F.O.S. "POLMO"

Łódź

Opinie o F.O.S. "POLMO"

Wega

Co słychać w firmie? Tak dawno nikt nic nie pisał!

Weronika

Czy pracownik w firmie ma zapewnioną możliwość rozwoju? Organizowane są jakieś szkolenia, dla podniesienia kwalifikacji zatrudnionych?

nejb

Z tym spaniem może trochę przesada @geroge, no ale ogólnie praca nie jest jakoś niesamowicie ciężka, dodatkowo same warunki zatrudnienia myślę, że są bardzo korzystne dla pracownika, ponieważ zatrudniasz się na umowę o pracę. Jest to stabilna forma jak dla mnie

geroge

ja tam na nockach ide spac kiedy uwazam, a henia i tak nie szanuje bo są obiady

kalafi

przyjmowani są tylko najlepsi i wyszkoleni fachowcy na poszczególne gniazda.jakość przede wszystkim jako priorytet i każdy kiedy przegląda sie w specjalnym lustrze jest osobą odpowiedzialną za nią.nie każdy sie tu sprawdzi.

zeus

podobno w polmo same gaśnice latają

live

wreszcie zaczęli porządek robić założyli kamerę przy portierni i wszyscy są w zakładzie

orator

Przeciąg w pracy, może chodzi o wietrzenie magazynów... W Polmo się nie wietrzy...

kobza

nie da rady.popracuj nad sobą,co to jest przeciąg pracy?

Zniesmaczony

Ostatnio remonty już nie robią ekipy budowlane tylko kobiety zatrudnione w POLMO na stanowiskach biurowych, latają ze szpachelkami i skrobią ściany, w męskim zakładzie, ale upokorzenie prawda ? Ciekawe kto ma takie pomysły, ubrudzone na siwo od stóp po włosy latały po parapetach żeby zerwać farbę... Ciekawe co jeszcze góra zleci kobietom... może mycie samochodów w stringach ? Rozumiem oszczędności, ale to już absurd i psychoza jasna !

fgh

trzynastki są?

Nowy szeryf

Ostatnio złapałem pijanego podczas pracy który ledwo chodził, od razu zgłosiłem to BHPOWCOM i KADRZE, takich rzeczy być nie powinno, będę dbał o to ażeby były wprowadzone alkomaty, skończy się alkohol, POLMO nie dla ALKOHOLIKÓW tylko placówki AA.

Lojtas

Piniondze to nie wszystko, Liczy się duch pracy

Ramzes

A jak wam Robaczki podobają się podwyżki ? Starałem się dogodzić wszystkim tym którzy najlepiej pracowali, jest mi przykro że nie każdy dostał ale chyba nie przychodzicie do firmy tylko dla pieniędzy.

Jadżka

Poszukujemy jeszcze elektroników, ale bardzo ważne żebyś obciągał druty :) jak ten nasz co miota się po aluminium i udaje ze pracuje.

Czarny Harry

Nie uważacie że jeden z dyrektorów szczególnie podobny jest do lorda Voldemorta ? (usunięte przez administratora) Nie będę mówił który, bo jeszcze mi premię utnie. Dobrze że nie wie jaką mam ksywę...

Czarny Harry

A to zależy od tego co w danym miesiącu w buzi żuję... no i arbuzy pod pachami to podstawa. Jeżeli nie będziesz ubliżał starym pracownikom to nie tylko pensja Ci opadnie, czasami jak ktoś do mnie podskakuję to go zafaflunię, a potem i tak się wypnę, tu pomyziam, tam uszczypnę...

Średnio 2800

Prezessss

To może ja ogłoszę się prezesem tego tematu i prosiłbym z tego względu abyście wszyscy się tutaj ładnie przedstawili tak brudy wyciągać no ładnie to tak ? Imię nazwisko i ile zarabiacie

hahaha

Wiedząc teraz,że mam tak kreatywnych i co nie tu powiedzieć jajcarskich współpracowników z przyjemnością pochodzę po tej samej wyremontowanej(w dużej części) posadzce! Proszę o więcej opini bo widać sam nie wiem gdzie pracuje hahahaha

Yanek

Przyjmują bez doświadczenia na maszynach? Na ile można liczyć bez doświadczenia?

Doniu

Co wg Ciebie znaczy Normal Polmo ? Nigdy nie łącz obu słów ze sobą, Polmo nigdy nie będzie Normal. Jest jeden dział kadr bo to jedna rodzina tam pracuje , jak może wejść ktoś obcy pomyśl trochę. (usunięte przez administratora)nie da się ukryć że siłą inteligencji nie jest nasza cudna elita biurowa, ale robotnicy, to są wykwalifikowani i kreatywni ludzie po studiach...

ajjj

Czy przyjmują do Polmo np. bez kursów na CNC? Czy lepiej zrobić kurs na zewnątrz i później się starać o zatrudnienie? Czy FOS POLMO i NORMAL POLMO maja jeden dział kadr?

Z Jeżowa, Przepraszam...

Robak

Automaty z kawą są, z Pepsi, z wafelkami, masz TV, okna obiady Catheringowe, kotlety z jeża często podają...

Robak

Jeżeli chciałbyś w FOS POLMO oglądać kablówkę to jest to możliwe gdyż na stołówce jest telewizor a kabli nie brakuje, powaga !!! Ja sam czasami robię za kabel z przedłużaczem, inaczej nigdy bym nie kupił używanego po bracie Fiata Stilo.

janek

Czemu (usunięte przez administratora) się zwolnił?

lux malina

Jesli jestes frajerem to polmo wita! jesli masz uczulenie na frajerow to nie przechodz obok zakladu bo wali frajerami na kilometr. Ps. pozdrowienia dla mańka

fachowiec

Do Polmo wejdziesz jak do Centrum Handlowego, nikt Cię nie będzie przeszukiwał, portiera się zapytaj gdzie są kadry bo samemu możesz nie trafić, załóż ładny garnitur, psiknij się perfumami, to zrobisz wrażenie pozytywne... Twój ciuch jest twoją etykietą, aneksem do CV. Pozdrawiam fachowiec

anonim2

Pierwsza umowa jest na okres próbny do 3 m-cy, kolejna na czas określony ok 5 lat. Jak znasz adres to i do kadr dotrzesz, nie pękaj.

fachowiec

anonim - 2013-09-16 17:56:59 fachowiec, sam pracujesz w polmo? Mozna wiedziec na jakim stanowisku? Gdzie dokłądnie zanieść to CV? Tzn. w którym pokoju jest ta szuflada?Pracuję w Polmo, stanowiska Ci nie zdradzę bo bym się podminował, CV zanieś do działu Kadr, resztę już podejmują oni, musisz być cierpliwy, powiem tylko tyle że warto jest się tutaj przyjąć, bo praca jest stabilna i umowa o pracę. Pozdrawiam serdecznie Wasz fachowiec

fachowiec

Proszę nie brać pod uwagę negatywnych komentarzy o firmie, jest to rodzaj typowego odstraszacza, żeby nikt nikogo czasem nie wygryzł, tak się robi w wielu firmach, Polmo nie należy do czystego przemysłu, ale mechanik samochodowy też się ubrudzi i to dużo bardziej od nas... naprawdę, to jak niektórzy opisują swoje stanowiska pracy , to jestem w szoku że jeszcze się nie zwolnili, do czego zmierzam, żadna praca nie hańbi jeżeli chodzi o kasę, w Polmo akurat większość osób ŁADNIE zarabia. Jak wygląda system zarobkowy ? +/- 15 zł za godzinę to dnióweczka, zależy dla kogo, każdy ma inną pensję, ale o tym później... za nadgodziny w dni robocze, czyli sławne ósemki, dwunastki jest płatne "+50%" licz tylko nadgodziny czyli mając 4 dodatkowe nie dostaniesz 60 zł tylko 90 zł... Za soboty 8 godzin mnożysz stawkę x 2 , płacą Ci 100% a więc jakbyś przerobił 2 dni, ale pracujesz tylko jeden, niedziele są płatne jak soboty, generalnie da się wyjść spokojnie ponad trójkę na rękę z weekendami bez nadgodzin w tygodniu. Teraz opiszę działy : Dział żeliwo - to przemysłowe slumsy - kiedyś się tam chodziło za karę, najbardziej brudny dział, najniżej płatny, ludzie zarabiają od 1600 do max 1900 zł netto , raz na 5 lat jest podwyżka 50 zł netto, ciężko na tym dziale o narzędzia, maszyny to muzeum, jednak na tym dziale się nie stresujesz, robisz spokojnie, nikt cię nie goni, zwykle tam są ranki, popołudniówki, nocki rzadziej... zależy od maszyny na jakiej robisz... Tu się kończy ciemna strona firmy. Generalnie majster jest w porządku, naprawdę, ale nie licz u niego na częstą podwyżkę. Dział aluminium Majster Kubiak : Jest to majster który ma lepsze wpływy w firmie niż sam dyrektor, system premiowy jest dobry, często wywalcza dla pracowników podwyżki, w porównaniu do żeliwa różnica w zarobkach sięga o +/- 700 zł ludzie tutaj zarabiają od 2300 do 2700 to już jest ładna stawka, pracujesz na super nowych maszynach, możesz przyjść na biało ubrany i się raczej nie pobrudzisz... Kubiak załatwi ci najlepsze przedmioty pomiarowe, młotki, imbusy, śrubokręty, dosłownie wszystko, suwmiarek nie brakuje, u niego załatwisz wszystko jak będziesz grzeczny... Majster Chojnacki : Tutaj ludzie zarabiają podobnie jak u Kubiaka, jednak trafisz na pracujące soboty i niedziele bardzo często, masz kredyty ? Wal do Chojnackiego opłacisz i wyżyjesz jeszcze, około 3000 zł a nawet ponad z weekendami możesz mieć 3500 netto spokojnie, to nie żarty za same weekendy masz prawie drugie tyle co wypłata bo 8 dni masz liczone jak 16, minusem u tego majstra jest to, że lubi posłusze≥ństwo, uległość, i punktualność u pracownika, ale to dobry majster, za solidną wypłatę rząda uczciwości proste... Majster bażant : Non stop Weekendy, myjki chodzą cały czas ludzie nie liczą paliwa w samochodzie , nie dbają o pieniądze bo je posiadają, należy się liczyć z trym że weekendów z rodziną nie spędzisz, ale zarobisz podobnie jak u Chojnackiego... Patrząc na to wszystko, uważam że Polmo ma więcej plusów niż minusów, omijajcie dział żeliwo panowie, chyba że nie zależy wam na zarobkach a na spokojnej pracy, to jest super dział dla starych ludzi, którzy nie mają już wiele energii a chcieliby dorobić do emerytury, żeliwo to martwy punkt, nie narobisz się ale i nie zarobisz... To prawda że na Knorze jest również bajka... polecam też sta nowiska gdzie się robi tzw ślimaki Kogo Polmo szuka : Najlepiej jak masz papiery na Hellery, CNC, Schirony, frezarki, DFy , miałeś styk z maszynami rok/2 lata, warto jednak pójść i złożyć CV do kadr, nie czekać na ogłoszenie w firmie, bo mogą wybrać twoje CV z szuflady, po co czekać... Mam nadzieję że pomogłem... Wasz... fachowiec

fachowiec

W Polmo masz setki za soboty. To nie jest biedna firma ja mam brutto trójkę i się nie unoszę oczywiście nie licząc sobót.

Marcin

Ja w Polmo mam 2800 z 4 sobotami, nie widziała mi się nigdy kariera operatora, myślałem nad pójściem w ślady paryskiej mody, chciałem zostać wirtuozem mody, jednak odkąd w Polmo zrobili piękny parkiet (I biały i czerwony) już czuję się modelem, jak byłbym na wybiegu, kamery też są, ludzie mnie oglądają, a ja w koszuli z mankietami chodzę , jedyny wśród brudu. Czasami ktoś mi flesza strzeli, to się do niego uśmiecham bo to fajne jest. I nie słuchajcie że jest na hali alkohol ja się nigdy nawet z kroplą nie spotkałem. Klimat w Polmo 5/5 jak dla mnie BAJKA.

nowy

nie trzeba po pracy tutaj mozna w pracy

nowy

najlepiej dostac sie na knorra tam jest bajka

Co do zarobków

Jeżeli masz fach w ręku tzn operowanie maszynami CNC, programowanie, język - będą brali Cię na szkolenia w Niemczech, ja mam 3500 Brutto - nie narzekam, nigdy nie wazelinowałem ani nie piłem alkoholu w pracy, mi się klimat podoba.

Raz, dwa trzy, inżynier patrzy...

W tym zakładzie co drugi powinien mieć wszywkę, wstyd mi to pisać ale taka jest prawda, dobrze że tu kobiet nie ma bo dopiero by się działo podejrzewam, do niektórych aż strach podejść, na szczęście są też i fajni , mili , informacyjni ludzie.

Raz, dwa trzy, inżynier patrzy...

Jest jedna klepa na aluminium która wszystko mówi, wam należy się pensja 1200 MAX , moja była dzielnicowa pracuje w Dellu na bramce w ochronie - 4 brygadówka i zarabia mniej niż wy tu z piwskiem i wódką, a praca to nie impreza, Euro już się skończyło Grzegorza Laty nie ma i wam lato też się skończy, będą alkomaty na wejściu/wyjściu mówię wam. Pozdrawiam kadrowiczów

Raz, dwa trzy, inżynier patrzy...

Zarobki są niezłe, każdy symuluje że pracuje a kasa leci, że nie wspomnę o innych procentowych przyjemnościach, ja wszystko notuję robaczki... Tę stronę chyba trzeba komuś zameldować , nie wiedziałem że tu robi takie dziadostwo. Jak możecie dać z siebie 200 % normy skoro na nockach pijecie i śpicie i tak całe życie, współczuję waszym rodzinom. Jak na taką ściemę jaka panuje w tej firmie zarobki są naprawdę niezłe, potwierdzi to dyrektor.

akagi

W - 2013-05-20 22:16:43 Piszecie tutaj takie bzdury, jak wam źle , jaki syf, jak niskie są zarobki to się zwolnijcie, już tyle osób złożyło do mnie CV z Wrangler'a , Gillette'a Bosch'a, droga wolna, a starzy pracownicy którzy odeszli chcą do nas wrócić, a to chyba jakiś znak, nieprawdaż ? I proszę nie wypisywać tutaj nieprawdziwych rzeczy bo poproszę administratora o wasze IP i dowiem się kto psuje opinie zakładowi , nigdy woda na głowę nikomu się nie lała, ani na maszyny. Brudno w zakładzie jest ponieważ są oleje i emulsje, to przecież jasne, ale nikt nie obiecywał u nas czystej pracy, to nie magazyn kosmetyków , to produkcja sprężarek i turbosprężarek , w Autoserwisie też człowiek się pobrudzi, jednak my zatrudniamy mnóstwo ludzi, dajemy umowę o pracę, jesteśmy wypłacalni, każdy ma własną szafkę i odzież roboczą, nie słuchajcie ludzi tutaj że jest tak źle, oni boją się żeby nikt ich nie wygryzł, bo skoro jest tak paskudnie to czemu się nie zwolnią ? Mamy normy ISO , HACCP, stosujemy 5S, jesteśmy ekonomiczni, wbrew pozorom ekologiczni (Wszystkie oleje mają oznaczenia EKO oraz CE) i cenimy sobie uczciwych, niepijących pracowników. Jeżeli są ochotnicy to zapraszamy do naszej wykwalifikowanej firmy. Co za łoś to pisał, poprosi admina o moje IP, dalej gamoniu, mam "DYNAMICZNE" o ile wiesz co to oznacza. Jeżeli dobrze podejrzewam, Imbecyl, który to pisał, jest jakimś majstrem, kierownikiem, lub dyrektorem, i proszę jakich mamy "INŻYNIERÓW", na niczym się nie znają, a wszędzie się wcinają. Ktoś kto pisał cytowany przeze mnie komentarz, jest jakimś przeżytkiem minionej epoki, pisze że jest brudno bo są oleje i emulsje, tak jak Filmie Barei, MIŚ "jest zima to musi być zimno".

Smakosz

A to zależy jak waflujesz dobrze z polerką i na mydle to wyjdziesz ponad 2-jkę , a jeżeli będziesz cichociemny lub honorowy , nie będziesz sprzedawał kolegów to 1700 netto max tu widzę, teraz jest w Polmo moda chodzenia na chorobwe ...

Gregorian

Zgadzam się z EL-TORO;) Jak codziennie kończę pracę w Normal Polmo to mi się płakać chcę że już muszę iść do domu;( nie znajdę takiego miejsca pracy gdzie kierownik włącznie z ukochanym prezesem nie zawraca mi [usunięte przez moderatora] ! co mam robić na moim stanowisku pracy:)

EL-TORO

NORMAL-POLMO JEST JAK ZIELONA WYSPA POŚRÓD FIRM JAK KRAINA MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCA. CUDOWNA ATMOSFERA I NIE TRZEBA DUŻO PRACOWAĆ.SZCZĘŚLIWI KTÓRZY TAM PRACUJĄ.

EL-TORO

WSZYSTKICH NARZEKAJĄCYCH SERDECZNIE ZAPRASZAM DO SPÓŁKI- CÓRKI NORMAL-POLMO. MIŁA PRZYJEMNA ATMOSFERA I NIE TRZEBA TYRAC,A TO WSZYSTKO ZA SPRAWĄ UKOCHANEGO PREZESA KRZYSIA KARBOWNIKA. SERDECZNIE POZDRAWIAM STARYCH POLMOWCOW !!!

super operator MCH

o widze że jednak cos sie tu dzieje :) , niestety nie jestem zatym żeby wszyscy poszli do rosmana ale kazdy tylko biadoli jak mu źle. Pracowałem wystarczajaco długo w tym zakładzie żeby znac go od podszewki , niejedno przezyłem i wiem co tam sie dzieje ,co sie leje na kogo i co wisi w powietrzu . Po 20 latach pracy moge cos powiedziec o tym zakladzie i wiem jedno , to co jest teraz to luksus podług tego co było kiedyś :) pozdrawiam

super operator MCH

ale miło mi sie czyta te wasze wypociny, hehe nawet 2 osoby rozpoznaje , ciekawe ile pracuja ludzie którzy tu pisali , zakład jak zakład ,smierdzi brudno? to do rosmana tam jest czysto i pachnaco hahah pozdrawiam

Tasiemiec

Może pensje nie są wysokie ale krem do rąk za to mają [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] i*ty , myślę że warto się przełamać i tu przyjść.

tadzio_zwierzak

brud, smród, gorąco i duszno tak że nie da sie oddychac na hali, mgła olejowa, opary chłodziwa - wszyscy bedziemy powoli zdychac po tej codziennej inhalacji przez 8 godzin

Szewczyk M

Pan Węglarczyk,Ozdobowa była przewodnicząca ZZ,to stare lisy które chcą przetrwać za darmochę i całą swoją rodzinkę w tą firmę wcisnęli na niezłe stanowiska.Tak że długo to nie pociągnie.

Zostaw opinię o F.O.S. "POLMO" - Łódź

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie F.O.S. "POLMO"