Opinie o EKO Holding S. A. w Legnica

MRX

Firma wypracowała wysokie wzrosty procentowe rok do roku, a nie zyski...! Po prostu wyszli z głębokiego bagna...

Mariola

Hmm... coś tu śmierdzi ! :) Jeszcze nie tak dawno wysyłane były pisma, gratulacje a nawet extra gazetka zrobiona że EKO przyniosło ładne zyski, a tu czytam że Eko przynosi straty Więc jak to jest ???

MRX

Owszem franczyza, a ajencja to dwa różne rodzaje umów ale nie różnią się aż tak od siebie ...Franczyza to rodzaj współpracy między niezależnymi przedsiębiorcami. Franczyzodawca udostępnia swoje „know-how” oraz markę, ale w zamian pobiera opłatę od franczyzobiorcy, który może korzystać ze sprawdzonego pomysłu na biznes. Ajencja - prowadzenie działalności na zasadzie dzierżawy od określonego przedsiębiorcy, często na dostawę dla niego towarów zbieranych w terenie. Także w obu umowach osoba kierująca odpowiada materialnie za straty, a zyski, % strat akceptowalnych itd. to już indywidualne podpunkty w umowach tzn. negocjacyjne. Zapewne każda umowa różni się od siebie...

kiko

Franczyza a ajencja to chyba dwie całkiem różne formy umów.

logo firmy Załóż Własną Agencję Reklamową Inkubator Marketingu
Piotr Stefański Agencja Artystyczno-Reklamowa Artevade
logo firmy Zatrudnimy betoniarza
Candidate Competente GmbH
logo firmy Cieśla szalunkowy
REGESS
xxx

brońcie się rękami i nogami od przejmowania sklepów w ajencję chyba że macie dużo kasy i będziecie sponsorować LEDI/EKO.

MRX

Witam. Ajencja to prowadzenie działalności na zasadzie dzierżawy od określonego przedsiębiorcy. Czyli kierownik jest tak jakby właścicielem sklepu. Ma odpowiedzialność materialną, swojego kadrowego i księgowego. Jakie skutki mogą być dla pracowników??? Hmmm odpowiedzcie sobie sami i postawcie się na miejscu właściciela sklepu. Na pewno zwolnicie 2-3 etaty bo są to koszty, zostanie mniejsza załoga ale z wyższą stawką. Po prostu zostaną te ogarnięte osoby, które będą zarabiały więcej i zastąpią te panie , które stoją i pachną ale "są" bo nie ma ludzi do pracy...

nowa

Czy to znaczy ze kierowniczka zabierze sklep w ajencje

MRX

Witam. Sieć sprzedana i tyle. Nie chodzi tutaj o podatek. W roku 2015 sieć wygenerowała dobre zyski inwestor wyszedł na plus i zdecydował się sprzedać... Eurocash opiera się na franczyzie czyli ajencji i to samo chcą zrobić w Eko!!!

nowa

Na pewno nic pewnie chodzi o podatek

Ona_kiera

Co to oznacza dla naszych sklepów, orientuje się ktoś?

ela

cyt..... Eurocash podał, że dzięki inwestycji spółki w akcje EKO Holding, przynosząca straty sieć pozyskuje silnego strategicznego partnera dysponującego know-how i środkami niezbędnymi do odzyskania trwałej rentowności i – w konsekwencji – zachowania miejsc pracy ponad 3,7 tys. osób zatrudnionych w sieci. W 2015 r. łączna sprzedaż zrealizowana przez EKO Holding wyniosła ok. 1 mld zł, jednakże – pomimo przeprowadzonej głębokiej restrukturyzacji – wciąż generowała ona straty. "Nabycie akcji EKO Holding stanowi kolejny element polityki akwizycyjnej Grupy Eurocash. Efekty synergii możliwe do zrealizowania w wyniku tego przejęcia, dadzą klientom i franczyzobiorcom Grupy Eurocash nowe narzędzia pozwalające na lepsze konkurowanie ze sklepami wielkoformatowymi" – podsumowano w informacji. Grupa Eurocash to największa polska grupa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych (FMCG). W ramach prowadzonych przez Grupę Eurocash sieci franczyzowych i partnerskich skupionych jest około 13 tysięcy niezależnych sklepów detalicznych. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

mirek

Na swieta poprzednie bylo 5 dych i teraz tez dali 5 dych - oczywiscie pewnie beda doliczone do faktur jak ostatnio. Dzieki temu realny koszt bonu dla eko to moze 30 zl - brawo nasi laskawcy. No i od wczoraj oficjalnie Eurocash wykupil Eko - teraz to juz pewnie w ogole trzeba bedzie stad wiac.

Lolita

Eurocash nas wykupił w 100%. Artykuł jest na onet.pl pod zakładką biznes. Ciekawe co teraz?

tik

ktoś cos wie o bonach na swieta?

tik

ktoś cos wie o bonach na swieta?

@tik

niestety,bonów nie będzie.Są tylko na Boże Narodzenie,podwyżek też nie będzie.Nic nie będzie,to to wyzysk człowieka przez człowieka.

mery
@majka

..jak to nic nie będzie...znowu poprzeceniają towar co nie zejdzie w wielką sobotę to będziemy się cieszyć jaka ta firma super..żenada wstyd i hańba!

Misia
@majka

Kim Ty jesteś piszesz bzdury nie mając pojęcia od dawna wiadomo ,że będą bony a Ty lubisz być w centrum uwagi,mącić i nic nie robić.Dobrze ,że ja mam załogę na poziomie.

@Misia

Lecz się,ja robię sporo chyba Ty nic nie robisz pierdzistołku i nie dyskutuj ze mną bo jestes 00000000

Aga
@majka

Jaka wypowiedź?Naprawdę wysoki poziom Misa nie przejmuj się bo nie ma kim!!! Ja także doceniam swoich kasjerów bo pracują ciężko i szanuję ich za to .

@Aga

było o bonach a nie jak kto pracuje i kogo się docenia,czytajcie "kierowniczki" ze zrozumieniem :) myślenie nie boli,a ma przyszłość :)))

Aga
@majka

Jasne wszyscy jesteście naj,naj!!!I niech tak zostanie a kierownicy są BE!!!

hm
@Aga

nie,nie, mamy i dobrych kierownikow nawet powiem bardzo dobrych ale tez mamy nieudolnych i niedouczonych i ci wlasnie rujnuja te sklepy.

nowa

Napisze ktoś jak przebiegają inwentury z kontrolą

koordynator1.
@nowa

śmiech na sali.....miałysmy taka 2 razy i klapa.dużo szukania na koniec,latanie i to wszystko nie potrzebne cały ten stres ,,,,bez tego było zawsze ok....wiec się psychicznie nastawcie.....

kiero

"z głębokimi wyrazami szacunku" klientem to ty raczej nie jesteś, chyba ze przy okazji też kimś z rodziny zwolnionej lub koleżanka - ...... Czy klient zagląda na stronę pracowników !!! Żenada!!!; a jesli dla Ciebie odpowiedź jest taka skomplikowana to ci ja przblize.... Zwalnia się najsłabsze ogniwo, leniwego lub snujacego się pracownika który chce przebimbac 8 godzin, najmniej efektywnego, złodzieja lub tego do którego są takie podejrzenia, osobę która z byle głupoty bierze L-4 i często, osobę nieprzyjemna i opryskliwa, osobę która jest czarna owca w zespole i psuje nastrój pozostałych oraz dobre relacje - będąc kierownikiem bys wiedziala ze dla "kaprysu lub za kolor włosów" nikt nie zwalnia. Sklep nie jest zakonem sióstr Karmelitanek! Liczy sie sprzedaż - jest problem to sie go eliminuje. Każdy Ks i Zks to wie - wiec nim nie jesteś !!!!!

@kiero

Zgadzam się z tobą w zupełności tylko że to najsłabsze i niemiłe ogniwo właśnie pracuje wystarczy posłuchać wypowiedzi innych klientów żeby poznać prawdę ,która tak kole w oczy,a co to znaczy według ciebie dobre relacje ?opieprzanie (usunięte przez administratora) innym pracownikom do kierowniczki i podlizywanie się ,albo wywieranie presji kogo ma zwolnić? to są dobre relacje? i akurat te osoby , które zostały zwolnione niebyły najsłabszym ogniwem a nikt nie jest doskonały i jeszcze jedno uwierz że klieńci zaglądają na to forum i nie tylko - rodziny ,regionalni też pozdrawiam.

Szabelka
@lala

Nie prawda byłam pracownikiem eko i kierowniczaka właśnie zwalnial starych pracowników nas na zmianie było dwie tak tylko dwie jedną na mięsie i jedna na kasie bo z młodych dziewczyn kto przyszedł to po dwóch dniach uciekał brak samo klienci bo jak wpada ci na stoisko mięsne rano o 6 15 osób przed pracą i chcą kupić wędlinę lub ser żółty to ty jesteś sama nie ma nikogo do pomocy gdyż kierownik tak ustawia zmiany to samo przy kasie jedną dziewczyna a kolejką metrowa każdy się złości z klientów że jak tak można robić akierownik co? Nic siedzi na zapleczu imowi że nic na to nie poradzi bo nie ma kto pracować ale po co w takim razie zwalniać ludzi którzy pracują po 10 lat? Tylko dlatego że nawet kierownicze zmianowej się nie podobają pracownicy ?Całe eko jest chore traktują pracowników jak śmieci .Żadnych premiera niczego i właśnie skończysz pracę 22 a na 5 30 musisz być rano w pracy nienormalne grafiki nienormalne zarządzanie i takich ludzi się trzyma w pracy a rzetelny pracownik wylatuje najgorszy ,zakład pracy jaki w życiu spotkalam

lala

NO WŁAŚNIE ZADAJE SOBIE TO SAMO PYTANIE BO PRZECIEŻ ZWALNIANI PRACOWNICY SĄ STARYMI PRACOWNIKAMI I WYDAJE MI SIĘ ŻE SPRAWDZONYMI ,A JEDNAK NIE DOCENIONYMI PRZEZ KIEROWNIKA LEPIEJ WZIĄŚĆ NOWEGO NIEDOŚWADCZONEGO I CHOROWITEGO NIŻ DAĆ SZANE STAREMU WYDAJNEMU TAKIE SĄ REALIA W PRZMKOWIE POZDRAWIAM.

lala

O WIDZE ZE W PRZEMKOWIE EKIPE WYMIENIAJA CIEKAWE KTO NASTEPNY DO ZWOLNIENIA ?

y
@lala

no,chyba nie ty. Bo ty już zwolniona.

@y

no to sie mylisz bo ja nigdy nie byłam pracownikiem eko a klijentem to i owszem stałym

xx

Dlaczego wymieniaja?

!!!!!

Dobrze by było jakby ten kierownik robił grafik jak potrzeba.Raz na jakiś czas można zgodzić się na przejście ale nie zawsze.Ustala grafik co tydz niezgodnie z prawem A daje do podpisu drugi na koniec miesiąca.To jest dobrze?

x
@!!!!!

To jest karalne!!!

!!!!!

O co Ci chodzi? Już czytam 3 raz i nie mam pojęcia .Kto niby ma płacić te 3000 tyś.? Mi chodzi o to że trzeba nie godzić się na pracę bez przepisów przerwy, a dużo każda gada A G..No z tego

hm
@!!!!!

u ciebie w pracy nie ma przejsc?a 3,000 zaplaci ten ktory robi grafik czyli kieroenik.

Zostaw merytoryczną opinię o EKO Holding S. A. - Legnica

• Jak wygląda rekrutacja do firmy EKO Holding S. A.?

EKO Holding S. A.