Opinie o Kaufland Polska w Bydgoszcz Al. Armii Krajowej 47

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Kaufland Polska. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Kaufland Polska o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kaufland Polska w Bydgoszcz Al. Armii Krajowej 47

Baobab

Padło pytanie czy dołączymy do strajków marketów. Pierwsza fala strajków wydarzyła się przed nowym rokiem. Następne są planowane. Warto przemyśleć tą sprawę wspólnie na magazynie.

@Cbd

Przecież wy na żadne podwyżki nie zasługujecie, waszym jedynym zajęciem w pracy jest narzekanie od lat jak tu jest źle, i odgrażanie się odejściem, a mimo to każdy tu nadal pracuje. Pokażcie mi firmę w okolicy która placi więcej lub porównywalnie za podnoszenie kartonów lub krecenie wózeczkiem i ściąganie palet z regałów. Jak taką znajdziecie to dlaczego was tam jeszcze nie ma. Weźta się za robotę i módlcie żeby zaraz cięcia etatów nie było z powodu spadku zamówień, bo kredyty wam się same nie splaca.

Mirek Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 12 dni.

Jak wygląda kwestia układania grafików i dni wolne?

stały klient z elektrykiem Nowy wpis

Dziękuję za możliwość podładowania pojazdu w czasie zakupów w najlepszej cenie czyli za darmo. Naprawdę doceniam wasz wkład w ekologiczny transport.

CBD Nowy wpis

Popieram zwiazki! Jestem za wprowadzeniem dodatku stażowego w Kauflandzie. Po 5 latach pracy 5% i po kazdym roku 1% do maksymalbego poziomu 20%.

Jaka umowa obowiązuje w Kaufland Polska podczas okresu próbnego?

Steven Nowy wpis

Sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Umowa na okres próbny. Oczekujesz czegoś więcej??

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie Kaufland Polska? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Kierownik działu zakupów
Uno foods
logo firmy Doradca Ubezpieczeniowy
Anna Młynarczyk
logo firmy Spawacz MIG MAG TIG
Bydgoszcz
TEKTRUM Sp. z o.o. Sp. k.
logo firmy Inżynier Serwisu Wtryskarek
Szakal

Witam. Mam pytanie do ludzi tam pracujących... Na magazynie na zbieraniu zamówień i w ogóle do zorientowanych. Można się zatrudnić omijając agencję? Dalej płacą najniższą? Jakie są normy ? Ile zmian ? I na kogo tam uważać?

Baobab

@Baobab

Czy znane sa juz warunki tegorocznych podwyzek plac na magazynie? Chodzi o konkrety bo puki co slychac ze 300 + 300 z premi frekwencyjnej. Co z akordem i co z biurowymi?

Steven
@Baobab

Poczytajcie trochę w internecie ale kaufland w tym roku zamyka kilka swoich marketów w Niemczech. Jak podają z przyczyn ekonomicznych. Jak tak dalej będą prowadzić taką politykę to w Polsce skończą jak Tesco czy Piotr i Paweł. Niestety klient idzie tam gdzie taniej, a kaufland jest drogim marketem.

@Cbd

Czy rozmowa rekrutacyjna w Kaufland Polska odbywa się również w języku angielskim?

Szwac

Od dnia dzisiejszegowchodza nowe prawa pracownicze. To powinno wsystkich zainteresować. Dodatkowe przerwy w pracy. Przerwy te wlicza się do czasu pracy. Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin – pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, jeśli jest dłuższy niż 9 godzin – pracownik ma prawo do dodatkowej przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut. Pamiętajmy o tym i zwracajmy przełożonym uwagę.

Asecco

Wpisz zmiany praw pracowniczych od 1 kwietnia. Między innymi elastyczny grafik do 8 roku życia dziecka na życzenie pracownika.

Gość ma rację
@Szwac

Pracownicy zyskają dodatkowe przerwy w trakcie dniówki. Obecnie zatrudnionym przysługuje jedna 15-minutowa przerwa, pod warunkiem że pracują w danej dobie co najmniej sześć godzin (pracujący na pełen etat w klasycznym systemie mają do przepracowania osiem godzin dziennie). Po zmianach zyskają drugi wolny kwadrans, jeśli w danym dniu mają do przepracowania więcej niż dziewięć godzin.

Ambasador

Potwierdzono 70mln. w tym roku oraz 120mln. w roku 2024 na podwyżki. W roku 2023, podwyżka na stanowisku magazynier wydania towaru będzie wynosić 500zł brutto. Będzie się zaczynać od 4300 do 4800 brutto, w tym już są zawarte podstawa oraz motywacyjne L4. Patrząc na inflację na poziomie 17%, a realną powyżej 30%, to drugi rok z rzędu zostaliśmy pozbawieni realnych podwyżek. Rok za rokiem leci a zarabiamy co raz mniej.

@Ambasador

Cieszcie się że macie robotę i pracujecie w miarę stabilnej branży, bo inne się zamykają,a tu póki co zamiast zwolnień to jakieś podwyżki są. Dostaliście też większe bony niż zazwyczaj. Proponuję trochę chłodnej oceny sytuacji w której obecnie się znaleźliśmy w Polsce i na świecie. A w Kauflandzie mam wrażenie,że ludzie kompletnie nie wiedzą co się dzieje na około. Tylko daj daj i daj.

Cbd

Tak może napisac tylko ktos kto nie zaznał kompletacji. Ze te ciężka pracę mamy prawo być godnie wynagradzani. Branża jest stabilna (inna branże mnie nie interesują skoro pracyje w tej) i nadal się rozwija -cieszymy się z tego ale cieszmy się praca i godnym wynagrodzeniem. Bo kaufland stać na to aby godnie płacić.

Wkurzony
@Ambasador

Teraz, gdy szaleje grypa, my na hali musimy zasuwać do roboty z gorączką żeby nie stracić dodatku, a ludzie z biur, chociaż grzeją dupy przy kaloryferach, nie mają tego problemu.

@Wkurzony

Dla niewtajemniczonych - grzejemy d..y w biurze, kawkę spijamy i tez chorujemy i chodzimy do pracy ale niestety nie mamy dodatku za frekwencje +500 - jesteśmy niegodni tego zaszczytu.

Popierający Wkurzonego
@Cbd

Nasza podstawa z dodatkiem frekwencyjny to i tak nie dorównuje waszej samej podstawie. My na hali w przypadku L4 nie dość że dostaniemy 80 % pensji to jeszcze jesteśmy karani odebraniem 500 zł z wynagrodzenia. j .Wiesz,jak to się nazywa? DYSKRYMINACJA!!!

@Popierający Wkurzonego

No ale macie akord, więc co chodzi, a jeżeli ci nie odpowiada miejsce w którym jesteś to to zmień. Wieczne narzekanie, ale żeby coś zrobić ze sobą to już ciężko.

Biurowy
@Popierający Wkurzonego

Taka porada, podnieś swoje kwalifikacje. Aplikuj do tego mitycznego biura, a potem się wypowiadaj o dyskryminacji.

@Biurowy

podnieść kwalifikacje? a czego konkretnie tu u was w biurze wymagają, chyba że jakieś szczególne stanowisko miałeś przy tym na myśli?

CBD

Zdrowych I Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Ekipo CD Bydgoszcz - składam Wam Ja Zwykły Pracownik.

Robol

Dziwi mnie ze SSlawomir Goebbels jeszcze tu pracuje, czepia się o wszystko, wiecznie nadęty, zachowanie typowego nazisty, patrzy na pracowników jak na niewolników i ma się za wielkiego szefa, nic dziwnego że ludzie przez niego odchodzą i zmieniają stanowisko albo prace, dziwię się ze inspekcja pracy jeszcze nie wparowała przez stosowany (usunięte przez administratora) w jego ponurym wydaniu, ze względu na tego kierownika odradzam pracę komukolwiek chyba ze lubi sadomaso

ziomek
@Robol

przyznaje racje patrzy tylko na rece psuje strasznie atmosfere pracy chyba byl klawiszem pol zycia

FENIKS
@Robol

Popełnia błędy jak każdy człowiek. Nie jest łatwo nami wszystkimi kierować zwłaszcza jak znajdą się osoby które pod płaszczykiem tz fałszywej życzliwości za plecami ciągle mu rzucają kłody pod nogi. Współpracowałem z wieloma kierownikami w tej firmie i pomimo, że dochodzą mnie sygnały, że nie jest zbyt przychylny mnie. Zwłaszcza jak pewne osoby na siłę kreują sobie fałszywie mój wizerunek. Sprowadzając większość na manowce, co jest zabawne bo udaje się im po tylu latach mojej ciężkiej pracy odebrać mi szacunek, dobre imie, zaufanie kadry ale i sprawić by inni uważali że jestem obrzydliwy i używam obrzydliwego słownictwa pomimo, że ten kto mnie zna wie że jestem daleki od tego. Zaliczam go do grona dobrych szefów. Doceniam jego ambicje, zaangażowanie, rzetelność i sumienność. Chciałbym jednak żeby był świadomy jak i cała kadra, że sprawcami tej całej wrzawy wokół mnie jest garstka osób a nie ja. Ich stanem psychicznym należało by się zająć. Bo ja nie mam wpływu na to co nowego stworzą by zabłysnąć wśród kolegów, gdyż widać innych sposobów nie znają, niż te żywcem wyjęte ze szczeniackich rozgrywek nastolatków z podstawówki. Z racji że pracuje tutaj od tylu lat chciałbym wszystkich przeprosić za ich zachowanie bo rzutuje ono na to jak jesteśmy odbierani. Praca na hali to nie jest lekki kawałek chleba. Wiąże się ze sporym wysiłkiem fizycznym, nierzadko z kontuzjami i poświeceniem życia rodzinnego. Więc szanujmy się i nie pozwólmy by inni nam w tym przeszkadzali w sobie jedynie wiadomych złych intencji.

michu
@FENIKS

zgadzam się z Tobą ziomek. Obserwuje. podziwiam i trzymam kciuki

Kangur
@Robol

Pracowałem tam parę tygodni miałem okazję poznać tego całego Sławomira cham i (usunięte przez administratora) wszystkich za plecami obgaduje i tylko szuka komu (usunięte przez administratora) dziwne ze nikt z nim nic nie robi przez niego odeszło tyle dobrych ludzi w tak krótkim czasie

@CBD

Kaufland Polska od stycznia 2023 r. podniesie pensje dla pracowników sprzedaży i logistyki na "WYBRANYCH stanowiskach" czyli tak jak w przyszłym roku nie wszyscy dostaną.

@CBD

Kompletacja 4300 na najwyższym progu + 500zł frekwencja, oczywiście wszystko brutto.

@Kokos

To ile daja tej podwyzki?

@A

500zł brutto, jeszcze nie wiadomo ile będzie z tego w podstawie a ile z tych 500 trafi do dodatku za frekwencję.

Iks
@A

Od stycznia podniosą tylko tym co na najniższą krajową się nie łapią. Od marca dadzą tak jak zwykle - to co w umowie i dorzucą kolejny próg jako „podwyżkę” w 2024 ????????

@Iks

Zadaj to pytanie lub ktoś z twoich kolegów w Kaufland Connect i tam uzyskasz odpowiedzm.

@Iks

Czyli od stycznia ekipa sprzątająca dostanie i ewentualnie od lipca oni ponownie dostaną. Lub całość od stycznia bo od lipca to 3600 najniższa ma wynosić. Reszta dopiero w marcu to ci się należy z kolejnego orogu i dodatkowo kolejny najwyszy próg w 2024 -no z tym to jest żenada. Bo tak naprawdę w 2023 będą groszowe podwyzki ale kasa jest teraz potrzebna a nie w 2024- rąk że powinno być z automatu wejście na kolejny próg wynagrodzenia.

@Kokos

A ile wy byście chcieli zarabiać za to co robicie? Tyle co Pluskota.

kapust
@CBD

Przecież to jest około 13% podwyżki, biorąc pod uwagę inflację będziemy zarabiać mniej niż w 2022 roku.

Bbb

Szkoda że tak nie płakali jak dostawali dodatek w covidzie a w Polsce oczywiście się nic nie należało

Krzyszfot Kolumb

Praca jak to w korporacji, jesteś numerem w excelu. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecują możliwości rozwoju i awanse. Nie ma możliwości rozwoju, ani żadnych szkoleń. O awansie jeszcze nie słyszałem, ponieważ oddelegowanie pracownika do innego działu, gdzie wynagrodzenie jest trochę wyższe, to nie jest awans. Na stanowiska biurowe są zatrudniane głównie osoby po znajomości, lub osoby z zakładu, które mają się tam dostać. Kierownicy to cyniczni psychopaci, którzy nie mając innej możliwości karzą pracownika nieżyciowymi grafikami. Według nich osoba która wyrabia 120-130% normy jest kimś zbędnym, bo pracuje za wolno. Socjal w tej firmie to kpina. 350 zł w grudniu i 200 zł na wiosnę, które można wykorzystać tylko w sieci Kaufland. Do tego zapierające dech w piersi 20zł co miesiąc w aplikacji mybenefit, które zastąpiło wakacje pod gruszą. Dwudaniowe posiłki są codziennie, ich jakość jest lekko mówiąc średnia. Czasami schabowy, czasami woda z ziemniakiem, a czasami 4 pierogi leniwe z cukrem. Dla kogoś kto przerzuca codziennie kilkadziesiąt ton to trochę za mało. Jest dodatek 'frekwencyjny' w wysokości 500 zł na miesiąc. Jednak każdy dzień chorobowegi czy urlop na żadanie obniża jego wysokość o 250 zł. Dlatego jeśli choroba zaatakuje pod koniec miesiąca to ludzie z covidem, ze zwichniętą nogą czy gorączką zmuszają się do przyjścia do pracy, żeby nie stracić dodatku. Praca jest ciężka i nieadekwatna do zarobków. Na chwilę obecną Lidl, Stokrotka, Aldi itd oferują lesze wynagrodzenie za podobną pracę, zakładam że w podobnej atmosferze.

Ktos
@Krzyszfot Kolumb

Zgadzam się z tą opinia bo jest życiowa.Poruszone są w niej wypowiedzi które dają dużo do myślenia.

@Krzyszfot Kolumb

Mnie zastanawia jedna rzecz, a zarazem śmieszy. Wielu pracowników narzeka na to jak tu mają źle, jak są prześladowani przez przełożonych, a mimo wszystko nadal tu pracują. Słyszę ciągle straszenie,że już zaraz to rzucają i odchodzą. Prawda natomiast wygląda tak, że jak już ktoś odszedł to po chwili wraca z podkulonymi ogonem, bo okazuje się że ten Kaufland jednak nie taki zły i z tymi co wrócili to właściwie można zrobić wszystko, bo na wszystko się zgodzą. Dodatkowo nawet średnio rozgarnięty człowiek zdaje sobie sprawę, że w obecnej sytuacji gospodarczej, branża żywnościowa jest jedną z tych w miarę stabilnych i upraszczając ostatnią do zamknięcia. Więc weźta się za robotę bo wasze narzekanie na nikim wrażenia nie robi.

Cztery
@NN

Gdyby ludzie w 89 kierowali sie twoim tokiem rozumowania to do dzisiaj mialbys komune w kraju, bo kazdy 'bralby sie do roboty' dla dobra narodu. Zgadzam sie z tym ze branza zywieniowa jest bezpieczna i jesli ktos nie ma dobrej alternatywy to trzeba sie zastanowic nad zmiana pracy, ale nie trzeba sie godzic ze wszystkim co robia wladze w kauflandzie.

Firmy coraz częściej dostrzegają pozytywny wpływ dobrej atmosfery na efektywność pracowników. Czy podobnie jest w Kaufland Polska?

RCD Bydgoszcz

Nie dostrzegają. Liczy się tylko wynik w tabelce aby zadowolić swojego pana w Niemczech

@RCD Bydgoszcz

Napewno dyrekcja i kierownictwo wie że jest coś takiego i ma to wpływ na pracę ale po co mają sobie zawracać tym głowę. Są ważniejsze sprawy niż dobra atmosfera w pracy.

CBD

Za co lubicie wakacje w CD Bydgoszcz?

Klc
@CBD

Ja chciałbym przeprosić dyr Tomasza i Macieja za to że przez nasze lenistwo generujemy aż tyle nadgodzin, że narażamy firmę na koszty z tym związane, a na dodatek pan dyr pozwolił przychodzić dodatkowo do pracy. Ja nie przyjdę bo mi głupio, no chyba że jako wolontariusz. I rozumiem w pełni dlaczego nie ma papierowych ręczników do rąk w ubikacjach, gdybyśmy wyrabiali się w grafiku z pracą do pan (usunięte przez administratora) by zakupił. Przepraszamy postaramy się pracować szybciej do upadłego.

BDG
@Klc

Spokojnie, papier wróci jesienią gdy dyrekcja będzie ganiała w czarnych majtkach na twarzy i wyłączała suszarki rozsiewające śmiercionośnego wirusa kaszlu.

@BDG

A to macie już zapowiedziane, że na bank restrykcje wejdą?

@Julia

Nie wejdą dali herbatkę i witaminki.

@Cbd

To żart czy akurat serio w ten sposób dbają tu o zdrowie ludzi? Bo jak tak to miło akurat

długoletni

Jak tam nowy narybek W CD Bydgoszcz??. Szczerze to nie polecam aplikować do magazynów. Na rozmowach obiecują złote góry, jakie to duże pieniądze można zarobić, elastyczny grafik, itp, itd żeby tylko zwerbować ludzi do pracy. Od kiedy pamiętam to zawsze tu jest problem z ludźmi. Praca bardzo ciężka, w ciągu jednej zmiany przerzucasz kilkanaście ton jak nie więcej i to jeszcze na akord. Na rozmowach wciskają ci że możesz zarobić w CD 5- 6 tyś, ale to nie jest takie proste i łatwe. Dostajesz podstawę leciutko ponad najniższą krajową, a resztę dorób sobie akordem. Grafik??? Od -do, ale oczywiście do momentu aż skończysz kompletację, a często się zdarza że nie wychodzisz zgodnie z grafikiem. Oczywiście zapłacą ci za nadgodziny. Jak przepracujesz cały miesiąc to dostaniesz dodatek frekwencyjny 500 brutto.Ale przy tak ciężkiej pracy nie sposób po czasie iść na zwolnienie, kręgosłup wysiada, a Ty jesteś tylko człowiekiem a nie robotem. Do tego niedziele, święta no i praca w godzinach popołudniowo- nocnych, czyli Twoje życie prywatne prawie nie istnieje. Jak na taką firmę bardzo ubogi socjal. Symboliczne talony na święta, i paczki które w domu wstyd pokazać. Generalnie praca bardzo ciężka, na akord, normy do wyrobienia, a jak nie wyrobisz to jesteś pod kreską, jak wyrobisz to pytanie czemu tak mało, inni zrobili więcej. I tak to wygląda w magazynie kaufland w Bydgoszczy. Ludzie przychodzą, popracują trochę i odchodzą. Zostają tylko narwytrwalsi, i ci co mają różne jakieś sytuacje rodzinne. Tak wiięc tak to wygląda niestety

OG

Ludzie to co się wyprawia na magazynie to prosi o pomstę do nieba. Kierownictwo myśli że my nie mamy życia prywatnego, rodzin... Ludzie muszą sami (usunięte przez administratora) na premię a i tak oni uważają że za wolno pracujesz. Dadzą 200 zł podwyżki i myślą że będziemy ich po rękach całować. Są osoby na magazynie które robią 200 a nawet 300% normy... W dzisiejszych czasach człowiek powinien zarobić tyle aby starczyło na życie a nie... Chcesz wolne to usłyszysz że nie bo będzie dużo roboty. Przychodzisz i okazuję się że nie jest tak źle i jeszcze zabierają kogoś na inny dział... Paranoja... I oni się dziwią że żądamy podwyższki. Nie jesteś odporny na stres, lepiej nie zaczynaj tam pracy. Jeśli jednak chcesz to przygotuj się na cholernie ciężką pracę...

@OG

To co piszesz to żadne nowości! Tak, było za starych czasów i tak jest teraz- nic się nie zmieni. A te 200 zł i to nie dla wszystkich i to nawet nie w tym roku to kpina. Ogólnie coś się dzieje nie dobrego jak już nawet kierownicy mówią że rozglądają się za nową pracą.

Agata

będą przyjmować kogoś nowego na jego miejsce, będzie wolny wakat ?

ABC
@Cbd

Usunęli to że kierownik odchodzi ? Po co ?

@ABC

Edv-ły szukają też nowych wyzwań poza kufem. Sosna poszła.

Jerzy
@ABC

Czemu odchodzi? Już jest po zmianie? Jak wam się pracuje z nowym kierownikiem?

Babol
@Jerzy

niech odchodzą. Po zmianowych i gestapowcu od ochrony nikt płakał nie będzie ale gdzie oni będą mieli lepiej niż tutaj, ściema i (usunięte przez administratora) kasy za to płacone mają

Puzon
@ABC

Jaki kierownik odchodzi? Wiesz coś?

@Puzon

Od zelsów

@A

I co ten nowy już kieruje u was?

B
@Julia

No kieruje

@B

No i jak tam sytuacja? Spoko jest czy niekoniecznie?

Łorker

Ja tu zawsze będę pracował, dzięki naszemu panu dyrektorowi Tomaszowi P. atmosfera wystrzeliła w kosmos, wszyscy chodzą zmotywowani i tylko niezawistne żmije plują jadem. A te wszystkie zawały serca wśród pracowników to ze wzruszenia jak ciężko na nasze dobro pracuje nasz dyrektor. Wspierajmy go cały sercem aż padniemy, jest tego warty.

Leon

Widzieliście ?

Kauflandziarz
@Leon

Tak, ładne autko szefa. To już wiecie na co pracujemy:)

@Kauflandziarz

A jaki model? Bo widzę, że fascynacja przeogromna. ;p

Zostaw merytoryczną opinię o Kaufland Polska - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Kaufland Polska?

Zobacz opinie na temat firmy Kaufland Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 26.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kaufland Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 0 to opinie pozytywne, 7 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kaufland Polska