Opinie o Italmetal w Jelcz-Laskowice

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Italmetal. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Italmetal na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Italmetal w Jelcz-Laskowice

Całkiem poważnie ludzie z produkcji nie zostali zaproszeni na integracje? A dosłownie wszystkie inne działy na niej były? Taki komentarz widzę tu ostatnio dodany a tak się składa, że jestem tu z powodu oferty dla specjalisty ds. personalnych. Czy to dlatego kogoś szukają?

Jakie jest to wynagrodzenie teraz, że jeszcze z parę miesięcy temu pisano wprost, że według kogoś jest niskie? Warunki pracy zostały przy tym uznane jako ciężkie, jak należy to rozumieć? Na stronie widnieje oferta dla ślusarza, możecie opowiedzieć jak mniej więcej się pracuje? przy jakich aktualnych warunkach, z jakim sprzętem? I za jakie pieniądze?

Prawda Nowy wpis

Prawda jest taka że inne działy maja dobrze jeśli dostaniesz się na narzędziownie albo utrzymanie ruchu to super. Niestety produkcja ma najgorzej. Słyszałem że ludzi z produkcji ostatnio nawet na integrację nie zaproszono. A wypłata też licha.

Były pracownik Nowy wpis

Brak szacunku do drugiego człowieka, Brak możliwości rozwoju, Bardzo niskie wymagrodzenia, A przy tym ciężkie warunki pracy. Zdecydowanie NIE POLECAM!

Czy kwota 5800 to dobra stawka w firmie Italmetal?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Młodszy specjalista w dziale handlowym (Junior Back Office Assistant in Sales Department) w firmie Italmetal? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
przyszły kandydat Specjalista

Rozmowa rekrutacyjna składa się z kilku etapów w tym kilku spotkań. Weryfikacja testem np. rozmowy, wypełnianie tabel itd. Niestety firma przy tak obszernym zakresie testów, spotkań i weryfikacji oraz jakie proponują często spotyka się z odrzuceniem przez kandydatów. Można to wyczuć szczególnie po tym jak się dostaje w ostatni dzień miesiąca telefon że jednak chcą zatrudnić ale stawka jest praktycznie równa z najniższą krajową. Niestety ale firma musi zadecydować czy chce pracownika wykształconego, doświadczonego w branży z językami i proponuje godną na życie stawkę czy osobę bez kompetencji za stawkę absurdalnie niską.

Magdalena
@przyszły kandydat Specjalista

Kilka etapów rekrutacji to znaczy konkretnie ile? ;-)

Przyszły specjalista zakupów
@Magdalena

1. Spotkanie ogólne przedstawienie oferty i wymagań 2. Spotkanie szczegółowe z testem np. negocjacje cenowe i Excel. 3. Spotkanie weryfikujące i PONOWNA negocjacja warunków ( liczą że kandydat się ugnie ) z tylko sugestią o ewentualnym podpisaniu umowy. Możliwe że istnieje 4 spotkanie ale nie poświęciłem dalej swojego czasu aby być ponownie weryfikowanym bo i tak wszystko trwało cały miesiąc i w ostatni dzień miesiąca danego miesiąca ryzykować i jechać tam na kolejne spotkanie.

@przyszły kandydat Specjalista

Te rekrutacje są jak egzaminy na astronautę co ma być przedstawicielem ludzkości i na marsa lecieć. bez sensu to jest bo tutaj nie robimy ani technologii kosmicznej, płaca też mizernie, nie szanują człowieka, więc atmosferka jest śmierdząca. kilka etapów rekrutacji zupełnie nie oddaje tego co się później dzieje i wtedy jest rozczarowanie i sie chlop zwalnia a oni dalej szukają i tak w koło. nikt tu długo nie wytrrzyma chyba że musi bo ma 12 dzieci i głód w domu.

Kandydat A.

Zupełnie nieprofesjonalny przebieg procesu rekrutacyjnego do działu IT. - kierownik IT spóźnia się na umówione spotkanie rekrutacyjne - jest nieprzygotowany do spotkania: nie zapoznał się z CV kandydata, nie przygotował pytań, składa sobie pytania ad hoc - skupia się na sprawach nieistotnych, szufladkuje kandydatów, nie przedstawił harmonogramu spotkania, nie przygotował żadnego assesment`u czy case`u w celu weryfikacji wiedzy i doświadczenia kandydata Po ~15 minutach spotkania, uznałem, że Pan Kierownik szuka młodych po studiach, którzy wyróżnią się znajomością pojęcia vlan i będą potrafili ładnie handlowo o sobie opowiadać - dlatego też proponowana stawka jest jaka jest. Następnie wypunktowałem Panom brak przygotowania do spotkania i je opuściłem - szanujmy swój czas. Konkluzja: poszukiwany młody informatyk/student, który pod okiem, doświadczonego mentora, zdobędzie pierwsze szlify, i przy okazji nie będzie miał wygórowanych wymagań i roszczeń.

Stefan
@Kandydat A.

A tak z ciekawości podpytam ile ci zaproponowali że się tak zbulwersowałeś? Stawka naprawdę tak niska jak na to stanowisko? Chętnie poznałbym chociaż widełki zanim zdecyduje się na rekrutacje. Może nie jest tak źle.

Kandydat A.
@Stefan

Zbulwersował mnie brak szacunku do drugiego człowieka, bo tak odebrałem powyżej wymienione. Nie mam noża na gardle więc niech walczy ten kto musi. nieoficjalnie od hhterki - 6k br

klient

W strózówce firmy niekulturalny pan bez zęba z przodu, który drze sią na klientów. Dziwię się, że firma to toleruje.

Beata

to co? bo niestety nie wiem co miałeś na myśli, polecam użyć bardziej kulturalnych słów...

Kierowca

Witam czy firma toleruje picie piwa lub innego trunku w ochronie poniewaz bylem z towarem wieczorem dnia 02.09.2021 g.kolo polnocy gość nie dość że byl nie miły to jeszcze ewidetnie byl pod wplywem i czuc bylo piwo powodzenia firmie ochroniarskiej

Dawid

Ile mniej więcej trwa okres próbny ?

Julka 15
@Dawid

Myślę że trzy miesiące.

Czy osoby bez doświadczenia mają szansę na zatrudnienie w Italmetal?

Jasio

O jakie doświadczenie pytasz? Jeśli jesteś po szkole i szukasz jakiejś pracy na początek, to jak najbardziej masz szansę. To nie jest NASA. Składaj CV i czekaj na zaproszenie. Sam/a ocenisz czy Ci się podoba.

wow

@Merytoryczny serio? a we wcześniejsze lata też tak się to odbywało ?

Merytoryczny

Grudzień 2020. Oczekiwania właściciela, zarządu, dyrekcji aby pracować w święta Bożego Narodzenia. Produkcja blaszek do agd czy tam motoryzacji, rzeczy niezbędne do życia. :) Pozdro i poćwicz.

byly pracownik

A jak tam narzędziownia ? przeszła już na islam ? Żeby Polaków w Polsce poganiał włoski marokańczyk. A zresztą na co się "fachowcy" zgadzają to tak mają.

Goraltk

Brak BHP, brak odpowiednich narzedzi do pracy. Odkrecanie narzedzi zwykłym kluczem. Brak pneumatyki.

KK

Firma okrada polskie państwo polakom skrócili czas pracy na 4,5 etatu a ukraina pracuje po 12 godzin takie rzeczy tylko w Italmetal a na dodatek pracują 6 dni w tygodniu na 3 zmiany

Professor

Ital Metal the end

Czy pracownicy w Italmetal dogadują się między sobą?

Ktos

Bardzo się dogaduja. Romanse między biurowymi to standard w tej firmie .

Campos

Dno...i jeszcze raz (usunięte przez administratora) Jeszcze nigdy nie widziałem tak wielkiej rotacji pracowników...Firma ma zero szacunku dla ludzi!!! Pół wioski tam pracuję od 15 lat,a oni nawet nie zapewniają im transportu!!! Nie ma BHP!!! Mnóstwo Ukraińców, którzy są lepiej traktowani od Polaków!!! Pensje skandaliczne!!! I państwo polskie przyzwala na takie pseudo-firmy dając im olbrzymie przywileje!!!

kandydackie

rekrutacja ze stycznia 2018. Firma Italmetal na stanowisko operatora CNC proponuje wynagorodzenie max. 2300 pln netto. Praca dwu zmianowa 6-14 i 14-22. Opisywane w internecie wysokie standardy to czyste bujdy na resorach. Sposób prowadzenia i rekruter Piotr K. od razu deprecjonuje posiadane umiejętności, gdzie jak wchodzi z nim w szczegóły to nie pokrywa się to ze specyfiką stanowiska, odnosi się wrażenie że opowiada wyuczoną formułkę. Od razu założył, że człowiek nic nie wie i nie umie... I jeszcze propozycje w stylu : Przyjdzie Pan na 1 dzień do pracy pokazać co Pan umie to wtedy może będziemy rozmawiać, bo przecież i tak jest Pan bezrobotnym... Cóż biorąc pod uwagę prawa podaży i popytu, to chyba w firmie jest specjalistów na pęczki skoro tak negatywnie prowadzone są rozmowy o pracę. Widać od razu brak jakiegokolwiek szacunku do pracownika. Wg. mojej opinii polecam omijąć szerokim łukiem Italmetal

Bolesław
@kandydackie

Zgadzam się miałem rozmowę z takim młotem z produkcji, który powiedział mi, że mnie sprawdzi przez 3 dni. Powiedziałem mu, że jest niepoważny, nawet prywaciarz zaczął od tego odchodzić. W sklepie nie chcą dawać sprzętu do testowania na 3 dni, a mnie (usunięte przez administratora) będzie testował. (usunięte przez administratora) parodia, era niewolnictwa w pełnej krasie. Omijać ten szajs szerokim łukiem!!!

Realista
@Bolesław

To sao ja mialem.przyszeflem na rozniwe , porozmawiałem.z takim.bucem, który oprowadził.mnie po.hali produkcyjnej cz zaczął stawiać warunki powiedział, że www szystkich z działu by zwolnił, a na koniec powiedział mb do.mnie, żebym.orzyszedl.na 3 dni. Parsknelem.idiocie śmiechem w twarz. Nie widziałem takiego dkundlenia nawet w latach 90 gdzie bezrobocie miało 25% . Kpina i wstyd, jak traktują w tym.obozie pracowników za 3000 tyd. (usunięte przez administratora) .

Firma krzak
@kandydackie

Masz racje kolego byłem tam kiedyś na rozmowie i ten sam złamas bez szkoły zaproponował 3 dni pracy czarno w formie testu. Praca na jakiś zabytkach prasach w UE. Nie wierzyłem własnym oczom i uszom, że mozna tka propozycje złozyć, zapytałem jeszcze raz i parsknełem tem grubemu ciulowi w twarz i podziękowałem za mój stracony czas i spalone paliwo na odcinku 2 x 20 km. Takiego dna nie widziałem już poznie w zadnej firmie. Dodam mówił, że juz ma w UR samy lewusów, którzy się na niczym nie znaja i nie chce kolejnego zatrudniać. Tak mnie przywitał ignorant na rozmowie. A na hali i na Warsztacie UR poziom gorszy niż w starym Jelczu. (usunięte przez administratora)

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Italmetal?

SZO

Wyjazdy bywają i to szybkie. Zwłaszcza dla tych co opuszczają fabrykę(zwolnieni), szybkie wg. zasady: ma Pan Pani 15min. na opuszczenie zakładu. Spotkania integracyjne: tak. Coraz mniej pracowników na nich a coraz więcej przyjaciół królika. Lokalni biznesmeni politycy i c...j wie kto jeszcze. Imprezy też bywają. Samoorganizowane albo zakładowe w Sobieskim Oława dla Elyt. Fizyczni mają za.... ć.

Stefan
@SZO

Imprezy integracyjne z samej nazwy powinny być dla pracowników, żeby mogli się lepiej zgrać i zaprzyjaźnić. Czy pracodawca oferuje także inne benefity takie jak premie lub świadczenia socjalne?

SZO
@Stefan

Premie są za: wyniki jakościowe, za jakieś tam mniej lub bardziej głupie sprawy typu 5S, tpm. Premia obecnościowa. Ze świadczeń tylko premia świąteczna w grudniu( kwota zależna od stażu). Jakieś premie szemrane które dają kierownicy pod stołem. I tyle. Żadnych dopłąt do transportu, kultury, zdrowia nie ma.

Zostaw merytoryczną opinię o Italmetal - Jelcz-Laskowice

• Jak się pracuje w Italmetal?

Zobacz opinie na temat firmy Italmetal tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Italmetal?

Italmetal
1.5/5 Na podstawie 93 ocen.
  • Europejska 2
    55-220 Jelcz-Laskowice