Makrum S.A

Bydgoszcz

Opinie o Makrum S.A

użytkownik zarejestrowany

@BABI - a możesz napisać, skąd takie informacje o pracownikach Makrum S.A? Jakie są Twoje doświadczenia związane z firmą? Każdy merytoryczny, rzetelny komentarz może być cenny dla przyszłych kandydatów.

BABI

Czy zastanawialiście się, dlaczego ostatnio jest coraz mniej opinii o Makrum? Z tego co słyszałem, poza biurem na Fordońskiej, tam już nie ma polskich pracowników.

użytkownik zarejestrowany

@PREZES mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat tego, co sprawia, że masz tak negatywną opinię o Makrum S.A? Konkretne informacje będą najbardziej cenne. Warto też zauważyć, że to co Tobie w firmie nie odpowiadało, dla innej osoby może nie mieć aż takiego znaczenia. Mam nadzieję, że będziesz mógł uzupełnić swoją wypowiedź.

PREZES

STARE HASŁO AKTUALNE JAK NIGDY KTO NIE MA ROZUMU IDZIE DO MAKRUMU

użytkownik zarejestrowany

@BABI rozumiem, że firma zaczęła również rekrutować osoby z Ukrainy do pracy? Chętnie też dowiemy się więcej na temat warunków zatrudnienia oferowanych Makrum.

użytkownik zarejestrowany

@BABI jeśli dobrze rozumiem to ciężko jest osobie nowej wdrożyć się do pracy w firmie? Czy firma Makrum S.A oferuje takim osobom szkolenia wprowadzające?

@Aneta 01.03.2017, 14:32

Tam można się czegoś nauczyć tylko na własnych błędach. Kto miałby prowadzić szkolenia? Leżakujący na Wiślanej? Spokojnie. Ludzie, którzy na czymś się znają w Makrumie będą najwyżej opowiadać sobie kawały przy piwie. Ci, którzy są na wysokich stanowiskach i tak się nie zdążą dowiedzieć, że coś jest nie tak. A zapomniałem. Obecnie w Makrum najważniejsza jest znajomość języka ukraińskiego. Na Polaków Makrumu już nie stać. BABI

jojo

Wystarczy zobaczyć ich stronę internetową. Produktów własnych mają tyle ze aż trudno się połapać Dariuszu.

Zainteresowany pracą

Jaką stawkę może dostać spawacz z uprawnieniami 135 FW i BW (DNV-GL) i 136 FW (DNV-GL)?

Artur

Witam, może ktoś powiedzieć jakie stawki mają spawacze? Bo widziałem, że potrzebują spawaczy, ale z własną działalnością i tak się zastanawiam czy warto w ogóle tam się udać. (stawki netto bym prosił, bo wiadomo, podawać stawki brutto to jak mierzyć ch*ja z kręgosłupem :P)

yeyeye

Co ludzie potrafią nawymyślać to się w głowie nie mieści!! Jakie więzienia, jakie bankructwo? Zawiść byłych/odrzuconych pracowników dobrze pobudza wyobraźnię:) Proszę poczytać raporty finansowe i poczytać o nowych produktach firmy. Z jej kondycją wszystko w porządku, a zespół się ciągle rozrasta. Oby tak dalej!

prac
@yeyeye 11.05.2016, 09:46

Koleś....Pracowałem tam ponad 20 lat i może więzienia nie będzie ale dostaną karę. Nowa hala na parku przemysłowym to tylko przykrywka aby wyciągnąć kasę od państwa i UE . Nie będą szukać żadnych pracowników oprócz operatorów maszyn(aby obsługiwali te maszyny), którzy faktycznie zarabiają wszędzie krocie w BDG.

do_boss_i_inncyh

Widzę, że macie bardzo złe informacje o Makrum jak i media. Znam ludzi co pracowali tam pełno lat i mają wszędzie kontakty. Przedstawiciele Makruma pójdą do więzienia. Nie będzie żadnej konkretnej produkcji na parku przemysłowym. Tam tylko będą maszyny. Przedstawiciele nie wywiązali się z tego co mieli i pójdą siedzieć. Informacje z pierwszej ligi. Po za tym trochę logiki...kto by inwestował w branży morskiej w BDG. Zbyt duże koszty transportu.

BABI

A co słychać w temacie maszyn do przemysłu cementowniczego? Czy kierownictwo Makrum wie, że to jedna z głównych gałęzi produkcji tego zakładu? Co fachowców brakuje? I kto wam dzisiaj może zaprojektować piec obrotowy, młyn kulowy, kruszarkę, itp? A może w kompostowniach jest lepiej? Co słychać w temacie nawilżaczy, granulatorów talerzowych, reaktorów, chłodników (to nie zupa), pras do cegły silikatowej, suszarek? Chcecie inwestować w parku przemysłowym? Ile 300-500 mln Euro? Co Rafał Jeży ma takie pieniądze? Nawet 10% tego nigdy nie widział. Niech lepiej odda to co zostało z Makrum Skarbowi Państwa i spieprza do Izraela (Polska nie ma podpisanej ekstradycji).

xxxx

Jak to jest z tym Makrumem. Kiedy otwierają nowy odział w Bydgoszczy na zachemie? W mojej firmie pełno ludzi z Makrumu. Ponoć bardzo słabe płace. No ale po otwarciu nowego może będzei lepiej

arek

makrum ma się całkiem dobrze wystarczy przeczytać sprawozdanie finansowe za 1 półrocze. Dużo inwestują więc w przyszłości może być tylko lepiej. Nowy produkt wypuszczają na rynek a to nie jest zwiastun upadku. omówienie wyników finansowych jest na blog.immobile.com.pl

reddy

Stocznia w Szczecinie no nie bo boki mnie rozbolą ze śmiechu. Co to za stocznia. Puste hale i podnajmowane. Nie mówcie o stoczni bo tam nic się nie buduje. Wszystko z kreatywnej księgowości i dobry PR a TV bydgoska i miejscowi redaktorzy wszystko kupują, bo nie znają rzeczywistości tylko przekazują to, co im przekażą na spędach dla mediów, które rok w rok są organizowane

misiek
@boss 24.06.2015, 22:13
Stocznia w Szczecinie, spawalnia w Paterku, działka na Zachemie, zakład produkcyjny na leśnej, biurowiec na Fordońskiej wszystk...

jaki biurowiec na Fordońskiej? przecież oni tylko wynajmują piętro od kogoś!!! Stocznia? porażka prawie same podnajęte pomieszczenia i hale....

@boss 24.06.2015, 22:13

Ilość bytów jeszcze nigdy nie przeszła w jakość. Dzisiejszy Makrum to tylko łabędzi śpiew przeszłości.

luew

działkę to fakt kupili ale raczej nie po to żeby postawić halę, ale do poprzedniej produkcji już nie wrócą. To bankruci, nie mają już na materiał nikt im nie chce sprzedawać. A działkę kupili za to czego nie zapłacili firmom spawalniczym.

karl

chyba nie tacy bankruci skoro kupili dzialke na zachemie pod fabryke. teraz to moze nie wyglada najlepiej ale za chwile zbuduja nowa hale a starą bedzie trzeba burzyć bo bloki budują. Znajomy mowil ze chca na maszynach 3 zmiane uruchamiac i potrzebuja operatorow bo teraz na nadgodzinach jada

luew

Już szukają operatorów na maszyny. Znaczy się, że już od nich uciekają. Atrakcyjne warunki to pic. Nie płacą zgodnie z ustaleniami. Bankruci.

podwykonawca

panowie uciekajcie z tego okrętu on tonie!!!!!!!!!!!!!!!! szok jak oni moga tak oszukowac szok

master

atrakcyjne warunki- ta firma to po prostu bankrut.

witty

W Makrum coraz większe bagno oszukują swoich pracowników, oszukują firmy które spawają na zasaach outsourcingu. Kadra zarządzająca coraz niższych lotów. Szef produkcji nie wie co robi bo się nie zna. Szef spawalni nawet nie wie jakie projekty realizuje i co ma na hali. A wtóruje temu kompletny ignorant prezes, który nie zna nawet koniecznych w produkcji procesów. Cóż totalny debil.

JONASZ

Przestrzegam wszystkich przed podjeciem pracy w firmie MAKRUM,w Bydgoszczy. Warunki pracy.....katastrofalne.Potężna hala, w ktorej spawa się konstrukcje,nie posiada wentylatorów,wyciagowych.Zapylenie,i szkodliwe,zwiazki hemiczne wydobywające sie podczas spawania,kumulują się w całym obiekcie,aż trudno oddychać.Warunki socjalne?....nie ma ich w ogóle.brudna,obleśna jadalnia,podobna do obory,usmolone stoły na których jadają pracownicy.Śmierdzące szatnie,gdzie oferuje się zdemolowane,pojedyńcze szafki,na odzież.Także łażnia.Smród,i brud.No i BHP...bez pokrycia.Wszedzie totalny bałagan.Porozrzucane,odpady po spawaniu,cięciu....A wymagania na skale .światową....Dziwie się że nie zainteresuje się tym inspekcja,albo telewizja.Ja się pytam....w jakim kraju my żyjemy?..nie wiedziałem że mogą być jeszcze takie warunki...W tym zakładzie czas się cofa....NIE ,POLECAM,i PRZESTRZEGAM....Dawny pracownik.....

spaw....

rozpacz,brak słow

P.S

bieda az piszczy

ktos

hejo,aby tej ciszy i milego zapachu nie zabrakło ci na lesnej,zgadzam sie w pełni z mh

hejo

Ja wlasnie po rozmowie kwalifikacyjnej. W biurze cichutko, pachnąco, szef wygadany i tez kulturalny.

mh..........

i dalej nic sie nie zmieniło

qq

dno dno i jeszcze raz dno -i nic pozatym aha i[usunięte przez admina] przestrzegam

Zostaw opinię o Makrum S.A - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Makrum S.A