Opinie o TAKENAKA w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy TAKENAKA. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w TAKENAKA o rekrutacji.

Branże: Budowa mieszkań i domów/budynków

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o TAKENAKA w Wrocław

Bartek

Firma dbająca o pracowników, wypracowała sobie dobrą opinię w kategorii pracodawca, polecam.

christi

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Takenaka trzyma pracowników, których obecność w firmie nic nie wnosi. Tacy ludzie siedzą w Takenaka latami - wszyscy wiedzą, że robią nic - i jest tak dalej. Mocno demontywuje to resztę załogi. Firma próbuje uchodzić za światową - robi roboty najtańszymi podwykonawcami, wyposażenie pracowników również skromne - problemem jest dostanie choćby jakiegokolwiek telefonu z dotykowym wyświetlaczem - pracownicy korzystają z prywatnych aparatów. Oporządzenie pracowników mocno odstaje od konkurencji. Procedury w firmie również zacofane - nie ma organizacji, w niektórych branżach jest kompletny chaos. Menagerowie nic sobie z tego nie robią - siedzą wiele lat na wygodnych bezpiecznych posadkach. Firmę ciągnie jakimś cudem garstka ludzi, którzy biorą na siebie wiele obowiązków. Ta firma nie oferowała nigdy awansu, stawka za jaką się przyjdzie jest podstawą do podwyżki, japońskie kierownictwo zawsze się do tego odnosi , prościej się zwolnić i przyjść za jakiś czas drugi raz, niż dostać podwyżkę jakiej się oczekuje.

nowy
@christi

Nie do końca można się z tą opinią zgodzić. Firma ma plusy i minusy. Wyposażenie pracownika na dobrym poziomie : laptop, Iphone, odzież, szelki, obuwie - górna półka. Zabezpieczenie od strony BHP ponad polski standard. Auta służbowe - dostępność gorsza niż polski standard. Stawki na początek raczej śmieszne. Licza na to ze ludzie zachłysną się budowa w azjatyckim towarzystwie :) Sytuacja na budowie jak zawsze zależy od indywidualnego doboru osób. Japońskie zwierzchnictwo często wprowadza niepotrzebny chaos. Trudno nie odnieść wrażenia ze nie są tu wysyłani najlepsi z najlepszych Procedury często rozdmuchane niepotrzebnie. Uczciwość wobec pracownika jak i podwykonawcy powyżej polskiej średniej. Zachowane zasady kodeksu pracy, płatności jeśli nie ma zastrzeżeń bez opóźnień. Nie ma atmosfery korporacji w stylu firmy (usunięte przez administratora)

Czy można w TAKENAKA liczyć na jakieś dodatki?

Oczywiście! Mleko i cukier do kawy zawsze można dostać. Na więcej bym zbytnio nie liczył.

Bartosz

Mogę się podpisać pod opinią. Firma generalnie ma dobre opinie również jako pracodawca.

logo firmy Aplikator Celulozy / Piany Pur / Dekarz
Rybnik
KRUKTERM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
logo firmy PRACOWNIK SERWISU
Noname

Polecam firmę w 100%, wypłacalna, wszystko na najlepszym poziomie. Praca dla Takenaka to sama przyjemność.

Henry

Podpowiedzcie czy firma prowadzi może rekrutacje? Interesuje mnie na jaką umowę można liczyć?

Franciszek
@Henry

Na oficjalnej stronie internetowej firmy TAKENAKA nie znalazłem żadnych informacji, co do ewentualnego naboru na nowych pracowników, więc również zastanawia mnie, czy są obecnie szanse na otrzymanie zatrudnienia w tym miejscu pracy? Mam nadzieję, że znajdzie się osoba, która odpowie na nasze pytanie.

Weronika

@Alpha, czy w trakcie tego 8-godzinnego systemu pracy, który obowiązuje w firmie TAKENAKA często zdarza się, że pracownik musi zostać dłużej, aby dokończyć swoje obowiązki? Czy ewentualne nadgodziny są jakoś inaczej rozliczane, aniżeli godziny obowiązkowe? Ciekawi mnie jeszcze, czy osoby młode bez doświadczenia mają szansę, aby dostać szansę pracy w tym miejscu? Napisz, jak to wygląda.

Alpha

Jako osoba dość dobrze znająca realia tej firmy postaram się dać wyważoną opinię (z którą zapewne część pracowników się zgodzi, a część nie). 1. Solidność - firma jest stabilna finansowo i w pełni wypłacalna. Opóźnienia w płatnościach dla podwykonawców jeśli się pojawiają, są niemal wyłączną winą zbyt późno dostarczonych f-r. Pracownicy etatowi i kontraktowi opłacani są zawsze w terminie lub nieco przed. Jest do znana marka z 400 letnią tradycją - dobrze wygląda w CV. 2. Pensje - w ostatnich latach rynek wymusił na tej firmie podniesienie pensji. Kiedyś żerowała na renomie solidnej japońskiej firmy i płaciła znacznie poniżej cen rynkowych. Obecnie pensje prezentują przeciętny poziom, wiele zależy od początkowych negocjacji, w tym warunków dodatkowych dot. rekompensaty za dojazdy, wyjazdy itp. Podwyżki pensji są zwykle symboliczne, więc warto się dobrze postarać na początku. 3. Kariera - możliwości rozwoju zawodowego praktycznie nie ma. Można awansować z inżyniera budowy na kierownika robót i w przypadku budowlańców, kierownika budowy. Zakres obowiązków zbytnio się nie zmienia (poza tymi wynikającymi z wymagań ustawowych). Wyższe stanowiska kierownicze są obsadzone od wielu lat tymi samymi ludźmi i nic nie zapowiada zmian. 4. Delegacje - firma opłaca mieszkanie, dojazdy itp. koszty, trzeba to sobie wynegocjować. Niektórzy ludzie narzekają, niektórzy nie, ale generalnie firma stara się być fair. 5. Atmosfera - zwykle jest OK, zależy na kogo się trafi. W biurze jest bardziej sztywna niż na budowie, na budowie bywa różnie, czasem rewelacyjnie, a czasem ludzie się gryzą, zwłaszcza na ciężkich projektach. Niestety managerowie zazwyczaj nie widzą problemu i nie próbują gasić sporów, co można by było zrobić przypominając każdemu po kolei gdzie jest jego miejsce, a przede wszystkim, że wszyscy pracują dla jednej firmy. 6. Ogólna organizacja - japońskie kierownictwo często wprowadza chaos, budżety są zwykle mocno wyśrubowane, podwykonawcy często są relatywnie tani, czasem ciężko z tego ulepić "japońską jakość", która marzy się Japończykom. Polskie kierownictwo nie interesuje się morale i koordynacją zespołu, zakładają, że przecież jakoś to będzie, pracownicy się dotrą i wszystko się poukłada. To zazwyczaj nie działa (patrz p.5). Przepływ informacji pomiędzy biurem a budową i pomiędzy poszczególnymi działami bywa kulawy, czasem to również powoduje konflikty i niezdrowe podejście do innych branż we własnej firmie. 7. Należy pamiętać, że to przede wszystkim firma budowlana - praca na budowie bywa ciężka i stresująca, często zdarza się ponad 8 godzin dziennie, czasem trzeba pracować w weekendy, trzeba chodzić po budowie w deszczu, błocie, mrozie, trzeba się liczyć z wielomiesięczną pracą w delegacji. Nie każdemu to odpowiada, ale wielu ludziom daje satysfakcję i jest ciekawsze niż nuda w biurze.

Weronika

@były pracownik, widzę, że przedstawiasz kompletnie inną opinię na temat aspektów pracy, które poruszył użytkownik @M.F. Możesz w jakiś sposób uzasadnić swoją opinię na temat tych aspektów pracy za pośrednictwem firmy TAKENAKA? Jak ocenisz ogólne warunki zatrudnienia, które oferuje pracodawca? Zapraszam do aktywniej dyskusji.

dno

firma tylko i wyłącznie bazująca na prestiżu. Delegacji nie opłacają (tak mieszkasz i jezdzisz na wlasna rękę) co jest niezgodne z kodeksem pracy. Brak szans na awans (zwłaszcza w dziale elektrycznym ale w innych też). jakieś podejrzane machlojki przy doborze podwykonawców. szkoda marnować czas

M.F.
@dno

Bzdura.. współpracują z tymi (podwykonawcami) którzy wykazazli się przy okazji poprzednich realizacji!!! O żadnych walkachnnie ma mowy. TAKENAKA ma zasady, których dziś brak.. jako dostawca.. mam do nich ogromny szacunek. A jak ktoś nie potrafi się wbić.. to trudno.. Dla nich najważniejsze jest zadowolenie klienta.. To klucz do sukcesu.. Architekci w najmniejszych szczegółach zawsze mają na uwadze korzyść klienta którego inwestycje obsługują!!!!

@M.F.

Bzdura, że nie opłacają delegacji. Opłacają mieszkanie służbowe, noclegi w hotelu i każdy wyjazd nawet po drobne zakupy do biura w czasie pracy!

Weronika

@M.F. Widzę, że masz bardzo dobre zdanie o firmie TAKENAKA. Możesz napisać coś więcej, jako ich współpracownik, na temat warunków pracy ? Wspominasz też o zasadach, których brakuje, rozwiń proszę swoją wypowiedź, bo wydaje się to cenną wskazówką dla potencjalnych współpracowników tej firmy.

Wiktor

Firma ma opinię dobrego pracodawcy. Powiedzcie czy szanse na dalszy rozwój w firmie można mieć?

ergo

Czy ktoś może powiedzieć ile osób pracuje w biurze we Wrocławiu? Jaka jest atmosfera? Czy ludzie są życzliwi, można np. liczyć na pomoc współpracowników, jak wygląda np. elastyczność godzin pracy. Czy np. 8-16 i lepiej się nie spóźniaj?

Voooodoooo
@ergo

Jako świeżynka we wrocławskim biurze mogę napisać, że ludzie są bardzo pozytywni, przyjaźnie nastawieni i cierpliwie wprowadzają nowego ;) W ramach godzin pracy masz doliczone pół godziny na lunch, a poza tym to 7:30-16:00 lub 8:00-16:30 i lepiej się tego trzymać, chociaż o minuty nikt nie robi problemów.

Luigi
@Voooodoooo

Czy mógłbyś napisać coś o benefitach: jak z opieką medyczną ( czy tylko pracownik czy rodzina również), płatnymi lunchami (stąd rozumiem te dodatkowe pół godziny), jakieś inne benefity, co z nadgodzinami przy pracy na budowie?

Mero

To prawda że nie płacą delegacji bo byłem na rozmowie kwalifikacyjnej. Żadnych zwrotów kosztów zakwaterowania i dojazdów. Pierwszy raz się z tym spotkałem i od razu grzecznie podziekowalem. Pracownik fizyczny ma lepiej.

Voooodoooo
@Mero

Zdaje się, że jest to kwestia ustalana i negocjowana indywidualnie. Mnie niedawno udało się wynegocjować całkiem korzystne warunki.

Szukam pracy i słyszałem, że TAKENAKA ma opinię dobrego pracodawcy. Tak rzadko piszecie, szkoda

Cea

Czytam i się śmieje ???? nadgodziny, delegacje itp koszty związane z wyjazdem, zakwaterowanie, nawet jadąc własnym autem jest rozliczenie - wszystko zwracają. Firma naprawdę świetna. Ludzie pozytywni. Ten stek negatywnych bzdur to jakaś komedia

Weronika

@Pipiwidzę, że jeszcze nikt nie odpowiedział na Twoje pytanie. Czy w tym czasie udało Ci się skontaktować z firmą? Jeśli tak, to może masz jakieś informacje, którymi warto by się podzielić? Dodatkowe informacje o firmie mogą być bardzo pomocne dla osób, które będą szukać tu opinii o swoim potencjalnym miejscu zatrudnienia.

Pipi

Czy firma płaci delegacje i nad godziny ? @Lidia napisała że płacą natomiast @Dno ze nie

Kodek
@Pipi

2 lata temu było tak : za nadgodziny płacili za delegacje tylko jeśli jedziesz na krótką np 1 , 2 dni delegacja na stałe już nie ( dogadywane indywidualnie) Teraz może się to różnić

Weronika

@Mero, a możesz powiedzieć więcej na temat przebiegu Twojej rozmowy kwalifikacyjnej? Może miałbyś jakieś rady dla przyszłych kandydatów.

MR

Kolega/Koleżanka chyba jest mało zorientowany/na w realiach pracy w budownictwie w Polsce. Takenaka i tak oferuje dużo. Co do awansu to faktycznie może być trudno ale jeszcze trudniej jest z takim podejściem. O "machlojki" lepiej nie oskarżać bez dowodów.

Zostaw merytoryczną opinię o TAKENAKA - Wrocław

• Jak się pracuje w TAKENAKA?

Zobacz opinie na temat firmy TAKENAKA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 9.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w TAKENAKA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 8, z czego 2 to opinie pozytywne, 2 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy TAKENAKA?

Kandydaci do pracy w TAKENAKA napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

TAKENAKA
2.9/5 Na podstawie 15 ocen.
  • Nowogrodzka 15 lok. 4
    00-511 Wrocław