Kaufland Polska

Bydgoszcz

Opinie o Kaufland Polska

Kask

No niestety panowie, zarabianie się skończyło. Dostaliście na początku marchewkę a tera czas na kij. Spotkanie z dyrekcja typu macie prawo mieć swoje zdanie a my mamy prawo mieć je w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Coraz bliżej święta... Coraz bliżej święta... Coraz bliżej święta...

Stalin

no to wykrakało się, od listopada podwyższona norma na foodzie mocno rozrzedzi pracowników, jakby za dobrze było, wózki takie graty ze strach jechać nimi bo paleta się rozkraczy nie mowiąc o bezpieczenstwu pracowników, obóz pracy na kółkach od wagonu bydlęcego, mało kto teraz będzie tu chciał pracować, podstawa i od zarąbania nadgodzin nas tylko czeka czyli z zamiast mieć te ponad 3000 będzie 2200, super pomysł przed świętami

Omen

Ja się wypowiem z perspektywy osoby która pracuję od 1/2 roku i nie pamięta co kiedyś było. Ukrainców jest co raz mniej co nie zmienia faktu jest ich około 40% a dochodziło do 70, pewnie przed świętami przyjdzie nowa partia. Zarobki kompletujących na Foodzie są ogromne jak na to co robią, zarabianie od 3do 4,5k w Polsce to naprawdę dużo. Średnia premii na Foodzie w ostatnim miesiącu to 1200zł, na retraku z tego co chłopacy mówią =/- 500zł. Co do kierowników to trzeba powiedzieć że nie są za ciekawi, jedyny plus że robisz swoje i nikt ci nad głową nie stoi. Gorzej jak już chcesz coś załatwić, no to mają cię w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] br /> Szkoda kierownika Mariusza na Foodzie bo jako jedyny był ogarnięty i było widać że mu zależało, ale może to dlatego że był nowy.

Cd

Ile trzeba tu pracować żeby zostać jeszcze starszym pracownikiem? Trzoda z wyjadaniem ok...kamery jak najbardziej sa potrzebne. Niech ktoś tego pilnuje jak jeden z drugim nie potrafią się zachować. Kierownicy hm....... Tu pojechałeś z tematem. Ja to że" robią swoje" zostawię bez komentarza bo nie wiem co miałeś na myśli pisząc że robią swoje... czyli nic (choć sa też tacy co robią coś i tacy co robią coś wiecej). Jaki jest najlepszy kierownik?

Maurycy

Pracuję w tej trzodzie od kilku lat ale z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej. Podwyżki to temat tabu. Dyrekcja i kierownicy są bezczelni i chamscy, w wiekszosci ludzie z przypadku, po znajomości lub za zasługi (czytaj: usługi) , traktują wszystkich jak śmieci. Najlepszy jest ten misiowaty w dresach i modnej koszuli , który zagonił tyle osób za wyżeranie tylko dlatego ze sam jest wiecznie głodny. Podejście do ludzi typowo obozowe. Nigdy nie wiesz o ktorej wyjdziesz. Jak się ogarniesz ze swoją robotą to zaraz ci dorzucą w nagrodę coś extra. Chcesz wyjść po 11 godzinach dźwigania to ci wyrwany ze snu kierownik powie że nie masz potencjału i że ukraincy pracują lepiej. Zarobisz 200 brutto więcej to zaraz podwyższają normę. Masz nagdodziny to zmieniają ci grafik. Wyjdziesz 1 dzień o czasie to zaraz słyszysz ze za dużo ludzi... Do tego monitoring na kazdej ścianie i rewizja przy wyjściu. Atmosfera pogardy na każdym kroku. Niektóre wózki pamiętają chyba kampanie wrześniową, jeśli już ruszy to nie wiesz nigdy czy i gdzie się zatrzyma. Firma, której powinny się przyjrzeć niektóre ważne instytucje państwowe !!! Gdzie są związki pracownicze.

@Maurycy 2 tygodnie temu

Ta opinia przedstawia chyba najlepiej sytuacje jaka panuje w kaufie na Petersona w Bydgoszczy! Brawo Maurycy za dosadne przedstawienie sytuacji na magazynie, popieram Cię w 100%

pozdrawiam inowroclaw
@Maurycy 2 tygodnie temu

czy wy tez krojicie wedliny i sery na drugi dzien i to robi zmiana popolodniowa u nas tak jest dla nas jest chore ale tak kaze pani kierownik

Food

Pozdrowienia dla kierownika Dawida! Poproszenie tego gościa o cokolwiek kończy się odpowiedzią w formie głupiego żartu, nic z Nim nie załatwicie nawet głupiego akordu nie wydrukuje nie wspominając o innych rzeczach!

użytkownik zarejestrowany

@Stary pracownik o jakich pomysłach mówisz? Co powiesz o pracy w firmie Kaufland Polska? Co najbardziej nie podoba Ci się pracując tutaj? Pamiętajcie, że pozostawiając informacje o pracy w firmie pomagacie osobom, które będą chciały aplikować do firmy w przyszłości.

użytkownik zarejestrowany

@brzydal a czy nadgodziny są płatne? O co dokładnie chodzi z tymi ukrytymi kamerami? @Ktoszyczliwy dlaczego nie polecasz i czemu tak uważasz? Każda wasza opinia jest ważna dla tych co chcą aplikować do firmy Kaufland Polska.

brzydal
@Alicja 02.09.2017, 13:02

koledzy zza wschodniej granicy robili taki syf że musieli jakiś straszak zamontować i tak paru się nagrało, nadgodziny są płatne lecz jakoś ostatnio lubią nadgodziny odbierać, ogólnie dobre zarobki ale łeb czasem pęka od tych pomysłów, gdyby wózki nowe dokupili i nie wymyślali byłaby to praca naprawdę godna polecenia

@brzydal 04.09.2017, 17:43

Głupie pomysły są tu od lat, na szczęście większość umiera śmiercią naturalną!

brzydal

Bawią sie w ukryte kamery,polakow zostawiają po godzinach do sprzątania, nie mówiąc o zbijaniu nadgodzin nocnych na koniec miesiąca, niech od razu w pasiaki ubiara i zrobią łaske ze przerwa jest

Ktoszyczliwy

Jeden wielki syf... Zdecydowanie nie polecam, Firmy transportowe, trzymajcie się z daleka od tego bajzlu!

wasyl

nużno mnoga rabotać a dieniek mnoga niet

Piko

a jak wygląda praca w CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM KAUFLAND NA PETTERSONA 4? Jakie zarobki dla nowo przyjętego na magazyn na stanowiska kierowcy wózka widłowego lub kontrolera jakości wyrywkowej palet?????

Nick taki sam

Nie POLECAM pracy w tym zakładzie mam nadzieje że starzy pracownicy pouciekają gdzie pieniądze są takie same za łatwiejszą o wiele prace. Zastanawiam się co ludzie tam jeszcze robią... Gdyby nie kredyty i brzuchy do wykarmienia nikt tam by nie pracował. Kucharz zarabia już 2500 netto na rękę, a ma mniej do pracy niż w tym zakładzie i w dodatku się naje legalnie xD Pozdrawiam i uciekajcie z tego zakładu jak najdalej najdalej najdalej szkoda nerwów!!!

lubieplacki

Ukrainiec nie będzie robił problemu o nic, poza tym że afera bo otwierają i zjadają wszystko i zostawiają na przypał, a potem trucie ile to syfu nie robimy i ile to kamer nie będzie, coraz większy cyrk. Nie przedłużenie Ci umowy Walo mocno obniżyło morale, aż strach sie teraz odzywać, zabawa w obóz pracy sie rozkręca, ukrainców to już chyba biorą jakiś wybrańców ze wsi spod prypeci

Wal

Może. Ale i tak lepszy jest ukrainiec, niż polak. ????

Cd

Porostu byłeś nie wygodny. Może zbyt wygadany, za dużo mówiłeś i stawiales sie, w ten sposób chcieli cie odstrzelic i praca twoja nie miała tu znaczenia. Postawe kierowników pozostawie bez komentarza bo szkoda na nich czasu i nie zasluguja na moj czas .

Wal

Dawid wpisał mi bardzo niskie wyniki kompletacji (w ostatnim czasie 125-145%) i to że nie pomagam innym, że nie umiem pracować w grupie i ogólnie jestem nielubiany. Nigdy nie zostawiłem nikogo w wyj..... paletą, nowym, nawet Ukraińcom zawsze pomagałem w alejkach. Zarzut z kosmosu. A Dawid nawet mi nie dał opinii do przeczytania.

}{

"Picie nawet alko typu Jack." 2-3 dni temu była kontrola i złapali Ruska który jeździł retrakiem. A wzięli tylko retrakowych, ilu by złapali z kompletacji to nawet nie chce sobie wyobrażać.

@}{ 31.07.2017, 02:17

Ktoś posta usunął. Hehe. Odnośnie kierowników i pracowników za wschodniej granicy. Ciekawe czy to był moderator czy ktoś inny może sam autor.

Był Waldek będzie Vladimir
@Cd 31.07.2017, 19:22

Ktoś usunął mój post... A był napisany bez żadnego obrażania i bez przekleństwa, sama czysta prawda. Niestety jesteśmy mniejszością narodową i trzeba się z tym pogodzić. Najważniejsze żeby trzymać się razem i sobie wspólnie pomagać. Na Rusków nie patrzymy bo dzisiaj są a za 2 tygodnie jest na jego miejsce inny.

Zły

Wiadomo ilu osobom nie przedłużyli umowy?

nowy
@Zły 20.07.2017, 10:24
Wiadomo ilu osobom nie przedłużyli umowy?

Blomberg za jaranie. Waldas za aambicję. Fortuna za r. ..baną paletę, do tego Kulesze i stawka się zamyka

Nowy

Nic dodać, nic ująć. Amen.

Dyrek

Das Kauf
@Dyrek 18.07.2017, 14:20
To jest moja najlepsza praca w życiu, nic nie mogę zarzucić tej firmie. Można iść śmiało do pracy i zarabiać ogromne pieniądze....

Chyba jako sprzątacz. Bo paradoks jest taki że za to co oni robią źle płacone nie mają ;)

Wal

Dzisiaj po 7 miesiącach ci€żkiej pracy, szkoleniu w Woli, wyszkoleniu paru chłopaków na Foodzie dostałem w nagrodę za zaangażowanie w pracę... Wypowiedzenie. Nie ma snw iść tu do pracy. Starasz się, a po 7 miesiącach wyrzucają Cię jak $miecia. Zero szacunku do pracownika. Pracujessz jak beduin, a i tak ukrainiec jest bardziej ceniony.

@Zeus 18.07.2017, 09:13
A podali chociaż powód?

Nie musieli podawać powodu. Umowa mu sie pewnie skonczyla i nieprzdłużyli mu. Niech napisza co przeskrobał.

@Wal 17.07.2017, 02:42

Masz rację Walduś!

Leshek

Fresh to zło wcielone Food da się zarobić jak się trzyma dyscypliny i szybko robi OG zamknięty krąg dla starych pracowników Na wózek można wejść jest lżejsza praca ale nikt z nas nie chce bo zarobisz tzw. gówno premie 100-300zł jak chłopacy Zmiana 7-15:15 ,15:15 -23:30 na foodzie Fresh 16:30 - 0:45 Ilość pracowników tymczasowych to na freshu około 70% na foodzie około 55% Najlepiej przyjść i sprawdzić jak się robi

Co raz gorzej...

W poprzednim miesiącu dostaliśmy super zmiany na 15 godzinę, a na nowy miesiąc super pomysł z tylko jedną przerwą dziennie. Rozumiem że dyrektorzy/kierownicy nie potrzebują więcej przerw niż jedna, to zrozumiałe przy tym co robią. Ale my pracujemy ciężko fizycznie, układamy na paletach tony w ciągu zmiany która często wydłuża się ponad 8h. Skandaliczna zmiana, człowiek się modli by było lepiej a z miesiąca na miesiąc dalej jest co raz gorzej. Na jednego nowo zatrudnionego polaka przypada 5+ ukrainców. Pracodawca nawet się nie stara o to by polaków przyjmować a woli co 1/2 roku wymieniać zmęczonych ukrainców na świeżych.

Polak
@Co raz gorzej... 04.07.2017, 11:51

Robi się coraz gorzej.

Dyrektorzy! Obudźcie się!!!

Food na 15:15 to jakiś parodia. Gdyby to było do 23:30 to bym rozumiał ale by 85%dni siedzimy do 1-3 w nocy. Nie mamy nic z życia. Dodatkowo prawie cały miesiąc mamy na popołudniu, tylko nie liczni mają więcej niż 5dni na rano. Połowa nawet nie ma 4 dni na rano bo akurat wypada im wolne, lub święto w tygodniu na rano. Oni próbują nas jak najbardziej zniechęcić do tej pracy. Z miesiąca na miesiąc żyjesz że będzie lepiej a tu z miesiąca na miesiąc dostajesz jasne sygnały że ciebie tu nie chcą. Praca robi się już strikte pod ukrainców którzy są niebo wzięci że na 15 godzinę, nie mają rodzin przyjechali czysto na zarobek no to nic dziwnego. To jak to się odbyło jest okropne. Grafik na cały miesiąc 25-26 ostatniego miesiąca. a 31 do podpisania że zmiana grafiku na cały miesiąc na 15:15 Dyrektor już powiedział że to zmiana na stałe. Dosłownie 90% osób ta zmiana nie odpowiada, wszystko można było przeżyć, ale takiej beznadziejnej atmosfery nie było jeszcze nigdy odkąd tu pracuje. Najgorsza i najgłupsza zmiana jaką można było zrobić w tej pracy. Brak słów na to wszystko. Najlepsze będzie tłumaczenie za rok że 80% pracowników to Ukraincy bo "Polacy nie chcą tu pracować" - chcą panie dyrektorze/kierowniku!!! Po prostu wy nas zmuszacie aż na siłę do odejścia. Nie wierze żebyście byli na tyle głupi żeby nie wiedzieć do czego to dąży. Za granicą przez biuro pracy nie było się tak traktowanym przez firmę jak tutaj. Szanowali przynajmniej nasz czas i rozumieli że tak nie wolno robić. Powinniście się wstydzić za to jak nas traktujecie. Dla zainteresowanych pracą. Z ręką na sercu nie polecam. Został mi jeden miesiąc do przedłużenia umowy jeśli nie zmienią się godziny i traktowanie pracowników to nie przedłużę umowy.

Ehh
@Dyrektorzy! Obudźcie się!!! 05.06.2017, 14:23

Była rozmowa z dyrektorem. On powiedział że były głosy by kończyć wcześniej o 15, i że nie chcieli robić 2h przerwy dlatego zrobili na 15. Nie podoba się to jakieś 80-90% osób ale Szulc wyskoczył od razu i mówi że super a Mucha mu przytaknął. Zamiast zmienić coś, to teraz połechtali dyrektora i sobie myśli że to zmiana na lepsze...

Lolo

Panowie ta cała dyrekcja to jedno wielkie lajno , jedynie co robią dobrze to wprowadzają chaos , nie polecam tego magazynu dopóki nie zmieni się zarządzanie

Takie pytanie

Taka odpowiedź.A co to znaczy Pożądany

Takie pytanie
@Nie pracownik 05.06.2017, 07:51
Taka odpowiedź.A co to znaczy Pożądany

Miało być napisane pożądnie to znaczy tak żeby nie leciało nic na głowę to znaczy żeby było jak sięgnąć i kartony z mięsem nie do góry nogami

gość

jak zwykle mądrzy na forum a na codzień gęby nie potrafią otworzyć. bohaterowie forum od siedmiu boleści. nawet swoich praw porządnie nie znacie tacy jesteście mocni. ktoś was zmusza do pracy? może z nieba wam spadnie. pośredniak czeka na takich jak wy. idźcie do carefoura tam jest lepiej. ja wyrabiam ile wyrabiam, potrafię zarobić, godziny pracy są jakie są bo jestem magazynierem a nie dyrektorem i godzin sam sobie nie ustalam. a z was dzieciaki specjalnej troski i tyle

Pik
@gość 31.05.2017, 10:23

Oho, bohater się znalazł. Ludzie są przed przedłużaniem umowy, mają kredyty, chore dzieci nie każdy może sobie pozwolić by mówić otwarcie co mu się nie podoba, bo na jego miejsce już czeka 5 ukrainców. Ludzie są co raz bardziej świadomi że to dąży do tego by 80+% pracowników będzie za wschodniej granicy. Jest co raz więcej rozmów o związkach. Wybór jest między Związkami Zawodowymi Kaufland, zrzeszone w grupie NSZZ Solidarność tyle że ostatnie sprawozdanie było w maju więc te związki istnieją tylko na papierze. (i w internecie) Oraz Wolny Związek Zawodowy "Zmiana - Jedność Pracownicza" To oni wynegocjowali podwyżki dla pracowników Kaufa w Polsce. Widać że chcą działać, i są zdecydowani żeby nas odwiedzić, jak więcej osób będzie chętnych.

ciekawska

Czy to jest pomoc w sprzedaży czy nowy pomysł

@ciekawska 28.05.2017, 20:10
Czy to jest pomoc w sprzedaży czy nowy pomysł

Te info nie dotyczy sklepu tylko magazynu. Bo to jest forum magazynu.

Podpis

Idą urlopy a ludzi nie przybywa. Wiecie co to oznacza? Po 11-12h w pracy w piękne słoneczne dni. Dobry robol nie jest zły!

ciekawska
@Stary pracownik 23.05.2017, 04:32
Co to oznacza? Dłuższe godziny pracy. Chłopaki rzucają wypki i jest Nas coraz mniej, a szkoda, bo poprawce ostatniej reorgi w k...

Co to znaczy kody na ścianach na miesie

@ciekawska 26.05.2017, 21:22
Co to znaczy kody na ścianach na miesie

To znaczy że każde miejsce z towarem mięsnym ma swój adres na hali np. 001-045-A i te kody wiszą dość wysoko i ciężko jest je odbijać skanerem i trzeba patrzeć do góry. Więc są przyklejone do ścian i na wysokości wzroku. Stąd hasło 'kody na ścianach na mięsie '

użytkownik zarejestrowany

Kaufland inwestuje w Polsce w zielone technologie! Więcej dowiecie się pod linkiem: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/kaufland-inwestuje-w-polsce-w-zielone-technologie,39897

@Alicja 11.05.2017, 12:17

Mam w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] co kto o mnie myśli. Ojciec był w top 16 najbogatszych woj. pilskiego. Matka jest zastępcą prezydenta. Co z tego? Pracuję tak samo jak Wy. Jestem z tego dumny. Sam dochodzę do swojej pozycji.

KaufszLandia

Ukraińcy robią nawet po 100+ nadgodzin w miesiącu. Oni mogą a wy Polacy? Potrafi [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] po 12-14h dziennie utrzymując przez ten czas wydajność na poziomie 150% i jeszcze być zadowolonym. Wiec jak wy śmiecie marudzić! Tak właśnie myślą sobie kierownicy i dyrektorzy. Najgorsze co mogło się stać dla tego magazynu to zatrudnienie osób za wschodniej granicy, bo tera nie muszą się spinać by zatrudniać Polaków, kiedy na twoje miejsce czeka już 5 ukrainców. Na ten moment nie wiem czy już nie pracuje więcej ukrainców niż Polaków. Będzie co raz gorzej panowie, trzeba się na to mentalnie przygotować. Dodatkowo ostatnie sprawozdanie ZZ Kauflanda jest z 21lutego... A na magazynie jedyną osobą w związkach jest nasz dyrektor. Jak tu ma się coś zmienić! Najgorszej dobija ta bezradność i podejście kierowników że jak się nie podoba to nie musisz pracować.

SamWieszKto
@KaufszLandia 06.05.2017, 12:08

A może tak zaczniemy uderzać do Wierzby, że też chcemy do Związków?

Stary pracownik

Jak ktoś lubi ciężką pracę fizyczną po 10-12godzin to jest to praca idealna.Pracuje się w weekendy i święta, tylko normy i normy są najważniejsze. Prawie każdy kto tam pracuje szuka roboty bo to tyranie do oporu czyli nawet po 12 godzin jest ponad siły! Zdecydowanie odradzam ten zakład !

@Stary pracownik 30.04.2017, 13:56

Święta prawda. Są tu "starzy pracownicy" jak: Szulc, Topek, Pietrucha, Kaczyna, którzy wytrzymają wszystko. Reszta nowych zatrudnia się i od razu uciekają. Albo jesteś Kolli'fucker i biegasz, albo robisz po 80 proc na Freschu i boisz się, czy przedłużą Ci Umowę.

użytkownik zarejestrowany

Wiecie, że Kaufland zainwestuje w Polsce ponad 700 mln zł? W planach ma 5 nowych placówek oraz remonty sklepów! Więcej informacji możecie znaleźć pod poniższym linkiem: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykuly/kaufland-zainwestuje-w-polsce-ponad-700-mln-zl-w-p,39550

OP
@Alicja 24.04.2017, 15:43

Ale w jaki sposób miało by to poprawić naszą sytuację w centrum logistycznym Kaufland?

$wieżal
@OP 24.04.2017, 18:43

W żaden sposób. Przenoszenie mi€dzy działami, ratowanie frescha. Wózki połowa to złom. Trzeba walczyć, żeby mieć na czym jeździć. Trasy takie, że zbierasz po dwie pozycje z alejki. Dostałem retraka po paru dniach rzuciłem wypowiedzenie, bo Kosa zrobił mi grafik po złości odwrotnie niż chciałem i potrzebowałem. Szkoda tylko Waldzia bo chce coś zmienić i tak ch.. z tego pewnie wyjdzie.

pracownik kaufland CD

firma kaufland ceni sobie bardziej pracowników za wschodniej graniyy niż nas!!! tak nie może być że ukrainiec który pracuje w Polsce jest lepiej traktowany niż Polak! powinny się zainteresować tym jakieś instytucje, bo kaufland próbuje się robić taki polski a ma nas za gorszych we własnym kraju!! powinny powstać jakieś związki zawodowe polaków na magazynie bo nie moge patrzeć na to co się dzieje

CENTRUM NIEWOLI

Nie POLECAM firmy

bilbo

Nie wierzę. To co? Mama nie może mu załatwić lepszej roboty? Głupia, czy za uczciwa i przeciwna układom? Który to? I piszesz że kierowniki olewają jego pomysły i układy. Idioci. A co na to p. Marek i Wierzba?

bilbo

Nie wyśmiewaj chłopaka za to że sam chce do czegoś dojść nie po układach i plecach rodziny. Sprawdź loginy 10 ostatnio wysłanych namiesiąc na fresza. Porównaj z nazwiskami zast€pców prezydenta. Zdziwisz się Mordo.

Nowy

Syn zastępcy prezydencki na magazynie w Kauflandzie? Żart chyba jakiš. Pracuję jakiś czas i na coś takiego bym nie wpadł. Ktòry to? Zaraz go wyśmienicie za marnowanie szans i głupotę.

bilbo

Niedawno przyszedł kompletować równo z nami sym wice prezydentki bydgoszczy. Gdyby było tak źle na pewno znalzł by lepszą miejscówkę do roboty. A typ, dobra morda jeszcze prubuje i kombinuje co zrobić żeby lepiej i szybciej się robiło. Ale jak to tu pewnie złotówki za to nie zobaczy. Tu trzeba robić i nie rozmawiać. Po co wymyślać jak i tak z tego żadnej premii nie będzie. Przerzucanie między freszem a foodem i od wrotnie. Czasem og. Idziesz do pracy i nie wiesz do kturej siedzisz. Całe szcz€$cie że idzie jakoś zarobić.

Zając wielkanocny :)

Kaufland twój pan. Decyduje do której spisz, o której pójdziesz spać. Kiedy przychodzisz do pracy czy na popołudniu czy na rano, grafik jest tylko domyślny i można go z dnia na dzień zmienić. Panu nie wolno odmówić, bo inaczej dostajesz wiązkę że podpisałeś umowę że jesteś na skinięcie palcem w każdym z możliwych dni w roku. (weekendy/święta) Najgorsze że tu nie widać żeby miało się coś zmienić, na "drzwi otwarte" dla osób które chciały by się zatrudnić przychodzi co raz mniej osób. Pracy jest co raz więcej a rąk do pracy brakuje. Najlepsze jest jak kierownicy przenoszą kogoś z fooda na fresha i odwrotnie zamiast wydajności na poziomie 100%+ jak dotychczas takie osoby wyrabiają po 50-70% bo oddają w ten sposób kierownikom za to że tak ich traktują rzucają gdzie chcą. Karny k*tas za ujowe traktowanie nas pracowników. Ale my im oddamy tym samym w formie 2 razy wolniejszej pracy, i to mi się podoba że mało kto się z tego wyłamuje bo nikomu nie podoba się chodzenie na nie na swoje działy, przez co tracą tylko swoje pieniądze. Nikt tu nie przychodzi dla zabawy tylko żeby zarobić a jeśli kierownicy pozbawiają go możliwości zarobienia premii to 30cm falus w ich stronę. Dopóki się nie ogarną, nie będziemy mieli do nich szacunku. Tak jak oni nas traktują tak my ich. Jesteśmy ludźmi, mamy swoje życie/rodziny/związki a oni tego nie rozumieją. Utrzymać też się za coś musimy a podstawa to [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] a nie wypłata dlatego jak ktoś odbiera ci możliwość zarobku nie ma prawa na szacunek z naszej strony, nie może też liczyć na to że będziesz robił na nie na swoim dziale tak jak na swoim. Chciał bym żeby więcej osób u nas pracowało, bo to by nas odciążyło i nie musieli byśmy siedzieć po 12 godzin w pracy. Ale z ręką na sercu nie polecił bym tej pracy nikomu. Pozdrawiam nowych kolegów z pracy, bo atmosfera między nami jest świetna. Możliwe że tak to jest jak ma się wspólnego "wroga" bo na pewno nie przyjaciela w postaci kierowników. Tak jak ktoś pisał wyżej, trzymajmy się razem. Wesołych świąt panowie!

@Zając wielkanocny :) 15.04.2017, 11:38

Szczera prawda. Ale za każdą godzinę nocną nie masz szkody.

Świeżak

Wierzba szaleje, bo codziennie kompletacja nie nadąża. Masz wolne po 5 dniach pracy (średnio po 10 godzin, czasem 11-12) i tak próbują Cię ściągnąć. Sms o 22.30, że masz być na 6 rano wpracy. KAUFSCHFITZ KAUFENU. Obóz pracy dla polaków i ukraińców.

Świeżak

Najlepiej o problemach gadać z dyr. Markiem albo z Dawidem, albo Krzysztofem. Za korzystanie z tel. od razu notka krytyczna i rozmowa korekcyjna. W zależności od działu przerzucasz 15- 25 ton. Sprawdzajcie wypłaty i sami liczcie, bo kadry oszukują na wypłatach. Praca po 10- 12 godzin dziennie. Odmowy UŻ-ów i fochy jak chcesz wyjść po 8 godzinach. Tu zarobisz ale kosztem zdrowia i czasu wolnego, którego nie masz. Pracujesz 12-13, bo zagrożona jest wysyłka, śpisz i znowu do pracy. Normą są maratony 5 dni w pracy, jeden wolny i znowu 5 dni nocek. Rekordzista 9-go miał 30 nadgodzin.

Cd

Kierownicy aktualnie nie mają żadnych premii.

Olek

Jakie największe kłamstwa usłyszeliście w tej pracy? Od rozmów kwalifikacyjnych aż po stałą prace. Wymieniajcie chętnie posłuchamy :) Swoją drogą orientuje się ktoś jakie premie mają kierownicy, i za co?

Gorzej niż za granicą.

zatrudnią dosłownie psa z kulawą nogą, są takie braki kadrowe na wydaniu że głowa mała robienie po 11-12 godzin, to standard, nikt cię nie pyta czy zostaniesz to twój obowiązek dowiesz się o tym 15min. przed zakończeniem pracy problem z wolnym nawet na żądanie. rzucają cię po wszystkich działach, nie masz stałej pracy wiec nie wiesz ile w danym miesiącu jesteś w stanie zarobić 500zł czy 0. brak przyszłości na jakikolwiek awans brak szacunku dla pracowników od kierowników - o dziwo szef kierowników ma większy do nas szacunek niż sami nasi kierownicy - do niego kierował bym wszystkie osoby z problemami wózków jest za mało a ludzie dalej dochodzą brak logicznego myślenia ze strony kierowników kierownicy otrzymali posady chyba po znajomości przykro się tam pracuje, ale za coś trzeba przeżyć :( gdyby nie kredyt, podziękował bym i wyszedł już dawno :(

POPO

Nie polecam firmy pracowałem 3 miesiące i moja opinia syff nad syfami tylko wydusić trzeba żeby prysło!

użytkownik zarejestrowany

Zapoznaliście się już z nowymi ofertami pracy? Znajdziecie je pod linkiem http://kariera.kaufland.pl/content/kaufland_arbeitgeber/pl/home/oferty-pracy.html - przekierowującym do strony firmy.

super sayian

Nie zgadazam się z Wami, Kaufland to jest bardzo porządna firma, pracuję już tam 4-ty rok. Na początku byłem na stawcę 2400, teraz już mam 3200, premia wydajnościa jak najbardziej to wyrobienia, 2500 w zaokrągleniu. Do tego mogą dojść jakieś nadgodziny, więc na rękę w miesiącu wychodzę 4500zł. To że Wam się nie chce pracować, to nie powód do marudzenia, nieroby! Na tacy nigdy nic nie było podane.

super
@Nie karmcie trolla. 24.03.2017, 03:27
Mogłeś jeszcze z 4 wiadomości wysłać. 4500 brutto - no chyba że masz netto :) 3200 podstawa 1300 nadwyżki W tym przy 10 n...

Na samą myśl o Twoim komentarzu, aż mi się źle robi, jesteś pewnie zwykłym świerzakiem...Pracuję na dziale Fresh, a co do zrowia mam się bardzo dobrze. A jeśli zrezygnuję z jednego dnia wolnego świat, rodzina, przyjaciele na pewno mi się nie rozwalą. A co do palet, jako doświadczony pracownik zawsze służę dobrą radą dla innych, potrafię przerwać swoje zlecenie i pójśc pomóc innemu co " przewróciła się paleta, bądź trzeba ją przełożyć" Jestem zdania że trzeba sobie pomagać! Żyję ze swoimi kierownikami dobrze, bo to ma swoje zalety, coś za coś. Widać że jesteś maruderem któremu nic nie pasuje, w życiu nie przychodzi nic za darmo, chcesz żyć na pełnej swobodzie musisz na to zarobić.

Bolebor
@super sayian 24.03.2017, 03:03

Pełna stawka akordu do wyrobienia. oj to chyba cos ci sie pomylilo. Tylko tylko nieliczni to zrobili bądź są w stanie to zrobić(533). Normy frisch 240 i 180 może to Pikuś ale zrobić 200% już nie tak łatwo akordy wiszą na tablicy i nie jest tak różowo jak piszecie ze to jest takie proste mieć te 2600. Poza tym pamiętajcie ze zawsze mogą podnieść normy i będą to robić. Takie Gliwice mają normę odpowiednio 270 i 210 także macie co tam gonić. 16:30 do 0:45 zero życia towarzyskiego i zawsze trzeba sie dogadywac o wolne co nie zawsze wychodzi i wolne dni planować trzeba sobie z miesięcznym wyprzedzeniem i liczyc ze kierownik o nich nie zapomni co sie zdarza czesto. 12 dni wolnego- To mnie rozbawilo bo to prawda ze tyle jest ale w kwietniu przy 152 godzinach pracy w miesiacu. Z reguly jest to tylko jeden dzien wiecej wolnego od normalnego 8godzinnego trybu pracy gdzie w kwietniu ma sie 11 dni wolnych. Ludzie szanujmy się, szanujmy siebie na wzajem, swoje zdrowie i zdrowie kolegów też oraz szanujmy te prace nie ważne jaka ona jest. Starajmy się też aby nam się pracowało tylko lepiej.

Nickname

Podobno związki walczą o to żeby w CD i innych magazynach pracownik decydował czy chce chodzić w niedziele do pracy a jeśli tak ma otrzymywać większe wynagrodzenie niż normalnie. A pytanie pozostaje co z sobotą w takim razie jak sklepy będą zamknięte w niedziele. FOOD nie ma zbytnio ograniczeń czasowych i może robić z soboty na poniedziałek, gorzej z Freshem. Miejmy nadzieje że nie będzie przymusu chodzenia w niedziele do pracy.

Nickname

Spojrzenie po 2 miesiącach pracy. Akord na Foodzie obniżony na marzec kwiecień do 130/150 w zależności od działu. Super sprawa i tak powinno być na stałe ale zapewne nie zostanie... Szkoda że dowiedzieliśmy się o zmianach w 1/2 miesiąca marca gdzie wcześniej wszyscy myśleli że norma wynosi 180/h bez podziału na działy. Druga sprawa to chodzenie na Fresha. Przenoszenie nas na Fresha powoduje spadek wydajności z naszej strony oraz spadek premii, gdzie z 20 nowych chłopaków wyrabia normę jeden? Na Fodzie wyrabia sobie przy takiej normie około 10-15 na 20, nie są to duże pieniądze bo od 30 do 400zł ale zawsze coś sobie dorabiają a przez Fresha tracą tylko pieniądze tak na prawdę. Niestety w pracy nie wszyscy jesteśmy równi. Osoby które pracują u nas z Ukrainy i mają takowe obywatelstwo, nie chodzą od początku dnia lub pomagać w trakcie z Fooda na Fresha przez co mogą zarobić dużo więcej premii niż my. Smutne jest to że bardziej dba się o dobro osób przyjezdnych którzy będą pracować po kilka miesięcy niż osób stałych którzy są Polakami i mieszkają na stałe w swoim kraju. Przepaść premii jest ogromna, w sporej większości przez to że Ukraincy skupiają się na swoim i nie muszą chodzić na Fresha tracić premie. Dziwie się że jeszcze nikt się nie odezwał, bo przecież tracimy pieniądze przez takie zachowanie kierownictwa. Podwyżki od 1 lipca dla pracowników którzy rozpoczęli prace w styczniu/lutym do 2900 brutto, gdzie nowy pracownik jak przyjdzie na dzisiaj od razu dostaje 2900 brutto. I jak mamy nie czuć się oszukani... Inna sprawa to urlop na żądanie. Proszone było że jeśli jesteśmy wstanie powiedzieć że tego i tego dnia będziemy potrzebować go to żeby uprzedzić 3 dni wcześniej żeby oni mogli sobie to zaplanować. A mówisz im 3 dni wcześniej a oni mówią że nie ma szans bo kompletacja jest zagrożona. Wtedy dzwonisz w dany dzień i nie może ci odmówić tego dnia zgodnie z prawem. Nie rozumiem większości zachowań kierowników. Idzie kwiecień, miesiąc gdzie jest święto i pierwszy raz będą mógł opisać jak wtedy to wygląda. Uratować mnie w tej pracy jedynie wejście w życie wolnych niedziel handlowych.

Bolebor
@Nickname 22.03.2017, 12:01

To ze mogą być wolne niedziele tj. zamknięte markety nie oznacza ze magazyn nie będzie funkcjonował. W niedzielę ompoza tym idzie wysyłka na poniedziałek poza tym wolna powinna być zawsze sobota ale pewnie wymyśla zeby chodzić i kompletowac z wyprzedzeniem.

Zostaw opinię o Kaufland Polska - Bydgoszcz

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kaufland Polska