Danwood S.A.

Opinie o Danwood S.A.

DK

Tak to opisałbym z realizacji z tą firmą Zbudowałam dom pod klucz z firmą Danwood i mam parę spostrzeżeń, którymi mogę się podzielić. Etap planowania był długi, po podpisaniu umowy byłam mniej optymistyczna, bo okazało się że za wszelkie zmiany, wybór innych produktów niz z katatalogu z wersji podstawowej kosztują spore pieniądze. Płacisz dodatkowo za wszystko- od koloru ościeżnicy , po wzmocniony parapet zewnętrzny , bo w projekcie masz dwa okna balkonowe, ale jeden parapet w cenie, za zmiany w funkcjonalności pomieszczen(rozmieszczenie toalety, wanny ,zamiany na prysznic itd.).Czyli ze wstępnej euforii przeszliśmy do realiow budowy i cen (okazało się że jest dużo drożej niż w poczatkowych założeniach). Firma na każdym etapie budowy prowadziła nas za rękę i to było bardzo duzym ułatwieniem. Zaczęliśmy budowę..Sama budowa trwała od maja-wylanie fundamentów do września-odbiór domu. Jeżeli chodzi o ekipy budujące i wykańczające dom to było ich w sumie 4-6(dobrze nie pamiętam ale coś koło tego). Ekipy przeznaczone do budowy domów w Polsce charakteryzowały się tym że jak za PRL w pracy zwłaszcza w upał trzeba się nawodnić, dlatego tez widocznych było wiele fuszerek i niedociągnięć. Wtedy zjawiali się przejazdem wracający z zagranicy panowie, którzy naprawiali to co poprzednicy spartaczyli! Kierownik budowy z Danwood obsługiwał jednocześnie kilka budów, dlatego nie był w stanie nadzorować pracownoków. W momencie odbioru domu było sporo zgłoszonych przez nas usterek (w protokole zapisanych było ok. 14 pozycji), Nie będę pisała o wszystkich, wspomnę tylko że np. daszek nad schodami wisiał krzywo, żle położony był tynk na elewcji, w podbitce byly szpary,itp Zamontowano nam uszkodzone okna,przytocze jaką dostaliśmy odpowiedz po zgloszeniu problemu"Uszkodzenia nie są widoczne, gdy okno jest zamknięte. Uszkodzenia są niewidoczne z 2 metrów, a największe uszkodzenie nie przekracza 1 cm i w żaden sposób nie pogarsza właściwości fizycznych okien jak i wizualnych."(jak w filmie Barei "ALTERNATYWY 4"). Nie chcieliśmy odebrać domu z całą listą uszkodzeń i wtedy zjawił się na budowie Kierownik na Rynkek Polski firmy Danwood, w skrócie pisząc uświadomił nas że z nami czy bez dom zostanie odebrany, przy okazji traktując nas w sposób pogardliwy, obrazliwy a momentami wrecz chamski. Dom nie zostal przez nas odebrany, ze wzgledu na usterki. Firma Danwood sama odebrala dom, przesylajac mi protokol odbioru. W końcu zamieszkaliśmy w naszym domu. Po roku stwierdzam, że dom jest ciepły,natomiast latem jest mega gorąco, nie da się spać! Dlatego gdybym miała jeszcze raz budować to konieczna jest klimatyzacja,bo rekuperacja nie spełnia swojej roli. Jeżeli chodzi o składane reklamacje, są załatwiane sprawnie, ale czy zgodnie z naszymi oczekiwaniami? Przytoczę tutaj odpowiedzi na nasze zgłoszeni; 1.„nie działający włącznik w garażu“, po dokonanej wizji, stwierdzono, że włącznik działa prawidłowo i nie podlega wymianie-a włacznik do tej pory nie działa???? 2.„Dach w garażu przecieka, nie jest szczelny“ również nie podlega gwarancji. Dach został wykonany poprawnie na dzień zakupu domu w niniejszym standardzie – żadna dachówka nie gwarantuje pełnej szczelności; zawsze mogą zaistnieć okoliczności pogodowe, podczas których podwieje śnieg pod dachówkę. Dach w garażu nie jest szczelny, dlatego jak pada deszcz lub śnieg i wieje wiatr mój samochód zasypany jest śniegiem lub mokry od deszczu, dlatego należy się zastanowić czy jest sens stawianie garazu w wersji podstawowej za spore pieniądze,który w środku nie jest wykończony! Podsumowując stwierdzam, że budowanie domu pod klucz kosztowało mnie dużo czasu i nerwów. Ogólnie jest to mój pierwszy dom, wiele się nauczyłam, zobaczyłam. Najgorsze jest chyba to, że firma nie traktuje mnie jako kontrahenta poważnie wypisując że drzwi których do tej pory nie mogę normalnie zamknąć działają dobrze, okna uszkodzone są ok bo gdy są zamknięte tego nie widać, dach w garazu jest nieszczelny,ale to wina pogody...

Ślązak
@DK

Bardzo dobra i szczera wypowiedź

Masters
@DK

Bo to jest firma kant i (usunięte przez administratora) jak traktujo pracownikuw to pracownicy tak robio. Mało tego te domy to totalne gnioty , zgnilaki problemy zaczynajo się po upływie gwarancji. A z kond to wiem? Bo kiedyś tam pracowałem. To co wciskają kierownicy dla klientów to mija się celem.

Moim zdaniem to legaty, patrzą jak się ukradkiem napić nic więcej.

Praktycznie brak podwyżek, pracownicy biurowi mają najniższą podstawę, niby są premie, ale ceny rosną, a podwyżek nie ma. Jak się pójdzie na urlop i nie wyrobi premi to jest bieda. Firma co roku wieksze zyski którymi się nie dzieli. Nie dziwie się, że ludzie odchodzą skoro się ich nie szanuje i nie docenia.

No jak nie ma podwyżek jak od stycznia stawki poszły o ok 2-5zl na godzinę hmm ?

Leo

No tak te podwyżki to śmiech na sali i każdy o tym mówi ale to się kończy na rozmowach w szatni a na hali jest (usunięte przez administratora)i bicie rekordów wydajności i tak zarząd patrzy i widzi że większej podwyżki nie trzeba bo i tak ludzie jak w amoku nie ma rozmów o rodzinie o sprawach codziennych żeby na chwilę się zatrzymać jest tylko akord akord akord nikt nad nimi nie stoi z jakąś palą ot tak sami z siebie

Nik

Podwyzki byly ale obcieto wydajnosci.. Wiec to nie liczy sie jako podwyzka

Co roku są podwyżki. W każdej firmie. ( pensja minimalna wzrasta) geniuszu

Nie chodzilem przez caly rok na zwolnienia pracowalem na dwóch stanowiskach jednoczesnie bo nie bylo komu robic nie dostalem podwyzki choc poruszany byl tem wielokrotnie.Tez nie otrzymalem nagrody rocznej nie podajac rzyczyny,w zamian uslyszalem zebym przyszedl za rok

Agata

jak pracowałeś na dwóch stanowiskach? to robiłeś obowiązki dwóch osób w ciągu 8 godzin? i czy jak podpisywałeś umowę to wiedziałeś, że tak będzie czy to 'wyszło w praniu'?

Wzrasta oczywiście dla prezesa

Wiktoria

No wiesz, może trochę milej i bez ubliżania? Zdaje się że rozmowa jest o podwyżkach z prawdziwego zdarzenia, a nie wzroście minimalnej :3

Diabełek

I potrafią tylko prawdę kasować taka to firma zawsze będą nasz walić po plecach

Jakie są Twoje wrażenia po rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Danwood S.A.? Jakich wskazówek mógłbyś udzielić osobie wybierającej się na rozmowę w sprawie pracy na stanowisku Malarz - Szpachlarz?

Może ktoś się wypowiedzieć czemu w tym roku nie było co rocznych nagród ??

Robol

Były , ale tylko dla zaszczepionych i innych elit hehehe

@Robol

chyba nie ma się z czegoś śmiać, co to za segregacja? prawdą jest to co piszesz?

To prawda ze w Danwood jest wiecej pracowników biurowych niż fizycznych ? Skoro firma szuka na wyjazdy może niech wyśle cześć tych niepotrzebnych z biura , po co ich tyle a i zarobią porządne pieniadze 600zl za dzień

Inwestor
@Nowy

To w biurze mają 600 zł dniowki stać ich na luksusowe samochody piękne domy wczasy zagraniczne płatne wczasy pod gruszą ciuszki z wyższej półki no firma w reklamie wstawia zarobki ale a raczej dniuwki z biura a taki Kowalski na budowie (usunięte przez administratora) po 12 godzin płacą za 8 godzin w sobotę pracują za darmo za dojazdy odliczają a pensjony to istne piekło a jeszcze jedno podstawiają dokumenty pracownikom i to na dziendobry na początku podpisaliście papier że zrzekacie się diety która należy się każdemu pracownikowi na oddelegowaniu urlopy płatne wystawiają ale pieniądze za urlop nie płacą weźcie odcinki i sprawdźcie a nie daj bóg wypadku w pracy zostajecie sami sobie żadnej pomocy od kierownika nie dostaniecie a brygadziści to dupolizcy chłopaki zastanówcie się 5 razy zanim podejmiecie pracę w tej firmie nie polecam

Aha
@Inwestor

Masz system zadaniowy a nie płacone z godzin. Ty możesz pracować po 8 godzin z swoją brygadą albo dłużej to nikogo nie obchodzi jak ułożysz sobie prace na budowie.

Mlody

W firmie fajnie się pracuje, tylko trzeba wiedzieć co się robi

Młody
@Mlody

Witam jak wygląda ten kurs na glazurnika w Niemczech ile trwa okres próbny bo za 3tys to nawet na rachunki i życie nie zarobię podobno 5.000-5500 można wyciągnąć na początku po okresie próbnym ile w tym prawdy

Zainteresowany wyjazdem...

Witam wszystkich opiniujących. Przeczytałem już pozytywne i zachęcające komentarze do podjęcia pracy w tej firmie. Przejrzałem również inne fora lecz na żadnym nikt z opiniujących nie opisał szczegółowo wad podjęcia tej pracy. Prosiłbym o tych niezadowolonych pracowników o opinię co konkretnie im przeszkadza w polityce systemu pracy w tej firmie. Czy firma oferuje umowę o pracę na cały etat? Czy płacone są delegacje? Kto pokrywa tak naprawdę koszt mieszkań i przejazdów? Czemu tak wiele osób pisze o częstych urlopach bezpłatnych, czy są koniecznością? Czy można w tym czasie podjąć pracę na bazie w Białymstoku czy Bielsku? Czy w firmie panuje przymus szczepienia przed wyjazdem? Jak długie są wyjazdy na budowę i czy ma się wpływ na okres /długość pobytu w DE? Oraz jak wyliczane są zarobki (krążą opinię, iż zarobki za identyczne budowy są zróżnicowane). Tak wiele pytań tak mało odpowiedzi... Waham się czy nie zostać w PŁ u obecnego pracodawcy czy lecieć na głęboka wodę? Dzięki

Opiszę ktos może prawdę

Jak w opisie tu jest dużo złych opinii. Mailem aplikować do nich ale po tych opisach to nie wiem... Bo często się spotkałem z tym że ludzie jadą na wakacje za granicę nie do pracy nie chodzą chodzą do roboty psują robotę chlają itp a potem narzeka i czasem komentarze nie są prawdziwe... Miałem sytuację z firmą interimax mnóstwo złych było ale mnie przycisnęło i musiałem jechać jak chodziłem do pracy w weekend z głową wypiłem żeby w poniedziałek jechać na robotę miałem wszystkie godziny skończyłem współpracę się rozliczyli do zera a za frekwencję dostałem 10%od zarobionej sumy to jeszcze byłem mile zaskoczony... Dlatego chcę wiedzieć prawdę bo bym na glazurnika lub szpachoarzb startowa może ktoś coś??? l

karma
@Opiszę ktos może prawdę

zacznij od tego by można było Cię zrozumieć o czym ty w ogóle piszesz bo jeśli kładziesz płytki czy szpachlujesz tak jak piszesz to sorry zostań tam gdzie jesteś

Leo

Dlaczego tylko część pracowników dostała podwyżkę przecież życie podrożało wszystkim a ci co dostali podwyżki sami też nie na wojują w końcu nie są jakimiś wybitnie uzdolnionymi mało tego jak dostaną na swoje stanowisko nowego pracownika i nie pracuje on biegając to leci do majstra i biadoli żeby zabrać go bo akord spadnie. Dobierają więc ludzi którzy są bardzo wydajni dlatego podwyżka plac należy się dla każdego ja rozumiem że są tacy co ciągle latają do majstra lub kierownika i strzelają z ucha niech mają więcej ale inni też powinni dostać podwyżkę wynagrodzeń bo ten wóz ciągnie cały zespół

@Leo

A na jakiej podstawie były przyznawane te podwyżki? Trzeba najpierw znaleźć odpowiedź na to pytanie. Może nie wszystkim się należało.

Praca
@Wiktoria

Witam, Może na podstawie zaszczepienia? Segregacja pracowników?

robol
@Praca

tak jest , segregacja w firmie jest cały czas , do baru też moze wejsc tylko elita , robol musi jeść pod płotem w deszczu , w danwood są rowni i rowniejsi tak zawsze było , teraz dla bydła zrobili wejście jak w chlewni czy oborze metalowy kołowrotek hehehehehe normalnie jakieś jaj , a zrobić parking dalej nie ma jak chodzisz po kolana w błocie szoooooookkkkk

Jakie zarobki na bazie w Bielsku Podlaskim?

Ślązak

Lepiej nie pytaj :-)

@Ślązak

No ale jednak zaryzykował i spytał więc byłoby miło jakby ktoś grzecznie odpowiedział :) Też jestem ciekawa zarobków, może mąż by się tutaj zaczepił do pracy.

Bocian

2500 na próbnym

@Bocian

Ojjj to słabiutko, myślałam że raczej w okolicach 4000 netto. A po próbnym jaka stawka?

Bez soboty jest ok 3300-3500 z sobota albo dwiema 4000 jest lekko

Wiktoria

No to już trochę lepiej :) a te soboty to każdy musi robić?

@Wiktoria

Zależy, czasami jest jedna, czasami dwie w miesiącu , rzadko się zdarza , że miesiąc wyjdzie bez soboty

robol

mowa o najwyzszych zarobkam mozliwych do uzyskania dla starego pracownika z dodatkiem brygadzistowskim te 4 netto z sobotą , za miesiąc z sobotą wychodzi 3300 - 3500 dla zwyklego pracownika , dla poczatkującego 2600-3000 , przy obecnych cenach i inflacji stawki głodowe , na jedzenie i opłaty akurat starczy , a na ubranie hmmm po co przeciez firma zapewnia , ludzi nie stac kupić ubranie w sklepie wiec chodzą w firmowych ubraniach Danwoodu na codzień w mieście po pracy podwyżki 2-5 zł hmm były by ok by, nie zabrali czesci premii , powinny byc podwyż ze 30% dla wszystki a tak 200zl wiecej do wypłaty na zamkniecie mo.....dy bo były przeciez heheh śmiech dlatego ludzie uciekają zostają tylko ,,zagrodmiki,, i inni co bedą pracowac nawet w niedziele bo dostanie 50zl wiecej szok

Jest gorzej niż tam piszą w kometarzach

Albators

Dzień dobry , jaka firma robi dla DanWoodu hydraulikę? Jeżeli ktoś miałby doświadczenia z tą firmą proszę o parę zdań na temat pracy .

Beata

Czy w woj. Lubuskim można obejrzeć Państwa realizacje?

D-d
@Beata

Są w całej Polsce trzeba się skontaktować ze sprzedawcą właściwym dla lokalizacji. Na stronie jest informacja.

@Beata

Nie radzę. Jeśli Pani sobie życzy mogę przesłać zdjęcia swego domu. Ochota na kupno domu danwood natychmiast minie.

@D-d

Nie trzeba się kontaktować ze sprzedawcą. Mogę pokazać swój dom i przedstawić realia budowy domu z DanWood. Proszę udostępniać mój numer telefonu 513100331. Będę uświadamiał potencjalnych klientów.

@Marcin

Witam . Czy można prosić zdjęcia . Jestem w trakcie podpisywania umowy . A trafiłam na Pana wpis . Moj e mail anna_b@g.pl

Próżny
@Ania

Spokojnie niech się Pani nie stresuję. Pan (usunięte przez administratora)gada głupoty. Nie dopilnował dobrze odbioru domu, a teraz ma pretensje do całego świata. Gdyby firma robiła fuszerki to nie stawiali by tyle domów... Wiadomo czasami może się zdarzyć jakieś nieporozumienie, ale zareczam, że jeżeli Pani wszystkiego dobrze dopilnuje będzie dobrze.

Marcin Wolk
@Próżny

Panie Próżny, próżne te gadanie i argument nie powiem skąd..... Jeśli robią tyle domów to według takiego rozumowania nie powinno być fuszery. Nie problem w ludziach którzy to robią tylko w tych co tym zarządzają. Są bezczelni i liczą na odpust ze strony klienta. A to nie zawsze popłaca...... Radzę każdemu inwestorowi się pilnować jeśli już muszą z nimi budować, ja nie polecam.

@Próżny

Od kiedy to inwestor ma coś pilnować domek wykonują fachowcy i mają zrobić zgodnie z technologią jest kierownik który odbiera kolejne etapy budowy a prace są wykonywane bardzo szybko i inwestor ma prawo wszystkiego nie zobaczyć

@Leo

No ale to chyba też zależy od inwestora? Bo wydaje mi się że jak ten człowiek jest zaangażowany to nawet z ciekawości mógłby przypilnować albo chociaż zobaczyć.

@Wiktoria

Przypilnować z ciekawości to może materiały na budowie są inwestorzy którzy nie wiedzą jak się nazywają materiały budowlane a co dopiero technologie budownictwa

lolo

popieram

@Leo

No to jestem w szoku, dla mnie to nie do pomyślenia... ale niestety tak to bywa, wystarczy mieć kasę i jesteś kimś.

tak to dziala
@D-d

... j.w. a pote m sprzedawca zaprowadzi cie na budowe domu gdzie wszystko pieknie sie udaje przy budowe aby klijnet (czyt. pelikan) lyknal rybke.

Montago

Pracuję w firmie jakiś czas i wyrobiłem sobie własną opinię. 1. Pracując sumiennie 7-8 h dziennie ogarniasz dom w terminie. 2. 6 tygodni w delegacji tydzień półtora w domu z rodziną. 3. zarobki 8-10 tys mc. 4.pensjonaty są różne ale przeważnie biedy nie ma. 5. najważniejsze w delegacji to normalny brygadzista z którym jesteś się w stanie dogadać. Niektórzy pracują razem w jednej ekipie latami. 6. jak źle trafisz to lepiej szybko uciekać (nawet z kierowcą tira na montażu :):) XD) szkoda zdrowia i nerwów bo się narobisz nie zarobisz a jeszcze ci (usunięte przez administratora) obsmarują. głowa do góry nie taki diabeł straszny jak go malują.

@Montago

Czyli ogólnie jest spoko tylko po prostu trzeba trafić na dobrą ekipe i spoko brygadzistę? To tak jak wszędzie :)

Ka

Dobra firma robiłem u hlopaka ktury pracuje w tej firmie to nakradł tyle towaru że chatę wykończył cało za darmo i jeszcze na dodatek wszystkich pieniędzy mi nie oddał ale materiału ma jeszcze tyle że i drugo by wykonczyl

Roki
@Ka

Chłopie naucz się pisowni języka polskiego, bo aż oczy łzawią, jak to przeczytałem. A co do Twojego posta to co cię interesuje ile on nakradł. Niech se kradnie co chce jego sprawa. Kiedyś go złapią to się przejedzie.

Adiadi...
@Roki

Prawda co do pisowni

@Roki

Interesuje go bo mu nie oddał pieniędzy. Przyczepiłeś się do pisowni a jednocześnie sam nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

qwe

Nie polecam serdecznie pracy w tej firmie na bazie szczególnie osobom młodym strata czasu

@qwe

Możesz rozwinąć swoją wypowiedź?

Absd

Zarobki to jest porażka jeżeli masz możliwość iść do biedronki czy Lidla zarobisz więcej siedząc na kasie .

prawda
@Absd

tak to prawa

@Absd

Nie no... chyba trochę przesadziłeś. Przecież w takich marketach robota jest mega ciężka fizycznie i psychicznie, do tego dochodzą setki klientów dziennie. Ile u was można zarobić?

Jaki jest styl zarządzania w Danwood S.A.?

fazi

Władza absolutna.Jak masz jakieś uwagi wylatujesz z roboty.

Woesiek
@fazi

Tak to prawda . Wyrzucają a niby łudzi do pracy mało

@Woesiek

I nie ma nikogo odważnego by zrobił z nimi porządek? W końcu się taki trafi, to zobaczą co człowiek jest w stanie zrobić.

Wiesiek

Nie polecam pracy w tej firmie. Kierownicy kradną później każą się zwolnić z dnia na dzień bo inaczej wpiszą dyscyplinarke . Człowiek zostaje na lodzie. Kierownictwo to po prostu chamy i nie szanują ludzi.

Tajemniczy klient
@Wiesiek

To prawda , z mojej budowy kierownik pokradł materiały i obwiniał chłopaków z brygady wykończeniowej , istne (usunięte przez administratora) Kto ich zatrudnia i za co im płacą tyle pieniędzy ? Paranoja , do rob9ty gnać nierobów .

@Tajemniczy klient

A skąd Ty to wszystko wiesz? Śledziłeś kierownika? Jeśli masz twarde dowody to chyba wiesz co robić... i na pewno nie chodzi o wypisywanie na forum.

Glazurnik

Na jakie zarobki można teraz liczyć? Co ile jest zjazd do domu?

Zostaw merytoryczną opinię o Danwood S.A. - Bielsk Podlaski

• Jak się pracuje w Danwood S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Danwood S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 103.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Danwood S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 66, z czego 8 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 27 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Danwood S.A.