobno po 100 %. pozdrawiam was.

były

jak myślicie kiedy dostaniemy kasę od syndyka?

Bogdan Bogdanowicz Bogdanowski

Powiedz mężowi, żeby zadzwonił do kancelarii adwokackiej i zapytał czy w ogóle jest na liście. Powinien wiedzieć o co chodzi. A dalej to już tylko czekać.

żona jednego z nich;)

no i co? cisza?nikt nic nie wie"czeski film"

RJ

Podobno Syndyk ma 30 dni ! na wyslanie listy długów wobec pracowników do funduszu . Fundusz ma 14 dni na wypłacenie kasy na nasze konta. To tez sie dowiedzialem od kogos wiec glowy po raz kolejny nie daje.

...

Ogłoszono, ogłoszono!!!!! A za chwilę padnie ta druga śmieszna spółka założona przez [usunięte przez moderatora] do końca. szkoda tylko ludzi, [usunięte przez moderatora]

Bogdan

Spółkę Graphus-Pach? Czy też Modus Print? Bo jeśli tą pierwszą to chyba za dużego majątku ta spółka nie ma, nie? A jeśli faktycznie nie, to nawet ja złotówki bym nie dał za nią. Słyszał ktoś coś odnośnie upadku GFP? Bo doszły mnie słuchy od jednego z byłych drukarzy, ale nie mam tej informacji potwierdzonej jakoby faktycznie ogłoszono upadłość?

żona jednego z nich

No i co ?walczycie o swoje?darujecie tej [usunięte przez moderatora] osóbce swoje zarobione pieniądze?

nikt

czy ktoś jeszcze otrzymał zaległe wynagrodzenie czy tylko wybrane osoby które nadal pracują

bylek

Tak.Dostalismy wyplaty za caly przepracowany okres.Pracujemy i drukujemy.Dobrze by bylo gdybys podpisywal sie moze choc imieniem a nie -byly,anonim lub nikt.pozdrawiam

nikt

napiszcie co z naszymi zaległymi wynagrodzeniami nie odzyskamy ich nigdy jeżeli nie będzie upadłości firmy to jest warunek by fundusz wypłacił nam nasze wynagrodzenia dlaczego tak długo nie ma decyzji sadu co dalej

nikt

a co z wypłatami pozostałych pracowników czy ktoś już odzyskał zaległe pieniądze

Anonim

Wczoraj garstka pozostala pracownikow dostala cale wyplaty - zalegle (usunięte przez administratora)

byly

jesteście jeszcze ,robicie coś

żona jednego znich

jak można zawiesić upadłość firmy jak ta firma nie funkcjonuje...gdzie jest pracodawca tej firmy?Pracownicy są na urlopach wczasowych czy są bez pracy i płacy?Jak to rozumieć,kiedy procodawcy jest bardzo trudno wypisać świadectwa pracy...ufff brak słów!

Bogdan

Się okaże gdy ludzie zaczną składać pozwy za wszystkie zaległe trzy miesiące. Bo jak narazie możemy za styczeń i luty.

Tytus

a co będzie po 10 kwietnia?

żona jednego z nich.

Wy tu takie pierdoły wypisujecie...hmmm mam takie pytanie,czy dostaliście zaległą kasę???czy darujecie tej (usunięte przez administratora)?A jej (usunięte przez administratora)wypisały wam wypowiedzenia???i co dalej???STRACONY CZAS PRACY,STRACONE LATA PRACY??? Gdzie ona jest???

Bogdan

Śledź co się tu dzieje to na pewno się dowiesz. Zresztą na pewno wtedy pójdzie fama po byłych pracownikach (zwłaszcza dział druku) to się dowiesz. Wystarczy wiedzieć kogo zapytać.

były

dajcie znać kiedy [usunięte przez moderatora] zwija firmę

Bodziszek

byly pomocnik - 2013-04-01 22:43:20 mnie zwoloili bo niby im plyty [usunięte przez moderatora] na zlom. dokladnie tak [usunięte przez moderatora] z czegos trzebabylo zyc sko ro nie placiles wyplat. [usunięte przez moderatora]"niby kradłem", "dokładnie tak [...] trzeba było" - to[usunięte przez moderatora] czy nie [usunięte przez moderatora] w końcu? A nawet jeśli to Ci się nie dziwię... Bo sam bym też to zrobił starej spółce skoro mi nie zapłaciła za 3 miechy. A musiałeś tam dawno pracować, jeśli Ty nie jesteś Ł.SZ.

byly pomocnik

mnie zwoloili bo niby im plyty [usunięte przez moderatora] na zlom. dokladnie tak [usunięte przez moderatora] z czegos trzebabylo zyc sko ro nie placiles wyplat.[usunięte przez moderatora]

Zostaw opinię o Graphus Pach - Poznań

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Graphus Pach